Meisjes Mevo '80 slaan aanval op koppositie af Linda v. d. Vlies naar Zeeuws kampioenschap Gelijkspel tegen SVD goede prestatie WIK ZWARTKRUIS VRAAGT ONTSLAG Winst voor herenteam INGEZONDEN STUKKEN De „Kolibrie" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 13 januari 1981 Nr. 22843 Zwartkruis had een kontrakt lopende met de KNVB tot 1 juli 1982. Als motief voor zijn ontslag voerde Zwartkruis aan," het kommentaar van een aantal journalisten op de verrich tingen van het Nederlands elftal bij de mini-wereldkampioenschappen in Uruguay. Het ontslag van de bondscoach-komt als een ware verrassing daar sectiebe stuurder Herman Choufoer nog in Montevideo had verklaard, dat er geen sprake was van een vroegtijdig afscheid van de bondscoach en dat men het volste vertrouwen had over zijn inzet en zijn visie op het Nederlands voetbal. Programma zaalvoetbal In de eerste klasse van de zaal- voetbalkompetitie spelen lijstaan voerder Country Club en SKNWK woensdagavond 14 januari om 20.20 uur tegen elkaar. Om 21.00 uur zal de strijd om de tweede en derde plaats tussen Sport- huis ZZ en Skol Boys misschien span nender zijn. In de tweede klasse komt ZZ'72 II om 19.00 uur uit tegen Coun try Club II, gevolgd door de wedstrijd van Renesse tegen ZZ'72 (derde en vierde plaats) om 19.40 uur. De derde klasse speelt het laatst op de avond. Bruse Boys zal als koploper naar ver wachting niet veel moeite hebben met Roggeband (21.40 uur) en hetzelfde geldt voor de wedstrijd Dreischor-Bro- gum II. Laatstgenoemde staat onder aan met één punt. Selektie voor Zeeuws dameselftal De kommissie damesvoetbal van de KNVB, afdeling Zeeland is mo menteel druk bezig met het forme ren van een nieuwe selektie voor het Zeeuwse dameselftal. Zoals de laatste jaren gebruikelijk zal de selektie weer twee centrale trainin gen afwerken. Een opmerkelijk initia tief van de Zeeuwse dames, die geheel uit vrije wil en op eigen kosten die trai ningen organiseren. Onder leiding van oefenmeester An- drè Wurth (al weer het vierde seizoen dat hij de damesselektie traint) vindt er een training plaats in Kapelle op zater dag 17 januari en in Koudekerke op zaterdag 31 januari. Op dit moment kan men de selektie nog niet bekend maken. Midwinter tennistoernooi BURGH. De tennisklub Wester- schouwen hield zaterdagmissag een midwintertennistoernooi voor de ei gen leden in de overdekte tennishal Groene Woud in Kapelle. Op deze 4 snelle banen hebben 52 dames en her en elkaar bestreden en ervaren dat er nog al wat verschil is met de eigen, langzamere banen in Burgh. Er was veel jeugd bij de deelne mers, maar toch gingen de hoofdprij zen naar de oudere geroutineerde spelers en speelsters. Er werd voor de indeling van de wedstrijden ge loot. De uitslag bij de heren (de meeste gemaakte games werden opgeteld) was: 1. Sander Silvis 27 punten; 2. Jaap Smalbroek 25 punten; 3. ex ae quo Jaap Kievit en Peter van Leeu wen 24 punten; 4. Sam Karstens 23 punten; 5. Frank van Leeuwen 19 punten; 6. Gilles Klompe 17 punten; 7. ex aequo Ger Klip, Rick de Haan, Steef Slager en Roland Verdam. Poe delprijs 1 was voor Jan Slager, 4 pun ten; 2. voor Kees van Wingerden 6 Met de komende wedstrijden in de voorronde voor de W.K. staat het bondsbestuur nu voor de zware taak binnen de kortst mogelijke tijd een nieuwe bondscoach te vinden, die in staat mag worden geacht het Neder lands voetbal weer wat op een hoger niveau te brengen. punten; en 3. voor Ad v. d. Boft, 8 punten. Dameswinnaresse werd José Wal ter 32 punten; 2. Robin Verdam 26 punten (ingevallen); 3. Elly v. d. Bogt, 23 punten; 4. Monique Cok 21 punten; 5. ex aequo lenie Verdam en Marlous van leeuwen 19 punten; 6. Nelly Willebrands Bakker 18 punten; 7. ex aequo Lous de Bruijne en Diny Steenstra. Poedelprijs 1 ging naar Lyda Karstens 5 punten, 2. naar ex aequo Maja Klompe en Ciska v. d. Wal 7 punten. Tijdens een mosselmaaltijd in restaurant „Zeelust" te Westen- schouwen maakte de wedstrijdleider Peter Kleyn de prijzen bekend. Schaakvereniging T.O.G. Vrijdag werd zowel vriendschap pelijk als voor de huishoudelijke kompetitie gespeeld. Negen spelers van T.O.G. kwamen in aktie tegen Stellendam I. De vriendschappe lijke wedstrijd eindigde onbeslist in 4A-4'A. Voor de huishoudelijke kompetitie werden 6 wedstrijden gespeeld, waar J. Nieuwersteeg verrassend de veel hoger geplaatste R. Bal vrijwel alle illusies ontnam om dit seizoen nog een rol van betekenis te gaan spelen. Daarentegen blijft A. v. d. Berge nog steeds in de race om het kampioenschap, na zijn partij te hebben gewonnen. De uitslagen van de vriendschap pelijke wedstrijd tegen Stellendam: J. de Korte-A. Roon Xk-Vi; A. Douw-A. Bolleman 1-0; J. W. de Jonge-K. Ha- meeteman 0-1; M. v. Druel-H. v. Seters J. de Jonge-R. v. Dongen Vi-Vi; M. Houkamp-K. v. Ast 0-1; A. Slinger-L. Koese Yi-Vz; A. Versendaal-P. Hamee- teman Vè-të; J. Reurich-F. de Boer 1-0. Uitslagen huishoudelijke kompetitie: T. v. d. Berge-A. v. d. Berge 0-1; W. v. Mourik-A. v. Mourik 0-1; H. Knop-T. v. d. Have 1-0; J. Nieuwersteeg-R. Bal 1- 0; L. Houkamp-K. Klink 0-1; A. Kik-C. v. d. Berge 0-1. Schaakvereniging T.O.G. speelt vrij dag 16 januari voor de Zeeuwse kompe titie tegen Koudekerke I. Eindhovense politie houdt bouvier aan EINDHOVEN, 12-1. De Eind- hovens gemeentepolitie heeft tijdens het weekeinde een bou vier aangehouden". Dat ge beurde in de Strijpsestraat, waar het dier had postgevat voor een frietzaak. De hond griste argeloze gasten de frikadellen en ande ren snacks uit de hand wan neer zij de zaak verlieten. De politie heeft de hond meegeno men, omdat niet kon worden vastgesteld wie de eigenaar is. Het dier heeft voorlopig onder dak gekregen op het distrikts- bureau in Woensel. DRIEBERGEN. In het hele land waren de wegen dinsdagmorgen erg glad. Dit heeft de verkeersdienst rijkspolitie desgevraagd meege deeld. In de thuiswedstrijd tegen Vovero startte het eerste team van de meisjesjeugd bijzonder sterk, hetgeen leid de tot een eerste setwinst met de sprekende cijfers van 15-2. De tweede set was van MEVO'80- zijde duidelijk kwalitatief minder. Vovero kon een voorsprong opbou wen van 1-10. Via een uiterste krachtinspanning wist MEVO'80 deze tweede set echter alsnog met 16-14 te winnen. Na een wat rommelige beginfase in de derde set nam MEVO'80 naarmate deze set vorderde meer afstand. Via een 15-10 setzege werd een 3-0 zege bewerkstel ligd. Met 16 wedstrijdpunten uit 8 kompetitiewedstrijden voert het eerste team van de meisjes jeugd „af getekend" de ranglijst aan in de 2e klasse D. Eerste herenteam Het eerste herenteam omzeilde een lastige klip door in de thuiswedstrijd tegen het als vierde geklasseerde Vo vero II een 3-0 verdiende overwin ning te behalen. De respektievelijke setstanden waren: 15-4, 15-9 en 15-9. In deze wedstrijd viel als positief punt op de goede stops van de door de tegenpartij geserveerde ballen. Na enige weken afwezig te zijn geweest maakte Tonnie Merle zijn rentree in het MEVO'80-team. Het tweede team van de meisjes jeugd kwam niet binnen de lijnen wegens het niet verschijnen van te genstander Setpoint uit Zuidland. Laatstgenoemd team zal dientenge volge twee wedstrijdpunten in min dering krijgen. Dames Het eerste damesteam verraste in positieve zin door met een 0-3 over winning terug te keren uit Mijnshee- renland, waar Volley/v. d. B. werd verslagen. Laatstgenoemde staat we liswaar lager geklasseerd dan ME- VO'80, maar in de thuiswedstrijd te gen dit team had MEVO'80 een overi gens onbegrijpelijke 0-3 nederlaag geleden. Afgelopen zaterdag werd een regel matige overwinning geboekt via 12- 15,13-15 en 10-15. Alhoewel het spel peil niet hoogstaand was is het resul taat op zich uitermate positief. Minder goed akteerde het tweede damesteam van MEVO'80 in de thuis wedstrijd tegen het lager geklasseer de Sparta/H uit Middelharnis. Een Door goede tijden Een spelmoment uit de wedstrijd MEVO'80-Vovero 2. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) niet goed spelend MEVO'80 gaf met 1-3 de winst uit. handen. Eveneens verlies was er voor het derde damesteam in Hellevoetsluis tegen Ibis III. Na een langdurige wedstrijd moest men met 3-1 de zege in Hellevoetsluis laten. Het tweede herenteam won, zoals verwacht, van het als laagste geklas seerde team in de derde klasse E, Vo vero III. De setstanden waren: 15-0, 15-6, 13-15 en 15-5. Door deze zege rangschikt het tweede herenteam zich op een acceptabelerniveau in de ze klasse. Winst was er eveneens voor het vierde herenteam in de uitwedstrijd tegen Hollemare II. Met 0-3 kwam het terug uit Zwartewaal, waar Hol lemare nauwelijks enige tegenstand van betekenis kon bieden. Bij de derde wedstrijd voor de startvergunninghouders heeft Onderdak met zijn zwemploeg goed gezwommen. Linda v. d. Vlies verbeterde op de vlinderslag haar tijd met acht sekonden. De honderd meter legde ze nu in een tijd van 1.26.0 min. af. Met deze tijd eindigde ze bij de dames op een derde plaats. Een erg goede prestatie voor dit twaalfjarig meisje. Verder werd Linda derde op de 100 m vrije slag voor meisjes onder zestien jaar en derde op de 100 m rugslag voor meisjes onder de veertien jaar. Met deze tijden heeft zij zich geplaatst voor de Zeeuwse winterkampioenschappen, die op 17 en 18 januari te Middelburg worden gezwommen. Bas Braat veroverde een zilveren medaille op de 100 m vlinderslag voor heren. Arjan Zwart en Yvonne Koster hebben zich ook geplaatst voor de win terkampioenschappen. Uitslagen 100 m vlinderslag dames: 1. Jeanette Hietbrink, Zuidwester 1.20.1; 2. Han- neke v. Staden, Zuidwester 1.25.5; 3. Linda v. d. Vlies, Onderdak 1.26.0. 100 m vlinderslag heren: 1. Henk van Zundert, Hieronijmus 1.15.4; 2. Bas braat, Ónderdak 1.18.0; 14. Arjan Zwart, Onderdak 1.32.4. 100 m vrije slag meisjes onder 16 jaar: 1. Ineke Meijer, Hieronijmus 1.07.8; 2. Arienne Knoester, Zuidwes ter 1.09.0; 3. Linda v. d. Vlies, Onder dak 1.10.5; 12; Wilma 't Jong 1.19.2; 16. Bianca Tol 1.20.9; 17. Yvonne Koster, Onderdak 1.21.7. 100 m vrije slag jongens onder 16 jaar: 1. Willem Jan Knoester, Zuidwes ter 1.02.0; 2. Patrick van Haaren 1.05.2; 3. Louis Sloot, Hieronijmus 1.06.4; 9. Remy Korsman, Onderdak 1.16.4; 11. Leon v. d. Wielen, Onderdak 1.21.7. 100 m rugslag meisjes onder 14 jaar: 1. Jane Jonker, Hieronijmus 1.22.3; 2. Isabelle Sole, Zuidwester 1.25.1; 3. Arienne Knoester, Zuidwester 1.27.1; 3. Linda v. d. Vlies, Onderdak 1.27.1; 19. Yvonne Koster, Onderdak 1.40.2. 100 m rugslag jongens onder 14 jaar: 1. Patrick van Haaren, Zuidwester 1.16.5; 2. Ronald Blokker, Hieronijmus 1.18.6; 3. Fred van Aaldt, Hieronijmus 1.25.0; 10. Arjan Zwart, Onderdak 1.31.4; 12. Remy Korsman, Onderdak 1.34.7; 17. Leon v. d. Wielen, Onder dak 1.42.4. 100 m rugslag heren: 1. Corne Hen- drikse, Hieronijmus 1.11.0; 2. Peter Bek, Zeelandia 1.12.3; 3. Henk van Zundert, Hieronijmus 1.12.8; 13. Ro- bertSmaling, Onderdok 1.26.6; 14. Bas Braat, Onderdak 1.28.3. 50 m schoolslag meisjes onder 16 jaar: 1. Arienne Knoester, Zuidwester 0.38.6; 2. Jeanette Hetbrink, Zuidwes ter 0.39.7; 3. Isabelle Sole, Zuidwester 0.45.8; 13. Wilma 't Jong, Onderdak 0.45.2; 21. Wilma v. Velthoven, On derdak 0.48.3; 22. Yvonne Koster, On derdak 0.48.9; 24. Bianca Tol, Onder dak 0.51.0. 50 m schoolslag jongens onder 16 jaar: 1. Willem Jan Knoester, Zuid wester 0.34.0; 2. Yves Luca, Zuidwes ter 0.38.4; 3. Roel Greven, Hieronijmus 0.38.8; 12. Arjan Zwart. Onderdak A lie Boorsma, de nieuwe Nederlandse schaatskampioene. Zij won in Assen de 500 m in 42.77 sec., de 1000 m in 1.29.49 min., de 1500 m in 2.14.55 min. en werd 9e op de 3000 m in 4.54.69 min. Ina Steenbruggen werd 2e en de sportvrouw 1980 Annie Borckink derde. Met intense verbazing heb ik het „Ingezonden stuk" van de „Kolibrie" gelezen en wil hier nog éénmaal op reageren. Er werd mij verweten, dat ik één week voor de tentoonstelling de boel in de steek had gelaten, nu men van de „Kolibrie" mij daarvan in het openbaar gaat beschuldigen, wil ik de boel even recht zetten. Enkele weken voor de tentoonstel ling, werd mij door de voorzitter en penningmeester gevraagd om voor boterletters als prijs voor het rad van avontuur te zorgen bij een winkelier uit Ouwerkerk. Na enkele dagen belde ik de voor zitter, dhr. Van Oost, dat alles was geregeld, maar tot mijn verbazing werd mij meegedeeld dat ik die win kelier maar weer moest meedelen, dat de bestelling niet meer nodig was; dit heb ik prompt geweigerd en hier door na veel ruzie mijn lidmaat schap opgezegd. Na de tentoonstelling deelde de winkelier mij mede dat hij de bestel ling nog had afgeleverd, maar door de penningmeester, dhr. L. Beider onder protest waren betaald. Verder wil ik nog inhaken op de prijwinnaar uit Zierikzee, die ik per soonlijk nog belde op 2 jan. 1981 en die nog steeds zijn gewonnen prijs niet had ontvangen (dit is nu wel ge beurd volgens de „Kolibrie"). Maar dat er niemand thuis was, dat kan volgens de echtgenote van de prijswinnaar niet, want deze kwam het huis haast niet uit en ook de bu ren waren ook altijd thuis. Dus alles wat de „Kolibrie" over mij heeft geschreven is een buitenge woon kwalijke zaak!! Met dank voor de plaatsing, I. L. DEN BOER. Ouwerkerk (Diskussie gesloten. Red.). De beste kansen 0.45.0; 19. Leon v. d. Wielen, Onder dak 0.49.0. 5x 50 m vrije slag heren: 1. Zuid wester 2.43.72. Hieronijmus 2.52.5; 3. Onderdak 2.56.2; 4. Zeelandia 3.06.8. 4x50 m wisselslag heren: 1. Hieronij mus 1.12.3; 2. Zuidwester 2.15.2; 3. Zeelandia 2.25.3; 4. Onderdak 2.30.3. Ondanks het feit dat er in de ont moeting te Kerkwerve tussen WIK en koploper SVD niet werd ge scoord was het toch niet een onaan trekkelijke wedstrijd. WIK leverde met de puntenverde ling tegen het hoog op de ranglijst geplaatste SVD een uitstekende pres tatie welke zeker weer perspectief geeft voor de toekomst. Gezien de kracht verhouding kwam WIK de puntenver deling zeker wel toe. Gedurende de eerste helft, met de wind schuin in de rug, kreeg de thuis- klub zelfs de beste kansen en had het ook een licht veldoverwicht. De tweede helft gaf een gelijkop- gaande strijd te zien waarbij beide verdedigingen domineerden. SVD liet enkele kansjes onbenut, terwijl aan de andere zijde doelman Van de Dries handelend moest optreden bij een schot van Jaap Matthijsse, dat hij uit de bovenhoek plukte, en bij een doorbraak van de Engelsman Brooker, waarbij hij uitlopend redding wist te brengen. Doelman >Jil van de Dries van S VD weet bij een aanval van de thuisklub het gevaar te voorkomen door zich op de bal te werpen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Persoonlijke Zeeuwse damtitels Hilbert van der Duim Bij de op de Asser kunstijsbaan in het afgelopen weekend gehouden Nederlandse kampioenschappen is Hilbert van der Duim er voor de derde keer in geslaagd op de titel beslag te leggen. Van der Duim won de 500 m in 39.54 sec., de 5000 m in 7.12.41 min., de 10.000 m in 14.51.20 min. en werd 2e op de 1500 m in 1.59.60 min. Piet Kleine werd in het algemeen klassement 2e en Frits Schalij eindigde als derde. Jan Zwartkruis, de veel omstreden bondscoach van de KNVB, heeft gisteren het bestuur van de KNVB verzocht hem per 15 januari van zijn kontraktuele verplichtingen te ontslaan. De ontslag-aanvrage is door de KNVB aanvaard. Te 's Gravenpolder werd de 6e ronde gespeeld voor de persoon lijke Zeeuwse damtitels in de ver schillende klassen. In de hoofdklas se miste C. L. Boot tegen A. Kam- meraat een remisegang in de tijd noodfase: Boot verloor in het eind spel en blijft op 5 punten staan. In de eerste klasse een gemakkelijke winst van M. v. d. Wielen tegen J. 't Padje. S. Douw stond eerst gewonnen, vervolgens verloren, maar remiseerde met H. Meulmeester. J. de Wild was in het eindspel kansloos tegen P. Tange en verloor. Douw en Van de Wielen zijn nog in de strijd voor de le plaats en hebben elk 8 punten. De Wild blijft op 5 punten staan. In de tweede klasse overklaste C. v. d. Wielen R. de Steur totaal. Hij heeft nu 4 punten uit 2 partijen. Kompetitie damklub Zierikzee Voor de onderlinge kompetitie van de damklub Zierikzee werden enkele partijen gespeeld. Op het programma stond onder andere de topper M. de Wild (3 verliespunten) tegen A. Saman (geen verliespunt). In een spannende partij heeft De Wild eerst verzuimd te winnen en in het eindspel zat er voor hem nog remise in, doch Saman wist toch te winnen. Sa- man heeft nu 5 punten voorsprong op zijn achtervolgers, die nu voornamelijk strijden om de 2e plaats op de ranglijst. Overige uitslagen: J. de Wild-S. Douw 1-1; M. v. d. Wielen-D. de Waard 2-0; C. v. d. Wielen-C. Monteban 2-1. Vrijdag 16 januari speelt het tiental van Zierikzee een uitwedstrijd tegen 's Gravenpolder II; derhalve op die datum geen klubavond. Hilbert van der Duim nationaal kampioen k

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 5