Kompleet fitheidscentrum gaat deze week open HET VERLOREN JAAR Vleesfondue 4 Nieuw in Zierikzee Saunajazzballetkickboksen zonnebankritmische gym Sneeuw in Frankrijk Zware sneeuwval legt zuidwest Frankrijk lam Flinke files door sneeuwval UIT EN TOCH EEN BEETJE THUIS. AC RESTAURANT GREVELINGEN. Kleine landen over kernbewapening Van Agt lijsttrekker CDA Situatie in Tanzania is zorgwekkend Negatieve publiciteit voor ministerie c.r.m. ZIERIKZEE, januari. Een paar uurtjes volledig in gespannen of juist totaal ontspannen bezig zijn, kan van vrijdag 16 januari af ook in Zierikzee. Henk Westerbaan opent die dag n.l. zijn VIT-centrum; een centrum waar men zijn lichaam in „optimale konditie" kan brengen, althans, alleen wanneer men intensief traint. Vandaar ook de naam VIT: Voor Intensieve Training. Dit nieuwe centrum is gevestigd in een pand aan het Hem. Zaterdagmiddag 17 januari houdt Henk Westerbaan open-huis en wordt iedereen in de gelegenheid gesteld alle appa ratuur te bewonderen. Bij binnenkomst kun je er twee kanten op: rechts ligt de afdeling sauna en zonnebank, links is een aparte ruimte ingericht voor jazz ballet, rythmische gymnastiek en kickboksen. Verder beschikt Henk nog over een grote, wat ruimere zaal waar alle kracht- en konditie-ap- paratuur opgesteld staan. Een vrij kompleet centrum dus, waarvan mannen, vrouwen en kinderen ge bruik kunnen maken. Gezondheid ,,We krijgen steeds meer vrije tijd, er komen meer deeltijdbanen en ook het aantal werklozen neemt met de dag toe. Met dat gegeven in m'n ach- DEN HAAG, 12-1. Veel autowegen in zuid en zuidwest Frankrijk zijn tijdelijk voor alle verkeer afgesloten wegens de aanhoudende zware sneeuwval. Ook de belangrijke ver binding tussen Frankrijk en Spanje, de autoweg B-9 tussen Perpignan en de grensovergang bij Le Perthus, kan tijdelijk niet worden gebruikt. Dit is maandag door de ANWB bekendge maakt. Voor zover de wegen normaal voor het verkeer zijn opengesteld moet ge bruik worden gemaakt van sneeuw kettingen. Volgens de ANWB is dat met name op de hooggelegen bergwe gen erg nodig. TOULOUSE, 12-1. Zware sneeuw val heeft Zuidwest-Frankrijk auto wegen en spoorlijnen geblokkeerd en honderden reizigers doen stranden, zo is maandag door Franse funktio- narissen meegedeeld. Volgens de autoriteiten moesten 700 reizigers de nacht doorbrengen in een spoorwegstation even buiten Toulouse, toen twee treinen vanwege het barre weer niet verder konden rijden. Een plaatselijk politiebureau zorgde voor dekens. De gestrande reizigers zullen per vrachtauto naar elders worden vervoerd. De Franse autoriteiten zeiden dat 13 treinen door sneeuwstormen niet in staat waren hun weg te vervolgen. DRIEBERGEN, 12-1. In de loop van maandagmiddag heeft het ver keer in vrijwel het hele land hinder ondervonden van sneeuwval. Vol gens de verkeerscentrale van de Rijkspolitie in Driebergen onder vond het verkeer de meeste hinder in het centrum van het land. Problemen deden zich ook voor bij de Rotter damse van Brienenoordbrug. Aan beide zijden konden vrachtwagens door de gladheid de brug niet meer opkomen en als gevolg hiervan ont stonden flinke files. terhoofd ben ik naar de gemeente gestapt om een vergunning. Echt en thousiast reageerden ze op het ge meentehuis niet, maar ik geloof dat er in Zierikzee zeker een behoefte bestaat aan zo'n centrum", vertelt Henk. „Alles draait tegenwoordig om de gezondheid van de mens, lo gisch is dan ook dat body-building - ook voor dames - enorm in opkomst „Zwarte band" Rotterdammer Henk Westerbaan woont inmiddels al vijf jaar in Burgh-Haamstede. In het zomersei zoen werkte hij als bedrijfsleider- portier bij een bar in Renesse. Sinds zijn zestiende jaar traint hij in karate en kickboksen en door de jaren heen heeft hij dan ook beslag kunnen leg gen op de zo veel besproken „zwarte band". Op zolder Al enkele jaren geeft hij, meer als hobby, vrienden en kennissen privé les in deze tak van sport bij hem thuis op zolder. „Het blijkt in de ho reca zo nu en dan van pas te komen als je over enige zelverdedigingstech- nieken beschikt" zegt hij. Steeds meer mensen vroegen hem echter om een goede begeleiding bij de konditietraining en zijn zolder werd zodoende echt te klein. „Toen ik op een dag door Zierikzee reed en daar een pand leeg zag staan, te huur, begonnen er bij mij allerlei belletjes te rinkelen. M'n plannetjes begonnen een vaste re vorm aan te nemen. Via-via kwam ik uiteindelijk bij het pand aan de Hem terecht, een voormalige super markt. Verschillende supermarktar tikelen stonden er nog, de rekken, de wagentjes, alsof ze er zo waren uitge lopen". In november verleden jaar viel het definitieve besluit. Een maand begon hij, met behulp van acht man, de zaak te verbouwen. Tussen de sauna afdeling en de konditietraining-ruimte bouwde hij een baar waar alle mogelijke sappen verkrijgbaar zijn. „Ik mag hier na tuurlijk geen alkohol gaan verkopen en „werp" mij zodoende op de ver koop van de meest uiteenlopende exotische sappen" vertelt Henk die overigens zelf geen druppel alkohol drinkt en niet rookt. Gymnastiek Zijn vrouw, Petra Westerbaan, is officieel gediplomeerd ritmische gymnastiek leidster en zal ook deze lessen gaan verzorgen. Verder werkt hij samen met een jazz-ballet-lerares en een ervaren „lichtgewicht", die les gaat geven in kickboksen. (Henk geeft natuurlijk ook zelf les in body building). DEN HAAG, 12-1. De 66-jarige J. B. uit Den Haag, die donderdagavond op Schiphol werd aangehouden ver dacht van arrestatie en deportatie van Joden in de oorlogsjaren, heeft tegenover de Haagse officier van justitie mr. J. A. Blok in grote lijnen bekend. Ook heeft de man toegege ven als lid van de Waffen-SS aan het Oostfront te hebben gevochten. Het openbaar ministerie in Den Haag heeft dit bevestigd. Advertentie AC RESTAURANTS Geniet van een lekkere winter bij AC'en__ kom smullen uan onze beroemde Nüvoorf 16,- f 20,- f 22,5G (Voor kinderen tot 12 jaar zelfs halve prijs) Een feestelijk ovondjtf uit voor een rese°r°g,in prijs waarvoor u het thuis nog niet n informatie: eens kunt doen of misschien zelfs will doen. y AC Restaurant Vergeet u niet eerst Parallelweg 1 even een tafeltje Tel.01113-1462. te reserveren. Aktie loopt t/m 20 mrt. 1981 Tijdens de lessen streeft Henk naar een individuele begeleiding en voor lopig start hij met kleine klubjes van hooguit acht „man" (wat jazzballet en kickboksen betreft). Voor de bodybuilders is er wat meer ruimte geschapen en wat de sauna betreft; die is onderverdeeld in twee keer drie ligbanken, zodat er ze ker zes personen -indien gewenst - te gelijk gebruik van kunnen maken. Het VIT-centrum is alle dagen van de week geopend. MANAUS. De scheepsramp op een van de zijrivieren van de Amazone in Brazilië, waarbij vorige week meer dan 270 mensen om het leven kwa men, kwam niet als een verrassing voor critici van de scheepvaart op de rivier en haar zijtakken. BRUSSEL. Willy Claes, de Belgi sche minister van ekonomische za ken, wil binnenkort met zijn Neder landse kollega, Gijs van Aardenne, overleg plegen over het beperken van de invoer van Japanse auto's in de Benelux. AMSTERDAM, 11-1. Het NAVO- besluit ten aanzien van de plaatsing van middellange afstandsraketten in west-Europa is in zijn huidige vorm niet acceptabel. Zonder verdere on derhandelingen kan het dan ook niet worden uitgevoerd. Dat is de opvat ting van een aantal socialistische voormannen uit Noorwegen, Dene marken en de Benelux, die zaterdag in Amsterdam besprekingen hebben gevoerd over de atoomtaken van West-Europa in NAVO-verband. UTRECHT, 12-1. Het versterkte partijbestuur van het CDA (150 le den) heeft maandag in Utrecht pre mier Van Agt voorgedragen als kan didaat-lijsttrekker aan de partijraad van het CDA voor de komende Twee de Kamerverkiezingen. De partij raad stelt op 31 januari de voor dracht vast. Op 21 februari zal het CDA-congres zich hierover uitspre ken. Minister De Koning: SCHIPHOL, 12-1. Omvangrijke fi nanciële hulp van de wereldbank en het internationale fonds is het enige dat Tanzania nog kan helpen om de processen die moeten leiden tot een gezonde ekonomie weer op gang te brengen. Dit heeft minister De Ko ning van ontwikkelingssamenwer king maandagochtend op Schiphol meegedeeld na zijn aankomst uit Tanzania. De bewindsman heeft een bezoek van ruim een week aan dit land ge bracht in het kader van zijn reizen naar landen waarop de Nederlandse ontwikkelingshulp zich koncen- treert. Minister De Koning noemde de situatie in Tanzania zorgwek kend. Het land is nauwelijks meer in staat om de voor de bevolking en voor de ekonomie noodzakelijke goe deren te importeren. De tekorten op de betalingsbalans lopen in de hon derden miljoenen. Minister De Ko ning verwachtte dan ook dat Tanza nia ook dit jaar opnieuw tot de vijf landen met de ongunstigste beta lingsbalanspositie ter wereld zal gaan behoren. RIJSWIJK, 12-1. Pijnlijke spannin gen vergezellen het decentralisatie proces bij c.r.m. Ze hebben voor het ministerie tot zo veel negatieve pu bliciteit geleid, dat het vorige jaar er door werd gekenmerkt. Wie ver knocht is aan het werk, dat hij of zij nu doet, doet er goed aan zich af te vragen naar een andere, ook lagere overheid te gaan. Sekretaris-generaal mr. J. van Vie- gen heeft dit de overige ambtenaren van c.r.m. voorgehouden in een nieuwjaarstoespraak. Het decentra lisatieproces heeft de gemoederen de afgelopen tijd danig bezig gehouden. De stuurgroep voor de decentralisa tie komt binnenkort met een groot plan dat tot over het midden van de jaren tachtig zal reiken, aldus de hoogste ambtenaar. Dat vorig jaar vertrouwelijke stukken in de openbaarheid kwa men, keurde mr. Van Viegen af. Wie aan zoiets meewerkt, maakt zich vol gens hem schuldig aan verwerpelijk^ praktijken. Minister Gardeniers haakte erop in. Zij stelde, dat wie openheid op eigen wijze hanteert, moet nagaan of de loyale kollegiali- teit dit wel kan verdragen. Wat biedt de BEELDBUIS? WOENSDAG 14 JANUARI NED. I: De VARA neemt het mid dagprogramma voor rekening en aange vangen wordt met een aflevering van de tekenfilmserie Een reis rond de wereld in tachtig dagen, gevolgd door de jeugdfilm De man uit het niets. Het jeugdpro gramma vervolgt met In de dierentuin en Smeerkees en besloten wordt met de film van Ome Willem. Het avondprogramma van de NOS begint met Van gewest tot gewest waarin een kijkje wordt genomen in de enige Nederlandse mijnschacht bij Kerkrade en een bezoek wordt gebracht aan de historische gebouwen van Schie dam. Via het CDA in Politieke Partijen en het filmnieuws in Cinevisie komt de kijker terecht bij het tiende deel van de Duitse serie PK. Na het journaal be steedt Panoramiek aandacht aan de ekonomische politiek van Amerika en de gevolgen daarvan voor Japan en Euro pa. De avond wordt besloten met een aflevering van Studio Sport. NED. II: Voor het journaal twee pro gramma's van de IKON. De zesde klas en Kenmerk. Na het journaal en Socu- tera neemt Veronica de uitzending over en start met het programma Count down, hierin is het optreden van de groep Madness te aanschouwen. Dan de eerste aflevering van de Amerikaanse serie De droomfabrikanten, naar het gelijknami ge boek van de auteur Harold Robbins. Het verhaal vangt aan in 1913 toe in een klein plaatsje bij Los Angeles Cecile B de Mille begon met het vervaardigen van speelfilms, die de mensen in verbazing bracht. Hierna neemt Ton Lensink de kijker mee in Mooi Nederland. De avond wordt besloten met Info, Teleac en het laatste journaal. WOENSDAG 14 JANUARI NED. I: 10.00 Schooltelevisie; 13.00 Nieuws voor doven; 15.30 Een reis rond de wereld in tachtig dagen; 15.55 De man uit het niets; 16.55 In de dieren tuin; 17.02 Smeerkees; 17.10 De film van Ome Willem; 18.25 Nieuws voor doven; 18.30 Jeugdjournaal; 18.36 Se samstraat; 18.50 Staatsloterij; 18.55 Flitsen uit het buitenland TEHERAN. Het Iraanse parlement zal ook dinsdag zijn besprekingen voortzetten over twee wetsvoorstel len betreffende de gijzelingszaak. Volgens regeringswoordvoerder Na- bavi wordt er dinsdag over de voor stellen gestemd. Het Iraanse persbu reau Pars maakte bekend dat de par- lementszitting van dinsdag openbaar zal zijn. PEKING. Deng Xiaoping, vice- voorzitter van de Chinese kommu- nistische partij, heeft maandag tegen een afvaardiging van het Japanse ho- gerhuis gezegd dat er geen politieke machtsstrijd in China gaande is eri dat de politieke situatie in Chirfa sinds de jaren zestig nog nooit zo sta biel is geweest als nu. HANNOVER. Aan de universiteit van Oldenburg in de Westduitse deelstaat Nedersaksen komt binnen kort een leerstoel in de Neerla- distiek. Tot de eerste hooglerar is be noemd de Nederlander Francis Bul hof, die nu nog doceert aan de univer siteit van Austin in Texas (Verenigde Staten). WARSCHAU. Tijdens het week einde is in Warschau een plan voor ekonomische hervormingen in Polen gepubliceerd waarvan het voor naamste kenmerk is dat het ruimte wil scheppen voor een grotere in vloed van de marktkrachten op de ekonomische ontwikkeling. Proficiat HILVERSUM, 12-1. Jan Key- zer uit Markelo, die afgelopen vrijdag in de Telebingo-uitzen- ding vanuit Almelo geen antwoord kon geven op de beslissende derde' vraag van Mies Bouwman voor een auto, krijgt deze toch. De vraag luidde Wat staat er iedere woensdag boven de adver tentie waarin de Telebingo-uit- slagen bekend worden gemaakt?". Het antwoord had volgens Mies moeten zijn „Proficiat". Dat wist Jan Key zer, die al twee goede ant woorden had gegeven niet en daarom kreeg hij geen auto maar de troostprijs, een eethoek. Later bleek echter, dat het woord „Proficiat" ontbreekt in de advertenties van een aantal re gionale bladen en omdat Jan Keyzer toevallig alleen is geabon neerd op de Twentsche Courant, waarin het bewuste woord „Pro ficiat" ontbreekt en dus de vraag niet kon beantwoorden, heeft de Avro besloten hem alsnog de auto in plaats van de eethoek te geven. LONDEN. Het ligt in Iran's bedoe ling dit kwartaal 900.000 tot een mil joen vaten olie (van 159 liter) per dag te exporteren en het ziet ernaar uit dat het land in deze opzet zal slagen, zo meent men in oliekringen in de Britse hoofdstad. Woensdag 14 januari, Ned. II, 21.15 uur. De hoofdrolspelers van de Ameri kaanse serie The Dream merchants, naar de roman van Harold Robbins. Toeristische tips; 19.00 Van gewest tot gewest; 19.50 Politieke partijen20.00 Cinevisie; 20.30 P.K.; 21.37 Journaal; 21.55 Panoramiek; 22.25 Studio Sport; 22.55 Nieuws; 23.00 Nieuws voor doven. NED. II: 13.00 Nieuws voor doven; 14.30 Open school tijd; 18.57 Nieuws; 18.59 De zesde klas; 19.25 Kenmerk; 20.00 Journaal; 20.27 Stichting Socu- tera; 20.32 Countdown; 21.15 De droomfabrikanten22.05 Mooi Neder land; 22.30 Info tv; 23.02 Teleac; 23.37 Nieuws; 23.42 Nieuws voor doven. DONDERDAG 15 JANUARI NED. I: De KRO vangt het program ma aan met liedjes in Kortjakje is weer beter en met de tekenfilm Speedy Con- zales. Via de snelle muis belandt de kijker bij Ivanhoe. Berend Boudewijn presenteert hierna de BB kwis. Joan Haanappel, Barry Hughes, Jan Keizer, Huib Koekoek, Patricia Paay en Jen nifer Willems spelen mee en het geld komt ten goede aan het echtpaar Meyer in Wildervank. Voor het journaal dan nog een programma over jeugdwerk loosheid onder de titel Tot onze spijt. Na het journaal resten dan nog de pro gramma's Denk-beeld en Gelet op Euro pa. NED. II: VARA-avond dat wil zeg- gen, vier'vaste series, gelardeerd met Hoe bestaat het en Achter het nieuws: De avond begint met de tweede aflevering van de Spaanse tekenfilm Don Quichot, gevolgd door de Engelse serie Het myste rie Danedyke. Na het journaal Hope bestaat het, en de serie Malu, een vrouw. Nadat Frits Bom, de ombudsman aan het woord is geweest wordt een kijkje genomen in het gezin van de vrouwelijke arts dokter V. d. Ploeg. Tot slot van de avond volgen dan Achter het nieuws en het journaal. DONDERDAG 15 JANUARI NED. I: 10.30 Open school; 13.00 Nieuws voor doven; 14.00 Schooltelevi sie; 18.25 Nieuws voor doven; 18.30 Jeugdjournaal; 18.36 Sesamstraat; 18.50 Paspoort; 19.00 Kortjakje is weer beter; 19.05 Speedy Conzales; 19.20 Ivanhoe; 19.45 De BB-show; 20.50 Tot onze spijt; 21.37 Journaal; 21.55 Denk beeld; 22.45 Gelet op Europa; 23.05 Nieuws; 23.10 Nieuws voor doven.. NED. II: 18.57 Nieuws; 18.59 Don Quichot; 19.25 Het mysterie van Dane dyke; 20.00 Journaal; 20.27 Hoe be staat het; 20.45 Malu, een vrouw; 21.40 Ombudsman; 22.10 Zeg 's AAA; 22.35 Achter het nieuws; 23.30 Nieuws; 23.35 Nieuws voor doven. Voorbij de schuur ontdekten de be zoekers een stuk grond, dat afgepaald was, ten dele bedekt met struiken en hier en daar bomen. Daarachter was een soort meer. Het water glinsterde in de zon. Een soort blokkeerde de doorrit naar het terrein, maar de jongen zag meteen, hoe hij het moets openen. Hij stond daarna even te kijken en vroeg aan de vrouw in de auto: „Waar wil je, dat we de tent opzettenHij wees naar een hoekje, dichtbij het meertje, be schaduwd door enkele berken. „Lijkt het je.daar niet?" Ze had het portier geopend en was intussen naast de man gekomen, terwijl ze keek en zich ongegeneerd uitrekte. „Je zou stijf worden van zo'n lange rit. Ze keek in de aangewezen richting en liep die kant uit. De jongen volgde haar. Dicht bij het hoekje was een paadje, dat naar het water voerde. Ze liep erover en bleef aan de rand staan. „Typisch, zo'n zwemgelegenheid. hhe? Zou je heel niet verwachten. Het is hier allemaal even dor en droog. Sinds Ter Apel hebben we geen water meer gezien." Hij stond peinzend aan de waterkant in het gras te kijken. Het meertje was zeker een meter of twintig breed en de lengte kon wel tien keer zo veel zijn, schatte hij. „Het ziet er naar uit, dat het aang^l^gd is. Missch'ow hebben ze hier zand gegraven voor de wegenbouw. Wellicht is er een autoweg of iets dergelijks in deze omgeving ge maakt. Dan graven ze zand en als ze klaar zijn, is de kuil geschikt voor een meertje, zwem- en viswater. Zo zal het wel zijn." De vrouw bukte zich en stak haar hand in 't water. „Heerlijk koel," zei ze. „Ik denk, dat ik eerst maar ga zwem men. M'n kleren zitten ongeveer vastge plakt. Doe je mee?,, Ze keek hem vra gend aan. „De tent moet opgezet en de auto uitgepakt," weerlegde hij. „En je moet met de tent opzetten wel een handje helpen." „Jo, ik heb er totaal geen verstand van." „O, ik instueerje wel. Met straktrek- ken van de scheerlijnen en zo." „Kan zijn, maar ik ga eerst een poosje in het water." Ze keek rond. „Waar kan ik me eigenlijk verkleden? Ik zie nergens een hoekje of gebouwtje." De jongeman lachte. Zijn handen uiteen spreidend, wees hij naar de auto. „Enkel daar. Hoewelje kunt ook achter een boom gaan staan." „Jesses, wat primitief. Mag dat zo maar?" Hij haalde zijn schouders op, lang zaam teruglopend naar de auto. „We zijn hier niet in Rotterdam, maar in Groningen. Op het platteland denken ze over zoiets wat anders, denk ik. Gemak kelijker. En waarom ook niet?" Het meisje keek besluiteloos om zich heen. Het huis en de bijgebouwen lagen een meter of twintig verwijderd. Maar ze zag overal ramen. „Iedereen kan me zien, als ik me uitkleedt." De man had intussen de auto weer Door HENK VAN HEESWIJK bereikt en maakte de koffer open, waar in het tentzeil en verdere benodigd heden lagen. „We zullen het dan maar houden op dat hoekje onder de bo men," zei hij, zonder verder op het meisje acht te slaan. „Is het ook niet zo warm." Ze zag hem met het grote pak naar de aangegeven plek lopen. Nog altijd was ze besluiteloos, maar tenslotte pakte ze een koffer van de achterbank en maakte die open. Ze vond haar badgoed en gehurkt achter de auto, aan de kant van het meertje, begon ze zich om te kleden. Tegen de avond stond de tent over eind. Stevig verankerd middels een aan tal ijzeren pinnen en houten haringen. De scheerlijnen stonden niet al te strak. „Het ziet er weliswaar niet naar uit, dat we gauw regen krijgen," zei hij, met voldoening naar zijn werk kijkend, „maar we moeten er toch altijd rekening mee houden." De vrouw kon nog altijd niet veel enthousiasme voor deze rekreatievorm opbrengen. Kamperen was voor haar iets onbekends. Ook in haar prille jeugd was er in feite nooit over gesproken. Toen ze jonger was, ging ze met haar beide broers en ouders ergens heen met vakenatie. Doorgaans naar zee: de Franse Rivièra. Of het Lago Maggiore bij Ascona. Of Mallorca. Een keer bij Napels aan de Middellandse Zee. De hele dag rondlopen in bikini en het water in. als je er zin in had. Voor de rest luieren. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 4