HET VERLOREN JAAR All Ready heer en meester over HPV: 16-5 overwinning Verdiende nederlaag voor slecht spelend Delta Sport Cathy Vasseur gooit hoger dan winnaar bij de heren 5 Marathon won met 21-14 TOTO X X X X Y x X X Spelwijze opgelegd ONS NIEUWE FEUILLETON Het verloren jaar i I Aan het publiek lag het niet, zondag in sporthal Onderdak. De toeschouwers schreeuwden Delta Sport bijna naar- een overwinning toe, maar het mocht niet baten. Spelmoment uit de wedstrijd Delta Sport-Marathon. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De handballers verloren verdiend met 21-14 van Marathon uit Vlissin- gen, dat onderaan de ranglijst stond en nog maar twee van de negen wedstrijden heeft gewonnen. Delta Sport speelde slecht en de ploeg rammelde aan alle kanten. Ver- dedigend gezien vielen er nogal eens gaten, waarvan de Vlissingse ploeg goed profiteerde. Ook aanvallend schoot Delta Sport duidelijk tekort. Te makkelijke ballen en onzuiver gegooide ballen kostten de Marathonse keeper, die uitstekend speelde niet veel moeite. Daarbij werd er door de Vlissingse verdediging er goed geblokt, waardoor Delta Sport moeilijk tot scoren kon komen. Kansen In de beginfase waren er anders kan sen genoeg voor de Zierikzee spelers, maar noch Andre Hartog, noch Jacco Vleeshouwer en noch Piet Verrijzer konden de kansen verzilveren. In de zesde minuut maakte Frits Verhey via een strafworp 1-1. v - In de beginfase ging het allemaal nog wel aardig en zag het er alle maal niet naar uit dat Delta Sport ten onder zou gaan aan het geweld van Marathon. Door een verdedigingsfout van Delta Sport kon Marathon via een break-out 2-1 scoren. Frits Verhey tekende ook DS'79-SC Cam buur Heracles-Fortuna S. Amsterdam-Vlaard. Haarlem-Amersfoort Graafsch.-Vitesse Volendam-Telstar VVV-Den Bosch SVV-Eindhoven Veendam-Helmond AnderL-Cl. Brugge Waregem-Lokeren Antwerp-Waterschei Haarlem 17 13 2 2 28 45-13 Fort una S 17 10 4 3 24 35-21 Heerenveen 16 7 6 3 20 29-19 Den Bosch 17 9 2 6 20 21-16 Volendam 17 6 7 4 19 26-20 Vitesse 17 6 7 4 19 29-26 SVV 18 6 7 5 19 14-16 Graafschap 17 5 8 4 18 26-24 DS '79 16 7 3 6 17 24-26 Eindhoven 17 6 5 6 17 24-21 Veendam 17 6 4 7 16 28-30 Cambuur 15 5 5 5 15 19-16 Amsterdam 16 4 6 6 14 19-21 VVV 16 6 2 8 14 27-38 Helmond Sp. 18 3 7 8 13 18-28 Vlaardingen 18 4 5 9 13 14-24 Telstar 15 2 8 5 12 17-25 Heracles 17 4 3 10 11 18-29 Amersfoort 17 2 5 10 9 11-31 voor het tweede doelpunt, 2-2. Op nieuw via de break-out kwam de Vlis singse ploeg op voorsprong, maar moest even later toezien hoe Andre Hartog voor Delta Sport de stand weer gelijk trok, 3-3. Overwicht Kort daarop begon het overwicht van Marathon toch door te drukken en de ploeg liep uit naai' 3-5. Piet Verrijzer scoorde in de twin tigste minuut nog 4-5, maar Ma rathon was niet meer te houden. Jacco Vleeshouwer werd in de tweeëntwintigste minuut een straf worp onthouden; hij moest met een vrije worp genoegen nemen. Bij het rustsignaal was de stand 4-8 voor Marathon. Toen leefde nog de gedachte dat er misschien toch nog kansen voor Delta Sport inzaten, maar die hoop ging al rap in de tweede helft in rook op. De onzekere keepende Koos van Zwieten werd in de tweede helft vervangen door Piet Bos, die daarna echter weer met Koos ruilde. Geluk Marathon bracht de stand op 4-11, voordat Jacco Vleeshouwer 5-11 scoorde. Delta Sport mag van geluk spreken dat de einduitslag niet nog veel groter is geworden, want vele schoten werden door de paal en de lat gekeerd. Bij een 6-13 stand (Bert de Vos scoorde via een zeer fraai lobje het zesde doelpunt) draaiden de rollen in het veld ineens geheel om. Delta Sport kwam los en raakte helemaal op dreef. De break-out van Bert Nuyens werd tegengehouden door Marathon, de strafworp werd door Frits Verhey be nut, 7-13. Marathon maakte 7-14, maar daarna begon de rush van de Zierik- zeeënaars pas goed. Via Piet Verrijzer (tweemaal), Rinus Nuyens, Jacco Vlees houwer en Bert de Vos (tweemaal) kwam Delta Sport tot 13-14 terug. Even leek het erop dat Marathon als nog de wedstrijd ging verliezen, maar de Vlissingers kwamen sterk terug. Pas bij een 13-20 stand kon Piet Verrijzer weer scoren, 14-20, waarna Marathon de wedstrijd met een strafworp 14-21 uitmaakte. Dames Ook de dames moesten de eer aan hun tegenstander Marathon laten. On danks de versterking van Ria Schaalje in de gelederen konden de Zierikzeese dames het niet redden en zij verloren met 7-6. Lange tijd heeft het er naai' uit gezien dat een gelijk spel tot de mogelijkheden behoorde, maar vlak voor tijd besliste Marathon de wedstrijd in haar voordeel. De eerste helft was vrij zwak, waarin opnieuw duidelijk bleek dat de dames over weinig schotkracht beschikken. Alleen Els van Zwieten en Toos Pa- bruwé konden de doelvrouwe van Ma rathon verrassen. De Vlissingse dames scoorde vijfmaal voor de rust. Ria Schaalje stelde in de tweede helft even orde op zaken en bracht de stand op 4-5, waarna Els van Zwieten 5-5 liet aantekenen. Marathon kwam op 6-5 en Leny Nuyens bracht de stand in de elfde minuut weer gelijk, 6-6. Tot drie minuten voor tijd kwam er wijzi ging in die stand, maai' Marathon trok alsnog de winst naar zich toe. BEDRIJFSVOLLEYBAL- KOMPETITIE Poule A: MEVO II-WIK 0-3. Poule B: Mazda II-MEVO IV 2-1; Frisol-Havenpark 1-2. Poule C: WIK II-Willibrordus 1-2; CJV-Brogum 1-2. Poule Dl: WIK DI-Brouwershaven II 1-2. Poule DII: Renesse-DFS II 0-3. Poule E: WIK III-Borrendamme II 3-0; Renesse II-Borrendamme 2-1; Cluzona-Aqua Delta 3-0. MIKROKORFBAL DISTRIKT ZUID WEST 3e klasse D: All Ready-H.P.V. 16-5;ODO (D)-Harga 5-7; Ten Donck- TOV 12-4; Dubbel Zes-ALO 7-3. AFDELING ZUID WEST 3e klasse B: All Ready II-Animo V 8-7. 4e klasse A: All Ready 'III-Blauw Wit III 7-4; Swift VI-Volharding II 9- 4. JUNIOREN 3e klasse B: Dreischor-Blauw Wit II 3-4. ADSPIRANTEN 2e klasse B: Swift III-Dreischor 2-1; Alle Ready-Blauw Wit 5-1. ZAALHANDBAL NHV 3e devisie: Delta Sport-Marathon 14-21; RHV-GHV 16-24; Groene Ster- EMMII 18-12; Walcheren-Rapid 17-16. AFDELING ZEELAND Heren II: Delta Sport li-Utopia II 25-25. Dames I: Delta Sport-Marathon II 6-7. Bowling-toernooi All Ready heeft zaterdag in sporthal Onderdak een goede en gekontroleerde wedstrijd gespeeld en won zeer verdiend met 16-5 van het onderaan vertoevende HPV. All Ready had een „agressieve" be ginfase, waarin de bal in een hoog tempo werd rondgespeeld en erg veel op de korf werd geschoten. Ondanks dat Leo Fonteine en Ada van Tiggelhoven de stand op 2-0 brachten werd er in die fase bijzon der weinig gescoord. Ook aan de zijde van HPV dat in het begin van de wedstrijd duidelijk moeilijk had met het vlotte spel van de Zierikzeeënaars konden de spelers niet tot scoren komen. Geest Het moest tot de 24-ste minuut du ren (Jaap van Gastel had in de acht tiende minuut een strafworp gemist) voordat Corrie Kloet All Ready op 3- 0 zette. Het leek wel alsof het team ineens de geest kreeg, want in een mum van tijd vlogen vier ballen door de korf en sloot de ploeg de eerste helft met een 6-0 voorsprong af. Hans van Gastel en tweemaal Ger- da Kloet werkten hieraan mee. HPV kwam er'toen helemaal niet meer aan te pas en kon alleen maar hopen dat All Ready de schade beperkt zou houden. Spelbeeld In die tweede helft toonde de wedstrijd een ander spelbeeld. HPV De winnende kolom van de toto ziet er als volgt uit: 1-2-3-1-3-3-2-3-1 -1-1-1. Aantal deelnemers: 115.115. Inleg: 380.339,00. Prijzenbedrag: 180.661,03. Eerste prijs: 54.198,31. Tweede prijs: 36.132,21. Derde prijs: 90.330,52. Lotto De winnende getallen van de lotto zijn: 6 - 11 - 14 -24 -32 -35. Reservege tallen zijn: 19 en 21. Aantal deelnemers: 746.229. Inleg: 3.208.800,-. Prijzenbedrag: 1.524.180,00. Eerste prijs, inclusief jackpot: 630.182,18. Tweede prijs: 152,418,00. Derde prijs: 228.627,00. Vierde en vijfde prijs: 304.836,00. Eerste divisie DS'79-Cambuur afg.; Heracles-For- tuna S. 1-2; FC Amsterdam-Vlaardin- gen 2-2; Haarlem-Amersfoort 6-0; De Graafschap-Vitesse 1-1; FC VVV-FC Den Bosch 1-3; SW-Eindhoven 0-0; Veendam-Helmond Sport 3-1. Cathy Vasseur en M. Wagtendonk, die beiden als winnaar van het toernooi eindigden. Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) In het Bowling-centrum „De Country Club" werd voor zondag het nieuwjaars bowling-toernooi georganiseerd voor dames en heren. Opval lend was het, dat bij de dames de winnares Cathy Vasseur met een punten totaal van 495 tot een hogere score kwam dan de winnaar bij de heren M. Wagtendonk, die een puntentotaal van 478 behaalde. De winnaar van het Herfsttoernooi, Jan Stoel kon zich deze keer niet bij de eerste tien kwalificeren, terwijl Jannie Bal bij de dames op de 2e plaats eindigde. Cathy Vasseur, die bij het herfstkampioenschap 5e werd met een Meisjes adspiranten II: Delta Sport II-Marathon II 8-3. Meisjes adspiranten I: Utopia-Del ta Sport 8-7. had zich schijnbaar bezonnen in de rust, want AU Ready was niet langer de ploeg, die de spelwijze dikteerde. HPV voerde meer kontrole over het spel uit, waardoor de Zierikzeese ploeg niet meer zo makkelijk vrijuit kon spelen. HPV scoorde tegen, 6-1, waarna Hans van Gastel met een afstands schot 7-1 maakte. De bezoekers maakten ook nog 7-3, maar toen vond All Ready het welletjes. De rood zwarten namen de rol van spelbepa- lende ploeg weer over en Jaap van Gastel scoorde in de achttiende mi nuut via een afstandsschot 8-3. Ge lijk daarna werd het 8-4, maar Leo Fonteine vergrootte de afstand tot 9- 4. HPV kon in de twintigste minuut nog één keer scoren (9-5), maar daar na maakte ^All Ready als een groot winnaar de wedstrijd uit. Jaap van Gastel (driemaal), Ada van Tiggelhoven (tweemaal), Corrie Kloet en Piet de Ronde zorgden voor de 16-5 overwinning. ,*AAAAAAfWWAAAAAAAAA#WWt Als een jongeman van kam peren houdt en zijn aanstaande er niets aan vindt, ontstaan er problemen, vooral als de jongen doorzet. Gevolg: ruzie en een breuk. Zo begint ons nieuwe feuilleton en het wordt pas echt spannend, als de jongeman zonder haar blijft kamperen. Hij doet zijn inkopen in een winkel, die eigendom is van een oudere, ongehuwde vrouw. Ja, u begrijpt het al: er groeit een zekere genegenheid wederzijds, zo zelfs, dat de jongeman zijn studie afbreekt en bij de winke lierster komt inwonen. Met alle bijbehorende geneugten. Al lijkt zoiets romatisch, hij is vijftien jaar jonger dan zijdat gaat op de duur problemen scheppen. van Jan Job du Gorèl in het Gro ningse dorp Nieuw Dalingen wordt in dit nieuwe feuilleton ten voeten uit getoond. Maar hoe vaak gebeurt het niet in een mensenle ven, dat men eerste schade moet lijden en soms zelfs schande be leven voor men wijzer wordt? Wie weet, is dit nieuwe feuilleton wel voor menigeen een spiegel, omdat we allemaal wel eens iets in ons leven hebben uitgehaald, waar voor we ons later schamen Hoe het ook zij, men zal met groeiende belangstelling de bele venissen van Jan Job in dit éne jaar volgen. Redaktie score van 413 punten, kwam nu tot een aanmerkelijk hogere score dan Jannie Bal die toen kampioen werd met 426 punten. Jan Stoel werd Herfstkampioen met 504 punten, waar de heer Wagtendonk nu 26 punten onder bleef. Strijd Vooral bij de heren was er een span nende strijd voor het bezetten van de bovenste plaats, waarbij uiteindelijk de voorzitter van de Country Bowlingclub, de heer Wagtendonk met een verschil van maar acht puntjes met Rob van Heijst de strijd in zijn voordeel besliste. Bijzonder spannend was ook de strijd voor de derde tot de vijfde plaats, waarbij het uiteindelijke verschil maar zes puntjes bedroeg. Bij de dames weerde de familie Vasseur zich weer geducht met drie plaatsen bij de eerste vijf. Winnaar bij de junioren werd Leo Dorreman met een totaal van 383 punten en tien punten voorsprong op nummer twee Jerry Rijstenbil. Bij de dames was er voor ieder een fraaie zakagenda beschikbaar gesteld door de firma Gudde uit Zierikzee. Voor de deelnemers waren fraaie prij zen beschikbaar gesteld welke werden uitgereikt door de heer E. M. Rijsten bil. Het volgende toernooi zal voor zon dag 22 februari worden georganiseerd. Tijdens het nu gehouden toernooi kon men zich hiervoor laten inschrijven waarbij de belangstelling zo groot bleek te zijn dat het reeds is volgeboekt. Uitslagen Dames: 1. Cathy Vasseur 495 pnt.; 2. Jannie Bal 470 pnt.; 3. Paula Vasseur 455 pnt.; 4. Irene Meuldijk 434 pnt.; 5. Yvonne Vasseur 432 pnt.; 6. Sophia Veerhoek 420 pnt.; 7. mevr. Keuze kamp 393 pnt.; 8. Fransca Troost 388 pnt.; 9. mevr. Hoogerhuis 380 pnt.; 10. Jopie Meuldijk 365 pnt. Heren: 1. M. Wagtendonk 478 pnt.; 2. Rob van Heijst 470 pnt.; 3. Joost van der Zande 468 pnt.; 4. Klaas de Feiter 467 pnt.; 5. Koos Wirrings 462 pnt.; 6. Jan Druijve 456 pnt.; 7. Toon Stoel 454 pnt.; 8. Jacob Stoel 432 pnt.; 9. Gerard Keuzekamp 430 pnt.; 10. Jan Papulon 424 pnt. Junioren: 1. Leo Dorreman 383 pnt.; 2. Jerry Rijstenbil 373 pnt.; 3. Peter Messemaker 330 pnt. Haarlem periodekampioen. Een spelmoment uit de wedstrijd All Ready-HPV. In de donkere shirts links Leo Fonteijne en rechts Piet de Ronde. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De wagen remde af en stopte vlakbij de ingang van een zo op het eerste oog grote boerderij, ten dele verscholen onder oude eiken met hier en daar een lindeboom. Woning en bijgebouwen la gen een meter of dertig van de wegrand. Aan de voorkant van het huis was een pijnlijk nauwkeurig gladgeschoren ga zon, met hier en daar ovalen cirkels, waarin verschillende soorten planten ten dele in bloei stonden. Er was een grindweg, breed genoeg om er met een auto overheen te rijden, die leidde van de straat naar de zijkant van de woning. Ergens begon in het gras een soort pad, aangelegd door middel van grote, platte stenen, voerende naar de voordeur. Maar zo te zien werd daar niet of nauwe lijks gebruik van gemaakt. In deze streek liep iedereen wellicht achterom. De afsluiting aan de voorzijde werd gevormd door een ruwhouten fantasie hek, kennelijk nog niet zo lang geleden aangebracht. De hele entourage aan de voor- en zijkant zag er tamelijk modern uit en zeker goed verzorgd in vergelij king met de andere boerenbedrijven, die ze in deze streek gepasseerd waren. Op de toevoerweg, dicht bij het huis, stond een grote hond van een onbe stemd ras, wantrouwend te kijken naar de mensen, die uit het raampje van de kleine auto alles in zich opnamen. Maar die zagen het dier niet, omdat ze enkel belangstelling hadden voor deze boer derij. De jongeman achter het stuur keek de vrouw naast zich even aan en zei: „Dit is het. Maar ik zie nergens tenten of caravans staan." „Misschien vergis je je? Het ziet er helemaal niet uit als een kampeerboer derij." Hij haalde een folder uit zijn binnen zak. Over het stuur gebogen vouwde hij hem open en wees naar de foto er in. „Kijk maar, de voorzijde klopt precies." Nu boog ook de vrouw zich er over. „Laten we er dan maar heenrijden, want om nog langer hier in de zon te staan De man draaide de auto langzaam het erf op. De hond keek nog altijd en ging pas opzij, toen de wagen hem al vlakbij genaderd was. De inzittenden zagen nu ook de zijkant van het grote huis, met vierkante ramen. Het witte pleisterwerk van de muur stak goed af tegen het donkerbruin van het houtwerk rond de vensters. Het zag er goed onderhouden uit. Ongetwijfeld had men de auto in het huis horen aankomen, want een man kwam naar buiten, zo te zien een vijf tiger of achter in de veertig. Enigszins kalend. Hij droeg een grauwe boeze roen en daaroverheen een kort, zwart vest. Verder een broek van moeilijk vast te stellen kleur. Zijn voeten staken in een paar klompen. De auto stopte nagenoeg bij de man. De hond kwam nu ook nieuwsgierig toe gelopen. Het meisje in de auto zag het dier en daarom durfde ze niet uit te Door HENK VAN HEESWIJK .stappen. Maar de jongeman naast haar had het protier al geopend en stond een sekonde later bij de man. „Goeie mid dag," begroette hij hem. „Mijn naam is Du Gorèl. Jan Job du Gorèl. Uit Rot terdam. We hebben hier een plaats besproken." De oudere man monsterde de be zoeker, maar drukte gelijktijdig diens hand. Knikkend antwoordde hij: „Wel kom. U treft 't. Het is mooi weer. En voorlopig blijft het zo wel." „Kijk eens aan. Waar is ergens het terrein, waar we onze tent kunnen op zetten?" De man wees verder door naar ach teren. Eindje verder. In het omheinde deel mag u uw tent plaatsen en de wagen mag er bij blijven staan. U mag zelf een plaatsje uitzoeken, want er zijn nog geen andere kampeerders. Pas vol gende week verwachten wij de eerste stroom." De vrouw in de auto boog zich nu naar de man en vroeg: „Is er zwemgelegen- heid in de buurt, meneer?" De man grinnikte. „Dat zou ik den ken." Hij wees in dezelfde richting. „Kijkt u zelf maar. 't Zal u best meeval len." De jongeman stapte weer in zijn eend en zei: „Bedankt. Ik kom straks even afrekenen." De wagen ging langzaam verder, na gestaard door de boer en zijn hond. Verder had zich niemand laten zien. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 5