Vernieuwd postkantoor binnenkort in gebruik V goed iiiiif Stichting Bureau Rechtshulp Schouwen-Duiveland doet verslag f I DE ZIERIKZEESCHE COURANT Terug op de „oude post" Publiek welkom op 12 januari i lil iiiüüm Ruil Gewonde bij overval ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 2 januari 1981 137ste jaargang Nr. 22837 REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 29,70, per jaar f 112,20. Losse zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". nummers 60 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt Redakteur: M. J. Bij de Vaate. maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 41 cent per losse Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 5,20. Vraagt onze contractprijzen! De adver- wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) In dit nummer: Regio-afdeling Kon. Schuttevaer ZIERIKZEE, 2-1. Vrijdag 9 januari zal burgemeester Th. H. de Meester het verbouwde postkantoor aan de Poststraat te Zierikzee officieel heropenen, waarmee een einde komt aan de tijdelijke behuizing in de voormalige winkel „Electra", eveneens aan de Poststraat. De direk- te aanleiding voor de verbouwing was de dringende wens het gebouw en daarmee de geldzaken, beter te be veiligen tegen ongewenst bezoek. De kluis was al bevei ligd, maar de ruimte waar de meeste geldhandelingen plaats vonden, voldeed niet aan de gestelde veiligheids eisen. f Advertentie de heldere jongens van flakkee expresse, met groot gemak dragen ze die zware wasautomaat naar buiten en tillen hem in de verhuiswagen, ze zetten hem in het nieuwe huis weer op zijn plaats, sluiten hem even handig weer aan. weten ook nog waar de vuile was was. wijzen u nog even op het aangebroken pak met zeepmiddel. zelf moet u de knop indrukken. flakkee expresse 01870 2198 middelharnis De twee nieuwe loketten zijn nu een onneembare vesting voor kwaad willende bezoekers. De gehele ruim te is voorzien van twee centimeter dik panserglas, met het predikaat „kogelvrij". Daarmee is wel aange toond, dat op alles is gerekend. Nieuwtjes Het aantal postbussen onderging ook een uitbreiding: in het vernieuw de gebouw zijn er 240 geplaatst. De draaideur - gebruikelijk voor een postkantoor - werd gehandhaafd, maar voor invaliden die deze deur moeilijk kunnen „nemen" werd naast deze deur een „normale" deur geplaatst. De direkteur van het post kantoor, de heer H. M. van der Post, vindt het jammer, dat er nog steeds geen hellingbaan voor rolstoelers is. De administratieruimte heeft er een aparte kamer bij gekregen waar ver trouwelijke gesprekken over aller hande geldzaken kunnen plaatsvin den. De sorteerruimte is - helaas - nog in de oude „Graanbeurs", maar het ligt in de bedoeling dat in de toekomst al les onder één dak komt. De plannen houden een nieuwbouw in op de bin nenplaats van het kantoor. De aan grenzende gebouwen van de R.S.G. Professor Zeeman zullen daarvoor plaats moeten maken. Nieuw is voorts de centrale ver warming en een afzuiginstallatie, waarmee het klimaat in het gebouw in de hand kan worden gehouden. Een keuken en een kantine behoren eveneens tot de nieuwe verworven heden. Overigens is met de verbou wing ongeveer eenzelfde bedrag ge moeid, als het hele gebouw destijds in 1940 heeft gekost. In de kelder waar het archief is gevestigd, vonden geen veranderingen plaats. Nieuw kantoor De heer Van der Post is bijzonder in zijn sas met „zijn" nieuwe kantoor en wel bij uitstek met de eigen nieu we werkruimte, ter vervanging van het oude, als „aquarium" bekende glazen hokje. Ter verfraaiing van het kantoor heeft de heer Van der Post zelf een aantal wandversieringen uit gezocht bij de centrale direktie in Den Haag. Ook het nieuwe portret van de (nieuwe) vorstin met haar ge maal, krijgt een plaatsje in het ge bouw. „Open huis" De dag na de heropening op zater dag 10 januari, zal het vernieuwde kantoor voor het publiek open gesteld worden voor bezichtiging. Vanaf 12 januari is het vernieuwde kantoor open voor alle post-, telegraaf-, telefoon, giro- en spa; bankzaken. Het noodkantoor is met ingang van diezelfde datum gesloten. In de periode van 12 t/m 17 januari ontvangt ieder die een spaarbank boekje of een postrekening opent een extra premie. Naast de al genoemde P.T.T.-diens- Vervolg pag. 3 Advertentie De Volkspartij voor Vrijheid en Democratie op Schouwen-Duiveland wenst iedereen veel voorspoed in 1981 De V.V.D.-besturen van: Duiveland Brouwershaven Midden-Schouwen Westerschouwen Zierikzee Wijziging van spreekuren-data ZIERIKZEE. Helemaal rimpeloos verliep de Oudejaarsnacht te Zierik zee toch niet. De brandweer moest uitrukken om een klein binnen brandje te blussen in het pand Oude Haven 9. Gelukkig viel het allemaal wel mee; de brandweerlieden - olie bol tussen de tanden - konden er snel baas over. Oorzaak: vuurwerk. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 31-12. De Stichting Bureau Rechtshulp Schouwen-Duiveland, een in een behoefte voorzienend instituut, gaat in 1981 de data van de spreekuren wijzi gen. Het is zaak, dat geïnteresseerden hiervan goede no ta nemen om teleurstelling te voorkomen. Tot nu toe werden die spreekuren gehouden op de 2e en 4e donder dag van elke maand, maar dit wordt in de toekomst de le en 3e donderdag van elke maand. Geen regel zonder uitzondering evenwel en die komt al vlug, omdat de eerste donderdag in januari nieuwjaarsdag was en die datum was uiteraard ongeschikt. Voor januari is derhalve de regeling: spreekuur op donderdag 8 en donderdag 22 januari. Voor februari gaat dan voor het eerst de nieuwe regeling in; dan zijn de spreekuren - telkens van 19.00 - 20.00 uur - op donderdagen 5 en 19 fe bruari. Inmiddels is een overzicht versche nen, waarin staat aangegeven de ke ren dat het bureau werd gekonsul- teerd en de aanleiding (motieven), die er was bij het bureau aan te klop pen. Cijfers De getallen waren voor de verschil lende gemeenten voor 1979-1980: Brouwershaven (5), Bruinisse (7), Duiveland (15), Middenschouwen (8), Westerschouwen (10), Zierikzee (48) en „elders" (2). De motivaties zijn als volgt geru briceerd: erfenissen (4), huwelijken (1), sociale verzekeringen (13), koop en verkoop (6), ontslagkwesties (5), burenrecht (7), geldvorderingen (6), dwaling (1), huur en verhuur (9), overlast (3), arbeidsovereenkomst (4), belastingen (2), schadeclaims (2), bezwaar gemeente (2). Algemene problemen Algemene problemen betroffen: erfdienstbaarheden (1), subsidies (1), echtscheiding/boedelscheiding (4), klachten van derden (2), strafzaken (2), voogdij/ouderlijke macht (2), testementaire zaken (1), adoptie (1), diversen (16). De pluriformiteit van de aan bod gekomen zaken, wijst wel uit hoezeer Advertentie Advertentie Voorspoeden ZIERIKZEE. De verbouwing van het postkantoor is op „een oor na gevild". Vrijdag 9 januari wordt het door-burgemeester Th. H. de Meester officieel geopend. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. Wie niets zegt terwijl hij spreekt, zou een goed diplo maat zijn. het bureau inspeelt op de behoeften en noden van het publiek. Om volledig te zijn laten we hier nog eens de namen volgen van de per sonen,- die - op vrijwillige basis - bij het bureau zijn betrokken: mr. G. Nijland (advokaatuur), mr. J. Lig- thart (advokatuur), mr. E. Karei (ad- vokatuur), F. van Veen (deurwaar der), H. Borgers (notariaat), W. Klaassen (notariaat), mevrouw M. v. d. Spek-Stapel (Maatschappelijke hulpverlening), mevrouw D. Bolle (Sociale verzekering) en de heer J. C. Coomans (Interg. Soc. Dienst). W* pa liar HOOGEVEEN, 1-1. Een nog onbe kende man heeft Oudejaarsdag voor enige tienduizenden guldens buitge maakt bij een overval op de filiaal houder van een supermarkt in Hoogeveen. De filiaalhouder wilde een deel van de dagopbrengst na slui tingstijd wegbrengen en werd op het parkeerterrein op het hoofd geslagen met een onbekend voorwerp. Hij liep een hersenschudding op en werd eerst donderdagmiddag gehoord. Van de dader ontbreekt nog elk spoor. Verwachting tot zaterdagavond: Dalende temperatuur Veel bewolking en van tijd tot tijd regen; minimumtemperatuur om streeks 5 graden; temperatuur over dag dalend van 7 naar 4 graden. Krachtige en aan de kust nu en dan harde wind, draaiend van west naar noordwest. Voor zondag: Aantal uren zon: 0 tot 3. Min.-temperaturen: omstreeks 2 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 6 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 50 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 20 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 3 jan. Zon op 8.48, onder 16.38 Maan op 3.34, onder 13.55 4 jan. Zon op 8.48, onder 16.42 Maan op 6.46, onder 15.29 5 jan. Zon op 8.48, onder 16.43 Maan op 7.45, onder 16.15 Nieuwe Maan: 6 jan. (8.24) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 1.00 13.23 1.50 14.11 2.27 14.54 3 jan. 4 jan. 5 jan. Springtij: 7.08 19.27 7.55 20.10 8.38 20.46 i januari HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 2-1. Het K.N.M.I. deelt mede: Het stormachtige weer rond de jaarwisseling vond zijn oorzaak in een diepe depressie, die van de Noor se westkust naar de Oostzee trok. Bo vendien breidde een hogedrukgebied nabij de Azoren zijn invloed naar IJs land uit. Hierdoor ontstond boven de Noordzee en de Britse eilanden een sterke noordwestelijke stroming, waarin aan onze kust de wind tot stormkracht toenam. Daarbij vielen op veel plaatsen regen- en hagelbui en. Veel verbeteringen is het komen de etmaal niet te verwachten. De pressies op het noordelijk deel van de oceaan trekken in een snel tempo naar het oosten. Hierbij kan tijdelijk wat koudere lucht tot ons land door dringen. Zaterdag zal het eerst rege nen maar later op de dag draait de wind opnieuw naar het noordwesten en wordt het iets kouder.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 1