Tweehonderd leerlingen bij korfbaltoernooi All Ready f ALL READY OP DE VALREEP GEKLOPT RENESSE RUITERS HIELDEN INDOORDRESSUURWEDSTRUD Indoordressuurwedstrijd voor paarden in Renesse ERIC DE NOORMAN Veel gescoord Nagekomen kalender 9 De Zierikzcese korfbalvereniging All Ready mag weer terugzien op een voortreffelijk geslaagde schoolkorfbaldag. Maandagmorgen meldden zich rond de 200 leerlingen van de 3e-, 4e- en 5e klassen van de basisscholen te Zie- rikzee aan bij de wedstrijdleiding in sporthal Onderdak om aan deze school korfbaldag deel te nemen. Door de wedstrijdleiding werden de jongens en meisjes ingedeeld in totaal 18 ploegen van 10 of 11 jongens en meisjes. Alle ploegen kregen een teamlei der, een jeugleider(ster) of een spe lend lid van de organiserende vereni ging die zich voor deze dag geheel be langeloos beschikbaar hadden gesteld. Ieder team kreeg een naam toege wezen van een bekende artiest of groep onder welke naam de wedstrij den werden gespeeld. De 18 teams werden ingedeeld in drie poules van 6 teams waarbij ieder team, dat eenmaal vrij loot, vier wedstrijden moest spelen. Kennismaking Voor een groot aantal jongens en meisjes was deze schoolkorfbaldag een eerste kennismaking met de korfbalsport. Opvallend was het, dat in de 37 gespeelde wedstrijden (er waren drie miniveldjes in de sporthal uitgezet) van tweemaal 10 minuten niet min der dan 169 doelpunten werden ge scoord en dat er slechts één wedstrijd in een doelpuntloos gelijkspel ein digde. De tweehonderd kinderen, die een aangename^ vakantiedag beleefden, zorgden in de sporthal voor de nodige sfeer. Het hoogtepunt vormde wel de finalewedstrijd tussen het team van „Donald Duck" en het team van „Po- pey" waarin beide teams door de tot op de laatste plaats bezette tribunes werden aangemoedigd. Schutters In deze beslissende wedstrijd bleek het team van „Donald Duck" over de beste schutters te beschikken, dat hen uiteindelijk een 3-0 overwinning opleverde. Naast het korfbal als team-sport waren er ook nog individuele spelen. Op een circuit van vijf spelen, Kleef-korfbal, ping-pong korfbal, pijltjes-korfbal, gaten-korfbal en sneldoelen vielen er voor de kinde ren punten te verdienen. Winnaar bij de leerlingen van de 3e kiassers werden Phan Van Cong met 470 punten, bij de 4e kiassers was het Pierre de Heus die eveneens tot een totaal van 470 punten kwam en bij de 5e klasses Wilma van Vossen die een puntentotaal van 430 haalde. Mede dank zij het grote aantal me dewerkers, leiders en scheidsrech ters, kon het totale programma stipt volgens het vastgestelde schema worden afgewerkt. Met recht kon de voorzitter van All Ready de heer P. de Ronde aan het slot dan ook spreken van een geslaagde dag. Dank bracht hij aan de mensen van de EHBO, die het bij zonder rustig hadden, de mensen van de sporthal en organiserende kom missie. De winnaars van de individuele spelen kregen allen een fraaie fruit mand aangeboden en de spelers van het winnende team een fruitbakje. Verder was er voor iedere leerling een korfbalsticker en nog een gratis verloting. Er werd gereden in de B-, L-, M- en Z-klasse volgens de reglementen van de N.B.V.R. Jurylid was de heer Mel- sen uit Roosendaal, die in hoofdzaak jureert bij Landelijke Rij verenigin gen. Klasse BI: 1. Marijke Beye met Muski, 101 punten (R.R.); 2. J. Bal met Maurice, 100 punten (R.R.). HetDonald Duck"-team dat winnaar van het toernooi werd. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) In uitwedstrijd Het eerste team van AH Ready heeft zich weer onnodig de punten af laten afpakken. In de uitwedstrijd tegen TOVI in Dordrecht werd verloren met 10-9 nadat de Zierikzeeënaars na tien minuten in de tweede helft een komfortabele 4-7 voorsprong opgebouwd hadden. Bij een 9-9 gelijke stand werd All Ready wel bestolen door de scheidsrechter, die ditmaal een kerstkadootje in de vorm van een straf worp weggaf aan TOV, maar wel moet gezegd worden dat All Ready het nooit zover had mogen laten komen. Voordat men eigenlijk goed en wel was begonnen was de stand reeds 2-2. TOV wist in de eerste twee minuten al tweemaal (zeker één daarvan was verdedigd) van afstand te scoren. Di- rekt daarop maakte Hans van Gastel het gat kleiner door van onder de korf te scoren en even later werd Hans verkeerd afgestopt en de ver diende strafworp gooide broer Jaap door de korf. De beide ploegen kon den na vijf minuten weer opnieuw beginnen. TOV kwam weer op voor sprong via een doorloopbal maar Leo Fonteine bracht All Ready weer te rug met een afstandschot die de korf nauwelijks raakte. Nogmaals kwam TOV op voorsprong, 4-3. Afstandschot Met een schot van afstand wist Jaap van Gastel de stand weer gelijk te trekken en vlak voor rust gaf Leo Fonteine All Ready voor de eerste keer een voorsprong door weer fraai van afstand te scoren, 4-5. Na de pauze bouwde All Ready ver der en had nu de nogal primitief spe lende Dordtse ploeg onder kontrole en TOV was dan ook lang niet meer zo gevaarlijk als in de eerste helft. Leo Fonteine sloeg een gat naar 4-6 met weer een mooi afstandschot en tien minuten na rust werd de voor sprong nog groter toen Jaap van Ga stel van afstand 4-7 scoorde. Ook nu had All Ready door kunnen en moeten drukken, maar zoals steeds het geval is kon men ook nu de voorsprong niet vasthouden laat staan uitbreiden. Direkt werd het 5-7 door een verdwaald afstandschot van een TOV heer die echter wel in de korf plofte. De scheidsrechter wilde zich nu ook laten zien en met recht kan gezegd worden dat hij het laatste kwartier van de wedstrijd heeft „ge maakt". Hij begon links en rechts strafworpen uit te delen. Hij liet TOV op gelijke hoogte komen door tweemaal om niets de bal op de stip te leggen. Voorsprong TOV kwam zelfs op voorsprong, dit keer met een doelpunt van af stand waarvan zelfs het eigen pu bliek zich afvroeg hoe dat nu moge lijk was. Ook Jaap van Gastel „ver diende" een strafworp en benutte de ze ook zelf, 8-8. Natuurlijk weer met een strafworp kwam TOV weer voor, 9-8. Leo Fonteine wist nu ook hoe dat grapje werkte en probeerde met suc ces een strafworp uit het vuur te sle pen en vanaf de stip gooide hij dan ook All Ready naar 9-9, waarmee bei de ploegen tevreden hadden kunnen zijn. De scheidsrechter dacht et anders over en deelde in de laatste minuut nog maar weer een strafworp aan TOV uit. In een chaotische slotfase bleef de TOV-heer die de strafworp moest gaan nemen koel en gooide zijn ploeg naar 10-9. In de laatste seconden nog een he vig All Ready offensief, maar de 10-9 stand bleef op de borden. Jammer, maar niets aan te doen. Volgende week dan weer een thuis wedstrijd en wel tegen koploper Ten Donck I. Om 16.00 uur zal All Ready in sporthal „Onderdak" een begin maken met de revanche op deze onge lukkige wedstrijd tegen TOV I. Stand 3e klas D, Distrikt Zuid-West: Een spelmoment van een korfbaldag in sporthal Onderdak. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) 1250 - 2350; oude paarden 1250 - 2325; 3-jarige paarden 1350 - 2375; 2- ^^ÊÊk jarige paarden 1225 - 2250; hitten 650 - 1150; veulens 475 - 1100; po ny's 250 - 625. Prijzen per kg geslacht gewicht: Oude slachtpaarden 5,10 - 6,20; jon ge slachtpaarden 5,20 - 6,30. De handel in slachtpaarden was vlug, en in pony's rustig. Veemarkt Leiden LEIDEN, 29-12. Aanvoer totaal 1458, waarvan: slachtrunderen 1010, schapen en lammeren 448. Prijzen per kg: Stieren le 7,40 - 8,00,2e/ 6,90 - 7,35; vaarzen le 6,65 -7,85,2e/ 5,95-6,60; koeien le 6,50 - 7,80, 2e 5,85 - 6,45, 3e 5,45 -5,80; worstkoeien 4,75 - 5,80; dikbillen extra kwaliteit 8,00 - 14,00. Prijzen per stuk: Schapen 180 - 230; lammeren 190 - 225; lammeren le 240 - 325. Overzicht: slachtrunderen: handel redelijk, prijzen iets stijver; schapen en lammeren: handel vlot, en prijzen hoger. LAGOS. Eenheden van het Nigeri- aanse leger hebben vijfenzestig per sonen bevrijd die waren gegijzeld door leden van de Mohammedaanse sekte Al Masifu. De Renesse Ruiters hielden op zondag 28 december een indoor- dressuurwedstrijd voor punten. Naast deelname van eigen leden was het ook voor leden van de verenigingen Séros (W.) en de Zilveren Trens te Burgh- Haamstede mogelijk. 1. Ten Donck I 6 5 1 0 11 70 39 2.0DOI 6 4 0 2 8 51 41 3. ALOI 6 3 1 2 7 39 36 4. Dubbel Zes I 6 3 0 3 6 46 53 5. Harga I 5 2 0 3 4 31 33 6. All Ready I 5 2 0 3 4 37 41 7. TOV I 6 2 0 4 4 50 68 8.HPVI 6 1 0 5 2 37 50 Klasse B2: 1. Marijke Beye met Muski, 110 punten (R.R.). Klasse LI en L3:1. Conny Gijsbert- se met Odesse (L3), 136 punten (Sé ros); 2. Tonny Honig met Masterpiece (L3), 131 punten (Z.Trens); 3. Kees Jan de Graaf met Lisbeth (L3), 130 punten (R.R.); 4. Anthonie Sanders met Julia (Ll), 125 punten (R.R.); 5. Inge v. d. Berg met Sinclair (Ll), 124 punten (R.R.); 6. Silvia Schlink met Santana (Ll), 122 punten (R.R.); 7. Kees Jan v. d. Graaf met Lisbeth (Ll), 121 punten (R.R.); 8. Tonny Ho nig met Masterpiece (Ll), 120 punten (Z.Trens). Arie van der Griend, die met twee paarden startte, respektievelijk in de M- en Z-rubriek behaalde met zijn paard Grafiek een eerste prijs in de Zl-dressuur met 108 punten (Z.Trens). De enige wanklank tijdens deze wedstrijd, die overigens prima was georganiseerd en in een ontspannen sfeer verliep was dat het jurylid „en plein public" iets te veel uitwijdde over de naar zijn mening onvoldoen de kapaciteiten van het Z-paard. Eni ge takt en terughoudendheid was wel op zijn plaats geweest. I -V Kees Jan de Graaf ging als gevolg van de behaalde resultaten met zijn paard Lisbeth over naar de klasse M- dressuur. Oude schedel HONG KONG, 29-12. In China heeft men op 1 december de schedel ontdekt van een voor-menselijk we zen, waarvan de ouderdom ruim acht miljoen jaar is. De Chinese akademie van wetenschappen meldde, dat de vondst gedaan is in de zuidwestelijke provincie Yunnan. De schedel, die afkomstig was van een Ramapithecus, is betrekkelijk goed gekonserveerd. Het was, naar het persbureau Nieuw China mee deelde, mogelijk de in verscheidene stukken uiteengevallen hersenkas te rekonstrueren. Het persbureau voegt aan het be richt toe dat men, in kombinatie met eerder gevonden botten en meer dan 100 tanden in de toekomst mogelijk in staat zal zijn meer te zeggen over de ouderdom van het menselijk le ven. MAASTRICHT. De Stichting restauratie Sint Servaaskerk in Maastricht heeft maandag bericht ontvangen, dat het Prins Bernhard- fonds een bedrag van 350.000 gulden beschikbaar stelt voor de voorgeno men restauratie van dit monumenta le historische bouwwerk. Te dik LONDEN, 29-12. De onge veer 30 miljoen Britten die tot zwaarlijvigheid neigen zijn in de feestdagen rond Kerstmis ongeveer 9.000 ton zwaarder geworden. Dat is even zwaar als 769 dubbeldeksbussen. Volgens officiële cijfers is weliswaar maar elke vierde Brit „te zwaar", maar ook de Britten die de neiging hebben om zwaarlijvig te worden, heb ben met de kerstdagen teveel gegeten en te weinig gelopen. De dikken in Groot-Brittan- nië zitten samen in 100.000 ton vet ingekapseld. De maandkalender van zeesleep dienst B.V. Willem Muller toont op 12 grote kleurenfoto's Muller's „be zit". Boven de maand februari staat bijvoorbeeld een foto afgedrukt van de grote oceaansleepboot „Groen land" of verderop, de maand maart, een overzichtsfoto van de sleepboten „Zeeland" en „Rilland" die het enor me tankerschip „Nyhammer" weg slepen. Verder een luchtfoto van een - in verhouding - kleine sleepboot die een vracht van Japan naar Jeddah sleept. Het thema van deze kalender is: „Muller, the people to contact for service", en dat wordt via deze foto's wel duidelijk. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Bedankt voor Eindhoven: J. L. van Eijk, Assen. Christelijke Gereformeerde Kerken Aangenomen naar Emmen: A. Hil- bers, Mussel. Bedankt voor Nieuwpoort: G. Bouw, 's-Gravenhage-Loosduinen; voor Gorinchem: J. Jonkman, Alme lo. Gerefomeerde Gemeenten Beroepen te Veen: J. van Vliet, Aagtekerke; te Benthuizen: A. F. Honkoop, Rotterdam-C; te Franklin- Lakes (U.S.A.): J. M. Kleppe, Woer den, die bedankte voor Apeldoorn. Bedankt voor Scheveningen: J. S. van der Net, Utrecht. MARKTBERICHTEN Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 29-12. Op de paarden markt in Utrecht zijn maandag 252 dieren aangevoerd. De prijzen waren voor: Luxe paar den 2750 - 3800; werkpaarden De Landelijke Rijvereniging „De Schouwse Ruiters" organiseerde voor zaterdag 27 december een in doordressuurwedstrijd voor paarden bij manege Grol te Renesse. De deel nemende verenigingen waren: De Bruruiters, de L.R. Westelijk Schou wen en de Schouwse Ruiters! Er werd gestart in de klasse B, L en M-dressuur. De juryleden in de B- klasse waren de heren Den Enter en Knook. De L- en M-klasse werd geju reerd door de heer Breure en Marjan Timmerman. Uitslagen B-dressuur: le prijs Jan van der Bijl met Scoobidoo, 140 punten (W.Sch.); 2e prijs Anita Timmermans met Saskia, 133 punten (Sch.R.); 3e prijs Cora v. d. Weele met Tavaris, 128 punten (Sch.R.); 4e prijs Ragonda de Boer met Gipsy Lady, 124 punten (Sch.R.); 5e prijs Ineke v. d. Velde met Sickle, 121 punten (Sch.R.); 6e prijs Ingeborg Jonker met Othello, 120 punten (W.Sch.). Jan van der Bijl ging met deze winstpunten over naar de klasse L. dressuur. Na de goed verlopen dressuur- wedstrijd was er 's avonds een springconcours, dat in verband met de afmetingen van de bak niet mee telde voor punten. Er was een goed parcours opgezet en vooral in de klasse L-springen werden uitsteken de prestaties geleverd. SCHEEPVAART Acmaea, 23-12 1400 Z Can. Eilanden naar Sal. Aludra, 23-12 van Vigo naar Durban Amersfoort, 23-12 te Valencia Antilla Bay, 24-12 ten anker Pajari- tos Abida, 30-12. Te Fremantle verw. Aludra, 27-12. Pass. Kaap Balnc naar Durban Amersfoort, 27-12. Van Alicante naar Cadiz. Nedlloyd Dejima, 27-12. 60 zzo Co lombo naar Suezkanaal. INGEZONDEN STUKKEN Kritiek op „Kolibrie" Ll en L2 dressuur en handicap: le prijs Arnold Kriens met Ocana (L2), 124 punten (W.Sch.); 2e prijs Cees Stouten met Rocco (L2), 122 punten (Sch.Ruiters); 3e prijs Henk Krijger met orlon (L2), 117 punten (W.Sch.); 4e prijs Laurice Boonman met Fi- dend (Ll) 115 punten (Bru). M-dressuur le prijs mevrouw Krabbe met Oscar, 99 punten (Sch.R.); 2e prijs Anita Timmerman met Westminster. 97 punten (Sch.R.). Na de goed geplande en vlot verlo pen dressuurwedstrijd, was er 's avonds een springconcours, dat i.v.m. de afmetingen van de bak niet meetelde voor punten. Er was een goed parcours opgezet en vooral in de klasse L springen werden uitstekende prestaties gele verd. B-springen: le prijs Ingeborg Jon ker met Othello (W.Sch.); 2e prijs In- grid Krabbe met Oscar (Sch.R.). L-springen: le prijs Alfred Bakker met Maurits (W.Sch.); 2e prijs Leo Klompe met Olaf (Sch.R.); 3e prijs Cees Struyck met Jonker (Sch.R.); 4e prijs Bram Bevelander met Tarzan (Sch.R.). Bij het progressief springen waren de kaarten anders geschud. Hier werd: 1. Leo Klompe, 2. Bram Beve lander, 3. Alfred Bakker. Als mede-oprichter van de vogelve reniging „De Kolibrie" te Ooster- land, moet ik het bestuur van de ver eniging wijzen op enkele tekortko mingen na de laatste tentoonstelling van december te Oosterland. Tijdens de lotenverkoop werd mee gedeeld, dat de prijswinnaars per soonlijk bericht zouden ontvangen van „De Kolibrie". Dit is niet ge beurd. Maar dit is nog niet het belan grijkste. Nu, 23 dagen na de verlo ting, werd ik door één van de prijs winnaars uit Zierikzee gebeld, die nog steeds zijn prijs nit heeft ontvan gen. Zelfs uit Willemstad, werd mij gevraagd naar trekkingslijsten. Bestuur van „De Kolibrie": dit wa ren wél de mensen, die ons hielpen bij onze eerste tentoonstelling! Ik vraag mij af, of het echt niet moge lijk was om even een paar uur uit te trekken om de 10 prijswinnaars hun prijs te overhandigen. Een kwalijke zaak, nu dit na drie weken nog moet gebeuren. Het zal de lotenverkoop in 1981 zeker niet bevorderen! Met dank voor de plaatsing Oud-bestuurslid „De Kolibrie" T. L. den Boer Z weedsestraat 13 Ouwerkerk Voor 50 jaar ZIERIKZEE. Vanaf 1 januari 1931 bestaat gelegenheid om in Dreischor, Kerkwerve, Schuddebeurs, Serooskerke, Nóordgouwe belasting te betalen op de postkantoor aldaar. De zitdagen in die gemeenten zijn vervallen. DREISCHOR Der traditiegetrouw gaf go norooniging Thalia alhier tusschen Kerstmis en Niewjaar haar jaarlijksche uitvoering en wel op 30 December. Voor een geheel gevulde zaal werd met een paar toneelstukjes ook een zangnum mertje gegeven door een dameskoortje uit de leden gerecruteerd. HAAMSTEDE. Het staat nu vast dat behoudens onvoorziene omstandigheden de uliegdienst Schouwen-Duiveland-Rot terdam v.v. geopend zal worden op 4 Mei as. ZIJPE. In de tramhavens te Zijpe en Anna Jacobapolder liepen in 1930 in totaal 18.095 schepen binnen met een gezamenlijke tonnenmaat van 3.275.995 tonnen. ADVERTENTIE. Onze prijsafschrij ving is iets bijzonders. Costumes van f 19,50 voor f 9,90 en van f 26,90 voor f 15,90, regenjassen van f 16,50 voor f 11,90, jekkers van f 11,50 voor f 8,90. De ring van Fergus 46. „Plannetje", gromt de Deen, „laat eens horen eh het hetzelfde is, wat ik be dacht heb „Ik zei daareven tegen mijn kameraden", glimlachte de Noorrrfctn, „dat het een koud kunstje moet zijn, om die Ieren hun buit te ro ven en dat daar dan een aardig sommetje mee te verdienen is Die Grootvorst van Ierland krijgt zijn prooi te makkelijk, vind ik; als wij Fergus uit handen van die Ieren peute ren, kunnen we een flink losgeld bedingen en dan krijgen we 't ook Er heerst een mo ment van stilte. Dan knikt de aanvoerder met een trage grijns. „Tja", mompelt hij, „tja", laat dat nou krek hetzelfde wezen, wat ik in mijn hoofd had Je kan liegen als de beste schurk, denkt de Noorman met een nietszeggend ge zicht, maar dat hindert niet, als ik maar bereik wat ik wil. „Ik vind, dat je listig te werk gaat", zegt de Noorman met ontzag. „Ik vroeg me al af, waarom je er niet van door gaat, die logge Iere schuit kan ons nooit bijhouden. Maar nu be grijp ik het, denk ik. Je wilt ze natuurlijk on schadelijk maken, zodat ze niet de hele vloot kunnen alarmeren „Precies", buldert de aanvoerder, hoewel het aan zijn gezicht te zien is, dat dit idee even nieuw voor hem is, als het eerste. „En dat gebeurt natuurlijk vannacht," mompelt Eric ernstig tot zijn twee mannen, die niet weten hoe ze hun lachen moeten hou den. „Is het niet geweldig, om dat allemaal te be denken?" Hoofdschuddend en met een eerbie dige blik op de Deense aanvoerder slentert Ëric naar het achterdek en staart naar de Ierse boot, die hen op korte afstand volgt. „Ik denk, dat de aanvoerder het nu wel uit zijn hoofd laat, om ons af te zetten op de kust," gichelt Bolli. „Hij kan de hersens van heer Eric veel te goed gebruiken." Inderdaad rept de Deen er niet meer over, integendeel. Eric kan geen kwaam meer doen en wordt door de aanvoerder met nauw verholen gezag behan deld. Langzaam koersen de twee schepen ver der en de avond maakt plaats voor de nacht. „Ik heb het zeil laten minderen", fluistert de aanvoerder tot Eric, die bij de achtersteven staat, „ze lopen nu op on in. Als die wolken bank voor de maan zit, rammen we ze Eric knikt zwijgend en in stilte zien ze de wol ken als een vreemd spooksel voor de maan kruipen „Nu", klinkt de stem van de Deen scherp.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 9