Middenschouwen nam node afscheid van aktieve wethouder C. J. van Burg Oud „pakhuisje" in Vrijpoortje zit met gedeeltelijk ingestort dak TUINMAN Polen willen vrije zaterdag Jtiotnicse Ambtsperiode ivas kort, maar hevig Uniek brokje Zierikzee DE ZIERIKZEESCHE COURANT Ernstig ongeluk bij Burghsluis INTERIEURVERZORGING MOL 17-19 ZIERIKZEE TEL. 01110-2887 EERBEEK. De rechtbank in Zutp- hen heeft Henspapier B.V. in Eer beek failliet verklaard. De 270 werk nemers zullen worden ontslagen. Tweehonderd van hen waren al op non-aktief gesteld. WARSCHAU, 23-12. De vrije Pool se vakbond Solidariteit" heeft dins dag de door de regering voorgestelde arbeidsnormen afgewezen en op spoedoverleg aangedrongen ter oplossing van het geschil. De leider van Solidariteit, Lech Walesa, noemde het voorstel van de overheid om niet elke zaterdag, maar voorlopig om de andere zaterdag vrij-af te geven, onaanvaardbaar en in strijd met eerder gedane toezeg gingen. De regering is bang voor pro- duktieverlies. Advertentie Restaurant Renesse voor reservering: tel. 01116-1215 maandag gesloten Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. A Is men zijn falen aan anderen wijt, moet men ook zijn succes aan anderen toeschrijven. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 27,50, per jaar f 103,50. Losse zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". nummers 55 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt Redakteur: M. J. Bij de Vaate. maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 41 cent per losse Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 5,20. Vraagt onze contractprijzen! De adver- wekken 11. 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. In dit nummer: Beroepsvoorlichting op Zierikzeese school Ex-wethouder C. J. van Burg: planmatig werker! (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) SCHARENDIJKE, 22-12. Maandag-avond werd in „De Putmeet" te Seharendijke afscheid genomen van raads lid/wethouder C. J. van Burg in een bijeenkomst met raadsleden, burgemeester, medewerkers van de gemeen te en genodigden van de kolleges van b. en w. op Schou- wen-Duiveland en Sint Philipsland. Ook vertegenwoor digers van diverse besturen waren aanwezig. Burgemeester W. den Boer zei, dat de heer Van Burg het kollege van b. en w. enige tijd geleden overrompeld had met de mededeling, dat hij ging vertrek ken, omdat zijn nieuwe werkzaamheden bij een multinational niet zijn te kombineren met zijn werkzaamheden als bestuurder van de gemeente. De heer Van Burg is sedert septem ber 1974 raadslid en sinds 6 septem ber 1978 wethouder. Zijn werkzaam heden beperkten zich niet tot het ter ritoir van de gemeente Middenschou wen, doch strekten zich wat de wel zijnszorg betreft regionaal uit. Hij was pleitbezorger voor de leefbaar heid van de kleine kernen. Soms was hij op dit gebied zo enthousiast, dat het „teruggefloten moest worden". De manier van werken, die de heer Van Burg nastreefde was planmatig, efficiënt en snel. Het tijdvak, dat hij wethouder was kan worden geken merkt als: kort en hevig. ZIERIKZEE, 23-12. Onder donderend geraas is in de nacht van maandag op dinsdag een gedeelte van het dak ingestort van een „pakhuisje" aan het Vrijpoortje al hier. Het bouwbedrijf Boogert uit Oosterland is woensdag begonnen met het stutten van de gevel, om er ger te voorkomen. Als een van de oorzaken noemde één van de bouwers het voortdurend lekken van het dak. Door het jaren lang doorregenen zijn de toch al in niet al te beste staat zijnde balken, verrot. Door de vloer van de zolder en de bovenverdieping zijn brokstukken heen gekomen, waar door er gaten in de vloeren zijn ont staan. Het dak is voor een groot ge deelte ingestort. De nog aanwezige dakpannen zul len van het dak worden gehaald zo dat geen gevaar meer zal ontstaan voor voorbijgangers. Tot zolang is het raadzaam het poortje te mijden. Het pakhuisje is eigendom van mr. G. Nijland, advokaat te Zierikzee. Deze gebruikte het pandje als opslag ruimte voor onder andere oude ste nen en hout voor de open haard. Wie een kijkje neemt in het oude pandje komt onwillekeurig onder de indruk van de oude bouwstijl en de charme daarvan. Een bijbehorende gang doet „gewelfachtig" aan met de oude, uitgesleten plavuizen nog op de vloer. Het is te hopen, dat de restau ratieplannen, die toch al bestonden, nu ten uitvoer zullen komen, zodat het unieke stukje „Oud Zierikzee" behouden zal blijven voor de stad. Advertentie St. JoosEd'fc M10° 25 dec. Zon op 8.47, onder 16.30 Maan op 21.00, onder 11.18 26 dec. Zon op 8.47, onder 16.30 Maan op 22.08, onder 11.47 27 dec. Zon op 8.47, onder 16.31 Maan op 23.15, onder 12.11 28 dec. Zon op 8.47, onder 16.32 Maan op onder 12.32 29 dec. Zon op 8.47, onder 16.33 Maan op 0.21, onder 12.52 Laatste Kwartier: 29 dec. (7.32) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 4.59 18.15 11.23 23.31 25 dec. 26 dec. 27 dec. 28 dec. 29 dec. 5.41 18.51 12.09 6.29 19.30 7.18 20.14 8.11 21.07 0.21 12.54 1.14 13.45 2.08 14.43 Springtij: 24 december Doodtij: 31 december HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 24-12. Het K.N.M.I. deelt mede: In grote delen van Europa moet de komende dagen op zacht weer worden gerekend. Er bevindt zich boven Spanje, Frankrijk en het Alpengebied een groot hogedrukge- bied, dat maar weinig van plaats ver andert. Depressies trekken over de oceaan naar de Britse eilanden en gaan via de Noordzee het vasteland op. Ze brengen hierbij vochtige en erg zachte lucht mee. De vorstgrens is daardoor tot in Rusland terugge drongen. Zelfs in zuid-Zweden heeft het in de nacht van dinsdag op woensdag nauwelijks gevroren. In midden en noord Zweden vroor het nog 10 tot 15 graden. (1797 - 1889) ZIERIKZEE. De muur van het bedreigde pakhuis'' is inmiddels gestut en maatregelen worden getroffen om dit oude brokje Zierikzeese bouw, verder te konserveren. Het in het dak ontstane gat wordt gedicht. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Burgemeester Den Boer zegde hem dank voor zijn inzet in het belang van de gemeente en voor zijn vriend schap en kollegialiteit in het kollege van b. en w. Hij overhandigde de heer Van Burg namens de gemeente een tinnen wapenbord en boekenbon. Het raadslid mevrouw Kloet-Schel- lingerhout overhandigde een bloe- menattentie aan mevrouw Van Burg. Namens de raad feliciteerde de heer W. C. van den Bosse de heer Van Burg met zijn promotie. Hij dankte hem voor de goede samenwrking en wenste hem en zijn vrouw het aller beste toe. Namens de leden van de raad, burgemeester en sekretaris overhandigde hij een wekkerradio. Wethouder I. C. Padmos zegde de heer Van Burg eveneens dank voor de ondervonden vriendschap. Hij maakte er gewag van, dat de heer Van Burg nogal veel in de publiciteit kwam, iets dat hem goed af ging. Welzijn Het lid van gedeputeerde staten, de heer R. van Ommeren, vond het jam mer, dat de heer Van Burg zijn bestuurlijke taken ging neerleggen. Voor de Stuurgroep Welzijnsplan ning betekent het vertrek z.i. een verlies. Gemeentesekretaris L. F. van Wijck memoreerde, dat wethouder Van Burg zijn taak steeds serieus heeft opgevat en daarbij energiek te werk ging. Wanneer hij al te radicaal te werk ging, was afremmen wel eens nodig. Hij had het fijn gevonden om met wethouder Van Burg te mogen samenwerken. De heer Bunskoeke, hoofd van de Technische Dienst Bruinisse en Mid denschouwen zei, dat hij de wethou der had leren kennen als iemand, die wel eens sneller wilde dan mogelijk was. De heer M. A. van de Velde zegde namens de personeelsvereniging Middenschouwen dank voor de pret tige omgang in deze vereniging. Hij prees zijn culinaire smaak en zijn in breng op de bowlingavonden. Namens de welzijnsplanning op Schouwen-Duiveland en Sint Phi lipsland dankte de heer C. J. Groen- leer de heer Van Burg voor zijn in breng. Hij overhandigde het boek werkje „De vergaderzaal" van A. Al berts. De P.v.d.A. Namens de P.v.d.A. afd. Midden schouwen zei de heer J. Hendriks het jammer te vinden, dat de heer Van Vervolg pag. 3 WAARIN OPGENOMEN Woensdag 24 december 1980 137ste jaargang Nr. 22834 BURGHSLUIS, 24-12. Vannacht omstreeks 1.00 uur deed zich een vrij ernstig ongeval voor op het werk- schip „Johan V", eigendom van Dos- bouw. Op dat tijdstip raakte een lier los van een duikerklok en het ge vaarte .schoot in het water. Daarbij raakte de 34-jarige Sch. uit Bruinisse bekneld. S. werd naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis vervoerd en vervolgens naar het Dijkzigt- ziekenhuis te Rotterdam. Zijn toestand werd zeer ernstig genoemd. Advertentie Wij wensen onze clientèle, vrienden en bekenden prettige feestdagen en een voorspoedig nieuwjaar ZIERIKZEE, 23-12. De ondertekening van het kontrakt tussen rijkswa terstaat en de aannemingskombinatie Dosbouw met de ScheepswerfDe Mer- wede" vond enigszins officieel plaats. De scheepswerf kreeg hiermee de op dracht tot het bouwen van het vierde werkschip voor de stormvloedkering, dat het aanwezige zand van de funderingsmatten moet verwijderen. De kosten van hetafmeer- en opschoonponton" bedragen 45 miljoen gulden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Verwachting tot donderdagavond: Af en toe regen Veel bewolking en af en toe regen; la ter op de dag mogelijk enkele opkla ringen; temperatuur tussen 7 en 11 graden; matige tot krachtige, aan de kust af en toe nog harde zuidwesten wind. Voor Tweede Kerstdag: Aantal uren zon: 1 tot 5. Min.-temperaturen: omstreeks 3 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 6 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor Tweede Kerstdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN f i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 1