NIEUWERKER'S BEJAARDEN-..SOOS" BELEEFDE STIJLVOL KERSTFEEST \£>or„slanke feestdagen? Ger. Gemeente in Nederland Nieuwerkerk maakt zich los uit kerkverband Ingebruikname vergrote en Halve verhoging alkohol-accijns OUDERAVOND OPENBARE LAGERE SCHOOL TE KERKWERVE STREEKNIEUWS Bijzondere schakelaar Prof. mr. R. P. Cleveringa verbouwde kerk Ger. Gemeente overleden COUPONNEN en KAMERBREED TAPIJT 4 Gewijde viering NIEUWERKERK, 17-12. In een met kaarsen en dennegroen sfeervol verlich te en versierde zaal vierden woensdagmiddag de Nieuwerkerkse ouderen het jaarlijkse kerstfeest. Op de tafels stonden reeds de fleurige programma's (zo als steeds keurig verzorgd door de heer C. Lievense) gereed. De presidente, de echtgenote van de burgemeester, mevrouw Van Bommel, opende de bijeenkomst met een welkomstwoord. Zij herinnerde eraan, dat dit het 25e bejaardenkerst feest is, sedert de oprichting van de „soos". Eén der aanwezigen, me vrouw Dijkman, bleek al die keren aanwezig te zijn geweest. Er werd eerst thee gedronken, waarna de kerstliturgie werd uitgevoerd met als thema: „Advent - God komt". Verschillende bijbelgedeelten, voorgelezen, en afgewisseld met toe passelijke liederen, werden door een koortje van bejaarden en helpsters ten gehore gebracht, onder leiding van mej. F. v. d. Wielen en met orgel begeleiding van mevrouw Van Mou- rik. OOSTERLAND Kerstfeest bejaardensoos De jaarlijkse kerstfeestviering van de bejaardensociëteit zal plaatsvin den op dinsdagmiddag 23 december in de zaal van het dorpshuis De Oosterhof aan de St. Joostdijk. Deze feestviering is uitsluitend toeganke lijke voor leden, leden van het bestuur, serveersters en de orga- nistes van de soos. Voor tijd: zie agenda. Schoolkrant De „Schoolkrant" van de Ooster- landse openbare kleuter- en lagere school is weer uit. Momenteel telt de kleuterschool 46 leerlingen en er zijn 6 nieuwe leerlingen op de lagere school bij gekomen. Verder staan er mededelingen over o.m. schoolmelk, ouderhulp en medi sche sportkeuring. Tekeningen, ver haaltjes en gedichtjes over Sinter klaas en Kerst ontbreken natuurlijk niet. BRUINISSE Vuurwerk Met nadruk heeft de burgemeester van Bruinisse, de heer T. C. Hekman er nogmaals op gewezen, dat het ver boden is om vóór oudejaarsdag (31 december) vuurwerk te verkopen én af te steken. Dat geldt trouwens voor heel Schouwen-Duiveland. Een bepaling dienovereenkomstig is opgenomen in het A.P.V. (Algeme ne Politie Verordening). Alleen op 31 december mag er naar hartelust wor den „geknald". Voor die tijd is het zelfs strafbaar. Met name de ouderen ondervinden veel last van het vuur werk, evenals de huisdieren. Hope lijk zal het niet nodig zijn om verba liserend op te treden. Ook de ouders wordt verzocht mee te werken de overlast te beperken. Spits gedoe met „spitsen" Vorige week werden voor rekening van de heer Rien Peeters in het dok van de firma Maaskant te Stellen dam, een tweetal spitsen, eigen dom van de heer Rien Peeters in Rotter dam, opgeknapt en schoongemaakt. Het waren de spitsen „Schelde" en „Anoeska" die aan elkaar gekop peld, als tentoonstellingsschepen moeten gaan dienstdoen, in de Leu- vekolk in Rotterdam. De schepen werden na de opknapbeurt naar de Leuvehaven te Rotterdam gevaren. Vandaar moest het transport over land plaats hebben, (met een wagen van de firma Stoof uit Breda, want de Leuvekolk is een water dat is af gesloten en heeft geen verbinding heeft met ander vaarwater. Knak Voor de Schelde kwam het zover niet; toen het schip werd opgetakeld, om op de wal te worden gezet, knak te het in de takels en werd onbruik baar voor het doel waarvoor men het wilde inrichten. Maaskant Dokmaat schappij verwacht nu deze week een derde schip uit Antwerpen, de spits „Denice", die de plaats van de „Schelde" moet gaan innemen. Woning verkocht De woning Deestraat 19 van de heer J. M. de Ronde te Bruinisse werd verkocht aan de heer G. Fen- net. De heer Fennet is eigenaar van de supermarkt op de jachthaven te Bruinisse. Kerstviering De rij van kerstfeestvieringen werd te Bruinisse geopend door de Hervomrde Vrouwenvereniging „Helpt Elkander", namelijk op dins dagavond 16 december in het Ned. Hervormd Verenigingsgebouw. Hierna werd gezamenlijk gezongen de gezangen 7, 15 en 134, na voorle zing van respektievelijk Lukas 2 1-7 en 8-20 uit het Kerstevangelie. Tijdens de pauze las mevrouw Bey er het verhaal „Als de dieren spre ken" voor, geschreven door Anne de Vries. Daarop werd gezongen „Stille nacht". Mevrouw Gaanderse dekla- meerde vervolgens de gedichten „Advent" en „Nog niet" van de dich teres Nel Benschop. Daarna zongen allen het bekende lied „De herdertjes Kerstverhaal Een ontroerend kerstverhaal werd door mevrouw Beyer voorgelezen, genaamd: „In dit spoor verder". Hierna werd samen gezongen „Vol van pracht". Een tweede pauze volgde, met war me wijn en appelflappen als trakta tie. Onderwijl zongen mevrouw Wan del en mej. v. d. Wielen enkele Hazeu-liederen, die door heel wat aanwezigen konden worden meege zongen. Weer volgde samenzang, gevolgd door deklamatie van mevrouw Dijk man „Zacharias", „Boodschap van Maria" en „Stille nacht". Door het koortje werden enige lie deren van Joh. de Heer gezongen en gezamenlijk verschillende kerstlie deren. Ondertussen was ook de eerste burger der gemeente gearri veerd, die met applaus werd begroet. Broodmaaltijd Het was inmiddels etenstijd ge worden en de keurig verzorgde broodmaaltijd werd met veel smaak genuttigd. Er volgden nog deklama tie door de heer Van Bommel en me vrouw Schuilingh. Mevrouw Wandel De presidente mevrouw B. de Waal-Jumelet heette de vele geko men leden en de genodigden harte lijk welkom, waarna een programma werd afgewerkt, volgens een zelf ver vaardigde kerstliturgie. De verschillende bestuursleden la zen elk om beurten een Schriftge deelte voor. Uit het Oude Testament waren dat gedeelten uit de Profeet Jesaja, uit het Nieuwe Testament pe rikopen uit Lukas 2. Een en ander werd afgewisseld met deklamatie en samenzang. De sekretaresse me vrouw Kik-Boudeling nam de medi tatie voor haar rekening en mevrouw Teekens vertelde het kerstverhaal. Na het gezamenlijk zingen van het bekende „Ere zij God", sloot me vrouw Teekens met de dankzegging. SEROOSKERKE Kaarsenaktie Een afvaardiging van leerlingen van de openbare lagere school „de Schelphoek" te Serooskerke bracht woensdag een bezoek aan het ge meentehuis van Westerschouwen. Marcia Baartse en Margreet v. d. Stolpe bezochten het kollege van b. en w. om burgemeester mevrouw J. L. Niemantsverdriet-Leenheer de eerste kaars te verkopen in het kader van de jarlijkse kaarsenaktie, die in Serooskerke wordt gehouden. De leerlingen draaien op school zelf de kaarsen van bijenwas. De bijen wasplaten worden betrokken via de vereniging tot bevordering van de bi jenteelt, afdeling Schouwen te Kerk- werve. Dit jaar wordt de opbrengst van de kaarsenaktie beschikbaar gesteld aan het Rode Kruis in verband met hulp aan de slachtoffers van de aard beving in Italië. HAAMSTEDE Reisvereniging „Ons Genoegen" De Reisvereniging „Ons Genoegen" vergaderde in hotel Bom te Haamstede ter bespreking van de in 1981 te maken reis. Na enige toe lichting werd besloten een reis te ma ken naar het Sauerland (D.B.R.), ver zorgd door Touringcarbedrijf Europa Express te Hellevoetsluis. Na een ge zellige bingo, sloot de voorzitter - de heer A. de Bruine - de vergadering, de leden dankend voor hun medewer king. Voor de reis zijn nog enkele plaat sen vijr. Reisdata zijn 21, 22 en 23 mei. Kontaktadres: tel. (01115) 1279. Kerstnachtdienst In de hervormde kerk van Haamstede wordt op woensdag 24 december een kerstnachtdienst ge houden. Ds. H. Smits zal de dienst leiden en medewerking zal worden verleend door het Kerkkoor plus de plaatselij ke muziekvereniging. Deze dienst gaat uit van de N.H. gemeente, de Chr. Ger. Kerk en de Ger. Kerk te Advertentie cassis, sinas, cerise, citroen. slechts 8 kcal per glas. bereid zonder suiker dankte alle aanwezigen voor hun komst en medewerksters en -werkers voor hun inbreng. Er is veel werk aan besteed, en het loonde de moeite. Mevrouw Van Bommel besloot de sa menkomst, waarna tot slot het „Ere zij God" gezongen werd. Haamstede. De extra kollekte aan de uitgang zal worden bestemd voor de slachtoffers van de ramp in Italië. Voor tijd: zie agenda. BROUWERSHAVEN Kerstzang In de grote St. Nicolaaskerk te Brouwershaven zal woensdag 24 de cember een kerstzangdienst worden gehouden. De kerk zal feestelijk ver licht zijn met kaarsen. Ieder is van harte welkom. Er zal worden gekol- lekteerd voor het hulpwerk onder de drug-verslaafden. Voor tijd: zie agen da. NIEUWERKERK Kerstzangdienst Ds. Westerhof zal de kerstzang dienst leiden, die op zondag 21 de cember gehouden zal worden in de Gereformeerde kerk. Medewerking verleent het koor „Een naam is onze hope", terwijl voor het Nederlands Bijbelgenootschap zal worden gekol- lekteerd. Voor tijd: zie agenda. BRUINISSE Kerstviering Aquadelta Zondag 21 december wordt in het Pleintheater van Aquadelta te Brui nisse een bijzondere kerstviering ge organiseerd. Ds. C. den Engelse te Renesse wordt terzijde gestan door het interkerkelijk jeugdkoor en com bo „Ichtus" uit Goes, Jan Terpstra trompet en Lex Zeedijk orgel. Voor tijd: zie agenda. ZONNEMAIRE Afscheid Tijdens de vergadering van de Stichting Samenlevingsopbouw woensdagavond werd afscheid geno men van de heren C. J. van Burg en H. P. Everwijn. De heer Van Burg stelt zijn bestuursfunktie vakant, omdat hij wegens werkzaamheden Schouwen-Duiveland gaat verlaten. De heer Everwijn trad af als voorzit ter. Beide heren kregen een envelop pe met inhoud overhandigd. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ARNHEM. Provinciale staten van Gelderland zijn tijdens de behande ling van de begroting fel van leer ge trokken tegen de vorming van een nieuwe provincie Twente en de daar uit voortvloeiende herindeling van de Gelderland en Overijssel. DEN HAAG. PPR-woordvoerder Leo Jansen heeft een motie inge diend om de verkoop van alcoholica en tabak buiten de „normale ver kooppunten" aan banden te leggen. DEN HAAG. De studie naar de mo gelijkheden om belastingfraude via spaarbiljetten aan toonder tegen te gaan is nog niet klaar. Zo hebben mi nister Van der Steen en staatssekre- taris Van Amelsvoort van financiën de Kamer meegedeeld. MAASTRICHT. De grootste frak- tie in de Provinciale Staten van Lim burg die van het CDA, heeft er bij het kollege van Gedeputeerde Staten op aangedrongen ook provinciaal het Volvobedrijf in Born te gaan steun- ten. Gedacht wordt aan aankoop door provinciale diensten van auto's die in Borng geproduceerd worden. DEN HAAG. Staatssekretaris De Graaf van sociale zaken heeft een wetsontwerp ingediend om kinder bijslag aan ouders van gedeeltelijk leerplichtigen af te schaffen. Gedeel telijk leerplichtig zijn jongelui van zestie en zeventien jaar, die naast hun baan een of twee dagen onder wijs moeten volgen. UTRECHT. Werkgelegenheid is de komende jaren het trefwoord in het beleid van de Industriebond FNV. Met het aannemen van de beleidsno ta „verder kijken". DEN HAAG. De Raad voor de Volkshuisvesting (RAVO) vindt dat als bezuinigingen bij de rijksover heid onontkoombaar zijn, individue le huursubsidie daarvoor pas in de laatste plaats in aanmerking komt. UTRECHT. In het Utrechtse Maarssen zal begin januari een uitge breid onderzoek worden gehouden naar mogelijke verontreiniging door het bedrijf Neo-Alcu (onderdeel van Billiton) met stoffen als zing, lood en cadmium. HILVERSUM. De programmara den radio en televisie, die de NOS moeten adviseren inzake de pro gramma's, zijn tegen uitzending van de wedstrijden voor het zogenaamde mini wereldkampioenschap voetbal, dat rond de jaarswisseling in Urugu ay wordt gehouden. DEN HELDER. De politie in Den Helder heeft woensdagavond de 27- jarige E. N. B. uit de plaats aange houden. De man heeft inmiddels be kend eerder op de woensdagavond de 49-jarige J. C. B. in diens woning aan de Schoenerstraat in Den Helder met messteken om het leven te hebben ge bracht. Dit heeft een woordvoerder van de politie meegedeeld. MAASTRICHT. Ongeveer 100 per soneelsleden van het Volvo-pro- duktiebedrijf in het Limburgs Born hebben in Maastricht binnen en bui ten het provinciehuis betoogd voor het behoud van de werkgelegenheid in het bedrijf. BRUSSEL. Dit jaar wordt er zo goed als zeker geen Europees visse rijbeleid meer tot stand gebracht. Het gesprek hierover in de Europese ministerraad in Brussel is woensdag middag mislukt. UTRECHT, 17-12. Het personeel van het schakelaarsbedrijf Coq in Utrecht (onderdeel van de Holec- schakelgroep) heeft hooggespannen verwachtingen van een gloednieuwe in het eigen bedrijf ontwikkelde hoogspanningschakelaar. Als er één produkt is dat het in moeilijkheden verkeren de bedrijf er weer bovenop moet helpen, dan is het deze „Trisep-schakelaar", goed voor spanningen tussen de 140.000 en de 170.000 volt. Ironisch genoeg is het dezelfde schakelaar geweest, waardoor Coq in de rode cijfers kwam. De ontwikke ling, waaraan drie en een half jaar is gewerk, kostte het bedrijf 15 miljoen gulden, één van de redenen waardoor er nu een negatief resultaat op de ba lans prijkt van vijf miljoen. NIEUWERKERK, 15-12. De ledenvergadering van de Gereformeerde Ge meente in Nederland te Nieuwerkerk, heeft met meerderheid van stemmen, besloten zich te plaatsen achter de kerkeraden van Rijssen en Veenendaal en hun predikanten, ds. J. de Groot en ds. A. Wink. Deze twee predikanten maakten zich met hun kerkeraden, onlangs los van het verband van de Gereformeer de Gemeenten in Nederland. Dienst doende predikanten in de Gerefor meerde Gemeenten in Nederland zijn op dit moment nog: ds. M. van Beek, ds. A. v. d. Berg, ds. F. Mallan en ds. A. van Straalen. Veenendaal In Veenendaal werden reeds op 7 december kerkdiensten belegd naast de diensten van de gemeente van ds. Wink in gebouw „Eltheto". Ook in Rijssen heeft afgelopen zondag een groepje van enkele tientallen men sen, eveneens zelfstandig, kerk diensten belegd, naast de diensten van ds. De Groot en wel in een schoollokaal. De gemeente te Rijssen telt 400 zielen; die van Veenenaal ruim 1700 zielen. (Voor zover onze informatie strekt is het zeker niet vanzelfsprekend, dat de uitgetredenen terug zullen ke ren in het oude „kerkelijke nest" van 1953, toen naast de synodale kerk, de Gereformeerde Gemeenten in Neder land ontstonden. Door de uittreding is thans sprake van een geheel losstaand kerkverband, dat - bij wij ze van spreken - „alle kanten uitkan, b.v. aansluiting zoeken bij de Oud Gereformeerde Gemeenten, dan wel zelfstandig blijven. Red.) Te Oosterland LEIDEN, 18-12. Op maandag 15 de cember is op zesentachtig jarige leef tijd overleden prof. mr. R. P. Cleve ringa, tot zijn benoeming tot staats raad in 1958 gewoon hoogleraar in het handelsrecht en burgelij k proces recht aan de Leidse universiteit. Prof. Cleveringa, die op 2 april 1894 te Appingedam werd geboren, stu deerde rechten aan de Leidse univer siteit, waar hij in 1919 promoveerde op een proefschrift, getiteld: De za kelijke werking der ontbindende voorwaarde. Dit heeft de Rijksuni versiteit Leiden woensdag bekendge maakt. Behalve door zijn wetenschappe lijk werk heeft prof. Cleveringa in het bijzonder bekendheid verworven door zijn moedige houding tijdens de bezettingsjaren, toen hij, met voor kennis van de beproevingen die hem te wachten zouden staan, op 26 no vember 1940 zijn befaamde protest- rede hield tegen het ontslag van twee Joodse hoogleraren door de bezetter. OOSTERLAND, 18-12. Er bestond dinsdagavond goede belangsteling bij de ingebruikname van het vergrote en verbouwde kerkgebouw en bijgebouwen van de Gereformeerde Gemeente aan de Sint Joostdijk, waarbij voorging ds. M. J. van Gelder, predikant te Nieuwerkerk. Aanzezig waren behalve de ar- chitekt, de hoofdaannemer en onderaannemers, afgevaardigden van naburige gemeenten en van de Oud Ger. Gemeente alhier. Na votum en zegengroet volgde het zingen van Ps. 106:1 en 3, waarna het gebed. Hierna wees ds. Van Gelder op het feit dat er tegenwoordig zoveel kerk gebouwen gesloten moeten worden wegens gebrek aan belangstelling of omdat Gods Woord meer en meer in onbruik raakt en dat nu hier deze kerk vergroot moest worden om meer mensen te kunnen bergen". Voorrecht „Wat een voorrecht is dit in het huidige tijdsbestek. Geve de Heere dat we hierin Zijn goede Hand mogen erkennen en dat we niet in de mens moeten eindigen maar bidden mogen om 's Heeren Geest". DEN HA'AG, 17-12. De voórgenojnen verhoging van de alchohol-accijns wordt gehalveerd. Staatssekretaris Van Amelsvoort (van Financiën) heeft dit woensdagavond in de Tweede Kamer meegedeeld. „Flitsen" uit het buitenland BEIROET. De staatshoofden van Syrië en Libilë zijn er na vijf gespreksrondes in Benghazi, Libië's op een na grooste stad, niet in geslaag hun landen samen te voegen tot één staat. Dit blijkt uit een don derdag uitgegeven gezamenlijk kom- muniqué. JOHANNESBURG. In Soweto zijn donderdag extra treinen ingezet voor de duizenden forenzen uit deze ne- gerstad die door een staking van bu- schauffeus niet naar hun werk kon den. BEIROET. Israëlische kommando's zijn donderdagochten vroeg twee dorpen in Zuid-Libanon binnengevallen en hebben daar drie huizen opgeblazen, zo is in Beiroet van korrespondenten in het betrok ken gebied vernomen. Dure atlassen AMSTERDAM, 17-12. Bij het vei lingshuis Van Gendt en Co zijn woensdag elf atlassen voor ongeveer 143.000 gulden aan de man gebracht. Dit heeft Van Gendt bekend ge maakt. De hoogste prijs - 28.000 gul den - tijdens de veiling werd betaald voor het eerste deel van de „Grooten atlas oft wereld-beschryvinguit 1642 met daarin 118 handgekleurde kaarten. Voor een deel van de uit 1663 daterende Spaanse atlas van de beroemde kaartenmakers W. en J. Blaeu werd 24.000 gulden meege deeld. Omgerekend betekent dit, dat de prijs van een liter jenever niet met 60 cent, wordt verhoogd, maar met 30 cent. Ook de voorgenomen verhoging van de prijzen voor parfumerieën, kosmetische produkten en toiletarti kelen wordt bijgesteld. Een en ander is vastgesteld in een nota van wijzi ging op het ontwerp voor de verho ging van de alcoholaccijsn. De staatssekretaris deelde verder mee, dat op Europees niveau overleg gaande is om te komen tot maatrege len tegen de belastingvrije verkoop (van ondermeer boter) op boten va nuit Groningen. Er is, naar zijn me ning, bij die verkoop spraken van een niet bedoeld gebruik van de be lastingwetgeving Advertentie MAGAZIJNVERKOOP elke zaterdag van 9.30-16.00 uur in ons magazijn achter „Huis van Nassau" DEURLOO ZIERIKZEE 01110-5951 De predikant sprak verder een ge lukwens uit aan kerkeraad en ge meente, en dankwoorden tot de „bouwkommissie", de heren Bij de Vaate, Van den Boogert en Olree, die veel voorbereidend werk hebben ver zet en vooral ook tot de gemeente, die ook door hun mildheid van gaven de ze verbouwing en vegroting hebben mogelijk gemaakt, zodat het nu alles met eigen middelen kon worden ge realiseerd. Ook de Zendingskrans kreeg dank woorden voor de vorstelijke gift die ze een dezer dagen schonk. Vervolgens dankwoorden aan de architekt, de heer Slingerland, voor zijn ontwerp bij deze verbouwing en verder aan het Bouw- en Aanne mingsbedrijf fa. M. P. Capelle als hoofdaannemer, zomede tot de onde raannemers: fa. M. Jumelet uit Brui nisse, timmerwerk; fa. Gebr. Beije, sanitair en c.v.; fa. Dane, schilder werk; fa. Matthee, electra en „Duive- lands Meubelhuis", stoffering. Verder dankte ds. Van Gelder die gemeenteleden, die daadwerkelijk hielpen; eerst bij de sloop en later bij de opruimingswerkzaamheden. Ook koster Jac. Hendrikse ontving dank woorden voor zijn nooit aflatende ij ver telkens weer bij de verbouwing. Vaklieden „Alle vaklieden hebben zich bij zonder van hun taak gekweten, het ziet er alles even keurig uit, ze heb ben ook hiervoor zeer veel dank ver diend. Moge de Heere er zijn onmis- baren zegen rijkelijk over gebieden" aldus de predikant, die er verder op wees dat een kergebouw, hoe schoon en mooi toch maar vergankelijk is. „Er zal geen steen op de andere gela ten worden die niet afgebroken zal worden", volgens het woord van Christus. „Geve de Heere dat dit bedehuis nog tot rijke zegen mag zijn in de toe komst", aldus besloot de predikant zijn toespraak. Na het zingen van Ps. 100:4 werd gelezen Lukas 3:1-18 en zong men ver volgens de Lofzang van Zacharias: 1 en 2. Ds. van Gelder had als tekst ge kozen bij deze ingebruikname Lukas 3:6: „En alle vlees zal de zaligheid Gods zien". Aan de hand van deze tekstwoor den wees de predikant op het zien van de zaligheid Gods. Deze zalig heid is niet uit de mens maar uit de Heere, gekocht met de dure prijs van Zijn bloed. Het volk dat in duisternis ge de prediking in dit vermaakte be dehuis een ware Christusprediking zijn tot behoud van velen", aldus besloot ds. Van Gelder zijn predi king. J re. Na dankgebed werd nog gezongen ps. 68:10. Van de gelegenheid de ver bouwde kerk en bijgebouwen te be zichtigen werd door velen gebruik gemaakt. Opgewekte vergadering KERKWERVE, 15-12. Maandag 15 december werd de jaarlijkse ouder avond van de openbare Lagere School „Prinses Irene" te Kerkwer- ve gehouden. De voorzitter de heer A. L. Kou- wenberg opende de vergadering en heette allen hartelijk welkom. Daar na werden de notulen voorgelezen door mevrouw P. van Deyzen en het financieel verslag door mevrouw S. Mathey. Het jaarverslag werd door het hoofd der school de heer Schipper voorgelezen. Er waren het afgelopen jaar weer heel wat aktiviteiten zoals: schoolreis „Koebel", carnaval, avondvierdaagse, ruilmarkt, een be zoek aan de N.O.S. te Hilversum en het Sinterklaasfeest. Bestuursverkiezing Daarna volgde de bestuursverkie zing. Aftredend en herkiesbaar was mevrouw C. Hartman en aftredend en niet herkiesbaar mevrouw J. M. van der Klooster. Gekozen werden mevrouw Hartman en de heer D. Bohg. Mevrouw van der Klooster werd hartelijk bedankt voor het vele werk in de Ouderkommissie en zij mocht een attentie in ontvangst ne men. Werk leerlingen Hierna volgde de pauze met koffie en kon men het werk van de kinde ren bezichtigen en de rapporten bespreken. Na de pauze werd een leu ke dia-serie gedraaid over het afgelo pen schooljaar. Voorlichtingsavond Na de rondvraag deelde de heer Schipper mede, dat er een voorlich tingsavond voor de ouders komt, over het I.V.B. (Integratie Voorberei ding Basisonderwijs), waaraan de onderwijzers in teamverband deelne men. Ook dan worden dia's vertoond en er is gelegenheid tot inspraak in het Schoolwerkplan. Men hoopt dat alle ouders op deze informatieve bij eenkomst aanwezig zullen zijn. Tot slot werd medegedeeld dat de school reis volgend jaar naar Veere leidt. De voorzitter dankte ieder voor zijn/haar komst en wenste allen prettige feestdagen en een voorspoe dig 1981.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 4