Koninklijke „Witte van Haemstde" verraste met perfekte uitvoering Vooral jeugd aktief STREEKNIEUWS Motel te Haamstede voor Stichting „De Burght" „De Putmeet" - Scharendijke beleefde einde feest-aktie Tweede lustrum L.R. en P.C. „Westelijk Schouwen" familiedrukwerk? ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag IS december 1980 Nr. 22828 3 De heer H. P. Everwijn in aktie met één der jeugdgroepjes. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) HAAMSTEDE, 12-11. Een geheel gevulde zaal dona teurs en belangstellenden heeft vrijdagavond in Cam ping Duinrand, genoten van een uitstekende uitvoering van de Kon. Muziekvereniging „Witte van Haemstede". Vooral op muzikaal niveau dit maal niets dan lof voor de muzikan ten en drumband-tamboers. De nieu we opstelling in de zaal deed er ook veel goed aan, want in voorgaande jaren was het toneel te klein voor dit gezelschap. Aan de achterzijde was nu ruimte geschapen voor de muziek en na de pauze behoefden de aanwe zigen hun stoelen maar te draaien om van het toneelstuk te genieten. Welkomstwoord Voorzitter dr. H. J. van Zuylen sprak een welkomstwoord en deelde mede dat de burgemeester was ver hinderd, evenals wethouder v. d. Aarsen. Speciaal richtte hij zich tot wethouder De Feiter, een deputatie van „Luctor et Emergo" uit Renesse en tot de heren H. P. en P. Everwijn die deze avond als gasten „meeblie- zen". Het speet de voorzitter dat en kele leden ,,te ver trouwden" en daardoor de muziek moesten verla ten. Dankbaar was hij voor datgene wat mej. E. I. Jense elke woensdag middag voor de jeugdige muzikanten doet. Langspeelplaat Zeeuwse Muziekschool Maandag 15 december (vandaag) zal de NCRV-radio uitgebreid aan dacht besteden aan de onlangs, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Zeeuwse Muziekschool, ver schenen langspeelplaat ,,Harba Lori- fa". Dit gebeurt in het programma Muziek in vrije tijd, en wordt uitge zonden van 18.00-18.45 uur. ZIERIKZEE Kerstsalon in „Mondragon" Van 19 december t/m 3 januari wordt in restaurant Mondragon" een kerstsalon gehouden. De expo santen zijn: Hedi Bogaers (beeld houwwerk), Johan D. C. Berrevoets (foto's), Jan Jonker (bloemsierkunst) en Liesbeth de Jonge (etsen). Op vrij dag 19 december zal de salon worden geopend door mevrouw J. M. J. de Meester-Post. De muzikale om lijsting wordt verzorgd door het trio Lasgna (cello, fluit en altviool), aan gevuld met voordrachten door Ad Leij dekkers. Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland Aanvullend en korrigerend op het vorige week hier gepubliceerde arti kel over de glasbakken, schrijft de Reinigingsdienst Schouwen-Duive land, dat voor het ledigen van glas bakken niet het z.g.n. wisselsysteem wordt toegepast. De bakken worden ter plaatse geledigd en blijven dus Tevoren had het korps, tesamen met de drumband een openingsnum mer ten gehore gebracht en daarna was het woord aan de heer H. P. Everwijn die meende dat een aktie op de lagere scholen „De Kirreweie" en „Onder de Wieken" om meer jeugd voor de muziek aan te trekken, was geslaagd. Hijzelf had vanaf de zomervakan tie in „De Schutse" een groepje heel jonge scholieren de eerste muzikale beginselen bijgebracht en deze vijf mochten iets laten horen. Een menuetje, een walsje en een Sinterklaasliedje bracht de handen van de aanwezigen op elkaar voor Gert Jan Straijer, Kitty van Nieu- wenhuize, Andrea v. d. Broeke, Tine ke Baumann en Karin v. d. Brul. Voor dit groepje kwam een zucht van verlichting toen het afgelopen was. Groepje onderen De heer Everwijn stelde vervol gens een wat oudere groep voor die al korps-ervaring had en dat was duide lijk hoorbaar. Deze 5 waren Marijke Jonker, Marco Jonker, Trudie Koop man, René Stoel en Wim Boer. Een echt stukje muzikale propaganda voor de dorpsmuziek. Tot slot noem de de heer Everwijn nog het Zeeuwse seniorenorkest (65 waaraan 3 men sen uit Haamstede meedoen, nl. H. P. Everwijn, W. P. Kloet en J. Zijta. Dirigent L. Horseling vroeg en kreeg een daverend applaus voor al les wat de heer H. P. Everwijn, „die al zijn vrije tij d in de muziek stopt", voor het korps heeft gedaan. Toen pas liet „Witte van Haemste de" zich horen op een manier die ie dereen versteld deed staan. Het blies stukken beter dan vorig jaar, en' de vijf gebrachte nummers maakten het duidelijk dat er grondig was gerepe teerd. De voorzitter begon na afloop aan een grootse waardering voor diverse personen en hij ondersteunde deze woorden met een geschenk. Voor di rigent Horseling, voor tamboer- maïtre Post, voor Leo Zomer die een zelf gekomponeerde mars voor de drumband had ingestudeerd en gedi rigeerd, en verder voor de heren Everwijn en W. P. Kloet voor de opleiding van de jeugd. Loterij De loterij bracht voor velen weer een prijsje en de toneelgroep de „Esso-Spots" uit Spijkenisse begon daarna met het blijspel: „Een beeld normaal gesproken altijd ter plaatse aanwezig. De kosten van de glasinza meling, die ten laste van de dienst komen, bedragen per jaar géén 7500, maar zullen - naar de thans bekende gegevens - naar verwach ting 44.000 per jaar gaan bedragen. ZIERIKZEE. Rijdend in de Nieuwe Kooiweg, vloog de Volkswagenbus van ae fa. Gebrs. Th., plotseling in brand. De Zierikzeese brandweer was snel ter plaatse, en wist het vuur te doven, maar de auto moet als verloren worden be schouwd. Het wrak werd weggesleept door Takelbedrijf De Jonge. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) van een man". Het is een stuk uit 1913 met een wat excentrieke baro nes uit het Gooi die een beeld van Na poleon, heeft gekocht. Daar rond ver zamelen zich de problemen. Het stuk en het décor is aangepast aan de in die tijd heersende mode. Met de Rythm Boys werd nog wat gedanst en dan kan „Witte van Haemstede" terug zien op een uitstekende uitvoe ring. Ger. Vrouwenkontaktgroep Op woensdag 17 december houdt de Ger. Vrouwenkontaktgroep de kerstavond in de bovenkerkzaal aan de St. Domusstraat. Voor tijd: zie agenda. Bejaardenmiddag N.C.V.B. Op woensdag 17 december organi seert de N.C.V.B.-afdeling weer een bejaardenmiddag in het Hervormd Verenigingsgebouw. Het betreft dit maal de kerstmiddag. Voor tijd: zie agenda. Aanrijding Zaterdagmiddag rond 16.15 uur stond G. H. uit Zierikzee op het Ha venplein te wachten op een voor hem achteruit komende auto, die een par- keerhaventje verliet. H. moest zelf nog wat achteruit en reed daarbij op de achter hem, eveneens wachtende J. V. ook uit Zierikzee. Beide voer tuigen liepen schade op. Containerbrandje De eerste glascontainer, staande op de Schuithaven is vrijdag door onbe kende oorzaak in brand geraakt. Het vuur doofde uit zich zelf. Er wordt aan baldadigheid gedacht. Vrachtauto in brand Vrijdagmiddag rond 12.00 uur reed een vrachtauto van Gebr. Th. uit Zie rikzee over de Nieuwe Kooiweg toen de auto plotseling in brand vloog. De brandweer uit Zierikzee was aanwe zig om het vuur te doven, doch kon niet verhinderen dat de auto geheel uitbrandde. Het schadebedrag is niet bekend, evenals de oorzaak. Het vuur is begonnen aan de linker voor zijde bij het wiel. Een en ander had nog al was verkeershinder ten gevol ge door de rookontwikkeling. Jan de Jonge voerde de resten af. Kop staart Een drietal auto's, komende van Provinciale weg 7 naar Rijksweg 18 bij de Tol, moest voorrang verlenen aan een overstekende bromfietser. De eerste auto stopte, de tweede ook, doch de derde zag dit te laat en reed op 2 die net de eerste niet meer raak te. J. v. d. M. uit Oosterland zou te laat hebben geremd en reed op A. d. R. uit Bruinisse. Beide voertuigen kregen lichte schade. Eenzijdig ongeluk In de nacht van vrijdag op zaterdag reed M. T. G. E. uit Zierikzee over Rijksweg 18 richting Zierikzee kort bij deze stad. Tijdens het zoeken naar iets in de auto is hij de macht over het stuur kwijtgeraakt en in de sloot beland. Dokter Visser konstateerde een hersenschudding bij E. Weer moest Jan de Jonge in aktie komen om de vernielde auto uit de sloot te halen. Kerstavond N.C.V.B. Op woensdag 17 december houdt de afdeling Zierikzee van de N.C.V.B. de kerstavond in het Hervormd Vere nigingsgebouw. Voor tijd: zie agen da. RENESSE Ree doodgereden Op de Rampweg te Renesse heeft automobilist M. G. B. uit Looperska- pelle zondagavond om half negen een ree aangereden. De ree overleed door de botsing en de auto raakte aan de voorzijde beschadigd. De ree is over gebracht naar de voedselkommissa- ris te Goes. KERKWERVE Kerstfeest N.C.V.B. Woensdag 17 december houdt de N.C.V.B. afdeling Kerkwerve haar ledenvergadering in het Verenigings gebouw. Deze avond staat geheel in het te ken van de kerst. Het N.C.V.B.- koortje o.l.v. mevrouw Van Sluys zal deze avond een aantal kerstliederen ten gehore brengen. Als er dames zijn die het Kerstfeest mee willen vieren, zijn zij van harte welkom. BROUWERSHAVEN Afd. Plattelandsvrouwenbond De afdeling Brouwershaven van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, komt op 23 december bijeen in het Tonnenmagazijn voor de kerstvie ring. Medewerking wordt verleend door het koor o.l.v. de heer P. Ever wijn. Geprogrammeerd is verder een „muzikale reis om de wereld" door de harpiste Lea de Boer, die - na de pauze - een kerstprogramma brengt. DREISCHOR Schoorsteenbrand Het dorp werd zaterdagavond te 19.15 uur opgeschrikt door de brand- sirene. Het bleek dat schoorsteenvet- ten van een open haard in perceel Mr. Moggestraat, bewoond door M. C. C. v. H. uit Zierikzee hadden vlam ge vat waardoor de vlammen uit de schoorsteen sloegen. De brandweer was snel ter plaatse, doofde her vuur en veegde de schoorsteen. KAPELLE Verkeerd inhalen Van twee achter elkaar over Rijks weg 18, richting Zierikzee rijdende personenauto's, wilde de eerste, bestuurd door Ph. J. W. uit Middel burg de Zwanenburg weg inrijden. Toen hij aan die manoeuvre begon werd hij net ingehaald door T. N. uit Steenbergen. Beide auto's werden zwaar beschadigd en moesten door Jan de Jonge worden weggesleept. BRUINISSE Recorder wisselen Zondagnacht 01.00 uur reed J. A. M. uit Den Haag richting Oude Tonge op de Grevelingendam, toen uit die richting J. W. S. uit Oosterland na derde. Deze laatse kwam plotseling op de linker weghelft waardoor bei de voertuigen zeer ernstig schamp ten. S. verklaarde een recorder-tape te moeten wisselen en daardoor op de andere weghelft is terecht gekomen. Garage Ista sleepte beide voertuigen weg. (Vervolg van pag. 1) april, doch dan moet er zeer veel werk verzet worden en diverse ap partementen zullen uitgebroken worden om er zalen van te maken. Wel zal de opening een grote streekgebeurtenis worden in samen werking met de kerken. Eerst zal het restaurant en de daarbij behorende keuken worden voltooid en inge richt. Verder zullen obligatielenin gen uitgeschreven worden omdat het eigen vermogen bescheiden is. 5 miljoen De heer Ramaker denkt dat met in totaal (inklusief de aankoop) 5 mil joen gulden het gebouw kant en klaar zal zijn. De terug verkregen b.t.w. speelt hierin een grote rol. „De Burght" heeft geen winstoogmerk, doch het staat wel vast dat de Stich ting die al in onderhandeling was over de aankoop met de bouwer, op deze dag ettelijke miljoenen heeft verdiend. Een deel van de aktivitei- ten wordt door de staf van „De Burght" zelf ontwikkeld, maar ande re christelijke organisaties en ker ken kunnen de akkommodatie huren om er hun konferenties te houden. Samenwerking Het ligt verder in de bedoeling om zoveel mogelijk met bestaande evan gelische groeperingen samen te wer ken. „Wij willen ons in dienst stellen van het evangelisch Nederland om Christenen te helpen een vruchtbaar geestelijk leven te leiden", zegt het Stichtingsbestuur dat bestaat uit O. T. Ramaker (voorzitter), mr. J. W. Wierenga (sekr.-pennm.), L. Helmus (vice-voorzitter), W. H. Drop, L. P. J. Habets, H. v. d. Waal en J. H. Kits. SANTIAGO. Drie Chileense bis schoppen hebben zich zaterdag kr achtig uitgesproken tegen de nog steeds voorkomende folterpraktij ken in hun land. Iedereen die zich schuldig maakt aan folteringen zal geëxkommuniceerd worden. MOSKOU. De Sowjet-Unie hebben de Amerikaanse Senaat beschuldigd van inmenging in de binnenlandse aangelegenheden van Polen. Het of ficiële persbureau Tass zei zondag dat de resolutie van de senaat die za terdag werd aanvaard en waarin pre sident Carter wordt gevraagd de Russen te zeggen dat zij uit Polen moeten wegblijven, is gebaseerd op „boosaardige verzinsels over de Pools-Russische relatie". SCHARENDIJKE, 13-12. In „De Putmeet" vond zaterdag de trekking plaats van de loterij van de Belangenvereniging „Middenstand Scharendijke", onder leiding van de voorzitter, de heer J. van Iwaarden, die een hartelijk welkom toeriep, inzonderheid aan burgemeester W. den Boer, die - in zijn kwaliteit van eerste burger - de trekking heeft verricht van een 50- tal prijzen, uitgeloot in een zestal trekkingen. dering bood hij de burgemeester een attentie aan, en een bloemstukje voor mevrouw Den Boer, die overi gens deze avond niet aanwezig kon zijn. Als afsluiting van de totale feestaktie was er nog een gezellig sa menzijn. Aanvankelijk was de belangstel ling matig, maar later raakte de zaal toch aardig vol. Men kon genieten van een dansje met muziek van de band Anita en Edger Boys" en van die gelegenheid werd gretig gebruik gemaakt. „Altijd opdraven" Nadat de prijzen waren uitgeloot sprak de voorzitter zijn dank uit aan de burgemeester, er op wijzend „hoe je als eerste burger altijd moet op draven voor allerlei karweitjes, zo als bij de komst van St. Nicolaas en bij loterijen e.d. Als blijk van waar- UTRECHT. De verkiezingsraad van de VVD heeft zaterdag in Utrecht met algemene stemmen H. Wiegel, thans minister van binnen landse zaken, aangewezen als lijstaanvoerder voor de komende ka merverkiezingen. Dit is zaterdag door een woordvoerder van de partij bekendgemaakt. ROTTERDAM. Prins Claus heeft zaterdagmiddag op de Coolsingel in Rotterdam een défilé afgenomen ter gelegenheid van het 314-jarig bestaan van het korps Mariniers, ooit begonnen als zeesoldaten van Michiel de Ruyter. VLISSINGEN. Voor de Belgische kust bij Oostende zijn in dichte mist de nieuwe nog proefvarende Belgisch Bulkcarrier Federal Ottawa en de Griekse kustvaarder Carina (510 ton) met elkaar in aanvaring gekomen. EINDHOVEN. Prof. Piet Steen kamp uit Eindhoven, grondlegger en voormalig voorzitter van het C.D.A., sluit een post als minister in een nieuw kabinet niet bij voorbaat uit. WESTERSCHOUWEN, 13-12. De L.R. en P.C. „Weste lijk Schouwen' vierde het tweede lustrum, die werd in gezet met een receptie voor genodigden. Veel leden, oud leden, donateurs en ex-donateurs waren aanwezig om het bestuur met het tienjarig bestaan te feliciteren. De voorzitter de heer H. Bremer, opende de avond met een dankwoord aan al diegene die waren gekomen, om deze, voor „Westelijk Schouwen" heugelij ke avond mee te maken. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND HILVERSUM. Volgens minister president Van Agt zal het onmogelijk zijn om de koopkracht van de sociale minima in de toekomst te handha- DALFSEN. De 56-jarige A. Lim- doean uit Zwolle ia zaterdagavond door een verkeersongeval op de Hes senweg in Dalfsen om het leven geko men. Vier andere mensen raakten door de botsing, waarbij vijf auto's waren betrokken, gewond. Zij zijn opgenomen in ziekenhuizen in de om geving. ROTTERDAM. De Rotterdamse politie heeft met de aanhouding van drie Rotterdammers een flink aantal autodiefstallen, drie inbraken en een diefstal van de drankauto met in houd opgelost. Daamiee was een be drag van bijna honderdduizenbd gul den gemoeid. UTRECHT. Zaterdagmiddag is in een tiental plaatsen in het land door jongeren aktie gevoerd tegen de aan gekondigde verlaging van de jeugd lonen. Enkele honderden jongeren namen deel aan de akties, die va rieerden van het uitdelen van pam fletten tot kortstondige wegblokka des met spandoeken en ménsen. Na wat muziek en dans nam hij het woord. Hij haalde daarop twee men sen uit het publiek. Dit waren de eerste voorzitter, de heer M. Geleijn- se die er met een paar andere mensen voor heeft gezorgd dat de vereniging, in zijn huidige vorm, is opgericht. Ook de allereerste instrukteur, de heer Deurloo, werd bedankt voor zijn komst van ver en voor de voor treffelijke instruktie in de beginja ren. Daarna was het tijd voor de mu ziek en dans. Er waren enige ar tiesten die de avond op een gezellige manier opluisterden. Tussen de ver schillende muzieknummers werden mevrouw Kristelijn en de heren C. v. d. Wekken, C. Vasseur, C. Kiesen- berg, J. Krijger, E. Romer dank ge bracht voor het vele werk dat zij al tijd achter de schermen verrichten. De heer A. Verseput werd bedankt voor het beschikbaar stellen van het terrein waar de vereniging de con coursen op verrijdt. Ook de heren P. v. d. Reijnst, C. v. d. Hoek en N. Dambruin werden naar voren ge haald respektievelijk voor het be schikbaar stellen van de zaal en het maken van de prijzenkast, die op de ze avond werd onthuld. Aan het eind van de avond werden verschillende mensen blij gemaakt met een prijs uit de loterij. Het feest werd door meer dan driehonderd mensen tot in de kleine uurtjes mee gevierd. RENESSE12-11. Vrijdag 12 december trad Karin van der Roest, een van de leidsters van de zondagsschool Mirjam te Renesse, in het huwelijk met de heer Theo den Haan. Het kerkelijk huwelijk werd ingezegend in de Hervormde Kerk van Renesse, waar al de kinderen van de zondagsschool met fleurig uit ziende bogen een erehaag vormden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) I Bij ons heeft u een ruime 7~Y~keuze uit de meest originele GEBOORTE- VERLOVINGS- HUWELIJKSKAARTEN DRUKKERIJ LAKENMAN OCHTMAN JANNEWEKKEN 11 TEL. 01110-2255 ZIERIKZEE

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 3