f.57,40 per volwassene per maand betalen? Stichting „De Burght" verwerft gloednieuw motel te Haamstede Gaat u in januari meer dan DE ZIERIKZEESCHE COURANT Oogmerk: Christelijk vormingscentrum Ziek zijn is al tiuur'genoeg. Vraag dan naar de ziektekosten verzekering van het Zilveren Kruis! L. Zilveren Kruis Ziektekosten^ verzekering Doe't nu,om zeker te zijn! PZEM wil provinciaal TV-kabelnet opzetten Het minimum jeugdloon Brood iets duurder Koopkracht niet te handhaven P£ Biir O 0y> '\VV- ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 15 december 1980 137ste jaargang Nr. 22828 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 27,50, per jaar f 103,50. Losse nummers 55 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 41 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 5,20. Vraagt onze contractprijzen! De adver tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. In dit nummer: Perfekte uitvoering „Witte van Haemstede HAAMSTEDE, 13-11. Voor ruim vier miljoen gulden is de stichting „De Burght", eigenaresse geworden van een gloednieuw motel te Haamstede. Het zal als Evangelisch Konferentiecentrum worden ingericht. Vrijdagmiddag 12 december werd het gebouw in het openbaar geveild in op dracht van de Amro-bank, die het in handen had gekregen door het faillisse ment van de bouwonderneming. De Stichting De Burght heeft in de afgelopen maanden onderhandeld over de aankoop van het komplex, eerst met de bouwonderneming, la ter met de Amro-bank. Het motel gaat onder de naam ,,De Burght" die nen als vormings- en ontmoetings centrum voor Christenen. Het hele jaar door zuller.. er vormingskonfe- renties en dergelijke gehouden wor den. Ook is er gelegenheid voor par- tikuliere en groepsvakanties in christelijke omgeving. Indeling Behalve circa tachtig appartemen ten vindt men in het gebouwenkom- plex ondermeer enkele zalen, een zwembad, restaurant en kantoren. Er is in totaal akkommodatie voor maximaal vierhonderd personen. Omdat het in te richten centrum ligt aan de rand van een fraai natuurge bied, is het ook uitermate geschikt voor rekreatief verblijf. Advertentie U overweegt 'n RIJN- of MOEZEL VAKANTIE? Komt zaterdag 20 december a.s. Uw hut uitkiezen a.b. van het luxe-rijn cruiseschip „Moezelstar lil" tijdens de VAKANTIEBEURS van 10.00-20.00 uur, Zierikzee, haven 't Luitje. Het beheer van het centrum wordt opgedragen aan een vennootschap; de aandelen daarvan zijn in handen van de Stichting ,,De Burght", die geen winstoogmerk heeft. In het stichtingsbestuur hebben christenen uit verschillende kerken zitting. „De Burght" is er, volgens de stichting, op gericht gelovigen te hel pen beter te funktioneren in kerk en maatschappij. „Geestelijk toerusten" Via konferenties, bijbelstudiepro gramma's, vormingsweken en derge lijke wil men hen geestelijk toe rusten en opbouwen. Een deel van de aktiviteiten wordt door de staf van „De Burght" zelf ontwikkeld, maar ook kunnen andere christelijke orga nisaties en kerken de akkommodatie huren om er hun konferenties te hou den. Overigens is het de bedoeling zo veel mogelijk met bestaande evange lische groeperingen samen te wer ken. „Wij willen ons in dienst stellen van heel evangelisch Nederland om christenen te helpen een vruchtbaar geestelijk leven te leiden", aldus het stichtingsbestuur. Bijzonder Enkele bijzonderheden over de ver koop: de belangstelling voor de ver koping door notaris D. van Eek van het motel - bestaande uit nog niet ge heel voltooide appartementen - aan de Hoge weg, was groot. De Stichting „De Burght" is voorlopig nog ge vestigd te Zevenhuizen. Het motel kwam vrij, omdat de bouwers -Bouw en Aannemersbedrijf Van Engelen B.V. uit Dordrecht - onlangs failliet gingen. De afbouw werd toen gestaakt en er moet nog voor 1 mil joen aan het projekt gebouwd wor- dpn Ongeveer 150 aanwezigen luister den eerst naar de notaris voorgelezen voorwaarden, waarop afslager J. v. d. Velde uit Zierikzee, het gebouw in veiling bracht, met een eerste bod van 1 miljoen. Er werd met 10.000,— in prijs geklommen. Het aantal bieders was niet groot en bin nen een kwartier, werd de eerste vei ling afgesloten met een bedrag van 4 miljoen. Dit echter was niet het bod van de uiteindelijke koper, zodat deze 1 mag opstrijken. Omstreeks half drie ging de verkoop verder, maar er bleek ook toen weinig animo. Bij een derde, herhaald aanbod werd het ge bouw - met de bijbehorende 1.18 ha grond - voor 4.065.000,— voor de Stichting „De Burght". Ten onrechte overigens wordt in verband met deze stichting wel de E.O. genoemd, maar deze omroep heeft hier niets mee van doen, zij het dat er in het kader van een t.v.-uit zending, wel eens reklame voor ge maakt is. Doel Wat de Stichting betreft, is de heer O. T. Ramaker uit Amerongen, de best geïnformeerde man. Hij zette uiteen dat die stichting ten doel heeft: de verkondiging van het evan gelie van Jezus Christus door middel van het stichten en exploiteren van een konferentie- en ontmoetingscen trum. De Stichting heeft zeer goede rela ties met identieke centra in het bui tenland, o.a. in Duitsland, Finland, Engeland en Amerika en het Stich tingsbestuur heeft daar veel van ge leerd. Er is nog geen openingsdatum vast gesteld, doch gestreefd wordt naar Vervolg pag. 3 Advertentie Het gaat om een nagenoeg complete verzekering met een eigen risico van slechts f 200,- per gezin per jaar. Met speciaal op uw leeftijd gerichte lage premies. Maandpremies 1981 voor volwassenen: tot 27 jaar* van 27 tot 35 jaar vanaf 35 jaar f.5740 f.66,30 f.71,75 Kinderen tot 27 jaar gereduceerde premies. Alleen bij toetreding vanaf 45 jaar gelden leeftijdstoeslagen. Ook tandartskosten kunt u nu meeverzekeren! Ik wens uitgebreide schriftelijke informatie vrijblijvend telefonische informatie persoonlijk advies aan huis. Naam. Adres Postcode. Telefoon- _Plaats_ leeftijden- leeftijden- .2B 2A .1 Aantal volwassenen. Aantal kinderen Klasse .3 Voorkeur eigen risico f waarvoor aantrekkelijke kortingen. In envelop zonder postzegel zenden aan: Zilveren Kruis Ziekte kostenverzekering, antwoordnr. 1.2200VB NoordwijkZH, tel. 01719-1.93.31. Of neem contact op met uw „dichtbij" kantoor l i 4301 CD Zierikzee Haven park 8 tel. 01110-4855 ZIERIKZEE. In „drommen" waren ze komen kijken. Tientallen kinderen Met bloemen verzierde bogen stonden ze voor het stadhuis klaar om hunjuf Aaltje Brouwer en haar, (op dat moment nog toekomstige) man Gerrit-Jan Piet Flikweert, beiden geboren te Nieuwerkerk, te verwelkomen. Het specia le tintje hieraan was dat de kinderen met een bus uit Noordeloos waren aan gevoerdde plaats waar juf'Aaltje enkele jaren heeft les gegeven op een lagere school. De kinderen van de eerste tot en met de vierde klas beschouw den de bruiloft waarschijnlijk ook een beetje als een afscheidsfeest, want Aaltje zal haar baan als „juf" te Noordeloos moeten opgeven, om samen met haar man in Kerkwerve te gaan wonen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) MIDDELBURG, 13-12. De Provinciale Zeeuwsche Energiemaatschappij (PZEM) wil een eigen provinciaal tv-kabelnet op gaan zetten en exploiteren. Dit heeft de direktie van de PZEM aan alle gemeentebesturen van Zeeland meegedeeld. gen kommunikatienetwerk en heeft het grote ervaring opgedaan met schakelen, straalverbindingen en' telekommunikatie-verbindingen. Als de Zeeuwse gemeenten in janu ari akkoord gaan met de opzet van het provinciaal tv-kabelnet, dan kan daaraan in hetzelfde jaar nog worden begonnen en zou het over drie vier jaar volledig operationeel kunnen zijn. Tijdens een bijeenkomst in Middel burg kregen de gemeenten van des kundigen op het gebied van kabel-tv uitleg over hoe een dergelijk provin ciaal net kan gaan funktioneren. De PZEM is het eerste provinciale nutsbedrijf in Nederland dat de kabel-tv provinciaal wil realiseren. Volgens de direktie van de PZEM ex ploiteert het bedrijf al jaren een ei- DEN HAAG, 13-12. Indien de Eerste Kamer, evenals de Tweede Kamer, met het wetsvoorstel ak koord gaat, zal het minimumloon met ingang van 1 januari 1981 met 1% worden verhoogd ten opzichte van het per 1, juli 1980 vastgestelde be drag. Het minimumloon zal dan per 1 ja nuari 1981 f 1882,40 per maand be dragen (was per 1 juni 1980 1862,90) en 434,40 per week (was per 1 juli 1980 f 429,90). De vanaf 1 januari 1981 geldende bedragen liggen onder, het voor december 1980 vastegestelde minimumloon (f 1908,40 per maand en 440,40 per week), dat een tijde lijke verhoging bevat van 2,44% ten opzichte van de per 1 juli 1980 vaste gestelde bedragen. DEN HAAG, 15-12. Omdat vandag (maandag) de af-fabrieksprijs van brood met 1,6 cent omhoog gaat, ver wacht het ministerie van ekonomi- sche zaken dat de gemiddelde prijs van een heel brood voor de konsu- ment met twee cent zal stijgen. Vol gens een mededeling van het ministe rie van ekonomische zaken is de ver hoging van de af-fabriekprijs geba seerd op een aantal kostenstijgingen die nog niet in de prijs verwerkt wa ren en waarvan de doorberekening afhankelijk was gesteld van rende mentsontwikkelingen in de bakke- rijsektor. Ook de minimumbroodprijs gaat met twee cent per brood omhoog. Die komt dan op 1,48 gulden. „Maar voor die prijs kun je nog maar in weinig winkels een brood krijgen", aldus de woordvoerder. DOORN, 15-11. Het zal de komende jaren als gevolg van de ernstige eko nomische problemen niet meer moge lijk zijn vast te houden aan handha ving van de koopkracht. Voor de vakbeweging betekent dit dat er een duidelijk keuze moet worden ge maakt voor werk boven geld. De ach terban zal moeten worden voorge houden dat de loonontwikkeling de komende tien jaar sterk zal moeten worden afgeremd om tot een redelijk aanvaardbare werkgelegenheidssi tuatie te komen. Dit betoogde voor zitter Leo Ester van de Industrie bond CNV maandag op een studie- konferentie van de Christelijke Vak centrale in Doorn. Advertentie Het motel dat overging in handen van de Stichting „De Burght". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. Het verschil tussen falen en slagen, is het verschil iets bij na goed en iets helemaal goed doen. i Verwachting tot dinsdagavond: Wisselvallig Perioden met zon, maar in de nacht en ochtend enkele buien, mogelijk met hagel of onweer; minimumtem peratuur ongeveer 3 graden; middag- temperatuur omstreeks 6 graden; noordwestenwind, in het binnenland matig tot krachtig, aan de kust hard tot stormachtig, in de loop van de dag geleidelijk afnemend. Voor woensdag: Aantal uren zon: 1 tot 5. Min.-temperaturen: omstreeks -2 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 4 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 16 dec. Zon op 8.42, onder 16.26 Maan op 13.52, onder 1.24 Volle Maan: 21 december (19.08) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 16 dec. 9.21 22.19 3.01 15.43 Doodtij: 17 december HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 15-12. Het K.N.M.I. deelt mede: Het blijft ook de komende da gen wisselvallig weer. Dinsdag voert een noordwestenwind lucht aan via de Noordzee. De middagtemperatuur kan dan oplopen tot ongeveer zes graden. In de ochtend kunnen er nog enkele buien van zee binnendrijven, maar in de middag krijgen de opkla ringen de overhand. Dit opklaringsgebied zal in de nacht van dinsdag op woensdag over trekken, waarbij de temperatuur tot aan of iets onder het vriespunt kan dalen. Maar daarop volgt weer een zuid westenwind met aanvoer van zachte re lucht. Ook het afgelopen weekein de lag ons land binnen de aanvoer van zachte lucht. De middagtempera tuur schommelde rond de 11 graden. Dit weerbeeld was een onderdeel van een aktieve stormdepressie die via Schotland en de noordelijke Noord zee naar zuidwest-Noorwegen is ge trokken. Rondom de kern heerste onstuimig weer. Hoewel het stormachtige weer zich nog juist tot aan het Waddenge bied uitstrekte, is de rest van ons land ervoor gespaard gebleven. t 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 1