VVD acht aanleg rondweg van eminent belang SOMS IS DE WERELD ERG KLEIN Herzien voorstel tot wijziging van de O.G.-belastingi Moderne landoorlog bracht vreselijke ravage in bevrijde zuiden Gemeenteraad Westerschouwen Gemeenteraad Middenschouwen STREEKNIEUWS Nieuw deel bezettingsgeschiedenis minimum- De jeugdlonen Makreel vervangt haring Geen uitbreiding tv-zendtijd Wat biedt de BEELDBUIS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 9 december 1980 Nr. 22825 5 WESTERSCHOUWEN, 8-12. Dr. H. J. van Zuylen, fraktieleider van de V.V.D., sprak de waardering uit over het door het kollege gevoerde beleid. Hij wees daar bij op de vele verbeteringen die tot stand zijn gekomen, respektievelijk in voorbereiding zijn. Ook de verzorging van en het onderhoud in de gemeente als geheel: wegen, pleinen, kruispunten en de aankleding van de gemeente met planten en bloemperken en -bakken, verdient veel waardering. Niet minder waardering verdient volgens de V.V.D.-fraktie het kollege voor het vele wat is en wordt gedaan en nog steeds doet om de woning bouw en met name de sociale wo ningbouw, te bevorderen. De druk op de gemeente door het telkens afwijzen van bouwplannen is weggenomen nu een wijze temporise ring van de individuele bouw is inge voerd en vrij aanzienlijke aantallen woningwetwoningen in de verschil lende kernen verwezenlijkt kunnen worden. Rondweg Van eminent belang voor het nog attraktiever maken van de kern Re- nesse ziet de V.V.D. de aanleg van de Rondweg te Renesse, die de Hoge- zoom en de kern van dit deel van de gemeente kan ontlasten van vooral doorgaand rekreatieverkeer, waar door het dorp aan aantrekkelijkheid ten behoeve van het doen van inko pen, sterk zal winnen. Ook de brood nodige uitbreiding van parkeerruim te kan bij de uitwerking van dit plan betrokken worden. Nogal skeptisch staat de fraktie te genover de aanschaf van een dure Uaimog, vooral bedoeld voor het schoonhouden van het 1? km lange en brede strand. De V.V.D.-fraktie vraagt zich af, of daarvoor - mede gezien de tijdsom standigheden - geen goedkopere en evenzeer onvoldoende oplossing te vinden is. Dammenweg Aandacht vraagt de fraktie van het gemeentebestuur voor de problema tiek van de Dammenweg voor zover dit het wegvak tussen het voorlopige eindpunt van deze weg aan de Stoof- weg betreft en de plaats waar deze de Oosterscheldedam zal bereiken. Op zeer korte termijn dienen ten deze beslissingen te worden genomen, op dat bij openstelling van de dam door de Oosterschelde een direkte en goe de aansluiting aanwezig is. Ook de niet zo goede tegenwoordige staat van de Lageweg, die bij de re- konstruktie van de Hogeweg in de winter '80-'81 als vervangende route zal dienst doen, baart de V.V.D. zor gen. Een grondige restauratie acht men beslist nodig. De V.V.D.-fraktie wees verder op de gevaarlijke toestand van de Kloosterweg, op de plaats waar de Westerenbanweg daarop aansluit. Het wegdek van de Kloosterweg is verzakt, de Westerenbanweg wordt voortdurend tegen de toegestane richting in gebruikt en bovendien le vert rijden over het niet overzichte lijke fietspad grote gevaren op. Nu de modernisering van het gemeente huis thans is gerealiseerd, zou de V.V.D.-fraktie het op prijs stellen, dat verdere aanpassingen en ver fraaiingen voorhands beperkt wor den, gezien de moeilijke tijdsomstan digheden. Dorpshuis Ten aanzien van het tot stand ko men van een dorpshuis te Haamstede stelt de fraktie van de V.V.D. zich zeer positief op. Ook de bouw van een sporthal, waarin volgens de V.V.D. grote be hoefte bestaat, acht men voor de ge hele gemeente van veel betekenis. De plaats zal zo gekozen moeten worden, dat de sporthal van alle de len van de gemeente uit gemakkelijk en vlot te bereiken is. De „Kop" De fraktie verzoekt het gemeente bestuur in het belang van de inwo ners en de rekreanten alles te doen om nu snel tot een inrichtingsschets en een bestuursplan voor de „Kop van Schouwen" te komen en erop toe te zien dat daarin voldoende wandel en fietspaden tot stand komen. Allert zal men moeten zijn wan neer zich mogelijkheden voordoen om Dolfirodam - althans voor de re- kreatieperiode - te behouden c.q. in Scharendijke terug te krijgen. De tram De denkbeelden om de tramlijn Re- nesse-Haamstede weer in gebruik te nemen voor de exploitatie van een nostalgische vorm van vervoer, bin nen redelijke financiële grenzen, zal men zoveel mogelijk moeten steu nen. De ontwikkeling van het Ooster- scheldebekken als natuur- en wa tersportgebied, zal men nauwlettend moeten blijven volgen, en met name de ontwikkeling van de Schelphoek- haven, vooral als plaats voor het te water laten van boten. Volgens de V.V.D.-fraktie zal het ook een goede zaak zijn als de ge meente mogelijk in samenwerking met andere kustgemeenten, twee za ken zouden kunnen aanpakken: ten eerste een absoluut verbod van het varen met kleine-vis-bootjes en surf planken in open zee Ten tweede zal men moeten trach ten te bereiken dat Rotterdam het mogelijk maakt dat zeeschepen hun vuil niet meer op zee behoeven te lo zen, door in de haven kontainers ter beschikking te stellen, zoals dat ook in andere havens geschiedt. Het kollege wordt gevraagd er na drukkelijk zorg voor te dragen, dat op de vuilbergplaats op grondgebied van Westenschouwen, waarop het af val van de gehele regio wordt gede poneerd, geen stortingen plaats vin den die later aanleiding kunnen ge ven tot water- of bodemverontreini ging. Gevraagd werd op welke wijze en op welke termijn het kollege denkt de achterstand in hinderwegvergun- ningen te kunnen inlopen. Waarom, zo werd door dr. Van Zuylen ge vraagd, wordt de opheffing van het „kollege van bijstand" niet be treurd? Sociale dienst De fraktie is van mening, dat - nu er een goed funktionerende maat schappelijke sociale dienst is - het niet juist is, mede i.v.m. de privacy van betrokkenen, andere burgers c.q. leden van de gemeenteraad, inzage- en beoordelingsbevoegdheid te ge ven over ingediende aanvragen. De fraktie van de V.V.D. zou het verder op prijs stellen wanneer de dienst gemeentewerken een meerja renplan zou willen opstellen, zowel wat onderhoud als gewenste investe ringen betreft. Aandacht werd ook gevraagd aan het juiste gebruik van de verleende drank- en horeca vergunningen. Politie Bij de bevolking en de rekreanten bestaat volgens dr. Van Zuylen onge rustheid over het bereikbaar zijn van de politie. De plaatselijke bureaus zijn of in het geheel niet, of zeer be perkt bezet, ook in de vakantieperio den als de gemeente behalve de eigen bevolking tienduizenden toeristen telt. SCHARENDIJKE, 8-12. De raad van Middenschouwen kwam maandaga vond j.l. in een korte openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester W. den Boer. De voorzitter lichtte toe, dat deze vergadering ge houden werd i.v.m. bezwaren van de raad tegen het voorstel tot herziening van de onroerend-goedbelastingen in de vorige vergadering Thans werd een herzien voorstel tot wijziging van de o.g.b. overge legd. rekening houdend met een totale ekonomische waarde van f 119.167.000 behelsde het voorstel een tarief van f 4,14 voor de gebrui kers en van f 6,26 voor de zakelijk gerechtigden of totaal f 10,40. De voor 1980 geldende tarieven zijn resp. f 5,65 en f 8,50 of totaal f 14,15. Verlaging van de tarieven voor 1981 was mogelijk door de hogere taxaties die in 1981 werden verricht, de totale belastingopbrengst is 5 hoger dan die voor 1980. Tijdens de rondvraag vestigde de heer L. den Boer er de aandacht op, dat er in de gymnastiekzaal te Kerk- werve een vrij ernstige daklekkage gekonstateerd is. BRUIN1SSE Sint in „Bru" St. Nicolaas, vergezeld van zwarte knechten had vrijdag op zijn verjaar dag toch nog gelegenheid Bruinisse DEN HAAG, 8-12. Grote delen van het zuiden van ons land hebben in het najaar van 1944 kennis gemaakt met de verwoestende kenmerken van de moderne landoor log. In sommige steden was geen ruit meer heel, werkten de openbare nutsvoor zieningen nauwelijks, lag het in sommige straten tot de eerste etage vol met puin, nadat men was „bevrijd", aldus prot. dr. L. de Jong in deel 10a van de bezettingsgeschiedenis 1940-1945. Deels was dat te wijten aan de straatgevechten die Duitsers met geallieerden voerden om de opmars te vertragen, maar voor een belang rijk deel was het ook gevolg van de beleidslijn der geallieerden om zo veel mogelijk militaire levens te besparen, ten koste van te bevrijden have en goed, soms ook met verlies van levens der burgerbevolking. Dit betekende dat veel pogingen een stad of dorp in te nemen vooraf werden gegaan door omvangrijke beschietin gen met zware artillerie of door bom bardementen. Arnhem en Oosterbeek In Arnhem en Oosterbeek daaren tegen was de ravage het gevolg van het meedogenloos door de SS bestrij den van Britse en Poolse parachu tisten. Huizen waarin zij zich bevon den werden in brand geschoten, dan wel liet men het huis instorten door de onderste verdieping eruit te schie ten. In ieder geval: dit was niet de snelle, vrolijke en vooral pijnloze be vrijding waarop vele Nederlanders na de snelle geallieerde opmars door Frankrijk hadden gerekend. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ROTTERDAM. De Rotterdamse politie heeft in de nacht bij een inval in een gokpand aan de Crooswijkse- weg in Rotterdam vier mannen een gelegenheidgever en drie spelers aan gehouden. ROTTERDAM. De 59-jarige J. den Boef uit Dordrecht is na de voetbal wedstrijd Feyenoord-Ajax overle den. De man werd op het perron van halte stadion Feyenoord onwel en bleek na aankomst in het ziekenhuis te zijn overleden. AMSTERDAM. Een drogisterij an nex kapperszaak in de Rijnstraat in Amsterdam-Zuid is zondagavond in vlammen opgegaan. De brandweer kon de erboven gelegen etages be houden, maar zij liepen wel water- en rookschade op. DEN HAAG. Dp officier van justi tie in Dortmund, Klaus Schacht, zal binnenkort de 76-jarige oorlogsmis dadiger Wilhelm Aloisius B. uit het Westduitse Hattingen aanklagen we gens zijn betrokkenheid in de oor logsjaren bij de moord op de Rotter damse politieman A. Beens. HARSKAMP. Onbekenden hebben het afgelopen weekeinde tenminste 30.000 gulden gestolen uit de kluis van de Rabobank aan de Julianalaan te harskamp op de Veluwe. Wanneer volgens hem lang ge wacht zou worden met herstel zou dit wel eens veel geld kunnen kosten. De voorzitter deelde mede, dat de lekkage al is gemeld aan de Techni sche Dienst. aan te doen, waar hij onder meer per schimmel de openbare kleuterschool en de laagste klassen van de basis school bezocht. Maar ook bij de oude ren in „In 't Opper" verscheen de goedheiligman in eigen persoon. Bij het bezoek aan de lagere school ontstond bijna een misverstand, dat het geloof in de persoonlijkheid van de bisschop bij de jeugdige leerlin- getjes aan het wankelen bracht. Bij het wachten op de intocht per schimmel, zag men bij een andere school, Sint met zijn knechten over een hek klimmen. Hier klopte dus iets niet, want men kan niet op een schimmel arriveren en tegelijkertijd of juist tevoren zich wederrechtelijk toegang verschaffen tot een ander lo kaal. Maar de klimmende Sint met zijn Pieten is kennelijk een „hulp Sinterklaas" geweest. Woensdag 10 december, 21.30 uur, Ned. II: Veronica Vandaag. Meteen optreden van Angelo Branduardi. UTRECHT, 8-12. De plannen van het kabinet tot verlaging van de minimum-jeugdlonen, de weddes van dienstplichtigen en de kinder bijslag voor gedeeltelijk leerplichti gen leiden er toe dat de jongeren een onevenredige bijdrage leveren in de noodzakelijke inkomensmatiging. Dit standpunt heeft het bestuur van de CDJA, de jongeren-organisatie van het CDA, zaterdag in een verga dering in Utrecht ingenomen. De jon gerenorganisatie doet dan ook een beroep op het kabinet de plannen zo bij te stellen, dat die onevenredig heid verdwijnt. Ondanks het feit, dat vorige week een aantal schepen met haring in de Nederlandse vissersplaatsen arri veerden, (jammer genoeg niet met de veel gevraagde „maatjes") blijft de makreel, de vis, die haring moet ver vangen. Grote makreel, die veel ge vraagd wordt door de rokerijen gaat echter een schaarse verschijning wor- den. Aangevoerd werden wel, kïeihereï makreel en ook veel diep gevroren) makreel. Deze laatste diepgevroren) makreel is een gewild export-artikell naar verschillende landen in Afrika.. DEN HAAG, 8-12. .Minister me vrouw Gardeniers-Berendsen (van crm) heeft maandagmiddag - in een overleg met de crm-kommissie uit de Tweede Kamer - afwijzend gerea geerd op een VVD-motie, waarin werd gevraagd uiterlijk 1 oktober 1981 te beginnen met uitbreiding van televisie-zendtijd. Een motie-Keja (WD) waarin dit verlangen was neergelegd, moest zij van de hand wijzen omdat de inhoud van de motie in strijd is met de omroepwet. Vol gens de VVD-opvatting zou de ge vraagde uitbreiding binnen enkele jaren moetèn leiden tot de zogenoem de dag-televisie en zou de financie ring van de bepleite uitbreiding moe ten plaats vinden door uitbreiding van de zendtijd van de STER. Minister Gardeniers verzette zich ook tegen de WD-suggestie tot her invoering van een reklame-blok rond 18.55 uur. WOENSDAG 10 DECEMBER NED. I: De VARA wijdt zich vanmid dag geheel aan de jeugd en vangt aan met een aflevering uit de tekenfilmreeks Cap tain Caveman. Dan Een reis rond de wereld in tachtig dagen naar het gelijk namige boek van Jules Verne. Na Casper het lieve spookje wordt een bezoek ge bracht aan de dierentuin, daarna kan de jeugd genieten van een verhaaltje van Feliks Arons over Smeerkees en vervol gens kunnen zij dolle pret beleven bij De film van Ome Willem. De NOS brengt in de vooravond de gebruikelijke rubrieken en het avondprogramma wordt aange vangen met Van gewest tot gewest. Daarna wordt een Japanse film op het scherm gebracht getiteld Bejaarden in opstand. Naar aanleiding van het ster ven van een trouwe bezoeker aan de luchthaven, een oude man, gaat twee jonge mannen van de bewakingsdienst op bezoek in het bejaardenhuis waar de oude man gewoond had. Het regime in het huis is ouderwets straf en de oude bewoners komen in opstand Voor het journaal wordt eenJoegoslavisch teken filmpje vertoond. De NOS biedt voorts nog parlementair nieuws in Den Haag vandaag, Panoramiek en Studio sport. NED. II: Na de Engelse les wordt de slotaflevering van het diskussieprogram- ma Dubbel-leven uitgezonden en daarna de rubriek Kenmerk. De VOO neemt na het Journaal en de Stichting Socutera de uitzending voor haar rekening en vangt aan met een aflevering van Taxi. Jan Remmers heeft een ontmoeting met de heer Den Uyl en zijn familie. Uitgebreid gaat Verionica in op de Music trend '81. Dit programma wordt omzoomd door optredens van onder andere The guys and dolls, Angelo Branduardi en La Toya Jacksonaktualiteiten worden be handeld in Info. In Gedragstherapie worden kenmerken van de gedragsthe rapie behandeld. WOENSDAG 10 DECEMBER NED. I: 14.30 Teleac; 15.30 Captain Caveman; 15.41 Pierre Fabiën; 16.06 Een reis rond de wereld; 16.32 Casper, het lieve spookje; 16.4 7 In de dierentuin; 16.55 Smeerkees; 17.00 De film van Ome Willem; 18.25 Nieuws voordoven; 18.30 Sesamstraat; 18.45 Staatsloterij; 18.50 Nieuws; 18.59 Van gewest tot gewest; 19.50 Politieke partijen 20.00 Opstand der bejaarden; 21.15 Satiema- nie; 21.30 Journaal; 21.55 Den Haag vandaag22.10 Panoramiek; 22.40 Studio sport; 23.30 Journaal; 23.35 Nieuws voor doven, NED.II: 13.00 Nieuws voor doven; 18.25 Teleac; 18.55 Nieuws; 18.59 Dubbel leven; 19.25 Kenmerk; 20.00 Journaal; 20.27 Socutera; 20.32 Taxi; 21.00 Remmers ontmoet... Den Uyl; 21.30 Veronica vandaag; 22.35 Info special; 23.02 Teleac; 23.37 Journaal. DONDERDAG 11 DECEMBER NED. I: De AVRO vangt het pro gramma aan met Teletips, hierin wordt aandacht besteed aan een ganzebord nieuwe stijl, kerstballen zelf maken en het geschikt maken van een zolderkamer voor meerdere doeleinden. Na de beleve nissen van Heidi wordt in Avro's sport- panorama Jimmy Greaves, een Engelse stervoetballer uit de zestiger jaren ge hoord en bekeken. Dan wordt Piet Veer man, de ex-zanger van de Cats in het zonnetje gezet en zingt enkele nummers. In Televizier supplement wordt een ge sprek met Prof De Jong gevoerd over deel 10 a van Het koninkrijk der Nederlan den in de Tweede wereldoorlog. Prins Bernard vertelt in dit programma ook over zijn aktiviteiten als bevelhebber van de Nederlandse strijdkrachten. Na het Journaal de parlementaire rubriek Den Haag vandaag en NOS-tribune. NED. II: Allereerst een avontuur van het houten mannetje Pinokkio en een aflevering van J.J. de Bom show. Na het Journaal de rubriek over ongewone za ken in Hoe bestaat het en de laatste aflevering van Theodor Chindler. Span ning kan weer beleefd worden in een aflevering van De onvoorstelbare wereld van Roald Dahl. Tot slot de aktualiteiten in Achter het nieuws. DONDERDAG 11 DECEMBER NED. I: 10.30 Teleac; 18.25 Nieuws voor doven; 18.30 Sesamstraat; 18.45 Paspoort; 18.55 Nieuws; 18.59 Teletips; 19.25 Heidi; 19.50 Sportpanorama; 20.25 Piet Veerman uit Volendam; 20.45 Televizier supplement; 21.30 Journaal; 21.55 Den Haag vandaag; 22.20 NOS-tribune; 23.05 Journaal; 23.10 Nieuws voor doven. NED. II: 13.00 Nieuws voor doven; 18.25 Teleac; 18.55 Nieuws; 18.59 Pi nokkio; 19.25 De kindervriend; 20.00 Journaal; 20.27 Hoe bestaat het20.45 Theodor Chindler; 21.45 De onvoorstel bare wereld van Roald Dahl; 22.10 Achter het nieuws; 23.05 Journaal; 23.10 Nieuws voor doven. UTRECHT. De Utrechtse politie heeft het afgelopen weekeinde op het Radboudplein twaalf heroïnegebrui kers en -handelaren aangehouden. De mannen, variërend in leeftijd van 20 tot 30 jaar, komen vrijwel alle maal uit Utrecht. Eén van hen, de 25- jarige R. M., had een stripje heroïne bij zich. Er is ook een mes in beslag genomen. De aktie werd met 10 agen ten uitgevoerd. Deze opmars leidde ook in officiële kringen tot een optimisme, dat hoe wel begrijpelijk, volstrekt mis plaatst was, zo blijkt uit deel tien-A van de geschiedenis van het Konink rijk der Nederlanden. Prof. dr. L. de Jong wijst erop dat deze optimistische visie met te wei nig reserves naar buiten werd ge bracht. Prins Bernhard Op *25 augustus werd Parijs be vrijd, op 3 september Brussel. Prins Bernhard werd in deze dagen be noemd tot bevelhebber der binnen landse strijdkrachten en koningin Wilhelmina zei in een radio toespraak „dat de bevrijding voor de deur staat". Een dag later viel Ant werpen in handen van de geallieer den en wisten enkele Britse pantser wagens van een verkenningseenheid Breda te bereiken. Machinaties van anderen, elleboog- werk .u begrijpt wel, wat ik bedoel en hieronder versta. Let u er wel op: dit is dus theorie. Maar zelke dingen gebeu ren in het leven, al wil ik helemaal niet suggereren, dat zoiets onder de hoge personeelsleden van de bedrijven zou plaatsvinden. Het is dus een theorie. Dan bestaat de mogelijkheid, dat iemand geprobeerd heeft op die be paalde persoon te schieten. En dan stel ik vast, dat ik in dit geval geen partij ben in het incident, om de eenvoudige re den, dat ik niet behoor tot het hogere personeel. Ik ben een neef van de directeur. Bovendien woon ik helemaal niet in Brabant of Limburg, maar in de kop van Overijssel, vlak bij de Duitse grens." Men kijkt hem aan en een der vrou wen durft te vragen: „U beweert dus, dat de schutter 't niet op u, maar op een ander gemunt had?" André knikt. „Jawel, in theorie. Maar als u er een weet, die aannemelijker klinktgaat uw gang." De vrouw kijkt de kring rond. „Dat is dan een griezelige gedachte, meneer. Te veronderstellen, dat de schutter zich in ons midden bevindt. Is deze gedachte dan nooit bij meneer Van Flessingen en zijn adviseurs opgeko men?" André spreidt zijn handen en lacht even. „Dat zou u aan de directeur moeten vragen, mevrouw." De eerste spreker neemt weer het woord en zegt: „Als we een kleine balans opmaken van de gebeurtenis sen, die hier in huis en omgeving plaats vonden sedert onze komst, dan kom ik tot de volgende konklusie: Het aan staande verloofde paar keek helemaal niet vrolijk. Dit is iets, wat mij de eerste avond tijdens het diner al opviel. De volgende avond wordt er buiten, bij de kassen, op meneer Vlotten geschoten. Ik laat nu maar in het midden door wie en waarom en of het een vergissing was. Maar er is geschoten. Van hogerhand wordt zondags betoogd dat het schot afkomstig geweest zal zijn van een stroper. Het onderzoek van de heren Berghuis en Balk heeft intussen opge leverd, dat meneer Vlotten beschoten is met een revolver, want de huls is gevonden. En stropers schieten door gaans niet met een pistool of revolver. Wat maak ik hieruit op? Dat men opzet telijk geprobeerd heeft ons voor wat dit punt betreft om de tuin te leiden. Meneer Van Flessingen zal misschien wel een ander idee hebben omtrent dat schot, maar houdt het voor zich. Waar om? Om onrust onder zijn gasten te voorkomen? Ik hel over naar deze re den. Maar we gaan verder. Sinds zater dagmiddag hebben we meneer Groot- holst niet meer gezien. Nu is vanmiddag aan de lunch gezegd, dat hij ziek is en het mogelijk zelfs besmettelijk kan zijn. Waarom vertelt meneer Van Flessingen dit en niet de aanstaande verloofde zelf? En waar is juffrouw Van Fles singen op het ogenblik? Als alles pre cies zo is, als onze overigens zeer ge achte directeur het wil doen schijnen, waarom was zijn dochter zelf dan niet Door H. J. KOORNSTRA aan de lunch? Ik kon me vanmiddag niet losmaken van de gedachte, dat hij er zorgelijk uitzag. En zijn vrouw even eens. Als ik dit alles als een som bij elkaar optel, dan is de uitslag, dat er verschillende dingen niet kloppen. Is er ineens narigheid tussen beide jongelie den ontstaan? Dat komt in de beste families wel eens voor. En als dit zo is, waarom vertelt men ons dan niet de waarheid? We zijn toch zeker geen on mondige kinderen? Nu het feest voor wat de verloving en de receptie en het feesthal vanavond toch wel niet zal doorgaan, lijkt het mij 't beste, dat wij onze koffers pakken en naar huis gaan. Een paar van onze mensen moet dan maar naar de baas gaan om ons besluit mee te delen. En dan mag er voor wat mij betreft precies aan toegevoegd wor den, dat verschillende zaken, die hier de laatste dagen plaatsvonden, ons re denen tot verwondering hebben gege ven. Men kijkt elkaar aan. Een paar men sen knikken en het is de personeelschef, die nu het woord neemt. Hij heeft zich tot nog toe bepaald tot luisteren, maar ditmaal zegt hij: „Ook uit een ander gezichtspunt bekeken, is het een aan vaardbaar voorstel. Als hij er inderdaad bij onze geachte directeur gezinsmoei lijkheden zijn, lijkt het mij ook verstan dig om voortijdig te vertrekken. Dan zijn we eigenlijk tot last dan ter opluis tering, nietwaar? Ik steun het voorstel van menneer Schonewille." (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 5