Irak wil vrede op voorwaarden die het zelf dikteert Gestoorde schiet ex-Beatle John Lennon dood Midden- en kleinbedrijf achten „de maat vol" AGENDA BAKKEN Vastgelopen oorlog De Poolse boeren van graan Tass haalt uit naar „Solidariteit Om „pluriforme" pers in Kielce Wereldproduktie Tumultueus verloop bezoek Russische leider aan India Protest in de RAI „Nederland helpt Italië" „Tussen kernenergie en kolen" De WA-premie partikulieren ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Schrijverij 2 We leven (gelukkig) in een land, waar men zich nog druk kan maken over „kleinigheden" en tegen de ach tergrond van het wereldgebeuren, is een verzamelbak voor glas zo'n „kleinigheid". Dergelijke bakken staan als be kend - sinds enige tijd op Schouwen- Duiveland, maar om te zeggen dat ie dereen ondersteboven is van de schoonheid van deze bakken, zou wel heel zwaar overdreven zijn. Integen deel, de bvkken hebben een (verza- mel)-funktie, maar ze zijn lelijk en vooral de knalgele kleur detoneert tegen menige achtergrond. Geen nieuwtje intussen, want in de Zierikzeese raad is recentelijk hierop al de aandacht gevestigd. Schilderen in een aangepaste kleur, zou een oplossing kunnen zijn, maar dan moet het „kleuren" wel over de gehe le regio gebeuren, want gewerkt wordt met wisselbakken. Voor b.v. een gewilde groene bak op een be paalde plaats, kan dus plotseling weer een gele verschijnen. Nogal erg is wat gebeurt als de bakken worden weggehaald ter ledi ging. In de periode van afwezigheid komen (blijkbaar) mensen met glasmateriaal, dat ze dan echter niet kwijt kunnen. Gevolg: het glaswerk wordt neergezet op de plaats waar normaliter de bak staat. Dat blijft daar echter niet rustig staan, maar raakt verspreid en zelfs kapot, met alle gevaren van dien. Zo heeft het meest prijzenswaardige ini tiatief, ditmaal van de Reinigings dienst Schouwen-Duiveland, toch ook weer nare kanten en het „gezag" moet er zich nog maar eens over bui gen, wat er tegen die nadelen is te doen. Het - al genoemde - verfje en een mini-interimregeling voor de tijd, waarop de bakken ontbreken, zou, gelet op de praktijkervaring, heel prettig zijn voor individu en gemeen schap. Misschien moeilijk, maar toch niet onmogelijk. Flitsen uit het buitenland CARACAS. Koning Hassan van Marokko en president Zia UI Rach- man van Bangladesj hebben hun voorgenomen bezoek aan Europa uit gesteld, zo heeft een Arabische funk- tionaris in Parijs zaterdag meege deeld. METZ.De Franse douane heeft bij Thionville in de trein van Brussel naar Milaan een Spanjaard aange houden die in zijn kleren 379 goudstukken met een totaal gewicht van 12 kilo had verstopt. PARIJS. De door Nieuw-Zeeland als ondergrondse Franse kernproef op Mururoa onthulde proef was er een met de nieuwe Franse drietraps- zeskopskernraket van het type M-4, zo bleek uit mededelingen van mili taire kringen in Parijs. BRUSSEL. De Atlantische vloot van de NAVO is paraat om op korte termijn uit te varen en het kerstver- lof van de matrozen is in verband met de Poolse krisis ingetrokken, verklaarden maandag NAVOkrin- gen in Brussel. CARACAS. De politie in Caracas heeft bekendgemaakt dat een bende voormalige linkse aktivisten, die een DC-9 kaapten en er volgens met 1,6 miljoen dollar (3,2 miljoen gulden) vandoor gingen, gepakt is. SAN SEBASTIAN. De 38-jarige bareigenaar Ignacio Lasa De Rezola is door een aanslag in zijn café in La- sio, in de Baskische provincie Gui- puzcoa om het leven gekomen. MOSKOU. De kans is groot dat binnenkort Joeri Brezjnjev benoemd wordt topt minister voor buitenland se handel van dp Sowjet-Unie. De 45- jarige zoon van het Russische staats hoofd, die tevens partijleider is, zou in die funktie de ernstig zieke Nico- lai Patolitsjev (72) opvolgen. NEW YORK. De Jamaicaanse pre mier, Edward Sehga, heeft Westerse landen en internationale financiële organisaties voorgesteld hun steun aan landen in het Caribisch gebied en in Latijns-Amerika in een vorm te gieten zoals de Amerikaanse ekono- mische hulp aan Europa na de Twee de Wereldoorlog, de Marshallhulp. De schoolgrootte DEN HAAG, 8-12. De school grootte in het voortgezet onder wijs is slechts een bijkomende faktor als het om het welbevinden van de leerlingen gaat. Van alle verschillen in dit welbevinden kan slechts 2,4 procent van die grootte worden toegeschreven. Faktoren als schooltype, verste delijking, plaats waar de school staat, schoolorganisatie, onder wijskundige aanpak, enz. zijn van meer invloed. Dit is uit het onderzoek geble ken dat Drs. Wouter Stoel van het research instituut voor het on derwijs in het noorden in Gronin gen, heeft uitgevoerd voor de stichting voor onderzoek van het onderwijs in Den Haag op aan vraag van staatssecretaris De Jong van onderwijs en weten schappen. Het onderzoek zal me de de basis vormen voor het eind rapport dat de kommissie-school grootte het komend voorjaar zal uitbrengen. BEIROET, 8-12. Het Iraakse leger zal in bezet Iraans gebied blijven tot de regering in Teheran instemt met de voorwaarden van Bagdad. Volledige Iraakse soevereiniteit over de belangrijke waterweg Sjatt Al- Arab die uitkomt in de Perzische Golf. Deze bekendmaking stond in het dag blad Al Thawra, een publikatie van de in Irak regerende Baathpartij. ALGIERS. De aardbeving die zon dagavond het gebied trof rond El As- nam, in het westen van Algerije, heeft aan twee personen het leven ge kost. 89 mensen raakten gewond, van wie twaalf ernstig, zo is maandag in Algiers officieel bekendgemaakt. MOGADISJOE. De regering van Somalië heeft haar burgers opgeroe pen zich gereed te houden voor aan sluiting bij de krijgsmacht als een aanval op het land zou worden ge daan. President Mohammed Siad Baire van Somalië beschuldigt Ethi opië en Kenia er zondag van dat zij van plan waren Somalië binnen te vallen. ROME, 8-12. De wereldproduktie van graan in het seizoen 1980-81 valt tegen en dat zal in de komende jaren leiden tot ernstige voedseltekorten in de derde wereld, zo heeft de voedsel- en landbouworganisatie (F.A.O.) van de Verenigde Naties meegedeeld. Aangezien er ook sprake is van een toeneming van de vraag naar graan zal er voor het tweede achtereenvol gende jaar op de voorraden moeten worden ingeteerd. De F.A.O. verwacht dat de voorra den zover zullen afnemen dat er bij het begin van het seizoen 1981-82 na genoeg geen reserves meer zullen zijn om eventuele misoogsten op te van gen. Voor de voedselsituatie in de ar me landen is de omvang van de pro- duktie in 1981 dan ook van het groot ste belang. Volgens de nieuwste raming van de V.N.-organisatie zal de wereldpro duktie van graan in 1980-81 1,4 mil jard ton bedragen. Dat is twee mil joen ton minder dan de raming van een maand eerder en negen miljoen ton minder dan de produktie van het vorige seizoen. 99 MOSKOU, 8-12. De Poolse vrij vakbond „Solidariteit" is maandag door het Russische persbureau Tass in verband gebracht met „contra revolutionaire aktiviteiten om het land te ondermijnen en de politieke strijd te verslechteren". Het is de eerste keer, zo merkt men in Moskou op, dat Tass zo krachtig de akties van de contra-revolutionaire groepen in Polen veroordeelt, zonder zich te ver schuilen achter de Poolse pers of van andere socialistische landen. De uit haal van Tass weerspiegelt mogelijk een verharding in de houding van Moskou tegenover de vrije vakbewe ging in Polen. Het blad deed een beroep op de reg- ring in Iran „de feiten te erkennen en haar politiek van het negeren van de werkelijkheid van haar nederlaag door ongefundeerde beweringen en gefabriceerde leugens op te geven". De oorlog tussen beide landen is zijn twaalfde week ingegaan. Er scheen weinig aktiviteit aan het front te zijn maandag en geen van biede partijen maakte melding van belangrijke gevechten. Geen bemiddelingspoging' De Iraanse minister van defensie, kolonel Javad Fakoeri, beschuldigde Irak van uitvoering van hetgeen de VS nastreven: „de vernietiging van de islamitische revolutie in Iran". Ondanks Iraans behoefte aan reser ve-onderdelen en apparatuur zal Iran niets doen „ten koste van onze Isla mitische ideologie". De Hojatoleslam Emani-Kasharii, hoofd van een Iraanse delegatie naar India, zei maandag dat zijn land geeh bemiddelingspoging zal aanvaarden „zolang de soldaten van de vijand Iraans grondgebied niet hebben ver laten". WARSCHAU. Zycie Warszawy, het grootste dagblad van Polen, heeft een hartstochtelijk pleidooi gehou den voor eenheid en rust in het land. DEN HAAG, 8-12. In een maandag gehouden overleg met minister me vrouw Gardeniers (van crm) is haar van uit de CDA-fraktie in de Tweede Kamer gevraagd te komen met een regeling, die kompensatie- uitkeringen mogelijk maakt aan uit sluitend verliesgevende exploitaties. In een motie van deze strekking, ingediend door het CDA-kamerlid Van der Sanden, wordt eraan herin nerd dat reeds vele jaren gestudeerd is op het tot stand komen van een dergelijke kompensatieregeling tot behoud van een zo pluriform mogelij ke pers. In de motie wordt ook ver wezen naar de sterk teruglopende advertentie-inkomsten bij vrijwel al le persorganen. WARSCHAU, 8-12. Afgevaardig den van de 3,5 miljoen Poolse parti- kuliere boeren zeiden maandag dat zij een stakingsaktie overwegen wanneert de regering weigert hun onafhankelijke bond te erkennen. Zij eisten een bijeenkomst met premier Pinkowski. Als aktie denken zij aan de weige ring landbouwprodukten aan de re- geringsinkoopbureaus te leveren. Akties zullen echter nauw worden gecoördineerd met de leiding van de vrije vakbeweging Solidariteit, al dus een woordvoerder. Drie afzonderlijke landbouwbon den willen zondag hun eerste natio nale vergadering in Warschau hou den. Maar de Poolse communistische asutoriteiten zeggen dat de boeren die een eigen boerderij hebben niet vallen onder dé definitie van gehuur de werkkrachten en daarom onder de bestaande wet geen vakbond kunnen vormen. Ongveer driekwart van de Poolse landbouwers zijn partikuliere boeren. NEW YORK, 8-12. Ex-Beatle John Lennon is in de hal van zijn luxueuze woning in Manhattan maandagavond doodgeschoten door een man van wie de politie zegt dat hij gestoord is. De 40-jarige Lennon werd kort na elf uur plaatselijke tijd, vijf uur dinsdag ochtend onze tijd, door zeven kogels getroffen toen hij de hal van „The Dako ta", een koöperatief gebouw, inging met zijn vrouw en twee andere mensen. WARSCHAU, 8-12. Polen heeft wrevelig gereageerd op een door het Sowjetrussische persbureau ver spreide bewering dat een fabriek in de Zuidpoolse stad Kielce was bezet en dat partijfunktionarissen „ver dwenen" zijn nadat zij hadden ge tracht de bezetting te voorkomen. Tass gebruikte dit voorbeeld ter il lustratie van zijn beschuldiging dat groeperingen binnen de vrije vak bond 'Solidariteit ansturen op een rechtstreekse confrontatie met plaat selijke communistische organisaties. Poolse funktionarissen in War schau reageerden onmiddellijk met de verklaring dat het Tass-verhaal onwaar is en dat de situatie in Kielce rustig was. De politie arresteerde een man wiens identiteit zij niet heeft meege deeld. „Het was geen overval", verklaar de een politiewoordvoerder. „Len non is vermoedelijk gedood door ie mand die ze niet allemaal bij elkaar heeft". Iemand van het Roosevelt-zieken- huis waarheen Lennon was overge bracht, zei dat de ex-Beatle stierf aan schotwonden in borst, linkerarm en hoofd en dat er geen enkele kijk op was geweest dat men hem nog had kunnen redden. Lennons vrouw, Yoko Ono, was door de moord, waarvan zij getuige was, „zeer ifi de war" en kon niét ge loven dat haar man dood was. James Moran, de politieman die Lennon naar het ziekenhuis bracht, vertelde dat de ex-Beatle had ge bloed uit de borst. Moran zei dat hij hem had ge vraagd, telkens weer, „bent u John Lennon?" Maar dat deze slechts had gemompeld en gesteund, „er waren geen laatste woorden", aldus Moran. Een pikante bijzonderheid is dat Lennon de politie van New York vo rig jaar duizend dollar had geschon ken om bij te dragen aan het fonds waaruit kogelvrije vesten konden worden betaald. Buren van Lennon hebben verteld dat zijn moordenaar uren vóór de aanslag in de vestibule was gezien - een onaangename glimlach om de mond. De man was blank en rond de dertig, had donker haar en droeg een leren jasje. - Lennons pfoducèr, Jack Douglas, die kort voor het overlijdëh Van' dé ^ex-Beatle in het ziekenhuis was Aan gekomen, Zei dat Lennon vandahg (dinsdag) de laatste hand Zóu leggen aan een nieuw platenalbum. STOCKHOLM. Ruim drie miljoen gulden bedraagt de schade als gevolg van een uitslaande brand die zondag gewoed heeft in een opslagplaats van lucifers in het Zuid-2weedse Tida- holm. NIEUW DELHI, 8-12. Enkele honderden Afghanen hebben met demonstra ties de eerste dag van het officieel bezoek van de Sowjet-president Leonid Brezjnjev aan India een tumultueus verloop gegeven. De Indiase president Sajiva Reddy heeft Brezjnjev duidelijk gemaakt dat zijn land geen begrip kan opbrengen voor de Sowjet-interventie in Afghanistan. Brezjnjev die volgende maand 74 wordt zag er bij aankomst op de luchthaven van Nieuw Delhi volgens waarnemers verbeten uit en liep moeilijk. Op hetzelfde moment vond in liet centrum van de stad bij het „Connaught-plein" een heftige beto ging plaats. Afghaanse demonstran ten verbrandden de Sowj et-vlag en portretten van Brezjnjev onder het roepen van leuzen als „Afghanistan is geen Tsjechoslowakije". De politie joeg de betoging met harde hand uit een. Hierbij vielen twaalf géwonden. De rijtoer van Brezjnjev werd inge kort en omgeleid en een ontvangst op het „Rode Fort" werd op het laatste moment verplaatst naar een kongres- gebouw. Brezjnjev wordt nu niet zo als gebruikelijk in India ontvangen door tienduizenden Indiase burgers maar alleen door geselekteerde men sen. DEN HAAG, 8-12. Benzinepomphouders, slijters en si garenwinkeliers trekken vandaag dinsdag gezamenlijk naar Amsterdam om in de RAI uiting te geven aan hun ongenoegen over de accijnsverhogingen op benzine, ge distilleerd en tabak, die de regering voor volgend jaar in het vooruitzicht heeft gesteld. Volgens voorzitter Perquin van het Koninklijk Nederlands Verbond van Ondernemingen (K.N.O.V.)zal die accijnsverhoging de overheid vrijwel niets extra's opleveren omdat voorgaande verhogingen van de accijnzen al hebben geleerd dat deze gepaard gaan met een daling van de omzet. „De 225 miljoen die de overheid verwacht zal ze niet krijgen, maar er gaan wel een aantal kleine bedrijfjes naar de knoppen. De maat is nu echt vol, we pikken het niet meer", aldus een boze Perquin maandag tijdens een perskonferentie in Den Haag. Slechte positie Volgens hem staan de auto-, slijters- en sigarenbranche er slecht voor. Deze verhoging zal voor velen de doodklap zijn, zo voorspelde de K.N.O.V.-voorzitter. BOVAG-verte- genwoordiger Hoeksema zei te ver wachten dat er in de garage-branche waarschijnlijk dit jaar 6000 ar beidsplaatsen zullen verdwijnen. Dergelijke noodsignalen kwamen ook van de voorzitter Hooij van het Bedrijfschap voor Alcoholhoudende dranken en voorzitter Walburg van de Nederlandse Sigarenwinkeliers organisatie. De laatste onthulde dat leden van de vereniging slechts met moeite zijn af te houden van allerlei wilde akties zoals het stopzetten van alle treinen in Nederland door op een bepaald moment aan de noodrem te trekken. BUSSUM, 8-12. Op initiatief van mevrouw F. Kloosterboer-de Boer uit Bussum is een komité „Neder land helpt Italië" opgericht, dat zegt op langere termijn hulp te willen bie den aan de door de aardbeving ge troffen bevolking in Zuid-Italië. Het komité wil eerst duizend caravans proberen te bemachtigen, die zullen worden voorzien van gereedschap voor de wederopbouw van huizen. Vervolgens hoopt het komité vol doende geld bijeen te krijgen om klein vee te kunnen aanschaffen. Volgens mevrouw Kloosterboer loopt het komité het Rode Kruis niet voor de voeten. „Het Rode Kruis zorgt voor direkte hulp. Wij willen echter hulp bieden bij de wederop bouw". In eerste instantie denkt het komité daarbij aan de aanschaf van caravans die onderdak kunnen bie den aan mensen die eigen of ander mans huizen herbouwen. Mevrouw Kloosterboer zegt, dat het werkkomité samenwerkt met Nederlanders in Italië om de hulp ge heel in handen van Nederland te hou den. Daartoe is kontakt gezocht met organisaties die projekten in Italië hebben. Genoemd worden: de Stich ting „Mensen in Nood", „Tear Fund Nederland", het oecumenisch komi té, „hulpvluchtelingen en „Wilde Ganzen". Vertegenwoordigers van die organisaties zullen plaatsen op zoeken waar de wederopbouw snel kan plaatsvinden, aldus mevrouw Kloosterboer. AMSTERDAM, 8-12. Invoering van kernenergie betekent de aanhang van een tijd van nucleaire horigheid, waarin de mense slaaf zal zijn van een vitale plicht, namelijk het on schadelijk maken en houden van nu cleair afval. Het afval moetzódanig- worden vecpakt en opgeslagen, dat.he.t over duizenden eeuwen nog onbereikbaar of nog als zodanig herkenbaar is, een prestatie die de bouwers van de Egyptische pyramiden zou doen ver bleken. Dit schrijft dr. ir. J. W. van Storm van Leeuwen in zijn dinsdag verschenen boek „Tussen kernener gie en kolen". Het boek van de leraar scheikunde aan de Nassauscholenge- meenschap in Breda bevat een analy se van de gevolgen van de keuze elek triciteit te produceren uit steenkool en uraan. DEN HAAG; 8-12. Depremiesvöor aansprakelijkheidsverzekeringen voor partikulieren mogen met in gang van 1 februari met ten hoogste zeven procent worden verhoogd als het gaat om nieuwe contracten. Voor lopen contracten mag de premie met dit percentage worden aangepast per eerste vervaldag na 31 januari. Dit heeft het ministerie van ekonomi- sche zaken maandag meegedeeld. Tot de verhoging is besloten na overleg met de contact commissie aansprakelijkheidsverzekering. Bij de premie-aanpassing is rekening ge houden met verwachte kostenstijgin gen en schadestij gingen in 1981, al dus ekonomische zaken. Iedere maandagavond Bruinisse Dorpshuis. Speel- en strip-O-theek. 18.30 - 20.00 uur. Iedere dinsdag Renësse Dorpshuis. Bejaardengymnastiek. 18.30 uur. Iedere tweede en vierde dinsdag van de maand Zierikzee Restaurant „De Witte Raaf". Vrou wencafé. 20.30 uur. Iedere woensdag Brouwershaven Gymnastiekzaal. Bewegingsles en volleybal voor volwassenen. 19.30 - 21.00 uur. Noordgouwe Verenigingsgebouwtje, 14.00-16.00 uur, kinderklub. Iedere donderdag Zierikzee Poststraat 37: Wereldwinkel Schou wen-Duiveland; 9.30-16.30 uur. Noordgouwe/Schuddebeurs Verenigingsgebouw. Kaarten. 20.00 uur. Nieuwerkerk „Rehoboth", Ooststraat 18. Algeme ne Leesbibliotheek. 18.30 - 19.15 uur. Iedere tweede dinsdag van de maand Zierikzee Rode Kruis-gebouw, 16.00-17.00 uur, adviesburo van de A.N.I.B. Iedere vrijdag Burgh Café „Het Gróte Zwijn", klaverjas- klub. 20.00 uur. Dinsdag 9 december Zierikzee Zeeuwsche Herberghe, bestuursver gadering Stichting Jeugd, 19.30 uur. Herv. Verenigingsgebouw. Afd. C.P.B. 19.30 uur. Restaurant „De Witte Raaf". Thema avond Vrouwencafé. 20.30 uur. Haamstede Zaal Ger. kerk. Kerstviering N.C.V.B. 19.45 uur. Woensdag 10 december Zierikzee Concertzaal. One-man-show Paul van Vliet. 20.00 uur. Nieuwerkerk „Rehoboth". IJsklub. 20.00 uur. Sirjansland Verenigingsgebouw. Bijeenkomst Reformatorisch Contact Orgaan. 19.45 uur. Donderdag 11 december Zierikzee Havenplein 24. Rechtswinkel. 19.00 - 20.00 uur. „Huis van Nassau". Fraktievergade- ring P.v.d.A. 19.30 uur. Concertzaal. One-man-show Paul van Vliet. 20.00 uur. Ontmoetingscentrum. U.V.V.-afde- ling. 19.30 uur. Herv. Verenigingsgebouw. Bijeen komst „Wees een zegen". 20.00 uur. Zonnemaire Café Bommenede. Klaverjaswed- strijden. 20.00 uur. Dorpshuis. Jaaruitvoering „Nut en Uitspanning" vöor de bejaarden van Brouwershaven en Zonnemaire. Aanvang: 19.00 uur. Vrijdag 12 december Burgh-Haamstede Grote zaal camping „Duinrand". Uitvoering Kon. muziekvereniging „Witte van Haemstede". 19.30 uur. (01110) 2255 HUISAANSLUITINGEN Redaktie (niet voor bezorging), na 17.30 uur: (01110) 5396, (01110) 5415 Advertenties (01119) 1660 Bezorging -(01119) 1660 na 18.30 uur 99 99 Het zij verre hier iets ten nadele van de jeugd te zeggen, want „jeugd bestaat niet", in die zin namelijk dat zij er even gevarieerd bijloopt als de volwassenenmaar soms hé. Een mini-deel van die „jeugd" heeft - mo gelijk door gebrek aan eigen vinding rijkheid - de Amsterdamse gewoonte geleend, om „rare dingen" op vooral fraaie, blanke muren te schrijven, met een soort viltstift (waarschijn lijk), waarvan de afdruk zich uiterst moeilijk laat verwijderen. Want dit mini-deel denkt: „als je het doet, moet je het goed doen". Daarom grijnst het „Fuck off" en het T.N.T. ons toe op de meest verschillende plaatsen, maar altijd waar „goede" muren zijn of deuren, die er zich voor lenen. Ik sta achter de bewering - op ge vaar af de tere zieltjes van de vilt stift-specialisten te beschadigen - dat het hier een volstrekt misselijk ma kend staaltje van schrijfvandalisme betreft, dit voetje voor voetje het uiterlijk van Zierikzee gaat verlelijr ken. Onlangs is in de gemeenteraad - een zelfs hartstochtelijk getint - plei dooi gehouden voor politie te voet en per fiets. Dat pleidooi blijft voor re kening van de man, die het spuide, want de politie kan dat uiteraard zelf wel regelen, maar als er straks een lid van de Heilige Hermandad op zijn voet- of fietsronde, de hand zou kun nen leggen op een „Fuck off'-krab- belaar, dan moet deze bewaker van de goede orde, bloemen of fruit toe gestuurd krijgen, 't Zou verdiend zijn! Velen hopen met mij nimmer een T.N.T.-fetichist aan het werk te zien, want er steekt (helaas) een dosis on derdrukte agressie in ieder mens en gegeven de situatie zou die plotseling naar boven kunnen komen drijven en dan heb je bonje. Bovendien mag nie mand eigen rechter spelen, maar wel hoop ik altijd stiekum dat het'handje van zo'n Fuck-off-er tijdens het schrijven nog eens zal verstijven of dat hij een aanval van bekeringsdrift krijgt en plotseling zichzelf afvraagt: „waar ben ik eigenlijk mee bezig?". Gebeuren doet dit niet: „zo min als een engel daalt, naar streken waar verdriet tot wanhoop wrang ver schraalt". Daarom zal de vuilschrij verij nog wel een poosje doorgaan, totdat eigenlijk de viltstiften uit de handjes worden geslagen. Fout natuurlijk; geheel in de geest van de tijd, moeten we werken aan het harmonie-model en daarom hier de vriendelijke vraag aan de (in het donker?) - schrijvers: houdt er mee op, want Zierikzee - en welke plaats niet - is te goed en te moot om het met visuele afzichtelijkheden te beschrij ven of met viezigheid, want daar zijn de stiekeme klodderaars ook sterk in. Als men er intern eventueel nog moeite mee heefthet bekladden is vies, lelijk, smerig, vervuilend en nog een heleboel. O ja, ook nog zin loos en zielig! SCHIEREILA NDMA N

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 2