St. Samenlevingsopbouw vraagteken voor kollege b. en w. van Bruinisse Renovatie woningen vordert gestaag Verkoop oude gemeentehuis verloopt niet volgens plan Vrolijk Sint-feest op kleuterschool Zonnemaire NU f 59,- deurloo Zonnemaire STREEKNIEUWS Bruinisse BROEKEN- WEEK Begroting Bruinisse ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 8 december 1980 Nr. 22824 3 BRUINISSE, 8-12. De ervaringen die de gemeente Bruinisse heeft met de Intergemeentelijke Sociale Dienst zijn gunstig te noemen volgens het kollege van b. en w. in de begroting van 1981. De toenemende werkloos heid geeft reden tot bezorgdheid, al dient opgemerkt te worden, dat Bruinisse in dit opzicht niet ongunstig af steekt bij het beeld in de omringende gemeenten. Toch moet rekening gehouden wor den, dat meer dan tot nog toe het ge val was, een beroep op de Algemene Bijstandswet gedaan zal worden. Het kollege spreekt de hoop uit, dat in 1981 een aanvang gemaakt zal kunnen worden met het gekoördi- neerde bejaardenwerk. Een stichting met dit doel zal moeten worden opge richt, In het verleden heeft het kollege veel kritiek geuit op de gang van za ken rondom de Stichting Samenle vingsopbouw. Het kollege vraagt zich af, of voor dit instituut in de toe komst nog wel een taak is weggege- legd en is voornemens zich in deze vraagstelling te verdiepen. Voorts zegt het kollege dat de voor dit doel uitgetrokken gelden op een meer voor de bevolking aansprekende wij ze kan worden benut. Welzijn De kaderwet Specifiek Welzijn is niet voor 1985 te verwachten. De rijksbijdrage-regeling voor o.a. kul- tureel werk en emancipatie aktivi- teiten zijn voorlopers op deze wet. De rijksbijdrage-regeling betekent, dat door het Rijk geen subisidies meer worden verstrekt aan instellingen, maar bijdragen direkt aan de ge meenten, die zelfstandig over deze gelden kunnen beschikken. Dit betekent niet, dat er meer geld vrijkomt dan voorheen. Er zullen prioriteiten gesteld moeten worden, via inspraak van de bevolking. In 1980 werd gestart met de inven tarisatie van de welzijnsplanning op Schouwen-Duiveland. Een sociale kaart werd gemaakt, hetgeen wil zeggen, dat op allerlei gebied verken ningen zijn verricht. De gemeente Bruinisse hoopt nog dit jaar het in ventarisatierapport gereed te heb ben, zodat in 1981 de hoorzittingen kunnen plaatsvinden, waarna het kollege en de gemeenteraad hun visie kunnen geven. Ekonotnie De technische planiién voor de aan- passingswerken m.b.t. de oude ge meentehaven werden door g.s. gunstig ontvangen. De financiële zij de van deze zaak werd volgens g.s. onvoldoende ingevuld en zijn daar om niet bereid een gunstig advies aan de minister van verkeer en wa terstaat te geven. Door vertegen woordigers van de Provinciale wa terstaat werd een tussenoplossing geadviseerd, later zou dan kunnen worden bezien in hoeverre de plan nen kunnen worden uitgevoerd. De bedrijven die hiermee te maken hebben, moeten echter wel bereid zijn om de extra kosten van deze tus senoplossing, die geschat wordt op 400.000,—, te betalen. De bedrijven zijn hiertoe niet bereid. Door deze ontwikkeling stagneert de uitvoering van de plannen. Het kollege vindt dit onaanvaardbaar. Het is daarom noodzakelijk, dat op de kortst mogelijke termijn duide lijkheid wordt verkregen in hoeverre de bedrijven al dan niet mogen reke nen op kompensatie, en zo ja, voor welk bedrag. Het kollege acht deze zaak van het allergrootste belang, mede omdat hiermee de werkgele genheid van velen is gemoeid. Van de N.V. Provinciale Zeeuwse Energiemaatschappij werd bericht ontvangen om de onrendabele aan sluitingen van gas te gaan voorzien. Het gaat hier om ongeveer 20 perce len. Rekreatie Wat betreft de rekreatieve ontwik keling van Bruinisse zegt het kolle ge, dat dit tot nog toe bevredigend verlopen is. Er hebben zich geen ont wikkelingen voorgedaan, die het kollege met zorg vervult. Wel is het jammer, dat door de konjunkturele teruggang nog niet kon worden geko men tot uitvoering van de 2e en 3e fa se van het rekreatieplan Bruinisse. ZONNEMAIRE, 5-12. Vrijdagmor gen 10 uur arriveerden Sint en Piet bij de kleuterschool. Ze werden voor afgegaan door een Zwarte Piet op een versierde, lawaaimakende step. Het welkom op school was feestelijk, ze werden luidruchtig toegezongen door de kleuters, die natuurlijk de hele morgen in spanning hadden gezeten. Alle kleuters mochten één voor één bij Sinterklaas komen en kregen van hem een prachtig prentenboek, dat verscholen was in een surprise. Ook dit jaar hadden de ouders weer hun best gedaan om voor hun kleuters een leuke surprise te maken. Een van de Zwarte Pieten, Nicola genaamd, speelde voor goochelaar en was een echte grapjas. De kleuters o.l.v. juf Anneke, hadden een gedicht ingestudeerd voor Sinterklaas en de den gymnastiek met de Zwarte Pie ten. Sinterklaas was wat oud om gymnastiek mee te doen, zodat hij tijd had om het prachtig versierde lo kaal te bezichtigen. SCHOUWEN-DUIVELAND Verkeerskontröle Vrijdagavond heeft de Rijkspolitie Groep Schouwen-Duiveland een al gemene verkeerskontröle op diverse plaatsen van Schouwen-Duiveland gehouden. Daarbij zijn 5 overtredin gen gekonstateerd. Jubileum L. Becu Op donderdag 11 december a.s. is BRUINISSE, 8-12. Ook op het terrein van de volks huisvesting is de huidige ekonomische teruggang goed te merken, volgens b en w van Bruinisse in de begroting van 1981. Vooral de stagnatie in de koop- sektor (Aquadelta) veroorzaakt pro blemen die verstrekkende gevolgen hebben, w.o. bedrijfssluitingen en ontslagen. De gesubsidieerde wo ningbouw komt steeds meer in ge drang. De renovatie van de woningen aan de zgn. Oude Nieuwbouw, vordert gestaag. De renovatie van woningen aan de Pr. Marijkestraat, de Pr. Wil- helminalaan en de Deestraat is tot dusver zonder problemen verlopen, pen. Openbare werken Door het vervroegd „afzwaaien" van een aantal oudere werknemers van de dienst openbare werken zal de bezetting nauwelijks voeldoende zijn en mist iedere reserve. Ongunstige weersomstandigheden zullen onge twijfeld oorzaak worden van achter standen die niet meer kunnen wor den ingehaald, aldus b en w. Een uit breiding van het personeelsbestand zal onder ogen gezien moeten wor den, om ook in de toekomst klein on derhoud in eigen beheer te kunnen blijven uitvoeren. In de komen de ja ren zullen herbestratings- werkzaamheden moeten plaatsvin den. Daarbij zal in het bijzonder aan dacht worden besteed aan de in slech te staat verkerende trottoirs. Wanneer hiervoor de financiële speelruimte kan worden gevonden zal in de loop van het jaar 1982 een volgende fase van de rekonstruktie van de brandpaden worden aange pakt. De herindeling van het oudste ge deelte van de algemene begraaf plaats, zullen in het begin van 1981 afgerond kunnen worden. Er is dan ruimte voor ongeveer 390 graven: ge noeg voor 15 jaar. De plannen voor renovatie van de gebouwen op de be graafplaats zullen binnenkort wor den aangeboden. Onderwijs Het aantal kleuters op de laatst- verstreken teldatum (16 oktober) be droeg resp. voor de openbare- en bij zondere kleuterschool 33 en 62: een kleine teruggang. De aantallen zijn echter van dien aard, dat er nog vol doende zijn voor resp. 2 en 3 leer krachten. Geen krimp dus op korte termijn. Op de wat langere duur ziet het er echtèr somber uit voor deze scholen. Voor de lagere scholen lig gen deze aantallen resp. 142 en 136: een kontinuering van het vorig jaar. Deze aantallen „zijn goed voor" 1 schoolhoofd en 4 leerkrachten. De werkgelegenheid van de vijf leer krachten aan elke school loopt geen gevaar. De uitgaven voor het kleuteronder wijs zijn niet of nauwelijks ver hoogd, evenals die voor het lager on derwijs. Voorgesteld wordt het bedrag per leerling vast te stellen op 366,76. Wat de ten laste van de gemeente blijvende kosten betreft wordt opge merkt, dat de vergoeding van het Rijk voor kleuter- en lager onderwijs nagenoeg geheel kostendekkend is. Sport en kuituur De totstandkoming van de nieuwe akkomodatie voor de jeugdsoos „De Pul" vervult het kollege met zorg. Door de lopende bezwaren tegen die afgifte van een bouwvergunning, kan nog altijd geen definitieve op dracht worden gegeven. Niettemin hoopt het kollege, dat het einddoel kan worden bereikt. De klok ging die morgen veel te snel, zodat het alras tijd werd voor Sinterklaas om afscheid te nemen. De Pieten strooiden nogmaals peper noten en onder het zingen van een laatste liedje namen Sint en zijn Pie ten vrolijk afscheid. het 40 jaar geleden, dat de heer L. Be cu - technisch hoofdambtenaar voor bijzondere diensten-bij de afdeling Waterbouwkundige Werken-west, in dienst trad bij de Rijkswaterstaat. Dit jubileum zal worden herdacht, tijdens een in het direktiekantoor „Bouwput Schaar" van de Rijkswa terstaat, te houden receptie. ZIERIKZEE Geslipt Zaterdagavond te 23.30 uur ging de autobomilist F. A. E. G. D. uit Brussel, rijdende richting Zierikzee over de Zeelandbrug, in de slip. Hij raakte een hem tègëmoet komende auto, bestuurd doorL. C. v. d. W. uit ZiëfIk'zeé ëh kwam 'dan tegen de" vangrail tot stilstand. Beide voertui gen liepen schade op. Thema-avond in Vrouwencafé Aanstaande dinsdag 9 december, houdt het Vrouwencafé weer een thema-avond gehouden in „De Witte Raaf". Het onderwerp is „Hetero-, bi- en homosexualiteit", waarover drie spreeksters een causerie zullen houden. Naar aanleiding daarvan zal worden gediskussieerd. Sint bezocht J. W. v. d. Doelschool St. Nicolaas bezocht op vijf decem ber ook de christelijke lagere school de J. W. van de Doelschool te Zierik zee. Vol verwachting stonden alle leer lingen de goedheidligman en z'n knecht op het schoolplein op te wach ten. Leerlingen van de derde klas stonden met versierde bogen bij de poort om de Sint feestelijk „binnen te halen". Helaas, zo dachten de kin deren, kwam de Sint „eenzaam en al leen', hen tegemoet. Hij vertelde on middellijk dat hij onderweg zijn Pie ten was kwijt geraakt, maar hij was nog niet uitgesproken of daar storm den zijn knechten het schoolplein op, op een tandem. Het feest kon zo doende toch nog doorgaan, en een feest werd het. U.V.V.-afdeling Op donderdag 11 december wordt in het eigen ontmoetingscentrum, een kontaktavond gehouden van de U.V.V.-afdeling. Aan de orde komen o.m.: de kerstviering en de eventueel te houden kollekte. „Wees een zegen" Donderdagavond 11 december komt de Hervormde vrouwengroep „Wees een zegen" weer bijeen in het Hervormd Verenigingsgebouw. Voor tijd: zie agenda. Door de binnenbocht De autonjobilist E. E. G. uit Zierik zee reed zondagmorgen te 00.45 uur op de hoek Sas-Calandweg te veel door de binnenbocht en reed daarbij op de stiltaande brommer M. v. 't H. uit Nieuwerkerk. Auto en brommer werden beschadigd. BURGH-HAAMSTEDE Einde Sinterklaasaktie Zaterdagmiddag maakte wethou der P. M. v. d. Aartsen met het trek ken van een aantal geldprijzen uit de ingeleverde zegelkaarten, een einde aan de Sinterklaasaktie, georgani seerd door de Middenstandsvereni ging Burgh-Haamstede. Deze trekking, gehouden in hotel Bom, werd bijgewoond door een groot aantal belangstellenden en na tuurlijk het bestuur van de Mid denstandsvereniging. VoorzitterJ. Geleijnse sprak een welkomstwoord en wethouder v. d. Aartsen trok een 50-tal kaarten waarop evenzoveel taarten vielen. De uitslagen van de advertentieprijsvraag „Voor de vuist weg" en de prijzenpuzzel waren inmiddels bekend gemaakt. Twintig maal 10,-— en piizzles en woorden boeken waren de prijzen hiervoor. Vervolgens begonnen de geldprij-" zen met 25 maal 25,—, 5 maal 50,—, 2 maal 100,— 1 maal 500,—, 1 maal f 750,— en 1 maal 1000,—. Een gelukkige mevrouw Ravia-de Vries mocht, snel gewaar schuwd uit handen van voorzitter Geleijnse een bankbilet van 1000,— in ontvangst nemen. Wet houder v. d, Aartsen noemde, gezien het groter aantal kaarten dan in 1979, de aktie volledig geslaagd en felici teerde het bestuur van harte. 6000,— ging op deze manier naar de hier kopende klanten. HAAMSTEDE Hek beschadigd Zondagmorgen omstreeks 00.03 uur werd het hek van pand Sluispad 11, als tweede woning in gebruik door P. E. A. v. G. uit Rosendaal door een eerst onbekend gebleven auto- momilist aangereden. De Rijkspoli tie kon later de dader aanhouden. Het was B. uit Haamstede. Huisvrouwennieuws De afd. Westerschouwen van de Ned. Ver. van Huisvrouwen hield een dezer dagen een gezellig Sinter klaasfeest in de „Graaf van Haamstede". Vele pakjes vaak voor zien van geestige gedichtjes wissel den van eigenaar en het populaire bingo-spel blijft een voltreffer. Enige dagen eerder maakte de af deling een bijzonder geslaagde ex- kursie naar het W.M.Z. Pompstation „De Blinkert". De groep dames werd met koffie ontvangen door de heer Van Rossum, medewerker public re lations - medewerker W.M.Z. Hij gaf een uiteenzetting over de komst van het waterleidingbedrijf dat op 3 juni 1930 officieel werd geopend. Er was toen nog volop water in de duinen en pas in 1980, toen het gloednieuwe sta tion werd geopend, moest water uit het Haringvliet geïnfiltreerd worden Het hele watergebeuren werd hierna op filmbeeld vertoond waaruit o.a. bleek dat het water in de Rijn wel zeer vuil is. Met een tweede kopje koffie werd het stukje theorie besloten en vervol gens kwam de rondleiding waarin al le fasen van vuil tot schoon water werden bekeken, zoals beluchting, versproeiïng, snelfiltratie, ozonisa- tie enz. Ook het machinegebouw werd bezichtigd. Veel vragen werden gesteld en voor zijn fijne toelichting mocht de heer Van Rossum van de presidente, mevrouw Den Hamer-de Feijfcer een enveloppe met inhoud in ontvangst nemen. SCHARENDIJKE Buitenboordmotor gestolen Ten nadele van N. P. uit Hendrik Ido Ambacht is een dezer dagen van zijn in de jachthaven van Scharendij- ke afgemeerd bootje, de buiten boordmotor gestolen. Op zaterdag 6 december deed de eigenaar aangifte. De waarde bedraagt rónd de 1000,-. OOSTERLAND Sint op kleuterschool Op de openbare kleuterschool al hier werd ook dit jaar weer op plezie rige wijze Sinterklaasfeest gevierd. Op de normale tijd werden de 45 kleuters met hun ouders op school verwacht, waar ongeveer om negen uur de Sint met twee Zwarte Pieten arriveerde. De kinderen begroetten het gezelschap aan de deur. Hoofd leidster, mevrouw J. van Westen-van Dongen, sprak een welkomstwoord tot de Spaanse gasten en vervolgens sprak Sint alle aanwezigen óp vrien delijk wijze toe. Toen zong men enige Sinterklaasliedjes en vervolgens brachten de kinderen een heel leuk programma met dansjes, spelletjes en toneelstukjes. Elk der kinderen leverden hieraan een bijdrage en tot groot vermaak van allen deden ook de Zwarte Pie ten mee. Het was een gezellige druk te waarvan ook de Sint echt genoot. Toen was het tijd geworden voor Sin terklaas en zijn bedienden om te ver trekken. De kleuters zongen een af scheidslied voor hen. Het was erg fijn geweest. Er was een traktatie voor de. kinderen op chocomel, ter wijl de ouderen koffie aangeboden werden. Eindelijk was het ook de tijd om de kadootjes uit te pakken. Dit uitpakken mochten de kinderen doen in hun eigen klas in aanwezig heid van hun oudèrs. Bezoek aan peuterspeelzaal Ook dit jaar bracht Sinterklaas een bezoek aan de peuterspeelzaal „Het Kraaiennest", vergezeld van Zwarte Piet, in het dorpshuis „Oosterhof". Om 10.00 uur arriveerde de ge waardeerde gasten, terwijl de peu ters met hun moeders al aanwezig waren. „Juf" Rian verwelkomde het gezelschap, en de kinderen zongen Sinterklaasliedjes. Het werd een ge zellige boel, vooral toen Sint kadoot jes uitreikte aan de peuters. Er werd koffie en limonade gedronken, en de kinderen deden enige spelletjes. Om 11.15 uur vertrok het gezelschap. De juf sprak een dankwoord tot allen en wenste hen een prettig feest toe. Ledenvergadering IJsvereniging De IJsvereniging „Winterleven" houdt op vrijdag 12 december e.k. de ledenvergadering in de zaal van het cafétaria „Neffen d'Eule". Na de opening door de voorzitter, de heer Joh. Dorst, komen de versla gen van sekretaris en penning meester aan de orde, benevens ver schillende zaken betreffende b.v. de schaatsgelegenheid, etc., en verder voorkomende zaken. Verder bestaat op deze bijeenkomst gelegenheid om schaatsen te verkopen of te kopen en eventueel in te ruilen. Het bestuur hoopt op een goede belangstelling van leden, etc. Afd. Duiveland Plattelandsvrouwenbond De afdeling „Duiveland" van de Bond van Plattelandsvrouwen wordt dinsdag 16 december de jaarlijkse kerstavond in de zaal van „Ooster hof". Men kan zich opgeven voor deelna me aan deze kerstviering op dinsdag 9 december a.s. van 19.00 uur tot 20.00 uur bij de dames: mevr. Schoof, tel. (01114) 1293 of bij mevrouw Pro voost, tel. (01114) 1983. Op de avond van de kerstviering kan men briefjes inleveren met de namen van drie nieuwe bestuursleden, en deze in een daartoe opgestelde bus deponeren. Twee bestuursleden zijn aftredend en niet herkiesbaar en één vertrekt naar elders. BRUINISSE In memoriam Ds. D. Bremmer Op 82-jarige leeftijd overleed in de nacht van zondag op maandag 8 de cember'in het verzorgingstehuis „In 't Opper" te Bruinisse ds. D. Brem mer, emeritus predikant van de Ge reformeerde Kerken. Daniël Bremmer, die op 24 april 1898 te Waddinxveen werd geboren, deed als jong kandidaat op 17 decem ber 1924 zijn intrede te Bruinisse. De ze plaats was toen nog gekombineerd met Oosterland. Op 22 december 1946 (dus na de oor log) kwam hij voor de tweede maal naar Bruinisse om er zijn in 1968 en nu voorgoed te vestigen. Ds. Bremmer vertrok in 1929 (na vijf jaar) naar Hoek van Holland en diende vervolgens de gemeenten Middelburg (1934), Rijssen (1938), Bruinisse (1946), Numansdorp (1955), Dwingeloo (1959) en na zijn emeritaat van 1 april 1965 tot 1968 de gemeente Oldemarkt, als hulpprediker. Juist door zijn twee-delige ambtstermijn te Bruinisse, was hij sterk met deze gemeente - ook bur gerlijke - vergroeid. Ook de andere Gereformeerde Kerken in de regio, hebben in de loop der jaren frekwent gebruik gemaakt van de diensten en gaven van deze markante predikant. Hervormde Vrouwenvereniging De vorige week gehouden vergade ring van de Hervormde Vrouwenve reniging te Bruinisse, stond wat het eerste gedeelte betreft in het teken van de Adventstijd. Terlenka scheerwol machine wasbaar pracht kwaliteit Na het welkomstwoord van de pre sidente mevrouw B. de Waal-Jumelet werd gezongen Gezang 1 1 en3. Inde door mevrouw A. Kesteloo-Schraver geleverde meditaite, was deze Ad- ventsgedachten verwoord, in de ge schiedenis n.a.v. 2 Koningen 5 1-44, omdat we allen zoals Naaman, uit zien om gezond te worden van de me laatsheid der zonde moeten worden verlost. Na de pauze, (met traktaties) werd de traditionele paksjesavond gehou den, die als altijd diverse verrassin gen opleverde en met animo werd ge vierd. Tussendoor waren er nog en kele deklamaties. Nadat gezongen was Lied 128 uit de bundel van Joh. de Heer vers 1 en 4 werd de vergadering door mevrouw Teekens met dankzegging gesloten. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND HAARLEMMERMEER. Waar schijnlijk als gevolg van mist en gladheid, heeft zich vlak bij Schip hol, een ernstige botsing voorgedaan, waarbij ongeveer dertig auto's wa ren betrokken. De 20-jarige motorrij der T. B. kwam hierbij om het leven; zestien personen werden met ver wondingen in het ziekenhuis opgeno men. RIJSWIJK. Nederland zou op het ogenblik in de Verenigde Staten goe de zaken kunnen doen met gekookte hammen en varkensschouders in blik, maar de moeilijkheid is dat ons land hiervoor nog maar een beperkte produktiecapaciteit heeft. EINDHOVEN. In de tweede helft van volgend jaar heeft de hoofdin- dustriegroep Video van Philips twee honderd arbeidsplaatsen te veel. Dat is tijdens periodiek overleg meege deeld aan vakbondsbestuurders. 'BRUINISSE, 8-12. „Het is ons een behoefte onze waar dering uit te spreken voor de wijze waarop alle mede werkers en medewerksters van de gemeente zich inzet ten voor de hun opgedragen taken". Zo begint het hoofd stuk Algemeen Beheer van de begroting 1981 van de ge meente Bruinisse. In 1981 zal de gemeente bezuinigen op de aanschaf van machines en representatie- en vergader kosten. De verkoop van het oude gemeentehuis verloopt niet naar de wens van het kollege. Toch is het met hét oog op de vaste lasten noodzakelijk, dat aan afstoten gedacht blijft worden. Intussen wordt uitgezien naar een opbrengst opleverende bestemming. Openbare veiligheid In de afgelopen jaren zijn er in de gemeente belangrijke investeringen gedaan t.b.v. het brandweerkorps. Dit korps is goed geoefend en be schikt over goed materieel. Het kol lege trekt het nut van het hebben van een brandput bij de Meidoornstraat in twijfel en vraagt zich af, of het niet beter is, deze te dempen en daar op een aangepaste plantsoenvoorzie ning aan te brengen. Met het korps van de vrijwillige brandweer is over eengekomen, dat zij in eigen beheer de brandweerkazerne zullen uitbrei den. Milieu De zorg voor het milieu staat volop in de belangstelling. De aantasting van het milieu heeft gevolgen voor de samenleving. Het kollege is van mening, dat het „uit hoofde van ons rentmeesterschap over deze aarde" verplicht is tot zorgvuldig beheer. In het kader van de uitvoering van de wet geluidhinder hebben de gemeen ten op Schouwen-Duiveland zich in principe bereid verklaard, samen te werken met de provincie. De provincie neemt de zwaardere taken voor haar rekening, terwijl uitvoering van de wet voor wat be treft de wat eenvoudiger zaken op lo kaal nivo zal plaatsvinden. Voor de uitvoering van de overige milieuwetten is door de ambtelijke werkgroep milieu-hygiëne eveneens verzocht om samenwerking. Het kol lege heeft de voorkeur uitgesproken voor samenwerking op technisch ge bied. Volksgezondheid De gezondheidszorg is in een stroomversnelling geraakt, aldus het kollege van b. en w. De aandacht wordt meer en meer gevraagd voor de preventieve gezondheidszorg. Ook de gemeente levert een bijdrage op dit terrein onder andere door het laten inenten en bevolkingsonder zoeken. De bijdrage voor het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis te Zierikzee voor 1981 bedraagt 5,-— per inwoner (was 20,—). Oorzaak hiervoor is mede de samenwerking met het streekziekenhuis De Bevelanden te Goes. Door deze samenwerking rs het mogelijk ekonomischer te werken. Bijdrage aan Kruisverenigingen is met ingang van 1981 komen te ver vallen, omdat de kosten hiervan door het Rijk worden vergoed in het kader van de AWBZ.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 3