Ijsbaan in Burgh-Haamstede verkeert in goede konditie Een kleuter met buikpijn SCALDINA 2 ONGESLAGEN KAMPIOEN VIERDE KLASSE Spannende strijd in jubileumtpernooi OKK Regeling voor ABEVE Vergadering- te Ouwerkerk Het boerderijen. Windsurf vereniging „Sunnemare" bestand huldigde de kampioenen 1980 Postzegeluitgifte- programma 1981 6 HAAMSTEDE, 2-12. De ijsbaan in Haamstede ver keert in een goede konditie: de waterstand is goed en met een klepelmaaier is er uitstekend gemaaid (ook de kanten van de baan), waardoor er erg weinig nazorg was. Dat deelde de voorzitter, de heer N. A. Dambruin mede tijdens de jaar vergadering, dinsdag van de ijsvere- niging Burgh-Haamstede. Voor het verkrijgen van een opti male verlichting zullen nog enkele lampen worden aangeschaft. Naar aanleiding van een suggestie uit de vergadering zal er een proef worden genomen met het plaatsen van een aantal vaten in de baan om het scheu ren van het ijs te voorkomen. Bij sneeuwval als de baan dicht is wordt overgegaan tot de aanschaf van een sneeuwschuiver. Niet enthousiast was men over de mogelijkheid om voor kinderen een aparte baan te kreëren want daar wordt toch de hand niet aangehou den. Dadelijk weer ROTTERDAM, 4-12. De Rot terdamse politie heeft in Rot terdam twee keer in het zelfde gokpand aan de Witte de Withstraat een inval gedaan. Volgens de politie gebeurde dat de eerste keer 's middags. Hierbij werden vijf speeltafels en tienduizend gulden aan speelgeld in beslag genomen. Vier personen, allen personeel, kregen proces-verbaal. Toen de politie het huis daar na nog enige tijd in het oog hield, zag zij dat er weer speel tafels naar binnen werden ge bracht. Dat leidde 's avonds tot een tweede politie-optre- den. Opnieuw werd op vijf speeltafels en tienduizend gul den beslaggelegd. Zes perso neelsleden werden aangehou den. Tegen drie van hen had de politie 's middags al proces verbaal opgemaakt. OOST-BERLIJN. Oost-Duitsland zal in 1981 in tegenstelling tot een eerdere aankondiging toch weer de zomertijd invoeren, zo is meegedeeld door een woordvoerder van het Oost1 duitse ministerie van verkeer. Door het bestuur zal nog nader worden bekeken of er een oplossing is voor het zand op de baan, veroor zaakt door schaatsers, die een bezoek brachten aan de konsumptietent en daarna weer de baan opgingen. Het leggen van kleden zou misschien hel pen. Terugblik De voorzitter beschreef in het kort nog eens het afgelopen seizoen. Door in januari in de vorstweek de baan vlug open te stellen kon er nog een week worden geschaatst. Door de snelle reaktie was het zelfs nog mo gelijk enige wedstrijden te organise ren. Zo werden er op 18 januari nog wedsrijden voor de basisscholen ge organiseerd waaraan door 280 leer lingen werd deelgenomen. Ook voor de leden kon er nog een wedstrijd worden gehouden. Mede dankzij de goede verlichting van de baan was 's avonds een grote belangstelling van de liefhebbers van de schaatssport. Hoewel de jongere leden het op de vergadering volkomen lieten afwe ten was de voorzitter toch uitstekend te spreken over hun medewerking tijdens de vorstperiode. Nimmer wordt er tevergeefs een beroep op hen gedaan bij het schoonmaken van de baan en het verlenen van mede werking bij het organiseren van wedstrijden. Dank bracht de voorzitter aan de familie Van Herpen voor het runnen van de konsumptiewagen tijdens de ijsperiode. Financiën Uit het financieel jaarverslag van de penningmeester, de heer J. Kriste- lijn bleek dat dit met een klein batig saldo kon worden afgesloten. Namens de financiële kommissie werd verslag uitgebracht door de heer K. J. Bakker, waarbij hij de ver gadering adviseerde tot goedkeuring van de rekening over te gaan. De vergadering ging akkoord met het bestuursvoorstel om de kontribu- tie van 6,— (welke al 7 jaar onge wijzigd is gebleven) op te voeren naar 7,50. Ook zal worden overge gaan tot het verhogen van de dag kaarten. Investeringen In dit verband wees de voorzitter op een aantal investeringen, die zijn gedaan en welke er nog in het ver schiet liggen. Er is een nieuwe bezem aangeschaft van 1100,—. De Agrie-trekker loopt op zijn laatste benen en de aanschaf van een nieuwe kost 4.000,—. Verder moet er worden uitgezien naar een kon sumptiewagen daar de heer J. O. Reehorst zijn wagen, die men tot nu toe in gebruik had, heeft verkocht. De periodiek aftredende bestuursleden, de heren M. O. Hanse en J. A. van der Weele werden herbe noemd. In plaats van de heer M. C. Geleijnse, aftredend en niet herkies baar werd de heer M. Dijkman be noemd. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ZWOLLE. Twintig leden van de zo genoemde basisgroepen tegen kerne nergie uit Deventer en Zwolle zijn de direktieburelen van de IJsselcentra- le, de elektriciteitsmaatschappij van Overijssel, in Zwolle binnengedron gen. DEN HAAG. De Tweede Kamer meent dat het verbod van bacteriolo gische en toxinewapens gevolgd moet worden door een verbod van chemische wapens. Niet uit het hart BRUINISSE, 4-12. Het ge- meentebestuur van Bruinisse werd deze week verrast met een gift van 1000 Oostenrijkse schillings (ruim f 150,—). Deze gift was, zoals het uit ermate korte bijschrift ver meldde, bestemd ,,voor een arm kind uit Bru", als gift van Sinterklaas („Santa Claus"). De afzender woont in Wenen, de ondertekenaar was Rudolf. Nu bestaat er, althans voor oudere Bruinissenaars, in We nen maar één persoon van die naam, namelijk de symphatie- ke Weense jongen, die in 1919 enige maanden bij de familie A. Jumelet-van den Berge in de Nieuwstraat vertoefde. Dat gebeurde in het kader van de uitzending van Weense kinde ren, die in Nederland, na de honger van de Eerste Wereld oorlog, wat op verhaal kwa men. In de periode 1920-1940 kwam Rudolf enkele malen bij zijn pleegouders voor korte tijd terug. Sympathiek, dat hij op zijn oude dag (67?) zich Bruinisse nog herinnert en op deze ma nier zijn dankbaarheid wil to nen. iwuwwuwwwwwwwwwy' Na zes ronden heeft Bertus Versteeg, lid van de Zierikzeese biljartvereni ging V.O.G. de leiding in handen van het jubileumtoernooi van de Nieuwer- kerkse biljartvereniging O.K.K. Met slechts één puntje achterstand wordt hij direkt op de voet gevolgd door G. Monster en J. Mulder, terwijl ook J. den Haan en A. Geelhoed (met ieder twee puntjes achterstand) ze ker nog tot de kanshebbers mogen worden gerekend. In de 3e ronde wer den de volgende partijden gespeeld: P. Bodbijl-G. Monster 2-0, 31 brt.; T. van Beveren-J. den Haan 2-0, 20 b.; B. Versteeg-H. Reede, 2-0, 30 b.; A. Geelhoed-J. Koot, 0-2,27 b.; H. Berre- voets-J. Goudzwaard, 0-2,15 b.; M. de Rijke-J. Mulder, 0-2, 35 b. 4e ronde: T. van Beveren-A. Geel hoed 2-0, 31 b.; H. Reede-G. Monster 0-2, 24 b.; B. Versteeg-H. Berrevoets 2-0, 30 b.; J. Goudzwaard-P. Bodbijl 2-0,22 b.; M. de Rijke-J. den Haan 0-2, 28 b.; J. Koot-J. Mulder 0-2. 38 b. 5e ronde: A. Geelhoed-J. den Haan 2-0, 19 b.; J. Goudzwaard-H. Reede 0- 2, 28 b.; T. van Beveren-M. de Rijke 2- 0, 35 b.; H. Berrevoets-G. Monster 0- 2, 26 b.; B. Versteeg-J. Koot 0-2, 23 b.; J. Mulder-P. Bodbijl 2-0, 36 b. 6e ronde: J. Koot-M. de Rijke 0-2,26 b.; G. Monster-J. Mulder 1-1, 26 b.; H. Reede-A. Geelhoed 0-2, 22 b.; T. van Beveren-H. Berrevoets 0-2, 19 b.; J. den Haan-P. Bodbijl 2-0, 33 b. De stand ziet er na het spelen van de 6e ronde als volgt uit: Hand in etalage KOBLENZ, West-Duitsland, 4-12. Een Westduitse soldaat zag in de eta lage van een juwelier een gehand- schoende hand grissen naar ringen, armbanden en edelstenen. Hij waar schuwde de politie en zij betrapte op heterdaad twee dieven. De inbrekers hadden de juwelier en zijn vrouw vastgebonden in de ka mer achter de winkel en in bedwang gehouden met een pistool. B. Versteeg G. Monster J. Mulder A. Geelhoed J. den Haan T. van Beveren J. Goudzwaard. Morgen, zaterdagmiddag zal het toernooi in pension-café ,,De Meebaal" worden voortgezet, waarna het zondagmiddag zal worden afgesloten. In de 7é ronde, waarmee te 13.00 uur een aanvang wordt gemaakt zullen de volgende partijen worden gespeeld: B. Versteeg-M. de Rijke; J. Mulder-T. van Beveren; J. den Haan-J. Koot; G. Monster-J. Goudzwaard; A. Geelhoed-H. Berrevoets en P. Bodbijl-H. Reede. 10 748 145 5.15 51 99.73 9 872 155 5.62 49 98.86 9 585 205 2.85 33 95.58 8 1310 149 8.79 64 97.03 8 564 163 3.46 21 89.18 6 550 160 3.43 21 89.86 6 465 144 3.22 19 86.11 4 451 181 2.49 16 89.48 4 747 170 4.39 51 84.69 4 668 160 4.17 32 82.46 2 618 155 3.98 21 82.40 2 637 167 3.81 25 78.64 Boeken en brochures Wat te doen als een kleuter 's mor gens aan het bed verschijnt en klaagt dat hij zo'n buikpuin heeft? Het maandblad „Kinderen" heeft deze vraag voorgelegd aan de kinderarts dr. J. W. C. de Goot, verbonden aan het Andreas Kinderziekenhuis te Amsterdam, hij vertelt in het decem bernummer van „Kinderen" onder andere het volgende: ZIERIKZEE, 5-12. Het tweede senioren team van de Zierikzeese tafeltennis vereniging Scaldina heeft in haar laatste wedstrijd (donderdagavond) van de najaarskompetitie de kroon op zijn werk gezet door in de sportzaal aan de Raamstraat het Vlissingse Westerzicht te verslaan. De prestatie van dit team moet eigenlijk nog hoger worden aangeslagen, daar zij in deze kompetitie gedwongen waren met vijf personen uit te komen. uitgesteld, daar Westerzicht in de 5e set tegen scoorde. Dankzij het goed koördinerend werk van teamleider Bram Vroegop legde het team ongeslagen op de titel beslag. Het team bestond naast Bram Vroegop verder uit Ad de Graaf, Rita de Ouder, Karei Harteming en Leo de Ruiter. In de ontmoeting tegen Westerzicht ging Scaldina overtuigend van start. Ad de Graaf, Karei Hartemink en Leo de Ruiter wonnen zeer overtui gend de eerste tweede en derde set, waarmee Scaldina een 3-0 voor sprong kon nemen. Het dubbel werd gespeeld door de Ruiter en de Graaf en zij zorgden er in de 3e game voor dat er een 4-0 voorsprong kon worden genomen. Kampioensfeest Het kampioensfeest werd nog even Ad de Graaf maakte hierna aan al le onzekerheid een eind door de 6e set in winst om te zetten, waardoor Scal dina zeker was van de halve winst en het nog benodigde puntje. Zonder verder nog in moeilijkhe den te komen werd het tenslotte een gemakkelijke 7-3 overwinning. Ad de Graaf, die deze kompetitie een uitstekende vorm demonstreer de, won als zijn sets. Karei Hartemink speelde deze avond uitstekend en won 2 sets, ter wijl Leo de Ruiter eenmaal wist te scoren. Evenals het eerste team, dat ook ongeslagen kampioen werd, mogen nu ook de reserves in de voorjaars kompetitie in de 3e klasse van de af deling Zeeland uitkomen. DEN HAAG. De visumplicht zoals die is ingesteld door de Benelux, Frankrijk en de Bondsrepubliek ten aanzien van Turkse onderdanen, vormt volgens een meerderheid van de Tweede Kamer, een beletsel voor buitenlandse werknemers die zich voor familiebezoek naar een van die landen willen begeven. GRONINGEN, 4-12. .Het aantal gedwongen ontslagen bij het aardap- pelmeelconcern AVEBE zal aanzien lijk geringer zijn dan volgens het sa neringsplan noodzakelijk leek. Dit is het gevolg van de overeenstemming die minister Braks (landbouw) don derdag tijdens een bezoek aan Ter Apel heeft bereikt met de vakorgani saties en de ondernemingsraad van AVEBE over de afvloeiingsregeling voor werknemers van 57,5 jaar en ou der. Bovendien heeft de minister zich bereid getoond de beslissing over de sluiting van een zesde AVEBE-fa- briek uit te stellen tot het voorjaar van 1981. „Tien tegen een dat die buikpijn een teken van spanning is. Want niet alleeen volwassenen kunnen krie bels in hun buik hebben als ze exa men moeten doen. Voor een kind - dat zich nu eenmaal niet zo goed kan uiten - betekent buikpijn vaak dat het ergens voor in spanning zit. Na tuurlijk kan die buikpijn ook door een lichamelijke klacht veroorzaakt worden, 'n Kind kan teveel, te vet of iets verkeerds gegeten hebben. Darmkrampen gevolgd door diarree leveren ook flinke buikpijn op. Ook een blaasontsteking kan akute pijn in de buik veroorzaken", aldus dr. De Groot in „Kinderen". Huisarts ,Een kind weet soms precies aan te wijzen waar het die steken voelt, 't Is vaak wel verstandig even een bezoek aan de huisarts te brengen. Maar wat moet je nu doen als je kind regelma tig over een naar gevoel in de buik klaagt en er echt geen lichamelijke afwijkingen zijn gekonstateerd? Het kind heeft veel extra aandacht van zijn ouders gekregen toen hij over die buikpijn klaagde. Het is heel logisch dat hij met die klachten die extra aandacht probeert vast te houden. Probeer die buikpijn dan zoveel mo gelijk te negeren, maar praat wel over andere zaken met het kind. Na verloop van tijd zal het geen klach ten meer hebben", aldus dr. De Groot. Zaalhockey wedstrijden HSD Het eerste deel van de veldkompe- titie van de hockeyclub HSD is afge lopen. Gedurende ongeveer drie maanden komen het eerste heren team, de beide A-teams (jongens en meisjes) en de beide B-teams (in het veld C-teams) in de zaalhockeykom- petitie uit. Over verwachtingen kan niet veel worden geschreven, daar de tegen standers van HSD in de zaal meestal niet in dezelfde poule in het veld ver schijnen. Programma Meisjes A: zaalhockeywedstrijden in Kapelle; 15.20 uur HCGO-HSD; 16.10 uur HSD-Middelburg, vertrek 13.15 uur vanaf het ZWN-station. Jongens B: zaalhockeywedstrijden te Vlissingen (Oost Souburg); 13.20 uur HSD-Vlissingen; 14.10 uur Rapide-HSD, vertrek 12.00 uur vanaf ZWN-station. Jongens A: zaalhockeywedstrijden Vliegreisje LONDEN, 4-12. De 28-jarige Britse Judith Chisholm is don derdagochtend vroeg met haar eenmotorige Cessna op Londen-heathrow geland na een solovlucht om de wereld, waarover ze 360 uur, 22 minu ten en 23 seconden heeft ge daan. Ze verpeterde het in 1936 gevestigde rekord van 792 uur met meer dan de helft. te Middelburg; 15.45 uur Vlissingen- HSD; 17.15 uur Middelburg II-HSD, vertrek 14.30 uur vanaf ZWN-station. Heren: zaalhockeywedstrijden te Rucphen; 16.30 uur Prinsenbeek- HSD; 18.00 uur Zevenberg-HSD, ver trek 15.00 uur vanaf ZWN-station. KNVB ZONDAGKOMPETITIE 3e klasse D: SC Gastel-Cluzona; Goes-Zierikzee; DOSKO-Zeel. Sport; Sluiskil-Steen; Jong Ambon-DIVO; Axel-RCS. AFDELING ZEELAND le klasse: Renesse-Graauw, 14.00 uur; IJzendijke-Oostburg; Hoofdplaat-Schoondijke; Lewed. Boys-Hulsterloo; Domburg-SDO Corn. Boys-Robur. Reserve le klasse: Jong Ambon II- Clinge II; RCS III-Zierikzee II; Terr neuzen Ill-Goes III; Patrijzen Hf- Sluiskil II; Noormannen II-Breskens II; Walcheren II-Hontenisse II. I 2e klasse B: SVOWK-Philippine II, 14.30 uur; Robur II-Dreischor; Vojl- harding-Zeelandia III; Lewed. Boys n-Zeel. Sport III; Hansw. Boys II- Kw'damme; Vlissingen IV-Cortgen^. 3e klasse D: Robur III-Cortgene II; Jong Ambon III-Zierikzee III. 4e klasse F: Zierikzee IV-Robu* IV, 12.30 uur; Renesse III-Renesse IV, 12.30 uur. DEN HAAG. H. A. Lichtenveldt (44) wordt hoofdredakteur-direkteur van het Algemeen Nederlands Persbureau. Daartoe heeft de raad van beheer van de Stichting Algemeen Nederlands Persbureau donderdag besloten. Lich tenveldt, nu nog hoofd van Radio óóst, zal opl maart aan zijn nieuwe baan beginnen. j Op de foto v.l.n.r.: Ad de Graaf, Leo de Ruiter, Rita de Oude, Karei Harte mink en Bram Vroegop. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) WEERSELO, 4-12. de toekomst van het Nederlandse boerderijenbestand zier er volgens J. Jessurun, hoofddi- rekteur van de Rijksdienst voor Mo numentenzorg, somber uit. De top man van monumentenzorg liet don derdag bij de presentatie van het boek „woonboerderijen" in Weerselo weten dat steeds meer boerderijen hun oorspronkelijke karakter verlie zen ze voldoen niet meer aan de eisen die de landbouw stelt, vallen in stads uitbreiding of ruilverkavelingen in 1960 telde Nederland nog 160.000 boerderijen met oorspronkelijke op zet anno 1980 zijn dat er al minder dan 100.000 en in 1990 zullen er nog maar 65.000 over zijn. In 1981 zal de PTT met instemming van de staatssekretaris van verkeer en waterstaat een aantal bijzondere postzegels uitgeven, te weten: April: Zomerpostzegels: een serie van vier postzegels met bijslag. April/mei: Een serie van drie post zegels ter herdenking van: 100 jaar Openbare Telefonie in Nederland, 100 jaar Rijkspostspaarbank, 100 jaar Pakketpost. Juni: Een serie van twee postzegels die de aandacht vestigen op de agra rische export. September: Een serie van twee Europa-CEPT-zegels, met als onder- werop „Folklore". Oktober: Twee langlopende zegels in het briefkaarten- en drukwerkta rief. November: Kinderpostzegels: een serie van vier postzegels met bijslag en een velletje. Het is mogelijk dat er in de maan den van uitgifte nog enige verschui ving kan optreden. OUWERKERK, 4-12. Tijdens de te Ouwerkerk gehou den najaarsvergadering van de Schouwen-Duivelandse Windsurfvereniging „Sunnemare" werden als klubkam- pioenen gehuldigd Liesbeth Kort (bij de dames), S. Gast (bij de heren lichtgewichten) en W. Voogt (bij de heren zwaargewichten). De laatste werd tevens algemeen klub- kampioen 1980. Tijdens zijn welkomstwoord sprak de voorzitter, de heer L. Bijmolt de wens uit tot een goede, maar toch zakelijke sfeer voor de vergadering. Ongeveer de helft van het aantal leden was aanwezig, zodat van een goede opkomst kon worden gesproken. N.a.v. de notulen van 14 december werd opgemerkt, dat van de vele voorstellen, gedaan op de vorige ver gadering er in 1980 diverse niet zijn gerealiseerd. De voorzitter haakte hierop in en drong er bij de leden op aan, in de toekomst selektiever te werk te gaan bij het doen van voor stellen, m.a.w.: de realiseerbaarheid mag niet uit het oog worden verlo ren. De plaatsvervangend sekretaris, de heer H. Koster kon mededelen, dat voor de vergadering zich zeven nieuwe leden hadden aangemeld, zo dat het ledental thans zestig be draagt. Uit het financieel overzicht bleek, dat de organisatie van wedstrijden voor met name de regionale en lande lijke klasse-organisaites de vereni ging behoorlijke geldelijke voorde len oplevert. Hierdoor werd het mo gelijk geld vrij te maken voor de nog resterende aflossing op het aange kochte wedstrijdbootje Programma 1981 Voor 1981 staan weer de nodige klubwedstrijden op het programma. Daarnaast worden weer diverse wedstrijden georganiseerd voor lan delijke klasse organisaties. Naar alle waarschijnlijkheid zullen dit zijn: Open klasse (3 wedstrijden), Mistral klasse (2 wedstrijden) en Windglider- klasse (1 wedstrijd). Als klap op de vuurpijl komt er, in navolging van 1979, opnieuw een Oosterschelde- race. Tijdens de bestuursverkiezing werd de heer H. Koster gekozen tot sekretaris. De heer Koster is reeds plaatsvervangend sekretaris, omdat mevrouw R. de Boer wegens ziekte de funktie heeft moeten neerleggen. In de vakature, ontstaan door het af treden van de heer Van Toor kon nog niet worden voorzien. De heer J. Kort verklaarde zich bereid, de heer L. Bijmolt als voorzitter op te vol gen. De nieuwe voorzitter dankte de afgetreden bestuursleden. Receptie Het nieuwe seizoen zal worden geo pend met een nieuwjaarsreceptie op 2 januari a.s. in bar-restaurant „De Vier Bannen" te Ouwerkerk. Op 13 februari en 13 maart zal een film plus instruktie-avond worden georganiseerd, eveneens in „De Vier Bannen". Op 15 februari wordt het daadwerkelijke seizoen geopend met het invaren op de kreek, „ijs en we der dienende". Na een woord van dank tot de wedstrijdkommissie werden de prij zen voor de klubwedstrijden 1980 uit gereikt. Bij de dames gingen de eerste prijs plus wisselbeker naar Liesbeth Kort, terwijl Marion van Dongen de tweede prijs behaalde. Bij de heren lichtgewichten werd S. Gast eerste. De tweede prijs was voor J. de Jong en de derde voor T. Riedijk. Kampioen heren zwaargewichten werd W. Voogt. De tweeede en derde prijs waren resp. voor J. de Jong en A. Vijverberg. Rondvraag In de rondvraag kwam de vraag naar voren, of er klubwedstrijden ge organiseerd konden worden op ande re dagen dan op zondag. De wedstrijdkommissie zal de mogelijk heden hiertoe onderzoeken. In 1981 geeft de wedstrijdkommissie de voorkeur aan de Grevelingen als vaarwater voor de klubwedstrijden. Wel wordt de mogelijkheid openge houden, aan de Kabbelaarsbank een open dag te houden. Licentie-aanvragen worden auto matisch gekontinueerd, tenzij men bij de sekretaris te kennen geeft, dat men de licentie wil laten vervallen of wijzigen. In de hoop, zoveel mogelijk leden te kunnen verwelkomen op de nieuwjaarsreceptie sloot de voorzit ter de vergadering.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 6