Sportzaal in Renesse nog niet geopend door gebrek aan kommunikatie 1 Belang onderwijs nog niet tot overheid doorgedrongen Burghenaren konden „spuien" over eigen dorp Malt ar akkers" hielden drukbezochte ouderavond Kritiek op Italiaanse regering Overlevenden in Italië Jaarvergadering C.D.A. afdeling Westerschouwen PvdA-fraktie Duiveland: STREEKNIEUWS 4. DUIVELAND, 26-11. De P.v.d.A.-fraktie van de ge meente Duiveland liet in de algemene beschouwingen tijdens de raadsvergadering woensdagavond een flinke portie kritiek op de rijksoverheid doorklinken. Enkele malen drong zij er zelfs bij het kollege op aan protest aan te tekenen tegen maatregelen van hogerhand. Zo liet (raktievoorzitter C. J, Hille- brand weten enigszins ,,boos" te worden over het feit, dat het belang van onderwijs nog niet tot de centra le overheid is doorgedrongen. Ver mindering van de onderwijsuitkerin- gen door beperking van de prijskom- pensatie is, naar zijn mening, ook in de gemeente Duiveland duidelijk merkbaar. De P.v.d. A. pleitte ervoor de huidi ge onderwijsvoorzieningen op z'n minst te handhaven. Met betrek king tot de school in Sirjansland werd gewezen op het belang voor de leefbaarheid in deze kleine kern. De fraktie noemde het verder schrijnend te moeten konstateren, dat gemeen tebesturen voor 50 moeten op draaien voor de kosten van de school begeleidingsdienst en verder geen enkele invloed hebben. Onroerendgoedbelasting De woordvoerder zei namens zijn fraktie de grootste moeite te hebben met de wijze waarop de stijging van de onroerendgoedbelasting in de ont- werp-gemeentebegroting staat aan gegeven. Men is van mening dat de zwaarste lasten op de zwakste schou ders terecht zullen gaan komen, daar de panden boven de 250.000,— nau welijks hoger getaxeerd zullen wor den. Nu de post „Rode Kruis Zieken huis" een vermindering van ruim 50.000,— te zien geeft, lijkt het de P.v.d.A. billijk de burgers niet nog maals met zo'n fikse verhoging van de onroerendgoedbelasting te kon- fronteren. De heer Hillebrand stelde voor de bedragen van 4,10 voor verbrui kers en 9,10 voor eigenaren thans nog niet vast te stellen, maar dit te doen, als de hertaxatie zal hebben plaatsgevonden, zodat op basis daar van de lasten eerlijker kunnen wor den verdeeld. De fraktie liet in het begin van de algemene beschouwing weten de noodzaak tot bezuinigen niet te bestrijden, maar maakte wel be zwaar tegen abrupte maatregelen. „Gemeenten moeten de tijd krijgen de ombuigingen door te voeren. Ge beurt dit niet, dan moeten we bijpas sen uit de algemene middelen en gaat daarbij het laatste restje vrije be leidsruimte verloren", aldus de frak- tievoorzitter. Bij het kollege werd aangedrongen op tussentijdse inlichtingen omtrent de financiële stand van zaken van de gemeente. De kosten voortvloeiend uit het aantrekken van een part-time kracht zag de fraktie liever niet als strukturele last op de begroting, maar vond dat deze betaald kon wor den uit incidentele voordelen. De verhoging van de post abonnementen 2.525,—) zag men graag terugge bracht tot 1.500,—. Volksgezondheid Doordat de kruisverenigingen door de A.W.B.Z. gefinancierd worden, geeft de post volksgezondheid een voordelig verschil te zien van ruim 60.000,Onze fraktie vraagt zich wel af of dit bedrag zomaar in de al gemene middelen moet verdwijnen", aldus de heer Hillebrand. Hij ging vervolgens in op de pro blemen tond het zwembad in Nieu- werkerk. De fraktie noemde het zwembad een centrum van sociale kontakten en vond dan ook dat alles in het werk moet worden gesteld om deze voorziening voor de bevolking te behouden. Men liet weten te beseffen, dat dit geen eenvoudige zaak zal zijn en drong derhalve aan een beroep te doen op het ministerie van c.r.m. om, in het kader van de Bijzondere Rege ling Welzijnsbeleid, een eenmalige subsidie te verkrijgen ter verminde ring van de renovatiekosten. Volkshuisvesting De fraktie was van mening, dat de gemeente voor iedere kem een bestemmingsplan moet hebben, waarin ruimte is voor sociale wo ningbouw. Men liet weten ingeno men te zijn met het feit, dat in het plan Ërlïng Steenstraat te Nieuwer- kerk een begin is gemaakt met aan gepaste woningbouw en woningen voor alleenstaanden. Verder zei men te hopen dat met het bescheiden wo- ningbouwplannetje voor Sirjansland in 1981 een begin kan worden ge maakt en dat in Ouwerkerk het „Komplan" daadwerkelijk zal wor den aangepakt. Gepleit werd verder voor een uitbreidingsplan voor Oosterland. Met betrekking tot de kleine kernen vroeg de fraktie of de gemeente Duiveland in aanmerking kan komen voor lokatiesubsidie voor kleine kernen, die bestaat voor het opvullen van gaten in woonwij ken. Ten aanzien van openbare werken vond de P.v.d.A. dat op het afgelo pen jaar met tevredenheid kan wor den teruggezien. Dringende aandacht vroeg men echter wel voor de inrich ting van het oude sportveld te Nieu- werkerk, evenals voor een plan voor de inrichting van de Ring te Ouwer kerk. Onder het hoofdstuk Sociale Zorg kwam de heer Hillebrand namens zijn fraktie met een aantal vragen. Door de beperking van de W.A.O., A.W.W. en W.W.V.-uitkeringen ver wacht men dat meer mensen terecht zullen komen in de R.W.W. (bijstand suitkeringen). Geïnformeerd werd of bij benadering gezegd kan worden, welke nadelige konsekwenties dat gaat opleveren bij de begroting van 1981. Verder werd gevraagd of de van krachtwording van fase I van de rijksbijdrageregeling Maatschappe lijke Dienstverlening gevolgen zal hebben voor de begroting van 1981. Retributieregeling De fraktie maakte bezwaar tegen de retributieregeling voor algemeen maatschappelijk werk, waardoor de kliënten straks Vh zelf moeten gaan betalen bij gebruik van deze voorziening. Men vroeg of het kolle ge ook van mening was dat zulks uit de algemene middelen moet worden bijgepast. De P.v.d.A. was van me ning, dat de subsidie aan de Telefoni sche Hulpdienst Zeeland terug te ha len is bij de overheid via het alge meen maatschappelijk werk. Zeker, in de huidige tijd, waarin de werkloosheid toeneemt, achtte de P.v.d.A.-fraktie het van belang, dat de gemeente een aktief aandeel le vert om het welzijn van de bevolking te bevorderen. Ook het totstandkomen van een jeugdwelzijnsplan achtte de fraktie van groot belang. Men drong er bij het kollege op aan wat dit betreft snel met voorstellen naar de raad te komen. De fraktie liet verder weten het niet eens te zijn met het kollege, dat over toekenning van een bijdrage voor emanciaptiewerk nog geen ze kerheid zou bestaan. „Het is inmid dels bekend dat in het kader van de rijksbij drageregeling emancipatie- aktiviteiten 0,50 per inwoner zal worden verstrekt, dit komt voor on ze gemeente neer op ruim 2.500,— aldus de P.v.d.A.-fraktie. Rekreatie Ten aanzien van de rekreatie sprak de heer Hillebrand over een even wichtig beeld. De fraktie vond dat zowel de campings als het kamperen bij de boer geen uitbreiding dienen te ondergaan. Wel werd gepleit voor de aanleg van een trailerhelling voor kleine bootjes aan de Oosterschelde ten behoeve van de „bestaande" re- kreanten. Reeds in de beschouwing van vorig jaar vroeg de P.v.d.A. naar de mogelijkheid in samenwerking met Staatsbosbeheer voorzieningen voor dag-rekreatie rondom het Kre- kengebied te treffen. Men informeer de thans naar de stand van zaken. Het ontbreken van speelplaatsen voor de jeugd, werd door de fraktie een „urgent probleem" genoemd. Men vroeg het kollege op korte ter mijn met plannen te komen. De heer Hillebrand informeerde of het kollege kan bemiddelen om sa: men met de betrokken verenigingen tot een andere samenstelling van de sportraad te komen. Dit vanwege het grote aantal sporten, dat er in de loop der jaren is bijgekomen. De fraktie vond, dat de tennisvere niging heeft aangetoond dat er in de gemeente Duiveland een duidelijke behoefte bestaat de tennissport te be oefenen. Men pleitte derhalve te zoe ken naar een oplossing voor de uitT breiding van akkommodatie voor de ze sport. Meerjarenplan Tot slot liet de P.v.d.A. weten het enigszins te betreuren nog steeds niet over een meerjarenplan te kunnen beschikken. Enkele punten, die de fraktie in een meerjarenplan ver werkt zou willen zien, zijn: Plan voor volkstuinen in oosterland, inrichting terrein bij oude sportveld te Ouwer kerk, verfraaiing van de gemeente met bloembakken en perkjes, het parkeren van vrachtwagens en de aanleg van een wandelpad langs de Stolpweg. BURGH, 25-11. In het vervolg van de samenkomst met<4e. bewoners van Burgh, die konden „spuien" over hun eigen woonplaats-, kwamen nog allerlei zaken aan de orde. De perebomen zullen nog eens kritisch bekeken worden en zo nodig „ge restaureerd" (geen uitdrukking voor een fruitteler). Van oudere mensen kwam de klacht dat zij vaak zo ver moeten lopen in het seizoen om boodschap pen te doen, omdat alles vol staat met auto's. In Engeland b.v. zijn talrijke rustige dorpjes waar alle autoverkeer is verboden. Na de pauze meende de heer Van Meerten dat verdere parkeermoge- lijkheden in Burgh uiterst beperkt zijn. Achter Bouwman-Kloet zou door een slootje te dempen nog wat plaats zijn evenals op de Achterweg, maar daar is geen gemeente eigendom. Er wordt in principe niets gemaakt wat lelijk is. Oversteekplaatsen de v. ens van velen voor over- Advertentie Havenplein 6 Zierikzee Het adres voor Goede reparaties aan uw uurwerken, gouden- of zilveren sieraden! Met een half jaar garantie op reparatiefouten! Eigen ateliers met eigen graveerinrichting sinds 1825 steekplaatsen wordt, hoe moeilijk ook, aandacht besteed. Over deze re- konstruktie gaat het gemeente bestuur praten en dan duurt het wel een jaar voordat de officiële tekening klaar is. In principe verklaarden de aanwezigen zich akkoord met de „praatprent" Burghse Ring. Dan is het al enkele jaren duidelijk dat Burgh een tekort heeft aan jonge kinderrijke gezinnen, en ouderen die hier willen blijven missen bejaarden woningen. In dit laatste euvel wordt voorzien, want in 2 jaar worden 20 bejaarden woningen gebouwd aan de omgeving Kakelstraat. Kerkhof Een gevoelige snaar werd geraakt door een opmerkster omdat Burgh geen kerkhof meer heeft, want het bekende kerkhof Hoge Burgh is vol. Bovendien is op deze historische grond wel een groot parkeerterrein aangelegd, en de situatie is zo dat sommigen zich noodgedwongen laten cremeren, omdat ze niet in Haamste de begraven willen worden. Sekretaris De Jonge legde uit dat wel toestemming van de Archeologi sche Dienst is verkregen voor een parkeerterrein, maar niet voor uit breiding Kerkhof. Om piëteitsvolle redenen is ontrui men van het kerkhof nog niet moge lijk. En daarom is Haamstede de aan gewezen weg. Het nieuwe kerkhof is mede aangelegd voor Burgh. Toch vonden velen dat alles gedaan moet worden om begraafmogelijkhe- den in Burgh te creëren en er moet re gelmatig deze kwestie bij de Archeo logische Dienst aanhangig gemaakt worden. Een mede aanwezige nam het gemeentebestuur kwalijk dat destijds geen inspraak is gehouden om het kerkhof in Burgh als het ware te sluiten en naar Haamstede uit te wijken. Veel families zijn naar Burgh gekomen om bij de eigen fami lieleden begraven te kunnen worden, doch dat is nu uitgesloten. Carolinische Burght De burgemeester deelde mede dat in de verre toekomst de mogelijkheid bestaat dat een deel van deze Caroli nische Burght in zijn oorspronkelij ke staat wordt teruggebracht. Dus bijvoorbeeld een stuk wal met poort, gracht en mogelijk woningen, hetgeen een historisch verantwoorde rekreatieve bezienswaardigheid zou zijn. Maar voorlopig zijn daar nog geen gelden voor. Indien na dit diepgaand onderzoek op deze historische plaats (meter voor meter) iets dergelijks opge bouwd zou kunnen worden, dan zal de gemeente alles doen om ook het kerkhof uit te breiden. Voorlopig echter heeft de Archeologische Dienst een uitbreiding verboden. ZIERIKZEE Ernstig gewond bij slippartij Rond elf uur heden vrijdagochtend is de chauffeur van een bestelbusje op de Nieuwe Kooiweg ter hoogte van pluimveebedrijf Schults in de slip geraakt en in de sloot beland. Het slachtoffer is zwaar gewond naar het Dijkzigtziekenhuis overge bracht. OOSTERLAND „Open dag" in verbouwde kerk der Gereformeerde Gemeente Er bestaat op zaterdagmiddag 29 november a.s. gelegenheid om de ver bouwing c.q. vergroting van het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente aan de Sint Joosdijk te be kijken. N.l. van 's middags 2.00 uur tot 5.00 uur. Niet alleen de vergroting van het kerkgebouw, maar ook de re novatie van het bijgebouw naast de kerk, de voormalige pastorie, die ook keurig is ingericht zowel boven als onder. De vergroting van de kerk met ongeveer 60 m2, geeft een ver meerdering van h£t aantal zitplaat sen met ongeveer 100. Door „open huis" te houden op zaterdag a.s. kan een ieder die belangstelling hiervoor heeft deze mooie verbetering bewon deren. BRUINISSE Sint-viering ANBO-soos Op 27 november vierde de A.N.B.O. soos onder leiding van me vrouw IJzelenberg-Olree het Sint Ni- colaasfeest. De opkomst was bijzon der groot. Na de gebruikelijke ope ning was er direkt al een goede sfeer. Na de eerste pauze was er een ope ningsgedicht door de presidente. De Sinterklaas-versjes werden lustig meegezongen en de presidente werd zelf in het zonnetje gezet in dé gedich ten waarin de humor niet ontbrak, die gepaard gingen met de kado's die zij in ontvangst mocht nemen, voor het vele werk wat zij voor de bejaar den doet. In de volgende pauzes kre gen de dames en de heren passende geschenken wat zeer op prijs werd gesteld. Tussendoor trakteerden de jarigen op gebak, frisdrank en een borrel. In één woord het was een echt feest. Mevrouw Verspoor-Stoel en mevrouw Hekman declameerden zeer mooie slotgedichten, waarop men de gepaste liederen zong. Tot slot dankte mevrouw IJzelenberg voor alles en riep allen een tot ziens toe. Daarna ging een ieder zeer tevre den huiswaarts. ZIERIKZEE, 27-11. Op dinsdag 25 november werd in de kleuterschool ,,De Maltarakkers" aan de Calandweg de jaarlijkse ouderavond gehouden. De voorzitster van de ouderkommissie, mevrouw L. Kort-Uijl, opende de avond met verwelkoming van de ouders en talrijke belangstellenden. Na gebed las zij een gedeelte voor uit Prediker 3 („Alles heeft zijn tijd") en een gedicht van Nel Ben schop, getiteld „Onze tijd". De sekretaresse, mevouw J. A. v. d. Schelde-Dool, liet in het jaarverslag de belangrijkste gebeurtenissen van het schooljaar 1979/1980 nog eens de revue passeren. Mevrouw C. Soesman-Janse van Noordwijk (penningmeesteresse) deelde vervolgens het financieel overzicht rond, hetgeen geen aanlei ding gaf tot vragen of opmerkingen. Vervolgens werd de bestuursver kiezing van twee nieuwe leden voor de ouderkommissie gehouden. Dit in verband met het aftreden van de voorzitster, mevrouw L. kort-Uijl en het lid mevrouw A. van Burg-v. d. Berge, die beiden niet herkiesbaar waren. Tijdens de bestuursverkiezing wer den mevrouw G. v. d. Velde-van Dij- ke en mevrouw C. W. A. v. d. Wekken-Hanson tot leden van de ou derkommissie gekozen. De hoofdleidster, mevrouw L. de Jonge-van 't Hof, bedankte de schei dende bestuursleden voor hun vele werkzaamheden en bood hen als blijk van waardering een album aan. Welzijn Na de pauze met koffie was het de beurt aan de Stichting Kind en Zie kenhuis „De Bevelanden", werk groep Schouwen-Duiveland, om het tweede gedeelte van de avond te ver zorgen. De doelstelling van genoemde stichting behelst het bevorderen van het welzijn van het kind vóór, tijdens en na een ziekenhuisopname. Flitsen uit het buitenland KIEL. Kurt Asche, een voormalig lid van de SS in België en Noord-Fran krijk, kon zich bij het begin van een van de laatste grote processen tegen oor logsmisdadigers in West-Duitsland geen bijzonderheden herinneren over het wegvoeren van Joden naar Auschwitz. WENEN. Het Tsjechoslowaakse partijblad Rude Pravo heeft donder dag gewaarschuwd dat er grenzen zijn aan de arbeidsonrust in Polen en dat de Polen lering moeten trekken uit de interventie van Sowjettroepen in Tsjeochoslowakije in 1968. DAMASCUS. De Jordaanse autori teiten zijn een grootscheepse campag ne van arrestaties onder Palestijnen in Amman begonnen, zo hebben Pale stijnse kringen in Damascus meege deeld. ROME, 27-11. Terwijl de vrees toe neemt dat het aantal doden als ge volg van de aardbeving in Italië de 5000 zal naderen, wordt de regering in Rome gekonfronteerd met een toe nemende golf van kritiek op de wijze waarop ze deze ramp heeft benaderd. De kritiek kwam tot een climax toen president Pertini de regering onom wonden beschuldigde van nalatig heid bij het op gang brengen van* snelle en adequate hulpakties voor de slachtoffers. Door een technisch mankement aan de apparatuur verliep de als dis- kussiestuk bedoelde diaserie „Als je straks in het ziekenhuis ligt" helaas niet helemaal zoals gepland (dubbele beelden en geen synchrone weergave van geluid bij de dia's). Nadat de hoofdleidster, mevrouw De Jonge-van 't Hof, de ouderavond met gebed had besloten, keerden de aanwezigen een beetje teleurgesteld over de afloop van de avond huis waarts. ROME, 27-11. Reddingsploegen in het zuiden van Italië blijven overle venden vinden van de aardbeving van zondag, ondanks slechter gewor den weer met onweer en regen en de nieuwe problemen die dit voor de naar schatting 200.000 daklozen mee brengt. In het dorp Santomena werd een 90-jarige man uit het puin gehaald waar hij ruim 80 uur zonder eten en drinken en bij minimumtemperatu ren van onder nul opgesloten had ge zeten. In Senerchia, eem ander tegen een heuvel aangebouwd dorp dat met de grond werd gelijkgemaakt, werden 20 kinderen bevrijd nadat zij door middel van sonarapparatuur onder tonnen puin van hun ingestorte kleu terschool waren ontdekt. Het rampgebied werd donderdag door hevig onweer geteisterd en nieuwe aardverschuivingen waren het gevolg. Zigzaggende bergwegen die al goeddeels onbegaanbaar ge worden waren, waren nu nog moeilij ker te gaan. De meeste daklozen hebben hun vierde nacht in de openlucht moeten doorbrengen omdat hun nog geen dekking zoals tenten had bereikt. STER klap voor kranten AMSTERDAM, 27-11. Meer Ster-reklame kan voor de bedrijfs tak van de dagbladen rampzalige gevolgen hebben. Als alle bedrij ven en instellingen de etherrekla- me zouden krijgen waarom zij hebben gevraagd raakt één derde van de Nederlandse kranténbe- drijven in de verliezen. Dat zijn er dan 14, drie meer dan momenteel. Deze waarschuw.endewoorden heeft de Nederlandse Dagblad Pers (NDP), de organisatie van' dagbladuitgevers, gericht aan de Tweede Kamerkommissie voor crm, die op 8 december een spe ciale vergadering wijdt aan het mediabeleid. Vast staat dat de Ster in de reklamemarkt een geduchte kon- kurrent is van de dagbladen. On derzoek heeft uitgewezen dat etherreklame voor ongeveer 55, procent ten koste gaat van de dag bladen. Van elke Ster-gulden is 55 cent krantengeldaldus de N.D.P. MOSKOU. Sowjet-president en - partijleider Leonid Brezjnjev heeft de Amerikaanse senator Charles Per cy meegedeeld dat de V.S. niet hoeve te proberen militair superieur aan de Sowjet-Unie te worden, zo heeft het Sowjet-persbureau Tass gemeld. Maar, zei hij, de Sowjet is bereid met het nieuwe Amerikaanse bewind sa men te werken. HAAMSTEDE, 27-11. Op ae alge mene ledenvergadering van het CDA afdeling Westerschouwen stond we thouder P. M. v. d. Aarsse uitvoerig stil bij de vraag welke gevolgen de bouw van de stormvloedkering zal hebben voor Westerschouwen. De veiligheid van Schouwen-Dui- veland kwam aan de orde, evenals de werkgelegenheid, de stimulering van de rekreatie met behoud van de na tuurlijke waarden van Inlagen en de Roggeplaat, de funkties van de ha ven Schelphoek, Burghsluis en Da- maanzet, de werkgelegenheid en de aan- en afvoerwegen van de aan te leggen damweg. Spreker blikte terug op twee jaar wetnouderscnap en zijns inziens blijkt het CD A-program 1978- 1982 een goede leidraad te zijn voor het gemeentelijk beleid. HAAMSTEDE, 27-11. Op de donderdagavond in het ge meentehuis van Westerschouwen te Haamstede gehou den vergadering van de kommissie voor Sport-, Jeugd-en kulturele zaken bleek een gebrek aan een goede kommu nikatie de oorzaak te zijn dat er nog geen officiële ope ning heeft plaats gevonden van de sportzaal „De Moer bei" te Renesse. Verkiezing Bij het huishoudelijk gedeelte van de vergadering werd de heer S. Silvis tot nieuwe voorzitter gekozen. De funktie van penningmeester zal van het bestuur uit worden opgevuld. Te vens werden afgevaardigden be noemd van diverse regionale-, provinciale- en landelijke organen. Voorts werd uitvoerig van gedach ten gewisseld met de raadsfraktie over diverse zaken die op dit ogen blik in de belangstelling staan. De sekretaris de heer W. D. Scheele sloot de vergadering, na een dan kwoord aan de scheidende voorzitter en penningmeester. Naar de dienst gemeentewerken aan het gemeentebestuur had mede gedeeld, zou hiervoor bij de gebrui kers geen belangstelling bestaan. Achteraf bleek dit niet geheel te klopppen. De heer D. E. Mooij deelde de vergadering mee, dat men bij de sportvereniging Renesse (deze had den reeds een kado gekocht voor de opening) nogal op de tenen was ge trapt over de in de vorige vergade ring gedane mededeling, dat hier voor geen belangstelling zou bestaan. Ook was er een schrijven binnen gekomen van de jeugdgymnastiekve- reniging Turnesse waarin werd me degedeeld, dat zij de volle medewer king wilde verlenen als er een officië le opening zou plaats vinden. De voorzitter, de heer J. L. de Fei- ter betreurde het, dat eerder gedane uitspraken het gevolg zijn geweest van een misverstand, waaraan de kommissie evenwel part nog deel had. Tennisbanen Naar aanleiding van een vraag van de heer L. Braber deelde de voorzit ter mee, dat er nog steeds een inten sief kontakt bestaat tussen de tennis vereniging Scelveringe te Renesse en het gemeentebestuur over het reali seren van de tennisbanen. Op de oorspronkelijk bedoelde lo- katie is dat niet mogelijk gebleken. Bestemmingsplanmatig ligt een en ander niet gemakkelijk, maar het ge meentebestuur is er intensief mee be zig om de banen voor eind 1981 te rea liseren. De heer De Feiter deelde de verga dering verder mee, dat het bij het kollege in de bedoeling ligt om het speelterrein voor de kinderen bij de jeugdsociëteit Big „S" te handhaven. Wel zal er een vernieuwing plaats moeten vinden van de aldaar aanwe zige speelattributen. Ten aanzien van het vaststellen van de vergoeding voor het bijwonen van de kommissievergadering van niet raadsleden werd besloten het vaststellen hiervan over te laten aan draad. Financiën Door het afbreken van „De Trek" (welke in de zomermaanden werd verhuurd) en daardoor het wegvallen van inkomsten is de Stichting Scou ting Westerschouwen in financiële moeilijkheden gekomen. Op de aanvraag om een subsidie meende de kommissie een gunstig advies aan het gemeentebestuur te moeten verstrekken, temeer daar er een aanzienlijke kontributieverho- ging heeft plaats gevonden. Positief werd er ook gereageerd op de subsidieaanvraag van de tennis vereniging Scelveringhe te Renesse. De heer Mooij zag nog wel een ver schil in de kontributie van de tennis- verenigin Burgh-Haamstede en die te Renesse. Dit kan evenwel gelegen zijn in het feit, dat Burgh-Haamstede de beschikking l^eft over drie ba nen. terwijl Scelveringhe nog niets heeft en de banen moet huren van een partikulier.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 4