deurloo b.u. De re- en duplieken op algemene beschouwingen begroting OOK RAADSGEVOELENS 1S6> P£ Bitr Informatiecentrum op „Neeltje Jans" tijdelijk dicht AGENDA WEEKEINDE- ARTSENDIENST DIERENARTS APOTHEEK installatiebedrijf Jeugdsozen in het weekeinde ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE SIMPEL Zeker hadden wij de illusie niet, dat de gemeenteraad van Zierikzee duidelijk nadrukkelijk zou reageren op enkele suggesties op deze plaats, die mogelijk in zich zouden kunnen houden, de procedure met betrek king tot de begrotingsbehandeling te vereenvoudigen. Eerlijk gezegd wer den slechts enkele los-uit-de pols-op merkingen gemaakt, maar ze hadden wel ten doel de aandacht eens te vestigen op de voor „alles en ieder een" moeizame en tijdrovende be handeling van de gemeentebegro ting. Niettemin leven er in de raad toch ook dergelijke gevoelens, maar het is alles nog niet uitgekristalli seerd tot omlijnde plannen. Jammer (want het had een aanwij zing in een bepaalde richting kunnen zijn), dat het publiek ditmaal verstek liet gaan. Verlaat dat publiek zich op de kranten, of is de belangstelling ge woon te gering? Dit laatste zou dan zeer ten onrechte zijn, want het is de moeite waard, wat binnen het kader van een begrotingsbehandeling aan gemeentelijke zaken, wordt opgera keld. Juist die veelheid - en daar ging het in eerste instantie om - kan ver warrend werken en alles wat moge lijk kan gedaan, om de procedure te vergemakkelijken, is. welkom en aanbevelenswaardig Een woord van respekt hier voor het ..teutoons begrotingsgeweld" is wel op zijn plaats, want er steekt achter de verwoording van vragen en opmerkingen, een flink stuk studie op boeken van vele centimeters dik te. Opmerkelijk is ook - het geldt trouwens voor alle gemeenten bin nen en buiten de regio - dat ook een groot stuk vakwerk in zo'n begroting is verwerkt. De betrokken ambtena ren zijn er vele maanden mee bezig. Ze beheersen de techniek en de tak- tiek van de begrotingssamenstelling, maar moeten anderzijds „de stuk ken" leesbaar houden en dat is een uitstekende professionele prestatie. Met een begroting komt veel van dit - doorgaans onzichtbare werk - als een eruptie naar buiten en het moet wel goed zijn, wil een gemeente echt kunnen „draaien". Feit is dat ook in dit opzicht onze maatschappij be langrijk ingewikkelder is geworden en „mensen" (welke mensen dan ook) worden gevraagd daar adequaat op in te spelen. Dit nummer bestaat uit 18 pagina's. Verwachting tot zaterdagavond: Winterse buien Hagel- en sneeuwbuien, mogelijk met onweer; in de nacht en ochtend temperatuur om het vriespunt tot lichte vorst; nul tot min vijf graden; middagtemperatuur rond plus twee graden; wind uit noord tot noor doost, in de kustgebieden hard, in het binnenland krachtig. Voor zondag: Aantal uren zon: 2 tot 7. Min.-temperaturen: omstreeks -1 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 1 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 29 nov. Zon op 8.21, onder 16.31 Maan op onder 13.44 30 nov. Zon op 8.23, onder 16.30 Maan op 0.25, onder 14.06 1 dec. Zon op 8.24, onder 16.30 Maan op^l.31, onder 14.27 Nieuwe Maan: 7 dec. (15.35) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 29 nov. 7.56 20.50 1.42 14.24 30 nov. 9.00 21.54 2.50 15.31 1 dec. 10.12 23.02 4.03 16.37 Doodtij: 1 december HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 28-11. Het K.N.M.I. deelt mede: Ook zaterdag zullen er nog hagel- en sneeuwbuien vallen. De lucht die met noordelijke wind naar ons land stroomt is zo koud dat zich boven het Noordzeewater, dat nog een temperatuur van tien graden heeft, gemakkelijk buien kunnen ontwikkelen. Het binnendringen van de koude lucht ging de afgelopen nacht vergezeld van enkele fikse donderbuien. Komende nacht en ochtend kan de temperatuur tot enkele graden onder het vriespunt dalen. Daar waar de sneeuw blijft liggen, kan het nog wat meer vriezen. Overdag echter zal de temperatuur weer oplopen tot enkele graden boven nul. Dit koude weer houdt ook het gehe le weekeinde aan, waarbij het in de nacht en ochtend licht tot matig zal vriezen. De koude lucht is ook uit gestroomd over Schotland en Enge land, Ierland, Frankrijk en Duits land. Volop winter is het in Skandi- navië en Finland. (Vervolg van pag. U Malta Ten aanzien van Malta meende de heer Groen, eerst praten, daarna plannen maken. Hij meende nadruk kelijk dat m.b.t. een gemeenschaps ruimte in Poortambacht bij de men sen verwachtingen zijn gewekt; er zijn ter zake zelfs 800 handtekenin gen verzameld. Wat gaat gebeuren met de Concertzaal. Het is een dure affaire en er staat maar 3300 aan in komsten tegenover. Nu al dient het kollege zich te bezinnen op het tijdstip, dat het kontrakt afloopt. Er komt m.b.t. de R.S.G. (Man huisstraat) weer een andere situatie, daar een deel van de school daar blijft zitten. De P.T.T, wil er schijn baar ook „nog een stukje bij". Uitbreiding loopstraten is nodig, voor de donderdagen en zaterdagen. De PvdA is gekant tegen de Raamstraat-doorbraak. Hoe zal het gaan met ,,'t Kofschip", als de negen de leerkracht komt. Die man moet toch een plekje hebben. Semi-perma- nent bouwen, of een deel van de school naar de Manhuisstraat? De PvdA heeft - anders dan gesugge reerd - geen kritiek op het beleid so ciale zaken, maar wil alleen allert zijn voor het tijdstip, dat de Ooster- schlede-werkers klaar zijn met het pijlerprojekt. Er moeten dan besteksklare plannen zijn voor kade muren en rioleringen. Van 5 naar 7V2 ton Tegenover wethouder Van Gastel stipuleerde de woordvoerder, zeker niet tegen sportvoorzieningen te zijn, maar de aanvankelijk door zijn par tij gewilde vijf ton leek reëel. Van de vijf ton heeft de fraktie daarna 7 V2 ton gemaakt, maar dat mag niet uit gelegd „als het maken van een draai". Hij hekelde het feit dat va nuit de W.S.V. is gesuggereerd dat de „linkse fraktie" voor verhoging van de jachthavengelden zou zijn. Het gaat hierbij gewoon om een (aange nomen) kollegevoorstel. Groen vond het fout, dat voor be paalde zaken de kommissie Jeugd- en jongerenwerk niet bijeen geroepen is. Er zijn problemen: peuterspeel zaal, C.J.V.-gebouw (Visstraat). De woordvoerder wilde aanvullen de informatie over „Brogum" en pleitte voor gereedkomen fietspad langs de Laan van Sint Hilaire, sa men mét voltooiing nieuwe R.S.G. Prettig is dat voor verplaatsinjg Groenleer subsidie is aangevraagd. Hij pleitte voor subsidie aan het Vrouwencafé, „ook al is dat dan een groepje, dat niet in het CDA-straatje past". Malta Over het bestemmingsplan „Malta" zullen de bewoners een vrij wel beslissende stem, in ieder geval een hele duidelijk stem hebben ten aanzien van b.v. de uitvoering van loopstraten,aldus de burgemeester in zijn dupliek. Dc voorzitter vond het niet terecht, dat het kollege wordt verweten ver wachtingen te hebben gewekt over een gemeenschapsruimte in Poort- ambacht, als na onderzoekingen en aangehoorde argumenten blijkt dat hét geen haalbare zaak is. Wanneer in een vroeg stadium „nee" was gezegd, zou het verwijt hebben kunnen zijn dat de zaak niet behoorlijk is onderzocht. Over de toekomst van de Concert zaal is geregeld kontakt met de be- heerskommissie. Nu het schoolge bouw van de RSG aan de Man huisstraat niet vrij komt, is er een veranderd beeld. Andere mogelijk heden kunnen worden gezocht in de richting van het vrijkomende school gebouw aan de Boogerdstraat. Loopstraten werken slechts ten de le, omdat ze voor het bedienend ver keer toch toegankelijk moeten blij ven. De zee van borden in de bin nenstand wordt trouwens volledig genegeerd. Watersporttarieven Het „fabeltje van de heer Groen" over de watersporttarieven is vol gens de voorzitter ontstaan door de voortdurend negatieve opstelling van leden uit de raad. Groen: „Ik had om een onderzoek gevraagd!" Bij de planologische procedure van het sportterrein is uitgegaan van het uit erst haalbare. De bestemmingsplannen bin nenstad zullen binnen enkele jaren rond zijn en in 1982 over de top van de werkzaamheden zijn. De gaten in de binnenstad zullen worden gevuld met woningbouw, „niet zo „histori serend" als wij willen"; aantal: onge veer 35/40 woningen. Chr. Scholengemeenschap De Protestants Christelijke Scho lengemeenschap zal nog dit jaar be richt ontvangen uit „Den Haag", al dus een mededeling van wethouder Bij de Vaate over de bespreking die daar deze week is gevoerd. Ten aan zien van de Theo Thijssenschool wor den wat meer preciese gegevens ge vraagd. De woningbouw in Poortam bacht is als gegeven van belang voor 't Kofschip, waarover in een later stadium zal worden gesproken in verband met de aanstelling van een negende leerkracht. Rector drs. P. Vis van de RSG heeft ernstig bezwaar tegen het verbou wen van een gedeelte van het school gebouw aan de Manhuisstraat voor de PTT, wanneer daar te zelf der tijd vier of misschien wel zes lokalen over RSG-onderwijs worden ge bruikt. Voor werken in DACW-verband zijn er voldoende in bestek gereed. Arbeidsburo's Er is nog weinig gesproken:over de werkgelegenheid na het beëindigen van de Oosterscheldewerken, omdat de arbeidsburo's de handen vol heb ben aan de nieuwe gebiedsindeling per 1 januari 81. Zierikzee zou dan een buro van de derde orde worden, een „bijkantoor" van Goes, terwijl voor een „eerste orde" is gepleit als Goereee-Overflakkee bij eventuele procinciale grenswijziging bij Zierik zee en Tholen zou kunnen worden ge voegd. De heer Bij de Vaate betreurde die gang van zaken, omdat bij deze door voering drie-en-halve mankracht be schikbaar is, zijns inziens te weinig voor een goede begeleiding. De kom missie van advies voor Schouwen- Duiveland blijft in elk geval bestaan. Werk is er ook nu genoeg, mis schien minder aantrekkelijk, maar kleine landbouwers vinden b.v. heel snel werk in de stille winterperiode. „Brogum" Wethouder P. de Rijke zei, dat de jeugdsoos „Brogum" misschien de 18 procent b.t.w. van de bouwkosten te rug zal krijgen en hij vond de slechte toestand van het C.J.V.-gebouw een urgente zaak. Hij kon niet beloven dat het fietspad langs de Laan van St. Hilai re bij het ingebruiknemen van de Rijkssscholengemeenschap gereed zal zijn, omdat bedrijf Vaane eerst naar het industrieterrein Zuidhoek moet zijn verhuisd. Hij streeft wel naar een snelle af wikkeling. De heer Van Velthoven verduide lijkte nog eens, dat de stichting van een gemeenschapsruimte in Poort ambacht in de beginfase (de kommis sievergaderingen) is gestrand, maar de heer Groen vond dat de principe uitspraak van de gehele raad voor dat doel nog steeds verwachtings- wekkend geweest. Voor de toekomst van de Concert zaal zag de heer Groen graag een kommissie ad hoe ingesteld. De heer Geleijnse was niet voldaan over de gang van zaken bij de begrotingsbe handeling, wilde een bespreking over de beschouwingen in het senio renconvent en zal daar te zijner tijd op terugkomen. Welzijnswerk Over de bundeling van het wel zijnswerk, die het C.D.A. via B.W. en S. en de P.v.d.A. van onderaf bij de Stichtingen wil laten beginnen, acht te de voorzitter het een taak van het bestuur om een dergelijk beleid gestalte te geven. Over de plannen van en besprekingen met de Corneli- astichting wordt volledige opening van zaken gegeven. „Daar is niets ge heimzinnigs aan." Ietwat scherp viel de raadsvoorzit ter uit tegen de P.v.d.A. omdat „die fraktie elk plan tot verkeersvoorzie- ningen torpedeert, hetgeen tegen het belang van middenstand en be drijfsleven is". De heer Groen: „Wij willen de mid denstand niet kapot maken, wij wil len alleen niet méér autoverkeer in de - historische - binnenstad." Van daar ook is de P.v.d.A. tegen de door braak Raamstraat, maar wel voor de koppeling Raamstraat-Laan van St. Hiliare om zodoende de Hoofd poortstraat te ontlasten van. verkeer. „Lelijk woord" Drs. Sayers zou de raadszaal op last van de voorzitter bijna hebben moeten verlaten, wanneer hij ten derde male een lelijk woord zou ge bruiken bij het gemelde voornemen, dat de P.v.d.A. het verzoek om subsi die van de Bond tegen het Vloeken niet zou ondersteunen. De subsidie ging door; de P.v.d.A. was in zijn ge heel tegen. De heer Asma zou graag uitgezocht zien hoeveel subsidie precies naar welke sportvereniging gaat. Wethou der Van Gastel kon dat nog niet toe zeggen; het is een ingewikkeld reken werk. De P.v.d.A. wenste genotuleerd dat de fraktie de onroerendgoedbe- lasting met 4 procent verhoogd had willen zien (gezien het grote aantal werken). VLISSINGEN, 27-11. Het informa tiecentrum over de Oosterschelde werken van de Deltadienst van Rijkswaterstaat op het werkeiland Neeltje Jans in de monding van de Oosterschelde, zal de maanden de cember en januari gesloten zijn voor het publiek. Het informatiecentrum bestaat nu anderhalf jaar en in die tijd hebben 140.000 mensen zich laten informeren over de Deltawerken en hebben ze de bouw van de pijlers voor de water- doorlaatbare peilerdam in de mon ding van de Oosterschelde zelf kun nen bekijken. In het afgelopen jaar hebben 750 groepen zich gemeld voor exkursie naar het informatiecentrum, waaronder vele buitenlandse groe pen. Ongeveer de helft hiervan zag het bezoek als een uitstapje naar 't ogenschijnlijk obereikbare kunstma tige eiland, de andere helft, vooral scholen, had met het bezoek een meer educatief doel voor ogen, zo blijkt uit mededelingen van Rijkswaterstaat. WASHINGTON. Voor het eerst sedert de Amerikaanse presidentsverkiezin- ?en, hebben president Carter en zijn opvolger Reagan elkaar ontmoet. Het ge- eurde op het Witte Huis, waar beiden - met hun echtgenotes - op de foto gin gen. Links de Carters. Vrijdag 28 november Zierikzee „Huis van Nassau", vogeltentoon stelling „Zang en kleur". Aanvang: 19.00 uur tot 23.00 uur. Kerkwerve Verenigingsgebouw. Duivententoon- stelling „Gevleugelde Vrienden". 21.00 - 24.00 uur. Burgh Café-bar „de Westhoek". Ledenver gadering H.S.V. „de Krabbe. 20.00 uur. Brouwershaven Kantine „Onder de Molen". Kaart avond sportvereniging. 20.00 uur. Zonnemaire Café „Bommenede". Bond van op- zichzelf Staanden. 20.00 uur. Noordgouwe H.C.R. Van derWeijde. Finale biljar ten bandstoten 3e kl. Nieuwerkerk Vergaderzaal Ger. Gem., Stations straat 9. Bijeenkomst S.G.P. Aan vang: 19.30 uur. Dreischor Plaatsenhuis, Welfare-verkoop, 14.00 - 16.00 uur. Zaterdag 29 november Zierikzee „Huis van Nassau", vogeltentoon stelling „Zang en kleur". Aanvang: 11.00 uur tot 23.00 uur. Zwembad Onderdak. Klubkam- pioenschappen zwemvereniging On derdak. 8.30 uur. Balie. Vertrekpunt kompetitie vis wedstrijd op 't strand. 12.00 uur. Kerkwerve Verenigingsgebouw. Duivententoon- stelling „Gevleugelde Vrienden". 16.00 - 24.00 uur. Zaterdag 29 en zondag 30 november Dokter J. B. Visser, Poststraat 32, Zierikzee, tel. (01110) 3965 neemt waar voor dokter Bont- kes, dokter Van Geer en dok ter Lodiers. Spreekuur uitsluitend voor dringen de gevallen zaterdag-, en zondagmor gen van 11.00-11.30 uur. Dokter J. Ph. P. Stenger, Burghse- weg 54, Haamstede. Tel. (01115) 1861 neemt waar voor dokter Bruel, dokter Flach en dokter Verbeek-van Beek. De weekenddienst loopt van vrijdag middag 18.00 uur tot maandagmor gen 08.00 uur. Voor spoedgevallen is er spreekuur van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur, zowel op zater dag, en zondag. Buiten spreek uurtijden alleen dringende gevallen. Dokter H. Speelman, Oosterland, Leuvenstraat 9. Telelefoon (01114) 1280, neemt waar voor dokter Van den Berg en dokter Buytendijk. Tandarts J. J. Bakker, Oude Haven 4, Zierikzee, Tel. (01110) 3016, neemt waar voor geheel Schouwen- Duiveland. De weekenddienst bestaat uit twee spreekuren voor spoedgevallen na melijk van zaterdag- en zondag middag van 17.00-17.30 uur. Zuster T. van Duren, Schutterhof- straat 3, Zierikzee, tel. (01110) 5327 neemt waar voor Zierik zee. Zuster Kooman, Wielingenstraat 20, Zierikzee, tel. (01110) 5128, neemt waar voor Duiveland en Bruinisse. Zuster C. v. d. Haven, Haamstede, Bernardstraat 2, tel. (01115) 1423, neemt waar voor geheel Schouwen. Dierenarts S. Bergsma, Zierikzee tel. (01110) 2180 heeft dienst voor Schouwen-Duiveland. Apotheek C. C. H. Verschuren, Zie rikzee, Dam 18 is op zaterdag geopend van 9.00-12.30 uur en van 16.30-17.30 uur. Op zondag van 12.00-12.30 uur en van 18.00-18.30 uur. Bel voor noodgevallen alarmcen trum Noord- en Midden-Zeeland, tel. (01100) 14444. Zonnemaire Optocht. Sinterklaas. 13.30 - 16.30 uur. Noordgouwe H.C.R. Van der Weijde. Finale biljar ten bandstoten 3e kl. Nieuwerkerk Dorp, aankomst Sint Nicolaas, 14.00 uur, 14.30 uur in Ons Dorpshuis. Zondag 30 november Haamstede Bar de Oude Zeef. Optreden ensem ble „Al te klein". 16.00 uur. Zaal Ger. Kerk; Interkerkelijke Vre desberaad, 20.00 uur. Zaal Geref. Kerk; Avondgebed, 18.00 uur. Noordgouwe H.C.R. Van der Weijde. Finale biljar ten bandstoten 3e kl. Nieuwerkerk Ned. Hervormde Kerk. Kinderen oe fenen voor het Kerstfeest. 11.30 uur. Maandag 1 december Zierikzee Hervormd Verenigingsgebouw. Vor mingsavonden kerkelijke medewer kers. 19.30 uur. Haamstede O.l.s. „De Kirreweie". Vergadering Vereniging Openbaar Onderwijs afd. Westerschouwen. 19.30 uur. Kombi-schoop; Ledenvergadering V.O.O. afdeling Westerschouwen, 20.00 uur. Scharendijke Raadhuis. Gemeenteraad Midden schouwen, 20.00 uur. Dinsdag 2 december Zierikzee Raadzaal. Kommissievergadering fi nanciën. Aanvang: 19.30 uur. „Zeeuwsche Herberghe". Z.V.U. kursus „Ken Uw recht". 20.00 uur. Huis van Nassau. Ver. v. Bedrijfs voorlichting, 20.00 uur. Bestuurskamer dienstgebouw. Inter gemeenschappelijke Sociale Dienst, 19.45 uur. Advertentie weekend servicedienst tel. (01110) 3635 Kerkwerve Verenigingsgebouw. Sint Nico laasmiddag bejaardensoos. 14.30 uur. Verenigingsgebouw, Sinterklaas avond voor jeugd van 12 t/m 16 jaar, 20.00 uur. Burgh ,,'t Grote Zwijn". Jaarvergadering ijsvereniging Burgh-Haamstede. 20.00 uur. Woensdag 3 december Zierikzee Wereldwinkel. Geopend van 10.00 - 17.00 uur en van 19.00 - 21.00 uur. Kerkwerve Verenigingsgebouw. Sinterklaas avond. 19.30 uur. Nieuwerkerk Gemeentehuis, vergadering Gemeen teraad, 20.00 uur. Bruinisse Herv. Verenigingsgebouw. Postze gelverzamelaarsvereniging. 19.30 uur. Middelburg Provinciehuis. Vergadering afdeling basisonderwijs van de provinciale onderwijsraad. 14.00 uur. Big „S" (Burgh-Haamstede) Openingstijden: vrijdag van 20.00-23.00 uur; zaterdag van 20.00- 24.00 uur; zondag van 14.30-18.00 uur. De Pul (Bruinisse) Vrijdagavond 20.00 uur, draait in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw de film „Last Waiz"; met Bob Dylan, Eric Clapton en Van Morrison. Openingstijden: vrijdag van 19.30-23.00 uur; zaterdag van 19.30- 24.00 uur; zondag gesloten. Brogum (Zierikzee) Openingstijden: vrijdag 20.00-24.00 uur; zaterdag 20.00-1.00 uur; zondag 15.00-18.00 uur. (01110) 2255 HUISAANSLUITINGEN Redaktie (niet voor bezorging), na 17.30 uur: (01110) 5396, (01110) 5415 Advertenties (01119) 660 Bezorging (01119) 660 na 18.30 uur Zierikzee heeft nu op snit gesneden bruggen en - lang alweer - de haven meesters lopen (en rijden) er piekfijn bij, maar in het kader van de opening van de nieuwe Zuidhavenbrug, kwam dat verhaal van die vroegere havenmeester, die „een centje wilde bij verdienen". Nu, dat deed hij „dus" en hij gebruikte er een armtie rig scheepje voor, voer uit en legde bij laag water aan op een zandbank. Dan begon hij zijn scheepje met zand te laden; veel kon er niet in, maar alles ipas in die tijd meegeno men. Dan wachten tot het vloed werd en daar voer hij er weer eens van door, over de Schelde, door de Nieu we Haven, onder de brug door en meerde af aan de Oude Haven. Eerst moesten nog de spie-enuit de witte brug" om hem open te krij gen. Dan werd het scheepje gelost. Een grote hoop zand kwam op de tvallekant en dat u>as allemaal bestemd voor de metselaars, want die immers moesten cement maken. De metselaars rukten aan met krui wagens en kochten het zand van de havenmeester voor f 1,25 per kubie ke meter. Ik bedoel maar, het was de simpelheid zelf en feitelijk was het ook zo toen met de mosselarij. Er is nog wel eens een bejaarde vis ser, die een dagje (aktief) mee wil va ren op een kotter, maar hoewel de man zijn hele leven op zee heeft door gebracht - hij staat met twee linker handen. Al die handles, knoppen, buizen, lieren; hij snapt er niets meer van, want een mosselkotter is ook al één brok techniek geworden, met al le snufjes die maar te bedenken val len. Vroeger was er een oógaers (hoogaars), dat was een schuitje met een holte en met handkracht kwa men de mosselen er in. Heel gewoon. Vetpot was het niet, vooral niet in de tijd van de zeilen, maar toch is toen toch maar de grondslag gelegd voor de moderne schelpdierkultuur. Ja, je zult daar met een vracht mosselen uit het noorden willen komen en er blaast geen aasje wind in de zeilen en dat met een bederfelijk produkt aan boord. De bejaarde schippers van nu, kij kend naar de panelen, vol knoppen en schakelaars, schudden het wijze hoofd: ,,'t is ömae anders" denken en zeggen ze,,'k Zou d'r nie mee kunne vaere", bekennen ze. Ze kijken eens in de buis van de radar, geven een tikje op de scheepsbel en daar laten ze het bij. Alleen de mossel is eender gebleven; een wonderlijk schelpdier, smakelijk, eiwitrijk en „de pries is gelokkig goed", voegen ze er aan toe, want ze begrijpen ook wel, dat die dure karren van tegenwoordig ook betaald moeten toorden. Dan nog iets geks eigenlijk. In die nieuwe boten staan Japanse motoren. Nederlandse machinefabrieken moeten op de te nen staan om het hoofd boven water te houden, als dat al lukt, maar de motoren komen van de andere kant van de aardbol. Uit het land, dat de oorlog verloor. Zo gaat dat; wie het snapt, mag het zeggen! SCHIEREILANDMAN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 2