Na lang wachten eindelijk overwinning voor herenteam Treffen tussen eerste en tweede meisjesteam Mevo '80 ZEER GOEDE START VAN KORFBALTEAM ALL READY NEGENDE OVERWINNING IN SUKSESSIE VOOR SCALDINA Geslaagde tentoonstelling voor v.v. „Ons Genoegen" Standen rekreatieve badminton kompetitie op Schouwen-Duiveland ERIC DE NOORMAN H.v. Delta Sport Volleybal in Onderdak Tentoonstelling v.v. Zang en Kleur in Huis van Nassau Zierikzeese Bridge Club In Oosterland Goede start voor AZ' 67 In mikrokompetitie SUCCESJES 5 Zes wedstrijden heeft het eerste herenteam van handbalvereniging Delta Sport moeten wachten op een overwinning. De wedstrijd, thuis tegen Walcheren werd met 19-12 gewonnen door een fel en gemotiveerd team, dat Walcheren weinig kans gaf. De Vlissingse spelers waren ver zwakt door het ontbreken van hun topschutter, maar vanaf het begin toonde Delta Sport zich de betere ploeg, zonder echter een topvorm te bereiken. Delta Sport liep uit tot 4-1 en via 6-4 werd de ruststand van 7-5 bereikt. Na de rust viel de beslissing. Gedurende twintig minuten werd de aanval van Walcheren lamgelegd, terwijl Delta Sport regelmatig scoorde. Pas in de laatste tien minuten kon Walcheren de stand een wat beter aanzien geven. Heren II verloor met 26-18 van het sterke G.S.C. ID. Dames I won maar net van EMM, 3-5 en blijft daardoor in de top van de eerste klasse. Meisjes I en II wonnen respektievelijk van Walcheren en EMM met 15-6 en 3-7. Bij de jongens verloren de welpen en de pupil len met 0-5 en 6-10 van Walcheren. De jongensadspiranten klopten EMM met 15-19. Programma Zondag 30 november: Dames I speelt uit tegen Hontenisse en staat een zware wedstrijd te wachten. Het krachtsver schil tussen beide teams is gering. De meisjesadspiranten zullen het moeilijk krijgen bij Operatie in Oostburg. Dames: Hontenisse-Delta Sport 15.40 uur; meisjesadspiranten: HVH- Delta Sport 14.55 uur; jongensadspi ranten: Operatie-Delta Sport 13.30 uur; jongenspupillen: EMM-Delta Sport 9.30 uur. Het eerste en tweede meisjesteam van volleybalvereniging Mevo '80 treffen elkaar komend weekeinde. Beide spelen in de tweede klasse C. Het eerste meisjesteam voert de ranglijst aan met 10 wedstrijdpunten uit 5 wedstrijden, terwijl het tweede meisjesteam tot op heden slechts twee wedstrijdpunten heeft moeten afstaan en 6 wedstrijdpunten uit 4 wedstrij den heeft. De geplande wedstrijd vangt vrijdag avond 28 november om 19.00 uur aan in sporthal Onderdak te Zierikzee. Eveneens zijn er thuiswedstrijden voor het derde en vierde herenteam en het eerste damesteam. Heren UI van Mevo '80 komt uit tegen de koplopers van s.v. Kwiek uit Bruinisse en moet weinig kansen op een positief resultaat worden toebedacht. Heren IV moet in staat worden geacht te winnen van Spivo VI uit Spijkenisse. Heren ID komt te 19.00 uur a.s. vrijdag in Onder dak uit; de wedstrijd van heren IV vangt om 20.15 uur aan. Het eerste dames team, uitkomend om 20.15 uur, moet wederom winstkansen worden toebe- De vogelvereniging „Zang en Kleur" organiseert voor vrijdaga vond 28 en zaterdag 29 november een tentoonstelling in het ,,Huis van Nas sau". Aan deze jaarlijkse ten toonstelling doen ongeveer 450 vo gels mee van verschillende pluimage. De hoofdmoot bestaat uit kanaries onderverdeeld in verschillende groe pen, waaronder kleur-, vorm- en postuurkanaries (280 stuks). Verder zijn er grasparkieten, grote parkie ten, tropische volgens en kwartels. Leo Lukus uit Noordgouwe heeft twee Molukken lories gekweekt, een bijzonder prestatie. De keurmeesters zijn: voor de ka naries P. Koster uit Ryen, C. Mol uit Willebrord, M. van Broekhoven uit Bergen op Zoom en D. Kraak uit Mid delburg. Voor de tropische vogels, parkieten en kwartels A. v. d. Waal uit Hogerheide- en H. de Heer uit Middelburg. De vereniging heeft dit jaar vier honderd nieuwe tentoonstellings- kooien aangeschaft. Deze grote in vestering was mogelijk door vele ja ren akties te houden ten bate van de aankoop. Er zal een rad van avon tuur draaien om de onkosten van dit evenement zoveel mogelijk te dek ken. De toegang is gratis. Voor tijd: zie agenda. dacht tegen Kangoeroe UI uit Oost- voorne. Een goede concentratie en op timale inzet zijn daarbij wel vereist. Wedstrijden Zonder Wim v.d. Zande speelt het eerste herenteam a.s. zaterdag om 17.30 uur in Brielle tegen Kangoeroe IV. Na de gemakkelijke zege van vorig weekeinde is het oppassen geblazen tegen dit team. Het tweede herenteam gaat op die dag op bezoek bij koploper Ibis II te Hellevoetsluis. Alhoewel het tweede herenteam een moeilijke opga ve staat te wachten is men bij voorbaat zeker niet kansloos. De geplande wed strijd vangt te 16.15 uur in Hellevoet- sluis aan. Tweede damesteam Het tweede damesteam speelt a.s. zaterdag te 13.30 uur in Strijen tegen V/Quich. Laatstgenoemd ,team staat momenteel als tweede geklasseerd in de 3e klasse C, zodat het Mevo '80- team een zware opgave staat te wach ten. Het derde damesteam reist naar Ro zenburg om de strijd aan te binden tegen het op gelijke hoogte geklasseer de Voveio V. Deze wedstrijd vangt a.s. zaterdag te 14.30 uur aan. Uitslagen van de deze week gespeel de onderlinge wedstrijden van de Z.B.C.: Groep 1: 1. Fr. en W. v.d. Berg, 135 pt; 2. heren Blonck-Hoogerwerf, 128 pt; 3. echtpaar Nolet, 127 pt; 4. me vrouw van Geesbergen-heer v.d. Mark, 121 pt; 5. herenBecu-van der Post, 102 pt; 6. dames Does-Hendriksen, 101 pt; 7. heren Pos-Schot, 98 pt; 8. echtpaar Kloet, 96 pt; 9. echtpaar Pomper, 89 pt; 10. mevrouw Heuser-heer Boot, 83 pt. (216 is 100%). Groep II: 1. dames v.d. Valk-van de Zande, 133 pt; 2. heren Besamusca- Meulstee, 130 pt; 3. mevrouw Post- De vogelvereniging „Ons Genoe gen" uit Zierikzee hield een geslaag de tentoonstelling in het dorpshuis „de Oosterhof" te Oosterland. Hier onder volgen de uitslagen: Kamp. pigm. EK J. C, Berrevoets 89 punten; le pigm EK H. van Strien 89 punten; 2e pigm. EK J. Ver- straaten 88 punten; 3e pigm. EK J. Verstraaten 88 punten. Kamp. vetstof EK L. J. de Bruin 89 punten; le vetstof EK G. Berrevoets 89 punten; 2e vetstof EK J. C. Berre- voets 88 punten: 3e vetstof EK J. C. Berrevoets 88 punten; 4e vetstof EK J. C. Berrevoets 88 punten. Kamp. OEK pigm J. Verstraaten 89 punten. Kamp. OEK vetstof J. Verkaart 88 punten; le OEK vetstof J. C. Berre voets 88 punten; 2e OEK vetstof L. J. de Bruin 88 punten. Kamp. OK pigm H. van Strien 89 punten; le OK pigm. J. C. Berrevoets 89 punten. Kamp. OK vetstof J. C. Berrevoets 88 punten; le OK vetstof L. Boller 88 punten; 2e OK vetstof J. C. Berre voets 87 punten; 3e OK vetstof L. Bo- Iier 87 punten. Kamp. postuur EK J. J. H. de Bruijn 90 punten. Kamp postuur OK J. J. H. de Bruijn 89 punten. Kamp. grasparkiet EK C. Jonker 89 punten; le grasparkiet EK C. Jon ker 89 punten; 2e grasparkiet EK B. van Achterberg 88 punten; 3e heer de Wit, 128 pt; 4. dames Anker- Tillema, 118 pt; 5. damesBecu-van der Post, 115 pt; 6. echtpaar Schults, 112 pt; 7. heren Timmer-Turel, 105 pt; 8. dames van Oeveren-Tennekes, 89 pt; 9. dames Verschoor-de Vlieger, 80 pt; 10. dames Dreijer-Goedhart, 70 pt. (216 is 100%). AZ '67 is de derde ronde van Europa Cup-III uitstekend begon nen met een 2-2 gelijkspel in de uitwedstrijd tegen het Joegoslavi sche Radnicki Nis. Uit een handig door Nygaard geno men vrije trap kon Jonker in de 32e minuut AZ '67 voorsprong geven (0-1). Twee minuten na rust veroorzaakte Richard van der Meer welke door de Joegoslavische doelman werd benut (1- 1). Door Kees Kist kwam AZ '67 na een half uur spelen in de 2 e helft weer op voorsprong (1-2) waarna 8 minuten voor tijd Panajotovic voor de gelijkma ker zorgde (2-2). Jammer genoeg werd na de rust de wedstrijd weer ontsierd door dingen welke niet op een voetbalveld thuis horen. Aanleiding tot de verhitte ge moederen zowel binnen- als buiten de lijnen was een fraai doelpunt van de Joegoslaven dat al dan niet terecht door de Zwitserse scheidsrechter Ring- Ii werd afgekeurd. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Huizen (N.-H.): G. S. A. de Knegt, Barneveld; te Wester- haar; R. T. Huizinga, Nieuwe Pekela; te Surhuisterveen-Boelenslaan: H. G. Roozenda, Burgwerd en Lollum. Gereformeerde Kerken Beroepen te Culemborg: D. N. Ver schoor, Zeist; te Rotterdam-IJssel- monde: W. A. Jelsma, Helmond. Aangenomen naar Bennekom: W. Blanken, Groningen-West. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Bergschenhoek: M. H. Rougoor, kand., Kampen. Christelijke Gereformeerde Kerken Tweetal te Veenendaal (Pniëlkerk): H. H. Klomp, Zwaag- westeinde en J. Oosterbroek, Opper does. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Gouda: C. Harinck, Dordrecht; te Westzaan: A. Moerker ken, Nieuwe-Beijerland; te Bodegra ven: J. van Haaren, Amersfoort; te Zwijndrecht: P. Honkoop, Kampen. Tweetal te Almelo: A. Bac, Oostka- pelle en J. van Vliet, Aagtekerke. Oud Gereformeerde Gemeenten in Nederland Bedankt voor St. Philipsland: dhr. A. P. van der Meer, Kinderdijk. Het eerste team van All Ready heeft de eerste twee punten op zak. In de eerste wedstrijd van het seizoen werd met 4-5 van het Rotterdamse H.P.V. I gewonnen. Een minimale overwinning in deze lastige uitwedstrijd maar daajEpm niet minder verdiend. Was All Ready I in de oefenwedstrijden aardig op schot (33 doelpunten uit 3 wedstrijden), nu wilden de ballen er niet in. Pas na 22 minuten in de eerste helft viel het eerste All Ready-doelpunt. De gelijkmaker want H.P.V. had even daarvoor de score geopend. De kombinaties in het eerste aan valsvak werden meestal zonder tempo uitgevoerd en had men een keer een vrije kans, dan werd deze gemist. Ada van Tiggelhoven, Piet de Ronde en Leo Fonteine kregen allen de kans om de score te openen maar steeds kwamen zij te kort onder de korf zodat niet meer de bal omhoog kon worden gebracht. Zeker éénmaal had de bal toch op de stip gelegd moeten worden. De verde diging, die de zaken vrij aardig onder kontrole had en twintig minuten de nul handhaafde, kon alleen maar toezien toen de scheidsrechter H.P.V. wel een strafworp toekende en deze feilloos benut werd. Strafworp Even daarna dan was het Piet de Ronde die van afstand het eerste doel punt van het seizoen liet aantekenen. Het tweede aanvalsvak ging furieus van start en meteen waren er ook de kansen. Een omdraaibal van Hans van Gastel ging maar net mis en Corrie Stoutjes dijk had pech van afstand. Het was Jaap van Gastel die All Ready op voorsprong zette door van afstand te scoren, (1-2). Dit was van korte duur want één minuut later was de stand weer gelijk. Met deze 2-2 stand werd de eerste helft afgesloten. Nederlands Hervormde Kerk Beroepen te Woerden: drs. W, Ver boom, Waddinxveen; Leiden als pred. voor bijz. werkz. (diakonaal predikant): A. Bronkers, préd. voor bgw. werkz. (secr. Raad voor het jeugdwerk te Driebergen). Aangenomen naar Stad aan 't Ha ringvliet: (toez.) G. C. Klok kand. te Barneveld; naar Beetsterzwaag, Ol- terterp en Nijbeets: C. Nieboer, W ommels-Hi j daard Gereformeerde Kerken Aangenomen naar Naaldwijk: W. Griffioen, Den Haag-Escamp. Gereformeerde, maakt Kerken Vrij ge- In de tweede helft mocht het eer ste aanvalsvak het weer proberen en weer zaten de meeste schoten nogal uit de richting. Zo kon het gebeuren dat H.P.V. weer voor sprong nam, (3-2). Toch was All Ready technisch gezien zeker de betere ploeg en vanaf de kant was het eigenlijk onbegrijpelijk dat All Ready niet kon doordrukken. Tien mi nuten na rust dan toch de verwachte gelijkmaker. Leo Fonteine zorgde van afstand voor 3-3. Nu begonnen de ze nuwen in deze eerste microwedstrijd ook een woordje mee te spreken en de wedstrijd werd wat chaotisch. Het tweede aanvalsvak liep ook niet zoals het behoorde maar er werd wel ge scoord. Toen Corrie Stoutjesdijk een kwartier voor tijd van afstand All Ready weer de leiding gaf ging men iets rusti ger spelen. Tien minuten voor het einde sloeg Hans van Gastel een gat tussen beide ploegen door van afstand te sco ren, 3-5. Fraaie kansen Nu ging All Ready op balbezit spelen en door het risico dat H.P.V. moest nemen kwamen er een aantal fraaie kansen op rij Leo Fonteine mocht (eigenlijk) een strafworp nemen nadat Piet de Ronde geblokkeerd werd maar hij miste. Even later mocht Leo het tot tweemaal toe proberen vlak onder de korf maar ook nu was de zuiverheid ver te zoeken. Ada van Tiggelhoven en Gerda Kloet kregen eveneens nog prachtige kansen om de voorsprong uit te bouwen maar de bal wilde niet door de mand. All Ready maakte het zich daar om nog erg moeilijk en in een chao tische slotfase scoorde H.P.V. nog van afstand. In de laatste seconden gebeurde er nog van alles maar de verdiende zege kwam niet meer in gevaar. Een niet zo beste wedstrijd, deze eerste in de zaal maar er werden twee punten in een uitwedstrijd gepakt en daar gaat het toch om. Omdat de thuiswedstrijd zaterdag tegen Harga I is uitgesteld, is de eerst volgende confrontatie die tegen ODOI in Dordrecht en wel volgende week zaterdag om 18.50 uur. Te koop: Buitenkans.'! Partij nieuwe hardhouten voor- en achter deuren in diverse maten en modellen, 20-50% korting. Zolang de voorraad strekt. Keukencentrum Tieleman B.V., Binnenweg 7a, Melis sant, tel. 01877-2555. Hydraulische slakken voor erf verharding, thuis gele verd. Lage prijzen. Gebr. Stouten, Ringweg IA, Oosterland, tel. 01153-2130. Philips Elek. apparaten. Dan is 't goed. Radio v. d. Berge, Zierikzee. Tuinturf - turf strooisel - pot grond - gedroogde stalmest, enz. Bescherm uw aardappe len met „kiemremmer". Zaadhandel Bolle, Zuidwel- lestraat 14, Zierikzee, tel. 01110-3272. Nieuwste brilmonturen, alle prijzen, verrekijkers. Berg mans Brillen, tel. 2029, Zie rikzee, levert aan alle zieken fondsen. Tomos 4 L, geheel zwart, uit voorraad leverbaar. Twee- wielercentrum C. Hart, tel. 01110-2248, Kerkwerve. Pioneer kettingzagen, vanaf 495,- exkl. Blom b.v. Burgh, Haamstede, 01115- 2020. In november: Kinderfietsen en jeugdfietsen voor speciale prijzen. HEMO - Zierikzee, Weststraat 5-7. Kinderschaatsen en sleden. Verhage's speelgoed- en hob byhuis, St. Domusstraat 54, Zierikzee, tel. 01110-2123. Zaterdags: Vers gerookte pa ling. W. K. Schot, Nieuwe Haven 123, tel. 01110-2374. Nuttige geschenken. Elek. voet verwarmingsmatjes, voetenzakken of dekens. Ra dio v. d. Berge, Zeven huisstraat 6. Slagerij Leen Simmers, St. Domusstraat 26, tel. 2588. 1 kg malse stooflappen 10,98; 500 gr. kippoten 3,75; Woensdag 1 kg gehakt 7,-. i Showroomaanbieding: Kunststof keuken, kleur don kerbruin, lengte 268 cm. Compleet met: Corian aan- rechtblad, ronde mokka brui ne spoelbak, afzuigkap, gas- kookplaat, servieskast, indi recte verlichting 2.750,-. Keukencentrum Tieleman B.V., Binnenweg 7a, Melis sant, tel. 01877-2555. Beroepen te Dokkum: K. Jonker, kand. te Zwolle; te Leek-Roden; J. M. Goedhart, Zwolle; te Musselkanaal- Valthermond: J. W. van der Jagt, kand. te Bunschoten. De rekreatie badminton kompetitie op Schouwen-Duiveland is in volle gang. Hieronder volgen enkele uitslagen en standen, bijgewerkt tot en met zondag 23 november: le klasse: Duiveland I-Duiveland II 3-3; Netovertnet I-Z.S.C. 15-1; Zierik zee Ü-Zierikzee I 1-5; Z.S.C. I-Duive- land I 2-4; Duiveland Ü-Zierikzee II 6- 0; Zierikzee I-Netovertnet I 4-2; Net overtnet I-Duiveland II5-1; Zierikzee I- Z.S.C. 16-0; Zierikzee I-Duiveland 13- 3; Z.S.C. I-Zierikzee II 5-1. L Zierikzee I 4 3 1 0 7 18- 6 2. Netovertnet I 3 2 0 1 4 12- 6 3. Duiveland I 3 1 2 0 4 10- 8 4. Duiveland II 3111310-8 5. Z.S.C. I 4 1 0 3 2 8-16 6. Zierikzee II 3 0 0 3 0 2-16 2e klasse, afdeling I: Z.S.C. IÜ-Re- nesse I 6-0; D.F.S. I-Zierikzee Dl 3-3; Netovertnet II-Duiveland Dl 4-2; Zie rikzee m-Z.S.C. Hl 5-1; Renesse I- D.F.S. 10-6; Renesse I-Duiveland UI 0- 6; D.F.S. I-Z.S.C. HL 4-2; Duivelandlü- Zierikzee IH 1-5; Netovertnet II-Re- nesse I 5-1. Het le team van de tafeltennisvereniging Scaldina, reeds kampioen in de 4e klasse C, heeft ook in de uitwedstrijd te Middelburg tegen MZ haar ongeslagen rekord weten te handhaven. 2e klasse, afdeling 1: 1. D.F.S. I 3 2 1 0 5 13- 5 2. Zierikzee UT 3 2 1 0 5 13- 5 3. Netovertnet II 22004 9-3 4. Duiveland m 31022 9-9 5. Z.S.C. III 31022 9-9 6. Renesse I 4 0 0 4 0 1-23 2e klasse, afdeling II: D.F.S. Ïï-Tor- pedo I 5-1; Z.S.C. IV-Z.S.C. D 3-3; Zierikzee IV-Netovertnet UT 3-3; Tor pedo I-Z.S.C. IV 3-3; D.F.S. ILZ.S.C. II 4-2; Torpedo ï-Zierikzee IV 3-3; Netovertnet HI-Z.S.C. IV 5-1; Z.S.C. Ü-Zierikzee IV 5-1; Z.S.C. Ïï-Netovert- net ID 3-3; Z.S.C. IV-D.F.S. 0-6. 2e klasse, afdeling II: 1. D.F.S. D 3 3 0 0 6 15- 3 2. Z.S.C. H 4 12 14 13-11 3. Z.S.C. IV 4 1 2 1 4 10-14 4. Netovertnet ïn 3 0 2 1 2 8-10 5. Torpedo I 3 0 2 1 2 7-11 6. Zierikzee IV 3 0 2 1 2 7-11 Cor Smalheer opende met een een voudige overwinning waarna Hans Vol- keri, speelde deze avond niet zo best, de winst aan zijn tegenstander moest laten. Michel Holm zorgde goed spe lend weer voor een voorsprong (1-2) waarna Hans Volkeri en Cor Smalheer in een uitmuntend gespeelde dubbel, 21-13 en 21-8, de winst naar zich toe trokken (1-3). Smalheer speelde in de volgende partij de eerste game zwak maar won toch met 22-20. Tweede game In de 2 e game liep het weer aanmer kelijk beter bij hem en met 21-9 be zorgde hij Scaldina een 4-1 voorsprong. Michel Holm speelde hierna een goede partij maar verloor met een bal in het net bij de stand 19-20 in de beslissende game (4-2). Hans Volkeri boekte hierna een ge- AMSTERDAM. De Scientology Kerk in Amsterdam heeft aan de mi nister van financiën een. dringend verzoek gedaan een onderzoek in te stellen naar het „lek" bij.de be lastingdienst Amsterdam via welk, volgens de Kerk, gegevens over haar in handen van VARA's ombudsman Frits Bom terecht zijn gekomen. makkelijke zege op zijn tegenstander (2-5) waarna Holm evenals in zijn vori ge set in de 3e game bij de stand 20-19 de boot inging. In een goed gespeelde partij stelde Smalheer de overwinning voor Scaldina veilig (3-6) waarna Vol-, keri in de laatste set nog winst aan zijn tegenstander moest laten (4-6). Programma: Donderdag 27 novem ber; Scaldina-Kerkwerve Iü, Raam straat 20.15 uur. Vrijdag 28 november; MZ XVI-Scaldina TAFELTENNIS AFDELING ZEELAND 2e klasse B: MZ V-Zand III 6-4; Ma- rathon-Kerkwerve 9-1; Aloy II-Wes- terzicht 2-8. 3e klasse C: Kerkwerve II-MZ IX 5- 5; Westerzicht II-Goes II 7-3; Big Smach III-Kapelle 10-0. 4e klasse A: MZ XI-TTVO 7-3; Ka- pelle II-MZ XVI 8-2. 4e klasse C: PNL II-Westerzicht IV 2-8; MZ XlII-Scaldina 4-6. JUNIOREN 3e klasse B: Kerkwerve-Wester- zicht IV 9-1; Goes-Zand V 8-2; TTVO III-MZ VI 7-3. P/W le klasse: Westerzicht V-Kerk- werve II10-0; Laurens IV-MZ VII5-5. 2e klasse B: Kerkwerve IV-Lau- rens VII 2-8; MZ X-Zand IX 2-8. grasparkiet EK J. Jonker 88 punten; 4e grasparkiet EK B. van Achterberg 88 punten. Kamp. grasparkiet OEK b. van Achterberg 89 punten. Kamp. grasparkiet OK C. Jonker 90punten; legrasparkiet OK C. Jon ker 90 punten; 2e grasparkiet OK C. Jonker 88 punten; 3e grasparkiet OK H. van Achterberg 88 punten. Kamp. grote parkiet EK J. Jonker 88 punten. Kamp. grote parkiet OK L. Stout jesdijk 91 punten; le grote parkiet OK B. van Achterberg 90 punten; 2e grote parkiet OK L. Stoutjesdijk 89 punten; 3e grote parkiet OK J. Jon ker 89 punten. Kamp. tropen EK J. P. de Regt 85 punten. Kamp. tropen OEK J. P. de Regt 86 punten. Kamp. tropen OK C. Jonker 90 punten; le tropen OK L. Stoutjesdijk 89 punten; 2e tropen OK J. P. de Regt 89 punten. Kamp. kwartels EK C. Jonker 90 punten. Kamp. kwartels OK H. van Ach terberg 89 punten. Kamp. stellen H. van Strien 177 punten; le stellen S. Berrevoets 177 punten; 2e stellen J. C. Berrevoets 176 punten; 3e stellen J. Verstraaten 176 punten. Jeugdprijzen: R. Verkaart, L. Stoutjesdijk, J. J. H. de Bruijn. Kamp. Derby J. J. H. de Bruijn 90 punten. De ring van Fergus 28. Èen prikkelende spanning neemt bezit van de bemanning, als de twee drakkars lang zaam draaien op de golven en in een wolk van schuim de vloot roeischepen tegemoet zeilt. „Geen zorgen, schipper, glimlacht de Noor man nonchalant, „wij hebben de voordelen dit keer, al zijn zij ook in de meerderheid. Zouden die daar wat in de zin hebben, dan zijn wij in een minimum van tijd weer uit hun vaarwa ter". De schipper knikt zwijgend, maar kijkt voor alle zekerheid zijn wapens nog eens na. Vanaf zijn eigen schip volgt Bolan scherp de bewegingen van Eric's vaartuig, gereed, om ogenblikkelijk koers te wijzigen. Een muur van glimmende kille lansen golft hun richting uit, als de twee Noorse schepen binnen gehoor- safstahd komen. „Afstand houden, jullie", buldert een drei- gêndg stem, „afstand, roverstuig, of je zult on ze tanden voelen!" „Wij zijn vredelievende zeevaarders", schreeuwt Eric, die de houding van de Ieren maar al te goed begrijpt, „we vragen slechts een kleine inlichting Hebt gij een vloot van zeven zeilen kort geleden gezien?" „Dat hebben wij ja", geeft dezelfde stem weer antwoord, „en wij bedachten toen, dat dat wel eens een troep van die Deense haaien vellen zou kunnen zijn, die handelsschepen leegroven en dat denken wij, nu wij jullie zien, ook Scheer je weg gebroed!" „Als gij ons vertellen wilt, waarheen die schepen gingen, zijn wij u dankbaar," buldert Eric boven het joelende gelach van de Ierse be manning uit. „Wij hebben nog een eindje dek met ze te schrobben „Als je een eerlijk geweten hebt, kom dan maar eens hier aan boord!" geeft de Ier terug, „dan weten wij gauw genoeg, wat voor vlees wij in de kuip hebben en dan kan je ant woord op je vraag hier krijgen!"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 5