Bij de Rabobank ligt het Vrij dit zomerprogramma vanaf morgen voor u klaar. boekt het best. Rabobank S INWONERS VAN BURGH KONDEN Middenschouwen „SPUIEN" OVER HUN DORP Nieuw gebouw Theo Thijssenschool Burghse Weg wordt opnieuw bestraat scharendijke STREEKNIEUWS 4 Advertentie HCTTELS-PENSIONS-eUNGAlOWS-APWtlEMENIEN BURGH, 25-11. Bijzonder veel inwoners van de kern Burgh hadden dinsdagavond gevolg gegeven aan de uit nodiging van het gemeentebestuur om in het gemeente huis eens wat te komen praten over de rekonstruktie van de Burghse Ring met kom en wat eventueel nog meer bij ieder op de lippen lag. „Een soort spui-avond" noemde burgemeester J. L. Niemantsverdriet-Leenheer het. Zij zat de avond voor in het bijzijn van de wethouders P. M. v. d. Aarsen en J. C. de Feiter, sekretaris De Jon ge, direkteur gemeentewerken V. Meerten en zijn assisten V. d. Kette rij. Elk jaar een dergelijke bijeen komst zou volgens velen heel veel nut hebben en voor het gemeente bestuur voor informatieve gege vens zitten. Een primeur was de z.g. in dienststelling van de z.g. overhead-projektor met daarop de nieuwe situatie. Bijzonder dorp Direkteur Van Meerten noemde Burgh een bijzonder dorp omdat de dorpsringen in dit geval naast elkaar liggen (Ring en Carolinische Burcht). De hoofdverkeersader Haamstede- Westenschouwen loopt door Burgh en vreet de rust aan. De perebomen aanplant is erg kwetsbaar en zijn geen oplossingen te vinden om het verkeer uit het dorp weg te krijgen. Een op papier gezette rekonstruk tie brengt een éénrichtingsverkeer vanaf slagerij De Koning tot aan Su permarkt Bouwman Kloet met een nieuw aan te leggen inrit ten zuiden van de Julianaboom, die blijft staan. Er ontstaat dan een klein voetgan gerspleintje voor slagerij De Koning. Twee perebomen moeten wijken, NIJMEGEN. De politie van Nijme gen heeft deze maand een omvangrij ke verduistering van machine onderdelen achterhaald. (Vervolg van pag. 1) programma ontstond enige hilari teit, toen de heer Goedhart voorstel de de ouders mee te laten doen met de tapdans. Ze deden het ook en het werd een gedreun op de vloer van je welste. Daarna de mededeling dat thuis maar verder geoefend moest worden. Tevreden Na de zeer interessante uiteenzet ting van Hans Fortuin kreeg de heer C. Polderman, onderwijzer op de Theo Thijssenschool het wooTd, als reaktie op de programma's. Deze toonde zich zeer tevreen met pro gramma's, die inhaken op de basisbe grippen. De kinderen doen flink mee. „We gaan er altijd verder op door, soms direkt, soms later en de liedjes staan op dé band en worden regelma tig afgedraaid", aldus de heer Pol derman. Niet. alle lesmateriaal dat bij de lessen hoort wordt gebruikt om dit te tijdrovend is. Polderman noemde drie redenen waarom van de t.v.-lessen gebruik werd gemaakt: de geweldig goede presentatie van de programma's; de kinderen krijgen eens een ander on derwerp aangereikt; en de lessen pas sen prima in het aktiveringspro- gramma van de Theo Thijssenschool. Op een vraag van de ouders, of de programma's van tevoren getest wer den, zei Hans Fortuin, dat dit niet no dig is. „Binnen een week na uitzen ding horen we wel of het goed of slecht is. Soms wordt er wel eens een programma overgemaakt". ZIERIKZEE. Hans Fortuin tijdens een uitéénzetting van zijn werk 'als maker van school-televisie, woensdagavond op een gekombineerde ouderavond van de Woelwaters en de Theo Thijssenschool. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) doch kunnen ergens anders geplant worden. Vanaf die inrit mag niet meer aan de binnen (kerk) kant van de Ring geparkeerd worden, doch er komen parkeerstroken aan de bui tenkant. Parkeren Voor Bouwman Kloet komt een van kinderkopjes voorzien parkeer terrein tot aan de kerkmuur en in to taal kunnen dan in de Ring een 30 au to's een plaatsje vinden. Wel is het mogelijk om van de verkeersweg af bij de Supermarkt in te rijden naar het parkeerterrein, doch verder niet. Parkeren langs de Kerkstraat wordt mogelijk door langparkeerstroken en geen insteekmanier zoals nu ge beurt. Burghse weg En daarover kwamen vele menin gen los. De veel te grote snelheid waarmee vaak door de Burghsering en Burghse weg wordt gereden. Vol gens de burgmeester lijkt het op de Burghse weg maar alsof, omdat deze weg zo slecht is, want kontroles heb ben uitgemaakt, dat slechts een 4-tal auto's per kontrole harder dan 60 km reden. Dit voorjaar gaat het wegdek van de Burghse weg er uit en wordt op nieuw bestraat. Het geluid dat nu de schijn maakt van hoge snelheden wordt dan anders. "i (Voor verdere bijzonderheden wordt verwezen naar het vrijdag nummer - Red.). ZIERIKZEE Ontspanning Corneliastichting De vorige week was een druk be zette tijd voor de bewoners van de Corneliastichting. Op dinsdagmid dag, de wekelijkse soosmiddag, kon den zij een modeshow bijwonen. Personeelsleden en een vrijwil ligster van de U.V.V. hadden de rol van mannequin op zich genomen en showden zelfgemaakte kleding. Eén van de ziekenverzorgsters fungeerde als „lady-speaker". Na afloop lieten de bewoners weten dat zo'n modes how zeker voor herhaling vatbaar is! Donderdag werd de tweede spelmid- dag gehouden, in samenwerking met twee aktiviteitenleidsters van de Dienst „Meer Bewegen voor Oude ren". De bewoners konden aan ver schillende spelen meedoen, o.a. mid- get-golf, ringwerpen en een bal- werpspel. Er werd nog enthousiast gespeeld. Donderdagavond stond er „Een uurtje poëzie" op het program ma. Mej. N. van de Bruinhorst uit Ouwerkerk was hiervoor gekomen. Zij droeg een aantal gedichten voor, ondermeer van Annie M. G. Schnidt en Simon Carmiggelt. Haar optreden werd afgewisseld met blokfluit- en orgelmuziek. Mej. Van de Bruinhorst sloot de avond af met twee stukjes proza. Stichting Jeugd Dinsdagavond houdt de Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland een openbare bestuursvergadering in de Zeeuwsche Herberghe, Havenpark te Zierikzee. Het werkplan van deze stichting voor 1981 en een overzicht van de werkzaamheden van de jeugd leider zullen deze avond onder ande re aan de orde komen. Verder zal het Consept hoofdstuk II van de Nota Meerjarenplanning Stichting Jeugd: „Een karakteristiek van de Stichting Jeugd op dit moment" besproken worden. Voor tijd: zie agenda. SEROOSKERKE Toneeluitvoering Zaterdagavond 22 november hield de toneelvereniging van de Dorpsge meenschap Serooskerke een goed be zochte uitvoering in het dorpshuis. De avond werd geopend door de heer Den Heten. Hierna volgde de opvoe ring van het toneelstuk „Dieven en diplomaten". In de pauze was er een verloting mpt vele prijzen. Na het to neelstuk bedankte de heer Den He ten ieder die had meegewerkt deze avond te doen slagen. Hierna was er gelegenheid voor een dansje onder leiding van S. de Meij dat tot de late uurtjes duurde. Op maandag 1 december wordt in het raadhuis van Scharendijke, een vergadering gehouden van de ge meenteraad van Middenschouwen. Twee en twintig puntjes liggen te wachten op behandeling, bijna aan de vooravond van Sint Nicolaas. Niet gering dus. HAAMSTEDE Kraakaktie ten einde Na een verhelderend gesprek op dinsdagmiddag tussen b. en w. van Westerschouwen en de krakers van het woonhuis Sluispad 54, eigendom van de gemeente, hebben de twee jongelui, K. en mej. D., des avonds te 18.00 uur het pand verlaten. Een oplossing werd gevonden om het drietal dat een wofiing zoekt, tij delijk onder te brengen in een mo menteel leegstaande bungalow op een bungalowpark aan de Hogeweg. Maatschappelijke- en sociale nood zaak zou het gemeentebestuur er toe gedreven hebben deze mensen te hel pen. Interne huisvestingsmoeilijkhe den in het ouderlijk huis deden de krakers besluiten de Sluispadse wo ning tijdelijk te gaan bewonen. Het drietal blijft echter als woningzoe kende op de hun toegewezen plaats van de wachtlijst staan. Het Interkerkelijk Vredesberaad Zondag 30 november wordt ,in de zaal vaiV de' "Gereformeerde Kérlc ëeh bijeenkomst gehouden van het Inter kerkelijk Vredesberaad. Spreker is de bekende Mient Jan Faber, met als onderwerp: „Wat wil het I.K.V.?". De bijeenkomst sluit aan op een tevo ren gehouden Avondgebed. Voor tij den: zie agenda. KERKWERVE Sinterklaasavond Dinsdagavond 2 december organi seert de werkgroep jeugdaktivitei- ten een Sinterklaasavond voor de jeugd van 12 tot en met 16 jaar in het verenigingsgebouw. Het is de bedoe ling dat de kinderen een kadootje meebrengen van f 3,— 4,dat zo wel voor een jongen als voor een meisje geschikt is. Ook hoort er een gedichtje bij en het geheel moet ver pakt zijn als een surprise. De jeugd kan zich opgeven door een briefje in te leveren bij Jopie Kouwenberg, Noordstraat 6. SCHARENDIJKE Gemeente-avond uitgesteld De geplande gemeente-avond die heden avond (donderdag) in de Ned. Hervormde kerk van Scharendijke gehouden zou worden, gaat niet door en is tot nadere datum uitgesteld. DREISCHOR Medailles Bij de nationale wedstrijd van het „worstmakers Gilde" te Utrecht ge houden, behaalde slager C. van Vel- zen uit Dreischor vier zilveren me dailles in de onderdelen, boerenham, Zeeuwse leverworst, gekookte worst, en Ardenner paté. OUWERKERK Welfare-verkoping De afdeling Duiveland van het Ne derlandse Rode Kruis heeft in het Dorpshuis een verkoping van Wel fare-artikelen gehouden. Bij ons be zoek vernamen wij, dat een en ander tot tevredenheid is verlopen. De be volking wordt dan ook' hartelijk dank gezegd voor de spontaniteit, die zij aan de dag heeft gelegd. De num mers van de verloting, waarop prij zen zijn gevallen zijn aan de ramen van het Dorpshuis bekend gemaakt. Dè prijswinnaars kunnen deze afha len bij mevrouw Den Boer, Zweed- sestraat 13 te Ouwerkerk. NIEUWERKERK Goede belangstelling voor dagattrakties De dagattrakties die worden ge houden gedurende de St. Nicolaas- week en georganiseerd worden door de Nieuwerkerkse middenstandsve reniging slaan goed aan bij de jeugd. Nog steeds komen een flink aantal inzendingen binnen. Zo werd het „Spreuk raden" uit de etalages bij de winkeliers een groot sukses met 128 inzendingen. De eerste prijs ging naar Annelies La Grand; tweede prijs: mevr. Friezen; 3e prijs: Sjanny Roks. De trekking van de prijzen van „het slagzin maken" bleek wat moei lijker te zijn want hier kwamen 58 in zendingen voor binnen. Eerste prijs, Henny Wandel, tweede prijs Cincy den Haan, derde prijs Caroline Gaan- derse. Vrijdag 28 november wordt de Rebus (plaatsnamen raden) gehou den, zoals bij ieder onderdeel is de deelname gratis. Sint met knechts op bezoek Zaterdag 29 november zal Sinter klaas vergezeld van enkele Zwarte Pieten Nieuwerkerk bezoeken. De muziekverenigingen „Oefening en Uitspanning" en „Nu met Hope" zul len vooraan de stoet voor de vrolijke tonen zorg dragen. De Sint zal door de burgemeester van Duiveland, de heer J. van Bommel worden ontvan gen in „Ons Dorpshuis". Daar zul len de kinderen worden getrakteerd en wordt een poppenkastspel opge voerd door Els Slager. Dit alles wordt georganiseerd in het kader van de winkelweekaktie. Voor tijd zie agenda. Kapsalon in andere handen Op dinsdag 2 december gaat de be kende kapsalon in de Hoge Kerkstraat te Nieuwerkerk, in ande re handen over. De nieuwe eigenaars, de heer en mevrouw Finklenberg, gaan deze zaak drijven onder de naam ,Haar -Fashion-International" Hans Finklenberg gaat er zowel he ren als dames kappen, geassisteerd door zijn vrouw en een kapster. Ze ven jaar lang hebben ze een kapsalon in Zevénbergen (N.-Brabant) gedre ven, terwijl de kapper zelf recente lijk een aantal' maanden bedrijfslei der was van een organisatie in Haar- bedrijven in Duitsland. Ook daar heeft hij veel ervaring opgedaan. Samen wil het echtpaar op Nieu werkerk zijn ervaring en bekwaam heid tonen, ook op het gebied van haar- en hoofdadviezen en de ver koop van cosmetica, parfum en arti kelen op het gebied van haarverzor- ging. OOSTERLAND De Winkelaktie In het kader van de winkelaktie van de Middenstandsvereniging „Ooster- land" werd op dinsdagavond 25 no vember de eerste tussentijdse trek king gehouden, waarvan er vijf zul len plaats vinden voor de grote trek king op zatredag 6 december. Als prijswinnaars voor deze eerste trek king kwamen uit de bus: Eerste prijs: de heer W. Nikerk, Sint Joostdijk 31, Oosterland een dames- of herenhor loge naar keuze. Tweede prijs: de heer J. A. de Vlieger, Minderbroe derstraat 8, Zierikzee een rollade. Derde prijs: A. de Bruine, Sandströmstraat 1, Oosterland een slagroomtaart, en de vierde prijs: Jan van der Maas-van der Have, S. M. Lonquestraat 7, Oosterland een diepvriestaart. De volgende, of twee de tussentijdse trekking zalplaats vinden op donderdagavond 27 no vember a.s. Kollekte Onder leiding van mevr. E. J. Poelman-van Leeuwen werd hier ter plaatse een lijstkollekte gehouden ten bate van „De Macht van het KLeine" door de dames: mevr. De Bruine-Goudzwaard, mevr. Van der Have-Bal, mevr. Machielse, mevr. Lems-Dorst, mevr. Oosterboer, mevr. Van de Sande-Kooman en mevr. Steenpoorte-van der Have en verder door de jongedames Joke en Marja de Jonge, en de heren D. Bal, J Boogert en Mar. van 't Hoff. De op brengst bedroeg de mooie som van 986,85, waarvoor zeer veel dank aan de milde geefsters en gevers en ook in het bijzonder aan de leiding en de dames, jongedames en heren kol- lektanten, die dit mooie bedrag bij een wisten te brengen. „Ongelukje" glascontainer Bij het ledigen van de op het Marktplein alhier staande glaseon- tainer, op dinsdag 25 november ge raakte bij het hijsen van de volle bak op onverklaarbare wijze de sluiting los, waardoor de gehele vracht lege flessen, en dat waren er niet weinig over de straat rolde waardoor er uite raard talrijke braken. Er zat voor de werklieden van de vuilnisophaal dienst niets anders op dan door mid del van een schop de lege flessen op de hoge vrachtwagen te werpen, wat geen klein karwei was. Persoonlijke ongelukken bijvoorbeeld glassnij- wonden, deden zich gelukkig niet voor. Wel kon worden gekonstateerd dat er nog al wat andere voorwerpen in de container beland waren dan alleen glas bijvoorbeeld takken van bomen. SCHEEPVAART Amstelburcht, 25-11 320 W Mazatlan naar Balboa Atlantic Star, 24-11 75 ZZO KP Fare well naar New York Macona, 24-11 van Ras Tanura naar Landsend Nedlloyd Adelaide, 24-11 van Dja- - karta naar Port Kelang Nedlloyd Dejima, 24-11 van Djeddah naar Singapore Nedlloyd Tasman, 24-1 70 W Gibral tar naar Fos Antilla Bay, 25-11: 300 WNW Manza- nillo naar Balboa Amersfoort, 25-11: Te Port au Prince Nedlloyd Rockanje, 25-11: 75 W Gi braltar naar New York Zafra, 25-11: Van Auckfield naar Teesport MARKTBERICHTEN Beursberichten markt Goes van dinsdag 25 november 1980 Granen, zaden en peulvruchten Alle prijzen boerenschoon, franko leveringsplaats en per 100 kg: Tarwe, basis 16 procent, 46,25 - 46,75; zo- mergerst, basis 16 procent, 46,50; voergerst, basis 16 procent, f 43,75; haver, basis 16 procent, 41,25 -42,25; erwten (Kleine Groene) tot 75,00; Schokkers tot 71,00; Capu- cijners 72,00; bruine bonen (vrij van grond en halve bonen, 18 vocht) 198,—; karwij (boeren schoon) 175,00; karwij (prima doorsnee kwaliteit) 207,50. Exklu- sief b.t.w. Aardappelen Bintje, veldgewas, direkte leve ring, op auto geleverd 17,00 - 19,00 per, jpO kg. 0-mm opwaarts, binnen landse kwaliteitseisen 19,00 - 21,00 per 100 kg. Notering Rotterdamse Beurs d.d. 24 november 1980: Bintje, 35-50 mm 24,00 - 25,00 per 100 kg; 50 mm opwaarts 24,50 - 26,50 per 100 kg. Voederaardappelen 7,50 tot 8,00 per 100 kg. Exklusief b.t.w. Uien Zaaiuien, direkte levering, op auto geleverd 0,23 - 0,26 per kg. Exklu sief b.t.w. Vlas Ongerepeld, goede kwaliteit, op auto geleverd 0,31-0,35 per kg. Af wijkende partijen 0,20 - 0,30 per kg. Exklusief b.t.w. Hooi en stro Alle prijzen per 1.000 kg: Weide- hooi 300,— - 340,—; dijkhooi 220,— - 240,—; Lucernehooi 350,375,—Roodzwenk 120, 140,—; Veldbeemd 160,- - 180,—; Rietzwenk 150,175; Raaigras- sen tot 150,—; gerstestro 140,—; tarwestro/ 110,—haverstro 90,—; schokkerstro 100,— -110,—; erw tenstro (Klein Groen) 130,140,—; bonenstro 120,—. Exklusief b.t.w. Veemarkt Den Bosch DEN BOSCH, 26-11. Aanvoer: to taal 9066, runderen 3115, graskalve ren 579, vette kalveren 35, nuchtere kalveren 2518, schapen 1726, geiten 35, slachtvarkens 1058, slachtrunde- ren 1289. Prijzen per stuk: Melk- en kalf- koeien 1800 - 2800; guiste koeien 1450 - 2050; kalfvaarzen roodbont 1900 - 2850; zwartbont 1500-2250; klamvaarzen 1600 - 1900; guiste vaarzen 1400 - 1700; pinken 925 - 1425; graskalveren 575 - 1050; nuch tere kalveren voor fok en mesterij roodbont 150 - 390; zwartbont 100 - 275; weideschapen 120 - 175; lam meren 90 -170; vette schapen 150 - 200; vette lammeren 150 -215. Prijzen per kilogram geslacht ge wicht: Stieren le 7,15 - 7,70, 2e 6,20 - 7,15; vaarzen le 6,70 - 7,70, 2e 5,90 - 6,70; koeien le 6,30-7,40, 2e 5,75-6,30, 3e 5,35 - 5,75; worst koeien 4,70 - 5,70. Prijzen per kilogram levend ge wicht: vette kalveren le 4,65 - 4,75, 2e 4,55 - 4,65, 3e 4,00 -4,45; slacht- zeugen le 2,40 - 2,50, 2e 2,30 - 2,40, 3e 2,10 - 2,30. Aardappelbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 26-11. Konsumptie- aardappelen. los verladen af bedrijf, prijzen per 100 kg, exklusief b.t.w. Klei-aardappelen binnenland: Bintje 35-55 mm 23,50 - 24,50; Bint je 50 mm opw. 24,50 - 26,50; Bintje 35-55 mm opw. 24,00 - 25,00; Eigen heimer 35 mm opw. in zakken 20.00 - 22,00. Zandaard appelen binnenland: Bintje 50 mm opw. 21,00 - 22,50; Bintje 35-50 mm 20.00 - 21,00. Export: Blankschillige rassen van de kleigrond voor overzee, 40 mm opw. in zakken 20,00 - 21,00; Bintje 45 mm opw. in zakken 26,00 -26,50. Voeraardappelen tot 6,50 - 7,75. Stemming: kalm. f-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 4