Zorg voor onderwijs heeft zijn vruchten afgeworpen SGP-fraktie niet eens met spreekrecht voor burgers Reserves kunnen in moeilijke tijden worden aangesproken „Schakels" V.V.D.-fraktie Duiveland: z.v.u. STREEKNIEUWS Bijeenkomst reformatorische hulpaktie „Woord en daad" Gemeenteraad Duiveland C.D.A.-fraktie Duiveland: Voornaam en verfijnd. Slaapcomfort van Hülsta. Wij denken strikt privé met u mee ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 27 november 1980 Nr. 22818 3 DUIVELAND, 26-11. „Het onderwijs is immers onze grote zorg geweest, hoewel we thans met enige beschei den trots best kunnen zeggen, dat deze zorg vruchten heeft afgeworpen, zowel in het gebouwenbestand als in het resultaat van het onderwijs zelf". Aan het woord me vrouw A. F. v. d. Zande-Vleugel Schutter woensdaga vond tijdens de algemene beschouwingen van de V.V.D.- fraktie in de gemeenteraadsvergadering van Duiveland. De fraktie was van mening, dat de gemeenten wel dienen bij te dragen in de algemene bezuinigingen, maar dat zij thans te zwaar en te snel wor den aangepakt, terwijl ook van een duidelijke takenverzwaring voor de gemeenten sprake is. „De gemeenten komen door die nieuwe taken danig in de knoei", was de mening van de V.V.D.-fraktie. In het kader van de demokratise- ring sprak de woordvoerster over de grote deskundigheid, die van velen wordt vereist. „Indien deze deskun digheid ontbreekt zou er in alle facet ten van het maatschappelijk leven waar de gemeente deel aan heeft en waar eveneens groeperingen vanuit de demokratische gedachte zitting hebben, weieens tot een „overdosis" bestuurlijke inbreng aanleiding kun nen geven met alleen een ander soort bestuurders: zij die de langste adem op vergaderingen hebben en over de meeste tijd beschikken", aldus me vrouw Van der Zande. De V.V.D.- fraktie was van mening, dat dit ge vaar in de toekomst ook dreigt t.a.v. ZIERIKZEE, 25-11. „Het is niet mijn doel, medelijden met ongeluk kige mensen op te wekken", luidt het citaat van Herman Heijermans, dat in het programmaboekje van „Scha kels" staat opgenomen. Dit stuk werd dinsdagavond, onder auspiciën van de Z.V.U.in de Concertzaal op de planken gezet door de toneelgroep „Theater". Heijermans zal inderdaad niet het doel gehad hebben met „Schakels" medelijden op te wekken met de on gelukkige Pancras Duif, hoofdper soon in dit boeiende stuk. Overigens is het de vraag of Pancras wel onge lukkig genoemd kan worden; ten slotte bezit hij de moed te kiezen voor zijn gevoelens en is daardoor heel wat minder beklagenswaardig dan zijn vier hebzuchtige kinderen. Hebzucht is ook hetgeen Heijermans met zijn „Schakels" wilde aanpak ken. Hij deed dat vaker - „Op Hoop van Zegen" en „De Meid" - hoewel een verdere vergelijking met deze „evergreens" mank zou gaan. Het verhaal in Schakels: Vader was een harde werker en bouwde een zaak op. De kinderen vinden hun bedje gespreid en lonken reeds ver langend naar het geld, dat hen na het overlijden van vader nog te wachten staat. Als pa dan plotseling blijkt te willen hertrouwen met zijn huis houdster Marianne moet daar - op welke onsmakelijke wijze dan ook - een stokje voor gestoken worden. Heijermans tekent „zijn" mensen zwart/wit om de hebzucht op zo dui delijk mogelijke wijze aan de kaak te stellen. „Schakels" toont enkele goe de, maar overwegend in-en-in geme ne mensen, er is geen middenweg. De bedoeling van de auteur zijn snel duidelijk, maar desondanks wordt de spanning opgevoerd en blijft de vraag of die hebzucht zal ze gevieren, hoewel een echte Heijermans-kenner zou dat van té voren kunnen weten. „Schakels" be zit naast een tragische kilte ook een aangename warmte, door de verfijn de humor, die - vooral in het eerste gedeelte - door het stuk is gelardeerd. Regisseur Jochem Neuhaus gaf Heijermans het volle pond. Het stuk wordt gekenmerkt door een groeien de spanning, waardoor de aandacht van het publiek voortdurend gevan gen blijft. Bernard Droog zette op on navolgbare wijze Pancras Duif neer. Geheel overtuigend was Eric van der Donk in de rol van zoon Henk. Ed- mond Classen en Michel Kerbosch gaven geloofwaardige gestalte aan de zoons Jan en Toon. Arthur Boni speelde de rol van de driftige schoon zoon Dirk en had ondanks z'n drift buien voor een volledige verstaan baarheid wat beter moeten artikule- ren. Margreet Blanken nam de rol van huishoudster Marianne voor haar re kening, een rol, die ni^t al te veel ruimte bood om echt akteur-talent te kunnen bewijzen. Datzelfde gold overigens ook voor de rol van de dochter Coba, gespeeld door Angé- lique de Boer. Els Scherjon en Anny de Lange kropen in de huid van de kenaus Margriet en Gerritje, zoals de schrij ver de gehuwde vrouw blijkbaar wil de afschilderen. Hein Duif werd op de planken gezet door Jan Gorissen, die af en toe een Vlaams aksent liet horen, hetgeen wat kurieus klonk, daar hij de broer van de - zeg maar- Amsterdamse Pancras Duif moest voorstellen. Bij de ondersteunende rollen kwa men nog de namen voor van o.a. Piet Ekel, Dries Krijn en Robert Sobels. De Concertzaal was niet echt vol dinsdagavond, misschien doordat het de tweede Heijermans binnen drie maanden in Zierikzee was. Tsja dan was er ook nog een groot aantal scholieren, maar de kloof tussen Heijermans en de schooljeugd anno 1980 bleek groot, te groot helaas. Het publiek, dat met Hie kloof geen moeite had. zorgde tot slot voor een warm en langdurig ap plaus. A. P. gemeenteraden, waardoor de raad geen representatief orgaan van de be volking meer zou vormen. Inspraakprocedures Ten aanzien van inspraakprocedu res was de fraktie van mening, dat goede voorlichting en begeleiding noodzakelijk zijn. Het kollege van Duiveland werd in dit verband een kompliment gemaakt voor de wijze waarop men reeds handelt. De woordvoerster ging vervolgens in op de gezondheidszorg, waarvan de kosten - door de toenemende de centralisatie - steeds meer op het ge meentelijke budget drukken. In dit verband werd verwezen naar de fi nanciële regeling voor de schoolart sendiensten. Ten aanzien van de jeugdgezond heidszorg wees de V.V.D. op de subsi die-norm van 6000 leerlingen per schoolarts, evenals op het feit, dat het takenpakket van de jeugdarts steeds uitgebreider wordt. De fraktie noemde derhalve de mo gelijkheid, dat een beroep op de ge meentekas gedaan moet worden, als - ondanks alle pogingen door de diensten ondernomen - het Rijk toch verstek laat gaan. Een andere konse- kwentie volgens de V.V.D. is, dat de schoolgezondheidsdiensten onderge bracht zullen worden bij de in Zee land nog op te richten distriktsge- zondheidsdienst, omdat uitvoering van het takenpakket binnen één struktuur de voorkeur geniet. „Wat hiervan de financiële gevolgen zullen zijn voor de gemeenten is nog niet te overzien", aldus de fraktie. Fusie Grote waardering werd verder uit gesproken voor de vele inspanning, die werd geleverd voor de totstand koming van de fusie tussen het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis en Ziekenhuis De Bevelanden. Ten aanzien van de rekreatie merk te mevrouw Van der Zande op, het niet juist te vinden ieder jaar auto matisch onveranderd verder te gaan. „Een star beleid kan nooit een goed beleid zijn", aldus de V.V.D.-woord- voerster. Wat ruimte in bestemmingsplan nen en bredere interpretatie van de verordening op de kampeermiddelen en toetsing straks aan de nieuwe kampeerwet leek haar gewenst. Daarnaast pleitte ze ervoor steun toe te zeggen aan de instanties, die speci fieke toeristische belangen dienen, zoals de V.V.V. Wat betreft het toekomstige beheer van de Oosterschelde, was de fraktie van mening, dat de wet op de Ruim telijke Ordening de meest voor de hand liggende juridische grondslag zou zijn, teneinde het beheersli- chaam enige macht te kunnen geven. De term „welzijnsbeleid", vertaal de de V.V.D.-woordvoerster met: „Hoe verdelen we de buit zonder al te veel onwelzijn op te roepen?". Verder ging zij ook in op de eman cipatie van de vrouw. Mevrouw Van der Zande was van mening, dat de oude slogan uit 1871: „Weert de vrouw uit het onderwijs, zij belem mert de man in zijn studie", thans geen opgeld meer doet. Ze wees in dit verband op het recht van de vrouw dót onderwijs en die ontwikkeling te volgen, die zij wil en kan. Ze was van mening, dat de ge meenten niet alleen de kans maar te vens de plicht hebben hieraan mee te werken via de Rijksbijdragerege ling. De V.V.D. besloot de algemene be schouwingen met het hoofdstuk mi lieu. Volgens de fraktie een gemeen telijke taak, die steeds uitgebreider wordt. Gekoördineerd bejaardenwerk „Gelukkig kunnen we zeggen, dat er in de gemeente Duiveland weinig milieuproblematiek ligt en daarom moeten we ook zorgen, dat de Rijks bijdrageregeling Gekoördineerd Be jaardenwerk snel tot uitvoering ge bracht kan worden". Deze opmerkelijke associatie maakte de V.V.D.-woordvoerster op grond van een passage in de kroniek van Tirion: „De Zeeuwsche lucht is zoo goed en zuiver dat de Zeeuwen, die matig leven, menigmaal tot een zeer hoogen en sterken Ouderdom komen". ZIERIKZEE Ver. v. Bedrijfsvoorlichting Op dinsdag 9 december wordt in het „Huis van Nassau", de ledenver gadering gehouden van de Vereni ging voor Bedrijfsvoorlichting Schouwen-Duiveland. Op deze ver gadering spreekt de heer J. H. van Nieuwenhuizen over: „Bouwen op de boerderij". Intergemeentelijk Sociale Dienst De Intergemeentelijke Sociale Dienst Schouwen-Duiveland en St. Philipsland, houdt een openbare ver gadering in de bestuurskamer van de dienst, op dinsdag 2 december. Op deze vergadering komt de begroting 1981 aan de orde. Lezing over verwerking van melk voor C.P.B. Dinsdag 25 november kwam de C.P.B.-afdeling Schouwen-Duive land in vergadering bijeen. De lei ding was in handen van de presiden te mevrouw Van der Panne-van der Kooij. Ze liet zingen psalm 68 7 en ze las uit de bijbel Matth. 28 20 en daarna een gedicht van Berendien Meijer-Schuiling getiteld Morgen. Na het lezen en ondertekenen van de notulen was het de beurt aan de heer Huizenga van de „Friese Vlag" NIEUWERKERK, 27-11. Het komi- te Schouwen-Duiveland organiseer de een bijeenkomst van de Reforma torische hulpaktie, onder voorzitter schap van de heer C. A. Goudzwaard in de gebouwen van de „School met de Bijbel". uit Leeuwarden. Hij begon met een kort praatje over de C.C.F. m.a.w. Coöp. Condens fabriek. Er werken ruim 3000 mensen in binnen- en buitenland bij deze melk- verwerkende industrie. Men produ ceert o.a. koffiemelk, baby- en kleu tervoeding, frisdranken, dieetvoe dingen en chocoladepasta. Een 25 mi nuten durende film werd vertoond over de verwerking en de kondensa- tie van de aangevoerde melk. Het proces werd gevolgd van de boerderij af tot aan de tot poeder verwerkte melk. In de pauze werden kopjes koffie met eerder genoemde koffiemelk aangeboden. De heer Huizenga beantwoorde enkele vragen en ver toonde dia's over de vervaardigde produkten, waaronder druivensap, waarvan een glaasje werd aangebo den. De spreker werd hartelijk be dankt door de presidente en ze over handigde hem bloemen en een ge schenk. Geëindigd werd met het zin gen van Gezang 434 2 en dankgebed. De volgende vergadering is op 16 december, wanneer de kerstfeestvie ring plaatsvindt. DUIVELAND, 26-11. Met de stemmen van de S.G.P.- fraktie tegen besloot de gemeenteraad van Duiveland woensdagavond de vergaderingen van de kommissie openbare werken en de onderwijskommissie in het open baar te houden en aan de burgers spreekrecht te verle nen in de vergaderingen van de welzijnskommissie en van de beide reeds genoemde kommissies. Fraktievoorzitter de heer W. Stou ten liet weten, dat de S.G.P. zich niet kon verenigen met dit voorstel van B. en W. De heer Stouten zei nog niet eens zo zwaar te tillen aan het verga deren in openbaarheid, hoewel zijn fraktie daar in principe ook tegen is, maar„Met die openbaarheid heb je weinig last, want ze komen toch niet", aldus de S.G.P.-woordvoerder. Het grootste bezwaar van de heer Stouten tegen het kollégevoorstel richtte zich op het te verlenen spreek recht aan burgers. „Het wordt al te gek ais ze bij mij een vinger in de pap krijgen", luidde zijn mening. De S.G.P.-fraktie stemde derhalve tegen het voorstel van B. en W. Later in de ze raadsvergadering, tijdens de alge- mende beschouwingen, kwam de S.G.P.-fraktie nog uitvoeriger en ge nuanceerder terug op het vergaderen in openbaarheid en het verlenen van spreekrecht aan de burgers. Standpunt Oosterschelde Voor de tweede maal boog de raad zich over het voorstel „Standpunt in zake nota Oosterschelde, overzicht beleidsmogelijkheden". Nadat in de vorige raadsvergadering de stemmen staakten werd het voorstel aange houden. De diverse meningen bleken sindsdien vrijwel niet veranderd. De frakties konden grotendeels akkoord gaan met het voorstel van B. en W., maar verschil van mening bleek nog steeds te bestaan over het aantal te realiseren ligplaatsen voor jachten. De heer C. J. Hillebrand liet namens de P.v.d.A.-fraktie wederom weten een aantal van 1000 ligplaat sen beter te vinden. In het kollege- voorstel wordt uitgegaan van een plafon van 1500 te kreëren ligplaat sen. De S.G.P.-fraktie, liet bij monde van de heer L. Meerman horen het in de zen eens te zijn met de mening van de P.v.d.A.-fraktie. De heer J. v. d. Maas (C.D.A.) vroeg zich af, waar men nu eigenlijk mee bezig was door met betrekking tot de Oosterschelde te diskussiëren over 1000 of 1500 lig plaatsen, terwijl - volgens zijn infor matie - voor de Grevelingen al gesproken wordt over 6500 schepen. Het kollege-voorstel werd tenslotte met 6 tegen 5 stemmen aangenomen. Bij de vaststelling van de vergoe ding t.b.v. de bijzondere lagere scho len over 1980 informeerde mevrouw A. C. Hoogendoorn-Herfkens of de ouders van leerlingen buiten de ge meente aansprakelijk gesteld kun nen worden voor een gedeelte van de financiering van de bijzondere lagere school te Oosterland. Raadsvoorzit ter burgemeester J. van Bommel zeg de toe dit na te gaan, maar meende zelf, dat de Lager Onderwijswet deze mogelijkheid reeds lange tijd niet meer biedt. Verkoop grond De raad ging m.a.s. akkoord met de verkoop van een perceel grond aan de Markt te Oosterland aan de Coö peratieve Rabobank „Oost-Duive- land" te Bruinisse voor 22.431,21. Verder stelde de raad een krediet van 53.100,- beschikbaar. Dit bedrag dient de gemeente Duiveland op te brengen voor de plaatsingskosten en onderhouds- en exploitatiekosten van een verkeersregelinstallatie bij de aansluiting Stolpweg/Middenweg aan Rijksweg 18. De heer J. v. d. Maas (C.D.A.) toonde zich verheugd met het feit, dat er eindelijk verbete ring komt in deze verkeerssituatie. Hij zei reeds eerder gekonstateerd te hebben, dat een motie van de ge meenteraad betreffende Rijksweg 18, weerklank in „Den Haag" had ge vonden. Populieren De bewoners in de Dr. Schut terstraat te Oosterland ondervinden veel hinder van de ten zuiden van hun woningen staande populieren. Öm hét euvel weg te nemen stélden B. en W. voor de populieren te rooien en te vervangen door laag blijvende bomen, geschikt voor dorpsbeplan ting. De raad stelde voor het rooien en nieuw te planten bomen een kre diet van 6.500,- beschikbaar. De heer Hillebrand (P.v.d.A.) wees er in dit verband op, dat elders in de gemeente ook soms klachten over po pulieren gehoord worden. Zo onder vinden de mensen in de Phoe- nixstraat te Ouwerkerk ook nogal wat hinder van deze bomen, volgens zijn mededeling. „Deze mensen zul len nu ongetwijfeld ook weer gaan reageren", was de mening van heer Hillebrand. De voorzitter deelde daarop mede, dat door de dienst Gemeentewerken in samenwerking met Staatsbosbe heer inmiddels gewerkt wordt aan een beplantingsplan voor de gehele gemeente. Spreker was de heer Ing. Chr. de Heer, uit Rotterdam die ook een aan tal dia's vertoonde over een recent bezoek aan de staat Kerala in India. De heer Goudzwaard gaf na opening met Psalm, gezang, schriftlezing en gebed een uiteenzetting over hoe de ze Ref. Hulpaktie Schouwen- Duiveland is ontstaan. Dit komité wil hulp verlenen, waar ook ter we reld, aan mensen die lichamelijk, geestelijk of materieel in nood zijn. Deze stichting wil in dit werk uit gaan van Gods Woord, zoals dit bele den wordt in de Drie formulieren van Enigheid. Ze werkt interkerkelijk. Zo is ook het bestuur. Vooral de fi nanciële adoptie van kinderen is van groot belang. Voor 35,- per maand kan een kind geholpen worden aan voedsel, kleding en christelijk onder wijs. De dia's die vertoond werden ga ven een beeld van de toestanden in India, (een werelddeel met 550 mil joen inwoners). Getoond werd het ar me, primitieve, het trieste leven van mens en dier. In de staat Kerala fi nanciert de stichting „Woord en daad" een aantal projekten, zoals de zorg voor de koe voor een arme. Van deze projekten gaven de dia's een beeld, maar ernaast zagen we ook de mooie landschappen, de be volking, hun behuizing enz. Met veel aandacht en goed gehoor werd geke ken en geluisterd, door het groot aan tal ouderen en jongeren. In de pauze konden de aanwezigen, de tafels vol handgemaakte artike len uit de ontwikkelingslanden be kijken, terwijl het ook te koop was, met als doel de artikelen om te zetten in geld dat dan weer goed besteed kon worden - voor hulp - aan deze ge bieden. Tevens was er ook een geweldig groot, rijk gesorteerde boekentafel aanwezig, die ook veel aandacht trok en waarvan ook ruimschoots werd gekocht. Het komité Schouwen-Duiveland van de Reformatorische Hulpaktie - dat nog maar slechts een half jaar werkt - mag terugzien op een zeer geslaagde avond. Tenslotte werd sa men gezongen Psalm 99 vers 1 en 8. Tijdens de samenzang werd het orgel bespeeld door de 12-jarige André Verwijs uit Nieuwerkerk OOSTERLAND Vogeltentoonstelling Vogelvereniging „Kolibri" houdt donderdag 4 december tot en met 6 december een tentoonstelling in dorpshuis „Oosterhof" te Ooster land. Meer dan 350 vogels, waaron der 'grote parkieten, kwartels, dui ven en kanaries, zullen gejureerd worden. Voor tijd: zie agenda. BRUINISSE Rwanda enveloppen Vrijdagavond vanaf half zeven zal de brandweer met de Rode Kruis ko- lonne huis-aan-huis de enveloppen ophalen van de aktie „Zeeland helpt Rwanda". Zaterdag 29 november is er gele genheid van 9-12 uur deze envelop pen in te leveren bij de brandweerka zerne. De Pul In de jeugsoos De Pul wordt vrijda gavond de bekende film „Lats Walz" vertoond. Een film waarin grote popsterren meespelen zoals Bob Dy lan, Eric Clapton en Van Morrison: de voormalige popgroep „The Band". Deze film handelt over hun afscheidskonsert en is dus zeker voor de fans van deze artiesten, een film die je niet mag missen. Voor tijd: zie soosagenda. Advertentie Slaapkamerprogramma's van Hülsta bieden meer dan u van een slaapkamer zou verwachten. Creation M is daar een 11 **a|iii -j-LIffl heffend voorbeeld van. nUISta tiki Wij verschaffen u gaarne meubelmakers alle informatie. Zonnemaire, Tel. 01112-318. DUIVELAND, 26-11. De C.D.A.-fraktie van de ge meente Duiveland vindt het opvallend, dat er bij het kollege van b. en w. geen enkele gedachte is aanwezige reservers aan te spreken, terwijl, volgens deze fraktie, toch bekend mag zijn dat reserves kunnen worden aan gewend in tijden, dat het moeilijker is om bepaalde plan nen uit te voeren en de zaak draaiende te houden. De heer J. v. d. Maas zei dit woens dagavond in de algemene beschou wingen van de C.D.A.-fraktie tijdens de gemeenteraadsvergadering. De woordvoerder informeerde of de ver wachte stijging van ca. 25 van de onroerend goedbelasting door her taxatie wel reëel is. Hij wees er in dit verband op, dat in een naburige gemeente een stij ging van 47, 25 was gekonstateerd na hertaxatie. „Wij meenden dat we eilandelijk met dezelfde taxateurs werken en als we die 47,25 ook op ons overbrengen dan geeft dit een in komensstijging van ca. 100.000,— extra", aldus de heer Van der Maas. Verhoogde rentepost Ten aanzien van het verhaal „Nala ten Kapitaalsinvesteringen", zoals door het kollege omschreven in de ontwerpgemeentebegroting, zie de fraktie niet goed uit de voeten te kunnen met de bedoeling van de ver hoogde rentepost en de invloed, die deze verhoging geeft op de andere cij fers. Het C.D.A. acht het logischer dat door het aanzetten van nieuwe taken meer werk komt en dat hierdoor het personeel wordt uitgebreid. Men noemde het verheugend, dat het tekort Rode Kruis Ziekenhuis thans zoveel minder is geraamd dan voorheen. „Wordt het nu nog 10,— of 5,— per inwoner", informeerde de fraktie. De heer Van der Maas wees erop, dat het zwembad reeds meer dan een jaar in onderzoek is en meende te kunnen aannemen dat een overzicht of voorstel nu spoedig tegemoet ge zien kan worden. Naar aanleiding van het recente be zoek van staatssekretaris Brokx en het door hem toegezegde ekstra kon gingent woningen aan Zeeland, vroeg de fraktie of ook de gemeente Duiveland hiervoor in aanmerking komt. Onderwijs Het C.D.A. noemde het uniek, dat in de tweede helft der zeventiger ja ren een bedrag van 4,35 miljoen gul den is besteed aan de bouw van nieu we scholen. Men liet weten het met het kollege eens te zijn, dat op gelden bestemd voor het onderwijs niet be zuinigd moet worden. „Is er genoeg begroot gezien de trendstijging van 3Vfr wilde de fraktie weten^/len noemde het verder een vanzelfspre kende zaak, dat ook de tennisvereni ging wordt geholpen. De C.D.A.-woordvoerder zei het opvallend te vinden, dat de bijdrage I.G.S.D. daalt. „Indien dat door Bru's toetreding komt, is bewezen dat gezamenlijk werken goed kan zijn. Wat betreft de welzijnsplanning was de fraktie van mening, dat deze in zijn fases verstrikt raakt. Ingaande op de slotbeschouwing van het kollege in de ontwerpge meentebegroting, zei het C.D.A. het toch nodig te achten over een meerja renraming te kunnen beschikken. Men ging ervan uit dat voor de te ver wachten cijfers van inkomsten een vast percentage van trendmatige ver hoging of verlaging zou kunnen wor den aagenomen. Systeem „Dat saldi-reserves, door het van hoger hand voorgeschreven systeem van begrotingstaktiek ontstaan is begrijpelijk, korrekterzou het echter zijn die direkt na het bekend wor den weer voor de gewone dienst te bestemmen", aldus de C.D.A.-woord voerder. De fraktie verwees naar het jaar 1978 toen er een saldo gewone dienst van bijna vier ton was, terwijl eenzelfde bedrag aan onroerendgoed- belasting werd geheven. „Dan deugt er iets niet, hetzij aan het systeem Van begroten of aan ons beleid. We heffen dan namelijk geld wat we niet nodig hebben", aluds de C.D.A.-frak tie. Ten slotte liet men weten met be langstelling de bestemming van de 100.000,— voor kapitaallasten te gemoet te zien.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 3