Basketbalteam Mevo'80 lijdt kleine nederlaag „Wegwijskrant" van de Kamers van Koophandel ERIC DE NOORMAN Ondanks goed spel Programma s.v. Kwiek Programma HSD Een melkmuil Schouwen-Duivelandse Sportspiegel Zeeland helpt Rwanda INGEZONDEN STUKKEN Aktie „Zeeuwse brandweer helpt Rwanda" Tentoonstelling „De Schouwse Zanger" De ring van Fergus De heren van basketbalvereniging Mevo '80 waren op bezoek bij United Stars te Goes. Mevo verloor de wedstrijd voor de Zeeuwse kompetitie met 29-24. Vooral in de eerste helft werd er sportief gespeeld en gingen beide teams gelijk op. Het was Mevo-speler Ronald Scher- penzeel, die het eerst doelpunt voor Mevo maakte. De Zierikzeeënaars had den in de eerste helft het beste spel en trokken regelmatig gaten in de verdedi ging van United Stars. Laatstgenoemde scoorde echtér wel door en sloot de eerste helft met 15-12 af. In de tweede helft startte Mevo erg sterk. Mede door het goede spel van Wim van Bemden, die driemaal achter elkaar scoorde nam Mevo in de begin fase van de tweede helft de leiding over. Hardspel Het spel werd harder en de scheids rechters die uitstekend floten moesten dan ook regelmatig persoonlijke uitde len. Een gevolg was dat een United Stars speler met vijf persoonlijke fou ten het veld kon verlaten. Mevo raakte een beetje ontregeld door het harde spel van de Goese spelers en kreeg een lichte inzin king te verwerken. United Stars kwam op gelijke hoogte en nam een lichte voorsprong, die de ploeg niet meer uit handen gaf. De eindstand werd 29-24 in het voordeel van de Goese spelers. Jongenskadetten De jongenskadetten van Mevo '80 waren in Kapelle op bezoek bij Smok- kelhoek. De jongens deden het beter dan de senioren. In deze spannende wedstrijd trokken de Mevo jongens aan het langste eind. Vooral in de eerste helft was een prachtig samenspel te zien, waar door men gaten in de verdediging van Smokkelhoek trok, zodat de uitstekende Mevo speler Steven Braat de nodige doelpunten wist te zetten. Ook Hans de Jonge was goed op dreef en wist zijn team in de eerste helft de nodige punten te geven zodat Mevo die met een voorsprong kon afsluiten. In de tweede helft werd het speltempo zelfs nog wat opgeschroefd, zodat Leo Kouyzer door middel van break outs Mevo naar een veilig einde kon bren gen. Hoewel Smokkelhoek in de laatste minuten nog wat aandrong en Mevo zelfs tot twee punten benaderde, wist Mevo toch stand te houden en de overwinning mee naar huis te nemen in een eindstand van 29-27. Zaterdag 22 november speelt het damesvolleybalteam van s.v. Kwiek thuis tegen Yum om 16.15 uur. Het herenteam speelt thuis om 17.45 uur tegen Intermezzo uit Middelharnis. VOETBAL KNVB ZONDAGKOMPETITIE 3e klasse D: Axel-Jong Ambon; RCS-Sluiskil; DIVO-DOSKO; Steen- Goes; Zeel. Sport-Cluzona; Zierikzee- SC Gastel, 14.30. AFDELING ZEELAND le klasset Corn Boys-Domburg; Ro- bur-Lewed. boys; SDO-Hoofdplaat; Hulsterloo-IJzendijke; Schoondijke- Graauw; Oostburg-Renesse. Reserve le klasse: Walcheren II- Noormannen II; Hontenisse II-Patrij- zen II; Breskens II-Terneuzen III; Sluiskil II-RCS III; Goes III-Clinge II; Zierikzee II-Jong Ambon II, 12.30. 2e klasse: Vlissingen IV-Hansw. Boys II; Cortgene-Lewed. Boys II; Kw.'damme-Volharding; Zeel. Sport III-Robur II; Zeelandia Ill-Philippine II; Dreischor-SVOWK, 14.30. 3e klasse D: Walcheren IV-Renesse II; RCS V-Heinkenszand II; Kw.'damme II-Cortgene II; Middel burg IV-Jong Ambon III; Zierikzee III-Robur III, 12.30. 4e klasse F: Renesse 1V-SVOWKII, 12.30; Robur IV-Goes V; Dreischor III-Zonnemaire, 12.30; Cortgene III- Dreischor II; Renesse III-Zierikzee IV, 14.30. Programma: Vrijdag 21 november gaan de meisjeskadetten naar Dynamo '70 uit Middelburg; Jongenskadetten spelen eveneens een uitwedstrijd tegen Dynamo '70. Vijf thuiswedstrijden zijn er za terdag voor de jeugdteams van de hockeyclub Schouwen-Duiveland. De beide A-elftallen en meisjes C spelen uit. Heren I speelt uit tegen Teteringen en omdat het tweede en derde herenelf tal vrij zijn spelen zij zondagmiddag een oefenwedstrijd tegen elkaar. Programma voor zaterdag 22 no vember: Meisjes Ed: HSD-Olympia 12.30 uur; meisjes D: HSD-Etten Leur 9.30 uur; meisjes C: Middelburg II- HSD 10.00 uur, vertrek 8.45 uur vanaf het clubhuis; meisjes A: Pelikaan IU- HSD 11.30 uur, vertrek 10.15 uur vanaf het clubhuis; jongens Ed: HSD-Olym pia aanvang 12.30 uur; jongens D: HSD-Goes 11.00 uur; jongens C: HSD- Zwart Wit m 14.00 uur; jongens A: Tempo E-HSD 12.30 uur, vertrek 11.00 uur vanaf het clubhuis. Zondag 23 november: Heren I: Tete- ringen-HSD aanvang 14.00 uur, vertrek 12.30 uur vanaf het clubhuis; heren Il/heren Dl aanvang 13.00 uur. KING WILLIAM'S TOWN, Zuid-Afrika, 20-11. Politie die zich verdekt had opgesteld heeft woensdag een Dober- manhond gepakt als de dader van melkdiefstallen die zich over vier maanden uitstrek ten. Vrijwel elke dag in deze vier manden trof de eigenaar van „Rex" een opengebroken en voor drievierde leeggedronken fles melk voor de voordeur aan. De dader kon men maar niet te pakken krijgen, ook al omdat men niet aan een hond dacht, wel, onder meer, aan de melkboer zelf. De verdekt opgestelde poli tie, onder leiding van recher cheur Ivan Fitchet, zag tenslot te met stomheid geslagen hoe Rex op de melkfles toeliep, de dop met zijn tanden verwijder de, op zijn buik ging liggen, de fles schuin hield en driekwart achterover goot. „Hoewel Rex geen bevredi gende verklaring voor zijn ge drag had, hebben we hem maar niet bekeurd", zei rechercheur Fitchet. „Het was voorzeker - de vreemdste aanhouding van mijn loopbaan" KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND UTRECHT. De plaatselijke kruis verenigingen hebben de indruk, dat ze dit jaar per saldo geen leden zijn kwijtgeraakt. De computer van de nati onale kruisvereniging moet nog precies uitsluitsel geven, maar er lijkt zelfs sprake te zijn van een lichte groei, zo zei een woordvoerder van de organisa tie donderdag desgevraagd. DEN HAAG. Minister van Aarden- ne (Economische zaken) heeft beves tigd, dat hoogovens in IJmuiden via de nationale lening is toegezegd van f 150 miljoen. Eerder was het concern een zelfde lening van f 200 miljoen ver strekt. 's-GRAVELAND. De vereniging tot behoud van natuurmonumenten en de elf provinciale landschappen hebben besloten zich tijdelijk terug te trekken uit alle rijks- en provinciale commissies die betrokken zijn bij de uitvoering van de zogenoemde relatienota, die de ver houding landbouw/natuurbescherming regelt. Mogelijkheden voor winst voor Zierikzee Renesse al tevreden met één punt Zonnemaire heeft goede vooruitzichten op de inzet ZÖNDAGKOMPET1TIE Voor Zierikzee staat er voor zondag middag in de 3e klasse D de thuiswed strijd tegen SC Gastel op het programma. Uit evenveel gespeelde wedstrijden heeft het team uit Oud Gastel momenteel één winstpuntje meer dan Zierikzee. Voor Zierikzee moeten er dan ook mogelijkhe den liggen om deze wedstrijden tot een goed einde te brengen. Om niet verder in de middenmoot af te zakken zal.het ook gewenst zijn dat het beide puntjes niet uit handen geeft. AFDELING ZEELAND Renesse, nog steeds niet volledig, zal in de le klasse al tevreden zijn als het van het bezoek aan Oostburg één puntje mee naar huis zül kunnen nemen. In de reserve le klasse krijgen de reserves van Zierikzee zeker op het sportpark Ban- nink de handen vol aan Jong Ambon II. EINDHOVEN. Bij verkiezingen voor 91 ondernemingsraden van Phi- lips-bedrijven in Nederland hebben de vakbonden, uitgaande van een zetel verdeling in procent, een verlies gele den ten opzichte van de rechtstreeks gekozen leden. AMSTELVEEN. Op grond van de lagere groei zal de personeelssterkte bij de KLM niet meer worden uitgebreid, maar over een periode van twee jaar zelfs iets moeten dalen. DEN HAAG. De dienst vreemdelin genzaken van het Ministerie van Justi tie ziet momenteel geen aanleiding de secretaris van het Iraëlische Parle mentslid Flatto Sharon de toegang tot ons land te weigeren, mits deze bij aankomst aan de gebruikelijke voor waarden -geldige papieren, voldoende geld voor verblijf en terugreis- voldoet. DEN HAAG. Een meerderheid van de Tweede Kamer stelt zich op het standpunt, dat de Nederlandse rege ring van de Nederlandse Antillen de vraag moet bespreken of, en zo ja, hoe, een -overmatige- emigratie van Antilli- anen naar ons land kan worden voort komen. MIDDELBURG, 20-11. De aktie Zeeland helpt Rwanda maakt zich op voor de laatste ronde: in de week van 24 tot 29 november staat de slotaktie op het programma, waarin de brand weerkorpsen in de provincie een be langrijke rol spelen. Het is de bedoeling, dat in de week daarvoor ieder huisgezin in Zeeland een brief krijgt met daarin het ver zoek voor de laatste maal mee te doen aan de geldinzameling die het mogelijk moet maken de mensen in Rwanda te voorzien van goed en schoon drinkwater. Bij de brief zit een lege enveloppe en iedereen be grijpt het dan al het is de bedoe ling dat die enveloppe gevuld wordt met wat men missen kan voor de ak tie. De spulletjes worden tegelijk be zorgd met de wekelijks verschijnen de huis-aan-huisbladen. In de laatste week van november komt dan de brandweer in het ge weer om de enveloppen op te halen. Acht ton Mocht de brandweerman in uw wijk u niet thuis treffen, dan kan de enveloppe tenslotte op 29 november afgegeven worden in de plaatselijke brandweerkazerne, waar een specia le bus opgesteld zal zijn. Als dat allemaal teveel rompslomp voor u meebrengt - niet iedere kern in de provincie beschikt immers over een kazerne - dan staat natuurlijk het gironummer van de aktie ter be schikking: 3933600, aktie Zeeland*' helpt Rwanda, Middelburg. Er is nu ruim acht ton binnen; ,'het zou mooi zijn daar in die laatste week een miljoen van te maken. VM DEN HELDER. De Britse commander van de Standing Naval Force Channel, H. Willis (r.) heeft het kommando over gedragen aan de Nederlander, kapitein-luitenant ter zee, mr. W. F. Harberts (l.). Het betreffende NAVO-onderdeel ^MesJÊtht uit mijnenbestrijdingsvaartuigen rondom het Kanaal en de Noordzee. MARKTBERICHTEN De Eierveilingen BARNEVELD, 20-11. Coop. Veluw- se Eierveiling: Aanvoer 2.125.400 stuks (volgens veilinglijst). Stem ming: vlot. Prijzen per 100 stuks: Eieren van 49-50 gram 14,15; 55-56 gram 16,45; 60-61 gram 17,20 - 17,40; 65- 66 gram 17,95. Eierveiling: Aanvoer 1.582.240 stuks. Stemming: vlot. Prijzen per 100 stuks: Eieren van 51-52 gram 14,25 - 14,85; 56-57 gram 16,00 - 16,90; 61-62 gram 17,45 - 17,65; 66-67 gram 17,80 - 17,95. Eiermarkt: Aanvoer ca. 1.000.000 stuk§. Handel: vlug. Eieren van 48-54 gram 14,00 - 16,10 per 100 stuks, kg-prijs 2,85 - 2,98; 57-61 gram 17,60 -18,30 per 100 stuks, kg-prijs 3,09 - 3,00; 64-67 gram 18,60 - 18,80 per 100 stuks, kg- prijs 2,90 - 2,80. hitten 600 -1100; Shetlandse pony's (ruins) 225 - 350; Shetlandse pony's (merries) 275 - 525. Prijzen per kg: Jonge slachtpaar- den 5,10 - 6,10; oude slachtpaarden 5,00 - 5,90. De handel was traag. Het aktiekomitee „Zeeland helpt Rwanda" dat zich o.a. inzet voor het maken van waterputten in dit door droogte geteisterde ontwikkelings land, organiseert in de week van 24 t/m 29 november a.s. samen met de Zeeuwse brandweer een laatste grote aktie onder bovenstaand motto. Hieraan werkt ook de gehele brand weer van Schouwen-Duiveland mee. De huis-aan-huis bezorgde envelop pen worden nl. in de week van 24 t/m 28 november door de brandweerlie den opgehaald. Tevens zijn op zater dag 29 november van 10.00 -12.00 uur ,alle brandweergarages opengesteld 'om alle1 hagekomen' giften in ont- 1vangst1të'ttèrilem' 1-jarige, luxe (merries) 11.50 - 1650;; De bewoners van de buitengebie- Paardenmarkt Den Bosch DEN BOSCH, 20-1 i. Aanvoer: 191 stuks. Prijzen .per stuk: Luxe paarden 1500 - 3300; vóljarige 1400 - 235Ó; ^-jarige', 'luxe (merries) 1550 - 2400; 2-jarige luxe (nengstén) f 1(350 - 2450; I-jarige, luxe (hengsten) 1150 -1650; veulens, luxe merries .500 - 1100; J/eulens, luxe hengsten 500 - 1050; Boeken en brochures DEN HAAG, 20-11. Veel ondernemers zien door de veelheid van subsidie- en kredietregelingen vaak door de bomen het bos niet meer. Daardoor blijven mogelijkheden tot financiële ondersteuning vaak onbenut. Deze ervaring doen de Kamers van Koophandel in Nederland regelmatig op bij hun aktivi- teiten als wegwijs- en adviesorgaan van het regionale bedrijfsleven. De oorzaak is niet zozeer, dat er te weinig informatie is. Over elke rege ling bestaat immers wel een boekje of een brochure. Het probleem is ech ter, dat deze dokumentatie erg ver snipperd en op ongelijke wijze bij het bedrijfsleven terecht komt. Ook voor de voorlichtende instan ties en organisaties is het werken een groot pakket folders en brochures een moeizame taak. Dit konstaterend, hebben de Ka mers enkele jaren geleden besloten tot de uitgaven van een Wegwijs krant Subsidies en kredieten. De po sitieve reakties hierop vanuit het be drijfsleven heben de Kamers ertoe bewogen om de krant jaarlijks te gaan uitgeven. De nieuwe Wegwijskrant ver schijnt in de loop van deze maand. In totaal krijgen dan ca. 450.000 bedrij ven de krant in de bus. Totaaloverzicht De nieuwe krant geeft een totaalo verzicht van 56 algemeen geldende subsidie- en kredietregelingen, per provincie aangevuld met specifieke daarvoor geldende regelingen. In fei te verschijnen er dus 11 verschillende provinciale uitgaven van de weg wijskrant. In veel gevallen hebben de provincies aan de uitgave van de krant meegewerkt. De kranten geven onder meer in formatie over specifieke regelingen voor het midden- en kleinbedrijf, loonkostensubsidies, energie- en in novatie regelingen, projektontwik- kelingskredieten, subsidies voor de toeristische en horeca sector etc. Ook de nieuwe milieu- en energietoesla gen, waarvan in het kader van de WIR gebruik kan worden gemaakt zij in de krant vermeld. den waar niet huis-aan-huis bezorgd wordt, zullen een enveloppe aange boden krijgen door de brandweerlie den. Zo mogelijk nemen zij de enve loppen direkt weer mee terug, uiter aard graag voorzien van een gift. Omdat de waterwinning in de bui tengebieden nogal eens problemen oplevert zal de brandweer tevens aan dit aspekt aandacht besteden tijdens hun bezoeken. Kontaktpersonin zijn voor: Bruinisse, A. Deurloo, tel. (01113) 1215; Duiveland, J. de Vlieger, tel. (01114) 1562; Zierikzee, J. Ha- gesteijn, tel. (01110) 2615; Brou wershaven, P. Smalheer, tel. (01119) 333; Middenschouwen, C. Dorreman, tel. (01117) 1544; Westerschouwen, J. Kraayen- brink, tel. (01116) 1507 (tevens coördinator). Bond van Opzichzelfstaanden Schouwen-Duiveland De Bond van Opzichzelfstaanden is al enige jaren aktief op Schouwen- Duiveland en voorziet nog steeds in een grote behoefte. Hoewel er een groot aantal mensen zijn die de weg naar onze vereniging gevonden hebben zijn er toch nog al tijd die hun schroom en drempel vrees moeten overwinnen. Op vrijdagavond 28 november, aanvang 8 uur, geven wij een dans avond in café Bommenede te Zonne maire waar ook niet leden, zowel da mes als heren nu de gelegenheid heb ben om met onze Bond kennis te ma ken. Vrienden en familie zijn ook van harte welkom. Wij hopen op een grote opkomst. Inlichtingen over deze avond op nummer (01110) 3679, (01112) 455 en (01873)2187. I. van Andel-Linden Het bestuur van de vogelvereni ging „De Schouwse Zanger", heeft gemeend te moeten reageren op het ingezonden stuk van de heer W. J. de Jonge in de Zierikzeesche Nieuwsbo de van dinsdag 18 november j.l. Volgens de heer De Jonge is hij ten onrecht gediskwalificeerd door het bestuur van bovengenoemde vereni ging op de onderlinge T.T. Wat was de oorzaak van deze dis- kwalifikatie? De heer De Jonge had 2 turquoisine parkieten in geschreven met vermel ding 1979 als geboortjeaar. Dit houdt in, dat deze parkieten ingeschreven werden in het register als eigen kweekvogels, want deze diertjes zijn in hun geboortejaar nog niet geheel op kleur, daarom spelen ze 2 jaar mee als eigen kweekvogels. Wat zegt nu het t.t.-regelement; op gesteld door de Ned. Bond van vogel liefhebbers hierover, wij citeren: „Als eigen kweekvogels worden aan gemerkt die vogels welke voorzien zijn van één vanwege de bond ver- trekte of erkende vaste voetring ver meldende het kweeknummer van de betreffende inzender alsmede het juiste jaartal. En omdat jaartal ging het nu juist. Beide ingezonden vogels bleken in het jaar 1978 geboren te zijn en niet in 1979 zoals dhr. De Jonge had opgege ven. Hij had moeten weten, dat dit konsekwenties met zich mee zou brengen, want in de regelementen van de bond, die het bestuur hanteért staat: „Bij constatering van onge rechtigheden dient de betreffende in zender te worden gediskwalificeerd. Als ongerechtighden worden be schouwd te grote, doorgezaagde op gerekte ringen alsmede ringen waarin een onjuist kweeknummer cjf jaartal is vermeld". Geeft de heer De Jonge aan zijn inl- schrijving een andere uitleg, dan iSf dat zijn eigen visie, maar niet die va het bestuur. De fouten die volgens de heer Del Jonge door het bestuur zijn gemaakt,! zijn juist ontstaan door foutief in-\ schrijven. Misschien heeft de heer De Jonge 1 inderdaad de mooiste vogels in zijn 1 kooi, maar dan had hij dit op een an- 1 dere manier moeten bewijzen. Het bestuur V ogelhouders vereniging „De Schouwse Zanger" (De inhoud van dit schrijven komt geheel en uitsluitend voor rekening van de ondertekenaars. Red.). In de 2e klasse gaan Dreischor en SVOWK het op het terrein van eerstge noemde tegen elkaar opnemen. Spelend met de inzet zoals in de bekerwedstrijd tegen Zierikzee II zou Dreischor in deze ontmoeting wel eens voor een verrassing kunnen gaan zorgen. Wanneer bij Zie rikzee III deze keer de mossels niet zo zwaar op de maag liggen moet het moge lijk zijn in de thuiswedstrijd tegen Robur m weer eens voor een goed resultaat te zorgen. De reserves van Renesse gaan het al bij voorbaat niet gemakkelijk krijgen in de uitwedstrijd tegen Walcheren IV. In de 4e klasse F gaat Zonnemaire met goede vooruitzichten op de inzet op be zoek bij Dreischor III. Dreischor II moet het bij Kortgene III kunnen verklaren, terwijl ook Zierikzee IV bij Renesse III goede troeven in handen heeft. Renesse IV en SVOWK II zullen elkaar in de duinstreek waarschijnlijk niet veel ont lopen. 25. Al heeft de Ier de ogen gesloten, toch blijkt hij Erics woorden verstaan te hebben. „Svein Langtand herhaalt hij nau welijks hoorbaar, „als dat de Saksische reus is, die in het ruim gevangen zat „Is hij dood," zegt de Noorman hees. „Is hij in het ruim achtergebleven of De Ier schudt het hoofd. „Gij vorst der Noren vergeving," sta melt hij. „Het is een vreselijke vergissing ge weest We dachten, dat „Ja ik weet precies, wat je dacht Svein Langtand, waar is hij?" stoot de Noorman in onverdragelijke spanning uit. „Zeg bet ons, zolang je nog kunt". Een flauwe blos overtrekt het gezich van de Ier, zijn ademhaling gaat opeens veel sneller als zijn ogen de Noorman zoeken. „Aan boord van het schip het schip van de piraat komt nauwelijks hoorbaar over zijn lippen. „Thore de Deen Dus hij leeft nog," stoot Eric opgewonden uit. Dodelijk vermoeid knik te de gewonde met het hoofd. „Aan boord van de Deen gebracht Eric denkt razend snel na. Als de piraten de moeite hebben genomen Svein aan boord te ne men, moeten ze daar wat mee voor hebben. Waarschijnlijk hopen ze een losgeld voor hem te kunnen krijgen. „Waar gingen jullie naar toe? Waar kwamen jullie vandaan?" zegt hij dringend, terwijl hij de Ier poogt wakker te schudden. „Wie in Ier land heeft losgeld over voor een man van Fer gus?" Opeens richt de Noorman zich half op en staart naar het wasbleke gezicht van de Ier. Hij zal nimmer een antwoord op deze vragen krijgen, de man is dood. Zwijgend kijken Eric en Bolan elkaar een ogenblik aan. „Arme Svein," mompelt Eric dan. „Hoe vin den we hem ooit terug Geen enkel aankno pingspunt, niets dan alleen de naam van de pi raat, Thore de Deen en de hemel mag we ten, waarheen, die op het ogenblik op weg is

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 6