DISKUSSIE OVER: „LANDBOUW IN GEWIJZIGDE OMSTANDIGHEDEN' Geef kleinschalig kamperen een kans van slagen STRAKS OOK GORDELS OP DE ACHTERBANK VAN AUTO'S ER MANKEERT HEEL WAT AAN VERLICHTING VAN AUTO'S ONZE PUZZELRUBRIEK Hoofdbestuur CBTB-W-N Geldtekort V.V.V. „Biirgh-Haamstede" Meer van Genève KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Duur urinoir Hagenaar slacht offer steekpartij „Opgeblazen fietsstroken" De niet-rokers Stichting Vrije Rekreatie Z1ËB1K2EESCHE NI£UWSBOD£ Vrijdag 21 november 1980 Nr. 22615 5 r*9 In het hoofdbestuur van de CBTB W-N is een eerste bespreking gewijd aan de diskussienota van het Land bouwschap „Landbouw in gewijzigde omstandigheden". De lijvige nota, waarin meer wordt besproken dan alleen landbouwbeleids- zaken, moet een basis zijn voor diskussie in de gewesten, gedurende dit win terseizoen. Aan de hand van de uitkomsten van die diskussie zal het bestuur van het Landbouwschap in februari een beleidsplan opstellen voor de jaren 1981-1985. Dit beleidsplan zal o.a. worden ingebracht bij de kabinetsformatie die in 1981 zal volgen na de verkiezingen voor de Tweede Kamer (in mei 1981). Unaniem werd gekonstateerd dat de grootste zorg de kontinuïteit van de bedrijven is, vooral omdat op veel bedrijven geen financiële reserve be schikbaar is om tegenslagen op te vangen. Voor het behoud van een ge zondere en sterke landbouw is het absoluut noodzakelijk dat de bedrij ven beschikken over een redelijk weerstandsvermogen. In het huidige fiskale systeem voor zelfstandigen is dat niet mogelijk, het eigen vermo gen van de bedrijven wordt onvol doende beschermd. Mede daardoor ontstaat een dreiging dat de verhou ding tussen eigen vermogen en vreemd vermogen („solvabiliteit") te sterk daalt. Boer blijven Gewezen werd op het belang om beleidsmaatregelen zo te treffen dat een verdere afvloeiing van onderne mers uit de landbouw zo veel moge- (Vervolg van pag. 1) Met het steeds duurder worden van de benzineprijzen voorzag dr. Van Zuijlen wel enige problemen daar veel rekreanten die de Westhoek be zoeken aangewezen zijn op eigen ver voer. In dit verband wees hij erop, dat door de overheid steeds meer wordt gestimuleerd verblijfsrekreatie ge bieden in de onmiddellijke nabijheid van de grote steden te kreëren, waar door men minder grote afstanden zal moeten afleggen. De voorzitter dacht dat men geen makkelijk jaar tegemoet zal gaan. De inkomens zullen de komende tijd weinig of niets stijgen en hier zal men de terugslag van ondervinden. Ernstig Nog te weinig mensen zijn er van doordrongen hoe ernstig het wel gesteld is met 's lands financiën. Steeds meer mensen raken werkloos, er komen steeds meer deelbanen en arbeidsverkortingen. Dit brengt met zich mee, dat er veel meer gedwongen vrije tijd komt. Aandacht zal er aan moeten worden besteed om ook deze mensen te kun nen opvangen. Het is vijf minuten voor twaalf en daarop zal men zich moeten beraden. Stappen zal men moeten nemen om zo min mogelijk schade te lijden, was de mening van de voorzitter. Hij dacht daarbij aan kwaliteits verbetering van de akkommodaties om zo ook het voor- en naseizoen aan trekkelijker te maken. Waarschuwing Een waarschuwend woord liet hij horen om nog verder te gaan met het uitbreiden van de natuurgebieden. Men zal de uiterste voorzichtigheid moeten betrachten met hetgeen wat men doet in dit opzicht. Gewenst vond hij het, dat men nq spoedig zal weten wat er wel en niet mag gebeu ren in de natuurgebieden. In het jaaroverzicht werd het afge lopen seizoen niet ongunstig ge noemd. Vooral wat de verhuur van de huisjes betreft viel er nog een uit breiding te konstateren. Nog weinig was er gemerkt van het feit, dat de mensen nu meer hun va kantie in eigen land gaan doorbren gen. Persoonlijk geloofde dr. van Zuijlen toch wel, dat er een verschui ving heeft plaats gehad. Evenementen Tijdens het seizoen werd er een 'BERN.20-11. Zwitserland èh Frankrijk gaan gezamenlijk strij den tegen de steeds sterkere ver vuiling van het meer van Genève. Daartoe hebben de Zwitserse mi nister van buitenlandse zaken, Hans Huerlimann, en de Franse staatssecretaris Delmas van het Franse ministerie voor milieube scherming donderdag twee over eenkomsten ondertekend. De ene voorziet in het financie ren van een solidariteitsfonds door het kanton Genève dat ook de armere gemeenten aan zowel de Franse als Zwitserse oever van het meer in staat stelt zuiverings installaties te bouwen. De tweede overeenkomst bevat maatregelen voor de visserij. lijk beperkt moet worden. De vrees werd geuit dat in toenemende mate een kleinere groep boeren en tuin ders moet zorgen voor de voedsel voorziening van een groeiende bevol king. Dat kan inhouden dat boeren en tuinders nog harder moeten wer ken, dan nu al gebeurt, voor een groep mensen, waarvan een deel noodgedwongen werkloos is. In land en tuinbouw zijn niet veel mogelijk heden om de werkgelegenheid te ver ruimen, wel zal getracht moeten wor den de bestaande werkgelegenheid, voor ondernemers en werknemers, te handhaven. Positie vrouw De vrouw krijgt steeds meer een aktieve rol in het agrarisch bedrijf en mede daardoor ook meer en meer in agrarische organisaties. Het bestuur juicht deze ontwikkeling toe en zal bij de verdere bespreking van de no ta van het Landbouwschap dit punt nadrukkelijk aan de orde stellen. R.Z. In toenemende mate moeten boe ren en tuinders hun toevlucht nemen tot de Rijksgroepsregeling Zelfstan digen, die lang niet in alle gevallen voor een oplossing kan zorgen. Deze regeling is er op gericht om in akute noodsituaties financiële steun te ver lenen gericht op het levensonder- aantal geslaagde evenementen geor ganiseerd. Ook de Ring Promotion, waarmee nauwer zal worden samengewerkt in de toekomst, mag uitstekend geslaagd worden genoemd. Voor wat houd van het gezin, maar in sommige gevallen wordt een bedrag ineens uitgekeerd direkt gericht op instand houding van het bedrijf. de evenementen betreft zal er in de toekomst naar nog meer variatie moeten worden gestreefd. Bij de middenstand drong de voor zitter aan op meer eenheid in de slui tingstijden van hun zaken. Hierover waren op het kantoor nog al wat klachten gedeponeerd. Gezien de financiële situdtie van de vereniging ziet men geen mogelijk heden meer om nog hoge bijdragen te gaan leveren aan de ANW (plus mi nus 1,80 per lid), de Provinciale VW (ƒ12,50 per lid) en de Streek VW 100,- per vereniging en 2,- per lid). Wel was men er van overtuigd, dat de Streek VW over te weinig geld middelen beschikt om optimaal te kunnen funktioneren. De gemeentepolitie van Utrecht, die de kontrole uitvoerde in samen werking met de Algemene verkeers dienst van de rijkspolitie in Drieber gen en de gemeentepolitie van Nieu- wegein, kon bij Ouderijn vaststellen dat van de 116 aangehouden auto rijders er 66 een procesverbaal moesten krijgen en vijftig verder konden gaan met een waarschuwing. De Utrechtse politie spreekt van de plezierige samenwerking met de DEN HAAG, 20-11. Op het departement van verkeer en waterstaat wordt gewerkt aan voorschriften die verplichten tot het dragen van autogordels op de achterbank van personenauto's. Dit blijkt uit het schriftelijk ant woord van minister Tuijman op van uit de Tweede Kamer gestelde vra gen bij de behandeling van de ver- keersbegroting voor 1981. In dat ant woord wordt uiteengezet, dat een dergelijke draagverplichting 30 tot 50 doden per jaar zou besparen. Verlichting Ook wordt gestudeerd op maatre gelen op het gebied van verlichting en reflektie. Minister Tuijman wijst er wel op, dat gewaakt moeten wor den voor het gevaar, dat voertuigen steeds meer lichten gaan voeren, zon der dat vaststaat in hoeverre de ver keersveiligheid daarmee wordt be vorderd. In principe is beslist tot in voering van een rode reflektor voor bromfietsers. Ook zijn er plannen te komen tot reflekterende banden bij fietsen. Door een aantal leden werd het wenselijk geacht om tijdens het sei zoen ook wat te organiseren voor de kinderen zoals b.v. strandspelen. Als men over wat meer geld beschikking had, zou dit wel te realiseren zijn ant woordde de voorzitter hierop. Burgemeester J. L. Niemantsver- driet-Leenheer deed de suggestie aan de hand om over te gaan tot het vor men van een kommissie vakantie besteding waarmee zij in het verle den goede ervaringen heeft opge daan. Met weinig geld zou het dan toch mogelijk zijn iets voor de kinderen te organiseren. Bestuur De periodiek aft^lencie bestuursleden de heren J. C. ■kui ter en H. T. Landegent werdehHKrbe- noemd. In plaats van het aftredende lid van de financiële kommissie, de heer J. O. Reehorst werd de heer P. Adam benoemd. De begroting met een verwacht na delig saldo van 5.475,- werd onver anderd vastgesteld. De vergadering ging akkoord met het bestuursvoorstel om de kontribu- tie voor 1981 met een korrektie van 4% te verhogen. Bij de rondvraag werd de klacht geuit, dat de wisselkabines en de strandpaviljoens in het naseizoen te vroeg van het strand worden verwij derd. Aandacht werd er ook gevraagd voor meer propaganda voor het voor seizoen met zijn lange avonden en mooie ontluikende natuur. Glascontainers Kritische geluiden werden, er geuit over de kleur en de plaatsen, die er gekozen zijn voor de glascontainers in de kernen. MONTREAL, 19-11. De ge meenteraad van de Canadese stad Montreal heeft 1.900.000 dollar (circa 3,25 min.) be schikbaar gesteld voor de ver plaatsing van een urinoir dat-" wordt bedreigd door de aanleg van een autoweg. Het gebouwtje waarvan er maar drie exemplaren in Mon treal stan, moet behouden blij ven om zijn „architektonische waarde", zo was in het voor stel gezegd. Het is de vraag of de plaatselijke bevolking ge lukkig zal zijn met deze uitga ve. Zij is erg gevoelig voor ,,prestige-uitgaven" sinds de bouw van het Olympisch stadi on in 1976 waarvan zij een groot deel van de kosten moest betalen. UTRECHT, 20-11. Een donderdagavond uitgevoerde gerichte kontrole op de toestand van de verlichting van auto's heeft uitgewezen, dat daaraan nogal wat mankeert. ANWB en de Wegenwacht, die waren ingeschakeld bij deze kontrole. Voor bij de koplichten en de verblindende lichten kwamen de meeste euvel voor. Slechts zeven van de aangehou den wagens waren kompleet in orde. Twee auto's moesten meteen uit het verkeer worden genomen en werden naar de sloop verwezen. Eén chauf feur bleek dronken achter het stuur te zitten en één man gaf een valse naam op. DEN HAAG, 20-11. Naar aanlei ding van een steekpartij waarbij woensdagavond de 19-jarige Hage naar E. Heutink om het leven kwam, heeft de Haagse politie in de loop van donderdagmiddag zes mannen aan gehouden. Het slachtoffer had die avond voor zijn woning een gesprek met een groepje van zes tot acht mensen. Tij dens dit gesprek moet Heuting vol gens de Haagse politie vier maal in de borst en één maal in de zij zijn gestoken. Hij overleed later in het ziekenhuis aan zijn verwondingen. Van de zes mensen die voor ver hoor zijn aangehouden zullen waar schijnlijk drie op korte termijn weer in vrijheid worden gesteld, aldus de Haagse politie. ARNHEM, 20-11. De gemeente Arn hem gaat proeven nemen met zoge noemde opgeblazen fietsstroken. Daaroe wordt de rijwielstrook enke le meters voor het verkeerslicht net zo breed gemaakt als de hele rechter weghelft en mogen wielrijders en bromfietsers zich voor de wachtende automobilisten opstellen. Bij groen licht kunnen ze dan als eerste optrek ken. De automobilisten moeten zich dan bij de tweewielerstroom aanslui ten. Het experiment wordt genomen in de buurt van de Technische school en heeft als doel om de drommen fiet sers en bronfiesters sneller langs ver keersknooppunten te loodsen. De ge meente neemt de proef op de drukke kruising Rietgrachtstraat en Boule vard Hevelink. LEIDSCHENDAM, 20-11. De Ne derlandse niet-rokers vereniging is verontwaardig over het feit dat de regering nog steeds weigert in open bare ruimten voorzieningen voor niet-rokers te treffen. De vereniging heeft donderdag staatssekretaris me vrouw Veder-Smit van volksgezond heid en milieuhygiëne op haar depar tement in Leidschendam een petitie aangeboden,- waarin van deze te leurstelling blijk wordt gegeven. „Het is geen smeekschrift, maar het recht van de niet-roker", aldus dr. W. Bongers, voorzitter van de vereni ging. DEN HAAG. De spoorwegen, over wegen thans of een rookverbod moet worden ingesteld in afgesloten wachtruimten. Ook is de vraag in studie of niet-rook gedeelten in stati ons-restauraties kunnen worden ge realiseerd. MEERKERK, 20-11. Alle Tweede "Kamerleden kregen deze week een mammoet-brief in de vorm van een affiche van de Stichting Vrije Rekreatie („kamperen bij de boer"). Een soort laatste oproep tot de politici om het kleinschalig kamperen een kans van slagen te geven. De Tweede Kamer bespreekt deze week de nieuwe Kampeerwet en stemt daarover volgende week. Volgens het wetsontwerp kan „kamperen bij de boer" op beschei den schaal (tot vijf kampeereenhe- den per boerenerf) worden toe gestaan, maar het fiat is afhankelijk van de gemeenten die deze soort van kamperen dan in hun bestem mingsplan moeten regelen. Uit een recente SVR-enquête bleek al dat ruim de helft van de Neder landse gemeenten het kleinschalig kamperen zullen tegengaan c.q. geen ruimte daarvoor zullen bieden in bestemmingsplannen. De SVR vindt dat een zorgelijke zaak, vooral nu blijkt dat de behoef ten groter zijn geworden door de eko- nomische recessie, die velen volgend jaar dwingt de vakantie in eigen land door te brengen. Kampeerruimte Er is niet voldoende kampeerruim te (vooral in de Randstad) op de offi ciële kampeerterreinen, maar ook kunnen modale en wat meer verdie nende landgenoten de vraagprijzen niet meer betalen. De SVR vraagt van de kamerleden een beetje meer vrijheid en ruimte voor de kampeerders die bij de boer willen gaan kamperen, vooral in de vakantiemaanden en tijdens de weekeinden. Nederlandse Hervormde Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 9.30 uur eerw. heer M. C. Maliepaard, Pernis; 19.00 uur ds. D. H. Bosma, Rotter dam. 11.00 uur ds. Assendorp. Kerk- werve: 11.00 uur ds. Kamstra, Goes. Serooskerke: 10.00 uur ds. C. den En gelse, Renesse; 11.30 zondagsschool. Burgh: 9.30 uur ds. Baas. Haamstede: 10.00 en 19.00 uur ds. Smits. Renesse: 9.30 uur kand. J. Wegerif. Noordwel- le: 11.00 uur kand. J. Wegerif. Scha- rendijke: 9.30 uur gez. dienst in Ge- ref. kerk, ds. Kamstra, Goes. Brou wershaven: 11.00 uur ds. Seeleman, 10.00 uur zondagsschool. Zonnemai- re: 9.30 uur ds. Seeleman, 11.00 uur zondagsschool. Noordgouwe: 11.00 uur ds. Geers. Dreischor: 9.30 uur ds. Geers; 11.00 uur zondagsschool klei nen; 19.00 uur zondagsschool groten. Ouwerkerk: 10.00 uur de heer W. Jan sen, Geersdijk. Nieuwerkerk: 9.30 uur ds. Teekens, Bruinisse. Ooster- land: 10.00 uur ds. J. Boer, Katwijk; 18.00 uur ds. Kuin, Ouwerkerk. Sir- jansland: 10.00 n 18.30 uur ds. Van der Valk, H.A. en dankz. Bruinisse: 10.00 uur ds. Th. W. H. v. d. Heijden, Oud-Vossemeer; 17.00 uur ds. Tee kens. HILVERSUM. Het Israëlische par lementslid Flatto Sharon wil binnen anderhalve week een kommando- eenheid van zes tot tien man naar Ne derland sturen om hier de Joodse ge meenschap tegen neo-Nazistische ak- ties te beschermen. Zwi Wilder, se- kretaris van Sharon maakte dit woensdag bekend in een interview met een korrespondent van het NOS- journaal. SCHEEPVAART Acteon, 19-11 van Singapore naar Chittagong Aldabi, 19-11 Buenos Aires naar San tos KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Aangenomen naar Vinkeveen (toez.): N. P. J. Kleiberg, kand., Doorn. Gereformeerde Kerken Aangenomen naar Kampen: J. ter Horst, Amersfoort. Bedankt voor Barneveld: G. W. H. Peddemos, Holten. Examen: Aan de Theologische Ho geschool te Kampen is geslaagd voor het doctoraal examen: T. Mol, kand., Fijnaart. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te launcenston, Tasma- nië (Free Ref. Church Australië): K. Jonker, kand., Zwolle; te Winscho ten: R. Heida, kand:, Zwolle. Lutherse Kerk Zierikzee: Geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 uur ds. Blokland; 18.30 uur ds. M. Koppe. Haamstede: 10.00 en 19.00 uur drs. J. J. van Oord. Scharendijke: 9.30 uur ds. Kamstra, Goes; gez. dienst; 15.00 uur de heer R. van Heemskerk, Badhoevedorp. Brouwershaven: 10.00 uur ds. Koppe, 15.00 uur ds. Blokland, Zierikzee. Nieuwerkerk: 10.00 uur kand. M. P. Vrijhof, Amsterdam; 17.00 uur kand. Baas, Ooltgensplaat. Bruinisse: 10.00 uur de heer Baas, Ooltgensplaat; 17.00 uur kand. M. P. Vrijhof, Vlaar- dingen. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Brouwershaven: 9.30 uur kand. Van der Pool; 18.30 uur ds. Urban. Christelijke Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 en 18.00 uur ds. C. v. de Weele. Kerkwerve: 10.00 en 18.00 uur ds. Van der Sluys. Haamstede: 10.00 en 17.00 uur ds. Oosterbroek. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10.00 uur leesdienst, 15.00 uur ds. Th. van Stuyvenberg, Meliskerke. Nieuwerkerk: 9.30 en 15.30 uur ds. Van Gelder. Oosterland: 10.00 en 18.30 uur ds. Th. van Stuy venberg, Meliskerke; 14.30 uur lees dienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 11.30 en 16.15 uur ds. Wink, Veenendaal, (in Geref. kerk, St. Domusstraat). Nieuwerkerk: 9.45 en 15.00 uur leesdienst. Bruinisse: 10.00 en 17.00 uur leesdienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 14.30 en 18.30 uur eerw. heer A. P. v. d. Meer, Kinder dijk. Bruinisse: 10.00 en 17.00 uur leesdienst. Remonstrants Ger. Gemeente Sommelsdijk: 10.00 uur dr. J. F. van Roy en, Capelle a.d. IJssel. Leger des Heils Zierikzee: 10.00 uur samenkomst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: za. 19.00 uur, zo. 10.00 uur. Haamstede: zo. 10.00. Pinkstergemeente Zierikzee: De diensten zijn op zonda gen om 10.00 uur en op de woensdag avonden om 20.00 uur. Jehova's Getuigen Kerkhof N.Z. 16, Zierikzee: Zondag 10.00 uur openbare lezing, 11.00 uur Wachttorenbespre king. Donderdag: Theokratische school 19.00-20.30 uur, dienstverga- dering 20.30-21.30 uur. Het slechte weer van de laatste tijd was er waarschijnlijk mede de oor zaak van dat de belangstelling voor de weekpuzzel uitermate groot was. Uit de grote stapels met juiste oplos singen werden zoals gebruikelijk weer twee winnaars geloot. De lief hebbers kunnen met de hieronder vermelde opgave weer hun puzzelen- thousiasme uitleven. Eerste prijs: Mevr. C. J. D ale bout-v. Zalm Rampweg 22 Renesse Tweede prijs: Elise Bouwens St. Domusstraat 69 Zierikzee De oplossing van de puzzel is de vol gende: HORIZONTAAL: 1. prettig; 6. ka lebas; 12. vrek; 14. riem; 15. re; 17. al; 18. map; 20. dl; 21. T.H.; 22. klap; 24. rijdier; 26. twee; 28. aap; 29. pet; 30. dof; 32. wee; 33. m.n.; 34. bode; 35. ezel; 37. RP; 38. kaper; 39. lelie; 41. Noor; 42. tram; 43. poker; 47. steeg; 50. p.p.; 52. node; 53. pier; 54. L.K.; 55. alm; 57. lek; 58. ren; 59. die; 60. park; 62. lepel; 64. hiel; 65. in; 66. ia; 68. lei; 69. de; 70. Ra; 71. Bern; 73. dors; 75. roerend; 76. mortier. VERTIKAAL: 1. perkamentpapier; 2. e.v.; 3. trap; 4. tel; 5. ik; 7. ar; 8. lid; 9. eelt; 10. BM; 11. scheepsmakelaar; 13. pad; 16. elan; 18. mijter; 19. pedel; 21. teer; 23. A.P.; 24. rede; 25. roze; 27. ww; 29. pop; 31. fel; 34. baron; 36. li ter; 38. kop; 40. erg; 44. kol; 45. edel; 46. rekel; 47. sprei; 48. Tiel; 49. een; 51. plan; 54. lier; 56. mr.; 59. d.i.; 61. kier; 63. pek; 64. hert; 67. are; 69. dor; 71. be; 72. N.N.; 73. do; 74. si. DE NIEUWE PUZZEL HORIZONTAAL: 1. mannelijk be roep; 8. uitgestrekte watervlakte; 9. kortstondige periode van slecht weer; 10. jong van een schaap; 12. grondvlak van een vat; 13. tak die ontspruit uit een hoofdtak; 15. ver haal van aanzienlijke omvang; 16. deel van een tabakspijp; 18. tapij tachtige stof; 20. stad in Duitsland; 21. zeer matig; 23. violen kleur; 24. klein kind; 26. eerstkomende (afk.); 28. mannetjeshond; 29. afzonderlijk vertrek in een gevangenis; 31. land bouwwerktuig; 32. stad in Italië; 33. sierplant; 34. 1000 meter (afk.); 35. wig om hout te klieven; 37. zaadkor rel in een vrucht; 38. de oudere (afk. Latijn); 40. gezantschap; 44. staat in de V.S.; 47. schrijfkost (Latijn); 48. li chaamsdeel; 50. zwaard met één sne de; 52. toiletartikel; 53. opbrengst van belegd kapitaal; 54. wijnsoort; 55. wijnsoort; 56. laag schoven op de dorsvloer; 57. staafvormig werktuig; 59. aanwijzend voornaamwoord; 60. telwoord. VERTIKAAL: 1. stad in Frankrijk; 2. deel van de voet; 3. koninklijk besluit (afk.); 4. motorvoertuig; 5. dat is (afk.); 6. guitig; 7. eertijds het typische attribuut van de nacht wacht; 8. jaargetijde; 11. stiftje van een rijgs.noer; 12. mannelijk dier: 14. winterkoud; 15. babbelaarster; 16. vrouwelijk rund; 17. hoofddeksel; 19. kunstboter; 21. onbehouwen, onbe nullige jongen; 22. voorlopig bewijs van storting dat later kan worden in gewisseld tegen een aandeel of obli gatie; 24. flink manspersoon; 25. spel- leiding (toneel); 27. gezichtseinder; 28. kledingstuk; 30. loterijbriefje; 31. vordering krachtens recht of macht; 36. ruimte in de kolf van een geweer; 39. dik touw; 41. dwaas, zot; 42. tot en met (afk.); 43. appelsoort; 45. gedwee, mak; 46. vandaag (bijzondere stijl); 48. roofdier; 49. wandversiering; 51. rang in een theater; 53. toespraak; 57. van een (afk.); 58. militaire rang (afk.). SVR-voorzitter Wim van den Berg uit Meerkerk (Z.-H.) ervaart nu al dat door de achteruitgang van het besteedbare inkomen meer Neder landers dan ooit tevoren gedwongen zullen zijn volgend jaar vakantie te vieren in eigen land. Aanvragen Hij signaleert een verheugende stroom van aanvragen, maar noemt plotselinge nieuwe belangstelling ook onrustbarend. „Er blijkt uit dat de overheid door de jaren heen onvol doende rekening heeft gehouden met de ruimtenood in Nederland. Vooral in de Randstad is de situatie triest. Op officiële kampeerterreinen moeten vaak bedragen worden be taald van ruim 2000,— voor een sei zoenplaatsje. AFs de Kamer het wetsontwerp on gewijzigd aanneemt, zou dat jammer zijn, want het is nooit onze bedoeling geweest te streven naar de oprichting van een partij van kampeerders", al dus SVR-voorzitter Van den Berg.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 5