Voorstel tot rekonstruktie aansluiting met Rijksweg 18 AANVULLENDE MIDDELEN VOOR VERPLAATSING VAN TRANSPORTBEDRIJF Gemeenteraad Zierikzee Raad Duiveland: woensdag- 26 november STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 21 november 1980 Nr. 22815 3 ZIERIKZEE. Nog een blokfluit-foto", geschoten" op de Muziekschool, die als gevolg van de financiële perikelen, deze week in het nieuws kwam. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) deze avond met het gedicht ,,Maak mij", waarna zij allen wel thuis wenste. VLISSINGEN NVV-jongeren kontakt Maandag 24 november houdt het NW-jongerenkontakt Zeeland een openbare aktievergadering in café „De Flying Dutchman" te Vlissin- gen. Centraal staan de plannen van de regering om de minimum-jeugdlonen te verlagen. Deze vergadering is een onderdeel van een aktiekampagne tegen de verlagingen. Op het pro gramma staat onder andere de verde re akties in Zeeland, die gezamenlijk gevoerd worden door de drie jongere norganisaties WJ-CNV, KWJ en NW-jc. Boerinnendag De agrarische kommissie C.P.B./C.B.T.B. organiseert op 25 november in de Oosterkerk aan de Bergweg te Goes een „Boerinnendag". Op deze dag wordt de film „Als je met een boer trouwt" vertoond. Op gave: voor 21 november bij het C.B.T.B.-kantoor in Goes of bij de agrarische kommissieleden in uw af deling. DIRKSLAND Koor- en samenzangavond Op zaterdag 22 november wordt in de Ned. Herv. Kerk te Dirksland een avond gehouden met koorzang, sa menzang en orgelspel. Medewerking wordt verleend door het jeugdkoor „Prins Maurits" van de Chr. Scho lengemeenschap „Prins Maurits" te Middelharnis. Het zal deze avond de eerste keer zijn dat dit ruim vijftig leden tellen de koor naar buiten treedt. De afge lopen maanden is intensief gewerkt aan een repertoire-opbouw. Het koor zal werken zingen van o.a. Bach, Handel en Wesley. Het koor staat on der leiding van Mar van der Veer. Te vens wordt medewerking verleend door de muziekgroep van de school onder leiding van de heer J. van Hoorn. Koor en muziekgroep zullen ook samen te horen zijn. Organisten zijn Krijn Kieviet en Paul Kieviet. Ds. Beens hoopt deze avond te openen en te sluiten. De toe gang is vrij. Muskusrat en waterkering DEN HAAG. Minister Tuijn- man van Verkeer) heeft de Twee de Kamer laten weten, dat hij de zorg over het gevaar van de mus kusrat voor de waterkeringen ten volle deelt. Hij is in het bijzonder ongerust over het voorkomen van deze rat in de waterstaatkundig kwetsbare gebieden. Het aantal ratten neemt toe en verspreidt zich over een steeds groter gebied. Er zijn plannen, zo deelt hij de Kamer mee, te komen tot de orga nisatie van een permanente be strijding van de muskusrat. Minister Tuijnman zegt ervan overtuigd te zijn dat de gezamen lijke inspanning zal leiden tot een oplossing, die het gevaar van de rat voor de dijken op een bevredi gende wijze zal beteugelen. ZIERIKZEE, 18-11. Op de jongste vergadering van de gemeenteraad, onder voorzitterschap van burgemeester Th. H. de Meester, ging men akkoord met het verstrek ken van aanvullende dekkingsmiddelen voor verplaat sing van het transportbedrijf C. van der Wekken. Geen bezwaar ontmoette een voorstel tot een begrotingswijziging, wegens een krediet (verhoging bestande post met 10.000,—) voor de bouw van een berging bij de woning Regenboogstraat 15. Idem wegens kosten van keuring van brandweerpersoneel (verhoging 3.056,86). Tot een maximum van 22.500,— wordt subsidie verleend voor restau ratie van het pand Verrenieuwstraat 13-15. Idem voor het pand Kapel- lestraat 10, tot een maximum van 9.473.-. Geldelijke steun zal worden ver leend voor verbetering van vijf wo ningen in de Molenstraat door de wo ningbouwvereniging „Beter Wonen". Voldoening was er in de raad om het „rond" krijgen van deze plannen. De wethouder P.W. toonde zich eveneens verheugd over dit sociaal beleid van de YV.B.V. Gevaar voor af braak is door de maatregel weggeno men. De kosten zijn gesteld op 365.634,—. De huur van de huizen gaat - na renovatie - 273,85 per maand bedragen. Het kollege kreeg machtiging tot het opnemen van kas geld tot een limiet van 3 miljoen. Een wijziging van de Uitkeringsver- ordening gemeentepersoneel ging on der de hamer door. Benoemingen De heer W. G. Pijpers kreeg een vaste aanstelling als onderwijzer aan de openbare lagere school ,,'t Kof schip". Tot lid en plaatsvervangend lid van het algemeen bestuur ge meenschappelijke regeling „Regio nale Brandweerkring Noord- en Mid den-Zeeland" werden respektieve- lijk benoemd: de heren Jonker en Van den Ouden. Een hamerstuk was een voorgestel de wijziging van het Algemeen Amb tenarenreglement i.v.m. het ver- weerrecht van ambtenaren. Tot re gentes van het Burgerweeshuis werd benoemd mevrouw J. M. J. de Meester-Post en tot regent, de heer J. Quant. Bij de rondvraag informeerde me vrouw Gilden naar mogelijke incen- tele openstelling van de Nobelpoor- ten (onverwarmd) gebruik door der den. DUIVELAND, 21-11. Het kollege van b. en w. van Dui veland is na overleg met de betrokken instanties tot de konklusie gekomen, dat uit een oogpunt van verkeers veiligheid de verbetereing van de aansluiting Stolp- weg/Middenweg aan Rijksweg 18 het meest urgent is. Het ontwerp van Rijkswaterstaat beoogt een re konstruktie van het thans aanwezige kruispunt, geba seerd op het plaatsen van een verkeersregelinstallatie. B. en w. delen dit mede in een voor stel, waar de gemeenteraad zich in de vergadering van woensdag 26 no vember over zal buigen. Het kollege wijst erop dat alle voorzieningen kunnen worden getroffen op Rijksterrein, zodat geen grondver werving noodzakelijk zal zijn. Provinciale kommissies De provinciale onderwijsraad ver gadert op woensdag 26 november om 14.00 uur in de statenzaal, Abdij 11, Middelburg. Geadviseerd moet worden over het plan van scholen voor de jaren 1981- 1983, over de gang van zaken in het regionale samenwerkingsprojekt on derwijs in het kursusjaar 1979-1980 en over het projekt ontwikke lingsplan voortgezet onderwijs. De statenkommissie voor het mi- liebeheer vergadert vrijdag 28 no vember om half vier 's middags in het provinciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. ZIERIKZEE Bromfietser gewond Donderdagmiddag even na twee uur is op de kruising Heuvelsweg- Lange Blokweg mej. C. J. de R. uit Dreischor gewond geraakt aan een onderbeen. Zij reed op haar bromfiets en werd aangereden door een auto, bestuurd door mevrouw C. C. v. d. S. uit Ou- werkerk. De auto reed van de Heu vels weg de Blokweg op, richting Zie rikzee en zou geen voorrang hebben verleend. Mej. v. d. S. werd behan deld in het Zweedse Rode Kruis Zie kenhuis en kon daarna naar huis gaan. Wielrijdster gewond Op de kruising „De Tol" (Rijksweg 18) is woensdag even na half zes de wielrijdster mevrouw M. van G. uit Nieuwerkerk gewond geraakt, toen zij werd aangereden door een auto, bestuurd door J. v. d. S. uit Kerkwer- ve. Mevrouw Van G. is met een her senschudding opgenomen in het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Bejaardenmiddag N.C.V.B. De N.C.V.B.-afdeling organiseert een bejaardenmiddag op woensdag 26 november in het Hervorm Vereni gingsgebouw. Voor tijd: zie agenda. BURGHSLUIS. Meer dan de helft van de 66 pijlers in de bouwput in de monding van de Oosterschelde is op het ogenblik in aanbouw. Daarmee is de produktie op een top gekomen. De bouw loopt volgens plan en er wer ken nu 800 betonwerkers in de bouw put. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De kosten voor rekonstruktie wor den geraamd op 160.000,— exklu- sief de omzetbelasting, waarbij aan leg van een nieuwe deklaag is inbe grepen. De kosten van de installatie worden geraamd op 150.000,— in- klusief de omzetbelasting. De totale kosten dienen, volgens het voorstel, gelijkelijk over de vier „poten" van het kruispunt verdeeld worden, het geen betekent dat de gemeente Dui veland 53.100,— voor haar reke ning zal moeten nemen. Het kollege stelt de raad voor dit krediet be schikbaar te stellen. Grondverkoop Rabobank B. en w. stellen de raad verder voor een perceel grond te Oosterland van 76 m2 voor 22.431,21 exklusief b.t.w. te verkopen aan de Coöpera tieve Rabobank „Oost Duiveland" te Bruinisse. De grond zal bestemd zijn voor de bouw van een nieuw bijkan toor. Verder wordt voorgesteld de ver gaderingen van de kommissie open bare werken en de onderwijskom- missie in het openbaar te houden met die restriktie, dat de voorzitter ge rechtigd is in besloten zitting over te gaan. Eveneens stelt het kollege voor aan de burgers spreekrecht te verle nen in de vergaderingen van de wel- zijnskommissie, de kommissie van openbare werken en de onderwijs- kommissie. Tijdens deze raadsvergadering zal ook de vaststelling van het regle ment van orde voor de vergaderingen van de raad aan de orde komen. Populieren Vooral de bewoners in de Dr. Schutterstraat ondervinden veel hin der van de populieren, die ter afslui ting van het bestemmingsplan Oosterland werden aangebracht. Onderschrift Men leze het onderschrift bij de fo to, voorpagina donderdagnummer als volgt: „Jammer alleen dat van jaar tot jaar, de kosten zo sterk om hoog gaan. Foro: Adj.-direktrice mevr. E. I. Jense met een klasje blok fluitleerlingen Jeugddienst Op zondag 23 november wordt in de Gasthuiskerk weer een jeugd dienst gehouden, met als voorganger ds. D. H. Bosma. Thema van de dag is: „Iedere dag nieuw". De heer C. J. Fierloos bespeelt het orgel (19.00 uur). Ouderavond De openbare lagere school Theo Thijssenschool en de openbare kleu- Daar de bomenrij ten zuiden van hun woning staat, blijven zowel tuin als het huis in de schaduw van de bo men. Om dit euvel weg te nemen, zouden b. en w. de populieren willen laten rooien en vervangen door laag blijvende bomen, geschikt voor dorpsbeplanting. De kosten voor de huur van de autokraan met rijplaten en de aankoop van de nieuwe te plan ten bomen met boompalen en ban den, worden geraamd op 6.500,— en kunnen ten laste van het bestem mingsplan Oosterland komen. Het kollege stelt voor dit krediet te verle nen. B. en w. stellen de raad verder voor het krediet in rekening-courant vast te stellen op 1.270.000,—, zodat de gemeente in totaal over maximaal 2.270.000,— kan beschikken. Tijdens deze raadsvergadering zul len verder een aantal vaststellingen van vergoedingen voor openbaar en bijzonder kleuter- en lager onderwij aan de orde komen. Verder vermeldt de agenda wederom: „Standpunt in zake nota Oosterschelde, overzicht van de beleidsmogelijkheden". Ten slotte zullen de frakties hun algeme ne beschouwingen houden over de ontwerp-gemeentebegroting voor 1981. terschool „de Woelwaters" te Zierik zee hebben als spreker voor de jaar lijkse ouderavond op woensdag 26 november Hans Fortuin uitgeno digd. Hij is de maker van enkele televi sieprogramma's, die door de Neder landse Onderwijs Televisie worden uitgezonden. Spelraam is zo'n pro gramma en wel voor de eerste klas. Tijdens de uitzending wordt bewo gen, gezongen en geantwoord. Spe lenderwijs worden er begrippen aan geleerd voor rekenen en taal. De heer Fortuin vertelt tijdens de ouder avond over t.v. maken in het alge meen en over zijn bedoelingen met zijn programma's. Het huishoudelij ke gedeelte van de avond vindt na de pauze plaats. Daarin komt onder meer het verslag van het afgelopen schooljaar aan de orde. HAAMSTEDE Vergadering V.O.O. De afdeling Westerschouwen van de Vereniging voor Openbaar Onder wijs vergadert maandag 1 december in de o.l.s. „De Kirreweie" te Haamstede. Naast het huishoudelijk gedeelte staat de dia-serie „Naar een schoolwerkplan" op het programma. NOORDWELLE Bijeenkomst Bond Plattelandsvrouwen Dinsdagavond 18 november hield de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen afdeling Noordwelle en omstreken een goed bezochte bij eenkomst in de Putmeet te Scharen- dijke. De avond werd geopend door de presidente mevrouw R. Giliamse- Meijers, die iedereen van harte ver welkomde. Daarna leidde mevrouw C.' de Dreu-Koster, na een korte inleiding, een diskussie over het onderwerp „De emancipatie van het gezin". Aan de hand van een spel werden verschillende vragen gesteld waaro ver van gedachten werd gewisseld. De aanwezigen waren daartoe in ver schillende groepjes verdeeld. Door dat er in de groepen, dames van ver schillende generaties bijeen zaten, ontstonden er zeer geanimeerde dis- kussies waarin zeer uiteenlopende visies naar voren werden gebracht. Na de pauze werden de bevindin gen in de verschillende groepjes nog eens gezamenlijk doorgesproken, wat opnieuw levendige diskussies opleverde. SEROOSKERKE St. Nicolaasfeest Donderdag 4 december wordt in Serooskerke het St. Nicolaasfeest ge vierd in het Dorpshuis. De organisatie ligt in handen van de ouderkommissie en de leerkrach ten van o.l.s. De Schelphoek en jeugdklub Serooskerke. Er zal een blijspel opgevoerd worden en leden van de jeugdklub spelen diverse to neelstukjes. Natuurlijk mogen de kinderen ook nog even met Sinter klaas en zijn Pieten praten. Voor tijd: zie agenda. SCHARENDIJKE Inbraak in konsumptietent In de konsumptietent „De Dolfijn" te Scharendijke is ingebroken door middel van het inslaan van een ruit. Er werd een automaat opengebro ken, maar daarin zat geen geld. Er werd verder niets vermist, maar wel werden wat vernielingen aangericht. DREISCHOR Wijziging telefoonnnummers Op dinsdag 2 december om 22.00 uur worden de 3-cijferige telefoon nummers van het telefoonnet Drei schor (01112) gewijzigd in 4-cijferige nummers. Voor de bestaande nummers wordt het cijfer 1 (één) geplaatst. Gedurende de werkzaamheden is het mogelijk, dat het telefoonver keer gedurende korte tijd gestoord zal zijn. Na deze wijziging worden degenen die oude nummers kiezen, nog enige tijd ingelicht door middel van een berichtenautomaat. BRUINISSE Sport voor gehandicapten De inzameling ten bate van het Na tionaal Fonds Sport gehandicapten heeft in totaal 955,10 opgebracht. Aanhanger tegen woning Donderdagochtend werd voor drie honderd gulden schade aangericht aan de gevel van de woning van de fam. D. aan de Nieuwstraat door een aanhanger, die van een auto was los geschoten. De auto werd bestuurd door C. v. d. V. uit Nieuwe Tonge en is eigendom van de fa. V. d. D. uit Oude Tonge. ANNA JACOBAPOLDER Bonden bijeen Woensdag 12 november kwamen in „Ons Dorpshuis" de dames van de N.C.V.B. afdeling Anna Jacobapol- der en de dames van de Plattelands vrouwen bijeen. De presidente, mevrouw Van Strien, heette allen hartelijk wel kom, in het bijzonder mevrouw De Coninck uit Halsteren, die deze avond zou verzorgen. Hierna las zij een gedeelte uit Jeremia 29 met aan sluitend het gebed „Voor de stad waar wij wonen", van Huub Ooster huis. Vervolgens gaf zij het woord aan mevrouw De Coninck, die de monstreerde hoe in korte tijd enkele mooi verzorgde salades en een bitter garnituur op tafel is te brengen. Na afloop van deze avond werden de salades onder de aanwezige dames verloot. Mevrouw v. d. Velde sloot

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 3