Puur zilver voor nieuwe Amo- spaarders. Ingekomen stukken vergden deel van tijd jongste agenda Bestuur ijsklub wil hulp bij het vegen van de baan EniLspaartualbijde Amro Bank? Gemeenteraad Zierikzee STREEKNIEUWS Jaarvergadering Renesse Krakers (lieverdjes) aan het werk Midden- en Kleinbedrijf in gemeente Westerschouwen ZIERIKZEE, 18-11. Een vrij groot aantal ingekomen stukken vroeg - als gebruikelijk - de aandacht op de dins dag gehouden vergadering van de gemeenteraad. In ver band met enkele begrotingswijzigingen, verweees drs. Sayers (P.v.d.A.) naar een opmerking van g.s., dat na 30 juni van een (het) begrotingsjaar geen wijzigingen meer mogen worden aangebracht. Wethouder Van Gastel zei dat gestreefd wordt naar een zo tijdig mogelijke afwik keling. Strikt formeel heeft het kollege van G.S. gelijk, maar het staat wel buiten het praktisch gebeuren. Aanvullend merkte de wethouder op dat gepoogd wordt de begroting zo goed mogelijk in te vullen. Volgens de voorzitter moeten overboekingen naar de saldi-reserve worden voorkomen. De heer Geleijnse (V.V.D.) haakte in op de door b. en w. vermelde aan vullende dekkingsmiddelen voor verplaatsing van het transportbe- drijg G. van der Wekken. Hij wilde weten „hoe hard" de toegezegde sub sidie is van 70 Er moet blijkbaar geld bij, maar - aldus spreker - „het had nog gekker kunnen zijn". De verplaatsing duurt overigens nog wel even; volgens wethouder De Rijke is de gemeente wel een vol jaar verder, voor het zover is. ZIERIKZEE De nieuwe Zuid-Havenbrug De nieuwe brug bij de Zuidhaven poort zal - als eerder gemeld - zater dag 22 november, officieel in gebruik worden gesteld door burgemeester Th. H. de Meester. Het programma is- thans nader gepreciseerd. Omstreeks 15.00 uur zal de nieuwe mosselkotter ZZ-8 de sleutel van de nieuwe ophaal brug binnenvaren en aan de burge meester, op traditionale wijze - door middel van het bekende „klompje" overhandigen. De beide Zierikzeese muziekgezelschappen, de Kon. Har monie „Kunst en Eer" en het tamboer- en majorettenkorps „Rust Roest" zullen de opening muzikaal omlijsten. Van de ingebruikstelling zullen opnamen worden gemaakt voor het t.v.-programma: „Van Ge west tot Gewest". De nieuwe brug vervangt de in 1927 in gebruik geno men gietijzeren ophaalbrug, die in december 1979 werd afgebroken. De totale kosten van de nieuwbouw heb ben 4,3 miljoen bedragen. NIEUWERKERK Gemeenteraadsvergadering Woensdag 26 november zal de raad van Duiveland bijeen komen in het gemeentehuis van Nieuwerkerk. Op de agenda staan onder andere: stand puntbepaling inzake de nota Ooster- schelde, garantiestelling van geldle ningen, grondverkoop aan de Rabo bank en vaststelling van het regle ment van orde voor de raadsvergade ringen. Voor tijd: zie agenda. OOSTERLAND Oliebollenaktie voor adoptiekinderen Het wordt al bijna een traditie: ook dit jaar houdt de Herv. Jeugdkapel alhier weer een oliebollenaktie, be doeld voor het levensonderhoud van de twee geadopteerde kinderen, nl. op zaterdagmorgen 22 november a.s. Voor levensonderhoud, kleding school enz. is het geringe bedrag van 500,— per jaar al voldoende, een enorm verschil met wat dit in ons land niet kost. De wethouder wees er op, hoe de partementaal „overal de kraan wordt dicht gedraaid". De heer Groen (P.v.d.A.) geloofde aan de noodzaak gewoon over het te betalen bedrag heen te stappen. In een opge geven totaalbedrag blijkt 90 van de sloopkosten te zijn verdiskon- teerd. Het te voteren bedrag be draagt 119.000,-*-. Proefprojekt De overplaatsing en de financie ring hiervan bracht de raad op de fi guur van Zierikzee als proefprojekt voor verplaatsing van milieu-on vriendelijke bedrijven. De heer Sprengelmeijer (R.U.) merkte op dat de proef in de praktijk niet blijkt mee te vallen. De publika- tie: „Glas in de glasbak" kreeg waar dering van dezelfde spreker, die overigens de bakken lelijk vond en pleitte voor verplaatsing. De voorzit ter zei dat ook hem de kleur (felgeel) een doorn in het oog is. De wethouder P.W. zag een moge lijkheid de bakken een andere kleur te geven d.w.z. allen de „eigen" bak ken; als er wisselbakken komen gaat dat niet. De Stichting Anti-rookplan voor de jeugd had zich tot de gemeente ge wend. De wethouder van onderwijs had het schrijven door gespeeld naar de schoolhoofden. De heer Asma vond het roken door de jeugd schrik barend en vond ook dat er op het ter rein van de bestrijding een taak voor de gemeente ligt. Hij wilde opnieuw sterk aandringen bij de schoolhoof den iets te doen, hetgeen de wethou der toezegde. Met de kinderen is enige malen per jaar kontakt via de (pleeg)moeders. Groeit Adriano, het Braziliaanse jon getje, vrij probleemloos op, volgens zijn moeder, het meisje in India heeft het daar als Tibetaanse vluchtelinge heel wat moeilijker. Vandaar dat de Jeugdkapel wat extra aandacht aan haar besteedt door wat warme kle ding in te zamelen. Uit een brief uit Tibet van haar moeder, bleek hoe ontzettend koud het daar is in de winter. Het dorp Leh in Ladakh waar Tsete Palmo woont, is maar liefst acht maanden per jaar door sneeuw en ijs afgesneden van de be woonde wereld. Tsetes (stief)moeder schreef dat het in bepaalde perioden zo koud is, - 20 tot - 30 graden Celsi us, dat de kinderen alleen rond de ka chel kunnen zitten. Dit verhaal is be vestigd door een mevrouw uit Goes die er geweest is en die ook zorgde dat de opbrengst van de voorjaarsak- tie op de goede plaats is aangeko men. Deze dame vertelde dat nog steeds mensen op blote voeten door de sneeuw lopen. Soms omwikkeld met vodden en lompen. Ze leerde de Oosterlandse jeugdkapelleiding hoe alle kleren te verzenden en verder wat er nodig is. Inzake de inzameling van oud pa pier, zag drs. Sayers een tegenstel ling tussen een (ontvangen) schrijven van de Vereniging Fabrieksleveran- ciers en de minister. De ene maant tot kalm aandoen met oud-papier, terwijl de bewindsman de gemeenten maant het ophalen van oud-papier te stimuleren. Gespreksleidster De heer Groen pleitte voor het ver lenen van een subsidie voor een kur- sus gespreksleidster, aangevraagd door een vormingskommissie van de Plattelandsvrouwenbond. Hij had zich geërgerd aan een opmerking van het kollege, dat betrokkenen „dit zelf kunnen en behoren te betalen". De voorzitter maande tot grote voorzichtigheid met (nieuwe) subsi dies, want bij verlening komen er weer andere kursussen, hetgeen niet in overeenstemming is met de nul lijn-procedure. De heer Groen wilde dan een subsi die voor 1981, genomen het geval dat dan de kursus ook gegeven wordt. De voorzitter vond dit onjuist; het gaat niet aan op de zaak vooruit te lo pen Hij had ook geen behoefte aan aanwijzingen voor de tekst van een eventueel schrijven aan de Platte landsvrouwenbond. Het kollege kan zo'n brief zelf verzorgen. Zowel de heren Van Velthoven, Sprengelmei jer en Geleijnse verklaarden zich te gen subsidiëring. De zaak werd ver der voor kennisgeving aangenomen. Wat nodig is Het hardst is uiteraard warme kle ding nodig, truien, ondergoed, jas sen, broeken, mutsen, wanten, en verder sokken, veel sokken en schoe nen. Onverschillig of het nu mannen, vrouwen of kinderschoenen zijn, ze dragen allemaal hetzelfde. In vele la gen over elkaar. Men is er niet „mo debewust" en men kan er in de win ter nooit wassen (te koud) en ook niet strijken (geen stroom). Syntetische kleren zijn dus niet goed. Verder is de verzending niet duur: 25,— per 25 kg. Maar ze duurt lang zodat alles wel brand schoon moet zijn. Het is te hopen dat de bevolking van Oosterland de leden van de jeugdkapel opnieuw wil steunen bij deze nuttige aktie. Aan de ene kant door oliebollen te kopen en ander zijds (men komt langs de deur op za terdagmorgen) door uw restant war me kleding gelijktijdig mee te geven. De leden van de' jeugdkapel doèü de rest. Bij voorbaat zeer hartëlijk dank mede names de kinderen in de verre en onherbergzame landen. BRU1NISSE Hervormde Vrouwengroep Op de jongste vergadering van de Hervormde Vrouwengroep „Helpt Elkander", onder leiding van de pre sidente mevrouw B. de Waal-Jume- let, vertoonde mevrouw Van Sluijs-1 Bij de Vaate een dia-serie over dé vier jaargetijden. Voorzien van kom- mentaar, kwamen interessante dia's (het jaar door) op het doek. In elk der seizoenen is heel wat moois dicht bij honk te zien. Tevoren hield - na de ge bruikelijke opening - mevrouw' Ottens-Boer de inleiding over: „Nu heeft de Here ons ruimte gemaakt, zodat wij vruchtbaar kunnen zijn in het land". Na de dia-vertoning, dahkte de presidente mevrouw Van Sluis voor het gebodene en overhan digde haar bloemen en een envelop pe. Mevrouw Teekens sloot de bijeen komst met dankgebed. In hotel „Het wapen van Zeeland", hield de ijsklub Renesse dinsdagavond haar jaarvergadering. De voorzit ter de heer S. W. van den Hoek stelde in zijn openings woord de positie van 10 jaar geleden en die van nu van de vereniging aan de orde. Tien jaar geleden had de vereni ging nog niets aan materiaal, terwijl men nu de beschik king heeft over alles wat men op de ijsbaan nodig heeft. In de loop van de afgelopen 10 jaar is er naar zijn mening mentaal niets veranderd, dit is stil blijven staan terwijl de hoeveelheid werk in een belangrijke mate is toegenomen. Hoewel hij wees op de passieve houding van de leden had hij er toch vertrouwen in, dat 340 leden toch niet zouden willen schaatsen over de rug van de bestuursleden die naast de kontröle op de baan ook altijd nog worden opgescheept met het schoon houden daarvan. In zijn jaarverslag maakte de se- kretaris, de heer C. W. Veerhoek ge- AMSTERDAM, 19-11. Een stuk of tien jongelui, die zich betitelen a.s „sympathisanten van de Grote Wete ring", hebben woensdagavond hun woede gekoeld op het huis van Ge rard Bakker, de eigenaar van de met ontruiming bedreigde kraakpanden aan de Weteringschans. Bakkers woning in Buitenveldert werd met rookbommen bekogeld. De „sympathisanten" sproeiden voorts het huis met behulp van een brandspuit onder een dikke laag verf, sloegen van de op de oprit ge parkeerde auto ruiten in en staken de banden door. Volgens de politie is de schade aan zienlijk. De sympathisanten zijn niet gepakt. waf van een gezonde vereniging, zo wel financieel als qua ledental. In het vorige seizoen kon er nog enige dagen worden geschaatst, maar er vonden door het tijdsbestek geen schoolwedstrijden plaats. Wedstrijden Dit seizoen ligt het in het voorne men om zo snel als de toestand van het ijs dit toelaat wedstrijden te or ganiseren waaraan, gezien het feit waar de leden zijn gehuisvest, ook de scholen van Noordwelle en Ellemeet bij betrokken zullen worden. Ómdat de vereniging geen enkel belang heeft bij het realiseren van een sporthal te Haamstede is er niet gereageerd op het toegezonden vra genformulier. Op de baan zijn markering aange bracht, waardoor deze bij gebruik ge makkelijk kan worden uitgezet. Verder is de verlichting bij de toe gang verbeterd en is er een nieuwe verbandtrommel aangeschaft Dë voorzitter deelde verdér mede, dat er een geluidsinstallatie is aange schaft die een bijdrage kan leveren voor het verhogen van de sfeer op de baan en gebruikt kan worden bij het organiseren van wedstrijd en het doen van mededelingen. Uit het financieel jaarverslag van de penningmeesteresse mevr. F. Gebraad-Oostendorp bleek dat het boekjaar met een batig slot kon wor den afgesloten. In plaats van het aftreden lid de heer D. Bezuijen werd de heer P. Ber- revoets als lid van de fianciële kom missie benoemd. Als plaatsvervan gend lid werd de heer M. den tamer benoemd. De periodiek aftrecende bestuursleden de heren J. den Ha mer, G. Kooman en C. W. Veerloel; werden herbenoemd. Uitje Besloten werd bij geen vorst een reis te organiseren naar \dï kunstijsbaan „Uithof". De vert ging zal hieraan maximaal 500, schikbaar stellen. Voor de kinderen van 5 tot en niet 15 jaar werd de bijdrage gesteld >p 5,-. Voor de oudere leden werd ge dacht aan een bedrag rond de 10,- maar dit zal afhankelijk zijn van het aantal deelnemers. Op de vergade ring vond ook de aflossing plaats vkn de laatste 17 obligaties 50,-. De voorzitter sprak een woord vai dank tot allen die in het verleden b< reid zijn geweest door het nemen va obligaties de vereniging in staat i stellen om de huidige fraaie baan t realiseren. Uitvoerig werd er van gedachte gewisseld over het schoonhouden e schoonmaken van de baai Hulp gewenst De voorzitter deelde de vergade ring mee, dat het bestuur niet lange bereid is om deze taak in de toekoms allen op zijn nek te nemen. Ook de le den zullen bij toerbeurt hun mede werking moeten verlenen als men za willen schaatsen. ~T)ë gedacht om de kontributie met 3,- te verhogen, en daarmee weei op het oude peil te brengen, om hier voor dan een betaalde kracht aan t( trekken, zag men niet als een goed oplossing. De reden hiervoor was dat één persoon deze taak nooit a leen kan volbrengen. Getracht zi worden om nog eenmaal bij vorst ee beroep te doen op de leden om zelf cfe baan schoon te maken en te houden De aanschaf van nieuwe en lichteè schuifborden zal nog nader door hit bestuur worden bezien. „Vroeger" heette het dat de „melkboer" aan de deur kwam, tenminste nog wel toen de vader van Martin de Jonge een winkel had en melk bezorgde. Hoewel zoon Martin in feite in vaders voetsporen trad, doet hij dat wel op een heel andere manier, zoals de versierde rijdende winkel op de foto demonstreert. Versierd - omdat het een nieuwe is, toegespitst op „het verse". Niet alleen gevuld met melkprodukten; ook brood, groenten en kruideniers- artikelen vonden er gemakkelijk ruimte. De nieuwe SRj(f-wagen is behalve moderner, ook groter dan de vori ge, die twee jaar heeft dienst gedaan. Vanochtend vertrok de rijdende winkel voor de eerste maal naar Poortam bacht, de „wijk" van Martin de Jonge, voorzien van wat bloemenfleur vanwege de feestelijke gebeurtenis. De slingers zaten er woensdagavond op, toen zeer velen, rela ties, vrienden en familie, de nieuwe aanwinst bezichtig den in het magazijn aan het Slabberswerf. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) DEN HAAG. Het PVDA-kamerlid Kombrink zal de regering donderdag in een interpellatie herinneren aan de toe zeggingen die zij heeft gedaan inzake het totstandkomen van de postbank. (Vervolg pag. 1) De gedachten werd geopperd een openstelling van 6 uren in te stellen, waarbij de ondernemer vrij zou mo gen zijn om zelf het tijdstip(pen) te bepalen. De heer J. Geleijnse vond het maar een vreemde zaak, daar een boer zijn produkten op elk tijdstip van de dag kan aanbieden zonder met een win kelsluitingswet rekening te houden. Als men maatregelen wil 'nemen moet men iedereen aanpakken, was zijn mening. De heer Wijsman, Middenstands- konsulent Zeeland, vond dat de mid denstand de mogelijkheid heeft om zelf te weten wat de konsument wil. Afwachten wat het DPO aan uit komst geeft, was zijn oordeel. Hoogezoom Vanuit de vergadering werd er ge wezen op de voortvarende wijze waarop de rekonstruktie van de Ho- gezoom momenteel wordt uitge voerd. De aandacht werd er op ge vestigd het gebied, dat bestem- mingsplanmatig is aangewezen als evenemententerrein, zeker geduren de de periode dat hiervan als zodanig geen gebruik van wordt gemaakt, te benutten als parkeerterrein. In een schrijven werd er door de Horeca-Nederland de aandacht ge vestigd op de verschillende aktivitei- ten zoals trouwpartijen, bruiloften enz. welke er in dorpshuizen en kan tines plaatsvinden. Vaste standplaatsen Verzoeken waren er ook van ver schillende zijde binnengekomen voor het verkrijgen van vaste standplaat sen gedurende het gehele jaar. De heer J. Geleijnse verklaarde dat de gehele middenstand van Burgh- Haamstede hier tegen is. De heer M. L. Krijnse Locker vond het beter dat eerst het DPO-onderzoek wordt afge wacht, waarin de konsument zijn verlangens kenbaar heeft gemaakt. Op een verzoek van een tweetal ei genaars van strandpaviljoens (welke dit jaar bij een storm werd vernield) om een schadeloosstelling door het Nationale Rampenfonds werd door deze instantie afwijzend beschikt. Als motiefwerd aangevoerd,,dat hier niet van een nationale ramp kon wor den gesproken. Mevrouw A. C. van der Klooster- van Sonsbeek merkte nog op, dat het noet optreden van het Kon. muziek: gezelschap Witte van Haemstede niets te maken heeft met onwil of een konflikt met de middenstandsvere niging, maar louter is gelegen in het feit van een gebrek aan mankracht. De heer L. C. de Graaf liet nog ho- j-en dat in navolging van Renesse, waar dit al enige jaren is, nu ook te Burgh-Haamstede de kamphouders zijn verenigd in een kontaktgroep. Voor nieuwe Amro-spaarders slechts f 15,- (voor niet-Amro-spaarders f 30,-). Spaart u nog niet bij de Amro Bank? Dan verschaft de Amro Bank u nu een goede extra reden om een spaarrekening te openen: een plaatje van 10 gram gegarandeerd 999,0 fine silver (de aanduiding voor puur zilver). Hoe komt u aan zo'n waardevol kleinood? U opent een spaarrekening bij de Amro Bank en stort minimaal 50 gulden. Dan stellen wij u van onze kant in de gelegenheid het zilveren plaatje te kopen voor het speciale bedrag van f 15,- (prijs voor niet-Amro- spaarders f30,-). Voor het zilveren plaatje geldt het devies: zolang de voorraad strekt. Ontvangt u liever een spaarpremie i.p.v. eén plaatje puur zilver, dan doet de Amro Bank als aanmoedigingspremie f-7.50.bij uw eerste inleg. Deze premie is gedurende één 10 gram fine silver 999.0 maantfcniet opvraagbaar. Deze unieke Dtesmn?' aanbieding van de Amro Bank Gegarandeerd géldt vanaf 4 november tot d°°een gmummerd11151 en met 5 december. Zorg dus .certificaat van echtheid", dat u er snel bij bent. Advertentie I 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 4