bezorg(st)er MEVO'80 verliest uit-topper en zakt naar tweede plaats Belangrijke overwinningen voor Kwiek-teams ERIC DE NOORMAN Persoonlijke rekords in zwembad Onderdak gebroken RENESSE Korfbalteam All Ready goed op start microkompetitie voorbereid 7 In een voorshands alleszins beslissend duel om de eerste plaats in de derde klasse D van de NeVoBo-kompetitie heeft het eerste herenteam van Mevo'80 afgelopen vrijdag in Onderdak een 0-3 nederlaag geleden tegen Beursgr./A uit Numansdorp. Met eenzelfde aantal wedstrijdpunten, doch uit 1 wedstrijd minder, voeren de Numansdorpers thans de ranglijst aan. Eveneens ver lies was er voor het tweede en derde herenteam van Mevo'80. Slechts het vierde herenteam wist één scha mel punt mee naar Zierikzee te brengen uit de uitwwed- strijd contra Ibis IV te Hellevoetsluis. De Mevo'80-dames acteerde af gelopen weekeinde echter duidelijk beter dan de heren. Winst was er voor het eerste damesteam, terwijl het tweede damesteam met één wedstrijdpunt terugkeerde uit Ro zenburg. Absolute topper van het afgelopen weekeinde was de wedstrijd tussen het eerste herenteam van Mevo'80 en het team van Beursgr./A. uit Numansdorp. Met Kees van den Berge uit Bruinisse als goed leidende invaller-scheidsrech ter ontspon zich voor het publiek een aantrekkelijke wedstrijd, welke qua spanning, met name in de tweede set, een ongekende hogte bereikte. Deze uit een oogpunt van propa ganda voor de volleybalsport in het algemeen goede wedstrijd leidde echter wel tot een voor Mevo'80 negatief resultaat. Met 0-3 moest het team zijn meerdere erkennen in Beursgr./A., dat de zege verdiende, maar daarentegen met een 0-3 zege te veel van het goede kreeg. In de eerste set was het spelpeil nog niet bijster goed te noemen. Mevo'80 startte weliswaar met een lichte 6-3 voorsprong, maar met name de tweede fase van deze set was verdiend voor Beursgr./A. Nerveus Via 8-15 kon dit team een 0-1 voor sprong nemen op het nog te nerveus spelende Mevo'80. Deze tendens zette zich, naar het leek in de tweede set voort. Beursgr./A. kwam tot een 5-14 Zierikzee, 15-11. De tweede wedstrijd voor de startvergunninghouders heeft aangetoond dat het bad in Zierikzee een snel bad is. In Onderdak sneuvelden zaterdag verschillende persoonlijke records. De Zuidwester liet een bijzonder goede indruk achter en won de wed strijd. Onderdak eindigde op de derde plaats, ondanks een tegenvallende be zetting. Linda van der Vlies verbeterde haar persoonlijk record op de 100 m rugslag in een 25 meter bad met tien seconden en bracht haar oude tijd (1.36.3 min) terug naar 1.25.6 min. Spannend was de strijd op de 100 m vrije slag tussen Ariene Knoester van de Zuidwester en, Linda van der Vlies voor meisjes beneden de 14 jaar. Ariene won de „slag" in 1.10.0 min en Linda bracht een tijd van 1.11.0 min op haar naam. Onderdak trainer Bas Braat leverde een niet geringe prestatie door achter André 't Jong tweede te worden op de 100 m vrije slag voor heren. Remy Korsman liet een derde plaats liggen op de 100 m rugslag voor jongens onder de twaalf jaar: hij werd gediskwalificeerd. De wedstrijd verliep vlot door de goede organisatie. Uitslagen 100 m rugslag dames: 1. Jeanette Hutbrink, Zuidwester, 1.18.9.; 9. Ma- griet Berrevoets, Onderdak, 1.32.0.; 12. Wilma 't Jong, Onderdak, 1.33.4. 100 m rugslag heren: 1. Peter Bek, Zeelandia, 1.12.9.; 4. André 't Jong, Onderdak, 1.19.0.; 6. Robert Smaling, Onderdak, 1.20.2. 50 m vlinderslag, m. o. 16 jaar: 1. Jeanette Hutbrink, Zuidwester, 0.35.0.; 7. Margriet Berrevoets, On derdak, 0.38.9.; 15. Marianne Fierens, Onderdak, 0.44.5. 50 m vlinderslag j. o. 16 jaar: Ï.Wil lem J. Knoester, Zuidwester, 0.31.4.; 6. Remy Korsman, Onderdak, 0.43.5. 100 m rugslag j. o. 12 jaar: 1. Patrick Braam, Zuidwester, 1.25 1. 9. Sascha van As, Onderdak, 1.40.0. 100 m vrij j. o. 14 jaar: 1. Patrick van Haaren, Zuidwester, 1.08.1.; 7. Remy Korsman, Onderdak, 1.17.4.; 12. Sascha van As, Onderdak, 1.30.9. 100 m rugslag m. o. 12 jaar: 1. Linda van der Vlies, Onderdak, 1.25 6. 100 m vrij m. o. 14 jaar: 1. Ariene Knoester, Zuidwester, 1.10.0.; 2. Linda van der (lüiiLbnUdk,lllil00.; 10. Yvonne Koster, Onderdak, 1.19.8.; 11. Wilma 't Jong, Onderdak, 1.20.4. 100 m schoolslag m. o. 16 jaar: 1. Arienne Knoester, Zuidwester, 1.26.1.; 10. Marianne Fierens, Onderdak, 1.39.5.; 11. Wilma 't Jong, Onderdak, 1.40.8.; 14. Yvonne Koster, Onderdak, 1.44.2.; 17. Margriet Berrevoets, On derdak, 1.49.8. 100 m rugslag j. o. 16 jaar: Willem J. Knoester, Zuidwester, 1.10.0.; 2. Linda van der Vlies, Onderdak, 1.11.0.; 10. disk. 100 m vrij dames: 1. Linda van der Vlies, Onderdak, 1.12.7.; 15 Yvonne Koster, Onderdak, 1.24.6. 100 m vrij heren: 1. André 't Jong, Onderdak, 1.03.0.; 2. Bas Braat, On derdak, 1.05.5.; 5. Robert Smaling, Onderdak, 1.07.9. 4 x 50 m wissel estafette m. o. 16 jaar: 1. Zuidwester, 2.26.7.; 2. Hieronymus, 2.36.3.; 3. Onderdak, 2.38.3.; 4. Zee landia, 2.53.8. Puntenklassement van deze wed strijd: 1. Zuidwester; 2. Hierymus; 3. Onderdak; 4. Zeelandia. Wij vragen op korte termijn voor de bezorging van de „Zierikzeesche Nieuwsbode" te Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch bij de heer Van Loon aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Jannewekken 11, Zierikzee, telefoon (01110) 2255, na 18.00 uur tel. privé: (01119) 660. Een spelscène uit de wedstrijd tussen Mevo'80 en Beursgr./A. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) voorsprong, maar daarna toonde Mevo'80 veel karakter. Maar liefst 12 service-wisselingen waren nood zakelijk alvorens de stand werd teruggebogen tot 14-14. Een steeds op en neer golvend spel leverde de navolgende standen op: 14- 14, 15-14, 15-15, 15-15, 16-16, 16-17, 17-17,18-17,18-18 en tenslotte 18-20. Een voor Mevo'80 begrijpelijke decep tie, welke zich echter niet voortzette in de daaropvolgende derde set. Steeds was Mevo'80 aan de positieve kant van de score, getuige de tussen standen 5-2, 9-5, 11-9 en 13-11. Toch gelukte het weer niet om tot setwinst te komen, waardoor Beursgr./A. met 13- 15 een enigszins geflatteerde 0-3 zege wist te behalen. Accepteren Met name niet bij machte zijn om aanvallende acties van Beursgr./A. vol doende in de kiem te smoren was de basis voor Mevo'80 om de 0-3 neder laag te accepteren. Daarenboven kwamen de Mevo'80 spelers, met uitzondering van Eddy de Looff niet tot een zodanig spel- niveau, dat voor een topwedstrijd vereist is. Slechts de inzet en het karakter van de spelers was prij- waardig te noemen. Door deze nederlaag is Mevo'80 voorlopig uitgeschakeld voor de eerste plaats op de ranglijst. Slechts een mis stap van Beursgr./A. zou de return van deze wedstrijd de spanning geven, wel ke nu aanwezig was. Mevo'80 zal zich thans dienen te richten op behoud van de tweede plaats op de ranglijst, waar door aan het eind van de kompetitie alsnog een promotie-mogelijkheid aan wezig is door middel van het spelen van promotie- en degradatie-wedstrijden. Herenteams Het tweede herenteam kwam ook nu niet tot één of meer wedstrijdpunten. Tegen V/Meester II werd met 1-3 ver loren. De eerste set van de wedstrijd werd slechts met minimaal verschil uit handen gegeven via 13-15, terwijl de tweede set een 15-11 zege te zien gaf. Alhoewel Mevo'80 II beter presteer de dan afgelopen weken kon het niet voorkomen, dat V/Meester de twee resterende sets in winst omzette via 6- 15 en 11-15. De tijd is overduidelijk aangebro ken, dat dit Mevo'80 team een aan tal wedstrijdpunten gaat vergaren. De laatste plaats op de ranglijst komt anders te veel in zicht. Het is te hopen, dat de stijgende tendens in de prestaties zich in de komende wedstrijden voortzet. Kansloos was het derde herenteam van Mevo'80 tegen Top III uit Brielle. Via tweemaal 5-15 en vervolgens 6-15 moest een 0-3 nederlaag worden gere gistreerd. Als enig Mevo'80 herenteam speelde het vierde herenteam een uit wedstrijd, en wel te Hellevoetsluis te gen Ibis IV. Ook hier geen daverende prestaties van Mevo'80 zijde, gezien de 2-2 einduitslag. Dit overigens nog zon der nederlagen zijnde Mevo'80 team maakt zich op voor de vrijdag 21 no vember in sporthal Onderdak te Zierik zee geplande kompetitie-wedstrijd te gen net eveneens nog ongeslagen Ibis VI uit Hellevoetsluis. Mevo'80-dames De Mevo'80-dames kwamen in de twee geplande uitwedstrijden tot be tere prestaties dan de Mevo'80-heren. Zo leek het tweede damesteam in Ro zenburg tegen Vovero Dl naar een re gelrechte 3-0 nederlaag toe te gaan, omdat de eerste set met 15-7 en de tweede set met 15-6 uit handen was ge geven en in de derde set een achter stand werd opgelopen van 13-9. Via 14- 14 in deze derde set werd met 14-16 door Mevo'80 winst afgedwongen, waardoor een vierde set noodzakelijk werd. Vovero III bezweek toen echter onder met name de services van Gien Quaaak en Nel v. d. Vlies, waardoor via 3-15 alsnog een 2-2 eindstand werd bepaald. Het eerste damesteam boekte in de uitwedstrijd tegen Spivo II uit Spijke- nisse een 1-3 overwinning. Een sterker aanvallend Mevo'80-te^jn dan gebrui kelijk boekte in de eerste set via 7-15 verdiend winst om vervolgens de twee de set geheel onnodig uit handen te geven. Bij de stand 11-14 in het voordeel van Mevo'80 duurde het geruime tijd alvorens de derde set met 12-15 win nend kon worden afgesloten. Een goed spelend vierde en te vens laatste set leverde met 5-15 een verdiende 1-3 Mevo'80 over winning op. Door deze zege ver hoogt dit Mevo'80-team het aantal wedstrijdpunten tot boven de 50%. Kampioenschap 5e klas libre Het heeft er lang naar uit gezien dat Bram Wilkens van B.V. Country Club Renesse beslag kan leggen op het kampioenschap 5e klasse libre van het distrikt Zuid-West-Neder- land. E'en en ander apeeldé zich af in de.' evenementenhal „de St^elecmat" te' Bergen op Zoom. Na 4 rondes stond Bram aan de leiding met 6 punten en' het hoogst algemeen gemiddelde: 1,63. Dat vier wedstrijden op één dag een hele kluif is bleek zaterdaga vond, toen Bram zijn meerdere moest erkennen in de heer Janssen, die zo doende de leiding kan overnemen. Finales In de zondag verspeelde finales van Bram in de halve finale van de heer Niggendijker die als laatste ge plaatst was. Het uiteindelijke resultaat was, voor Bran een derde plaats. Met 8 wedstrijdpunten, een algemeen ge middelde van 1.55, een hoogste par tijgemiddelde van 2.12 en een hoogste serie van 8. Kampioen werd de heer Snulders van distrikt Tilbur die wordt uitge zonden naar het nederlands kampi oenschap in Amsterdam. Totaal uitslag: 1. E. Snulders, Loon op Zand, 12 1.41; 2. M. Janssen, Roosendaal, 10 1.45; 3. B. Wilkens, Schuddebeurs, 8 1.55; 4, J. Depandt, Goes, 8 1.41; 5. B. Niggendijker, Rucphen, 6 1.20; 6. H. Steinkamp, Axel, 6 1.14; 7. J. v. d. boom, Bergen op Zoom, 6 1.09; 8. C. Rommens, Etten-Leur, 0 1.03. Finale toernooi driebanden Voor vrijdag 21 en zaterdag 22 november zal in het Huis van Nas sau te Zierikzee door de biljartver eniging V. O. G. het finale toernooi driebanden le klasse om het kam- Beide Kwiek-teams hebben de afge lopen week strijd geleverd tegen de nummers twee op de ranglijst. Het damesteam uit Bruinisse speelde tegen Beursgroep/Apolli n te Numansdorp. De eerste set werd door beide ploegen goed gespeeld, al bleek toen al dat het bij s. v. Kwiek aan de afwerking man- keerde. Alleen Sonja Krijgsman kwam er in die fase van de wedstrijd goed door. Deze set won Kwiek met 15-9. De tweede set profiteerde Kwiek beter van de fouten van de tegenstan der en van de gaten in hun spelsysteem. De stop kwam steeds goed bij de set- uppers, die de aanvalsters op maat konden bedienen. Marjo van der Have onderscheidde zich door haar gave set ups. De Bruse dames haalden met 15-4 ook deze set naar zich toe. De laatste set gaf een heel ander spelbeeld te zien. Luidkeels schreeuwend zweepte de aanvoerster haar teamgenoten op. Hierdoor kwam er spannend volleybal dat mooi was om te zien met vele lange railey's. Kwiek miste duidelijk een har de aanval, maar maakte dit goed door keihard voor elk doelpunt te vechten. De strijd ging gelijk op, tot dat Janny de Oude met geplaatste smashes op de zijlijn belangrijke punten scoorde. De heren De heren speelden afgelopen zater dag te Stellendam tegen V. C. Goeree II een vierpunten wedstrijd. De eerste set speelden de zenuwen bij Kwiek de hoofdrollen via vele stops tegen het (lage) plafond won V. C. Goeree met maar liefst 15-3. Wakker geschud begon Kwiek aan de tweede set. De verdediging, het blok en de opslag waren nu beter. In de aanval haperde het nog wel eens en misten de mannen uit Bru het lef om door te slaan. Deze set was nu duidelijk voor s. v. Kwiek 4-15. De derde set had Kwiek het vaak onnodig moeilijk. De ploeg stond meer tegen zichzelf te volley ballen dan tegen de tegenstanders. Door een goede time-out van coach Kees Arensman bij 11-11 kon Kwiek doordrukken en met 15-11 winnen. De laatste set geloofde V. C. Goeree er eingenlijk niet meer in en kon Kwiek via 7-14 met 9-15 winnen en de wedstrijd met 3-1. Zierikzee, 17-11. Na drie oefenwedstrijden in de voorbije twee weken kan gezegd worden dat het standaardteam van All Ready vrij goed voorbereid is op de mikrocompetitiestart, volgende week zaterdag in Rotterdam tegen H.P.V. I. Vorige week zaterdag werd in Goes de eerste oefenwedstrijd gespeeld te gen Tjoba II, dat in de reserve 2e klas uitkomt. In een fraaie en doelpuntrijke wedstrijd werd het einde bereikt met een 14-11 voorsprong voor All Ready I. Van alle kanten vlogen de ballen door de korf. Beide ploegen lieten elkaar spelen met als resultaat een hoogstaan de en spectaculaire wedstrijd. Nadat Tjoba D bij 9-9 nog kon aanklampen werd het beslissende gat naar 13-10 geslagen met in de eindfase van beide kanten nog één doelpunt. De doelpun ten in deze wedstrijd waren van Leo Fonteine (4), Jaap van Gastel (3), Hans van Gastel (2), Corrie Kloet (2), Piet de Ronde (1), Corrie Stoutjesdijk (1) en Loes Hage (1). Tweede wedstrijd De tweede wedstrijd werd gespeeld tegen het een klas hoger (2e klas dis trict) spelende WIONI uit Rotterdam. In deze geheel andere wedstrijd kan All Ready nog nablijven tot de rust (5-6), maar in het laatste kwartier van de confrontatie liep WION (te) makkelijk nog naar 5-11. De hard spelende Rot terdammers waren wel dé beter combi nerende ploeg, maar bij een 5-7 achter stand, in het eerste kwartier na rust, had All Ready kansen om terug te komen. Toen dit niet lukte viel de Zierikzeesche ploeg in de slotfase sterk terug en kon WION doordrukken. De doelpunten waren deze keer van Jaap van Gastel (3), Leo Fonteine (1) en Ada van Tiggelhoven (1). De laatste oefenwedstrijd was weer >een stuk beter en werd er wederom driftig gescoord. Het een klas lager uitkomende Warmond I, (het kwam voor match helemaal uit Leiden), was duidelijk de mindere van All Ready en in een leuke en pittige wedstrijd kwam er een 14-9 eindstand op de borden. De hele speeltijd had All Ready een overwicht op haar gasten en kon na 3-3, pioenschap van het distrikt Schou- wen-Duiveland worden georgani seerd. Aan het toernooi zal worden deelge nomen door W. Kramer, V. O. G., Zierikzee; J. F. A. Berrevoets, biljart vereniging Renesse; M. C. Lems, Bom- menede, Zonnemaire en P. W. Bodbijl, D. O. S., Nieuwerkerk. In de eerste ronde zullen de volgende partijen worden gespeeld: W. Kramer- P. W. Bodbijl en J. F. A. Berrevoets-M. C. Lems. Met de eerste ronde zal vrijdagavond te 19.00 uur een aanvang worden gemaakt. De lengte der partijen is vastgesteld op30 caramboles. halfweg de eerste speelhelft, nog voor rust al afstand nemen, 7-4. Het eerste kwartier na de rust was een periode waarin All Ready haar tegenstander geheel overklaste. Toen de kruitdam pen opgetrokken waren stond er een 14-7 stand op de borden. Na deze krachtsexplosie was het vuur er een beetje uit en kon men (mede door de wisselingen in de ploeg) niet meer tot scoren komen. Warmond vond nog twee keer de korf waardoor de eind stand, onder de goed leidende Co Rijn, op 14-9 werd gebracht. De doelpunten kwamen op naam van Leo Fonteine (4), Corrie Kloet (2), Ada van Tiggelhoven (2), Gerda Kloet (2), Jaap van Gastel, Hans van Gastel, Piet de Ronde, Corrie Stoutjesdijk (allen 1). Gezien deze resultaten moet het eerste team van All Ready toch zeker in staat zijn zich te handhaven in de districts derde klas. Het definitieve team dat zaterdag in Rotterdam gaat aantreden, zal worden geformeerd uit de volgende spelers en speelsters; Leo Fonteine, Piet de Ronde, Jaap van Gastel, Hans van Gastel, Rini Snijders, Corrie Kloet, Gerda Kloet, Ada van Tiggelhoven, Corrie Stoutjesdijk. On der de bezielende leiding van de dit jaar nieuw aangetrokken trainer Rinus Bru- ël en coach Rinus Kloet zal het stan daardteam van All Ready proberen zo hoog mogelijk te eindigen in de komen de mikrocompetitie. Voor 55 jaar AD VERTENTIE. Te Zierkzee te huur Een mooie zit- en slaapkamer voor f 4,- per week, met pension f 12,50 per week. KERKWERVE. Woensdag en Don derdag zijn in deze gemeenten een viertal runderen dood in de wei aangetroffen en ter plaatse begraven. Naar de mens ons mededeelt moet volgens de dierenarts, mond- en klauwzeer de oorzaak zijn. Het vreemde daarbij is, dat voorheen bij mond- en klauwzeer epidemiën de dieren wel heel ziek waren, maar toch niet zoo spoedig plotseling en zoveel tegelijk doodgingen. Is misschien daarbij van invloed het weder dezer dagen? ZIERIKZEE. De bepalingen Omtrent de aanneming ter verzending van post pakketten met adreskaarten in tabel vorm zijn voortaan ook van toepassing op het kantoor te Zierikzee en de daar onder ressorteerende kantoren. ADVERTENTIE. Piano- en orgel kaarsen „Gouda" in kleuren rood, blauw, geel, oranje, paars, lila, groen, 55 cent per doos. ZIERIKZEE. In een der lokalen van het Veilingsgebouw werd Woensdag de eindles gehouden van een cursus, be staande uit 12 leden, in het verpakken en sorteren van fruit. De ring van Fergus 23. In ademloze stilte wachten de mannen at. Om hen heen klinken zacht en onheilspellend voetstappen van de vijand. „Als ongedierte in een hoek gedreven om af gemaakt te worden", mompelt Eric bitter. „Wat is dit voor een einde? Een doelloos zin loos sterven „Ik sterf voor mijn koning, dat is toch zeker niet zinloos", zegt de Noorse krijger met een grimas, dat een grijns moet verbeelden. „Ik wed, dat mijn krijgsmakkers me zouden benijden, als ze 't wisten." De krijger doet zijn best nonchalant en koelbloedig te zijn, maar het mislukt jammerlijk. „Als ze 't wisten, daar in Noorwegen mompelt Eric en dan springt hij naar voren waar enkele gebogen gestalten uit het donker nader sluipen. Met vlammende ogen en wappe rende haren laat hij het scherp van zijn zwaard neerdalen en de drie donkere dwergen wijken uiteen. Een gillend gekrijs barst los en opeens is de vijand overal tegelijk. De vijf Noren en Ieren vechten zwijgend, rug aan rug in een krijg en plotseling verlaat de angst hen. Wat meer hebben zij te vrezen dan de dood? De dood, die reeds in hun midden staat. Menig tegenstander laat daar op die plek het leven tegen de vijf gedoemden, voordat de eerste van hen valt. Eric ziet het in een flits ge beuren, het is een der Ieren. En het volgend ogenblik wordt iets met grote kracht tegen zijn schouder geslingerd. Het lijkt of alle lucht uit zijn longen geperst wordt. Wanhopig vecht hij tegen de bewusteloosheid, de hem dreigt te overmannen. Zijn strijdmakkers slaan een jammerende kreet, als de Noorman langzaam door de knieën gaat Hij ziet een der donke re krijgers op zich toesluipen. Vaag hoort hij een woest schallend krijgsgehuil en het laatste, wat hij zich bewust is, is het geluid van stampende voetstappen, dat op hem toe komt nader nader

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 7