v OVEREENKOMST „DE BEVELANDEN" - RODE KRUIS ZIEKENHUIS GETEKEND BESLUIT TOT WIJZIGING VAN VERORDENING ONROEREND GOEDBELASTING DE ZIERIKZEESCHE COURANT tuincentrum VAN HOUDT noordgouwe 01112-707*575 Gemeenteraad Westerschouwen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 18 november 1980 137ste jaargang Nr. 22813 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 27,50, per jaar 103,50. Losse nummers 55 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 38 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 4,84. Vraagt.onze contractprijzen! De adver tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. In dit nummer: Distriktenstelsel Beter Wonen Kogel is door de kerk GOES, 17-11. De kogel is door de kerk. Tijdens een maandag tot zeer laat gehouden vergadering te Goes, is de overeenkomst getekend tussen de Stichting Streek ziekenhuis „De Bevelanden" te Goes en de Stichting Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee. De over eenkomst is neergelegd in een „lijvige pil", waarin hoofdstuksgewijs de punten van de overeenkomst wor den genoemd. Na een kort „algemene beschouwing", worden de uitgangspunten inzake de overeenkomst gestipuleerd en wrodt de bestuurlijke struktuur aangegeven. Notities verder over de medische staf, het personeel en de financiën. Ook - maar hopelijk nooit nodig - is een hoofdstuk gewijd aan de „ontbindende voorwaarden", plus de vorming van het eerst optredend bestuur. Tenslotte is in de overeenkomst een tijdsplan opgenomen. De overeenkomst werd gete kende voor Goes, door de voorzitter algemeen bestuur „De Bevelanden", de heer M. Loeve en namens de raad van bestuur Rode Kruis ziekenhuis, de heer Th. H. de Meester. Ter wille van de tijd, volgt hier een sumiere groep uit een aantal hoofd stukken. Uitgangspunten In financieel, juridisch en organisa- toris opzicht zal er één ziekenhuisor ganisatie zijn. Aanvankelijk zullen er drie vestigingsplaatsen zijn; na re- lalisatie van de geplande nieuwbouw in Goes, zullen er twee vesti gingsplaatsen zijn. Er zal onder meer slechts één Bestuur, één Direktie, één Centrale Ondernemingsraad en één Verpleeg kundige staf zijn. De rechtsvorm van de op te richten stichting, zal die van een pri vaatrechterlijke stichting zijn. Bestuurlijke struktuur Het bestuur van de stichting zal uit zeven leden bestaan. De leden hier van worden benoemd door een Raad. De samenstelling van het bestuur geschiedt primair op basis van een evenwichtige spreiding van deskun digheid met betrekking tot relevante aandachtsgebieden, personeel en or ganisatie, gezondheidszorgontwik- keligen, enz. De Raad draagt een afgeleide ver antwoordelijkheid voor de besturing van de Stichting enerzijds en ver- vuldt funkties ten aanzien van de vermaatschappelijking van de Stich ting anderzijds. In de samenstelling van zowel Bestuur als Raad, dient het feit dat er twee vestigingsplaat sen zijn tot uitdrukking te komen en wel door een evenwichtige spreiding van woonplaatsen van leden van het Bestuur, resp. leden van de Raad. Direktie De direktie bestaat uit vier direk- ZIERIKZEE. Sint en zijn Pieten wer den naar Zierikzee vervoerd met de „Kokhaan", een schip van de Visse- rijinspektie, hier op weg naar de af meerplaats aan het Luitje. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) teuren, waarvan er één voorzitter is: de algemeen direkteur. Voorts zullen er een medisch-, een verpleegkundig en een ekonomisch direkteur zijn. De medisch direkteur is belast met de leiding en organisaties met be trekking tot de dagelijkse gang van zaken op medisch en paramedisch ge bied voor de beide vestigingsplaat sen. Hij de kontaktman voor proble men in het dagelijks funktioneren van de medische- en paramedische voorzieningen. Advertentie De personele bezetting is als volgt: Algmeen dir.: de heer C. F. J. Lampe; medisch dir.: de heer J. H. Hekking; verpleegkundig dir. mevrouw M. Bongers en ekonomisch direkterus: de heer J. W. Hartman. Voor alle funkties geldt, dat ze full-time zijn. Medische staf Er is één medische staf, met verant woordelijkheid voor de medische gang van zaken op beide vesti gingsplaatsen. Het huidige voorzie ningenpakket van de „Stichting Zie rikzee" geldt als minimum voor de vestigingsplaat Zierikzee, na fusie. Dit betekent, dat alléén dwingende omstandigheden tot een afwijkend beleid kunnen leiden. Voor de vesti gingsplaats Zierikzee, zal de status van „voorwaardelijke basiszieken huis" gelden. Financiën De op te richten Stichting zal én ex ploitatierekening voeren waarbij één tarief voor verpleegdagen zal worden gehanteerd, behoudens be zwaren daartegen van de kant van de bevoegde organen. De activa van bei de stichtingen zullen in principe om niet aan de op te richten Stichting worden overgedragen. De plaatselij ke gemeenten zullen geen enkele funktie vervullen in de exploitatie van de nieuwe Stichting worden overgedragen. De plaatselijke ge meenten zullen geen enkele funktio vervullen in de exploitatie van cie nieuwe Stichting. De „Stichting Zie rikzee" zal het initiatief nemen, om de gemeenschappelijke regeling „Stichting Rode Kruis Ziekenhuis Schouwen-Duiveland" te ontbinden, voorzover dit om financiële of andere belangen wenselijk is. (Vervolg op pag. 3) ZIERIKZEE. Zierikzee door een patrijspoortdat kan in het prentenkabinet van het stedelijk museum. Het geeft een fraaie kijk op het bedaagde rood van de daken der huizen en nog veel meer, dat de moeite waard is. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) WESTERSCHOUWEN, 17-11. Op de maandag gehou den raadsvergadering van de gemeente Westerschouwen werd door verschillende raadsleden twijfels uitgespro ken over de sinds 1 januari 1976 gestegen waarde van het onroerend goed met gemiddeld 47,25 procent. Een en ander kwam ter sprake bij het agendapunt tot wijziging van de on- roerendgoedbelasting. De heer L. C. Hoogerhuis had in eerste instantie ge dacht, dat het een verlaging van deze belasting inhield. Bij nadere berekening was hem echter gebleken dat het geen verlaging betekende maar een verho ging van 7 procent. Naar zijn mening zal men nooit ie mand wijs kunnen maken, dat de on roerende goederen in het tijdvak van 1 januari 1976 tot 1 januari 1981 met 47,25 zijn gestegen. De heer L. C. Tieleman was er van overtuigd, dat een dergelijke stijging nooit kan. Hij zou wel eens willen zien hoe of een taxateur dit waar kan maken. Hij vroeg zich wel af hoe er getaxeerd was. Als dit in 1976 laag is gedaan kan men hier niet van afwij ken en moet dit ook nu laag gebeu ren. Een huis dat in 1976 een waarde van 200.000,— had kan nu niet voor rond de 300.000,— worden ge taxeerd. Voor wat de verkoop betreft van een aantal woningen stelde hij vast, dat er een stuk windhandel is geweest wat nu achter de rug is. Hij sprak de vrees uit, dat men een groot aantal bezwaren tegemoet kan zien. Burgemeester J. L. Niemantsver- driet-Leenheer dacht niet, dat er veel mensen zouden zijn te vinden die ge neigd zijn om hun woning te verko pen voor het bedrag waarop het is ge taxeerd. De heer Tieleman vond dit niet het kardinale punt, waar het bij hem om ging is, dat als men eerder laag heeft getaxeerd dit nu niet hoog kan gaan doen waarbij men dan met een verho ging van 47,25 uit de bus komt. De gemeentesekretaris de heer J. W. de Jonge gaf hierop nog een nadere toe lichting. Leeg en vrij In eerste instantie is er in 1976 door een onafhankelijke taxateur de ge bouwen leeg en vrij getaxeerd, even als dat dit ook nu het geval is ge weest. „Wanneer men tot een lagere taxatie zou komen, dan zouden wij ons bedriegen," aldus de heer De Jonge. Gerekend naar de gestegen kosten in de bouw is men tot een gemiddelde uitkomst van 47,25 gekomen. Daar dit door een onafhankelijke taxateur is gebeurd heeft de raad dit te aanvaarden waarbij voor de be lastingplichtige de mogelijkheid bestaat bezwaar aan te tekenen waarbij tot hertaxatie kan worden over gegaan. De raad ging hierna akkoord om over te gaan tot wijziging van de ver ordening onroerendgoedbelasting waarbij wordt overgegaan tot het verlagen per eenheid 3000,voor de gebruiker van 4,10 naar 2,95 en voor de eigenar van f 4,75 naar 3,50. Het voorstel van het kollege om over te gaan tot de verkoop van de woning Sluispad 54 vond bij de PvdA-fraktie nogal bezwaren. Woningzoekenden De fraktie-leider de heer S. Roos was niet gelukkig met het voorstel, daar hij liever zag, dat deze woning in de verhuursektor werd gebracht, mede gezien het feit, dat de gemeente een groot aantal woningzoekenden telt. Dr. H. J. van Zuylen vroeg aan het kollege wat het motief is geweest om tot verkoop over te gaan. De heer L. C. Tieleman vroeg zich af, wat of de renovatie van deze wo ning de gemeente gaat kosten en of dit nog wel door de gemeente is uit te voeren. Wethouder J. C. de Feiter dacht, dat alle raadsleden er wel voor wa ren om de woning te verhuren als hiertoe de mogelijkheid bestond. Het renoveren vergt echter zoveel kosten dat het niet is te realiseren en onverantwoord is om hier toe over te gaan. Daar het een vrije woning be treft en geen woningwetwoning wordt hierp geen huursubsidie ver strekt waardoor de woining voor de verhuurder onbetaalbaar zou wor den. Wel komt de woning in aanmer king voor een premie voor woning verbetering. Gehoord deze motive ring ging de raad in zijn geheel ak koord met het voorstel om tot ver koop over te gaan. In eerste instantie waren de menin gen ook nogal verdeeld over het door de heer L. D. Kik, namens de firma Joh. Kik en Zn. ingediende bezwaar schrift tegen het besluit tot weige ring van ontheffing voor het aan brengen van lichtreklames. De heer L. C. Hoogerhuis dacht aan willekeur. We. was hij van mening dat men niet alles kan honoreren maar het aanbrengen van naam en branche moet volgens hem mogelijk zijn. Hij vond het niet juist, dat de wei gering nu werd opgehangen aan de rekonstruktie van de kern te Haamstede. Hij wees er op, dat nu reeds in de pers wordt geschreven over het afdekken van reklamebor- den op het sportpark te Renesse wat in Nederland een uniek feit wordt ge noemd. (Vervolg op pag. 4) Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. WA> ffih Pl Bltr Verwachting tot woensdagavond: Afnemende wind Opklaringen en vooraf in de nacht en ochtend nog enkele buien; minimum temperatuur omstreeks 5 graden, middagtemperatuur circa 10 graden; afnemende wind, aan de kust en op het IJsselmeer tot vrij krachtig, in het binnenland tot matig en morgen later draaiend van noordwest naar zuidwest. Voor donderdag: Aantal uren zón: 0 tot 4. Min.-temperaturen: omstreeks 6 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 11 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal.' 30 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 19 nov. Zon op 8.06, onder 16.40 Maan op 15.49, onder 3.43 20 nov. Zon op 8.08, onder 16.39 Maan op 16.16, onder 5.06 Volle Maan: 22 nov. (7.39) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 19 nov. 0.08 12.17 6.02 18.38 20 nov. 1.18 13.14 6.58 19.31 Springtij24 november HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 18-11. Het K.N.M.I. deelt mede: Het komend etmaal neemt de wind in ons land af. De stormdepres- sie die de afgelopen nacht de Noord zee overstak trekt over de Oostzee weg. Met het wegtrekken van de de pressie wordt de buiïgheid minder. Niet alleen in ons land, maar in vrij wel heel Europa staat het weer in het teken van oceaandepressies. In noord- en midden-Scandinavië is door de depressie-aktiviteit de stren ge vorst die daar al op uitgebreide schaal voorkwam weer verdwenen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 1