Middenstandsvereniging- organiseert traditionele winkelweek-aktie KIEL WORDT GELEGD VOOR HEFSCHIP 00STERSCHELDE „0STREA" q ■sMC gas - olie SAMAN BV „Krisis in een krisis" Dubbele beglazing of isolerenbij Thermecon informeren DE ZIERIKZEESCHE COURANT Renesse weert zich 01110-2647-3909 Krakers met verf in de weer tuincentrum VAN HOUDT noordgouwe 01112-707-575 De brand op de „Drenthe UITNODIGING 1STA - OOSTERLAND ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 14 november 1980 137ste jaargang Nr. 22811 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 27,50, per jaar f 103,50. Losse nummers 55 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 38 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 4,84. Vraagt onze contractprijzen! De adver tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. In dit nummer: „Philatelica" „be-zegelt" jubileum RENESSE, 13-11. Zoals gebruikelijk wordt tijdens de Sinterklaastijd door de Middenstandsvereniging van Renesse een winkelweekaktie gehouden. Men is er ook dit jaar weer in geslaagd een aantrekkelijk programma op te stellen. Daarin valt wel op dat het grandioze slot feest in „De Ark", dat de laatste 9 jaren is uitgegroeid tot een traditie, niet op de evenementenlijst voorkomt. De steeds stijgende kosten van zo'ji feestavond, met medewerking van ar tiesten die van televisie en radio bekend zijn, maakten dat een dergelijke avond een veel te grote druk legde op het totale budget van de winkelweek. Liever dan een avond te organise ren met minder bekende medewer kers koos men voor het laten verval len van een muzikale show als afslui ting van de winkelweek. Wel zal er een grote kindermiddag worden ge organiseerd voor kinderen tot en met 12 jaar in het dorpshuis van Renesse. Dit gebeurt op woensdagmiddag 10 december. Op het programma voor deze middag staan een optreden van de clown Dickie, snel tekenen, een kinderquiz en een goochelshow. Te gen inlevering van 100 winkelweek bonnen kunnen de kinderen dit festijn gratis bijwonen. Advertentie INSTALLATIE EN ONDERHOUDSDIENST VERWARMING ALTIJD BEREIKBAAR ONDER JULIANASTRAAT 40 ZZ Volledig in verwarming AMSTERDAM, 13-11. Ongeveer 30 demonstranten hebben donderdag morgen flink wat schade aangericht in het gebouw van de Friesch-Gro- ningsche Hypotheekbank aan de Amsterdamse Herengracht. De groep drong omstreeks 11 uur, gewapend met grote zakken grijze verf, het gebouw binnen en besmeur de daar de balie, de wanden en de ta pijten. Daarna probeerden enkele de monstranten de tap te bestormen en door te dringen tot het domein van de raad van bestuur van de bank. Het personeel wist dat echter te voorko men. Toen de politie arriveerde, had den de betogers zich alweer buiten het gebouw verspreid. Er werden geen aanhoudingen verricht. De "bank Ts als doelwit gekozen, omdat deze volgens de demonstran ten de geldschieter is van Gerard Bakker, de eigenaar van het met ont ruiming bedreigde kraakpand De Grote Wetering aan de Wetering schans. enkele artikelen opgesteld op een geel karton. Door de waarde van alle artikelen bij elkaar op te tellen komt men tot een oplossing waarmee men kan meedingen naar een 1ste prijs van 75,—, een tweede van 50,— en een derde van 25,—. Oplossingen van de beide wedstrij den kan men tot 6 december 6 uur de poneren in de winkelweekbus bij bouwbedrijf Braber. Tijdens de winkelweek ontvangt men bij iedere bestede gulden een winkelweekbon, welke men per 100 kan gebruiken als toegangsbewijs tot de kindermiddag, maar die daar naast tevens een lot is in de winkel weekloterij. De trekking daarvan vindt plaats op zaterdag 6 december om 17.00 uur in „Het Wapen van Zee land". Er is een grote prijzenpot met als hoofdprijs een wasautomaat. Daarnaast is er een koelkast als tweede en een wasdroger als derde prijs. De winkelweekaktie wordt geo pend op zaterdag^ november. Sint Nicolaas zal dan op feestelijke wijze worden binnen gehaald met mede werking van het fanfarekorps „Luc- tor et E.«ergo". Na een rondgang door het dorp zal de goedheilig man in het dorpshuis worden ontvangen. Daarnaast zal Renesse op deze dag in het teken staan van de „Grote Rollade wedstrijd". De gehele dag ontvangt men bij besteding van iedere ƒ5,— een genummerde bon. Hiermee kan men één van de vijftig rollades win nen, die na sluitingstijd zullen wor den uitgeloot. Vliegtuig Zaterdag 29 november zal rond 14.00 uur een vliegtuig boven Renes se verschijnen, welk een lawine van folders naar beneden strooit. Bij alle deelnemende winkeliers staat in hun etalage een biljet met daarop de nummers van de prijzen die door hem beschikbaar zijn gesteld. Na zes uur is de wedstrijd afgelopen. Er zal dan nog een extra prijs worden uitge loot, te weten een wollen deken. Mocht het weer bij dit^ evenement spelbreker zijn, dan zal het gebeuren worden verschoven naar zaterdag 6 december. Zoals gebruikelijk zal ook de win kelweekkrant weer huis-aan-huis worden bezorgd. Hierin is een adver- tentieleeswedstrijd opgenomen. Etalagewedstrijd Verder organiseert men een etala gewedstrijd. Hiervoor stan in de eta lages van de deelnemende winkeliers UTRECHT. Als het parlement zijn fiat geeft aan de loonmaatregel dan wil het C.N.V. met de werkgevers af spraken maken over de manier waarop het geld dat door die loon maatregel vrij komt wordt besteed. Dat zei C.N.V.-voorzitter Harm van der Meulen op een kongres van de in dustriebond C.N.V. in Utrecht. ZUTPHEN,_. De rechtbank van Zutphen heeft dè Ëe'rbeekse papier fabriek Hens Papier uitstel van beta ling verleend. MADRID, 13-11. De fraktieleider van de PvdA, Joop den Uyl, heeft donderdag in een rede voor het vijf tiende congres van de Socialistische Internationale, gezegd dat.er een ver band bestaat tussen de ekonomische krisis die in de loop van de jaren ze ventig de kop heeft opgestoken en de huidige „destabiliserende krisis van onze politieke internationale orde". Èr bestaat in deze een „krisis in een krisis", aldus de Nederlandse socia list, die ongeveer twintig minuten het woord voerde tijdens een debat over de internationale situatie, dat was ingeleid door de Oostenrijkse kanselier Bruno Kreisky. Advertentie Leerlingen van het L.H.N. O.-onderdeel van de christelijke scholengemeenschap te Zierikzee brachten dinsdagochtend een bezoekje aan de trouwzaal van het stadhuis. Bezoekje is eigenlijk niet het juiste woord, want de dames speelden een rollenspel alsof ze ,,echt" in de echt verbonden wilden worden. Inklusief getuigen, ouders, korsages en bruidsluier stapten ze statig de trouwzaal binnen. Dit rollenspel speelden de derde klassers in het kader van een projekt „huwe lijk", dat „juf" Ilse van Loo in de toekomst iets meer „wil uitdiepen". Ambtenaar van de burgerlijke stand, de heerH. Dorst vertelde de leerlingen alles wat ze nog moesten weten over „Bet huwelijk". Daarna mocht één van de leerlingen zijn taak overnemen, dat deed ze trouwens heel plechtig en tóch zeer vrolijk. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) 99 DEN HELDER, Een woordvoerder van de marine heeft donderdag mee gedeeld dat de schade tengevolge van de brand op de Drenthe aanzienlijk is. De onderzeeboot jager is momen teel op eigen kracht onderweg naar Curacao, waar hij vrijdag in de loop van de dag wordt verwacht. De twee bij de brand gewond ge raakte bemanningsleden zijn in de nacht van woensdag op donderdag, begeleid door twee andere leden van de bemanning, aan boord gegaan van het Venezolaanse fregat Mariscal Su cre, dat de Drenthe tegemoet was gestoomd. Vanaf dit schip zijn zij per helikopter overgebracht naar het hospitaal op het eiland Margarita voor de Venezolaanse kust. De twee gewonden zijn de 20-jarige J. Dijkstra uit Drachten en de 19-jarige K. E. Tuininga uit Velp. - De vermiste bemanningsleden zijn de 23-jarige korporaal E. Minnes uit Andijk en de 20-jarige I. Ruitten uit Urk, aldus de Marinevoorlichtings dienst. Óver de oorzaak van de brand zijn nog geen bijzonderheden bekend. De Drenthe zou van 17 tot 21 no vember deelnemen aan internationa le vlootoefeningen in de wateren rond de benedenwindse eilanden, al dus de Marinevoorlichtingsdienst in Willemstad. ZEIST. In het IJsselmeer liggen nog meer dan 250 vliegtuigwrakken uit de Tweedé Wereldoorlog. Van 150 is de plaats bekend. Gegevens over de resterende 100 ontbreken. X Advertentie Vrijdag 14 november modeshow behangkollektie 1981; informatie en demonstratie Trimetal- en Talensverven. Aanvang 20.00 uur, Verenigingsgebouw, 't Vrije 2, Zierikzee Toegang gratis Nieuwe Boogerdstr. 27, Tel. 01110-2210 ZIERIKZEE Advertentie Dankzij 22 jaar ervaring in energiebesparing kunnen onze adviseurs U alles vertellen over de isolatiekosten, subsidies en besparingen. Thermecon biedt U een beproefd totaal isolatieprogramma. Dubbele beglazing met KOMO- keur. r>e~ Geplaatst volgens het unieke Thermens® ontluchte beglazingssysteem. Spouwmuurisolatie met minerale wol of kunststofschuim. Dak- en vloerisolatie. Informeer nu: het is zeker de moeite waard bij een gasprijs van ca. f 0,50 per m3 in 1981! ZIERIKZEE/ROTTERDAM, 13-11. Heden(vrijdagmid- dag) zal bij de Rotterdamse Droogdokmaatschappij in Rotterdam de kiellegging plaatsvinden van de Ostrea, een hefschip dat in de eerste helft van de 1982 zal worden gebruikt voor het vervoer van pijlers voor de pijlerdam in de Oosterschelde. Het schip zal de pijlers overvaren vanuit de bouwputten en ze daarna plaat sen in de stormvloedkering in de monding van de Oosterschelde. Ik wil graag informatie over Thermecon totaal-isolatie. Ik heb bijzondere belangstelling voor: dubbele beglazing spouwmuurisolatie dakisolatie vloerisolatie. Naam Adres Postcode Telefoon Thermecon Isolatielechniek B.V. Antwoordnummer 10* 4300 VB Zierikzee te».: 01110-4151 Geen postzegel nodig. Plaats_ De Ostrea is ontworpen door rijks waterstaat, Dosbouw (De Ooster schelde Bouwondernemers) en het bureau voor scheepsbouw in Bloe- mendaal. Het schip krijgt een lengte van 87,25 meter, een breedte van 47 meter en een hoogte van 48,5 meter. De bouwkosten bedrag 72 miljoen gulden. Ontmanteling Na afloop van de werkzaamheden zal de „Ostrea" waarschijnlijk ont manteld worden, aldus een woord voerder van Rijkswaterstaat. De kostbare apparatuur en de machines zullen dan weer gebruikt kunnen worden. Het schip zelf zal waar schijnlijk gesloopt worden, tenzij voor die tijd een andere bestemming is gevonden, aldus Rijkswaterstaat. Advertentie uw dealer voor: ISMI Tel. (01114) 1495 - St Joostdijk 41 - Burg. v. d. Havestraat 48 Dit nummer bestaat uit 14 pagina's. Bijleren is een vreugde; afleren doet pijn. ffiï- P 01LT De zesenzestig pijlers wegen elk zestien tot achtienduizen ton. De Ostrea krijgt een hefvermogen van tienduizend ton. Doordat de pijlers half in het water hangend worden vervoerd, worden ze door de opwaartse druk zoveel minder zwaar dat het hefschip ze kan vervoeren en plaatsen. WARSCHAU. De onafhankelijke Poolse vakbond „Solidariteit" is be gonnen zich bezig te houden met za ken die verband houden met een her vorming van de censuur. Verwachting tot zaterdagavond: Regen en wind Zwaar bewolkt en perioden met re gen; vrij zacht met temperaturen tus sen acht en twaalf graden; krachtige tot harde zuidwestenwind. Voor zondag: Aantal uren zon: 0 tot 4. Min.-temperaturen: omstreeks 5 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 11 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 60 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 15 nov. Zon op 7.59, onder 16,46 Maan op 13.59, onder 23.47 16 nov. Zon op 8.01, onder 16.44 Maan op 14.30, onder 17 nov. Zon op 8.03, onder 16.43 Maan op 14.57, onder 1.03 Eerste Kwartier: 15 november 16.47 HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 7.13 20.14 8.32 21.27 9.59 22.49 17 15 nov. 16 nov. 17 nov. Doodtij: 1.09 31.51 2.12 14.58 3.27 16.14 november HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 14-11. Het K.N.M.I. deelt mede: Op de nadering van een diepe oceaandepressie kwam boven West europa een zuidwestelijke stroming op gang. In eerste instantie onder drukte deze de geringe buienaktivi- teit die gisteren nog voorkwam. Van daag en morgen breidt de depressie invloed zich verder naar het oosten uit. Er worden zachte luchtmassa's over ons land gestuwd, waarin de temperatuurverloop maar een gerin ge dagelijkse gang zal vertonen, de temperatuur zal om de tien graden schommelen. Voor het overige zal het af en toe regenen. Er staat een krach tige, af en toe stormachtige zuid westenwind.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 1