SOMS IS DE WERELD ERG KLEIN BESTUUR SCHENKT AANDACHT AAN ONGEPASTE HOUDING PUBLIEK Zierikzee wint oefenduel van Feijenoord amateurs Voetballer Rinie Verwest bij landelijke selektie Jaarvergadering v.v. Renesse Winst voor Bruse Boys Zware nederlaag SKNWK Knappe prestatie MEVO Reserves Zierikzee winnen van amateurs Feijenoord 5 RENESSE, 7-11. De voorzitter van de voetbalafdeling van de sportvereniging Renesse, de heer J. Bom, schonk tijdens de jaarvergadering in de kantine op het sport park „Laone" aandacht aan de houding van het publiek tijdens de wedstrijden ten opzichte van de scheidsrech ters. De kritiek, die vaak langs de lijn is te horen vond hij geheel onrechtvaardig en ook ongepast. Hij sprak de hoop uit, dat de toe schouwers zich in de toekomst zich wat positiever tegenover de scheids rechters zouden gaan opstellen, hier bij bedenkende, dat deze mensen het leiden van een wedstrijd ook zien als een aangename en verantwoorde vrijetijdsbesteding. De kansen, dat het zo broodnodige tweede speelveld kan worden gerea liseerd achtte hij gezien de medewer king uiterst klein. Als alternatief is door de gemeente het plan geopperd om een strook van 3000 mJ van het aangrenzende ter rein te verwerven, waardoor dan de mogelijkheid wordt geschapen om van het huidige trainingsveld een tweede speelveld te realiseren. Dit terrein zal dan evenwel ook moeten worden gebruikt als trainingsveld. Tevens zal het gebouwtje waarin de bestuurskamer is gevestigd en waarvan een gedeelte wordt ge bruikt voor het opbergen van het ma teriaal moeten worden afgebroken. Voor de fraaie maar veel te kleine akkommodatie waarover men dan nog zou beschikken wordt dit een ex tra zware belasting. Het bestuur is nog niet uit de problematiek en zal zich over een en ander nader bera den. Reklameborden Ook weinig gelukkig is de vereni ging met de door de gemeente geno men maatregel om de reklameborden met groene platen te moeten afdek ken, een maatregel welke uniek in Nederland is. Voor de vereniging brengt dat extra kosten met zich mee van maar liefst 70,— per reklame- bord. De heer Bom zei een en ander in het licht van de financiële toestand van de vereniging, die momenteel geen optimistich beeld te zien geeft. Mede hierdoor zullen financiële verhogin gen niet kunnen uitblijven. Uitdrukkelijk verklaarde de voor zitter dat de vereniging niet tegen het realiseren van een Dorpshuis- Sporthal is te Burgh-Haamstede, maar dat wel de verontrusting heeft uitgesproken over de financiële kon- sekwenties. Bevreemding wekt het, dat in de uit 17 personen gevormde kommissie welke met de voorbereidende werk zaamheden is belast de kernen Se- rooskerke, Noordwelle en Renesse maar door één persoon, de heer W. de Waal te Renesse zijn vertegenwoor digd. Gymnastieklokaal Bepaald niet gelukkig was men met de uitspraken welke er in de openbare vergadering van de kom missie sport-, jeugd- en kulturele za ken zijn gedaan ten aanzien van een officiële opening van het gymnas- tieklokaaltje „De Moerbei" te Renes se. Met klem verzekerde de voorzit ter, dat men hier beslist wel aan mee had willen doen maar dat door een gebrekkige kommunikatie de hele zaak in de soep is gedraaid. In zijn jaarverslag maakte de se- kretaris de heer J. v. d. Vaate gewag van een uitstekend seizoen van de vereniging. Het le elftal werd kam pioen van de 2e klasse in de zondag kompetitie van de afdeling Zeeland en promoveerde hierdoor naar de le klasse. Het 2e 3e en 4e elftal namen met wisselend sukses aan de kompetitie deel en gaf een groot aantal voetbal lers weer de kans om de bal te laten rollen. Het zaalvoetbalteam werd kampioen in de 3e klasse van de zaal voetbalkompetitie van het rayon Schouwen-Duiveland en promoveer de naar de 2e klasse. Na 5 jaar deze taak te hebben ver vuld trad de heer A. v. d. Roest af als voorzitter en werd opgevolgd door de heer J. Bom. Onder leiding van de he ren N. J. Schults en J. Bom werd in juli weer een geslaagd camping-voet baltoernooi afgewerkt. Medio febru ari werd een aanvang gemaakt met het plaatsen van de eerste reklame borden langs het hoofdveld. Bespreking Een aantal besprekingen werd door het bestuur gevoerd met het kollege van b. en w. van Wester- schouwen waarbij zaken als draina ge van het trainingsveld, verharding parkeerterrein, douchewater voor ziening en het 2e speelveld aan de or de kwamen. Vol lof is het bestuur over het on derhoud van het gehele sportpark, dat er altijd keurig verzorgd uitziet. De georganiseerde klaverjasavonden waren wederom een sukses, evenals de mossel-bingo avond. Suksesvol was ook de op 30 april (Koninginnedag) georganiseerde puz- zelrit, met niet minder dan 52 deelne mers. Het financieel jaarverslag over het seizoen 1979/1980 van de penning meester de heer A. Verseput gaf een nadelig slot van 1207,04 te zien. Na dat namens de financiële kommissie door de heer R. Boerma verslag was uitgebracht, waarbij hij adviseerde tot goedkeuring van de rekening over te gaan, werd deze onveranderd vastgesteld. De begroting oVet het boekjaar 1980/1981 werd ongewijzigd vast gesteld met een negatief saldo van 2896,10. Onder dankzegging voor zijn stipte beheer werd de penning meester decharge verleend. Klubblad Het klubblad, dat tot nu toe alleen op de voetbalsport was afgestemd zal een gedaanteverwisseling ondergaan en zal een klubblad worden voor de gehele kombi-vereniging. In zijn jaarverslag van de jeugdkommissie maakt de voorzitter/sekretaris de heer J. Bom melding van nog een te kort aan jeugdleiders. Aan de kompetitie werd deelgeno men met 3 junioren en 4 pupillen teams. In totaal werd in het afgelo pen seizoen aan acht toernooien deel genomen waarvan drie buiten de re gio. Op de feestmarkt te Renesse was de vereniging vertegenwoordigd met een rad van avontuur, dat dank zij de aktiviteit van een aantal jeugdspe lers een gunstig resultaat opleverde. Dank bracht de heer Bom aan allen die een bijdrage hadden geleverd om het mogelijk te maken dat door de jeugd hun sport kon worden beoe fend. Bestuur Bij de bestuursverkiezing werd in de vakature van de heer C. J. van Burg (vertrek naar elders) voorzien in de benoeming van de heer M. van Krimpen. De heer P. Verweel, die oorspron kelijk zou aftreden, zal aan blijven tot aan de voorjaarsvergadering. In plaats van de heer R. Boerma, aftre dend in de financiële kommissie, werd de heer D. Hart benoemd. Voor de heer H. de Roo, die stopt als toto lotto houder, is nog geen plaatsver vanger gevonden. De voorzitter sprak een bijzonder woord van dank tot de heer C. J. van Burg voor de vele verdiensten welke hij voor de vereniging heeft gehad. Zo had hij een aktief aandeel in het tot stand komen van de huidige kleedakkommodatie en kantine, de verlichting, de reklameborden en had hij gedurende 3 jaar de leiding van het camping-voetbaltoernooi. Bij de rondvraag werd nog de aan dacht gevraagd voor een aktie voor het plaatsen van reklameborden en het begeleiden van de jeugd bij hun wedstrijden. Het bestuurslid de heer W. de Waal hield een pleidooi voor het houden van een verloting of een bazar om de vereniging weer financieel gezond te maken. De heer D. E. Mooij wees ten slotte op de problematiek waarmee de af deling Zeeland momenteel worstelt bij het aanstellen van scheidsrech ters bij de wedstrijden. Men kampt momenteel bij de afde ling met een tekort van rond de 100 scheidsrechters waardoor in de lage re klassen de thuisspelende vereni gingen zelf voor een scheidsrechter moeten zorgen. dit team in eigen omgeving met maar liefts 6-1 te kloppen. Yerseke slaagde er wel door André Kosten in de leiding te nemen (1-0) maar hierna nam het technisch voor treffelijk spelende MEVO het heft vol ledig in handen. Han Steutel, bijzonder produktief deze middag, bracht de stand in even wicht (1 -1en zorgde er verder voor dat de oranjehemden de le speelhelft met een 3-1 voorsprong konden afsluiten. Ook na de rust bleef MEVO met uit stekend spel domineren. Tonny Schults bracht de stand op 1-4, Han Steutel liet nummer vijf noteren (1-5), waarna ten slotte Martin Quist voor een 1-6 eind stand zorgde. Ruime zege reserves Bruse Boys De reserves van Bruse Boys speel den een oefenwedstrijd tegen NOAD'67 II uit St. Philipsland. De Boys, die overwegend het beste van het spel hadden, slaagden er zon der al te veel problemen in deze wed strijd in een ruime 7-2 overwinning om te zetten. Reeds in de le helft wist de thuis- klub ruime afstand van de bezoekers te nemen. Henk v. d. Ouden kopte zijn team naar een 1-0 voorsprong, Kees Klink zorgde voor nummer twee, waar na Henk v. d. Oude weer raak kopte (3- 0) en Kees Klink voor een 4-0 ruststand zorgde. Na de hervatting wisten de bezoekers tegen te scoren (4-1), door Piet v. d. Berge werd het 5-1, Karei van Kooten zorgde voor 6-1 waarna NO AD wat terug wist te doen (6-2). Uiteindelijk was het Piet v. d. Berge die de eind stand op 7-2 bepaalde. ZAALHANDBAL 3 e divisie (heren): Delta Sport-Avantie 12-17; Walcheren-Groene Ster 13-14; RHV-EMM II 12-16; GHV-Rapid 13- 13; Boemerang-Marathon 21-20. Heren II: EMM V-Delta Sport 18-21 Meisjesadspriranten I: Delta Sport- 1EMM 6-5. Meisjesadspiranten II: SVOWK-.EMM III2-7. Jongensadspiranten II: GSC-Delta Sport 13-11. Jongens pupillen: Walcheren-Delta Sport 14-9. Jongens welpen: Walcheren-Delta Sport 11-5. V.V. Zierikzee NEW YORK. Met de dag populairder in Amerika: sandalen met uitklapbare wielen. Heb je zin je tempo op te voeren, dan is een druk op de knop voldoen de om de wielen tevoorschijn te toveren en er vervolgens vandoor te schieten. Een zeer aangenaam gebeuren voor Rinie, die het wat selektiewedstrijden betreft veel verder brengt dan Adrie Koster, de voormalige vedette van Zie rikzee. Donderdag 13 november moet Ves- west reeds in Zeist aantreden, waar hij een training meemaakt. Hieronder volgt het volledig oefen- en wedstrijdprogram ma van het gehele seizoen. Bruse Boys, uitkomende zonder Jan Minnaard en Wim Geluk (ziek) maar met Jacob v. d. Berge, Tonny v. d. Berge en Wim van Dijke in de gelederen, heeft zaterdagmiddag de oefenwedstrijd tegen Kloetinge in een 4-2 overwinning omgezet. In het veld ontliepen beide ploegen elkaar niet veel. Uit een hoekschop kopte Frans de Oude de Boys naar een 1-0 voorsprong waarna Jaap van de Berge de stand op 2-0 wist te brengen. Door Diederick Hiensch en Jan Pan- nekoek wist Kloetinge nog voor het af sluiten van de le helft de stand weer in evenwicht te brengen. Na de rust, waarin Adrie de Jonge nog werd vervangen door Hei-man Knop, hielden de Boys de verdediging goed gesloten. Met een doeltreffend schot zorgde Frans de Oude na goed 20 minuten spelen wéér voor een voor sprong (3-2) waarna even later Jacob van de Berge de overwinning veilig wist te stellen (4-2). Het Nieuwerkerkse SKNWK heeft zaterdag in de uitwedstrijd tegen 3e klasser Oostkapelle een zware 6- 0 nederlaag moeten inkasseren. Oostkapelle toonde zich over de ge hele linie de betere ploeg. Door doel punten van Gerard Schipper, een eigen doelpunt van een van de SKNWK-ver- dedigers en een van Stoffel Schipper kon Oostkapelle de 1 e helft met een 3-0 voorsprong afsluiten. Na de thee wisten Stoffel Schipper, Jean Paul Dooms en Leo Francke hier ieder nog een doelpunt aan toe te voegen (6-0). MEVO heeft zaterdagmiddag in het oefenduel tegen het in de 3e klas van de KNVB spelende Yerseke een uitstekende prestatie geleverd door Ronald Lievense brengt redding in de Zierikzee-defensie bij een aanval van Feyenoord. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Daar het gehele kompetitie programma in het afgelopen weekend was afgelast maakte Zierikzee van deze gelegenheid gebruik om zondagmid dag op het sportpark Bannink een oefenwedstrijd te spelen tegen de amateurs van het Rotterdamse Feyenoord, uitkomende in de 3e klasse van de KNVB van het distrikt West II. Beide ploegen ontliepen elkaar bij zonder weinig. De Rotterdammers be schikten wel over wat meer techniek in hun ploeg zonder echter evenwel tot grote daden te kunnen komen. Vooral in het afwerken van de kansen welke de Feyenoorders zich wisten te scheppen, waren zij bijzonder zwak. Bij de goed gerichte schoten welke nog op het Zierikzeese doel kwamen toonde doelman Ronald Lievense weer zijn vorm. De C-junior van de voetbalvereniging Zierikzee, Rinie Verwest (hij speelt in het B-elftal) is na enkele selektiewedstrijden bij de laatste zestien gekozen van het Nederlands elftal voor veertien- en vijftienjarigen. Donderdag 13 november training; donderdag 20 november oefenwedstrijd; donderdag 27 november training. 1981: donderdag 26 februari oefen wedstrijd; zaterdag 29 februari en zon dag 1 maart oefen weekeinde; donder dag 5 maart oefenwedstrijd; donderdag 12 maart training; donderdag 19 maart oefenwedstrijd; donderdag 26 maart training; donderdag 2 april oefenwed strijd; donderdag 9 april training; don derdag 16 april training; 17-21 april toernooi in Frankrijk (Pasen); maandag 4 mei Engeland-Nederland. Gekozen spelers voor de nationale selektie 14-15 jarigen M. Veltjen, v.v. Lemerlerveld; R. Remery, N.V.S.; Ronald Jongelins, Middelburg; B. J. Heupers, Victoria '28; D. Wammes, Fortitudo; R. Vark, Ajax; W. Zilver, Overmaas; P. Schrij ver, v.v.Elinkwijk; J. v. d. Laar, N.A.C.; Rinie Verwest, Zierikzee; R. Reynink, Ajax; D. Bergman, D.E.S.; A. v. d. Meer, F.C. Groningen; M. v. d. Kort, Alkmaarse Boys; H. van Leeuwen, H.R.C.; W. Burghard, v.v. Eendracht. Doelpunt Nadat de eerste helft met blanke stand was afgesloten wist Zierikzee in de 35e minuut na de hervatting de enige en beslissende treffer te scoren. De goed mee opgekomen Bart Hel- bers plaatste vanaf de linker vleugel de bal scherp voor doel waar de aanstor mende Kees Verkaart het leder ineens op zijn slof nam en onhoudbaar in schoot (1-0). Feyenoord, dat er hierna nog alles aan deed om de stand weer in even wicht te brengen, kreeg hiervoor nog wel enige goede mogelijkheden maar vooral door tijdig uitlopen wist Ronald Lievense de Rotter dammers van het scoren af te hou den. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DRUNEN. De voorzitter van hert Nederlands Christelijk Werkgeversver bond (NCW), S. J. van Eijkelenburg, vindt dat de overheid ongeveer 50 mil joen gulden meer zou moeten steken in het zogenaamde leerlingenstelsel, waarin jongeren worden opgeleid tot vakmensen op verschillende terreinen. Bij Zierikzee ontbrak René Verwijs (ziekte) voor wie Hans Verkaart inviel. Na de rust liet Peter Goedegebuure (licht geblesseerd) zich vervangen door Eddy Kiezenberg, waarna Jaap Stout- jesdijk de plaats van Goedegebuure bezette en Kiezenberg op het midden veld ging spelen. DEN HAAG. Aan ondernemers die een autobedrijf willen beginnen zullen voortaan bepaalde eisen worden ge steld. Het gaat om betrouwbaarheid, Kredietwaardigheid en vakbekwaam heid, zoals die zijn aangegeven in richt lijnen van de Europese Gemeenschap. DEN HAAG. Het kabinet Van Agt heeft besloten tot het indienen van een wetsontwerp dat ten doel heeft de rege ring meer mogelijkheden te verschaffen tot het voeren van een eigen beleid op het gebied van het zeevervoer. ARNHEM. De provincie Gelderland beslist binnen twee of drie weken of er inderdaad zal worden overgegaan tot de verwijdering van de tweeduizend ton illegaal gestorte en giftige geachte bleekaarde op een terrein van vader en zoon De Koning in Stroe (gem. Barne- veld) op de Veluwe. De Gelderse milie- gedeputeeröe Mr. J. Fokkens zei dit na afloop van een bezwarenzitting in het Provinciehuis in Arnhem. DEN HAAG. De Haagse politie heeft twee Haagse scholieren van vijftien en zestien jaar aangehouden, die ervan worden verdacht in oktober vorig jaar een 14-jarig Haags meisje vier maal te hebben verkracht en bedreigd. Pas donderdag werd hiervan aangifte bij de politie gedaan. De scholieren zijn uit voerig gehoord. De reserves van Zierikzee namen het op tegen een kombinatie van Feyenoord, welke ontmoeting het Zierikzeese team met 2-1 in haar voordeel wist te beslissen. Bij Zierikzee speelde Kees Struik weer voor het eerst mee na de operatie, waarbij de pen welke bij zijn beenbreuk tegen Vlissingen in zijn been was gezet er was uitgehaald. Als laatste man zorgde Struik in de Zierikzeese verdediging weer voor de nodige rust door de leiding gevende rol welke hij hierin vertolkte. Door een doelpunt van Arnold Ver- couteren nam Zierikzee in de le helft een 1-0 voorsprong. Na de rust slaagde Feyenoord erin de stand weer in even wicht te brengen (1-1). Uit een scherpe voorzet van Arnold Vercouteren welke via een van de verdedigers in het Feyenoord doel verdween bepaalde Zierikzee de eindstand op 2-1. 49 Men heeft nauwelijks oog voor de vrouw, die even binnenkomt, rondkijkt en weer vertrekt. Vandaar gaat Dina naar de biblio theek. En daar ziet ze Tingemans zit ten. Blijkbaar verdiept in een krant. Er zitten trouwens meer mensen in dit vertrek te lezen: tijdschriften, een boek. Ineens ontstaat er een nieuw ver moeden bij Dina Vlotten. Want André is weg. In opdracht van oom Derk. Oké, en waar is mevrouw Tingemans ineens gebleven? Iedereen is verder aanwezig: in de grote zaal, waar gedanst wordt, op het bordes, in de biljartzaal en de bibliotheek. Behalve mevrouw Tinge mans. Houdt het allemaal verband met het gebeuren van gisteravond en zo ja, welke rol heeft mevrouw Tingemans daarin gespeeld? André heeft wel ge suggereerd, dat het die tuinman was, die met Grada stond te praten en die zich door die man liet omhelzen. Maar het was vrijwel overal donker en zoveel licht gaf die lamp nu ook niet bepaald. Dina Vlotten gaat aan een lege tafel zitten en denkt na. Probeert haar ge dachten nog eens op een rijtje te zetten. Ze zag André in de kas verdwijnen, dat is één. Maar even later gingen er aan de andere kant een man en een vrouw na&r buiten. Zelf dacht ze aanvankelijk ook, dat het Grada was en die Lammert Grootholst. De man dus, waarmee ze zich morgen verlooft. Maar als André haar nu eens bewust op een dwaalspoor heeft gebracht door te suggeren, dat het die tuinman was met Grada? In het donker heeft ze lang niet alles kunnen zien. Gestel eens, dat het André en die mevrouw Tingemans was, die elkaar omhelsden en kusten? Toen het schot gevallen was, bleek de man plotseling verdwenen. Kan hij het zijn geweest, die enkele meters verder met een schaafwond aan zijn arm lag te vloeken? Ook de vrouw was vrijwel meteen nadat zij naar André ging, foetsie. Gestel nu eens, dat 't inderdaad André was en mevrouw Tingemans en haar man had er lucht van gekregen? Is de een af de ander gevolgd, zag dat André zijn vrouw kuste, is kwaad geworden en schoot op André? Dina weet, dat ze met deze reeks veronderstellingen zichzelf opzweept, maar het wordt in haar ogen steeds duidelijker, dat het zich op deze wijze heeft afgespeeld. Dan heeft die tafel heer van vanavond op André gescho ten! Verdorie, hij had hem wel kunnen doden! Ze komt overeind en loopt naar de lezende Tingemans. Kijkt nog eens rond, maar er zitten meer mensen, dus kan ze hier niet met hem praten. Dus tikt ze hem op de schouder en vraagt: „Wilt u even mee naar buiten komen? Buiten deze kamer? Ik moet u wat vragen." Hij kijkt verrast op, als hij zijn tafel dame van het diner herkent. Glim lachend vouwt hij de krant op en komt overeind. „Mevrouw Vlotten, als ik u ergens mee van dienst kan zijn?" Door H. J. KOORNSTRA „Dat kunt u waarschijnlijk," beves tigt ze. Tingemans gaat met haar mee. Hij is kennelijk nieuwsgierig. Of een beetje verwonderd. Deze avond heeft hij pret tig gedineerd, omdat hij charmant ge zelschap had, maar was haar eigenlijk alweer vergeten. Ships, that pass in the night Buiten de bibliotheek is de gang waar op verschillende andere vertrekken uitmonden. Er is ook een soort nis met glas en vandaar uit kan men de bijge bouwen zien, waarin de auto's gepar keerd staan en waarboven enkele gas ten bivakkeren. Want het huis zelf is wel groot, maar niet toereikend om 29 gasten een behoorlijk onderkomen te bieden. Dus zijn er vertrekken in het bijgebouw in gereedheid gebracht, waar vier echtparen slapen. En de bei de bedrijfsrechercheurs, Berghuis en Balk. Hoewel het nu al een heel eind heen donker is, kan men zien, dat er een paar mensen staan te praten. Maar Dina Vlotten let er niet op en vuurt op de man de vraag af, die al een aantal minuten op haar tong brandt: „Mijn heer Tingemans, waarom hebt u gister avond bij de kassen op mijn man ge schoten?" Grote verbazing op het gezicht van de man. Maar even later betrekt dat zelfde gezicht en komt er een staal harde glans in zijn ogen. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 5