„POLITIEK VAN AGRESSIE" MOET AAN DE ORDE KOMEN MET MOSKOU ALGEMENE BESCHOUWING OVER BEGROTING 1981 PROVINCIE ZEELAND deunloo b.u. Monumentenstad Eerste interview AGENDA Bruinisse en de ontwikkeling van de Oosterschelde Toch eerst de ekonomie in de VS Verwijt PvdA-fraktie Zeeland en de vaste oeververbinding Westerschelde Adviseurs Reagan Verhoging sociale premies Veel agrarische schade door vorst Vrijdag 14 november WEEKEINDE- ARTSENDIEN ST DIERENARTS APOTHEEK installatiebedrijf Jeugdsozen in het weekeinde ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Gastvrijheid 2 De groei in de middelen voor de ge meente wordt afgeremd. Als één ding duidelijk geworden is tijdens de be grotingsbehandeling door de Zierik- zeese Financiële Kommissie, dan is het wel deze versobering", al kan daar anderzijds nog weer nauwelijks van worden gesproken, als men ziet wat alles toch nog wél mogelijk blijft. Dat laatste kan juist zijn, maar de echte rek, de groei is er uit en dat zal in de toekomst duidelijk worden, bij de begeerde realisering van kapitaalintensieve werken. Het feit doet herinneren aan het ve le dat - na de bevrijding met name te Zierikzee tot stand kon komen, waarbij ook de monumentenkonser- vering een geweldig accent kreeg. Wensen blijven er nog genoeg, maar met de monumenten had het er be nard voorgestaan, als de dringende noodzaak tot herstel, was gevallen in een periode van recessie, zoals die zich thans heeft aangediend. Dat was nu juist niet het geval. Vele miljoe nen konden worden gestopt in het be houd van de monumenten en in zijn algemeenheid kan niet gezegd, dat die fournering ging ten koste van ei gentijdse wensen. Veel kwam anderzijds tot stand, „in weerwil" van de monumenten restauratie en dat is voor een oude stad als Zierikzee, een bijzondere zaak. De restauraties in het kader van de officialiteit immers hebben ook aanstekelijk gewerkt op talloze partikulieren, die hun huis aanpak ten, waarbij uiteraard werd geprofi teerd van de bestaande subsidierege lingen. Nogmaals, wensen blijven er genoeg (de gemeentebegroting geeft in dit opzicht volop studiestof), maar het is toch een veilig gevoel, dat de grote 'financiële klappen rond het herstel van de monumenten zijn ge vallen en goed konden worden opge vangen. Veel verwaarlozing in het verleden en de schade door oorlog en ramp, konden worden weggewerkt en Zierikzee als „Monumentenstad" heet het in dit opzicht gehaald. Het is zeer de vraag of dat nog zou hebben gekund in het nieuwe tijd perk, waarin bezuiniging hoog in het vaandel wordt geschreven. Het is fei telijk een wonder, dat het allemaal gelukt is, gelet op de talrijke geld verslindende zaken, die na de oorlog zich aandienden. WASHINTON. De Verenigde Star, ten zullen,niet „onmiddellijk" kup- nen antwoorden op de vier voor waarden voor de vrijlating van dé' Amerikaanse gijzelaars die Iran zon dag heeft bekendgemaakt. Dit is meegedeeld van de zijde van het Amerikaanse ministerie van buiten landse zaken. BRUSSEL. De voorzitter van de Europese Kommissie, Roy Jenkins, heeft de EG-landen opgeroepen tot beter samenspel op het gebied van de handel met Japan. (Vervolg van pag. 1) hebben van passantenplaatsen vraagt volgens het kollege bijzonde re aandacht. Hierbij denkt het kolle ge aan de in de toekomst vrijkomen de werkhaven op het einde van de Grevelingendam, nabij het restau rant. Ook de rijksvluchthaven Zijpe komt als passantenhaven in aanmer king. De voorzitter van de vergade ring, burgemeester T. C. Hekman, was bang voor „wildgroei" van pas santen. Houtversnipperaar Agendapunt vier, betreffende de aanschaf van een houtsversnippe- raar, werd met algemene stemmen aangenomen. De heer Bal wilde wel een opheldering van de in het voor stel genoemde „enkele duizende gul dens" die gemoeid zouden zijn met het afvoeren van snoeihout zonder de houtversnipperaar. Hij vond dit nog al een ruim begrip. „Zijn dat 2 of 3 duizend guldens?" wilde hij weten, „in dat geval lijkt mij de aanschaf niet rendabel". Wethouder M. J. v. d. Velde deelde mee, dat de huidige afvoerkosten on geveer zevenduizend gulden bedra gen. Met een afschrijving over tien jaar zullen de kosten beduidend min der bedragen dan tot nog toe het ge val is. De heeer M. Meeuwsen (CDA) opperde nog het idee om een dergelij ke machine te huren, omdat deze „nooit van z'n leven rendabel zal worden". Lichtinstallatie Volgens het voorstel van B. en W., betreffende de aanschaf van nieuwe lichtinstallaties op het oefenveld van het sportterrein, had de voetbalvere niging „Bruse Boys" indertijd ge deeltelijk uit eigen middelen de hui dige lichtinstallatie betaald. Volgens de* heer Bal was dat on juist en had de voetbalvereniging al les zelf betaald. Hij kreeg gelijk van de heer V. d. Velde: een foutje in de redaktie van het stuk. Wethouder C. Jumelet deelde mee, dat de vereniging zelf mag beslissen waar de installatie geplaatst zal wor den, maar wel in overleg met het ge meentebestuur. Voorts kreeg de heer NEW YORK, 6-11. De Russische „politiek van wereld wijde agressie" moet onderdeel uitmaken van komende onderhandelingen tussen Washington en Moskou. Dat heeft de aanstaande president van de Verenigde Staten, Ronald Rea gan, donderdag gezegd in een vraaggesprek met het Amerikaanse weekblad „Time". „Ik denk dat indien wij besluiten met de Russen te gaan praten over wapenbeheersing, alles op tafel moet komen. Je kunt niet doen alsof de Sowjet Unie Afghanistan niet is bin nengevallen", aldus Reagan in zijn eerste interview sinds zijn verkie zing. „Problemen" Reagan preciseerde dat hij de Rus sen wil duidelijk maken dat zij „pro blemen" krijgen als zij dit standpunt niet accepteren. „Dat probleem kan zijn dat wij weigeren te onderhande len", aldus de aanstaande president. De ex-filmster en gouverneur van Ca- LOS ANGELES, 6-11. De dinsdag tot president gekozen republikeinse kandidaat Ronald Reagan heeft in een vraaggesprek met ABC-televisie woensdag gezegd dat zijn hoogste prioriteit de ekonomische toestand zal zijn. Een van de dingen die hij wil doen is het bevriezen van het aanne men van de federale employes ter vervanging van degenen die de rege- ringsdienst verlaten. „Wij deden dat ook in Californië en dat bleek de doelmatigste manier om de omvang van. het regeringsapparaat te beper ken. „Ik wil onmiddellijk beginnen met de uitvoering van het ekonomische program dat ik tijdens de verkie- zingskampagne besprak teneinde zo spoedig mogelijk een einde te maken aan de dingen die onze mensen werk loos maken". Bal een lesje geldlenen, van de ge- meentesekretaris B. de Groot. Bal begreep niet, dat een jaarlijkse af schrijving van de lichtinstallatie van 2.617,10 op anuïteitsbasis, hoger uitkomt dan de aanschafprijs 15.741,20) gedeeld door 10 jaar. De heer Bal had de rente die over het be drag betaalde dient te worden, verge ten. Het beroepschrift van mevrouw S.N. Carelsen-Duinkerke tegen de weigering van een aangevraagde bouwvergunning voor de bouw van een dakkapel op het zuid- en noord- geveldak van de woning Schippers- laan 27 te Bruinisse, werd ongegrond verklaard. Eenzelfde lot was het beroepschrift van de Kerkeraad der Gereformeer de Gemeente in Nederland, betreffen een bouwvergunning voor de bouw van een vergaderzaal met neven ruimten aan het kerkgebouw pp het perceel Schoolstraat 13, beshoren. Huurovereenkomsten Vervolgens werd door de. raad de huurovereenkomsten, voor het ge- bruikv an de akkommodaties door drie Bruse verenigingen, vast gesteld. De heer L. van de Bos (SGP) wilde nogmaals de nadruk leggen op het handhaven van de zondagrust door de betreffende verenigingen. De voorzitter zei hierop, dat het in het verleden altijd goed!was gegaan en vertrouwde erop, dat dit zo zal blijven. „Er wordt rekening gehou den met de overtuiging van de meer derheid van de Bruse bevolking" al dus de voorzitter. I De wijziging verordening geldelij ke steun voor bewoners bij woning bouwvereniging en krotopruiming werd m.a.s. vastgesteld- De schenking van twpe boeien voor de markering van het visserijmu seum, door de heer IS. Beekman, werd in dank aanvaard. De heer Schot „grapte": „Het zijn toch geen rijkseigendommen?" Oversteekplaats Wat betreft het voorstel van B. en W., tot aanwijzing van een gedeelte Nieuwstraat als beschermde voet gangersoversteekplaats waarbij van af het Stenen Pad tot de v.o.p. een Heras-hekwerk zal worden ge plaatst, vroeg de heer Bal hoe hoog dat hek zal worden. Van de Velde antwoordde: „Zeg maar hoe hoog je het wil hebben, Bal". De heer Bal was alleen maar bang dat er een hoog tralie-hek geplaatst zou worden, maar het bleek maar 80 cm hoog te worden, tot tevredenheid van vraagsteller. lifornië wilde niet zeggen of hij te rugtrekking van de Russische troe pen uit Afghanistan zal eisen alvo rens met Moskou te gaan praten over wapenbeheersing. Salt-2 Reagan herhaalde dat hij opnieuw met de Russen wil onderhandelen over het Salt-2 verdrag ter beperking van de strategische bewapening. Hij zei overigens geen plannen te hebben voor een spoedige ontmoeting met de Russische president, Brezjnjev. De nieuwe president verklaarde te genover „Time" dat hij misschien nog voor zijn officiële beëdiging op 20 januari met een initiatief voor het Midden-Oosten zal komen. Volgens Reagan ligt in Jordanië „één van de sleutels" voor een rege ling van het Midden-Oosten konflikt. De nieuwe president wil daarom „erg snel" een ontmoeting arangeren met de Jordaanse koning Hoessein. VLISSINGEN, 6-11. De P.v.d.A.-fraktie in de Zeeuwse staten vindt, dat de rijksoverheid Zeeland op „lafhartige wijze" in een onmogelijke situatie plaatst. Dit naar aanleiding van de nieuwe financiële voorstellen die de rege ring aan het provinciaal bestuur heeft gedaan ten aanzien van de vaste oever verbinding Westerschelde (V.O.W.). Het ministerie van financiën heeft besloten de N.V. V.O.W., die de bouw van de brugtunnelverbinding ter hand zou nemen, niet b.t.w.-plichtig te maken, waardoor de oeververbin ding 200 miljoen gulden duurder zal uitvallen dan was gepland. Grotere bijdrage Het ministerie wil nu dat Zeeland een grotere bijdrage zal leveren in het exploitatietekort van V.O.W. De P.v.d.A.-statenfraktie wil nu van het kollege van gedeputeerde staten we ten, wat de financiële gevolgen zul len zijn voor Zeeland, als akkoord wordt gegaan met het verzoek van de rijksoverheid. En wat dat dan ook voor gevolgen zal hebben voor de veer- en toltarieven in Zeeland. LOS ANGELES, 6-11. Ronald Rea gan heeft donderdag bekendgemaakt dat zijn topadviseur William Casey de leiding zal hebben over het komité dat moet zorgen voor een vlotte over dracht van de mqcht in het Witte Huis. Casey zal worden bijgestaan door Anne Armstrong, een voormali ge ambassadeur in Engeland aan wie Reagan zei veel verschuldigd te zijn. Op zijn eerste perskonferentie sinds zijn reusachtige overwinning op president Jimmy Carter verklaar de Reagan in Los Angeles dat een overgangskomité voor buitenlandse zaken zal worden geleid door de de- mokratische senator Henry Jackson, de demokratische oud-senator Ri chard Stone uit Florida en de advo caat Edward Bennett Williams uit Washington, eveneens een demo- kraat. Zij zullen aanbevelingen krij gen van een groep van 120 deskundi gen onder wie oud-minister van bui tenlandse zaken Henry Kissinger en de gewezen opperbevelhebber van de NAVO-strijdkrachten in Europa ge neraal Alexander Haig. AMSTERDAM. Het verkeer in en om Amsterdam bood vrijdagmorgen als gevolg van de gladheid door sneeuwval een chaotische aanblik. Volgens de politie stonden de invals wegen urenlang stampvol. In de stad zelf deden zich veel opstoppingen en kleine slippartijtjes voor. De P.v.d.A.-fraktie zegt zich in haar vragen aan gedeputeerde staten niet aan de indruk te kunnen ont trekken, dat de rijksoverheid door deze stap haar verantwoordelijkheid probeert te ontduiken en de defini tieve beslissing over de bouw in de handen van de provincie Zeeland tracht te spelen. DEN HAAG. De uitgaven voor de sociale zekerheid zullen in 1981 bijna 108 miljard gulden bedragen. DEN HAAG, 6-11. De Sociale Ver zekeringsraad (S VR) vindt dat het to taal aan sociale premies voor werk gevers en werknemers volgend jaar met 2,01 procent omhoog moet. Dit is exklusief de wachtgeld- en zieken fondsverzekering, waarvan de be drijfsverenigingen de premies vaststellen. De SVR besloot hier don derdag toe bij de vaststelling van het advies over de hoogte van de premies voor volgend jaar. Het advies is bestemd voor staatssekretaris De Graaf van sociale zaken, die een defi nitief oordeel over de hoogte velt. De 2,01 procent ligt 0,61 procent ho ger dan het percentage waarvan de regering bij het opsteUen van de rijksbegroting voor '81 is uitgegaan. vaststeUing van de premies op het SVR-niveau betekent dus een verde re aantasting van de koopkracht van de werknemers. DEN HAAG, 6-11. De vroege vorst periode heeft in de land- en tuinbouw voor miljoenen guldens schade aan gericht. Alleen al in Noord-Holland wordt de schade, met name in de vol- legrondstuinbouw, geschat op tien miljoen tot vijftien miljoen gulden. De oogst van produkten als kool, bietjes, winterpeen, knolselderij en bloemkool is komen stil te liggen. De oogst van o.a. spinazie, sla en andij vie kan voor het grootste deel als waardeloos worden beschouwd. Dit heeft een woordvoerder van het Landbouwschap meegedeeld. Het schap heeft donderdag met hulp van de gewestelijke raden een inventari satie gemaakt van de stand van za ken tot nu toe. (slot) De staten, liever gezegd de voorzit ters van de verschillende politieke frakties, laten zich tijdens de begro tingszitting niet onbetuigd en geven g.s. te kennen wat zij van het provin ciale beleid vinden. Dat kand varië ren van applaus tot verguizing. Na de algemene beschouwingen ko men alle leden van gedeputeerde sta ten aan bod voor het geven van reak- ties en antwoorden die op hun vakge bied liggen. Op deze manier ontstaat er een uit voerige politieke diskussie en pas seert het hele provinciale beleid de revue. In tweede instantie krijgen de sta ten weer het woord voor het geven van „repliek". Daarna krijgen de g.s.- leden weer de gelegenheid het spreekgestoelte te beklimmen voor de „dupliek" (het antwoord op de re pliek). Een begrotingsvergadering vergt meer dan één dag. Voor de zitting zijn drie dagen uitgetrokken: 14, 17 en 18 november. Gratis boekje Menigeen zal zich afvragen: „Waar praten die staten over. Wat doet die provincie eigenlijk? Om op dit soort vragen antwoord te kunnen geven, heeft het bureau voorlichting van de provincie een boekje samengesteld, getiteld „Zeeuwse huishoudboek 1981", dat een samenvatting is van de begro ting. Het schetst hoe de provincie aan haar geld komt en waar het aan besteed wordt. De lezer krijgt dan meteen een algemeen beeld van wat het dagelijks werk van het provinci aal bestuur is. In overzichtelijke hoofdstukjes wordt aandacht geschonken aan de zorg voor het milieu, wegen, fietspa den, bruggen, dijken, rekreatie, landbouw, ekonomie, ruimtelijke or dening, kuituur etc. Geïnteresseerden kunnen het boek je gratis toegzonden krijgen. Liefst schriftelijk (telefonisch mag ook) aanvragen bij: Bureau voorlichting provincie Zeeland, Sing Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon (01180) 27351,toestel 226. Zaterdag 8 en zondag 9 november Dokter J. B. Visser, Poststraat 32, Zierikzee, tel. (01110) 3965 neemt waar voor dokter Bontt kes, dokter Van Geer en dok ter Lodiers. Spreekuur uitsluitend voor dringen de gevallen zaterdag-, en zondagmor gen van 11.00-11.30 uur. Dokter L. A. M. Bruel, „De Waag", Markt Brouwershaven, tel. (01119) 280, neemt waar voor dokter Flach, dokter Stenger en dokter Van Beek-Verbeek. De weekenddienst loopt van vrijdag middag 18.00 uur tot maandagmor gen 08.00 uur. Voor spoedgevallen is er spreekuur van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur, zowel op zater dag, en zondag. Buiten spreek uurtijden alleen dringende gevallen. Dokter H. Speelman, Oosterland, Leuvenstraat 9. Telelefoon (01114) 1280, neemt waar voor dokter Van den Berg en dokter Buytendijk. Tandarts J. J. Bakker, Oude Haven 6, Zierikzee, Tel. (01110) 3016, neemt waar voor geheel Schouwen- Duiveland. De weekenddienst bestaat uit twee spreekuren voor spoedgevallen na melijk van zaterdag- en zondag middag van 17.00-17.30 uur. Zuster T. de Ronde,Schoolstraat 20, Bruinisse. Tel. (01113) 1729, b.g.g. (01113) 1425; neemt waar voor Zierikzee. Zuster A. C. v. d. Velde, Oosterland, Lange Achterweg 10, tel. (01114) 2050, neemt waar voor Bruinisse en Duiveland. Zuster Adriaanse, Dreischor, tele foon (01112) 341, heeft dienst voor geheel Schouwen. Dierenarts M. K. Buth, Hogezoom 9, Haamstede (tel. 01115-2254) heeft dienst voor Schouwen- Duiveland. Apotheek C. C. H. Verschuren, Zie rikzee, Dam 18 is op zaterdag geopend van 9.00-12.30 uur en van 16.30-17.30 uur. Op zondag van 12.00-12.30 uur en van 18.00-18.30 uur. Bel voor noodgevallen alarmcen trum Noord- en Midden-Zeeland, tel. (01100) 14444. Iedere dinsdag Renesse Dorpshuis. Bejaardengymnastiek. 18.30 uur. Iedere woensdag Brouwershaven Gymnastiekzaal. Bewegingsles en volleybal voor volwassenen. 19.30 - 21.00 uur. Noordgouwe Verenigingsgebouwtje, 14.00-16.00 uur, kinderklub. Iedere donderdag Zierikzee Poststraat 37: Wereldwinkel Schou wen-Duiveland; 9.30-16.30 uur. N oordgou we Schuddebeurs Verenigingsgebouw. Kaarten. 20.00 uur. Iedere tweede dinsdag van de maand Zierikzee Rode Kruis-gebouw, 16.00-17.00 uur, adviesburo van de A.N.I.B. Iedere vrijdag Burgh Café „Het Grote Zwijn", klaverjas- klub. 20.00 uur. Vrijdag 7 november Zierikzee „Huis van Nassau". Najaarsvergade ring h.s.v. Oosterschelde. 20.00 uur. CJV-gebouw Visstraat. Politieke jeugdsoos C.D.A. 20.30 uur. Kerkwerve Verenigingsgebouw en kleuterschool „Piggelmee", bazar/rommelmarkt t.b.v. kleuterschool. 15.30 uur. Kantine sportpark „Laone". Alge mene ledenvergadering S.V. Renes se. 19.30 uur. Advertentie weekend servicedienst lel. (01110) 3635 Zonnemaire Café Bommenede. Algemene leden vergadering „De Schouwse Ruiters". 19.30 uur. Nieuwerkerk „Ons Dorpshuis". Ouderavond Chr. School. 19.30 uur. Oosterland Sportgebouw. Uitvoering „Duive land". Tijd: 17.30 uur. Bruinisse Jeugdherberg de „Stoofpolder". Op richtingsvergadering Zeskampver eniging Schouwen-Duiveland, 19.30 uur. Pleintheater - Aquadelta. F.N.V. Schouwen-Duiveland. 20.00 uur. Durps'uus. Vogeltentoonstelling. 19.00 - 22.00 uur. Zaterdag 8 november Kerkwerve Kantine W.I.K. Bingo-avond. 20.00 uur. Haamstede Hotel Vliegveld. Jubileumreceptie 75-jarig bestaan „Nu met Hope". 16.00 - 18.00 uur. Big „S" (Burgh-Haamstede) Vrijdag 7 november draait de film „Hel in de Pacific", tijd: 20.30 uur. Openingstijden: vrijdag van 20.00- 23.00 uur; zaterdag van 20.00-24.00 uur; zondag van 14.30-18.00 uur. De Pul (Bruinisse) Vrijdagavond 7 november soos ge opend van 19.30 uur af in het Dorps huis. Zaterdagavond 8 november treedt de Poolse rock groep Budka Suflera op in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw. Tijd: 20.00 uur. Zondag gesloten. Brogum (Zierikzee) Openingstijden: vrijdag 20.00-24.00 uur; zaterdag 20.00-01.00 uur; zondag 15.00-18.00 uur. (01110) 2255 HUISAANSLUITINGEN Redaktie (niet voor bezorging), na 17.30 uur: (01110) 5396, (01110) 5415 Advertenties (01119) 660 Bezorging (01119) 660 na 18.30 uur Voor een keer iets heel anders- met die nare scherpe wind en de vries kou, zien de in caravans gestatio neerde Lekkerkerkers behoorlijk af, om het in wielrentermen te zeggen. De caravans moesten zelfs verpakt worden in balen stro, maar de leidin gen vriezen toch kapot, ondanks deze aan de agrarische wereld ontsproten protektie. Nu is weliswaar Lekker- kerk, waar het niet zo lekker is, ver van ons bed, maar als er ergens mas saal leed ontstaat, dan spitst Schou wen-Duiveland de oren, want hier hebben wij de herinnering aan een ramp, die de mensen ook uit de hui zen verjoeg en dat is verschrikkelijk zat. Enfin, die - zeg maar - ge- evakueerde Lekkerkerkers dan zit ten daar kou te lijden achter hun ba len, waar ze ook wel vlug van zullen balen. Vooral bij extreem weer, blijken die caravans helemaal geen oplos sing te zijn, zodat de indringende vraag opkomt, waarom men ginds die mensen in nood niet gastvrijer en komfortabeler heeft willen of kun nen huisvesten. Kijk, het moet al gek gaan als er - gezien in een wat wijde re omgeving - geen grote huizen zou den staan, die vaak soms maar door een éénling of door twee mensen, worden bewoond. Het is prachtig dat die mensen in zo'n groot huis kunnen wonen, maar (alweer) het moet al te gek zijn als er in die huizen niet tijde lijk een plaatsje zou zijn voor een klein gezin. Dat lijkt toch een barm hartiger en mede-menselijker oplos sing dan zo'n vakantiedingetje, waarin mensen zitten te kleumen. Als er nu een .insider" komt bewe ren, dat er zulke grote huizen in en rond Lekkerkerk niet zijn, dan is hier niets geschreven en is de inkt op gedroogd, want een „insider" weet meer dan zo maar een mens elders in dit landje. Geen grote huizen dus ginds, nou dan is er nog wel een ge schikte oplossing: selekteer de gezin nen op (nog) niet-schoolgaande kin deren en stuur die - na een enquête onder de regiobevolkina - fluks naar Schouwen-Duiveland. Kunnen we la ten zien dat hier de hulp na de fe- bruariramp niet is vergetenkunnen we ook laten zien dat gastvrijheid nog bestaat in Nederland en dat een oplossingmet caravans prutserij is van jewelste, vooral als de thermo meter begint te zakken. En de gezinnen met wél school gaande kinderen? Wél die zijn dan bestemd voor de grote huizen, die er uiteindelijk toch wel zullen zijn in Lekkerkerk e.o. Feitelijk bij elkaar toch een prachtkans? Het gaat nu eens niet om de verre, maar om de na bije naaste die is weggestopt in een hok op wielen en maar moet zien, hoe de akelige vaderlandse winter door te komen. Naar hier sturen die men sen. tot het gif weg is en de huizen (en tuinen) er weer fraai bij liggen en staan. Een idee, hopelijk „met be nen SCHIEREILANDMAN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 2