Geluidsoverlast bewoners Beddeweeg onderwerp van gesprek in vergadering nu 25,— deurloo fff Weer stijgend aantal deelnemers voor bloedplasma-avond OPENBARE KLEUTERSCHOOL VOOR ELLEMEET DRINGEND GEWENST 100 Shetland pullovers Stichting Samenlevingsopbouw Schouwen-Duiveland Ouders en docenten op Chr. LHNO-voorlichtingsbijeenkomst STREEKNIEUWS In Haamstede Vergadering- schoolraad 4 NIEUWERKERK, 5-11. De Stichting Samenlevingsop bouw Schouwen-Duiveland heeft in haar vergadering van dinsdagavond een brief behandeld, gestuurd door vertegenwoordigers van bewoners van het Beddeweeg, die handelde over de voortdurende geluidsoverlast van de in de onmiddellijke woonomgeving gelegen disco theek. Na 10 jaar praten met onder andere het gemeente bestuur zijn nog steeds geen positieve resultaten ge boekt, aldus de bewoners De brief bevatte een verzoek aan de Stichting om opbouw-werker Dick Doeswijk aan te trekken als be middelaar tussen de bewoners en het gemeentebestuur. De voorzitter van de vergadering, de heer H. P. Ever wijn, vond, dat Doeswijk zich moest beperken tot het leggen van kontak ten en het daar in eerste instantie bij diende te blijven. „De kwestie geluidsoverlast is een ingewikkelde zaak, maar wij moeten er voor waken dat de stichting niet de rol van ombudsman gaat spelen", aldus de voorzitter. Dick Doeswijk heeft inmiddels al kontakten gelegd en uit zijn verslag bleek, dat de groep bewoners door het gemeentebestuur als gesprekspartner wordt erkend. De besprekingen droegen een alge meen karakter maar er werden nog geen oplossingen gevonden. Dagelijks bestuur Voorts kwam aan de orde een brief van de heer J. Stoutjesdijk met de mededeling dat hij zich terug trok als lid van het dagelijks bestuur. Dit in verband met zijn vele werkzaamhe den op verschillend terrein, waar door hij vreesde zijn werk niet naar behoren te kunnen uitoefenen. „Door de verschillende funkties wordt het moeilijk te laten zien welke pet je draagt", aldus de heer Stoutjesdijk. De voorzitter toonde begrip voor de ze beslissing en stelde voor een ander lid in zijn plaats te benoemen. De voorzitter had graag gezien dat er een predikant in het D.B. zitting had genomen, maar de twee daar voor in aanmerking komenden heb ben, na daarvoor gepolst te zijn, afge zegd. Daarna ging voorzitter de vergade ring rond, maar niemand „aasde" op een funktie in het D.B. De verkiezing werd noodgedwongen uitgesteld naar de volgende vergadering. Huishoudelijk regelement Vervolgens boog de vergadering zich uitvoerig over een aantal wijzi gingen van het huishoudelijk regele ment. Artikel 1 werd uitgebreid met een passage betreffende in hoeverre mededelingen zullen worden gedaan van besluiten in besloten vergaderin gen genomen. Artikel 8-2, handelend over het dagelijks rapporteren aan het bestuur door personeelsleden, werd bij nader inzien overbodig gevonden en uit het h.r. geschrapt. Na deze min of meer huishoudelijk aangelegenheden kreeg mevrouw R. Geluk het woord, die een inleiding hield over „Opbouwwerk op Schouwen-Duiveland" Zij merkte op dat het opbouwwerk de bestuursleden na aan het hart moet liggen en daadwerkelijk moet funktioneren. Informatie en relatie Volgens haar moeten de bestuursleden een eigen inbreng heb ben en zij vroeg zich vervolgens af: „Leeft de stichting wel op Schouwen- Duiveland?" Het gaat volgens spreekster om het beeld wat het pu bliek van de stichting heeft en vond vervolgens „dat de gewone burger geen greep meer heeft op de eigen bestuurders". Wat betreft het beter funktioneren ZIERIKZEE, 4-11. Ouders en docenten kwamen bijeen in het gebouw van de Christelijke LHNO aan de Schuurbeque Boeyestraat 51 te Zierikzee. De di- rekteur, de heer Van Splunder, opende de avond met het lezen van psalm 78 vers 1-7 en gebed. Hierna volgde er een welkomst woord en een uitleg van de bedoeling van deze avond. Hij vroeg aan de ou ders om de informatie die deze avond vestrekt zou worden goed in zich op te nemen, omdat deze van groot be lang was voor de toekomst van hun kinderen. Ook deze avond stelde mevrouw J. Quant, hoofd van de afdeling LHNO van de Chr. S.G., de docenten weer aan de ouders voor. Zij vervolgde met een uitleg m.h t. de verdere stu diemogelijkheden van de leerlingen na het behalen van het L.H.N.O.- diploma. Ook de mogelijkheden en de onmogelijkheden van het examen pakket werden onder de loupe geno men. Na de pauze kreeg de heer Ver- beem, jeugdconsulent van het Ge westelijk Arbeidsbureau te Zierik zee, het woord. Deze vertelde hoe de beroepsvoorlichting op de scholen verloopt. Hij vond het van essentieel belang dat de leerlingen zelf weten wat ze uiteindelijk willen worden. De beroepen voorlichting aan de leer lingen werd gestart in november, van dit jaar en wel voor de leerlingen van de derde klas met wat men om schrijft als „horizonverwijzing". .Zelfkoncepttoelichting" In maart/april wordt dit dan ver der uitgediept. In het vierde leerjaar volgt de zgn. „zelfkoncepttoelich ting", dat is het ontdekken van de ei gen mogelijkheden door de leerling zelf. De beroepenvoorlichting wordt afgesloten met een bezoekje aan het arbeidsbureau, hetgeen een drempel verlagende funktie heeft. De beroe penvoorlichting is zowel voor de leerling die direkt naar haar school tijd gaat werken als voor de leerlinge die verder gaat studeren van groot belang. Uit de uitleg van de heer Verbeem bleek dat de ouders, docenten samen met de leerling moeten ontdekken wat haar mogelijkheden zijn. Het is een belangrijke beslissing die veel beweging verdient. Een aantal beroepsaspekten, fak- toren die van invloed zijn op de be roepskeuze, werden door hem d.m.v. „sheets" en een diaserie hierna dui delijk naar voren gebracht. Nadat de heer Verbeem zijn. toe lichting op de voorlichting beëindigd had, werd hij bedankt door mevr. Quant die hem als blijk van waarde ring een geschenkenbon overhandig de. De heer Berrevoets besloot de avond met dankgebed. Advertentie WEEKAAN BIEDING Mol 5-7 Zierikzee Tel. (01110) 2890 van de stichting is er een stroom van informatie nodig en bovendien is het leggen en onderhouden van relaties bijzonder belangrijk. „De mensen moeten weten wie er in de stichting zit, op wie men een be roep kan doen". Stellingen Na haar inleiding deponeerde zij een aantal stellingen, die diende tot een diskussie. In drie groepen ver deeld, spraken de bestuursleden over: A. Welk beeld zou u en uw om geving graag zien van het opbouw werk op Schouwen-Duiveland? Deze vraag werd gesplitst in: dienstverle ning, initiatieven, begeleiding en overleg. B. Wat mist u op Schouwen- Duiveland op het brede welzijnsbe leid? Voorzieningen, akkommoda- ties en verenigingen waren onderde len van deze vraag. Na een uitvoerige diskussie over deze onderwerpen, ging men over in besloten vergade ring. ZIERIKZEE Jeugdsoos C.D.A. Vrijdag 7 november gaat de C.D.A. jeugdsoos weer van start. Een soos met als doelstelling de jeugd te be trekken bij het politieke gebeuren door middel van diskussies, informatie- en thema-avonden. Het thema van de eerste avond luidt: kernenergie; ja of nee. Aan de orde komt een onderzoek van het CDJA naar de voor- en nadelen van kernenergie vergeleken met de voor- en nadelen van andere energiebron nen. De voorzitter van het CDJA Zee land, Mark Faasse, zal het standpunt van deze jongerenorganisatie verde digen. De heer A. M. C. Koopman, medewerker PZEM, zal het energie vraagstuk aan de hand van een diase rie behandelen. De politieke soosa- vond wordt gehouden in het jeugdge- bouw van de C.J.V. in de Visstraat. Voor tijd: zie agenda. SCHARENDIJKE Geslaagd Aan de Technische Hogeschool Delft slaagde de heer J. M. M. Uitde- willigen voor het doktoraal examen civiel ingenieur. OOSTERLAND Opbrengst kollekte De kollekte t.g.v. de Stichting Christelijke Blindenhulp „De Fak kels" heeft 444,01 opgebracht. Er werd gekollekteerd door de da mes C. Boogert-Roks, N. de Bruine- Dorst, J. ten Klooster-Boogert, C. Ista-v. d. Werf, A. Oosterboer, en de jonge dames: Mattie Boogert, Rianne van Dijke, Janita Hollander, Ingrid v. d. Panne en Jeanet v. d. Werf. Zeer veel dank aan gevers en kol- lektanten! Concert Oosterlands Fanfare De muziekvereniging „Ooster lands Fanfare", vergezeld van de drumband, heeft onder leiding van de direkteur, de heer G. de Waal een bezoek gebracht aan de Stichting „Vrederust" te Bergen op Zoom om voor de patiënten van dit psychia trisch ziekenhuis te koncerteren. De belangstelling hiervoor was zeer groot, de niet kleine zaal was tjok vol; men genoot zeer van dit muzi kaal evenement. Na afloop dankte de sekretaris van de personeelsvereni ging alle medewerkenden voor hun komst naar Bergen op Zoom, en voor het geboden koncert. „BInnenkoncert" muziekverenigingen Op zaterdag 8 november zullen de Chr. Muziekvereniging „Euphonia" uit Bergen op Zoom en de plaatselij ke muziekvereniging „Oosterlands Fanfare" met de drumband optreden in de zaal van het dorpshuis „Ooster hof". Beide korpsen hopen dan een „bin- nenkoncert" te geven onder leiding van de heer G. de Waal, die behalve direkteur van het Chr. Fanfare korps, ook sedert 24 november 1978 direkteur van „Oosterlands Fanfare" is. De Chr. Muziekvereni ging „Euphonia" die ongeveer dertig leden telt, bestaat uit hoofdzaak uit personen die werkzaam zijn aan het psychiatrisch ziekenhuis „Vrede rust" te Bergen op Zoom, en werd op gericht op 1 juni 1912. De organise rende vereniging „Oosterlands Fan fare", geeft dit koncert in hoofdzaak om donateurs en verdere belangstel lenden de kans te geven eens rustig te laten genieten van de z.g.n. ..Hafabra-muziek", zonder gehin derd te worden door ongunstig weer of rumoerigheid. De toegang is gra tis. Wel zal er een bescheiden verlo ting plaats vinden ter bestrijding van de onkosten van deze avond. Bij de uitvoering komt eerst de muziek vereniging „Euphonia" aan bod met een achttal nummers, waarvan het eerste koraalmuzjek zal zijn. Tot slot een militaire mars. Na de pauze, waarin de verloting komt „Ooster lands Fanfare" aan de beurt. Bij de eerste twee nummers verleent de drumband medewerking aan een tweetal marsen. HAAMSTEDE, 4-11. Dinsdagavond heeft in de voor malige Beatrixschool te Haamstede de afdeling Schou wen (Westhoek) van het Nederlandse Rode Kruis weer de jaarlijkse bloedplasma-avond gehouden. De organisa toren waren bijzonder tevreden over de goede opkomst. Gaf de afgelopen jaren het aantal bloedgevers een - niet verontrustende - dalende tendens te zien, nu kon met eni ge vreugde worden vastgesteld dat de stijgende lijn er weer inzit. SIRJANSLAND Ref. Contact Orgaan Op woensdag 12 november verga dert het Reformatorisch Contact Or gaan in het verenigingsgebouw te Sirjansland. Spreker is ds. J. Blom, hervormd predikant te Ridderkerk, die een inleiding zal houden over: „De geloofsbeleving", zulks n.a.v. Hebr. 11. ROME. Het Italiaanse instituut voor de statistiek (ISTAT) heeft wei nig rooskleurige cijfers over de Itali aanse ekonomie gepubliceerd. Het was zeker niet zo, dat er voor dien een afnemende belangstelling bestond, maar de verminderde be langstelling was een logisch gevolg van het feit, dat zich om en nabij de 100 personen aanmeldden als vast do nor, waardoor zij op de bloedplasma- avonden afvielen. Voor het goede doel stroomde het bloed dinsdaga vond rijkelijk. In totaal waren er 221 personen, 35 meer dan het Vórig 7aar, die ieder een halve literLloed afston den. In samenwerking met het medisch- team van het centraal laboratorium van de bloedtransfusiedienst van het Nederlandse Rode Kruis te Amster dam had de afdeling Schouwen weer voor een uitstekende organisatie van de bloedplasma-avond gezorgd. De bloedplasma-avond in Haamste de gaf een hele drukte in de voorma lige Beatrixschool. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) In tegenstelling tot in het verleden moesten de donors nu in eerste in stantie een formulier met vragen over eventuele ziektegevallen of ge bruik van medicijnen, invullen. In het begin bracht dit wel enige vertraging, maar door het inzetten van meer mensen kon dit euvel snel worden opgelost. Nadat de formulie ren waren ingevuld werden deze door dokter H. J. Simons gekontro- leerd, waarna de afwikkeling hierna in een vlot tempo verliep. Twee lokalen waren er ingericht met bedden waar de donors direkt op konden plaats nemen en de te ver richten handeling kon plaats vinden. Veel hulp Doordat een groot aantal leden van de kolonne van de afd. Schouwen hierbij behulpzaam was, kon alles in een vlot tempo worden afgewerkt. Nadat de donors hun bloed hadden afgestaan, werden zij begeleid door een van de helpers of helpsters naar het lokaal dat was ingericht als kof fiekamer gebracht. Vlijtige handen stonden hier gereed met het aanbie den van koffie met een „St.Nicolaas- je", waarmee men weer wat op ver haal kon kohien. Intussen was er nog een team aan het werk met het gedu rende enige tijd schudden van de ge vulde flesjes met bloed, die na deze behandeling veilig in kratten werden opgeborgen om zo naar het Amster damse laboratorium te worden ver voerd. Daar zal het verder worden behandeld en zal het kunnen dienen om levens van andere mensen te hel pen redden. KERKWERVE, 5-11. Met het oog op de toekomstige ba sisscholen (integratie tussen kleuterscholen en lagere scholen) is het voor de openbare lagere school ,,'t Meetje" in Ellemeet belangrijk, dat er in die kern een openbare kleuterschool of tenminste een dependence van een kleuterschool komt. En die is er niet. Vandaar dat de gemeenschappelijke schoolraad van de openbare scholen Middenschouwen, op voorstel van het hoofd van die school de heer B. A. Kie- vith, besloot het kollege van b. en w. dringend te adviseren om bij het mi nisterie van onderwijs een aanvraag in te dienen om in Ellemeet een depen dence van de openbare kleuterschool te Kerkwerve te mogen vormen. De schoolraad vergaderde woens dagavond in de Prinses Ireneschool te Kerkwerve (nog) onder voorzitter schap van de heer C. J. van Burg. Voorzitter Nog - omdat de heer Van Burg deze - tijdelijke - funktie wegens werk omstandigheden moet neerleggen. Er werd daarna op deze vergadering gesproken over een nieuwe voorzit ter, maar de kwestie werd opgescho ven tot een volgende keer wanneer ook in de samenstelling van de ge meenteraad een verandering zal op treden door het vertrek aldaar van de heer Van Burg. Misschien dat er dan een oplossing kan worden gevon den, omdat het onderwijzend perso neel er een vermenging van funkties in ziet en de zittende ouderkommis- sieleden het beter vinden iemand uit de onderwijswereld als voorzitter aan te stellen. Ouderkommissies Twee ouderkommissies, die van de openbare scholen uit Ellemeet en uit Kerkwerve, hadden bij het kolle ge financiële problemen aangekaart. Gevolg daarvan was, dat de school raad het kollege in overweging geeft de subsidie voor de ouderkommissies te verhogen. Zowel voor de ouderkommissics van de lagere scholen als de kleuter school werd een subsidie van 250,— voorgesteld, inplaats van de sinds ja ren gebruikelijke resp. 100,- 25,-. Subsidies Eveneens financiële zaken kwa men ter sprake bij de standpuntbepa ling ten aanzien van het bedrag per leerling, waarover het kollege bin nenkort een voorstel doet aan de raad. Dat behelsde geen verhoging van het bedrag per leerling. Dat zou dan voor het bijzonder onderwijs neerkomen op 439,23 excl. 35, administratiekosten. Voor 1980 be droeg dat bedrag per leerling 458,— (excl. 34,75). Toen is echter geen re kening gehouden met een bedrag van 2500,— per school. In het bedrag per leerling zit 130,— per leerling voor het aan schaffen van leer- en hulpmiddelen voor zover het betreft de vervanging van versleten materiaal en vermin dering daarvan voor gebruik. Dit be drag en het bedrag van 2500,gul den per school is vooral belangrijk voor de openbare scholen. De schoolraad stond achter het kol lege-voorstel, maar achtte voortaan een trendmatige verhoging gewenst, om in de toekomst een schoksgewijze verhoging te vermijden. Nader ad vies zal worden ingewonnen op een vraag van de heer Kievith over de mogelijkheid tot reserveren op de post bedrag per leerling voor uitga ven in een volgend jaar. Op een fietspad langs de route Scharendijke-Ellemeet, waarover al eerder werd gesproken, had ook de dorpsraad van Ellemeet kort geleden nog aangedrongen. Het gaat om een fietspad in het ver lengde van de Oude Kuijerdamse- weg, waarover de gemeente, zo ver zekerde de heer Van Burg, kontinue telefonisch overleg pleegt met be trokkenen als Gedeputeerde Staten en Rijkswaterstaat. Zoals het plan er nu ligt gaat het 80.000,— kosten, maar wanneeer een gedeelte van de vierbaansweg zal worden gebruikt, kan het voor min der dan 10.000,-, zo werd er nu becij ferd. De aanleg ervan is vooral van be lang voor de schooljeugd. De schoolraad kon het concept voorstel van de algemene Bond van Onderwijzend Personeel over een af vloeiingsregeling voor onderwijzers („een algemeen stuk") onderschrij ven en gaf het kollege van b. en w. het advies dat verder uit te werken. Hoofdleidster mevrouw Akkers- dijk van de openbare kleuterschool Kerkwerve en de heer Hanse, de voorzitter van de ouderkommissie daarvan, vonden - met instemming - meer vergaderen noodzakelijk, wan neer agendapunten daartoe aanlei ding geven. Mevrouw Akkersdijk vroeg naar een advertentie tot het aantrekken van een vaste nieuwe leidster (de tijdelijke heeft per 1 ja nuari opgezegd), die nog steeds niet was geplaatst. Kerkwerve Er werd aan haar en via haar van de zijde van de gemeente aan de openbare, de christelijke en de kleu terschool te Kerkwerve het advies gegeven om de verslagen van het overleg over samenwerking, dat op gang is gekomen, aan het gemeente bestuur te doen toekomen, zodat het kollege daarvan op de hoogte is in het belang van de integratie in 1983.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 4