Drukkerij Lakenman&Ochtman Stelt u steeds hogere eisen aan uw drukwerk? ZO VEILIG MOGELIJK SKIËN DOOR THUIS TE BEGINNEN LOUIS DE FUNÈS IN „DE VREK" SCHURK, DIEF EN WOEKERAAR Zierikzee: woon-/werk- en lééfstad Drukkerij L O: voor alle drukwerk Tips voor de ski-vakantie Amerikaanse verkiezingen op tv De Grevelingen op televisie Komende volkstelling Buitenlanders in Nederland Wat biedt de BEELDBUIS? e i Drukkerij L 0 komt aan al uw wensen tegemoet, helpt u aan een idee voor ontwerp/ kleur- en papierkeuze. Adviseert u met juist dat ietsje meer vakmanschap waardoor uw drukwerk er uitspringt Bovendien altijd „open huis" voor hen die ook eens een prachtig modern geoutilleerd bedrijf willen bewonderen briefpapier enveloppen rekeningen jaarverslagen convocaties berichtkaarten reclamefolders kalenders familiedrukwerk en vele andere produkten die met papier te maken hebben Jannewekken 11 Zierikzee Postbus 1 Tel. 01110-2255 DEN HAAG, 3-11. Naar verwacht zullen ook dit jaar weer heel wat Ne derlanders een vakantie doorbren gen in één van de vele sneeuwoorden in Europa of zelfs daarbuiten. Omdat de ski-sport in de loop der jaren een vlucht genomen heeft, is het belangrijk de beoefenaars of de adspirant-skiërs, op de eventuele ge varen die eraan kleven, te wijzen. De ski-sport kan gevaarlijk zijn in dien de beoefenaar de gedachte heeft, zonder meer te kunnen wat ogen schijnlijk door anderen spelender wijs gedaan wordt; als gedacht wordt dat de spieren veertien dagen lang (of langer), arbeid kunnen ver richten zonder voorbereiding waarop ze die andere 351 dagen niet aan toe komen; als ervan uitgegaan wordt dat alkohol en skiën samen gaan. Blessures In de Alpenlanden hakt men al lan ger met dit bijltje. Onderzoekingen zijn verricht en momenteel is statisch materiaal beschikbaar over het oplo pen van blessures. Tot de ski-blessu res worden gerekend, blauwe plek ken, verstuiken, verzwikken, bot breuken enz. Uit de vele zaken kun nen drie punten van essentieel be lang naar voren gehaald worden waaraan de meeste risiko's kleven. Dit zijn: De derde dag is het gevaar lijkst, dan laat de ongetraindheid zich voelen; de laatste dag, dan wordt vaak uit overmoed één van de moeilijker pistes (op eigen gelegen heid) uitgeprobeerd. Ook wordt dan te vaak te lang doorgegaan, het is im- .1 mers de laatste dagBij kinderen tre den de meeste blessures op bij: Het betreden van een drukke piste zon der valhelm, een te grote belasting wordt gevergd van het jonge beende- rengestel, het vaak onberekenbare gedrag van het kind tussen de „grote" snelle skiërs. Veiligheid De veiligheid en het beleven van plezier aan een toch al zo'n dure va kantie hebben niets te maken met de aanschaf van dure spullen, met angstig geplande voorzorgsmaatre gelen en met allerlei lastige beper kingen. Het zijn simpele zaken die in de gaten gehouden dienen te worden. Aangeraden wordt dan ook: Het li chaam goed voor te bereiden, door het regelmatig beoefenen van sport (bij uitstek zijn geschikt de sporten: zwemmen en fietsen, schaatsen), door het volgen van een ski-gymnas- tiekkursus of het trainen op één van de kunststofski-banen. Het kopen - of huren van degelijk materiaal. Het in acht nemen van de verkeersregels op de piste. Het volgen van een ski- kursus in het land van bestemming. Ook is het belangrijkste rustig te reizen (twee uur rijden en een kwar tier rusten), indien mogelijk regel matig van bestuurder wisselen. Sluit een goede reis- en ongevallen verzekering af. Tot slot dienen de va kantiegangers, na aankomst op de plaats van bestemming wel degelijk uit te rusten. Ski-gymnastiek Ook dit jaar bestaat de mogelijk heid voor de wintersportgangers op Schouwen-Duiveland een ski-gym- nastiekkursus te volgen en wel iede re donderdagavond van 20.00 - 21.00 uur in „de Putmeet" te Scharendij- ke. HILVERSUM, 3-11. Hoewel men dat aanvankelijk niet van plan was, zal de NOS in de nacht van dinsdag op woensdag van 03.30 tot 06.30 uur via Nederland I toch rechtstreeks aandacht besteden aan de Ameri kaanse presidentsverkiezingen. De kijkers krijgen het door de Europese Radio Unie aangeboden Amerikaan se programma, dat zonder Neder lands kommentaar zal worden gepre senteerd, voorgeschoteld. De NOS heeft hiertoe besloten na dat vanuit kabeltelevisiemaatschap pijen het verzoek was binnengeko men deze Eurovisie-uitzending ter beschikking te stellen, Morgen (woensdag)avond schenkt de rubriek „Van Gewest tot Gewest" aandacht aan de Grevelingen. Een team van duikers, onderwaterfil mersheeft daar opnamen gemaakt van het moment af dat in 1974 de sluis is opengegaan. Het biologisch leven in de Grevelingen vormt de ba sis van het programma. DEN HAAG, 3-11. Minister Van Aardenne van ekonomische zaken is van plan om de uitgestelde volkstel ling in een van de jaren 1982 tot en met 1986 te houden. Dit staat in het wetsontwerp over het uitstellen van de volkstelling, dat minister Van Aardenne aan de Tweede Kamer heeft gezonden. Eerder dit jaar had de minister reeds uitvoerig bekend gemaakt, dat de volkstelling niet voor 1982 zou kunnen plaatsvinden. Hij had toen al verteld, dat uit een aantal proeftellingen was gebleken, dat de bereidheid van de bevolking om aan de volkstelling deel te nemen afneemt naarmate men in een grotere gemeente woont. DEN HAAG, 3-11. Volgens voorlo pige cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek is het aantal bui tenlanders in ons land in de loop van 1979 met ongeveer 44.000 toegeno men. Begin dit jaar verbleven hier 475.800 vreemdelingen tegen 431.800 begin 1979. Hierbij zijn alleen de Su- rinamers inbegrepen, die niet- Nederlander zijn. Dat zijn er 18.000 (een stijging t.o.v. het jaar daarvoor met 12.000). WOENSDAG 5 NOVEMBER NED. I: Politiek-enthousiastelingen kunnen morgen naar een uitzending van de Amerikaanse presidentsverkiezingen kijken. De VARA brengt 's middags zijn entree met De broer van de bruidegom, Captain Caveman, Casper het spoookje, De wereld rond in tachtig dagen, In de dierentuin en de film van Ome Willem. De NOS verzorgt het avondprogramma. Na het nieuws voor doven en toeristi sche tips, Van gewest tot gewest, waarin ondermeer het Grevelingenmeer onder jwater wordt getoondVervolgens het televisiespel van Gerben Hellinga, Mensch durft te leven. Dit stuk is geschreven naar het leven van de beroemde cabaretier Jean-Louis Pisuisse, waaraan door de moord op hem in 1927 op het Rem- brandtplein in Amsterdam een abrupt Zaterdag en zondag staat Louis de Funès weer borg voor doldwaze avonturen. In de Concertzaal zal dan de film „De Vrek" vertoond worden, waarin de akteur een hoofdrol speelt. Liefhebbers van dit genre we ten ongetwijfeld wat er te wachten staat. Monsieur Harpagon (ongeveer 60 jaar oud) heeft maar één grote liefde: geld. Hiervoor moet alles wijken. Harpagon terroriseert zijn gezin en personeel om elke cent, die mogelijk is te besparen en te voegen bij zijn grootste bezit: 10.000 goudstukken, die hij in een geldkistje op een ge heim plekje in zijn tuin begraven heeft. Huwelijk Uiteraard krijgt Harpagon op deze manier weinig liefde van zijn huisge noten en dit wil hij kompenseren door een huwelijk met de jonge Mari anne, waarvoor een koppelaarster wordt ingeschakeld. Hierdoor treden weer nieuwe komplikaties op, be kend in de Louis de Funès films. Als Cléante van papa toestemming krijgt om met Marianne te trouwen; en dochter Elise toestemming krijgt in het huwelijk te treden met haar geliefde Valère; krijgt Harpagon plotseling ook zijn verdwenen goudstukken terug. Dit maakt hem gelukkiger dan hij zich ooit bij Mari anne gevoeld zou hebben, die boven dien niets voelde voor een huwelijk met de oude vrek PIZ CORVATSCH (ZWITSERLAND). In Zwitserland, in de buurt van St. Mo- ritz, werd het skiseizoen officieel geopend. Onder ideale weersomstandighe den bonden velen, voor de eerste maal, de lange latten onder. einde kwam. De jonge tenor Tjakkie Kuiper, was de dader, die uit wraak op Jenny, Pisuisse 's vrouw waarmee hij een korte verhouding had, het echtpaar neer schoot en daarna zichzelf"I Voorts de rubrieken Politieke Partijen, Journaal, Den Haag vandaag. Dan is er aandacht voor de presidents-verkiezingen in Ame rika en Studio sport met versjagen van de wedstrijden om de Europa Cup. NED. II: Het IKON brerigt vanavond een nieuw programma bestaande uit zes afleveringen met de veelzeggende titel Dubbelleven, waarin achtergronden be sproken worden van jongeren die uit verschillende werelddelen paar Neder land gekomen zijn. Voor hei journaal de rubriek Kerk en samenleving en Ken merk. Na het nieuws Stichting Socutera. De VOO brengt Countdown en een afle vering van de detective serie Tenspeed en Brownshoe op het scherm. Het honds brutale dienstmeisje is de titel van een eenakter van Herman Pieter de Boer. Na de aktualiteitenrubriek Info les 5 Uit de geschiedenis van de fotografie. WOENSDAG 5 NOVEMBER NED. I: 6.30 Amerikaanse verkiezin gen; 10.30 en 14.30 Schooltelevisie; 15.30 Captain Caveman; 15.41 Piérre Fabien; 16.07 Een reis rond de wereld in 80 dagen; 16.30 Casper, het lieve spookje; 16.42 In de dierentuin; 16.50 Smeer- kees; 16.55 De film van Ome Willem; 18.25Nieuws voordoven; 18.30 Sesam straat; 18.45 Toeristische tips; 18.55 Nieuws; 18.59 Van gewest tot gewest; 19.35 Mens durf te leven; 21.20 Politieke partijen; 21.30 Journaal; 21.55 Den Haag vandaag; 22.10 Amerikaanse ver kiezingen; 22.40 Studio Sport; 00.15 Journaal00.20 Nieuws voor doven. NED. II: 13.00 Nieuws voor doven; 18.25 Teleac; 18.55 Nieuws; 18.59 Dub- bel-leven; 19.25 Kenmerk; 20.00 Jour naal; 20.27 Socutera; 20.32 Countdown; 21.15Tenspeed and Brownshoe; 22.05 Het hondsbrutale dienstmeisje22.20 Info; 23.02 Teleac; 23.35 Journaal23.40 Nieuws voor doven. DONDERDAG 6 NOVEMBER NED. I: De TROS brengt allereerst een aflevering van Woody Woodpecker op het scherm. Vanuit de Merwedehal in Dordrecht presenteert Chiel Montagne het programma Op volle toeren. Span ning volgt in de aflevering van Onze Ouwe. Door een sprong op een vracht auto weet een gevange te ontsnappen dit is wel wat vreemd wat deze krimineel had nog maar korte tijd te zitten. De laatste tijd was zijn vrouw niet meer op bezoek gekomen en dat wilde hij gaan uitzoeken. Tot slot van de TROS avond de konsumentenrubriek Kieskeurig ge presenteerd door Yvonne Habets en Wim Bosboom. Na het journaal wordt het parlementaire nieuws op het scherm ge bracht in de rubriek Den Haag vandaag, waarna het tweede deel van de doku- mentaire 150 jaar Belgen. NED. II: De VARA heeft deze avond de beschikking over het tweede net. Voor het journaal worden twee vaste program ma's vertoond en wel Pinokkio enJ.J. de Bom show. Na het journaal presenteren Ati Dijckmeester, Hans Emmering en Joop Brusse Hoe bestaat het. Voorts deel twee van de achtdelige serie Theodor Chindler. Het is september 1914 en Chindler ergert zich aan de slechte be richten over de oorlog in het Berlijnse parlement. De industrieel Rathemau ver telt hem het werkelijke verloop van de oorlog. Frits Bom neemt de presentatie van de Ombudsman voor zijn rekening. Waarna een dokumentaire getoond wordt over Nigaragua. Hierna spanning in de Onvoorstelbare wereld van Roald Dahl De avond wordt besloten met Ach ter het nieuws en Panoramiek met een verslag van het Europees parlement. DONDERDAG 6 NOVEMBER NED. I: 10.30 en 14.00 Schooltele visie; 18.25 Nieuws voor doven; 18.30 Sesamstraat; 18.45 Paspoort; 18.55 Nieuws; 18.59 Woody Woodpecker; 19.06 Op volle toeren; 20.00 Onze Ouwe; 21.00 Kieskeurig; 21.30 Journaal; 21.55 Den Haag vandaag; 22.10 150 jaar Belgen; 23.05 Journaal; 23.10 Nieuws voor doven. NED. II: 13.00 Nieuws voor doven 18.25 Teleac; 18.55 Nieuws; 18.59 Pi nokkio; 19.25 J.J. de Bom show; 18.25 kindervriend; 20.00 Journaal20.27 Hoe bestaat het; 20.45 Theodor Chindler; 21.45 Ombudsman; 22.15 Nicaragua, een jaar na de revolutie; 22.45 De on voorstelbare wereld van Roald Dahl; 23.10 Schter het nieuws; 23.30 Panora miek; 23.50 Journaal; 23.55 Nieuws voor doven Woensdag 5 november, Ned. II 22.20 uur: Het Veronica Info televisie team.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 6