Bejaardentehuis Duinoord viert zilveren jubileum Ten dele verouderd Plannen voor uitbreiding en vernieuwing STREEKNIEUWS Nieuwerkerkse Kerkring in teken van scouting Renovatiewoningen te Bruinisse komen weer beschikbaar Geslaagde ouderavond PROJEKT „REKLAME" DEED HET OP O.L.-SCHOOL TE NIEUWERKERK Aan onze abonnees ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 4 november 1980 Nr. 22805 3 Rusthuis, of beter gezegd het verzorgingstehuis „Duinoord" aan de Klooster- weg in Haamstede veroudert en vooral de kamers die „mee-jubileren" vol doen niet meer aan de huidige eisen voor bejaardenzorg. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) HAAMSTEDE, 3-11. De rust is teruggekeerd in „Rust huis Duinoord". Maandag werd de gehele dag het 25- jarig jubileum herdacht; 's ochtend informeel met de be jaarden „onder elkaar", 's middags tijdens een receptie werden belangstellenden in de gelegenheid gesteld bestuursleden en alle anderen verbonden aan „Dui noord" te feliciteren. „Een dag die ook door de bejaar den feestelijk gevierd werd", vertelde voorzitter me vrouw J. L. Niemantsverdriet-Leenheer, „alsof ze zelf jarig waren". Tijdens de drukbezochte receptie in de rekreatiezaal haalde mevrouw Niemantsverdriet-Leenheer enkele gegevens uit het verleden aan. „Het is vandaag precies 25 jaar ge leden dat het kleine klokje dat in het torentje van „Duinoord" hangt, in gebruik werd genomen. Een klokje dat ons een kwart eeuw geleden is aangeboden door destijds nog „prin ses" Beatrix en haar klasgenoten. Er is veel gebeurd in al die jaren. Eisen, zoals die 25 jaar geleden aan een nieuw rusthuis werden gesteld, vol doen niet meer. In die beginjaren kampten we nog met een tekort aan bewoners, terwijl er tegenwoordig een wachtlijst bestaat", aldus de voorzitter. Tevens vestigde zij de aandacht op de plannen van het bestuur om het oudste gedeelte van het bejaardente huis volledig te moderniseren. De ka mers in dit gedeelte zijn te klein en niet voorzien van een aparte douche en toilet. Ziekenafdeling Ook zou behoefte bestaan een een aparte ziekenafdeling en een behan delkamer, omdat er in „Duinoord" alleen maar bejaarden worden opge nomen die niet meer voor zich zelf kunnen zorgen. Deze regeling is ei genlijk „tegenstrijdig" met de naam „rusthuis" die nog afstamt uit de tijd dat iedere bejaarde zich kon „aan melden" voor Duinoord. Maar gezien het tekort aan kamers werden direk- tie en bestuur genoodzaakt tot deze Veel belangstellenden, afgevaardig den van kerken, gemeenten en ande re bejaardenhuizen, feliciteerden het bestuur en direkteur B. Kort maan dagmiddag tijdens de receptie in de (te kleine) rekreatiezaal van het jubi lerend bejaardentehuis „Duinoord". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) selektie over te gaan. De voorzitster besloot haar speech met de hoop uit te spreken „dat „Duinoord" een ze gen mag blijven voor alle bewoners en dat ze zich er nog jaren mogen thuisvoelen". Verouderd Namens gédéputeerde staten felici teerde de heer R. J. van Ommeren di rekteur B. Kort en het bestuur van „Duinoord" met een kwart eeuw be jaardenzorg. Provinciaal inspekteur van de bejaardenoorden, de heer C. Heij stek wenst de aanwezigen geluk met het bereiken van deze mijlpaal. „Duinoord" is een bejaardentehuis dat ten dele verouderd is", sprak hij. „Enkele jaren geleden is er een nieu we vleugel gereed gekomen, waar door „Duinoord" thans plaats biedt aan bijna honderd personen. Het aktieve bestuur heeft al heel wat ups en downs meegemaakt, maar dat hoort nu eenmaal bij onze manier van leven. Het bestuur heeft jaren de belan gen van de bejaarden op een zo goed mogelijk manier behartigd, waar door we mogen hopen dat er in de toekomst een optimale situatie mag ontstaan voor rusthuis „Duinoord" aldus de inspekteur. Sukses Namens het kollege van B. en W. van de gemeente Westerschouwen sprak loco-burgemeester J. C. de Feijter enkel woorden en schonk het bejaardenhuis een bloemenbak „die misschien een plaatsje kan krijgen in een nog nieuw te bouwen gedeelte". Omdat ook de gemeente Midden- schouwen het werkgebied van het ju bilerend instituut omvat, wenste burgemeester W. den Boer de direk teur en het bestuur van „Duinoord" „inzicht, sterkte, wijsheid en sukses toe in de komende tijd". Tot slot sprak mevrouw Niemants verdriet-Leenheer de hoop uit dat er nog vele jaren aan het eigenlijk nog jonge „Duinoord" kunnen worden gevoegd, „mogelijk met steun van gedeputeerde staten en ook wat de modernisering betreft met toestem ming van C.R.M. Een uitbreiding van „Duinoord" komt de werkgelegen heid alleen maar ten goede". ZIERIKZEE Verfprodukten en hun toepassingsmogelijkheden Vrijdag 14 november organiseert Traaijen/Mol uit de Nieuwe Boogerdstraat een avond, die betrek king heeft op verfprodukten, behang- en hobbymaterialen. Voor lichting over deze artikelen staat voorop, daarnaast worden de monstraties gegeven betreffende de mogelijkheden die deze materialen bieden. Het programma vermeldt: voorlichting, presentatie en de monstratie. De avond wordt gehouden in het Hevr. verenigingsgebouw. Voor tijd: zie agenda. Mini-aanrijding M. V. uit Zierikzee reed maandag middag met zijn auto achteruit de Kreeftstraat uit. Daarbij raakte hij de wagen van R. v. O. eveneens uit Zierikzee, waarbij lichte beschadi ging ontstond aan beide voertuigen. Vechtpartij Zondagmiddag tussen 17.30 en 18.00 uur werd de 19-jarige A. M. uit Kerkwerve door een aantal vecht lustige „heren" afgetuigd. M. was in de discotheek „De Steeg" aan het Beddeweegje en bestelde een pilsje. Een groepje jongelui, ook aanwezig in de discotheek, pakte dat pilsje en zij dronken het half leeg. M. maakte zich hierom kwaad en er ontstonden enige schermutselingen, waarbij M.'s bril aan diggelen ging. M. werd „uit genodigd" om even mee naar buiten te gaan waar de vechtpartij zich voortzette. M. dolf het onderspit en liep de volgende verwondingen op:, gebroken neus, hersenschudding, gekneuse schedel, beschadigde oog kas, blauwe plekken en builen. Dokter Bontkes verleende de eerste hulp. De vier jongelui: N. J. Vr d. S. (20) uit Renesse, J.M. V. (21) Re- nesse, A. W. B. (23) eveneens uit Re- nesse en J. K. T. (19) uit Haamstede werden door de politie meegenomen naar het buro. B. werd weer vrijgela ten, omdat hij geen aandeel in het ge beuren zou hebben, terwijl T. door militaire politie werd opgehaald. De beide anderen verblijven nog op het buro. M. ligt thuis van zijn verwondingen te bekomen. Opbrengst kollekte De opbrengst van de kollekte Blin denhulp „De fakkels bijeen" be draagt/ 2862,10. Dit bedrag is 365,- hoger dan dat van vorig jaar. Een hartelijk dank komt toe aan iedereen die daaraan hun medewerking heb ben verleend. HAAMSTEDE Film in Big „S" De film: „De hel in de Pacific" wordt in jeugdsoos „Big S" vertoond op vrijdag 7 november. Voor tijd: zie SEROOSKERKE Kat is glasbak Zaterdagmiddag j.l. bleek in de on langs te Serooskerke geplaatste glas bak een kat te zitten. Nadat de Reini gingsdienst hierop was gewezen wer den pogingen ondernomen om de kat te bevrijden. Het was de bedoeling met een auto- kraan de bak te lichten. Voordat deze auto der plaatse was, werd de bak door omwonenden zover omhoog ge licht, dat de kat bevrijd kon worden. Het gevolg daarvan was wel dat de vergrendeling van de bak niet meer aanwezig was. Door personeel van de Reinigingsdienst werd de bak gele digd en weer teruggeplaatst. Van de zijde van de dienst wordt erop gewezen dat het oplichten van de bakken niet kan plaats vinden zonder de daarvoor geëigende midde len, daar anders de kans groot is dat het in de bak aanwezige glas op straat terecht komt met mogelijk ernstige gevolgen. Indien iets in de glasbakken verdwijnt wat waarde heeft dient met de betreffen de dienst daarvan op de hoogte te stellen. MIDDENSCHOUWEN Gemeenteraad De gemeenteraad van Midden- schouwen zal maandag 10 november vergaderen in het gemeentehuis van Scharendijke. De agenda vermeldt onder andere: standpuntbepaling no ta „De Oosterschelde", de openbare bibliotheekvoorziening en het garan deren van rente en aflossing van en door de woningbouwvereniging „Be ter Wonen" te Zierikzee voor de bouw van 14 woningen te Scharendij ke. Voor tijd: zie agenda KERKWERVE Opbrengst kollekte Vorige week werd er een kollekte gehouden voor „Jantje Beton". De opbrengst was 304,81. De organisa tie was in handen van de Werkgroep Jeugdaktiviteiten Kerkwerve. Bij deze wordt de burgerij hartelijk dank gezegd. Ouderavond peuterspeelzaal Op maandag 10 november wordt in dë zaal de ouderavond gehouden van de peuterspeelzaal. Bestuursverkie zing is nodig door het aftreden van mevrouw T. L. Kooman-Stuik, die niet herkiesbaar is. Na de pauze spreekt de hoofd leidster van de openbare kleuter school „Piggelmee", mevrouw A. Akkersdijk over: „De kleuterschool". Bingo-avonden W.I.K. Zaterdagavond 8 november is er in de kantine van de v.v. W.I.K. een bingo-avond voor de A-junioren van de voetbal, de junioren van de vol leybal en de senioren en donateurs van de voetbal- en volleybalvereni ging W.I.K. Voor de E-, D- en C-pupillen van de voetbal en de aspiranten van de vol leybalvereniging W.I.K. is er een bingo-avond op vrijdag 14 november. Voor tijden: zie agenda. NOORDGOUWE/ SCHUDDEBEURS Afscheid aan O.L.-school Vrijdagmiddag werd in de hal van de lagere school afscheid genomen door de leerlingen van „de juf" („juf frouw Tineke") die ruim 5 jaar on derwijs gaf aan de klassen 1, 2 en 3. Alle leerlingen van de lagere school ó.l.v. „meester" Gerritsen en de ouderkommissie hadden het ABC op een heel leuke manier ingestu deerd. Bij elke letter, die bij de kin deren waren opgespeld kreeg „de NIEUWERKERK, 1-11. Zaterdag 1 november stond de Kerkring te Nieu- werkerk in het teken van Scouting en vooral van de zijde van de jeugd was er flinke belangstelling. De grootste attrakties waren wel de vuren, waarop de jongens en meis jes hun eigen stokbrood en appels konden bakken, terwijl de verken ners uit Heinkenszand op een apart vuur hun maaltijd bereidden. Velen deden mee aan de vossenjacht en het bleek, dat de „vossen" nog wel eens moeilijk te vinden waren. In de grootste tent werd gestem peld, gesjoeld, ballonnen geschoren en met gips gewerkt, terwijl in de tweede tent regelmatig dia's ver toond werden en scoutinginformatie te verkrijgen was. Gelukkig was er van de kant van de ouderen ook be langstelling en werden velen ge vraagd om mee te helpen bij het lei ding geven. Gezien de opkomst van de jeugd ziet het er naar uit, dat naast de bestaande kaboutergroep er duide lijk belangstelling is voor een welpen- of verkennersgroep. Hope lijk is dit met voldoende leiding te verwezenlijken. De Zekatogroep is dan ook van plan om in de komende maanden kontakten te leggen tussen leidingge vende personen van het distrikt en de ouders die nu aangeboden hebben te willen helpen. Mochten er nog meer personen zijn die zich willen opgeven voor leiding of andere vormen van hulp, dan kan dat altijd bij: Erika von Eugen, Ooststraat 49, (01114) 1678 of bij Nel- la Radewalt, Meidoornstraat 5, (01114)2368. BRUINISSE, 3-10. De in 1948, door de Bouw en aannemersmaatschappij Kolpa te Vlaardingen, te Bruinisse gebouwde woningen aan de Deestraat en aan de Prinses Wilhelminalaan gebouwde woningen, die na 30 jaar een flinke renovatiebeurt behoeven, komen stuksgewijs weer gereed. juf" een kadootje aangeboden zoals: „A is een appel, die kregen we elke dag. B is een boek, waar u les uit gaf. C is een cent, het begin van en mil joen". Ook de kinderen van de kleuter school waren aanwezig en deden op hun manier een wijsje mee. Het oudste en jongste kind mochten „de juffrouw" als afscheid een kadobon geven die tussen de snavel zat van een eigengemaakte ooievaar. Toen dit alles afgelopen was kreeg „de juf" nog een prachtige kin derstoel aangeboden en werd haar het allerbeste toegewenst. De juffrouw bedankte iedereen. Zij had het allemaal fantastisch gevon den. De kinderen kregen tot slot een verrassing en limonade en keerden opgewekt huiswaarts. OOSTERLAND Uitvoering Sportvereniging „Duiveland" De sportvereniging „Duiveland" alhier hoopt op vrijdagavond 7 no vember a.s. weer haar jaarlijkse gymnastiekuitvoering te houden in het gemeentelijk sportgebouw. Deze uitvoering zal tevens in het teken staan van het 35-jarig bestaan van de vereniging, terwijl bij deze gelegenheid officieel afscheid geno men zal worden van mevrouw R. Beije-Plug die zich gedurende 20 jaar zeer verdienstelijk heeft gemaakt als leidster van meisjes- en damesgroe- pen. Behalve de verschillende num mers gymnastiek, zal ook hieraan aandacht geschonken worden. Pro gramma's worden aan de zaal uitge reikt. Het bestuur hoopt weer op een goede belangstelling voor deze uit voering. Voor tijd: zie agenda. Alikruiken De twee jeugdgroepen van Ooster- En de bewoners die een tijdelijk onderkomen in de wisselwoningen vonden aan de Ijsbaan te Bruinisse, kunnen hun grondig opgeknapte hui zen weer betrekken. Dit was althans het geval met de bewoners van de huizen aan de Deestraat. De wonin gen zijn thans eigendom van de wo ningbouwvereniging „Beter Wonen" te Zierikzee, die het karwei laat uit voeren door de Aannemersmij Delta te Middelburg. „Beter Wonen" heeft te Bruinisse nog grote bouwplannen en wil daar mee inspelen op de algemene roep om meer woningwetwoningen in Neder land. Men is voornemens om 21 één en twee-persoonswoningen te bou wen, van het type zoals die thans ook in Duiveland en Middenschouwen worden gebouwd. Gedeeltelijk ko men deze woningen aan de De Ca- sembrootstraat en aan het terrein dat vrijkomt door afbraak van de oude openbare lagere school aan de Wil helminalaan. land: de meisjesklub „De Zon nestraaltjes" en de jongerengroep „Laterna" gaan op zaterdag 8 no vember een aktie houden om alikrui ken (krukels in het Zeeuws) te verko pen in Oosterland. De aktie onder het motto: „Een uur voor je verre buur" is éénmalig en is ten gunste van het 125-jarig bestaan' van de Y.M.C.A., de wereldbond, waar de beide verenigingen ook bij aangesloten zijn, via de landelijke bond van het C. J.V. Feest dus. „Maar het is beter om het niet door onszelf te vieren, maar ten gunste van die an der, die in nood verkeert", aldus de besturen van de verenigingen. De gezamenlijke Y.M.C.A.-ers in meer dan 90 landen vertegenwoor digd, willen daarom een fonds vor men, waarvan men gebruik kan ma ken in akute situaties, zoals b.v. de bootvluchtelingen en de aardbeving in Algerije. De aktie van zaterdag is zeer aan te bevelen door de jeugd groepen van hun krukels af te helpen voor deze goede doelen. NIEUWERKERK, 3-10. In de gemeenschapsruimte van de school werd de jaarlijkse ouderavond gehouden van de Openbare Lagere School „De Dobbelsteen" te Nieu- werkerk, onder voorzitterschap van de heer A. Verbeek. In zijn openingswoord zei de voorzitter blij te zijn om voor het eerst in de „nieuwe school" ouderavond te hebben. „We hebben nu ruimte, en gelukkig goede opkomst". In zijn woord van welkom betrok hij ook de vertegenwoor digers van de kleuterschool. Ook bracht hij dank aan het onderwijzend perso neel der school voor al hun werk en aan enkele ouders, die aan verschillende onderdelen van het onderwijs hebben deelgenomen. Mevrouw Bommeljé verliet de school en mevrouw Viergever kwam in haar plaats. Er is veel werk verzet, o.m. met de bazar (opbrengst 900,-). Ook ten opzichte van de komende in tegratie is veel gedaan. Spreker bracht eveneens het reeds jarenlang verschijnende schoolblad „Onder de toren" onder de aandacht en zei tenslotte te hopen op een fijne avond. De sekretaris, de heer J. Lievense, leverde de notulen, terwijl de pen ningmeesteres, mevrouw Sloot- maaker, het financiëel verslag toe lichtte. Als nieuw kaskontrolelid werd benoemd mevrouw Scheermei- jer. Het hoofd der school, de heer A. P. Provoost, deed enkele mededelingen en zei: „ik ben erg blij met de gereno veerde schoolgebouwen. We werken nu gemakkelijk en rustig". Verder lichtte de heer Provoost het werkpro- jekt: „Reklame" toe; een werk van de klassen 4, 5 en 6. De klassen 1 t/m 3 hadden een gezinsprojekt, waaruit blijkt dat de „kleintjes" ook heel wat presteren. Voor de medewerking van enkele moeders t.o.v. het „nivo- lezen" had de heer Provoost grote waardering. Ook aan het dokumen- tatie-centrum is door vele moeders hard gewerkt. De opbrengst van de verkoop der kinderpostzegels was dit jaar weer goed: 2.640,—. In het jaarverslag werd gesproken over de wijziging van leerkrachten, de opening van de nieuwe school, de schoolreis en het Braamfeest, dat dit jaar weer in ere is hersteld. Bestuursverkiezing Bi] de "bestuursverkiezing was af tredend mevrouw De Reus-Flik- weert en de heer J. Lievense. Deze waren niet herkiesbaar. Gekozen werden de heer Brunger en mevrouw Van Popering. De scheidende be stuursleden kregen dankwoorden, vergezeld van een cadeau. De heer Lievense heeft negen jaar en me vrouw De Reus zes jaar in de ouder kommissie gewerkt. Tijdens de pauze konden de aanwe zigen het door de leerlingen van de klassen 4, 5 en 6 gemaakte projekt „Reklame" bezichtigen. Daarvan werd druk en dankbaar gebruik ge maakt. Het was vermakelijk wat de leerlingen van dit zo veelomvattende projekt gemaakt hebben. Het werk- projekt, groots opgezet van allerlei artikelen, goederen, kleding, meube len, meubeltextiel enz., was reklame- materiaal verzameld en opgeplakt op grote zuilen, ja, zelfs op robots. Ook was er een plattegrond gemaakt van het dorp, geheel met straten en wij ken waarop alle middenstanders staan aangegeven. De leerlingen heb ben elk een vermelde middenstander een interview afgenomen. De resul taten waren onder aan de grote plat- tegrondkaart gehecht, zeer informa tief, praktisch en duidelijk. Ook waren in de vergaderruimte foto's opgehangen van al de leerlin gen. Kortom: de „zaal" zag er feeste lijk en bijzonder „aangekleed" uit. Als bijzonderheid zij ook vermeld dat via een bandje vele reklamespots (door de kinderen uitgesproken) wer den afgedraaid. Pleeggezinnen Als slot van deze zo geslaagde avond was een spreker uitgenodigd. De heer Wolterink, van de Centrale voor Pleeggezinnen in Zuid-Holland en Zeeland, sprak over zijn werk en lichtte één en ander toe met een film. Uitvoerig en enthousiast ging spre ker in op het werk van pleegtehuizen en pleeggezinnen en op het leven van het kind in deze omstandigheden. Of schoon alles zeer duidelijk werd uit eengezet, kwamen nog vele vragen los. Ook dit deel van de avond was heel leerzaam. Tenslotte dankte de voorzitter de spreker voor het gebodene en de aan wezigen voor hun opkomst. Adreswijzigingen e.d., ook die van tijdelijke aard, dienen bij voorkeur schriftelijk aan ons kantoor te worden opge geven (dus niet via de bezorg(st)er o.d.). De directie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 3