INDIA STUURT REMIDDELINGS- FUNKTIONARIS NAAR TEHERAN deunloo b.u. Pleidooi voor dagrekreatie en sportvisserij in Oosterschelde Geen steen uit Schcntland voor bouw pijlerdam Verkiezingen Naar openbare kleuterschool te Nieuwerkerk Iran-Irak In „Trouw": - De „Groote Keyser Brezjnjew en Polen Aanval op beleid Wiegel PvdA-fraktie schrijft Stuurgroep WEEKEINDE- ARTSENDIENST DIERENARTS APOTHEEK Benzine vier cent omhoog Verkeers informatie AGENDA installatiebedrijf Jeugdsozen in het weekeinde (01110) 2255 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE KAART f 2 Het heeft er met presidentsverkie zingen in de Verenigde Staten wel eens gunstiger voor gestaan in het verleden, dan hetgeen op 4 november te wachten staat. Weliswaar draait de wat kermisachtig aandoende kampagne, om de nieuwe(?) eerste man op volle toeren, maar het en thousiasme van de Amerikanen - het elektoraat - is niet groot. Uit de mond van Amerikanen tekenden wij recentelijk nog op, dat men ditmaal eigenlijk niet goed raad weet met de komende verkiezingen. De gemiddelde Amerikaan begeert feitelijk Jimmy Carter niet voor een tweede termijn, maar - om het even in Nederlands spraakgebruik te zeg gen - een „redelijk alternatief" ont breekt in het land van Uncle Sam. Er staan nogal wat negatieve punten op het konto van Carter; het werkloos heidsvraagstuk is niet opgelost, de auto-industrie boekt miljoenenver- liezen en de gijzelaarskwestie sleept zich voort. Helemaal eerlijk zijn deze „verwijten" niet, want de binnen landse tegenkanting (Senaat) tegeno ver echt wel interessante Carter- plannen is vaak redeloos groot ge weest. Opponent Ronald Reagan heeft handig gebruik gemaakt van deze missers, maar bij al zijn verhalen dient niet vergeten dat hij vertegen woordiger is van een Amerika, dat de wereld het liefst zou vergeten: reaktionair, behept met de niet zo sterk onderbouwde „Amerikaanse droom" van „the biggest" en „the strongest" (de grootste en de sterkste). Teveel zet Reagan ook op de militaire kaart, Men kan intussen respekt hebben voor het fit zijn van een zeventigjarige, maar zo'n man is toch knap oud voor het moeilijkste ambt ter wereld. Al met al is dus het geringe enthou siasme van de bevolking wel begrij pelijk, maar Amerika en de wereld zitten er maar mee. Een lichte, mon diale voorkeur (zelfs in de Sovjet- Unie) is groeiende voor Carter en te hopen is dus maar, dat de zittende man het dinsdag haalt; het is een beetje kiezen tussen twee „kwaden" en dat is toch vrij erg voor het nog al tijd machtige Amerika. (Vervolg van pag. 1) ten in beginsel een positieve benade ring verdienen. Ligplaatsen Niet onderschreven werd echter de mening, dat gelet op de onzekerheid over de eventuele veranderingen na 1985, de onzekerheid over de effekten van het menselijk handelen op de na tuur en de ontoereikendheid van het beheersinstrumentarium voorlopig gekozen moet worden voor een pla fond van 1000 ligplaatsen. Het kolle ge was van mening dat in de beleids nota niet in voldoende mate wordt aangetoond, dat het eerde door de stuurgroep aangehouden plafond van 1500 ligplaatsen moet worden verlaagd tot 1000. Tijdens de raadsvergadering don derdagavond spitste de diskussie zich ook weer toe op het aantal lig plaatsen. De heer L. Meerman (S.G.P.) liet in eerste instantie weten het eens te zijn met het voorop stel len van de belangen van visserij en natuur. Het aantal van 1500 ligplaat sen zag als een uiterste. Namens de S.G.P.-fraktie liet hij weten geen voorstander te zijn voor rekreatieve-aktiviteiten, daar bij watersport en oeverrekreatie meest al de zondagsrust in het geding komt. De heer C. J. Hillebrand (P.v.d.A.) liet weten achter het beleid van het d.b. van de stuurgroep te kunnen staan en zei tevens voorstander te zijn van een voorlopig maximum aantal van 1000 ligplaatsen. Hij was van mening, dat in de rangorde van belangen van natuur, visserij en re- kreatie voldoende uitgangspunten konden worden gevonden om het aantal ligplaatsen op 1000 te bepalen. De P.v.d.A.-woordvoerder zei verder het wel eens te zijn met de door het kollege verwoorde plaatselijke be langen en vond dat er best iets ge daan kan worden voor de dagrekrea- tie, in de vorm van een trailerhelling in de buurt van het strandje bij Ou- werkerk. Nog genoeg mogelijkheden „Het zou hypokriet zijn als ik ten aanzien van de watersport zou zeg gen stoppen", aldus mevrouw A. F. v. d. Zande-Vleugel Schutter. Ze zei zelf zo van de watersport te genieten, dat ze anderen dat plezier niet wil misgunnen. Ze was van mening, dat de Oosterschelde nog mogelijkheden biedt en dat er ook nog diverse moge lijkheden zijn tot uitbreiding van het aantal ligplaatsen zonder dat aan tasting van de natuur plaatsvindt. „Het gaat niet in de eerste plaats om de kwantiteit, maar om de kwaliteit van de watersporters", aldus me vrouw Van der Zande, die niet over een plafond, maar over een bodem van 1500 ligplaatsen wilde spreken. De voorzitter was van mening, dat niemand precies kan zeggen, wan- NIEUW DELHI, 30-10. De Indiase vice-minister van buitenlandse zaken, Ram das Sathe, zal vrijdag naar Te heran reizen. Hij zal bij de Iraanse leiders aandringen op een staakt het vuren in het Iraaks-Iraanse konflikt. Dit is in de Indiase hoofdstad Nieuw Delhi donder dag van officiële zijde vernomen. Sathe zal een brief meenemen van premier Indira Gandhi, waarin deze de noodzaak voor een snelle vredes- neer de natuur nu zou worden aange- regeling voor het konflikt uiteenzet, tast. Hij wees in dit verband op het Onlangs keerde een funktionaris van feit, dat milieubeschermers altijd di- het ministerie van buitenlandse za- rekt naar de rekreatie wijzen, maar ken terug van een bezoek aan Bag- dat vooral ook de beroepsvaart een vorm van vervuiling te weeg brengt. Verder deelde hij mede, dat de ver tegenwoordigers van de Oosterschel- degemeenten niet zonder meer die 1500 ligplaatsen gerealiseerd willen zien. „Als de behoefte geringer blijkt, dan kan met minder worden volstaan", aldus de voorzitter. Hij zei echter van mening te zijn, dat de behoefte wel degelijk bestaat en wees in dit verband op de onverwik- kelijke situatie, die zich thans in het zomerseizoen in de haven van Zierik- zee voordoet. dad. India maakt deel uit van de kommissie van goede diensten van de beweging van niet-gebonden lan den die binnenkort aan het werk zal gaan in Bagdad en Teheran. BRUSSEL. De EG-kommissie in Brussel wil al het gebruik van hor monen bij het fokken van dieren per 1 januari 1981 verbieden. Zij heeft donderdag een voorstel voor zo'n verbod naar de Europese minister raad gestuurd. ZIERIKZEE, 31-1. „Milieuaktie in Schotland hebben de uitvoering verhin derd van een miljoenenkontrakt tot levering van 750.000 ton natuursteen voor de pijlerdam in de Oosterschelde", zo werd vanochtend in „Trouw" bericht. Ook de rekreatievaart De heer Hillebrand was het eens met de voorzitter, dat de beroeps vaart ook als vervuiler kan worden aangemerkt, maar verwees ook naar de onderzoeken, die hadden aange toond, dat rekreatievaart schadelij ke gevolgen zou hebben voor de oesterteelt. Verder zei hij, dat de ge meentelijke vertegenwoordigers ook niet kunnen bewijzen, dat een aantal van 1500 ligplaatsen geen gevolgen voor de natuur zal hebben. „Mis schien is de Oosterschelde inderdaad wel groot genoeg, maar wildgroei is achteraf niet meer te stoppen, daar om kiezen wij ervoor eerst maar eens voorzichting te beginnen", aldus de heer Hillebrand. Het voorstel van de P.v.d.A.- fraktie uit te gaan van een maximum aantal van 1000 ligplaatsen kreeg de steun van de S.G.P.-raadsleden L. Meerman en W. Stouten (S.G.P.- raadslid de heer A. van Klinken was niet aanwezig tijdens deze raadsver gadering). Wethouder A. L. Bakker (P.v.d.A.) stemde tegen het voorstel van de heer Hillebrand, dat derhalve met 6 tegen 4 stemmen werd verwor pen. Vervolgens werd een voorstel van mevrouw Van der Zande, tot 1990 uit te gaan van een maximum-aantal van 2000 ligplaatsen, in stemming ge bracht. Dit voorstel kreeg de steun van haar fraktiegenoot de heer E. P. Kuin en werd met 8 tegen 2 stemmen verworpen. Ten slotte boog de raad zich over het oorspronkelijke voorstel van het kollege. De P.v.d.A.-raadsleden Hil lebrand en Hoogendoorn-Herfkens, de S.G.P. raadsleden Meerman en Stouten en V.V.D. raadslid Van der Zande-Vleugels Schutter stemden te gen het voorstel van b. en w., zodat de stemverhouding 5 5 ontstond. Dit had tot gevolg, dat het voorstel tot de volgende raadsvergadering zal wor den aangehouden. Overigens stond in de toelichting op het kollege-voor stel vermeld, dat de gemeentebestu ren tot 1 november 1980 de gelegen heid hebben hun standpunt aan de stuurgroep kenbaar te maken. WARSCHAU. Een delegatie van de onafhankelijke Poolse vakbond Soli dariteit onder leiding van Lech Wa lesa is donderdagavond in Warschau aangekomen waar zij vandaag (vrij dag) een gesprek zal voeren met pre mier Pinkowski. Er werd aan toegevoegd, dat „De Deltadienst van rijkswaterstaat door deze tegenslag geen stagnatie voorziet in de binnenkort noodzake lijke regelmatige aanvoer van stortsteen". De Schotse milieugroepen hadden bezwaar tegen de opvoering van de capaciteit van de steengroeve in Schotland en protesteerden tegen de voorgenomen aanleg van een haven tje in de nabijheid van de steengroe ve. Ir. A. Spoel, projektleider van de bouw van de pijlerdam, zegt in een interview in dezelfde krant over de afketsing van dit kontrakt, dat de werkplanning daarvan niet te lijden zal hebben. Alternatieven „Toen de eerste berichten over strubbelingen in Schotland binnen kwamen, werd er in zekere zin al met een mislukking rekening gehouden. De te derven 750.000 ton natuursteen zal nu van elders moeten komen. Uit welk land kon ir. Spoel nog niet zeg gen. Er staan namelijk verschillende mogelijkheden open en met het oog op de afweging van de verkrijgbare kwaliteiten is nog geen beslissing ge nomen. DEN HAAG. Herstel van de bouw technische gebreken van de Neder landse Woningvoorraad kost ruim twintig miljard gulden. Voor een aanpassing van de woningvoorraad aan de huidige woontechnische eisen is een veelvoud van dit bedrag nodig. 99 Het stortsteen wordt onder meer gebruikt om er de drempels tussen de 65 pijlers van de stormvloedkering mee op te bouwen. AMSTERDAM, 30-10. een oplos sing voor de situatie rond de kraak panden de „Groote Keyser" aan de Keizersgracht in Amsterdam is in zicht gekomen. Dit bleek na afloop van de bespre kingen die de wethouders J. Schaefer (stadsvernieuwing) en G. J. Wolf- fensperger donderdagavond hebben gehad met krakers van de Groote Keyser en vertegenwoordigers van een aantal organisaties als Centraal wonen, de Stichting Ideële Kamerbe middeling en Huisvesting (SIKH), het JAC en Hulp voor Onbehuisden (HVO). Afgesproken is dat Centraal Wo nen maandag een lijst met namen van twintig mensen voor in totaal driehonderd woongroepen bij wet houder Wolffensperger zal indienen voor bewoning van de Groote Key ser. MOSKOU, 30-10. De Sowjet- president Leonid Brezjnjew heeft de Poolse leiders donderdag laten we ten dat hij erop vertrouwt dat Polen in staat is alleen zijn politieke en ekonomische krisis op te lossen. Dit heeft het Russische persbureau Tass bekendgemaakt even na het vertrek van de Poolse partijleider Kania en premier Pinkowski naar Warschau. Brezjnjew betuigde, volgens Tass, opnieuw zijn solidariteit met Polen en heeft de overtuiging dat de „arbei ders en kommunisten van het zuster land Polen" de huidige problemen zullen oplossen en de levensstan daard verhogen. DEN HAAG, 30-10. De oppositie partijen in de Tweede Kamer hebben donderdag een felle aanval 'gedaan op minister Wiegels beleid ten op zichte van de Groote Keyser in Amsterdam. Vooral de wijze van kommuniceren van de minister van binnenlandse zaken met burge meester Polak (via een krante-inter- view) en diens voortdurende hame ren op het feit dat de regering altijd bereid is te helpen bij gewelddadige ontruiming hebben bij de linkse par tijen kwaad bloed gezet. UTRECHT. De algemene studen ten Arbeidsverlening (ASA), een uit zendbureau voor studenten, maakt zich ernstige zorgen over de plannen van minister Albeda van sociale za ken om zijn beleid ten aanzien van uitzendbureaus te verscherpen. Albe- da wil een uitzendkracht uiterlijk drie maanden op één baan laten wer ken. Tot nu toe kon dat in de praktijk zes maanden. ZIERIKZEE, 30-10. In een brief aan de Stuurgroep Oosterschelde spreekt de Zierikzeese P.v.d.A.-fraktie er haar verbazing over uit, dat twee der bestuursleden van de Stuurgroep, de heren H. Boer en Th. H. de Meester, onlangs een ander standpunt ten aanzien van het Ooster- scheldebeleid tot 1990 hebben ingenomen. „Wij konstateren dat deze twee stuurgroepleden op een vergadering met vertegenwoordigers van 10 Oosterscheldegemeenten (dd. 10 sep tember 1980) een standpunt hebben ingenomen dat op belangrijke onder delen afwijkt van het standpunt dat zij eerder innamen in het dagelijks bestuur van de stuurgroep op 8 mei 1980, luidt de letterlijke tekst in de brief. De PvdA-fraktie heeft de brief ge schreven, omdat „Bij navraag is ge bleken dat het kollege van burge meester en wethouders het minder heidsstandpunt van de raad (P.v.d.A. en R.U. red.) niet aan u heeft meege deeld." Op deze wijze wil de PvdA de Stuurgroep attenderen op de niet eensluidende standpuntbepaling (ten aanzien van de Oosterschelde-nota) van de raad van Zierikzee. De PvdA-fraktie schrijft het in gro te lijnen eens te zijn met de nota over de inrichting, met het voeren van een voorzichtig beleid en met de priori teitenbepaling van de funkties in de Oosterschelde: 1. natuur, 2. visserij en 3. rekreatie. Plaatselijke bevolking Binnen de hoofddoelstelling dient volgens de visie van de PvdA voor de periode tot 1990 rekening te worden gehouden met de rekreatiebehoeften van de plaatselijke bevolking. De fraktie houdt het voor de dagrekrea tie van belang dat binnen de hoofd doelstelling en binnen het voorzichti ge beleid in de interim-periode, mo gelijkheden worden gecreëerd voor dagrekreatieve voorzieningen, zon der dat de natuur- en visserij funkties worden aangetast. In dit verband pleit de fraktie voor eenvoudige dagrekreatieve voorzie ningen, primair voor de plaatselijke bevolking. Daarbij dient „de bovenregionale dagrekreatie op het damvak Geuk te worden opgevangen". Voorzieningen Omdat de sportvisserij door de PvdA als een grote behoefte van uit gebreide groepen van de plaatselijke bevolking wordt gezien, dienen voor deze vissers eveneens voorzieningen te worden getroffen zonder in kon flikt te komen met natuur en be roepsvisserij. Voor het beheer van de Ooster schelde acht de Zierikzeese PvdA het van het grootste belang dat in zo'n gevoelig gebied als de Oosterschelde de overheid te middelen heeft om een Oosterschelde inrichtingsbeleid te kunnen effektueren. „Onzes inziens zal het toekomstig beheersinstrumentarium niet uit sluitend uit gemeentelijke en provin ciale gebruiks- en beheersmaatrege len kunnen bestaan, maar zullen ook beheersmaatregelen waarover de rijksoverheid beschikt toegepast kunnen worden. Met name valt hier te denken aan de meest kwetsbare gebieden van de Oosterschelde", al dus sekretaris R. Sayers namens zijn fraktie. Zaterdag 1 en zondag 2 november Dokter W. Bontkes, Zierikzee, tel. (01110) 2280, neemt waar voor doter Van Geer, dokter Visser en dokter Lodiers. Spreekuur uitsluitend voor dringen de gevallen zaterdag-, en zondagmor gen van 11.00-11.30 uur. Dokter Van Beek-Verbeek, Burghse- weg 54, Haamstede. Tel. (01115) 1861 neemt waar voor dokter Bruel, dokter Flach en dokter Stenger. De weekenddienst loopt van vrijdag middag 18.00 uur tot maandagmor gen 08.00 uur. Voor spoedgevallen is er spreekuur van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur, zowel op zater dag, en zondag. Buiten spreek uurtijden alleen dringende gevallen. Dokter F. J. J. Buytendijk, Dorps weg 5, Bruinisse tel. (01113) 1280, neemt waar voor dokter Van den Berg en dokter Speel man. Tandarts G. M. Poldermans, Post- straat 35, Zierikzee, tel. 01110- 2380 neemt waar voor Schouwen-Duiveland. De weekenddienst bestaat uit twee spreekuren voor spoedgevallen na melijk van zaterdag- en zondag middag van 17.00-17.30 uur. Zuster T. van Duren, Schutterhof- straat 3, Zierikzee, tel. (01110) 5327 neemt waar voor Zierik zee. Zuster Kooman, Wielingenstraat 20, Zierikzee, tel. (01110) 5128, neemt waar voor Duiveland en Bruinisse. Zuster C. v. d. Haven, Haamstede, Bernardstraat 2, tel. (01115) 1423, neemt waar voor geheel Schouwen. Dierenarts S. Bergsma, Zierikzee tel. (01110) 2180 heeft dienst voor Schöuwen-Duiveland. Apotheek C. C. H. Verschuren, Zie rikzee, Dam 18 is op zaterdag geopend van 9.00-12.30 uur en van 16.30-17.30 uur. Op zondag van 12.00-12.30 uur en van 18.00-18.30 uur. Bel voor noodgevallen alarmcen trum Noord- en Midden-Zeeland, tel. (01100) 14444. DEN HAAG, 30-10. De maximum prijzen van normale en superbenzine gaan met ingang van zaterdag met vier cent per liter omhoog. Ze wor den dan respektievelijk 144,8 en 148,2 cent. Maximumprijs van diesel olie gaat met 3,6 cent per liter om hoog. Die van petroleum met 3,5 cent, van huisbrandolie met drie cent en van LPG met 0,8 cent. Dit heeft het ministerie van ekonomische za ken donderdag meegedeeld. De maximumprijs van stookolie met een zwavelgehalte van een pro cent wordt verhoogd met 25 gulden per ton. Die van stookolie met een zwavelgehalte van twee procent 31 gulden per ton. HILVERSUM, 30-10. Met ingang van maandag 3 november zal ook op de zender Hilversum I extra ver keersinformatie worden gegeven op werkdagen tussen zeven en negen uur 's morgens. Deze extra verkeers informatie wordt direkt in de uitzen ding van de diverse omroepen ge bracht door medewerkers van de cen trale verkeersdienst van de rijkspoli tie in Driebergen, die hiervoor speci aal zijn opgeleid. Vrijdag 31 oktober Zierikzee Chr. Geref. Kerk. Hervorhiings- dienst. Aanvang 20.00 uur. Zonnemaire Café Bommenede. Dans- en bingo avond Bond voor Alleenstaanden. 20.00 uur. Oosterland Dorpshuis. Film- en dia-vertoning Oranjevereniging. 19.30 uur. Advertentie weekend servicedienst tei. (01110) 3635 Dorpshuis. Wijn- en kaas-avond. 21.00 uur. Zaterdag 1 november Zierikzee R.K. kerk, jubileumkoncert Zierik zeese Kamerkoor. 20.30 uur. De Vierschaar. Installatie Junior Ka- mer-Duiveland. Aanvang 13.15 uur. „De Lichtboei". Koffiebar Y.F.C. 20.00 uur. Bovenzaal van de Gereformeerde kerk. Treinenshow. 10.00 uur. Middenschou wen Herenkeet. Vogelwerkgroep. Start: 9.00 uur. Brouwershaven Ophalen oud papier. Vanaf 9.00 uur. Nieuwerkerk Kerkring. Scouting informatiedag. 13.00 - 15.30 uur. Maandag 3 november Kerkwerve Verenigingsgebouw. Ledenvergade ring tennisvereniging WIK. 20.00 uur. Big „S" (Burgh-Haamstede) Zaterdag 1 november kinderklub. Van 10.00-12.00 uur kinderfilm Walt Dis ney. Openingstijden: vrijdag van 20.00- 23.00 uur; zaterdag van 20.00-24.00 uur; zondag van 14.30-18.00 uur. De Pul (Bruinisse) Alleen zaterdagavond geopend vanaf 19.30 uur in het Ned. Herv. Vereni gingsgebouw. Brogum (Zierikzee) Openingstijden: vrijdag 20.00-24.00 uur; zaterdag 20.00-01.00 uur; zondag 15.00-18.00 uur. HUiSAANSLUITINGEN Redaktie (niet voor bezorging), na 17.30 uur: (01110) 5396, (01110) 5415 Advertenties (01119) 660 Bezorging (01119) 660 na 18.30 uur Onlangs dat plaatje hier van het „oude distributiekantoor'Daar werd met een onderschriftje overheen gepraat natuur lijk, maar in die Meelstraat liggen - het kwam almeer ter sprake - heel wat oorlogsherinneringen. Niet louter nare, trouwens, want soms verging je in die tijfl het lachen, maar amusante dingen wa ren er ook. Enfin, op een (zeldzame) dag klopte de afrekening niet. Dat moest - net als bij een bank of postkantoor - altijd allemaal precies uitkomen; zoveel was er, zoveel ging er uit, zoveel bleef over. Omdat er altijd - vaak heel vervelende - inspekteurs rondliepen, was het zaak om precies te zijn. Bonkaarten en andersoor tig spul waren waardepapieren en de kassier stond altijd met één been in de Scheveningse gevangenis. Als de cijfertjes niet goed waren, moest hij daar wel een verklaring voor hebben. Op een keer was die verklaring er niet Doorgaans was natuurlijk sprake van een tekort dat moest worden opgespoord, maar nu was er een heuse bonkaart over, terwijl de afrekeningspapieren klopten. Een bonkaart over en maar kijken en zoeken hoe dat kon, maar het bleef een raadsel. Hoe ijzersterk een kassier in die tijd ook in de schoenen stond, een bon kaart over was zoveel als een tientje voor een arme bedelaar. De man trachtte eerlijk en oprecht te zijn, maar zo maar een bonkaart verscheuren om de zaak kloppend te krijgen was toch te gek. Hij heeft toen even de juffrouw van de administratie benaderd en gevraagd of zij - zeg maar - in plaats van 186,185 in de betreffende staat wilde invullen. Na lange aarzeling was die schat er toe bereid. De bonkaart was over en admi nistratief was alles in orde. Dat was toen wel even een weeldeweekje voor betrok kene, waarin overigens anderen deelden, maar - zo ergens - dan was op dit punt voorzichtigheid moeder van deporcelein- kast Midden in die overvloed, kwam er extra kontröle. Hele foute kerels liepen daar rond en goede, die doorgaans van de marine waren, maar die zeker toch ook een bonkaart niet zouden vergeven. De kassier had een grimmige trek om de mond en de (lieve) juffrouw zat met een rood hoofd en zenuwachtig de ko mende dingen af te wachten, maar het liep allemaal goed af. Later vond de kassier een lollig trucje uit. Dat was bij textiel. Bij verstrekkingen werd van de kaart een (vierkant) „puntje"geknipt De vierkantjes moesten op een vel geplakt en nadien was het dan weer tellen of alles uitkwam. Wie echter éénmaal (niet ten eigen faveure) een textielkaart zoek maakte en daar proces verbaal van op liet maken, had twintig puntjes in voorraad voor ge legenheden, dat het weer eens niet klopte. Een aasje wind bij het loket immers en zo'n puntje was al vaakfoets. Met twintig puntjes in voorraad stiekem in een doos) kon er niets kapot en zo probeerde men zonder kleerscheuren door de distributie perikelen heen te rollen. Soms „best" moeilijk, maar een D.K. was toch niet de slechtste plaats in het onvrije bezette land, waar nog zoveel erger dingen ge beurden. SCH1ERE1LANDMAN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 2