Stelt u steeds hogere eisen aan uw drukwerk? Drukkerij Lakenman&Ochtman ERIC DE NOORMAN Verbruikcijfers personenwagens Kontaktblad Israël: Jerusalem Zierikzee: woon-/werk- en lééfstad Drukkerij L O: voor alle drukwerk De ring van Fergus SUCCESJES Zierikzeesche Nieuwsbode 7 Boeken en brochures Vandaag (dinsdag) zal de voorzitter van de afdeling auto's van de RAI aan minister Tuijnman (verkeer en waterstaat) het eerste exemplaar overhandigen van een boekje met brandstofverbruikscijfers van auto's. Deze publikatie, aangevuld met tips voor zuinig rijden verschijnt in een oplage van 100.000 exemplaren en wordt op ruime schaal verspreid. Het brandstofverbruik onder ver schillende omstandigheden van vrij wel alle in ons land verkrijgbare per sonenauto's staat in dit boekje opge tekend. Testritten Via gestandaardiseerde testritten in de stad, bij 90 km/uur en bij 120 km/uur (de zogenaamde ECE- A70 sets) heeft men de verbruikscij fers verzameld. In april 1981 zal een lijst met aanvullingen en wijzigingen worden gepubliceerd. Volgend jaar oktober verschijnt een geheel nieuwe uitgave. Op die manier probeert men de verbruikscijfers up-to-date te hou den. Het boekje is een uitgave van de ministeries van ekonomische zaken en van verkeer en waterstaat, de RAI en de Stichting Voorlichting Energie besparing. Het kan gratis worden af gehaald bij de balie van de ANWB- kantoren en KNAC-agentschappen. Voorts ligt het boekje ter inzage bij de dealers. Schriftelijk kan de uitga ve worden aangevraagd bij SVEN, postbus 503, 7300 AM Apeldoorn. 99 99< In het kontaktblad Israël Komité Nederland, schrijft H. Verweij een artikel over „Jerusalem blijft op haar plaats", ontleend aan Zacharia 12 6. De schrijver gaat nader in op het door ds. L. H. Kwast geschreven artikel in het Centraal Weekblad, waarin Kwast stelt, dat Israël een ghetto van eenzaamheid en vrees is geworden. „In plaats van melk en ho ning in Israël verkiest men de veilig heid van de Verenigde Staten", aldus Kwast. Volgens Verweij schrijft Kwast op een manier over Israël, „alsof het huilen hem nader dan het lachen staat". Hij gaat verder met te stellen, dat het stelselmatig geleide en beoe fende „balen" van Israël weer aan zienlijk toeneemt. Open brief Voorts staat in het kontaktblad de volledige Open Brief aan de Rege ring van het Koninkrijk der Neder landen afgedrukt. In deze open brief verzoekt het Israël komité een aantal overwegingen in het beleid van de re gering op te nemen en doet een be roep op de regering „de soevereini teit van Israël over haar gehele ver enigde hoofstad Jerusalem te erken nen". Een verslag van de penning meester over een in 6 Nederlandse en 2 Israëlische dagbladen gepubliceer de advertentie én de reakties daarop staan eveneens in het kontaktblad. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Twee Hagenaars die zondagnacht met een Molotov-coctail brand zouden hebben gesticht in een woning aan de Kritsingerstraat, zijn kort na hun daad door de Haagse po litie aangehouden. De woning brand de geheel uit. De schade bedraagt on geveer een ton. DEN HAAG. Bij het bunkeren van een groot vissersschip in de Scheve- ningse haven is maandag een paar ton dieselolie in het water terechtge komen. De gemeentelijke dienst van het haven- en martkwezen heeft de vlek, die ongeveer honderd vierkan te meter groot was, met chemicaliën opgeruimd. VLISSINGEN. De produktiewer- kers bij de Koninklijke Maatschap pij de Schelde (KMS) in Vlissingen hebben maandagmorgen gehoor ge geven aan de oproep van de direktie van het bedrijf en de FNV om niet op nieuw in staking te gaan. Drukkerij L O komt aan al uw wensen tegemoet, helpt u aan een idee voor ontwerp/ kleur- en papierkeuze. Adviseert u met juist dat ietsje meer vakmanschap waardoor uw drukwerk er uitspringt Bovendien altijd „open huis" voor hen die ook eens een prachtig modern geoutilleerd bedrijf willen bewonderen tl briefpapier enveloppen rekeningen jaarverslagen convocaties berichtkaarten reclamefolders kalenders familiedrukwerk en vele andere produkten die met papier te maken hebben Jannewekken 11 Zierikzee Postbus 1 Tel. 01110-2255 ROTTERDAM. Een 18-jarige jon gen uit de Brabantse plaats Ouden bosch heeft de afgelopen tijd voor ze ven ton aan duurdere personenauto's gestolen. Hij stichtte daarbij ook een aantal malen brand. LIEROP. Hartchirurg dr. P. J. van der Schaar uit Lierop heeft schrifte lijk aan de vaste kamerkommissie voor volksgezondheid verzocht om samen met zijn kollega dr. C. Bedder- mann te worden gehoord in verband met de Klokkenbergaffaire. DEN HAAG. „De Rotterdamse Rechtbank is in haar procesvoering ontoelaatbaar slordig geweest. Het vonnis van de rechtbank kan dan ook niet in stand blijven". Tot deze kon- klusie kwam Mentens raadsman, Mr. P. Mout, na een urenlang betoog maandag bij de behandeling van het cassatieberoep in de zaak Menten door de Hoge Raad. DEN HAAG, Studenten en docen ten van de sociale akademie in Den Haag hebben dinsdagmorgen een schoolgebouw aan de Helenastraat gekraakt. Zij zouden hiertoe zijn overgegaan omdat de sociale akade mie te kampen heeft met een nijpend ruimtegebrek. UTRECHT. De federatie van amb tenarenbonden ABVA/KABO zal desnoods naar de rechter stappen om minister Gardeniers van c.r.m. te dwingen, terug te komen op haar besluit om uitbreiding van het aantal vakantiedagen voor welzijnswerkers van 22 naar 23 dagen niet te financie ren. AMSTERDAM. Radio de Vrije Keyser heeft zijn uitzendingen van uit het gekraakte pandenkomplex De Groote Keyser aan de Keizers gracht in Amsterdam gestaakt. Dat wil niet zeggen dat deze illegale zen der van de Amsterdamse kraakbewe ging niet. meer in de lucht zal komen. De zendapparatuur is namelijk over gebracht naar een ander gekraakt pand in de hoofdstad. SCHIPHOL. Als gevolg van een staking van het KLM-grondperso- neel op de Londense luchthaven Heathrow heeft de KLM zondag vier retourvluchten Amsterdam-Heath row en één NLM-retourvlucht Rot terdam-Heathrow moeten annule ren. ROTTERDAM. Op de tanker „Ocean Park" (172.336 ton) in de Achtste Petroleumhaven in Rotter dam heeft korte tijd brand gewoed. Het vuur ontstond door oververhit ting in een schoorsteen. DEN HAAG. De verbrandingsin stallatie in Den Haag verontreinigt de lucht meer dan in de Hinderwet vergunning is toegestaan. Uit een on derzoek van de Kema is komen vast te staan dat de vier verbrandings ovens veel te hoge stof- en zoutzuur- koncentraties lozen. DEN HAAG. De werkloosheid in Engeland, die al zeer groot is, zal nog verder verergeren. De Britse mi nister van werkgelegenheid, James Prior, die een kort werkbezoek aan zijn Nederlandse kollega Albeda brengt, heeft dit op een perskonfe- rentie voorspeld. SNEEK. Voor de kust van Cotonou in de Westafrikaanse staat Benin is de 23-jarige G. F. K. Kruitwagen uit Sneek verdronken toen hij in zee aan het zwemmen was. De man, leerling van de Hogere Zeevaartschool in Vlissingen, liep stage bij een Rotter dams bedrijf en werkte als leerling werktuigkundige aan boord van de tanker Abida. HILVERSUM. Het kabinet over weegt om de aftrekbaarheid van de hypotheekrente voor de bepaling van het belastbare inkomen te hand haven voor hypotheken beneden de vijf ton. Verder zal bij dit belasting voordeel rekening moeten worden gehouden met het gegeven dat wo ningen in het westen over het alge meen veel duurder zijn dan wonin gen in de rest van het land, zo meent minister Beelaerts van Blokland van volkshuisvesting. BERGAMBACHT. Bij de afgra ving van gedempte sloot in het wa terwingebied in Bergambacht zijn maandagochtend enkele roestige va ten en jerrycans gevonden. De in houd daarvan zal nader worden on derzocht. DEN HAAG. De Hoge Raad is maandag begonnen met de behande ling van de zaak Menten. De 8I-jarige Pieter Nicolaas Menten werd in juli door de bijzondere strafkamer van de rechtbank in Rotterdam veroor deeld tot tien jaar gevangenisstraf en een boete van 100.000 gulden wegens het plegen van oorlogsmisdaden in het toenmalige Poolse Podhorodce. Tegen dit vonnis heeft Menten cassa tie aangetekend. Te koop: Snorbromfiets Batavus, 1 jr. oud. Weinig gebruikt 550. Tel. (01115) 2556. Kettingzagen, zowel elektri sche als benzine, reeds vanaf 189,-. Hub o Karweishop Renesse. 2-pers. elek.deken met 3 jaar garantie bij Rien Kats slechts 99. Alleen donderdag, vrij dag en zaterdag. Donderdag koopavond. St. Domusstraat 82, Zierikzee. Tel. (OHIO) 5065. TV-spel al vanaf 49,-. Rien Kats. Alleen donderdag (ook 's avonds), vrijdag en zater dag, St. Domusstraat 80-82, Zierikzee. Tel. (01110) 5065. Nieuwste brilmonturen, alle prijzen, verrekijkers. Berg mans Brillen, tel. 2029, Zie rikzee, levert aan alle zieken fondsen. Fa. L. Berrevoets en Zn. le vert ook open haardhout in zakken 15 kg, of los gestort. Wevershoek 9, Zie rikzee. Tel. (OHIO) 3211 of 5193. Radiateur Elec. kachel bij Rien Kats. Slechts 89,-. Al len donderdag (ook 's avonds), vrijdag en zaterdag. St. Domusstraat 80-82, Zie rikzee. Tel. (01110) 5065. Appels en peren. J. A. Klom- pe, Dreischor, tel. 01112-386. Dinsdags en donderdags gesloten. Vrieskist 280 1, Ignis. Nu 450. Tel. (01115) 2556. 11. Eric knippert onnozel met de ogen. „Zijn vijanden zijn vele, ik weet het," mompelt hij, „maar zijn vrienden eveneens En een van deze vrienden is de koning der Noren, die ge hier voor u ziet, heer Moch. Ge kunt er van ver zekerd zijn, dat ik Fergus de Stormvogel zal inlichten over de voortreffelijke wijze waarop gij zijn zaken dientDe Piet verbleekt even en staart de Noorman wezenloos aan. „Gij de koning der Noren? Eric de Noor man waarover zo menig verhaal de ronde doet, zelfs in deze afgelegen havenplaats? En en Fergus de Stormvogel, de schrik van de zee uw vriend? Wat is deze Fergus dan voor een schep sel? Een rover of een weldoener? 't Is waar dat hij de zeeweg naar het oosten veilig houdt, dat hij mijn kleine haven en nederzetting be schermt, zij het tegen een fikse vergoeding, maar een piraat is een piraat." Moch's woor den vertolken min of meer Eric's eigen gedach ten maar hij gaat er niet verder op in. „Ge zult aan niemand" zegge wie ik ben," drukt hij de dikke Pictenvorst op het hart, „en voorts kan ik u verzekeren, dat ik u de diensten die ge mij bewijst, ook al doet ge het voor Fergus, rijkelijk zal belonen." Heer Moch wrijft zich buigend in de handen. Wetende wie hij voor heeft, wordt hij iets vertrouwelijker en onopvallend poogt Eric hem uit te horen over zijn betrekkingen met Fergus de Storm vogel. Maar veel meer dan hij al wist, wordt hij niet gewaar. Het is echter wel duidelijk dat Fergus zijn zaakjes hier goed voor elkaar heeft en vermoedelijk over meer helpers beschikt, dan de Noorman kan bevroeden. „Ik sprak u over zijn vijanden," gaat Moch geheimzinnig voort. „Ik heb aanwijzingen dat er lieden zijn, die hem trachten op te sporen. Invloedrijke lieden, die ."Er klinkt een lui de bons op de der en twe Pieten krijgers ver schijnen, die een haveloze, bebloede gestalte met zich meevoeren. Verstijvend van schrik herkent Eric Bolan. „Is Svein hier?" stoot de oude Gotenkrij- ger uit. Svein? Welnee," geeft de Noorman ten antwoord, terwijl een hevige onrust bezit van hem neemt. „Dan is hij ontvoerd. Ontvoerd, door een bende schurkachtige Ieren." Enkele prachtige antieke va zen vanaf 250,-. Alleen woensdag. (01115) 2556. Voor de trimmers: Castelli wielerjacks en lange nauwsluitende wielerbroe- ken. P. v. d. Kassteele wie lersport Noordgouwe. Nieuwe Philips Vidio 1702 1750 met garantie. Tel. (01115) 2556. Z.g.a.n. diepvrieskast 4 la den, Marijnen. Brieven onder nr. 4546 aan het bureau van dit blad. Sloopeend, met goede motor, banden en spatborden. Tel. (01110) 3030, na 18.00 uur. Enkele prachtige antieke kasten vanaf 750 bureau. Alleen woensdag. Tel. (01115) 2556. Slagerij Leen Simmers, St. Domusstr. 26, tel. 2588. 1 kg fijne riblappen 12,98. 300 gr. hacheevlees met zakje krui den 3,75. Woensdag 1 kg ge hakt 7,-. Plastic goten, regenwateraf voeren, rioleringsbuizen met hulpstukken bij Bouwmarkt Zierikzee, Scheepstimmer- dijk 2-4. Tel. (01110) 2033. Vermist Wie heeft zondagmiddag in het Slingerbos een herenhor loge gevonden. Met een zwar te wijzerplaat, goudkleurige •cijfers en wijzers. Schakel bandje zonder sluiting. Wa terproef en vol automatisch. Kleur metaal. Van Lavieren, Regenboogstraat 43, Z.zee. Tel. (01110)4581. i pooooooocx»oooóooooooooóS: Neem eens een PROEFABONNEMENT op de Naam: Adres: Plaats: Ik wil een vrijblijvend proefabonnement van vier weken voor f 4,24 in plaats van f 8,48 Gaarne met blokletters invuilen, uitknippen en in open enveloppe (drukwerk) zenden aan: Administratie ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee (U behoeft geen postzegel te plakken)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 7