L) Kommercieel krakeel in volgepakt „Pleintheater" 6Holtyaii|pde RESTAURATIE VAN GRAVENSTEEN ZAL MOETEN WACHTEN TOT JAAR 1985 Vakantiegangers naar huis met afvalemmers Begroting 1981 Zierikzee STREEKNIEUWS kan alleen worden bezien wat mogelijk is uit de eigen ge meentelijke reserve. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 27 oktober 1980 Nr. 22800 3 BRUINISSE, 25-10. Jawel, in grote getalen waren ze gekomen. Mèt tassen vol rommel, waarin later op de avond allerlei vreemde spullen uit zouden komen: „Ne derland" was een avondje uit. Bijna vijfhonderd vakan tiegangers en een enkele Bruenaar waren vrijdagavond naar het Pleintheater op het terrein van Aquadelta geko men, om „de man van de duizend kado's" met eigen ogen te aanschouwen. Om acht uur in de avond zou het gaan gebeuren. Maar al snel bleek, dat de kwismaster niet zo vlot was, als hij via de t.v. overkwam: een half uur te laat begon de show. Daarvoor had het publiek al kennis kunnen maken met de af valemmers, die rijkelijk uitgedeeld zouden worden. Met het lange wachten was de menigte het duidelijk niet eens en het liet een afkeurend gefluit en boe-geroep horen. Rond half negen doofden de zaal lichten en verscheen het enfant- terrible van de beeldbuis: Willem Ruis in eigen persoon. Hij had er ken nelijk zin in en begon enthousiast er een flinke vaart in te zetten. Of het nu kwam, dat men te lang had moe ten wachten op het „wonder van de weggeefshow", of dat de sfeer tóch iets anders was dan op de t.v.: de vaart kwam er niet in, de hele avond niet. De hele trukendoos werd wa genwijd opengetrokken: het hielp niets. Het was en bleef een tamme be doening. Voor een appel en een ei De eerste die op het (veel te kleine) podium moest komen, was iemand met een appel en een ei. Een run op de podium was het gevolg, maar nie mand bleek die attributen beiden te bezitten. Een Bruse deed een vertwij felde poging, door te zeggen dat het een échte Bruse appel was, maar kon onverrichter zaken het podium verla ten. Ina (men bleek alleen een voor naam te bezitten) had een pakje kauwgom bij zich en dat was goed voor een reis naar een ver land, maar eerst Enfin, Ina ging met een af valemmer naar huis. „Een dame met een hak onder haar schoen, die meer dan 12 centimeter hoog is en een heer met een duimstok". Leen had een duimstok en Sandra de hakken. Na een paar vragen mocht Leen uit eindelijk kiezen: öf het geld, óf het geen achter het gordijn stond. Gouden uien Leen koos het gordijn en ging met een zak uien naar huis. De uien wer den aangeprezen door Pierre van Ostade, alsof ze van goud waren. Dan het spelletje: Zij krijgt was hij niet wil. Eindhovense Hannie ging slepen met een donzen dekbed. „Een man met zwarte nagels". Wim kwam en kreeg een emmer. „Een paar heren met zwarte schoe nen en een gewicht van boven de 90 kilo en een paar dames, die denken dat ze hun gewicht in goud waard zijn": Een run op het toneel! De grap was, dat deze mensen als het „Aquadelta zangensemble" werd voorgesteld en na afloop bedankt werden. Teleurgesteld gingen zij af. Nancy uit Rotterdam verkreeg de eer mee te doen aan het spel „met de Een moment uit de Willem Ruis Show van vrijdagavond in het Plein theater te Bruinisse, waar een aantal deelnemers kunnen kiezen uit drie fraai-ogende dozen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) stalen zenuwen". Zij mocht uit een stapel uitgestalde dozen er één uitha len, waar een reischeque ter waarde van 2.500,— in zat. Natuurlijk koos zij de verkeerde, maar werd getroost met het aanbieden van een zakdoek. Willem bood daar weer een tientje voor en verdween. Eenmaal op haar plaats in de zaal aangekomen, bleek aan die zakdoek een reis naar Mallor- ca vast te zitten, die ze nu niét had! De naam van het reisburo werd in middels vele malen genoemd: en dat was de bedoeling ook. Daarna was het pauze en het leek wel of men dóór op had zitten wach ten en het avond-eten had overgesla gen: de kroketten en bitterbalen vlo gen het frituurvet uit! Wie z'n ellebo gen niet gebruikte kwam eenvoudig niet aan de bak voor een eerzaam kopje koffie. De restaurateur uit de conference van Wim Sonneveld zou er jaloers op geweest zijn. De of ofshow „Iemand die jong van geest en li chaam is." Corry betrad het toneel. .Kreeg wat geld in het vuistje en mocht vervolgens kiezen: öf öf Vertwijfeld riep zij in de rich ting van haar man: „Wat mot ik nou doen Jan?" Ze mocht zelf beslissen van Jan. Ze kreeg een reporters-jasje. „Wie kan een briefje van vijf wis selen." Wie het kon, werd bedankt voor de medewerking, want dat geld had hij nodig voor een volgend spel. Ria en Marja bleken in het bezit van een strippenkaart met 15 zones afgestempeld. Ria viel af (met em mer) en Marja werd de uiteindelijke winnaar van de avond. Na het spel letje één-en-twintigen, ging zij naar huis met: een reis naar Zweden, een schemerlamp, een vrieskist en een foto-toestel. Ze zei: „Stop" en de prij zen waren voor haar. BURGHSLUIS Buitenboord-motor gestolen Onbekenden hebben in het afgelo pen weekend de buitenboordmotor, eigendom van N. B. uit Burgh gesto len. Door de ketting met hangslot door te zagen werd motor van het scheepje verwijderd. Het was een Mercury van 8 pk. Het bootje lag af gemeerd in de haven van Burghsluis. HAAMSTEDE Haas Vrijdagavond laat, omstreeks 22.15 uur reed G. uit Nieuwerkerk a/d IJs- sel, tijdelijk verblijf houdende op de buitenplaats „Schouwen", met zijn Mercedes over de Serooskerkseweg tussen Haamstede en Serooskerke de sloot in. Volgens G. moest hij remmen voor een overstekende haas. Hij remde, ging in de slip en de blauwe auto ver dween van het wegdek in de sloot. De haas verdween met grote snelheid de landerijen in. Takelbedrijf De Jonge uit Zierikzee zette de auto, de slechts licht beschadigd was, weer op de be gane grond. Najaarsprogramma Huisvrouwen Het bestuur van de afd. Wester- schouwen van de Ned. Ver. v. Huis vrouwen heeft voor dit najaar op nieuw een aantrekkelijk programma vastgesteld. Zo is er dinsdag 28 okto ber in de zaal van de Gerefkerk een bontshow georganiseerd door bont kwekerij Van Orden en Wezelenburg te Zierikzee. Aanvang 19.30 uur. Op 11 november houdt de heer J. Lindhout in de Graaf van Haamstede een dia-voorstelling over gemaakte buitenlandse reizen. Aanvang 14.00 uur. Verder maakt de afdeling op 18 no vember een excursie naar het pas vol tooide, geheel vernieuwde pompsta tion „De Blinkert" van de WMZ aan de Adr. v. d. Weijdeweg te Burg. Op 2 december is de Sinterklaasavond vastgesteld en op 16 december volgt de kerstavond. „Hondse" aanrijding Zondagochtend, omstreeks 10.00 uur werd een hond, loslopend op de Kloosterweg alhier aangereden door een auto, bestuurd door C. B. De auto werd licht beschadigd terwijl de hond met de staart tussen de poten verdween. In verband met de aange richte schade zou C. B. graag in kon- takt komen met de eigenaar van de hond. RENESSE Kollekte De kollekte ten bate van geestelijk gehandicapten bracht in Renesse 822,53 op. Ouderavond ,,'t Staepel'of" Woensdagavond houdt de openbare Advertentie Elk topmerk in de mode heeft I haar eigen stijl en aksenten. Daarom hebben wij zoveel verschillende topmerken in huis. Dam 19 Zierikzee Tel. 01110 - 2816 Nu ook voor hoeden en shawls. J lagere school ,,'t Staepel'of" een ou deravond. De ayond zal worden geo pend met een optreden van het schoolorkest „De Schooleksters". Sekretarise A. J. Padoms zal het jaarverslag voorlezen en de penning- meesteresse, mevrouw W. Vetoom- Bienefelt, zal een financieel verslag uitbrengen. Uit de ouderkommissie zijn mevrouw W. Verboom en de heer Joh. Janse aftredend. Laatstgenoem de is niet herkiesbaar. Na de pauze zal worden gediskussieerd over „minder prettige gebeurtenissen". Voor tijd: zie agenda. KERKWERVE In memoriam A. Lemsom Na een rouwdienst in het vereni gingsgebouw aan de Beatrixstraat, vindt morgen (dinsdag), de begrafe nis plaats, van de vorige week over leden A. Lemsom (52) in leven eige naar van de bekende autorijschool. De basis van het bedrijf werd ge legd na de ramp van '53 toen hij be gon met het verhuur van personenau to's. Later werden er rijlessen gege ven. Een niet te tellen aantal mensen heeft begeleid naar het rij-examen. Ook bracht hij vele bruidsparen naar de plaats van hun bestemming met zijn overbekende, zelf gereviseerde, A-Ford. Bovendien was Anton Lemsom ve le jaren voorzitter van de Oranjeve reniging en ging hij als voorzitter van de „Rijtoer Bejaarden" jaarlijks mee op reis met Kerkwerve's oudsten. Hij zal, vooral door zijn altijd op gewekte karakter en zijn grote ge voel voor humor, zeker een lege plaats achterlaten, niet alleen in Kerkwerve maar in de gehele regio. DREISCHOR Mooi sukses voor „Crescendo" Zaterdag j.l. werd in de koncert- en gehoorzaal te Middelburg het Natio naal Federatief Muziekkokours ge houden onder de dertien deelnemen de korpsen bevond zich ook de mu ziekvereniging „Crescendo" uit Dreischor. Het korps o.Lv. de heer A. L. van Wallenburg en uitkomend in de 2e af deling fanfare, speelde als verplicht werk de ouverture: „Michiel Adri- aenszoon" van G. Boedijn en als keu zenummer: „The young in heart" van E. Ball/Ham. De uitvoering van beide stukken werd gehonoreerd met 144 punten, zodat met een totaal van 288 punten een eerste prijs werd behaald. Een fraai resultaat, waarmee de muzi kanten vanuit de Zeeuwse hoofdstad huiswaarts keerden. De jury bestond uit de heren Claes- sens, Laro en Van Yperen. DUIVELAND Eerste steen kleuterschool Burgemeester J. van Bommel van Duiveland, zal op dinsdag 4 novem ber de eerste steen leggen voor de bouw van het schoolgebouw voor openbaar kleuter- en lager onderwijs aan de Haneweg te Ouwerkerk. Na de steenlegging vindt een samen komst plaats in het Dorpshuis aan de Ouwerkerkse Ring. OOSTERLAND Film- en dia-vertoning Uitgaande van het bestuur van de plaatselijke Oranjevereniging zal op vrijdag 31 oktober a.s. een film- en dia-avond plaats vinden in het dorps huis „Oosterhof". Vertoond zullen worden filmopna men uit Oud-Oosterland 1966. Velen zullen zich herinneren dat er toenter tijd door de Blindenbond op vele plaatsen dorpsfilms zijn opgenomen, waarop men tal van oud-dorpsgeno ten kan zien die helaas inmiddels nu zijn overleden. Verder allerlei dorps- figuren uit die tijd, klederdrachten e.d. De gemeente heeft deze histori sche rolprent kunnen kopen. De toe gang is gratis. SCHIPHOL. Nederland en Bots wana zitten op één lijn wat betreft de noodzaak van de ekonomische ont wikkeling van de zwarte Afrikaanse staten rond Zuid-Afrika, om zodoen de deze landen veel minder afhanke- lij te doen worden van Zuid-Afrika. DEN HAAG. De door de VN-as- semblee met grote meerderheid aan vaarde resolutie waarin onmiddellij ke terugtrekking van de Vietnamese troepen uit Cambodja wordt geëist is mede ingediend door Nederland. ZIERIKZEE, oktober. Blijkens de toelichting- op de Begroting 1981 van de gemeente Zierikzee, heeft t.a.v. het monumentenbezit het kollege van b. en w. voor het begrotingsjaar, voorrang aan de restauratie van het Gra vensteen. Het zal echter niet zover komen. Een bedrag van 550.000,is begroot, maar eerst in 1985 kan er rijkssubsidie beschikbaar zijn voor dit projekt. In 1981 Pierre van Ostade kondigde op de bekende manier de te winnen prijzen aan. Deze dame ging met een afvalemmer naar huis. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Afscheid bij Provincie Tijdens een receptie op vrijdag 31 oktober in de statenzaal te Middel burg, zal de provincie afscheid ne men van de heer A. Meulbroek, hoofd van het bureau provinciale financiën en waarnemend chef van de afdeling financiën van de provinciale griffie. ZIERIKZEE Bijeenkomst „Wees een Zegen" Donderdag 30 oktober komt de Hervormde vrouwengroep „Wees een Zegen" weer bijeen in het Her vormd Verenigingsgebouw. Voor tijd: zie agenda. C.D.A.-Vrouwenberaad Op dinsdag 28 oktober wordt weer een huiskamergesprek georgani seerd door het C.D.A.- Vrouwenberaad Zierikzee. Dit seizoen staat o.a. het onder werp „Energie" centraal. Het mid- daggesprek vindt plaats bij me vrouw L. Nederhoed-Zijlstra, Straal- weg 2. Voor tijd: zie agenda. Geen voorrang Zaterdagmorgen, te 10.15 uur had op de hoek Scheldestraat-Keeten- straat een aanrijding plaats tussen twee auto's. A. v. d. W. uit Zierikzee verleende geen voorrang aan de voor hem van rechts komende J. v. W., eveneens uit Zierikzee. Er ontstond materiële schade. Kroonlampen De aktie t.b.v. de aanschaf van kroonlampen voor de Gasthuiskerk, heeft tot nu toe ongeveer 25.000,— opgebracht (Kerkbode). Voor de komende jaren zijn richtinggevend: de struktuurschets voor de bin nenstad; de struktuurschets voor het gebied buiten de binnenstad; het (gedeel telijk goedgekeurde) bestemmingsplan Buitengebied en de nota ontwikke lingsmogelijkheden voor de Oosterschelde. Een aantal bestemmingsplannen staat op stapel. Nog dit jaar zal het vooroverleg een aanvang nemen over het bestem mingsplan .Binnenstad-Zuidwest het plan kan in 1981 aan de raad wor den voorgelegd. Een nieuwe bestem mingsplan „Kaaskenswater" is no dig i.v.m. ingediende bezwaarschrif ten en de mogelijke bouw van een nieuw verpleeghuis in de buurt van het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. „Malta" Het "ontwerp-plan Bestem mingsplan „Malta" is gereed en kan in 1981 worden aangeboden. Het plan biedt o.m. mogelijkheden voor het inrichten van een aantal straten als woonerf. Hierover dient nog kontakt gelegd met de bewoners. Enig uitstel moet nog verwacht t.a.v. het bestemmingsplan „Poor tambacht VIII", zulks in verband met plannen van de Woningbouwver eniging „Beter Wonen" om een kom- plex woningen met zonnekollektoren in dit gebied te bouwen. Een bestemmingsplan „Poortam- bacht IX" is in voorbereiding. Het omvat het gebied ten zuidwesten van de bungalowwijk in Poortambacht. Het plan zal ruimte bieden voor plm. 300 woningen. „Sportpark" Een bestemmingsplan is verder in voorbereiding voor het „Sportpark". Het betreft het gebied tussen de Lan ge Blokweg en de Oudeweg t.b.v. de aanleg van een nieuwe sportvelden- komplex. Het vooroverleg kan - naar verwachting - begin 1981 worden af gerond. Het plan zal daarna zo spoe dig mogelijk worden voorgelegd ter vaststelling. Dienst Gemeentewerken De onderhoudskosten van de Dienst Gemeentewerken belopen ge raamd in 1981: 894.735,—voor 1980 was de raming 819.605,—; een ver schil dus van 75.130,—. Hoewel het kollege van b. en w. van Zierikzee in de vorige nota van aanbieding van de gemeentebegro ting hebben bericht, dat uitbreiding van het voetgangersgebied het over wegen waard zou zijn, heeft het besloten hieraan tijdens het toe ristenseizoen 1980 nog geen uitvoe ring te geven. 15 mei Wel heeft het kollege het tijdstip van ingang van het voetgangersge bied vastgesteld en wel op 15 mei in plaats van 1 juni, dit in verband met het steeds „uitdijende" toeristensei zoen. Omdat de totale afsluiting van het stadscentrum niet mogelijk is ge durende een korte of langere periode in verband met het bezoekend en be dienend verkeer heeft men naar een andere oplossing gezocht. In samenwerking met de rijkspoli tie werd besloten bij wijze van proef gedurende de eerste toeristendag de totale binnenstad voor verkeer af te sluiten. Bedienend verkeer Deze proef noemt het kollege volle dig geslaagd. Voor het bedienend verkeer bestond de mogelijkheid het centrum te bereiken vóór 10.00 uur 's morgens. De afsluiting vond plaats van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur, door middel van drang hekken. Deze wijze van afsluiten, dient naar de mening van b. en w. de ko mende jaren wederom toegepast te worden. Een uitbreiding van de parkeerter reinen Mosselboomgaard en West- brug zal in de toekomst nodig zijn. Openbaar vervoer Wat het openbaar vervoer betreft, wordt melding gemaakt, dat per 1 mei 1980 de wijk Poortambacht in de route is opgenomen. Vanuit deze wijk heeft men nu een direkte ver binding met Goes en Rotterdam. De aanleg van een fietspad langs de Laan van St. Hilaire vanaf de Schel- destraat tot de Nieuwe Kooiweg, dient volgens het kollege spoedig te worden gerealiseerd, mede met het oog op het te verwachten massale fietsverkeer van de scholieren van en naar de volgend jaar gereedkomende nieuwbouw van de rijksscholenge meenschap. In het „meerjarenperspektief 1981- 1984" werd rekening gehouden met het beschikbaar stellen door de raad van een krediet voor de aanleg van dat fietspad. V erkeerslichten Het kollege toont zich verheugd over het feit, dat op de splitsing Laan van St. Hilaire-Nieuwe Kooiweg door het provinciaal bestuur een ver keerslichten-installatie is aange bracht. Vooral tijdens de zomer maanden worden hiermee gevaarlij ke situaties voorkomen. Ook de verbetering van het ver keersplein in de Rijksweg 18 heeft de aandacht van het kollege. Rijkswa terstaat heeft hiervoor reeds een plan ontwikkeld. Rijkswaterstaat heeft ook plannen om de splitsing Rijksweg 18-Weg naar de Val aan te passen. Als dit plan gerealiseerd is, zullen er in de onmiddellijke omgeving van de ge meente drie verkeerslichteninstalla ties zijn geplaatst. Het kollege vindt, dat hiermee een belangrijke bijdrage wordt geleverd aan de verhoging van de verkeersvei ligheid.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 3