NOG GEEN KONINKLIJKE GOEDKEURING VOOR GEWENSTE „OPKLASSIFIKATIE" Fusie-overeenkomst „De Bevelanden" en Zweedse Rode Kruis-ziekenhuis Droptiek „De Passage" L£LlO DE ZIERIKZEESCHE COURANT Ondertekening- op 17 november Idiële intentie Rode Kruis blijft Gemeenschappelijk protest tegen verlaging jeugdlonen tuincentrum VAN HOUDT noordgouwe 01112-707-575 Zierikzeese begroting 1981 T£6h PE 0 ur 1 pakje roomboter f 1,98 Menten komt niet vrij ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 23 oktober 1980 137ste jaargang Nr. 22798 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij vfh Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee. Postbus 1. 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 27,50, per jaar f 103,50. Losse nummers 55 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 38 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 4,84. Vraagt onze contractprijzen! De adver tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. In dit nummer: Nog geen centraal archief in Meelstraat ZIERIKZEE, 22-10. In andere kaders (en artikelen) is de be-oogde en naar verwacht mag worden, komende fu sering tussen het ziekenhuis „De Bevelanden" te Goes en het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis reeds uitvoerig ter sprake geweest. Op een woensdag te Goes gehouden perskonferentie zijn ter zake nog eens duidelijk de punt jes op de ,,i" gezet. Als belangrijkste nieuws in het on- derwerpelijk kader, werd medegedeeld dat op maandag 17 november a.s. de fusie-overeenkomst tussen de twee ziekenhuizen zal worden getekend. Belangrijkste woordvoerder ter konferentie was de voorzitter van het dage lijks bestuur van de Stichting Streekziekenhuis „De Bevelanden" te Goes, de heer M. Loeve. Woordvoerder voor het Rode Kruis Ziekenhuis te Zierikzee, was de voorzitter van het dagelijks bestuur, burgemeester Th. H. de Meester. Als inleiding op de feitelijke, mo- mentelijke situatie, werden de tot dusver gehouden fusiebesprekingen in herinnering gebracht en verwezen naar een onderzoek ingesteld door het Amsterdamse Adviesburo Van de Bunt. Reeds in april werd een z.g.n. Begeleidingskommissie ingesteld, met als doel het proces van de fuse ring te sturen. Negen werkgroepen werden verder ingesteld, die ieder op eigen speci fiek terrein, een brokstuk van de ver eiste planning voor hun rekening ne men. Die planning richt zich op het Advertentie fles 0,7 liter beantwoorden van de vraag hoe het ziekenhuisbestuur nieuwe stijl er uit zal zien, t.w. de topstruktuur, de per- soneelsstruktuur (medische funkties), de civiel-technische struk- tuur en de ondernemingsraad van het ziekenhuis, dat op twee lokaties (Goes en Zierikzee), na de fusering zal worden geëxploiteerd. Provinciaal bestuur Wat betreft de organieke achter grond, werd gestipuleerd dat het ont werpen van een provinciaal zieken huisplan behoort tot de taak van het provinciaal bestuur. Begin 1980 reeds werd een regio-advies „Zieken huissituatie Zeeland" door het pro vinciaal bestuur aangeboden aan de staatssekretaris van volksgezond heid. Kern van het provinciaal zie kenhuisplan was - als bekend - dat „De Bevelanden" en het Rode Kruis Ziekenhuis samen gaan. In de optiek van het provinciaal bestuur betekent samengaan (fuse ring), dat er één ziekenhuisorganisa tie komt, met één bestuur, één direk- tie, één medische staf, één verpleeg kundige staf en één ondernemings raad. Aan de genoemde fusie-onderteke ning op 17 november, is voorafge gaan een tweetal interim-rapporta ges en een gemeenschappelijke ver gadering ten stadhuize van Zierik zee, waarop het dagelijks bestuur van het Zweedse Rode Kruis Zieken huis en het dagelijks bestuur van de Stichting Streekziekenhuis „De Be velanden" te Goes elkaar vonden in het besluit tot ondertekening van de fusie-overeenkomst Advies-aanvraag Een adviesaanvraag werd gezon den aan de ondernemingsraad van het ziekenhuis „De Bevelanden" en het Georganiseerd Overleg van het Rode Kruis Ziekenhuis. Naar ver wacht wordt zal zowel de onderne mingsraad als het G.O. een positief advies uitbrengen. De te treffen rege lingen betreffen de financiële konse- kwenties van de fusering en de rechtspositie van het personeel der beide ziekenhuizen. Op het punt van de verpleegtarieven moet nog verder worden gestudeerd. In de huidige tussenfase is inmid- (Vervolg pag. 5) Advertentie UTRECHT, 22-10. Hoe kun je als zelfstandig mens rondkomen van een loon van 932 gulden bruto per maand. Dat is de vraag waar een werkende jongere van achttien jaar over enkele maanden voor komt te staan als de nlannen van het kabinet om fors te snijden in de jeugdlonen doorgaan. Al heeft iemand van achttien jaar naar de mening van regering en par lement de volwassen leeftijd bereikt - waardoor hij of zij aanspraak kan maken op eigen huisvesting en derge lijke - geld om van deze verworven heden gebruik te kunnen maken blijft er steeds minder over. Want er hangen nog steeds geen speciale prijskaartjes voor jongeren aan de KERKWERVE. Dinsdag vermaakte de jeugd van Kerkwerve zich uitste kend in het Verenigingsgebouw, waar de Werkgroep Jeugdaktivitei- ten een dag van de herfstvakantie be nutte om de dorpskinderen een paar prettige uurtjes te bezorgen. De foto toont de jongsten, voor wie de och tenduren waren gereserveerd. (Zie ook elders in dit nummer). (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, oktober. In de begroting 1981 van de ge meente Zierikzee, wordt aandacht besteed aan de z.g.n. opklassifikatie van de gemeente met het oog op de bezol diging van een aantal gemeentelijke funkties. Reeds in 1972 werd begonnen aan deze gewenste verandering, zo dat al sprake is van de „tiende aflevering van deze story". spullen in de winkel, terwijl hun koopkracht wel met enkele tiental len procenten omlaag moet. Het parlement Om een dergelijke verlaging te voorkomen hebben elf jongerenorga nisaties de koppen bij elkaar gesto ken. De organisaties, variërend van de KWJ en de VVDM tot de CDA-jon- geren en de „in principe solidaire" WD-jongeren, willen door allerlei akties een krachtig protest laten ho ren tegen de kabinetsplannen. De or ganisaties hopen dat het parlement de plannen bij de behandeling in de Kamer over enige tijd zal afwijzen. ZIERIKZEE. In het „Meerjaren- perspektief' van de gemeente Zie rikzee staat aangekondigd dat in de toekomst de Vismarkt onderhanden zal worden genomen. Het betreft een historische reatauratie van delen van de Vismarkt en één der woningen ter plekke. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. Het vee van de buurman heeft altijd grotere uiers. Er is evenwel - zo blijkt - ondanks nieuwe besprekingen geen koninklijke goedkeuring gekomen op het toenmalig besluit van G.S. van Zeeland tot inde ling van Zierikzee in de klasse van 12.001-14.000 inwoners. Op de begroting 1981 is opnieuw een reserve opgenomen van aar. de bijzondere klassifikatie verbonden lasten. Relevant in dit verband is het onderzek van een werkgroep enkele jaren na de tweede wereldoorlog t.b.v. de salariëring van het gemeen- tepersoneel, dat richtlijnen instelde voor de indeling van de gemeente in groepen, afhankelijk van het inwo nertal. De bedoeling was de bestaande in deling in groepen, in het belang van de kleine gemeenten, te doorbreken. De werkgroep is van mening dat de beloning in het kader van de kleine gemeenten achter is gebleven bij die in grotere gemeenten. Aanbevolen wordt een dusdanige indeling dat een groep ontstaat van 8001 tot en met 14.000. In het „Meerjarenperspektief 1981- 1984" zijn geen uitgaven voor perso neelsuitbreiding bij gemeentewer ken en sekretarie geraamd; wel voor het in de regio aantrekken van een kracht voor het welzijnswerk. Huisvesting Ter uitbreiding van de huisvesting van het ambtelijk apparaat, is ge dacht aan het aan het stadhuis gren zende pand Meelstraat 4-6. Het pand is thans verhuurd (door de gemeente) aan de Intergemeentelijke Sociale Dienst, maar zal vrij komen als het pand van de rijksbelastingdienst aan de Oude Haven (zz) beschikbaar is. Domeinen is bericht dat in principe voor dit gebouw belangstelling bestaat voor huisvesting van de I.S.D. In de begroting is een voorberei dingskrediet opgenomen; in het Meerjarenperspektief een bedrag voor de uitvoering van een besluit. Aan de orde in de begroting verder de regionalisatie van de brandweer, waarmee in het „Meerjarenperspek tief" rekening is gehouden. De votering heeft te maken met aanschaf c.q. modernisering van verbindings- en alarmeringsappara- tuur (mobilifoons, portofoons en pie pers). (vervolg pagina 4) GENEVE. Van de ongeveer tien miljoen vluchtelingen op de wereld zijn er vijf miljoen kinderen of jonge ren op leerplichtige leeftijd. Zij heb ben bijzondere en op hun situatie toe gespitste steun nodig. Advertentie jmaximaal 3 pakjes per klant SUPERMARKT DE VLIEGER SLAGERIJ STOUTEN DEN HAAG, 22-10. Pieter Menten blijft in hechtenis. De president van de Haagse rechtbank, mr. J. H. Blaauw, heeft woensdag het verzoek van Menten hem in vrijheid te stellen afgewezen. Menten spande 15 oktober een kort geding aan tegen de Staat der Neder landen, waarin hij onmiddellijke in vrijheidstelling eiste uit het gevan genisziekenhuis in Scheveningen. Volgens de raadsman van Menten, mr. Van Heijningen, berust de gevan genhouding van zijn 81-jarige kliënt op een onbevoegd gegeven bevel. De Rotterdamse rechtbank veroordeel de de Blaricummer dit jaar tot tien jaar gevangenisstraf wegens oor logsmisdaden. Verwachting tot vrijdagavond: Enkele buien Veel bewolking en enkele buien; mi nimumtemperatuur ongeveer 8, mid- dagtemperatuur omstreeks 12 gra den; matige tot krachtige wind uit zuidwest tot west. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 1 tot 5. Min.-temperaturen: omstreeks 7 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 11 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 24 okt. Zon op 7.18, onder 17.25 Maan op 18.21, onder 7.40 Volle Maan: 23 okt.: (21.52) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 24 okt. 3.18 15.05 8.42 21.06 Springtij: 26 oktober HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 23-10. Het K.N.M.I. deelt mede: In de nacht van woensdag op donderdag was de minimumtempe ratuur in ons land ongeveer 11 gra den, wat tamelijk hoog genoemd mag worden. De nachtelijke afkoeling werd dan ook belemmerd door een dik wolkendek, waaruit enkele mil limeters regen viel. Dit regengebied werd gevolgd door opklaringen, die donderdagmorgen het westen van het land bereikt hadden. Aanzienlijk kouder was het in Noorwegen en Zweden, waar 's nachts hier en daar strenge vorst voorkwam met tempe raturen van min 10 graden en lager, terwijl overdag het kwik in het alge meen maar een paar graden boven nul kwam. Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 1