MEERJARENPERSPECTIEF ('81 T/M '84) BIJ „BEGROTINGS STUKKEN" Gemeente Zierikzee S.V. „Kwiek" vierde zilveren jubileum STREEKNIEllWS MARIANNE PARIS Tlolty" fijode Bijeenkomst te Kerkwerve Cebeco-Handelsraad nam afscheid van „smid" C. H. Kesteloo Eerste deel van 10 dr. L. de Jong Ouderavond Noordwelle O.L.S. verwacht iets van samenwerkingsprojekt met andere scholen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 20 oktober 1980 Nr. 22796 3 ZIERIKZEE, oktober. In het Meerjarenperspektief worden de bedragen geraamd voor de stedebouwkundi- ge maatregelen. Van 1981 t/m 1984, zijn de ramingen als volgt: f 145.000, f 150.000, f 150.000 en (1984) eveneensf 150.000. Een voorbereidingskrediet zal nodig zijn voor de verbouw van Meelstraat 4-6. Voorzien is in de uitvoering van de verbouw van Meelstraat 4-6. In deze pan den is thans de Intergemeentelijke Sociale Dienst gehuisvest. Mogelijk wordt deze dienst verplaatst naar het in de toekomst vrijkomende genouw van de rijksbelastingen aan de Oude Haven. De panden Meelstraat 4-6 komen dan vrij voor uitbreiding van de gemeentesekretarie. ZIERIKZEE, oktober. Be halve de gemeentebegroting 1981 en de Memorie van Toe lichting, verscheen in het ka der van de jaar stukken" ook het Meerjarenperspektief 1981 t/m 1984". Geeft de begro ting richtlijnen voor één jaar, met de daaraan verbonden fi nanciële konsekwenties, het Meerjarenperspektief bedrijft gemeentelijke futorologie. Éen voorbereidingskrediet is eve neens noodzakelijk voor de huis vesting van de gemeentesekretarie in de panden hoek Verrenieuwstraat- Maarstraat. Voor respektievelijk de eerste en tweede fase van de totale uitbreiding zijn bedragen geraamd van f 350.000 en f 400.000. Automatisering Een heel andere zaak, die geld gaat vragen is de automatisering; vervan ging wordt nodig van de z.g.n. office- computer voor de afdeling financiën, waarvoor f 60.000 wordt gevraagd. Verder valt te verwachten een verde re automatisering van de bevolkings- (Vervolg van pag. 1) Verder haakte zij nog in op het on langs verschenen rapport- van ■de-' V.N.G., waarin werd .onderzocht- in hoeverre Bruinisse een sporthal bé-1 hoeft. Zij knoopte daar het verzoek- aan vast, gericht tot de aanwezige ge meentebestuursleden om toch vooral een bevredigende oplossing te zoe ken. Tot slot van haar speech nodigde zij allen uit voor de zaterdag te hou den jubileum-uitvoering, in dezelfde zaal en gaf het woord aan burge meester T. C. Hekman. Burgemeester Hekman begon zijn rede, met te zeggen dat men in Brui nisse al erg ver was met de emancipa tie. „Want", zo zei hij, ,,ik ben nog nooit een vrouw als voorzitter van een sportvereniging tegengekomen". Hij vond er alle reden toe, om een feestje te bouwen bij het bereiken van deze mijlpaal en vond het be langrijk dat Kwiek is blijven bestaan, ook. al was het begin een- vouding geweest. Overigens sprak hij uit enige ervaring, want hij ver telde, dat hij zelf jarenlang voorzit ter geweest was van een gymnastiek vereniging, welke tak van sport hem nog steeds na aan het hart ligt. Reuze zwaai Voorts sprak hij van een grote toe valligheid, dat hij met een huidig lid van Kwiek zelfs in één vereniging had gezeten. ,,Ik heb zelfs nog les ge had van de heer Kosters, die toen ge probeerd heeft mij prestaties op te vijzelen. Maar, om in sporttermen te blijven: ,,de reuze zwaai" heb ik nooit bereikt". Ook ging de heer Hekman nog in op het verleden: hij had bijzonder ge noten van het gepresteerde door Kwiek, tijdens het voorprogramma van Taptoe Bru '80 en noemde die show „van hoge kwaliteit". Hij hoopte dat het bestuur „met de zelfde geest als 25 jaar geleden be zield zal blijven om een verantwoor de ontspanning te blijven bieden". Tot slot had hij goed begrepen, dat de vereniging wel wat geld kon ge bruiken. Hij had daartoe eens goed in de gemeentekas gegraaid (beheerd door een Kwiek-lid) en nog wat „grijpstuivers" gevonden. Deze wer den via de bekende enveloppe aan de voorzitter overhandigd, mèt de ge lukwensen van B. en W. Feestgedruis Aangezien er verder geen sprekers rheer op het lijstje stonden, bedankte Els Munter de burgemeester voor de lovende woorden en de enveloppe. Daarna kon het feestgedruis begin nen, maar niet voordat zij nogmaals op de verloting van'zaterdag had ge wezen, waarvoor de prijzen door de Bruse winkeliers beschikbaar waren gesteld. Tevens maakte,zij van de ge legenheid gebruik om de firma de Schelde te bedanken die allerlei ma teriaal voor de jubileumuitvoering gratis beschikbaar had gesteld, waar onder de turnvloer. Hoog tijd voor „de blonde jongens niet de witte kraag", het schuimend 3at, dat rijkelijk geserveerd werd. •nder het genot van een hapje en een drankje en de klanken van het „Del ta Duo" werd er een gezellige feesta vond .van gemaakt. administratie (4e fase), waarvoor f 30.000 wordt gevraagd. Een in fasen uit te voeren uitbrei ding en restauratie van het stadhuis- komplex is in het Meerjarenperspek tief opgenomen. De eerste twee fasen vergen een bedrag van f 1 miljoen elk; de derde fase f 1.700.000; totale kostenraming panden 11 t/m 19 en Paternosterstraat 1 geeft een bedrag aan van f 3.700.000. In het kader van de voorlichting is gedacht aan een diapresentatie van Zierikzee inklusief apparatuur (ra mingsbedrag f 22.000). Brandweer Een financieringsbedrag (f 20.000) wordt nodig voor regionalisatie van de brandweer. Idem voor de bouw van een bergschuur bij de woning Re genboogstraat. Verder: aanschaf mo bilofoons, portofoons, piepers voor respektievelijke bedragen vap f 12.500, f 17.000 en f 54.000. In een drietal fasen wordt de openbare ver lichting in de binnenstad en in Malta I aangepast en uitgebreid (3x f 35.000). De verkeerslichteninstalla tie Westbrug-Laan van St. Hilaire, vordert f 50.000. Nog niet te ramen zijn de meerjarenkosten ter bestrij ding van geluidshinder en andere voor het milieu nadelige effekten. Huisvesting bejaarden Het Meerjarenperspektief voorziet in de aankoop van een terrein aan de Hoge Molenstraat Voor huisvesting bejaarden. Het nadelig exploitatie saldo van dit terrein is globaal bere kend op rond 825.000,-. Er zijn reeds afschrijvingen op de aankoop- kosten van het pand Hoge Mo lenstraat 17 en een aangekocht pak huis aan de Baden Powell-weg, zodat een nadelig saldo resteert van rond de 500.000,-. Idem is voorzien in aankoop en ver plaatsing van het bedrijf Groenleer en de kosten van bouwrijp maken. Rekening houdend met een maxi male rijkssubsidie (50%), bedragen de kosten van aankoop etc. 1.075.000,-. Indien dit terrein wordt bestemd voor woningbouw, zal het nadelige exploitatiesaldo uiteinde lijk rond de 1 miljoen bedragen. De bijdrage in de exploitatiekosten van het bestemmingsplan Poortambacht V I zijn geraamd op 167.000,-. Dijk en beplanting Het M.P. vernoemt verder de aan leg van een dijk met waterloop en be planting op de westelijke grens van Poortambacht 540.000); het nade lig exploitatiesaldo van het bestem mingsplan Havenkwartier is ge raamd op 750.000. Aan deze reserve wordt jaarlijks rente toegevoegd; op het dan nog resterende bedrag wordt reeds gedurende enkele jaren 5.000,- per jaar ten laste van de ge wone dienst afgeschreven. Werk of stank op Tholen Het verzet tegen de plannen van b. en w. van Tholen, om toestemming te geven aan het Limburgse Compost- bedrijf C.N.C. zich op Tholen te vesti gen neemt toe. B. en w. mikken daarbij op de 200 arbeidsplaatsen, die het bedrijf in de toekomst op Tholen nodig zouden hebben en willen daarbij de stank, die het bedrijf eventueel zou mee brengen voor lief nemen, of liever, er wordt ontkend, dat de stank, de woonkernen zou bereiken. De aktievoerders, tegen de vesti ging, hebben een groot aantal affi ches aangeplakt, voornamelijk in de woonkernen, Oud-Vossemeer en Tho len, waarin zij onverbloemd blijk ge ven, de komst van het bedrijf te wil len verhinderen. Jachthaven Breskens B. en w. van de gemeente Oostburg overwegen, het aanbod aan te nemen van een niet nader genoemde beleg gingsmaatschappij, om de jachtha ven te Breskens, van momenteel 500 Verbetering van wegen en straten in het plan Havenkwartier, vordert 131.000 en de verwerving van gron den, t.b.v. de realisering van bestem mingsplannen 250.000,-. Voor reha bilitatie van woningen is 337.500,- geraamd. ligplaatsen te kopen. De beleg gingsmaatschappij wil de jachthaven, later uitbreiden tot plm. 1000 lig plaatsen. Men wil hierover een prin cipe uitspraak van de gemeenteraad. De aanleg van de haven heeft plm. 4 miljoen gulden gekost. MIDDELBURG Zeeuwse bibliotheekraad Verschenen is het verslag van de vergadering van de Zeeuwse Biblio theekraad te Middelburg, die gehou den is op 16 september jongstleden. Na opening en mededelingen door de voorzitter, werden de ingekomen stukken behandeld, evenals het ver slag van de vorige vergadering. Daarna kwam aan de orde de Proce dure vaststelling provinciaal Biblio theekplan 1983-1985 met daarbij het voorstel Kriteria voor aanwijzing nieuwe vestigingen. De voorzitter was van mening, dat het voorlopig standpunt van de raad aan de ge meenten bekend gemaakt dient te worden. Mevrouw Van Hoorn vroeg, waarom alléén wordt uitgegaan van het inwonertal en de uitleencijfers en niet tevens de geografische ligging daarbij wordt betrokken. Vervol gens vroeg zij de raad nog voor 1 ja nuari de plannen te voltooien. De voorzitter stelde vervolgens het kri- terium 2000 of 3600 inwoners aan de orde en toonde zich een voorstander van een inwonertal van 2000. Ook de nieuwe bibliobusvoorzie ningen kwamen tijdens de vergade ring aan de orde. ZIERIKZEE Aanrijding Op de hoek Balie-Kerkhof verleen de M. F.-K. die met haar auto zater dagavond te 19.50 uur vanaf de Balie kwam, zou geen voorrang verleend hebben aan de voor haar van rechts naderende J. T. uit Zierikzee. Er ont stond schade aan beide voertuigen. Baldadigheid Zondagnacht, omstreeks 00.02 uur hebben twee aangeschoten jongelui, afkomstig van een in de1 haven lig gend jacht, een aantal tafels en stoe len, eigendom van restaurant Mariti me, in de haven gegooid. De eige naar, W. alarmeerde direkt de politie die zeer snel ter plaatse was en een achtervolging instelde waarbij het hen gelukte een zekere O. W. uit Rot terdam als een der daders aan te hou den. Naar de andere persoon wordt nog gezocht. Mosselkotter verlengd De mosselkotter ZZ 6 „Nooit Ge dacht", van de Gebroeders Kouijzer te Zierikzee, is op de werf Vooruit te Zaandam met Vh meter verlengd en meet nu bijna 29 meter. Het schip is uitgerust met een 220 pk Mercedes Benz motor. WESTERSCHOUWEN Afd. Ned. Vereniging van Huisvrouwen De afdeling van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen houdt op dinsdag 21 oktober een koffie-och- tend. Op 28 oktober wordt in de zaal van de Gereformeerde Kerk een bontshow gehouden. BROUWERSHAVEN Ouderavond Peuterspeelzaal De Stichting Peuterspeelzaal, houdt een Ouderavond op woensdag 5 november in de speelzaal „De Blok kendoos" aan de Haven (zz). BRUINISSE Rampspoed voor Goereese kotter De enige Bruse Noordzeekotter de Wolfer Franke, Bru 12 van de firma Van Kooten, Jumelet-Otte heeft vori ge week goed werk gedaan, door zijn kollega, de Noordzeekotter GO 43 (ex GO 7) Johanna van de firma P. Vlieland van de ondergang te redden. De Johanna kreeg vissend ten noordoosten van Lowestoft op de Noordzee motorpech en de motor was niet meer aan het draaien te krijgen. Het schip werd opgepikt door de in de buurt vissende Bru 12 die het schip naar de thuishaven sleepte. Advertentie l I Elk topmerk in de mode heeft haar eigen stijl en aksenten. Daarom hebben wij zoveel verschillende topmerken in huis. I Dam 19 Zierikzee Tel. 01110-2816 Nu ook voor hoeden en shawls. Maar, gekomen voor het Goereese Gat, brak de sleeptros, waardoor de Bru 12, opnieuw snel moest ingrij pen om het schip voor stranding te behoeden. Nog een derde ongeluk wachtte de Johanna, toen in de haven aangeko men, ook de hulpmotor het begaf. Het schip is bij Maaskant B.V. in Stellendam in reparatie. Bejaardenreis Vorige week maakte de bejaarden- soos hun najaars-reis, die ditmaal naar Rhenen voerde. De reis stond onder leiding van mevrouw IJzelen- berg-Olree en werd met 50 personen ondernomen. Na een welkomstwoord van de chauffeur, sprak mevrouw IJzelen- berg de passagiers in dichtvorm toe. Schoonhoven was de plaats waar de koffie werd gebruikt en in Rhenen werd de inwendige mens versterkt. Het beestenspul van Ouwehands Dierenpark was de moeite van het bezichtigen waard, waarna de teru greis werd aanvaard. Aan het einde van de reis werden dankwoorden gesproken. Vermeld dient nog te worden, dat in de bus wel drie maal getrakteerd werd: me vrouw Bal-v. d. Bijl, die zelf niet mee kon, had zelfgebakken babbelaars meegegeven Botsing Zaterdagmiddag rond 14.00 uur moest L. v. A. uit Oosterland op de Grevelingendam net voorbij de brug remmen voor een voor haar inhou dende andere auto die ook richting Oude Tonge reed. Ze kwam daarbij in een slip terecht en belandde op de andere weghelft en kwam in botsing met de auto van M. C. uit Gouderak. De daar achter rijdende J. V., eve neens uit Gouderak zou te laat ge remd hebben en gooide zijn stuur om, teneinde een botsing te vermijden, doch ging over zijn kant en rolde een paar maal over zijn kant. Het ongeluk bleef beperkt tot drie vrij ernstig beschadigde auto's, die door Takelbedrijf Ista werden afge voerd. Persoonlijk letsel deed zich niet voor. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. De direktie van het Akademisch Ziekenhuis bij de Uni versiteit van Amsterdam is het niet eens met beschuldigingen van de ambtenarenbond ABVA/KABO, die er toe leidden, dat de Bond het over leg met de direktie opschortte. ROTTERDAM. De voorstellingen van „Een midzomernaehtdroom" die door het RO-theater in de Rotter damse Schouwburg worden uitge voerd, zijn tot nog nader te bepalen datum afgelast in verband met scheurtjes in de toneelvloer. DEN HAAG. Het standaardfregat „Banckert" zal op 29 oktober in Vlis- singen aan de koninklijke marine worden overgedragen, waarmee dan het vierde standaardfregat bij de ma rine in dienst is gesteld. ROTTERDAM. In Rotterdam 7 veel mensen ziek door een virus >- al enige tijd in ons land rondwaart. Het gaat om een acute aandoening van de luchtwegen die gepaard kan gaan met koortsaanvallen. Volgens professor dr. N. Masurel, viroloog aan de Rotterdamse Erasmus-univer siteit, komt het in deze tijd van het jaar vaker voor dat grote aantallen mensen geveld worden door een der gelijke virus. ROTTERDAM. De drie inspek- teurs van de Nederlandse scheep- vaartinspektie die de afgelopen week in New Jersey een onderzoek hebben ingesteld naar de oorzaak van de ramp met het passagiersschip „Prinsendam", zijn in Nederland te ruggekeerd. Elk kommentaar op het verloop en de resultaten van het on derzoek wordt geweigerd, aldus liet één van hen, A. P. Visser, weten. VEENHUIZEN. Zeven gedetineer den zijn zondag ontsnapt uit strafin richtingen in Veenhuizen. Het gaat om zes mannen die zondagavond even na zes uur tijdens een zwaar on weer over de muur van de inrichting Esserheem wisten te klimmén en om één man die zondagochtend, door het uitzagen van een tralie, de inrichting Norgerhaven wist. te ontvluchten. Twee ontsnapten zijn weer gepakt. AMSTERDAM. In een hotel aan de Amsterdamse Warmoesstraat is zon dag het lijk gevonden van de 27- jarige Duitser H. B. Hij is overleden aan een te grote dosis heroïne. UTRECHT. Het eerste weekeinde van de week van het bos, die door Staatsbosbeheer wordt georgani seerd, heeft zo'n 15.000 bezoekers ge trokken. HOOGKERK. De werknemers van de karton- en papierfabriek „De Halm B.V." in Hoogkerk (Gr.) heb ben zaterdagochtend de vlag uit gestoken. Zijn zijn er nagenoeg zeker van dat hun fabriek niet gesloten zal worden als gevolg van de herstruktu- rering van de massief karton in dustrie. BRAKEL. De 19-jarige H. van Tuyl is in Brakel (gem. Zuilichem) om het leven gekomen toen zij met haar auto van de weg raakte en tegen een boom botste. DEN HAAG. De nota over sprei ding van buitenlandse TV-beelden via de kabel is door het kabnet tij dens het kabinetsberaad van vrijdag nog niet afgehandeld. Een aantal za ken van technischjuridische aard die nen eerst te worden opgehelderd, zo zei de premier op zijn wekelijkse perskonferentie. ARNHEM. De procureur-generaal bij het gerechtshof in Arnhem, mr. F. Vrijlandt heeft tien jaar gevange nisstraf geëist tegen de 44-jarige Henk B. uit Scherpenzeel wegens moord op de Lunterse veehouder Ma- rinus Floor. Deze eis komt overeen met het vonnis van de rechtbank in Arnhem. KERKWERVE, 17-10. In hotel „Terminus" te Goes werd vrijdaga vond door Cebeco-Handelsraad op gezellige wijze afscheid genomen van de heer C. H. Kesteloo uit Kerkwer- MAASTRICHT. Uit protest tegen het feit dat het Maastrichtse woon wagencentrum, De Vinkenslag, on voldoende plaats biedt, zijn circa 15 woonwagengezinnen met hun cara vans neergestreken op het Vrijthof in Maastricht. HILVERSUM. Besprekingen tus sen de gezamenlijke omroepbonden en het NOS-bestuur hebben er toe ge leid dat het ultimatum van de bon den, dat er akties komen als er geen schot komt in de cao-onderhande lingen, van tafel is. HEERHUGOWAARD. Het Drent se statenlid Dick Tommei (D'66) heeft in Heerhugowaard gepleit voor overleg tussen een aantal landen in Oost- en West-Europa over beheer sing van de bewapeningswedloop. DEN HAAG. Er zijn geen aanwij zingen dat het voorkomen van zieke lijke afwijkingen bij vissen in de Noordzee in de afgelopen tientallen jarqn is toegenomen als gevolg van milieuverontreiniging. GRONINGEN. Volgend jaar viert de Unie van Baptisten Gemeenten in Nederland het honderdjarig bestaan. Het startschot voor dat jubileum werd donderdag in Groningen gege ven, waar de 100ste algemene verga dering werd gehouden. DEN HAAG. De konsumptieve bestedingen, de aankopen van alle Nederlanders samen, zijn in het tweede kwartaal van dit jaar ge daald met anderhalf procent ten op zichte van dezelfde periode vorig jaar. DODEWAARD. De Vereniging Milieudefensie wil van de gemeente Dodewaard een proefgemeente ma ken voor energiezuinigheid en het ge bruik van alternatieve, niet fossiele energiebronnen UTRECHT. De prijsbeschikking van de regering voor medische spe cialisten, die voor de meesten een forse verlaging betekent van het ta rief dat zij mogen berekenen, is door procedurele fouten van de betrokken ministeries niet zoals aangekondigd per 1 oktober van kracht geworden, maar pas per 16 oktober. DEN HAAG. Hét ministerie van landbouw werkt, samèn met het de- partement van volksgezondheid, aan een regeling die voorschriften geeft voor de samenstelling en etikette ring van babyvoedingsprodukten. De voorschriften zullen van toepas sing zijn voor de totale produktie in ons land van deze produkten op melkbasis. AMSTERDAM. Vier christen- Turkse gezinnen, die in afwachting van hun uitwijzing uit Nederland in de Amsterdamse Bijlmerbajes zitten, moeten worden vrijgelaten. Dat is de uitspraak van president W. Borger- hoff Mulder van de rechtbank in de hoofdstad in het kort geding dat de Turken tegen de staat hadden aan gespannen. De heer Kesteloo was in totaal vijf endertig jaar werkzaam in de Kerk- werfse smederij waar hem het vak al waslnjgebracht door zijn vader Hen- drikus Kesteloo. Als kleine zelfstan dige deed hij in 1961 zijn zaak over aan Cebeco, „en dat moet wel een he le stap zijn geweest", zo sprak één van Cebeco's direkteuren, de heer De Reus uit Steenwijk. Zodoende was, Kees Kesteloo bijna twintig jaar werkzaam voor Cebeco. Dit jaar werd een nieuwe Cebecohal aan de Verseputseweg te Kerkwerve in ge bruik genomen, maar daar heeft de heer Kesteloo niet meer gewerkt. In januari namelijk trad hij vervroegd uit. Het afscheid was echter pas vrij dag, vlak na zijn vijfenzestigste ver jaardag. Presentjes De heer Kesteloo werd verder toe gesproken door de heer Van Loo, di- rekteur van Cebeco Zuid West Neder land. De smid mocht enkele present jes in ontvangst nemen; voor me vrouw Kesteloo-Hage waren er bloe men. Daarna was er voor de vertrek kende Cebeco-bedrijfsleider, zijn vrouw en kinderen, de werknemers van de nieuwe Cebecohal te Kerk werve en enkele direkteuren een di ner. Al met al een feestelijk afscheid voor Kerkwerve's smid. DEN HAAG. Mevrouw C. Bischoff van Heemskerck-Telders, dame du palais, is met ingang van 1 oktober benoemd tot grootmeesteres van ko ningin Beatrix. Zij was reeds belast met de waarneming van de taak van grootmeesteres APELDOORN. De tweejarige Ba- bita Prithipalsing uit Den Haag is in het Lukasziekenhuis in Apeldoorn in haar slaap tussen de spijlen van haar bedje terechgekomen en vrijwel ze ker tengevolge van zuurstofgebrek overleden. ZWOLLE. Het decentraliseren van woningbouwbeleid mag er niet toe leiden dat het rijk bezuinigingen af wentelt op gemeente en provincie. DEN HAAG, 18-10. Het eerste ge deelte van deel 10 van de serie „Het Koninkrijk der Nederlanden in de Tweede Wereldoorlog" verschijnt 9 december. -Deel 10 van de> serie van oud-voor zitter van het Rijksinstituut voor oorlogsdokumentatie dr. L. de Jong bestaat uit twee gedeelten. Het han delt over onder andere: D-day, Dolle dinsdag, de algemene spoorwegsta king en de geallieerde luchtlandin gen in Noord-Brabant, bij Nijmegen en Arnhem. Deel 10a verhaal over de offensie ven der geallieerden, de prestaties van de illegaliteit, het lijden van de burgerbevolking, en de toestand in het bevrijde zuiden en Londen. In het bijzonder de relaties tussen de konin gin en de ministers hebben in dit deel een plaats gekregen. Ook deel 10a bestaat weer uit twee banden, aldus de Staatsuitgeverij. Deel 10b ver schijnt naar verwachting eind 1981. NOORDWELLE, 17-10. Terwijl buiten de regen de verlaten Smidsweg besprenkelde, heette de voorzitter der ouderkommissie de vele ouders harte lijk welkom op de ouderavond op „De Stove". In een inleidend praatje, werde me degedeeld dat er geen lid van de ge meenteraad aanwezig was in ver band met een vergadering en het godsdienstonderwijs tijdelijk wordt verzorgd door mevr. Paap in verband met de ziekte van ds. Fahner. De financiële verslagen, die een ie der op stencil voor ogen kreeg, wer den door de aanwezigen en de kas- kommisse goedgekeurd. Met rode oortjes werd vervolgens geluisterd naar het smeuïge verslag van de avontuurlijke schoolreis en even later maakte een enorme span ning zich meester van alle aanwezige opvoeders, wanter vonden ver kiezingen plaats. De voorzitter der ouderkommissie, dhr. Deïst, bleek het regeren in het bloed te zitten, want hij versloeg de oppositie met cijfers, die er niet om logen. Direkt daarna overtroefde de heer Hoogen- boom al zijn tegenstanders en werd lid van de kaskommissie. Vaders en moeders aanchouwden daarna de wonderbaarlijkste schep pingen van hun kroost: schilderijen, plakkerijen, schrijverijen, tekenin gen en schriften, boeketjes en plaat jes. Ontwikkelingsprojekt Emeline Kleber van het kleine ker- nenprojekt vertelde het een en ander met betrekking tot het ontwikke lingsprojekt voor de kleine scholen. In 1983, zo verhaalde zij, zullen het kleuter- en het lager onderwijs op gaan in een zgn. bassisschool voor 4- tot 12-jarigen. Zo'n bassisschool zal waarschijnlijk ongeveer 50 leerlin gen in de bankjes moeten hebben, wil zij blijven bestaan. Een magisch getal, dat vele kleine schooltjes in de regio en in de rest van het land de nek zal omdraaien. Ende dood van de school bete kent vaak een langzame wurging van het dorp. Zover mag het niet komen en daar om heeft Noordwelle kontakt ge zocht met twee andere kleine kernen Serooskerke en Ellemeet. In samen werking met het kleine kernenpro- jekt is door de drie scholen gezamen lijk een ontwikkelingsprojekt bij het ministerie aangevraagd. Door sa menwerking van de drie scholen en met steun van het ministerie moet het mogelijk zijn de dorpen uit de klauwen der grootschaligheid te red den. Samenwerking Er is een begin gemaakt met de sa menwerking tussen de drie scholen onderling, maar ook moet er een bestuurlijke samenwerking op gang komen tussen de gemeenten. Overi gens is er van het ministerie nog geen antwoord gekomen op het verzoek. De heer J. A. C. Smallegange, de „bovenmeester" schilderde het rei len en zeilen van de school het afgelo pen jaar. Het aantal leerlingen be- draag momenteel 28; er zal weer een EHÖO-kursus voor de twee hoogste klassen van start gaan, er zijn nieu we bankjes en stoeltjes aangevraagd en op 10 november a.s. zal er een werkavond plaatsvinden, waarop de ouders welkom zijn bij het kaften van boeken, het inramen van dia's en het fabriceren van een poppenkast. Bovendien dankte de heer Smalle gange de werksters, die er steeds weer voor zorgen, dat er geen vuiltje aan de lucht en in de klas is. De avond werd besloten met een rond vraag.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 3