deunloo b.u. MOSKOU ZOU OP DE LANGE DUUR OPTEREN VOOR STEUN AAN IRAN POTJE „VERPLAATSING LANDBOUW BEDRIJVEN'' HEEFT ZIJN WERK GEDAAN Gewetenskonflikt De oorlog Iran-Irak AGENDA De slijters en de accijns Het kankerrisiko WEEKEINDE- ARTSENDIENST Vulkaan uitbarsting De Leegstandswet Drie doden door kolendamp Inval in gokpanden Man dood geschoten Gemeente Zierikzee DIERENARTS APOTHEEK installatiebedrijf Jeugdsozen in het weekeinde ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE SLAG 2 Het feitelijk onmogelijke pro bleem van de kernwapens, is al veel in diskussie geweest en kreeg deze week een nieuwe impuls door een beslissing van de minister van defen sie ten aanzien van gewetensbe zwaarden. Dat zijn in dit geval mili tairen, die het met de opvattingen rond kernwapens principieel moei lijk' hebben. Simpel gezegd komt de beslissing van de minister er op neer, dat dienstplichtigen een beroep kun nen doen op de Wet Gewetensbe zwaarden, terwijl beroeps-militairen konsekwenties moeten verbinden aan hun opvattingen ter zake en fei telijk ontslag dienen te nemen uit de militaire dienst. Doen zij dit niet, dan wordt van hen verwacht dat zij zich loyaal opstellen. Het is duidelijk dat de be trokken bewindsman een „harde lijn" wil volgen en dat is een zaak die in Nederland nogal opvalt, geschip perd immers als er wordt op talrijke fronten. Het kompromis is ten on zent populairder dan een „zo-is-het" en daarmee uit. Bestaat er al enig begrip voor het besluit van de minister, dan zou het toch een droeve zaak zijn, als het de bat over kernbewapening hierdoor de kop zou worden ingedrukt. Als er ergens een „brede maatschappelijke diskussie" op zijn plaats is, dan wel wat betreft de alles verwoestende en dodende wapens, die ook in het tuig huis van de westerlijke demokra- tieën liggen opgeslagen. Op zich is het geen ongezonde zaak, dat „bin nen het milieu", d.w.z. binnen de krijgsmacht, een principieel debat wordt gaande gehouden over een zaak, die zo uitgesproken levens- beslissend is; niet alleen voor het in dividu of zelfs maar voor een enkel land, maar voor de gehele wereld. Wie aarzelt een knoop door te hak ken, mag intussen verwachten, dat zo'n debat - ook in de civiele sfeer - nimmer eindigend is. Men komt er eenvoudigweg niet uit, enerzijds om dat niet-demokratische landen ook dergelijke onzindelijke wapens in voorraad hebben en anderzijds om dat de massaliteit van het vernie- tingsvermogen alle menselijk bevat tingsvermogen te boven gaat. Een knoop wel doorhakken: dat is dus thans gebeurd. De „gewone dienstplichtige" kan/mag proteste ren, maar de beroepsmilitair moet staan voor de zaak, inklusief de A- bewapening met alle „ins en outs", die daarmee samenhangen. Rechtlij- nig 'gedacht heeft de minister "gelijk met zijn opmerking: „de krijgsmacht is niet gediend met twee soorten per soneel", maar principieel is hierdoor niets opgelost, want het gewetens konflikt van betrokkenen wordt er niet mee de wereld uitgeholpen. Een „Befehl is Befehl''-mentaliteit is immers eens en voor goed, dachten we, verwezen naar het rijk van de ab solutie onbehoorlijkheden. Praten blijft derhalve durende noodzaak". HILLEGOM, 16-10. Het Bedrijf schap voor de Detailhandel in Alko- holhoudende Dranken, de Verenigde Nederlandse Slijters en de Vereni ging van Grootwinkelbedrijven in Alkoholhoudende en Alkoholvrije dranken zijn ernstig verontrust over de voorgenomen maatregelen van de overheid inzake een eventuele verho ging van de accijns op gedistilleerde dranken. Dit hebben deze organisa ties donderdag meegedeeld in een te legram aan minister-president Van Agt. DEN HAAG, 16-10. De kans voor een Nederlander om te sterven aan kanker is op het ogenblik één op vier. Bij mannen is dat voor bijna veertig procent van de gevallen kan ker aan de ademhalingsorganen. Een dergelijke kanker heeft een risiko van één op tien. Een roker (20 40 si garetten per dag) heeft een ongeveer vijftien maal grotere kans om aan kanker aan de ademhalingsorganen te overlijden als een niet-roker. Dit blijkt uit antwoorden van mi nister Ginjaar (gezondheid en milieu) op vragen vanuit de Tweede Kamer. Eén van de hoofdonderwerpen in de vragen was de relatie tussen roken, straling (al dan niet natuurlijke stra ling) en kanker. Etruskische stad GROSSETO, 16-10. Italiaanse oudheidkundigen hebben in de provincie Grosseto, in het gewest Toscane, een Etrskische stad uit de vijfde of vierde eeuw voor Christus gevonden. Er zijn reeds hele stukken straat en huizenresten blootgelegd, waarbij talrijke vazen en kruiken zijn gevonden. Het opgravingsge- bied beslaat ruim drie hectare. De archeologen sluiten deze mogelijkheid niet uit dat zij de stad hebben gevonden die de Griekse geschiedkundige Polybios (circa 200 tot circa 120 voor Christus) met de naam „Kalou- sion" aanduidde. Zaterdag 18 en zondag 19 oktober Bruinisse Nieuwerkerk Zaal Ger. Gemeente. Jubileumavond SGP-studieverenigingen. 19.30 uur. BRUSSEL, 16-10. Het strategische belang op lange ter mijn van de Sowjet-Unie kan ertoe leiden dat het in het huidige konflikt in de Perzische Golf Iran en Syrië gaat steunen en haar bondgenoot Irak in de steek laat. Dit hebben analisten van de NAVO donderdag meegedeeld in Brussel. De analisten zouden er niet van opkijken als het Kremlin van kamp veran dert zoals het deed in 1977 toen het Somalië in de steek liet en Ethiopië ging steunen in de woestijnoorlog Ogaden. 7 VANCOUVER, WASHINGTON, 16-10. De vulkaan Mount St. Helens is donderdagavond opnieuw uitge barsten tot een hoogte van 9.000 me ter spuwde de berg dampen en as in de atmosfeer. Dit hebben deskundi gen van de universiteit van Vancou ver in de Amerikaanse staat Was hington bekendgemaakt. Aan de uitbarsting gingen ver scheidene bevingen vooraf met een sterkte van 3 op de schaal van Rich ter. DEN HAAG, 16-10. Het is zo goed als uitgesloten, dat de Tweede Ka mer nog dit jaar begint aan de open bare behandeling van de leegstands- ontwerpen, zoals die door de rege ring en door de oppositie zijn inge diend. Vanuit de betrokken kamer kommissie is de kamer gevraagd de behandeling van beide voorstellen te beginnen in de eerste week na het ko mend kerstreces. Als dit verzoek wordt ingewilligd begint de parle mentaire behandeling van beide voorstellen op dinsdag 20 januari van volgend jaar. Flitsen uit het buitenland LONDEN. De zwaarste regenval van dit jaar heeft donderdag het ver keer in het zeven miljoen inwoners tellende Londen voor een deel tot stilstand gebracht. Tienduizenden pendelaars werden het „slachtoffer" van de overstroomde straten en de fecten bij de onder grondse. PARIJS. Het aantal sterfgevallen in Frankrijk aan kanker als gevolg van roken en drinken is tussen 1976 en 1978 krachtig toegenomen. MOSKOU. De hoofdboekhouder van de sociale verzekeringsdienst in de Sow jet-republiek Tadjekistan is na een proces van 25 dagen veroor deeld tot vijftien jaar gevange- nisstraaf wegens verduistering. PEKING. De Volksrepubliek Chi na heeft donderdag bij Vietnam krachtig geprotesteerd tegen wat Pe king „provocaties en herhaald gewa pend binnendringen" noemde van Vietnamese strijdkrachten op Chi nees grondgebied. VILLAROBLEDO. De sneltrein Sevilla-Barcelona is donderdagoch tend bij Villarobledo in Spanje op een vrachtwagen gebotst, die juist op een onbewaakte overweg stond. Bei de treinmachinisten en de vrachtwa genchauffeur kwamen daarbij om het leven. Diplomaten van de NAVO twijfe len niet aan de oprechtheid van Mos- kou's ongerustheid over de oorlog tussen Iran en Irak, evenmin aan de strikte neutraliteit van de politiek die Moskou tot nog toe voerde. Maar naar mate de oorlog langer duurt zul len de moeilijkheden voor de toch al overladen Sowjet-diplomatie toene men, zo menen de diplomaten. Syrië Syrië kan met zijn haven Lattakia en zijn toegang tot Libanese havens, de Sowjet-Unie voorzien van een vlootbasis in de Middellandse Zee en Iran kontroleert de toegang tot de Perzische Golf. Deze twee landen zijn daarom voor de Sowjet-Unie van meer strategisch belang dan Irak, zo menen de analisten. TEL AVIV. Israël heeft in de nacht van donderdag op vrijdag bij een mi litaire uitval installaties van Pa lestijnse guerrillastrijders van twee bases in Zuidlibanon vernietigd, al dus een Israëlische legerwoordvoer- der. Het ging om bases bij Garmek en Sheika, twee plaatsen ten noor- dopsten van de rivier de Litani. STRAATSBURG. Nederland zal waarschijnlijk binnen enkele dagen een visumplicht voor Turken invoe ren. Een Turkse delegatie voert vrij dagmorgen in Brussel besprekingen met vertegenwoordigers van de drie Beneluxlanden over de manier waarop een visumplicht moet wor den ingevoerd. LONDEN. Prins Peter van Grie kenland en Denemarken, een volle neef van prins Philip, hertog van Edinburgh, is woensdag in het Natio nal Hospital for Nervous Diseases in Londen op 71-jarige leeftijd overle den. BEIROET. Kolonel Gaddafi, leder vah Libië, heeft donderdag de V.S. met „oorlog" gedreigd wanneer de V.S. zijn troepen niet uit Oman en Somalië terugtrekken. Hij heeft dit zowel Carter als Reagan telegrafisch laten weten, aldus het Libische staatspersbureau Jana. PARIJS. Frankrijk wil straalja gers, hef schroef vliegtuigen en anti- tankraketten aan Irak leveren de ko mende weken, ondanks de oorlog met Iran, zo is donderdag van diplo matieke zijde in Parijs vernomen. PARIJS. De internationale federa tie voor de rechten van de mens gaat de internationale publieke opinie mobiliseren om het leven te redden van de Zuidkoreaanse opposietielei- der Kim Dae-Jung. NEW YORK. De Iraanse premier Mohammed Ali Radjai is vrijdag morgen in New York aangekomen. Hij zal de bijeenkomst van de Veilig heidsraad van de Verenigde Naties over het konflikt tussen Iran en Irak bijwonen. Moskou heeft politiek gezien min der belang bij steun aan Irak, sinds dit land toenadering zocht tot kon- servatieve, pro-westerse staten in de Arabische wereld, zoals Saoedi- Arabië en Jordanië. De lange grens met Iran heeft steeds de aandacht van het Kremlin. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 17-10. Het K.N.M.I. deelt mede: Er staat ons de komende dagen nat weer te wachten. Een uitgebreid lagedrukgebied ligt boven grote de len van west en midden-Europa. Het verplaatst zich over onze omgeving maar langzaam in noordelijke rich ting. Een aantal depressiekernen, die zeer vochtige lucht met zich meevoe ren, zullen dicht langs of over ons land trekken. Er moet daarom op vrij veel buien gerekend worden. De wind waait uit uiteenlopende rich tingen en is overwegend matig. De middagtemperatuur ligt zater dag op circa 13 graden. In het afgelopen etmaal is vooral in Frankrijk, noord-Italië en aan de Golf van Genua veel regen gevallen. Zware onweersbuien vielen in Ge nua en in Milaan en omgeving. Daar werden in een periode van 12 uur re- genhoeveelheden van 45 tot 50 mm genoteerd. WOUDRICHEM, 16-10. In Woudri,- chem zijn in de nacht van donderdag op vrijdag drie mensen overleden door koolmonoxyde-vergiftiging. Het zijn de 80-jarige C. van Masber- gen, zijn 75-jarige echtgenote en een 40-jarige zoon A. van Masbergen, die in Nieuwendijk woonde. De politie vermoedt, dat de kolen dampvergiftiging is veroorzaakt door een slecht trekkende kolenka- chel. Ook is het windstille weer speelde een rol. De drie mensen wer den 's nachts gevonden door een fa milielid. ROTTERDAM, 16-10. De Rotter damse politie heeft donderdagavond in de witte de withstraat een inval gedaan in drie illegale gokhuizen. In totaal nam de politie elf speeltafels, vijf gokautomaten, een partij alko- hol en bijna 30.000 gulden aan speel geld in beslag. Vijftien personen, die volgens de politie deel uitmaakten van het personeel, kregen een proces verbaal. Op het moment van de politie-inval waren in de gokpanden 77 bezoekers. HELMOND, 16-10. De 34-jarige E. Meulendijks uit Helmond is donder dagavond doodgeschoten in de wo ning van zijn kennis R. van V. (28). Deze laatste is in de loop van de avond door de politie aangehouden als verdachte. Het slachtoffer is ver moedelijk doodgeschoten met een flobertgeweer, dat de politie in de huiskamer, waar de schietpartij zich heeft voorgedaan, heeft teruggevon den. Wat het motief van R. van V. is geweest weet de politie niet. ZIERIKZEE, 14-10. Op de deze week gehouden verga dering van de gemeenteraad, onder voorzitterschap van burgemeester Th. H. de Meester, zijn nog verschillende zaken aan de orde gekomen. Een begrotingswijziging kreeg goedkeuring, nodig inzake verhoging van de bij drage Intergemeentelijke Sociale Dienst Schouwen- Duiveland en Sint Fhilipsland (verhogingsbedrag 19.363,-). Idem wegens opheffing reserve „verplaatsing landbouwbedrijven uit de be bouwde kom". Het nog af te schrijven bedrag bedraagt totaal 10.480; de af schrijving geschiedt jaarlijks tot een bedrag van 1310. Het totale reservebe drag bedraagt f 33.758,29. De heer Asma wees in dit verband op bestaande milieu-hinderlijke be drijven en wilde de „reserve land- bouwpost" reserveren voor verplaat sing van deze bedrijven uit de be bouwde kom. De voorzitter merkte op, dat het in zo'n geval „om tonnen gaat", zodat het restbedrag ook niet veel helpen kan, maar de heer Asma vond: „alle beetjes helpen". De zaak werd aangehouden voor nader over leg. ,,De Grevelingen" Tot lid, respektievelijk plaatsver vangend lid van de raad van bestuur van de gemeenschappelijke regeling: „Natuur- en Rekreatiegebied De Gre velingen", werden gekozen: burge meester De Meester en wethouder Van Gastel. Veel lastiger „lag" een voorstel tot het doen van een principe-uitspraak over subsidiëring van een projekt ge- koördineerd bejaardenwerk, waar toe aanstelling nodig wordt van een. funktionaris, hetgeen een totaalbe-: drag van 116.000,- vergt, waarvan- ten laste van de gemeenten komt- f 23.200,-hetgeen neerkomt op 0,76 per inwoner. Subsidie C.R.M. De heer Van Velthoven ging, na mens zijn fraktie, in principe ak koord en was dankbaar jegens de ge meente Westerschouwen, die deze zaak „heeft aangezwengeld". Van C.R.M. is er 80% toezegging in de personeelskosten, maar volgend jaar zal C.R.M. de zaak opnieuw be kijken. De benoeming van de funkti onaris dient te geschieden per 1 janu ari 1981; er is dus haast geboden. Hij waarschuwde dat niet weer een nieuw orgaan wordt geschapen, waar toe de funktionaris in een apart ge bouw moet worden „geparkeerd". Van een solitaire vestiging ver wachtte de heer Van Velthoven niets. Er zijn 4500 bejaarden in de regio en een funktionaris als bedoeld, is dus wel nodig, maar hij wilde hem onder gebracht zien bij de Federatie Maat schappelijke Dienstverlening Noord- Zeeland. Drs. Sayers ging, namens zijn fraktie, eveneens in principe ak koord, maar dacht meer aan een sta giaire-figuur, onder te brengen bij de Stichting Samenlevingsopbouw. De voorzitter zegde toe dat betrok kene geen solitair operende figuur wordt; onderbrenging bij de genoem de federatie is het meest logisch, om dat men daar toch ook al met een brok bejaardenwerk heeft te maken. De benoeming geschiedt tot 1 janu ari 1982, want dan komt ter zake een geheel nieuwe rijksregeling. Het wordt een tijdelijke kracht. Wethouder Bij de Vaate onderstreep te de noodzaak van soberheid rond de benoeming, want - zoveel is hem wel gebleken - van C.R.M. mag in de toekomst niet meer veel worden ver wacht; de kraan daar zit volledig dicht. Een voorstel tot vaststelling van de Bezoldigingsverordening gemeente- personeel ging onder de hamer door. Dokter J. B. Visser, Poststraat 32, Zierikzee, tel. (01110) 3965 neemt waar voor dokter Bont- kes, dokter Van Geer en dok ter Lodiers. Spreekuur uitsluitend voor dringen de gevallen zaterdag-, en zondagmor gen van 11.00-11.30 uur. Dokter Van Beek-Verbeek, Burghse- weg 54, Haamstede. Tel. (01115) 1861 neemt waar voor dokter Bruel, dokter Flach en dokter Stenger. De weekenddienst loopt van vrijdag middag 18.00 uur tot maandagmor gen 08.00 uur. Voor spoedgevallen is er spreekuur van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur, zowel op zater dag, en zondag. Buiten spreek uurtijden alleen dringende gevallen. Dokter H. Speelman, Oosterland, Leuvenstraat 9. Telelefoon (01114) 1280, neemt waar voor dokter Van den Berg en dokter Buytendijk. Tandarts D. H. de Kup, Vroonweg 4, Haamstede, telefoon 01115- 1359 neemt waar voor geheel Schouwen-Duiveland De weekenddienst bestaat uit twee spreekuren voor spoedgevallen na melijk van zaterdag- en zondag middag van 17.00-17.30 uur. Zuster L. Navis, Schellwitseweg 1, Ouwerkerk. Tel. (01114) 2773, neemt waar voor Zierikzee. Zuster I. Dekker, Kerkweg 17b, Nieuwerkerk. Tel. (01114) 2836, neemt waar voor Duiveland en Bruinisse Zuster A. v. d. Schelde,Spuislop 14, Brouwershaven. Tel. (01119) 682 heeft dienst voor geheel Schouwen. Dierenarts M. K. Buth, Hogezoom 9, Haamstede (tel. 01115-2254) heeft dienst voor Schouwen- Duiveland. Apotheek C. C. H. Verschuren, Zie rikzee, Dam 18 is op zaterdag geopend van 9.00-12.30 uur en van 16.30-17.30 uur. Op zondag van 12.00-12.30 uur en van 18.00-18.30 uur. Bel voor noodgevallen alarmcen trum Noord- en Midden-Zeeland, tel. (01100) 14444. Iedere dinsdag Noordgouwe/Schuddebeurs Trimmen. 20.30 uur. Inlichtingen tel. (01112) 619. Iedere woensdagmiddag Noordgouwe Verenigingsgebouwt j e, 1400-1600 uur, kinderklub. Iedere donderdag Zierikzee Poststraat 37: Wereldwinkel Schou wen-Duiveland; 9.30-16.30 uur. N oordgouwe Schuddebeurs Verenigingsgebouw. Kaarten. 20.00 uur. Iedere tweede dinsdag van de maand Zierikzee Rode Kruis-gebouw, 16.00-17.00 uur, adviesburo van de.A.N.I.B. Bellen voor huisbezoek de nummers (01116) 2064, (01115) 1761. Iedere dinsdag en donderdagmiddag Renesse Hervormde kerk. Bezichtiging. 14.00 - 16.00 uur. Iedere woensdagavond Renesse Start en inschrijven V.V.V. Fietspuz- zeltocht. 19.00 - 19.30 uur. Vanaf 16 september iedere dinsdag Renesse Dorpshuis. Bejaardengymnastiek. 18.30 uur. Iedere vrijdag Burgh Café „Het Grote Zwijn", klaverjas- klub. 20.00 uur. Vrijdag 17 oktober Zonnemaire Café Bommenede, Dans- en Bingo avond Bond van Opzichzelfstaanden, 20.00 uur. Advertentie Feestavond weekend servicedienst lel. (01110) 3635 ,,'t Durps'uus". „Kwiek". 20.00 uur. Zaterdag 18 oktober Zierikzee Hervormd Verenigingsgebouw. Ruil beurs. 10.00 tot 17.00 uur. Parkeerplaats Vroonweg. Verzame len Natuur- en Vogelwacht voor pad- destoelenexkursie. Brouwershaven Inzamelingsaktie voor laarsjes voor majoretten, vanaf 10.00 uur. Tonnenmagazijn, dans- en bingo avond van karna vals vereniging „De Beênekluuvers", 20.00 uur. Oosterland Dorpshuis „Oosterhof". Postzegel- ruilmiddag georganiseerd door f.v. „Delta-West" Middelburg. 13.30 uur. Bruinisse ,,'t Durps'uus". Uitvoering „Kwiek". 19.00 uur. Zondag 19 oktober Nieuwerkerk Ons Dorpshuis. Start puzzelrit m.a.c. „Sparta". 14.00 uur. De Pul, (Bruinisse) Zaterdag 17 okto ber gesloten. Opent zaterdag 18 okto ber 21.30 uur. Brogum (Zierikzee), Zondag 19 okto ber: komische science fiction „Death race 2000", 15.30 uur. Openingstij den: vrijdag 20.00-24.00 uur, zaterdag 20.00-1.00 uur, zondag 15.00-18.00 uur. Big S, (Burgh-Haamstede) ope ningstijden: vrijdag 20.00-23.00 uur, zaterdag van 20.00-24.00 uur, zondag 14.30-18.00 uur. (01110)2255 HUISAANSLUITINGEN Redaktie (niet voor bezorging), na 17.30 uur: (01110) 5396, (01110) 5415 Advertenties (01119) 660 Bezorging (01119) 660 na 18.30 uur De vrouw woont in Zierikzee en - om even de geografische puntjes op de te zetten - haar zuster te Renesse en dit bemind lid van de familie ging er een, paar weekjes tussenuit, zoals mensen dat wel doen. 't Was immers een mooie herfst. Mini-obstakel dat het voornemen zou hebben kunnen frusteren was de kanariepiet, die zij al enkele jaren suc cesvol exploiteert en waardeert om de fraaie riedels die dit vogelkijk te pas - en een enkel keer te onpas - ten beste geeft. Nu in feite was hetgeen obstakel, want de Zierikzeese zus zei vlot: „breng piet maar hier". Dat gebeurde en zus verreis de. Na het verstrijken van de goede vakantiedagen belt ze op en verklaart weer gezond, en wel thuis te zijn, „maar" zo zei ze er bij, „volgende week moet ik nog een paar dagen weg. Zou je nu piet niet nog even bij je kunnen houden, anders moet ze weer verhuizen"? Dat bleek evenmin een bezwaar. Integendeel, zus begon ook goesting in het diertje te krijgen. Het verblijf te Zierikzee liep derhalve nog iets langer uit en in die tussentijd meldde zich bij de Renesser zus een poes een charmante en spinnende aanloper, die zo verleidelijk bleef rondhangen, dat de vrouw des huizes met een schoteltje melk en goede woordjes het beestje een tehuis (haar huis) aanbood Op een dag arriveerde de kanarie weer op de ver trouwde basis. Terug van weggeweest, zo gezegd. Opvallend dat de zo gelijksoor tige dieren, elkaar intensief bestuderen. De vogel zat hoog en droog in zijn kooi op een kast en poes drentelde, schuin omhoog loensend door de keuken. Op een moment sprong zij op de aanrecht en hield het kopje schuin omhoog geheven naar het lekkerbekje, dat daar in de hoogte zat te zitten en te fluiten. Zus zag dat ook en dacht vertederd: „ach, dat moetik toch even fotograferen". Ze loopt de huiskamer binnen om in de kast het apparaat te pakken, maar wordt dan opgeschrikt door een hevige slag. Ze rent naar de keuken en ziet de vogelkooi op de grond liggen en poes met nog slechts enkele veertjes rond de bek, juist klaar met het oppeuzelen van het vrolijke zangertje. Het feit dat de poes (scheef kopje) haar aarzeling overwon, en de monstersprong maakte op de keukenkast, om haar ver derfelijk voornemen ten uitvoer te leggen, was de oorzaak van de val en van het drama „Rotkat", riep zus, hevig geschrokken, maar ja zo'n exklamatie van schrik en driefheid helpt niet meer. Te laat De Zierikzeese zus hoorde er van en zei ook: „r.kat", heb ik daarom nu weken op de kanarie gepast". Zo zei ze het; onlogisch, maar gegeven de situatie begrijpelijk. P.S. De vorige kursiefover het rij wielplaatje behoeft nog een aanvulling. Er waren ook plaatjes met een gaatje er in. Die waren gratis. Men kreeg zo'n plaatje als men een bepaald aantal kilo meters van zijn werk woonde. Toen al waren er mensen, die per auto naar het stadhuis reden om een gratis plaatje op te halen. Hallo! Onlangs werd hier Wim Sonnevelt geciteerd: de bewuste regel luidt: „Langs het tuinpad van mijn va- der SCHIEREILANDMAN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 2