Hoorzitting over plannen voor sportveldenkomplex In wereldwinkel staan onderdrukten centraal INTERIEURVERZORGING MEUBELRAMA B.V. gas - olie SAMAN BV DE ZIERIKZEESC Vragen over gevaarlijke ligging Nu f 125,- TUINMAN Deze maand: Guatamala ISTA - OOSTERLAND P£ 01110-2647-3909 tuincentrum VAN HOUDT noordgouwe 01112-707-575 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 27,50, per jaar f 103,50. Losse nummers 55 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 38 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 4,84. Vraagt onze contractprijzen! De adver tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. WAARIN OPGENOMEN Vrijdag 17 oktober 1980 137ste jaargang Nr. 22795 'üêiiöt'ï (1797 - 1889) In dit nummer: De ZVU en het seizoensprogramma 80/81 ZIERIKZEE, 15-10. In de Vierschaar van het stadhuis konden woensdagavond belangstellenden hun ideeën en meningen kenbaar maken over de aanleg en indeling van een nieuw sportveldenkomplex aan de Lange Blok- weg. Het ingenieursbureau Oranjewoud B.V. uit Ooster hout (N.B.), dat de opdracht gekregen heeft een ontwerp te maken voor dit sportpark, presenteerde tijdens deze hoorzitting zijn eerste schets. Het tekort aan sportveldakkom- modaties is al vele malen onderwerp van gesprek geweest, zowel bij de ge meente als bij de sportveldgebrui kers. Bij de behandeling van de Struktuurschets Zierikzee in januari 1980 is reeds rekening gehouden met de uitbreiding van de sportvelden in het gebied tussen de Oudeweg en de Lange Blokweg. In de raadsvergade ring in juni heeft de gemeenteraad besloten 12 ha landbouwgronden aan te kopen. Inmiddels heeft de ste- debouwkundige een bestem mingsplan voor dit gebied ontwor pen, waarmee de kommissie ruimte lijke ordening zich in hoofdlijnen kon verenigen. Woensdagavond kon de „burgerij" laten horen wat ze er van dacht. Na een inleidend woordje van wethou der van sportzaken L. J. van Gastel, Advertentie Een half donzen DEKBED (1 pers.) Voor dekbedden en dekens naar: INTERIEURVERZORGING kregen A. J. M. M. Jansen van bureau Oranjewoud B.V. en stedebouwkun- dige F. Driessen de gelegenheid het een en ander over hun plannen en ideeën nader toe te lichten. Overzicht Allereerst gaf de heer F. Driessen een overzicht van de soorten sportve renigingen die van de huidige velden gebruik maken: voetbal, korfbal, handbal, atletiek en hockey. „Na een enquête onder de sportve renigingen bleek dat er vraag was naar 12 sportvelden. Dit is natuurlijk wat overtrokken, maar dat uitbrei ding noodzakelijk was werd hier door wel duidelijk", aldus Driessen. In het plan Oranjewoud zijn opge nomen: een toegangsweg aansluitend op de Lange Blokweg, waarbij zeker aandacht zal worden besteed aan een invoegstrook op de Lange Blokweg; parkeergelegenheid voor circa 150 auto's en drie autobussen, voorzie ningen voor kleedakkommodaties en eventueel een kantine en berging; stallingsgelegenheid voor fietsen en bromfietsen. Daarnaast heeft bij het opstellen van dit plan de bestaande landschap pelijke struktuur een belangrijke rol gespeeld. Veel groen Tussen de velden en rond de par keergelegenheid is veel „groen" op genomen waardoor de nodige beslo tenheid en afscherming wordt ver kregen. Verder meldde de heer Jansen nog dat de bodem langs de Lange Blo kweg bijzonder geschikt is voor sportvelden en veruit een betere bo demgesteldheid heeft dan gronden elders rond Zierikzee. Als enige nadeel noemde hij even tueel droogte in de zomer. Atletiek Na de pauze vroeg één van de aan wezigen of bij de opzet van deze nieu* we akkommodatie ook rekening was gehouden met een atletiekbaan. Wet houder Van Gastel antwoordde hier op: „Het aanleggen van een atletiek baan en ook het uitbreiden van de tennisbanen staan op het programma voor het „oude" sportpark Bannink, maar hoe de indeling van Bannink er in de toekomst uit gaat zien is inhou delijk deze avond niet aan de orde. Het kollege heeft een voorstel hier over, maar dit is nog niet door de raad behandeld. We hopen dat het nieuwe sportpark in het najaar van 1982 bespeelbaar zal zijn. Dit houdt in dat dan de voet ballers van ons oude terrein vertrek ken naar het nieuwe". „Pas dan is een herindeling van Bannink realiseerbaar," aldus de wethouder. Gevaar bij oversteken „Ik ben een vader van een gezin en wil mijn verontrusting uitspreken over de ligging van het nieuwe sport veld. Die Blokweg is bijzonder gc vaarlijk en ieder kind z?al eerst de drukke rotonde moeten oversteken om het sportpark te bereiken. Waarom plannen jullie dit komplex niet in de buurt van plan West?". De heer Driessen benadrukte nog maals de goede kwaliteit van de bo dem langs de Lange Blokweg. Hij wees erop dat een sportpark achter Poortambacht niet mogelijk zou zijn in verband met ligging van de dij ken. Eén van de belangstellenden vulde dat aan met het gegeven dat er in de toekomst sportvelden aangelegd worden bij het nieuwe schoolgebouw in Poortambacht en dat schoolkinde- Vervolg pag. 6 Advertentie Dit prachtige T-shirt van Club 8 ia aanstaande zaterdag 18 oktober van 9 tot 12 uur af te halen voor de prijs van 10 losse centen maximaal 1 per persoon. Maten 6-10-12 S. M. L. U krijgt dan gelijk een prachtige Club 8 folder prijslijst mee. Rijksweg 26, Nieuwerkerk, telefoon 01114-1268 EL ASNAM. In El Asnam heeft donderdagmiddag een nieuwe aard schok heel wat beschadigde huizen vol komen in puin doen storten. Slachtof fers waren er niet. De laatste 24 uur zijn er vijf van dergelijke schokken geregi streerd. ZIERIKZEE, 16-10. De Vereniging van de Wereldwin kel Schouwen-Duiveland is sinds kort gestart met een nieuwe manier van verkopen en informatie verstrekken in hun winkel in de Poststraat. Voortaan zetten zij iede re donderdag één ontwikkelingsland twee maanden lang centraal. ZIERIKZEE. De wereldwinkel met op de voorgrond de kunstnijverheidsarti- kelen gemaakt door Guatamalteken. De fototentoonstelling (op de achter grond) staat ook in het teken van Guatamala, het land dat de komende maan den centraal zal staan in de wereldwinkel. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Op deze manier krijgt de wereld winkelbezoeker meer informatie over een onderwerp en ontstaat tege lijkertijd meer variatie in het assor timent. Deze maand staat het land Guata mala centraal. „Wij hebben dit land gekozen omdat we al vrij veel artike len van dit land in huis hebben. Gua temala is een land dat best weieens wat meer aandacht mag krijgen. Ie dere dag verdwijnen er minstens tien mensen omdat ze zich verzet hebben tegen het huidige bewind. Veel groe pen verenigen zich tot één groot be vrijdingsfront om zich te verzetten tegen de machthebbers. Twee pro cent van de bevolking heeft tachtig procent van het land in handen. Ar men blijven arm, rijken worden er alleen maar rijker", vertelt de sekre- taresse van deze vereniging, Grace Molegraaf. Om juist deze arme bevolking te steunen verkoopt de winkel artike len die door Guatemalteken vervaar digd zijn. De opbrengst komt direkt bij de arme bevolking terecht. Boeren en handwerkers „Wij kopen al onze spullen in bij de S.O.S. Wereldhandel. Deze organisa tie koopt de spulletjes bij boeren of handwerkers in een ontwikkelings land en betaalt hen daar direkt voor. Op deze manier kan de arme bevol king vaak net het hoofd boven water houden, van hun eigen leiders hoer ven ze niets te verwachten", aldus Grace. Deze S.O.S. Wereldhandel heeft te vens een foto expositie in bruikleen gegeven over de leefomstandigheden in Guatamala. Deze is ook in de we reldwinkel, alleen op donderdag, te bezichtigen. Dia-serie Grace verwacht ook dat veel schoolkinderen van lager of middel baar onderwijs, de winkel binnen stappen om meer informatie te ver krijgen over een land. Dit kan sa mengaan met bijvoorbeeld maat schappijleer of aardrijkskundeles sen. Verder beschikt de Wereldwin kel over een dia-serie plus informatie over verschillende landen die een school van hen zou kunnen lenen. Donderdagavond 20 november or ganiseert de werkgroep Wereld win-, kei een open avond waarbij de rech ten van de Indianen centraal zullen staan. Er zullen dia's vertoond wor- Advertentie uw dealer voor: m Tel. (01114) 1495 - St Joostdijk 41 - Burg. v. d. Havestfaat 48 NIEUWERKERK. De bejaardenso ciëteit te Nieuwerkerk, vierde in „Ons Dorpshuis" opgewekt het zil veren jubileum. De foto toont een groep dames in het uitstekende sfeertje van het 25-jarig bestaan. Men zie ook elders in dit nummer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 16 pagina's. 8/tr den en ook probeert men een spreker uit te nodigen. Deze avond houdt ook verband met het vierde internationale tribunaal voor de rechten van de Indianen in Noord-, Midden- en Zuid-Amerika dat van 24 tot en met 30 november ge houden wordt in „De Doelen" te Rot terdam. Advertentie INSTALLATIE EN ONDERHOUDSDIENST VERWARMING ALTIJD BEREIKBAAR ONDER JULIANASTRAAT 40 ZZ Volledig in verwarming Verwachting tot zaterdagavond: Enkele buien Veel bewolking en enkele buien; mi nimumtemperatuur omstreeks 9 gra den; middagtemperatuur circa 13 graden; matige tot krachtige wind, eerst uit uiteenlopende richtingen, later op de dag draaiend naar noord west. Voor zondag: Aantal uren zon: 1 tot 5. Min.-temperaturen: omstreeks 8 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 12 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 18 okt. Zon op 7.07, onder 17.37 Maan op 15.23, onder 19 okt. Zon op 7.09, onder 17.35 Maan op 15.58, onder 0.50 20 okt. Zon op 7.11, onder 17.33 Maan op 16.28, onder 2.07 Volle Maan: 23 okt. (21.52) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 18 okt. 8.49 21.55 2.33 15.17 19 okt. 10.21 23.24 3.55 16.40 20 okt. 11.52 5.18 17.57 Doodtij: 19 oktober. DEN HAAG. Minister Braks (van landbouw) heeft de Tweede Kamer meegedeeld, dat waarschijnlijk als gevolg van ingrijpende wijzigingen in het natuurlijke levensmilieu de korhoenderstand de laatste jaren sterk is teruggelopen. Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 1