UKUNT '5W H <êh SOMS IS DE WERELD ERG KLEIN STAATSLOTEN? sen instel lob Open klasse surf wedstrijd op het Grevelingenmeer Geen MEVO '80 team meer zonder winstpunten WIK volleybal start goed Programma Kwiek Ruime winst voor jeugdteam Kerkwerve Speel mee in de Staatsloterij. Elke maand 30 miljoen aan prijzen. Tafeltennistoernooi voor schooljeugd Middenschouwen Jeugd toernooi WIK-tennis If II Wat biedt de BEELDBUIS? Wisselbokaal voor Onno Tellier Politiek asyl 7 Het afgelopen volley balweekeinde heeft ertoe geleid dat ieder ME V0'80 team thans één of meerdere kompetitiepunten heeft vergaard. Na verlies in de eerste kompetitiewedstrijd voor zowel het derde heren-team als het derde dames-team werd afgelopen zaterdag door deze beide teams gelijk gespeeld. In de eerste kompetitiewedstrijd van dit seizoen won het vierde herenteam. Teleurstellend was de nederlaag van het eerste damesteam tegen V/Meester II. MEVO '80 jeugd Met Monique van Berkel voor het eerst in de gelederen verloor het twee de team van de meisjes-jeugd in Zuid- land met 3-1 van Setpoint. De setstan den waren 15-8, 11-15,15-8 en 15-11. Een niet goed geconcentreerd MEVO '80 heeft deze nederlaag enigszins aan zichzelf te wijten. Te veel misverstan den zorgden voor te onsamenhangend volleybalspel van Mevo' 80-zijde, Een goede prestatie daarentegen leverde het eerste team van de meisjes-jeugd. ïn Rozenburg werd met 1-3 van Vovero II gewonnen. Na een wat onwennige start, waar bij de eerste set met 15-10 uit han den werd gegeven, ging Mevo '80 steeds beter spelen. Vovero II beschikte over twee speel sters, die uitstekend serveerden en bo vendien over een harde smash beschik ten. De tweede set werd door Mevo '80 met 13-15 gewonnen, nadat twee time outs inderdaad het effekt sorteerden, wat normaal gesproken mag worden verwacht. De derde set werd met rui mere cijfers door Mevo '80 in winst omgezet, t.w. 10-15. Een van Mevo '80- zijde erg goed gespeelde vierde en tevens laatste set leverde na een 1-12 voorsprong, een 5-15 setzege op, waar door deze wedstrijd met 1-3 winst werd afgesloten. Mevo '80 dames Het tweede damesteam won in de uitwedstrijd tegen Sparta/M in Middel- harnis verdiend met 0-3. Geen enkel moment was de Mevo '80 zege in ge vaar. Na twee kompetitiewedstrijden heeft dit Mevo '80 team de maximale score behaald. Teleurstellend was het eerste op treden in een thuiswedstrijd van het eerste damesteam. Tegen V/ Meester II werd met 1-3 verloren. Na verlies in de eerste set werd de tweede set met een hoopvolle score afgesloten via de cijfers 15-2. Daarna werden de derde en vierde set wederom uit handen gegeven, hetgeen onbegrij pelijk mag worden genoemd, ten op zichte van de winst in de tweede set. Mevo '80 speelde gedurende deze wed strijd te weinig gevarieerd. Te veel werden tactische plaatsballen gespeeld, terwijl de eigen aanval nauwelijksuit de verf kwam. Een eerste kompetitiepunt was er voor het derde damesteam in de thuis wedstrijd contra Ibis Hl uit Hellevoet- sluis, en wel via een 2-2 gelijkspel. Mevo '80 heren Het derde herenteam met voor het eerst in de gelederen Leendert Oosse, Jaap Padmos en Jan v. d. Bijl speelde een qua kijkspel zeer aantrekkelijke Zaterdag 4 oktober speelden de adspiranten I van de volleybalver eniging WIK uit Kerkwerve hun eerste twee NeVoBo-wedstrijden. Er werd gespeeld in Aagtekerke, waar WIK uitkwam tegen Wiska I en Wiska II (Wissenkerke). Beide wedstrijden werden met 3-0 gewon nen door WIK. Voor WIK dus een hele goede start aan het begin van de kompetitie. De zneisjes-adspiranten NeVoBo kompe titie is verdeeld in twee poules. Poule A zijn de teams boven de Schelde en Poule B onder de Schelde. De kampioenen van beide poules spe len aan het eind van de kompetitie de beslissingswedstrijd om het Zeeuws kampioenschap De volgende wedstrijd is zaterdag 25 oktober in Vlissingen, waar WIK uit komt tegen Ovisa (Goes) en S.V.A. (Aagtekerke). thuiswedstrijd tegen Intermezzo V uit Middelharnis. Na een 1-0 voorsprong en 1-2 achterstand werd een verdienste lijk 2-2 gelijkspel behaald. Het is duidelijk, dat dit Mevo '80 team in het begin van de kompetitie nog geen eenheid is tengevolge van het terugtrekken van enkele spelers. Nu het aantal aktieve spelers recent is uitgebreid mag van dit Mevo '80 team meer worden verwacht. Het vierde herenteam, met daarin naast jeugdige spelers een tweetal ge routineerde spelers, won verdiend van Hollemare II uit Zwartewaal. Een goe de start van dit Mevo '80 team. Het eerste en tweede herenteam van Mevo '80 speelden na winst in de eerste kompetitiewedstrijd uit en wel in sport hal de Rozet te Rozenburg. Beide he renteams hadden het niet gemakkelijk. Mevo '80II, spelend tegen het beslist zwakkere Vovero EU, won de eerste set met 11-15 na steeds aan de positieve kant van de score te hebben gestaan. In de tweede set oefende Mevo 80 via een krachtige service en aanval meer pres sie op Vovero uit, hetgeen resulteerde in een tweede setwinstvan3-15.Nall- 11, 14-14 en 16-16 in de derde set wist Mevo '80 via 16-18 moeizaam een 0-3 score te bereiken. Het eerste herenteam won met 1- 3 van Vovero II. Na een gelijk op gaande verkennende strijd in de eerste set won Mevo '80 via 7-7 en 8-11 met 12-15. Vovero II wist echter de tweede set met 15-11 te winnen, na een 9-11 voorsprong voor Mevo '80. Na een aanvakelijk gelijkopgaande strijd in de derde set via de cijfers 7-7 werd de uiteindelijke basis voor de 1-3 zege gelegd in de tweede helft van de derde set. Een aantal goede bloks zorg den ervoor, dat Mevo '80 kon uitlopen en via 8-15 kon winnen. De vierde won Mevo '80 met ruim verschil via 3-15. Gerard Janse speelde bij Mevo '80 in aanvallend opzicht een goede wedstrijd. Zaterdag 11 oktober a.s. speelt het le herenteam zijn eerste thuiswedstrijd om 17.45 uur in de gymzaal aan de Dreef tegen Sparta/H uit Middelhar nis. Het le damesteam speelt daarvoor op de gewone tijd: 16.15 uur ook tegen Sparta/H. Voor het publiek zullen vóór de wed strijden met behulp van banken, spring- kasten en andere toestellen zitplaatsen gemaakt worden. Het eerste jeugdteam van Kerk werve wist zaterdag weer een klin kende overwinning te behalen en wel tegen Westerzicht 4 te Vlissin gen. Met niet minder dan 0-10 kon de thuisreis worden aanvaard. Een handicap voor de tegenstander was dat tweë spelers van het team niet aanwezig waren, zodat deze door inval lers werden vervangen. Dit blijkt ook uit de setstanden; bij een aantal par tijen was een duidelijk verschil in klasse aanwezig. Hoewel niet met minder inzet en enthousiasme werd gespeeld, moest het 4e team zich wederom buigen voor een sterke tegenstander. Verloren werd van St. Laurens 7 met 6-4. Een aantal sets werden maar net verloren en bij 3 sets moest een derde game de beslis sing brengen, Eric en Maijan wisten elk een set te winnen, terwijl Steef er twee op zijn naam schreef. Ook het 2e jeugdteam moest weer een zware nederlaag slikken. Zaterdag werd thuis verloren met 2-8 van Wes terzicht 5. Peter wist 2 sets te winnen. Advertentie rv?.i!&r- Wdaw&tirm Verkoopadressen in de Gouden Gids. Per giro spelen kan ook. Bel voor informatie: 070 -469647. In de overige sets en het dubbel bleek een duidelijk verschilin sterkte tussen de teams te bestaan. De tafeltennisvereniging Kerk werve zal er bij voldoende belang stelling op zaterdag 25 oktober 1980 een zgn. rekreatief-tafeltennistoer- nooi houden voor de schooljeugd van Middenschouwen. Deelname hieraan is mogelijk voor alle jongens en meisjes geboren na 1 januari 1963, die wonen in Midden schouwen en die geen lid van een tafel tennisvereniging zijn. Dit toernooi zal worden gehouden in de sportzaal te Kerkwerve en de aan- vangstijdTiT 13.30 uur. Kosten zijn er voor de deelnemers niet aan verbonden. Aanmeldingen voor deelname kan plaatsvinden tot uiterlijk 10 oktober 1980 bij J. Landman, Ring 12 te Kerk werve, telefoon (01110) 2850. Na de sluitingsdatum, dus 10 ok tober zullen degenen die zich hebben aangemeld bericht ontvangen over de verdere gang van zaken. Zaterdag 4 oktober heeft de jeugd van de Tennisvereniging WIK voor de eerste maal om het klubkampioenschap gestreden. Er werd gespeeld in twee leeftijds groepen: kinderen tot en met 12 jaar en kinderen van 13 jaar en ouder. Het was voor de allerjongsten de eerste keer dat ze een echte wedstrijd speelden. De eerste prijs in de groep tot en met 12 jaar was voor Mirjam Quartel, die 2 partijen won. De 2e prijs was voor Arjanne Berrevoets. Bij de tweede groep was de le prijs voor Alexandra Gyarmathy en was Piet de Ruiter de tweede prijswinnaar. Ondanks het feit dat de weersom standigheden niet bijzonder goed wa ren, kon toch worden terug gezien op een zeer geslaagde dag, die zeker vol gend jaar herhaald zal worden. v H H 'Mil fU II II 31 II I1 WOENSDAG 8 OKTOBER NED. I: Avro's kinderbios opent de middaguitzending voor de kinderen. Dan Sesamstraat en Toeristische tips. Na het journaal geeft de NOS informatie uit de regio in Van gewest tot gewest. Voorts wordt een dokumentaire op het scherm gebracht over de kunstenaar Guus van Waveren. In Will Shakespear raakt Wil liam betrokken in een opstand tegen koningin Elsabeth. Hij wordt aangezet om het spel Richard III op de planken te brengen, waarin een monarch door zwak beleid ten val komt. Na het journaal volgen de rubrieken Den Haag vandaag, en Panoramiek. NED. II: In Kinderen van de rekening wordt de situatie van de Turken in Nederland belicht. In Countdown maken de Doobie's hun opwachting. In Ten- speed en Brownshoe ontsnapt Tenspeed ternauwernood aan een paar vijanden. Hierna de eenakter naar een verhaal van Herman JPieter de Boer met als titel Halleluja, ïvat lig je daar mooi. Hierin krijgt een kunstschilder bezoek van een heilsoldate. Na de aktualiteitenrubriek Info, volgt een rubriek voor de amateur fotografen. WOENSDAG 8 OKTOBER NED. I: 10.00 Schooltelevisie; 15.30 Kinderbios; 18.25 Nieuws v. doven; 18.30 Sesamstraat; 18.45 Toeristische tips; 18.55 Nieuws; 18.59 Van gewest tot Onder zeer gunstige weersomstandigheden zijn zon dagmiddag op het Grevelingenmeer bij de Grevelingen- dam de surfwedstrijden oin de „grote prijs van St.. Jacob" verzeild. k- i P 4Kb j. - Een beeld van de zondagmiddag gehouden open klasse surfwedstrijden op het Greve lingenmeer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Deze door de Flakkeese Wind- surfvereniging georganiseerde open klasse wedstrijd werd op overtui gende wijze gewonnen door Onno Tellier, die twee jaar geleden Ne derlands kampioen is geweest. Er werd in drie klassen gevaren: dames, heren lichtgewicht en heren zwaargewicht (boven de 74 kilo). Deze onderverdeling is noodzakelijk, omdat iemand lichter dan 74 kilo het altijd zal winnen van iemand die zwaarder is, waarneer zij tenminste beiden dezelfde surfkwaliteiten hebben. Bij de dames was de opkomst gering, en maar drie deelneemsters konden de matches uitzeilen. LIesbeth Kort uit Zierikzee kwam daardoor op een twee de plaats te staan. Maijan Van Dongen, ook afkomstig van Schouwen-Duiveland behaalde de derde plaats. Het~ïs de eerste maaT dat de Flakkeese Windsurfvereniging de ze wedfctrijd op het Grevelingen meer organiseert, waarbij om de St. LONDEN, 6-10. Het Tsjechoslo- waakse kunstrijdpaar Anna Pisanka/Jiri Musil heeft in Groot- Brittannië politiek asyl gevraagd. Het Britse ministerie heeft dit maan dag bevestigd. Het paar had van het verblijf in Londen voor deelneming aan de wedstrijden om de Richmond-trofee gebruik gemaakt om naar het westen te vluchten. Vrijdagavond, na afloop van de wedstrijden, waren de 22- jarige Pisanka en de 23-jarige Musil plotseling verdwenen. Later bleek dat ze zich diezelfde avond nog bij een politiebureau hadden vervoegd. Jakob's prijs - beschikbaar gesteld door „Windsurfing de Molen/Jan de Jong" - gezeild moest worden. Jan de Jong uit Dirksland deed overi gens zelf ook aan deze wedstrijden mee eri behaalde bij de heren zwaargewicht een vijfde plaats. De Teiliers De bekende surffamilie Tellier was ook weer aanwezig: vier broers behaal den - ieder op een verschillend type plank - de beste plaatsen. Marco Tellier werd eerste in de klasse heren licht gewicht. Hij werd gevolgd door zijn broer Michiel, waarna Peter Paul Tel lier als derde over de finish ging. Onno Tellier werd, als vermeld, eerste in de klasse heren zwaargewicht. Volgend jaar zal de Flakkeese Wind surfvereniging deze wedstrijden weer organiseren, waarbij de wisselbokaal, nu dus in handen van Onno, weer de inzet is. GOOSE BAY/LABRADOR. Je moet er maar op komen - luchtstunt- man Jaromir Wagner sloot maan dag zij vlucht over de Atlantische Oceaan bovenop een vliegtuig met succes af. Daarmee sloot hij een luchtreis af, die tien dagen geleden in West-duitsland was begonnen. PARIJS. De Parijse politie heeft nog geen vorderingen gemaakt bij haar on derzoek naar de aanslag waarbij zater dagavond een Nederlandse toeriste beide benen verloor. Woensdag 8 oktober, Ned. 11,21.15 uur: De detectives Tenspeed and Brownshoe. gewest; 19.50 Politieke partijen; 20.00 Groeten uit de Nieuwmarkt; 20.40 Will Shakespeare; 21.30 Journaal; 21.55 Den Haag vandaag; 22.25Panoramiek; 22.55 Studio Sport; 23.25 Journaal; 23.30 Nieuws v. doven. NED. II: 13.00 Nieuws v. doven; 18.25 Teleac; 18.55 Nieuws; 18.59 Kinderen van de rekening; 19.25 Kenmerk; 20.00 Journaal; 20.27 Socutera; 20.32 Count down; 21.15 Tenspeed en Brownshoe; 22.05 Halleluja, wat lig je daar mooi; 22.20 Info; 23.02 Teleac; 23.37 Jour naal; 23.42 Nieuws v. doven, DONDERDAG 9 OKTOBER NED. I: Na het nieuws voor doven, Sesamstraat en Paspoort neemt de Tros het eerste gedeelte van deze avond voor rekening. Na Woody Woodpecker volgt het programma Op volle toeren, vanuit Roosendaal. Na dit muzikaal geweld een uurtje spanning met de serie Onze Ouwe. Dit keer blijkt een amateurfotograaf een plaatje geschoten te hebben van een bos- partij. Na ontwikkeling ontdekt de foto graaf dat er een hand boven de bomen uitsteekt Dit blijkt de hand te zijn van een jongen die daar twee weken eerder werd ddodgeschoten. De TROS besluit het programma Kieskeurig. Na het jour naal brengt de NOS de rubrieken Den Haag vandaag en de dokumentaire Over wonnen bezet en gedeeld over het Duits land in de jaren 1946-1949. NED. II: De tekenfilm Pinokkio opent de uitzending en wordt gevolgd door de herhaling van JJ de Bom shhow. Na het journaal de negende aflvering van Me- rijnije Gijzen, waarin Merijntje met schrik moet ervaren dat hij altijd een God van liefde gekend heeft, maar dat de pastoor een God van de wraak ten tonele voert. Frits Bom behandelt problemen van mensen in de Ombudsman. Span ning volgt in de aflevering van de On voorstelbare wereld van Roald Dahl. De donderdagavond wordt afgesloten met Achter het nieuws. DONDERDAG 9 OKTOBER NED. 1:11.30 en 14.00 Schooltelevi sie; 18.25 Nieuws voor doven; 18.30 Sesamstraat; 18.45 Paspoort; 18.55 Nieuws; 18.59 Woody Woodpecker; 19.06 Op volle toeren; 20.00 Onze Ouwe; 21.00 Kieskeurig; 21.30 Journaal; 21.55 Den Haag vandaag; 22.25 Duitsland 1946-1949; 23.13 Journaal en nieuws v. doüen. NED. II: 13.00 Nieuws v. doven18.25 Teleac; 18.55 Nieuws; 18.59 Pinokkio; 19.25 JJ de Bom; 20.00Journaal; 20.2 7 Merijntjes Gijzen's jeugd21.20 Om budsman; 21.50 De onverstelbare we reld van Roald Dahl; 22.15 Achter het nieuws; 23.10 Journaal. 30 Maar dat telefoontje komt nooit. Want in die nacht ontlaadt zich over die streek een zwaar onweer en wordt de boerderij in Deurningen getroffen. Ze Ugt behoorlijk afgelegen. De deel, waar ook de telefoon zich bevindt, staat vrijwel meteen in lichte laaie. Aagje en het inwonend personeel heeft grote moeite om nog wat bijeen te pakken en het brandende huis te verlaten. Als de brandweer eindelijk komt opdagen, is er niets meer te redden. De volgende ochtend staart Aagje met betraande ogen naar de half ver koolde resten van wat eens een prachti ge boerderij was. Ze hoeft hem nu niet meer te verkopen. Ze heeft nu enkel nog de grond, het vee in de weide en de gewassen op het land. Goed, dit alles samen kan nog wel een tachtigduizend opbrengen en ze kan ook rekenen op het geld van de verzekering. Al weet ze bij geen stukken na hoe hoog het bedrijf is verzekerd. Deze tegenslagen zijn nog niet vol doende, want als ze een brief krijgt van de notaris, waarin deze haar uitnodigt voor een bezoekjiefst zo spoedig mo- gelijk, krijgt ze daar te horen, dat er twee hypotheken op de boerderij staan weliswaar met ruime overwaarde, maar nu de boerderij verbrand is, ziet de zaak er enigszins anders uit. Want het blijkt ook, dat de boerderij veel te laag was verzekerd. Veertien dagen later vertrekt Aagje Bessel met datgene, wat ze nog bezit, naar een ander deel van het land. Na aftrek van alle kosten houdt ze onge veer twaalfduizend gulden over. Dat is een schijntje vergeleken bij wat ze dacht te bezitten. Zelfs als ze kans gezien zou hebben het bedrijf voor drie ton te verkopen, zou ze na aftrek van alle kosten nauwelijks een derde over gehouden hebben. Temeer, omdat er ook nog allerlei kleinere en grote schul den te betalen waren. Uit alles blijkt nu, dat het helemaal niet zo goed ging met de grote boerderij van Harmen Bessel! Is Aagje Bessel nu helemaal berooid? Nee, ze heeft immers nog wat geld over gehouden, maar wil er niet aankomen. Ze gaat werk zoeken, al zal dat niet meevallen, want wat kan ze? Natuurlijk bestaat de mogelijkheid zich ergens te verhuren als boeren- dienstbode, want alle werkzaamheden, die er op een gemengd bedrijf zoal te verrichten zijn, kan ze natuurlijk. Maar dit is haar, eertijds boerendochter, eer te na. Daarom ook is ze ver weg getrok ken van Deurningen. Ze heeft een tante in 's Hertogenbosch; die is begaan met het lot van haar nichtje en heeft haar uitgenodigd voorlopig bij haar in te trekken en dat doet«Aagje. Hier komt ze geleidelijk aan tot zich zelf. Wie hoort, welke rampen deze jonge vrouw getroffen hebben, is met haar begaan. En zo komt ze ook aan werk. Al moet ze er Duits voor leren. Ze sprak al wel een mondje Duits, maar zal het nu vaker nodig hebben, want ze gaat naar tentoonstellingen en beurzen om reclame te maken voor Hollandse zui- Door H. J. KOORNSTRA velprodukten, voornamelijk kaas. „Kase aus Holland". Ze krijgt een soort Volendammer kostuum en gaat naar beurzen in binnen- en buitenland. Vaak in Duitsland, af en toe ook in eigen land. En een paar keer per jaar naar België. j Zo is er een keer een grote midden- standsbeurs in Tilburg, waar Aagje met twee andere meisjes de bezoeksters en bezoekers kaas laat proeven. Onder die bezoekers is ook Floris Tingemans, die voor zijn vakdiploma studeert en een bezoek aan deze middenstandsbeurs van tamelijk veel belang acht voor zijn praktische kennis. Natuurlijk komt hij langs de kaasstand, mag ook proeven en babbelt wat met de meisjes. En is eigenlijk dadelijk al weg van de knappe, zo op het oog niet op haar mondje gevallen Aagje. Die niet wil vertellen, hoe haar achternaam luidt en evenmin waar ze woont Want mannen zijn er nu in haar ogen enkel om bewerkt te wor den en warm te maken voor allerlei soorten Nederlandse kaas. Niet om mee uit te gaan. Aagje heeft er na die éne keer haar bekomst van. Floor Tingemans is evenwel een doordouwer. Dat zal hem in zijn latere leven goed van pas komen. Voor een briefje van vijf en twintig gulden komt hij via een collega achter haar volle naam en adres in 's Hertogenbosch. En overweegt danlioe hij opnieuw in kon- takt kan komen met het kaasmeisje. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 7