bezorg(st)ers Jacolies van Gastel klasse apart op sportpark Papendal 't Aardige van die Strippenkaart: 1 RENESSE HAAMSTEDE Met de Strippenkaart kom je overal. j Goed aandeel van Delta Sport in Zeeuwse selektie S.V. Kwiek-heren soepel langs Top 3 Nederlands eerste bij C-meisjes PAPENDAL, 4-10. Jacolies van Gastel prolongeerde afgelopen zaterdag op het nationaal sportcentrum Papendal bij Arnhem haar Nederlandse meerkamptitel. Na 3 individuele zege's eind augustus op de C-kampioen- schappen in Amsterdam op het hoogspringen, 80 meter en 80 meter horden, is het de 4e titel voor de bijzonder suksesvolle Delta Sport-atlete in de 4-kamp. Advertentie Jacolies van Gastel in aktie (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De 14-jarige Zierikzeese bleek een ldasse apart op Papendal, waar van ieder distrikt de twee besten uitgeno digd waren. Erg fraai was haar overwin ning bij het hoogspringen met 1,70 m, voor de tweede keer dit jaar deze hoog te, waarmee ze samen met de Amster damse Karin Peter bovenaan de sei zoen-ranglijst prijkt. Op de 80 m horden een gedeelde eerste plaats in 12.1 sec., samen met Bredase Peggy van Dinther. Met het kogelstoten was ze na de Apeldoomse Els Kooijman de beste met 10.82 m. De 600 meter werd door Jacolies gewon nen in 1.41.8 min., waarmee de 4-kamp werd afgesloten. Haar puntental van 2667 bleek meer dan 100 punten beter dan haar resultaat op de Zeeuwse meer kamp in juni dit jaar te Zierikzee (2556), terwijl ze verleden jaar op Papendal 2547 scoorde. Uit de uitslag van zaterdag blijkt dat ze met kop en schouders uitsteekt boven haar leeftijdgenootjes. Krijn de Oude liep in Alblasserdam Afgelopen zaterdag liep Delta Sport- veteraan Krijn de Oude een wedstrijd over 10 Engelse mijlen in 64.59 minu ten. De plaats van handeling was de Alblasserwaard, waar de atletiekvere niging A.A.A. uit Alblasserdam voor een mooie route zorgdroeg. Winnaar van deze loop werd de P.S.V.-ér Cor Vriend, die André Kolders, plaatselijk favoriet, achter zich hield. Rekordtijden voor Hans van Elzelingen DEN HAAG, 5-10. Delta Sport-at- leet Hans van Elzelingen was dit week einde op de baan in Den Haag en nam daar deel aan 4 nummers. Op de 100 meter liep hij z'n beste seizoentijd: 12.9 sec. en op 2 andere nummers verbe terde hij z'n persoonlijke rekords: op het hinkstapspringen liet hij een keu rige afstand van 11.01 m noteren en mert de discus kwam hij uit op 21.08 ui. Tenslotte stootte hij de kogel (7Y< kg) naar een afstand van 8.45 m. Nieuw klubrekord voor Simon Blom Simon Blom nam vorige week op uit nodiging deel aan de jaarlijkse uurloop op de Roosendaalse kunststofbaan. De Delta Sport-atleet liep er een uitste kende wedstrijd en liet na een uur een afstand van 18.259 meter noteren. Hij ging daarna nog door tot 20 km (50 rondjes op de 400 m baan!) -die hij afrondde in de nieuwe klubrekordtijd van 1 uur 5 min. en 45 seconden. Blom legde in het internationale gezelschap beslag op een 7e plaats. Winnaar werd Cor Lambregts van Swift-Roermond, die de fraaie afstand van 19.803 m haalde. De andere tussentijden van Blom waren: 10 km: 32.05 min.; 15 km: 19.03; 10 Engelse mijlen: 52.44.1 min. Wij vragen op korte termijn voor de bezorging van de „Zierikzeesche Nieuwsbode" te Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch bij de heer Van Loon aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Jannewekken 11, Zierikzee, telefoon (01110) 2255, na 18.00 uur tel. privé: (01119) 660. De bus- en tramreiziter hoeft noe maar met één kaart rekening te houden. En dat is de strippenkaart; sinds 1 oktober de enige die er in Nederland (behalve in enkele plaatsen) te koop is. Een landelijk plaatsbewijs waarmee we in iedere tram, dus en metro terecht kunnen. De strippenkaart is verkrijgbaar in vier versies: als 15-strippenkaart, vol- en gereduceerd tarief, als 10-strippenkaart en als 6-strippenkaart. De 15-strippenkaart kost f 5,35 en is uitsluitend in voorverkoop verkrijgbaar. De 6- en 10-strippenkaart kosten respectievelijk f 2,85 en f 4,75 en zijn alleen op het j-nnniAic voertuig te koop. Let wel: een kaartje kost nu dus minimaal f 2,85, maar voor dat bedrag kunt u wel een paar keer reizen. I KAART Openbaar Vervoer, Postbus 55,2501CB Den Haag. Atletiek in Bergen op Zoom BERGEN OP ZOOM, 4-10. Niet minder dan 10 Delta Sport leden maakten afgelopen zaterdag in Bergen op Zoom deel uit van de Zeeuwse atletiekselektie, die aantrad tegen de W.A.B.C. (West Brabantse Atletiek Combinatie) en Olse Merksem uit België. 8 C- en D-junioren kwamen 's ochtends uit voor de winnende C- en D-jeugdploeg en 10 senioren en A/B junioren kwamen 's middags op de baan voor de Zeeuwse ploeg, die toen met een 2e plaats genoegen moest nemen. Naar B-meisjes Met deze wedstrijd sloot ze haar C- meisjestijd op de baan af en begint ze straks bij de B-meisjes, waar ze beslist meer konkurrentie te duchten krijgt. Uitslag meerkamp titelstrijd C-meis jes Papendal: 1. Jacolies van Gastel (Delta Sport Zierikzee) 2667 pnt.; 2. Els Kooijman (A.V.34 Apeldoorn) 2389 pnt.; 3. Janice v. d. Griend (Lycurgus Krommenie) 2290 pnt.; 4. Annemieke Pool (Sparta Den Haag) 2274 pnt.; 5. Ellen v. d. Willik (AV 47 Boskoop) 2246 pnt.; 6. Jolanda Bleeker (DEM Bever wijk) 2191 pnt. Weer geen treffer voor SKNWK Het is SKNWK ook in haar vijfde wedstrijd, uit tegen Tholense Boys, niet gelukt haar eerste doelpunt te scoren. Voor de Nieuwerkerkers begint dit gegeven langzamerhand een obsessie te worden. In de eerste helft waren de Nieuwer kerkers zeker niet de mindere van Tho lense Boys, alleen ontbrak het weer aan de nodige afwerking in de aanvalslinie. Na de rust kreeg Tholense Boys een licht veldoverwicht, dat Jan van de Vlies met treffers in de 15e- en 17e minuut (2-0) tot uitdrukking wist te brengen. Bij WIK wil het nog steeds niet WIK en Kruiningen waren op het terrein van eerstgenoemde na aan el kaar gewaagd. De strijd speelde zich voor het grootste gedeelte op het mid denveld af. Daar beide verdedigingen meester van hun terrein wisten te blij ven eindigde de wedstrijd zoals hij was begonnen (0-0). Een juiste uitslag, daar het in beide aanvalslinies aan een afwerker ontbrak. Aanvallen ZSC liepen stuk ZSC, dat haar voorgaande drie wedstrijden in winst had weten om te zetten, heeft in de thuiswedstrijd tegen Hoedekenskerke, dat nog geen enkel winstpuntje had, de helft van de inzet moeten afstaan. De bezoekers bepaalden zich in hoofdzaak tot verdedigen, waardoor ZSC een groot veldoverwicht had. De aanvallen liepen bijna alle stuk op de muur van verdedigers, die de bezoekers in hun strafschopgebied hadden gepo- teerd. In de eerste helft had ZSC vrouwe Fortuna niet op de hand met schoten van Olivier Verwest en Sjaak Dorre man, die door de lat werden gekeerd. Pas 10 minuten voor tijd gelukte het. Olivier Verwest om ZSC de voorsprong te geven (1-0). Tot overmaat van ramp wisten de bezoekers 4 minuten later bij een uitval de stand weer in evenwicht te brengen (1-1). C- en D-jeugd Opvallend waren de speerwerp- resultaten van de Delta Sport jeugd. Zowel Chris Hoek (bii de C-jongens) als Jos van Langeraad (bij de C-meisjes) wonnen hun nummer. Chris wierp een fraai klubrekord met een afstand van maar liefst 46.16 m, een prachtige af sluiting van het baanseizoen voor de Haamsteedse atleet. Kerkwerfse Jos kwam ook in deze laatste baanwed- strijd als C-meisje erg ver: 25.94 m, een prachtig persoonlijk rekord. Chris sprong ook nog ver (5.44 m) en Jos liep de 600 m in 1.47.5 min. Bart van Haeringen eiste een prima 2e plaats voor zich op op de 100 m C-jongens in 12 sec. precies en hij sprong 1.45 m hoog. Wicher Harm- sen wierp de discus 31.34 m, Mar cel de Jonge, D-jongens, sprong 4.49 m ver en stootte een persoon lijk rekord met de kogel: 7.93 m. Annemieke Goedhart stootte 8.97 m kogel en wierp de discus naar een prima afstand 20.62 m. De C-jongensploeg met o.a. Bart. van Haeringen won de estafette iri' de bijzonder goede tijd van 47.0 sec. Janneke v. d. Linde sprong 1.40 m hoog en 4.61 m ver (ook al weer een persoonlijk rekord). Na- tascha Bakker liep de 60 m in 8.9 sec. èn stootte 7.39 m met de kogel. Eindstand jeugd De eindstand bij de jeugd was: 1. Zeeland 221 pnt.; 2. W.B.A.C. 201.5 pnt.; 3. Olse Merksem 148.5 pnt. A/B junioren en senioren Nogal wat afschrijvingen voor de Zeeuwse selektie in deze oudere groep, maar Delta Sport bleek de gunstige uitzondering, die 10 personen leverde aan deze selektie. Ook hier weer een Delta Sport overwinning bij het speer werpen en wel voor Joke v. d. Kastele bij de dames met 30.58 m. Eveneens een le plaats voor Esther Goedhart die de discus 37.86 m ver wierp. Ook Inge den Boer legde beslag op een zege en wel op de 400 m A-meisjes in 63.1 sec. Janny Verkaart moest met 1 cm ver schil genoegen nemen met een 2e plaats, ze stootte de kogel 10.80 m. Anita Kouijzer werd met 10.60 m 3e. Inge den Boer sprong ook hoog (1.45 m) en liep de 200 m in 28.6 sec. Mariette van Veeren wierp bij de B- meisjes de discus 20.20 m. Cora den Boer liep in dezelfde kategorie de 400 m in 66.9 sec. en sprong 1.50 m hoog. Cor de Jonge sprong 5.58 m ver en liep de 200 m in 25.3 sec. Janny Verkaart wierp bij de dames ook nog de discus 29.84 m en Joke v. d. Kasteele liep de 200 m in 29.8 sec. A-meisje Michaela Jongschaap sprong 1.45 m hoog, stootte de kogel 9.07 m en sprong uitstekend ver: 4.84 m. Kees Verkerk tenslotte nam zowel deel aan de 400 m (52.3 sec.) en 1500 m (4.19.3 min.) binnen een erg kort tijds bestek waaronder de prestaties leden. De Delta Sporters namen verder nog deel aan allerlei estafettes. Totaaluitslag A/B junioren en se nioren: 1. W.B.A.C. 473%; 2. Zee land 429%; 3. Merksem 331%. S.V. Kwiek-dames door het oog van de naald 6-0 voor door verkeerd stoppen van de harde opslag. Na enkele wonderbaar lijke reddingen van Sonja Krijgsman, die ook goede set-ups gaf, won Kwiek met 15-10 en zodoende de wedstrijd met 3-0. DEN BRIEL, 4-10. Het damesteam van s.v. Kwiek uit Bruinisse heeft het erg moeilijk gehad tegen het eveneens uit de vierde klasse gepromoveerde Top 4. De eerste set liet een mat spelend Kwiek-team zien. Toen Janny de Oude er in kwam werd er fanatieker verdedigd en via telfouten en veel geluk haalde Kwiek met 16-14 deze set naar zich toe. De tweede set was het aanzien zeker waard. De ploegen hielden elkaar keurig in evenwicht. Bij 10-9 voor de Bruse dames kon Kwiek door voorna melijk Dianne Jonker, die goed blok keerde en heel bekeken speelde, door drukken. Setstand 15-9. Laatste set De laatste set kwam Top al snel met Brouwershaven laat het lelijk afweten Brouwershaven heeft het in Mid delburg tegen het onderaan de rang lijst bengeldende Dauwendaele le lijk laten afweten. De Brouwenaren, die klaarblijkelijk de tegenstander toch wel wat hebben onderschat, speelden met veel te weinig inzet, om sukses te kunnen boeken. Nadat de le speelhelft met blanke stand was afgesloten, slaagden de Mid delburgers erin voorsprong te nemen (1-0). Door een eigen doelpunt van Adrie Lievense kwamen de Brouwe naren zelfs met 2-0 achter te staan. Een kort voor tijd door Joop Krips gescoord doelpunt (2-1) kon niet voorkomen dat Brouwershaven met lege handen de thuisreis moest aanvaarden. DFS III redde het niet DFS III heeft het in de thuiswedstrijd tegen de reserves van Wissenkerke net niet kunnen bolwerken. In de le helft wisten de bezoekers een 2-0 voor sprong te nemen. Na de rust scoorde Ben Meddeler voor de thuisklub tegen (1-2), maar het lukte niet om de stand nog in even wicht te brengen. Kwiek-heren In hun eerste wedstrijd moesten de Kwiek-heren aantreden tegen Top in Brielle. Dit gebeurde in een nieuw te nue, waarvan de broeken een paar ma ten te groot waren, maar dit was geen beletsel om erg goed te beginnen. Het was al snel 9-0, dit door de goede opslag van Jan van den Berge en de sterke aanval van de heren. Bij de stand 10-0 werd het voor het eerst een beetje spannend. Top kwam terug tot 10-5, dit door slordig stoppen van Kwiek. Jan van den Berge kwam toen weer aan opslag en de Top-ploeg had duidelijk moeite met zijn floater- opslag. Nog eenmaal kon Top de service doorbreken, maar kon hierbij geen pun ten scoren, toen was het voor Peter sanderse makkelijk om het laatste puntje te maken. Ook de tweede set had Kwiek weinig moeite met de tegenpartij. De sterke aanval werkte erg goed via Bennie Deurloo, Tonie van Breda en Jan Kole. In een mum van tijd was het 15-3. Twee punten Trainer/coach Kees Arensman wis selde vrij regelmatig; ook halverwege de derde set. Deze was goed begonnen via goede aanvallen en taktische ballen van Tonie van Breda, maar bij de stand 7-1 werd er erg zwak gestopt. Na enkele wissels liep het weer beter en werd de derde en laatste set beslist bij de stand 15-7. De eerste 2 punten voor het herenteam van Kwiek zijn binnen. Renesse had het flink moeilijk Het met maar liefst zes invallers uitkomende Renesse heeft het in de uitwedstrijd tegen Hoofdplaat niet kunnen bolwerken. De door een groot aantal blessures geplaagde ploeg uit de Westhoek werd reeds in de eerste helft op een beslissende 4-1 achterstand gezet. Na 20 minuten spelen kon Stanny Soulimans de thuisklub voorsprong ge ven (1-0), waarna Siem Kooman na een half uur.spelen de stand weer in even wicht bracht (1-1). In het laatste kwartier van de le helft viel de beslissing. Door doelpunten van Walter Thomas, een eigen doelpunt van een van de Renesse verdedigers en een treffer van Herbert Verslpijs kon Hoofd plaat tot 4-1 uitlopen. Na de rust wist Renesse de verdedi ging wel gesloten te houden, maar aan vallend kon het toch geen vuist maken (4-1). Renesse II verliest van Zierikzee III Renesse II en Zierikzee Hl ontliepen elkaar in de Duinstreek bijzonder wei nig. Het door een groot aantal invallers gehavende team van de thuisklub wist door Jan Quist voorsprong te nemen (1-0). Dirk Verloo bracht de stand weer in evenwicht (1-1), waarna Jan Stoel de pech had het leder bij een hoekschop in eigen doel te koppen (1-2). Dit bete kende meteen de eindstand daar er na de rust niet meer werd gescoord. Reserves van DFS verdelen punten De reserves van DFS hebben in de uitwedstrijd tegen Wemeldinge IV genoegen moeten nemen met een 3-3 puntenverdeling. In de eerste helft zag het er naar uit dat DFS een vlottè overwinning zou gaan beha len. Door een doelpunt van een van de Wemeldinge verdedigers kwam DFS op voorsprong (0-1) waarna Leo Bom en Jacob Put voor 3-0 zorgden. Nog net voor het verstrijken van de le helft wist de thuisklub tegen te scoren (1-3). Na de rust gaf DFS de winst uit handen en wist de thuisklub met twee doelpunten de stand nog in evenwicht te brengen (3-3). Programma zaalvoetbal Morgen (woensdag)avond wor den er in de sporthal Onderdak te Zierikzee in de zaalvoetbalkompe titie van het Rayon Schouwen-Dui- veland een aantal wedstrijden in de 2e- en 3e klasse gespeeld. Het programma zal worden geopend met de ontmoeting in de 2 e klasse tussen de reserves van Skol Boys en ZZ'72 (19.00). Renesse zal hierna zijn leidersplaats moeten verdedigen in het treffen met de FC Kerkwerve (19.40). Hierna zullen er een drietal wedstrij den in de 3e klasse worden gespeeld. Brogum komt binnen de lijnen om het te gaan opnemen tegen de eigen reser ves (20.20), vervolgens gaat Zeelandia proberen tegen Die Gouwe zijn eerste winstpuntjes binnen te halen (21.00), waarna Dreischor aan bod komt tegen Roggeband. Het programma op deze avond zal worden afgesloten met de wedstrijd in de 2e klasse tussen ZZ'72 en de reser ves van MEVO. BASRA, Irak. Veertien Chinese zeelieden zijn van Iran naar Irak ge zwommen nadat hun vrachtboot in de haven van Chorramshar door gra naten was getroffen. In de duisternis zwommen zij de Sjatt Al Arab over. Finales 2e klasse driebanden Donderdag, vrijdag en zondag 9-, 10- en 12 oktober a.s. zal de bil jartvereniging „De Country" in de „Country Club" te Renesse het fi nale-toernooi 2e klasse driebanden van het distrikt Schouwen-Duive- land van KNBB organiseren. Na de voorwedstrijden hebben zich voor het finale-toernooi weten te plaat sen: H. H. Berrevoets, OKK, Nieuwer- kerk; J. C. Everaers en J. den Haan, B.V. Renesse; G. Monster en P. W. Bodbijl, DOS Nieuwerkerk; N. van der Graaf, Onder Vrienden, Burgh; W. Hanse, Bommenede, Zonnemaire en B. Bergman, OKK Nieuwerkerk. Donderdagavond te 19.00 uur zal een aanvang worden gemaakt met de le ronde, waarin de volgende partijen wor den gespeeld: G. Monster-P. W. Bod bijl: W. Hanse-J. den Haan; J. C. Everaers-B. Bergman en H. Berrevoets- N. van der Graaf. De lengte der partijen is vastgesteld op 25 caramboles. Schaakvereniging T.O.G. In de wedstrijden die in de 5e ronde voor de huishoudlijke kompetitie van de schaakvereniging T.O.G. werden ge speeld vielen er een opvallend aantal remise-partijen te noteren. De gedetail leerde uitslagen: M. van Driel-A. van de Berge %-%; A. van Mourik-J. de Jonge %-%; C. van den Berge-A. Kik %-%; J. Nieuwersteeg-T. van der Have %-%; M. Houtkamp-R. Bal 0-1; T. van den Berge-A. Slinger 0- 1; H. Knop-J. Reurich 0-1. P.V. „De Reisduif' St. Philipsland Kampioen duif Vitesse: 1. F. den Braber212 pnt.; 2. J. Verwijs Zn. 201 pnt.; 3. Iz. Vermeij 200 pnt. Kampioen duif Midfond: 1. A. Faasse 729 pnt.; 2. J.Zuidweg 705 pnt.; 3. A. Faasse 687 pnt. Kampioen duif Fond: 1. J. Verwijs Zn. 325 pnt.; 1. A. Faasse 325 pnt.; 2. J. Zuidweg 240 pnt.; 3. Vermaas/Verwijs 210 pnt. Kampioen hok Vitesse: 1. Iz. Vermeij 458 pnt.; 2. A. Faasse 423 pnt.; 3. F. den Braber 414 pnt. Kampioen hok Midfond: 1. Iz. Ver meij 1974 pnt.; 2. A. Faasse 1905 pnt.; 3. J. Verwijs Zn 1650 pnt. Kampioen hok Fond: 1. Gl. Walpot Zn. 755 pnt.; 2. J. Zuidweg 735 pnt.; 3. A. v. d. Est 635 pnt. KORFBAL AFDELING ZUID WEST le klasse A: Tjoba III-TOGO 9-7; Luctor-Olympia 4-6; Zuidwesters-All Ready 4-1; Swift II-Blauw Wit 5-4. 4e klasse B: Olympia Il-Swift V 1- 10; TOGO III-Tjoba V 12-2; Blauw Wit Il-Swift IV 8-5; All Ready II- ONDO III 2-6. ADSPIRANTEN 3e klasse B: All Ready-Dreischor 2- 0; Olympia-TOGO II 10-0; Volharding-Blauw Wit 0-11. PUPILLEN 2e klasse B: Seolto II-Dreischor 0-9; Tjoba II-Animo III 4-0. 3e klasse A: All Ready III-Blauw Wit III 1-2. Een aardig spelmoment uit de ontmoeting tussen de derde-elftallen van ZSC en Brouwershaven waarin de spelers een baüetdans uitvoeren. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 6