GEEN WIJZIGING BIJSHALTES - RESTAURATIE- SUBSIDIES - REGIONALE BRANDWEERKRING BEGROTINGSWIJZIGINGEN - „DE GREVELINGEN" EN „DE OOSTERSCHELDE" Kabouters te Bruinisse zorgden voor kinderbraderie Meer leenman EEN DORPSHUIS VOOR NOORDGOUWE EN EEN GYMLOKAAL IN ZONNEMAIRE Toetreding tot regionale brandweerkring aan de orde Vergadering gemeenteraad STREEKNIEUWS Voorstel aan raad Brouwershaven: Gemeenteraad Middenschouwen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 7 oktober 1980 Nr. 22789 3 ZIERIKZEE. Tijdens het „open huis" bij gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de St. Willibrordusschool was op een tentoonstelling allerlei te zien, dat vooral ook (jeugdige) belangstelling trok. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Hervormde Vrouwengroep De Hervormde Vrouwengroep „Martha" te Renesse, organiseert een najaars- kledingaktie voor de be kende zuster Haayer te Rotterdam. Oude kleding kan bezorgd bij: mevr. Duson, Vroonweg Renesse, vanaf nu tot 17 oktober. Vierde verjaardag Ruitervereniging Renesse Zaterdagavond 4 oktober, organi seerde de ruitervereniging „Renesse" een druk bezochte barbe cue-dansant in de kantine van cam ping Bonafide te Renesse. Hiermee vierde men de vierde verjaardag van de ruitervereniging. Rond drie grote barbecue's konden de vele gasten zelf hun hapje verzor gen, wat de gezelligheid zeker ten goede kwam. De muziek werd ver zorgd door „De Melodias" en ter bestrijding van de onkosten werd BROUWERSHAVEN, 7-10. Wanneer de raad van Brou wershaven maandag 13 oktober haar,goedkeuring ver leent, krijgt Noordgouwe een dorpshuis en Zonnemaire een nieuw gymnastieklokaal. Voor Noordgouwe houdt dit de houw in van een gemeenschapsruimte tegen (dus verbonden aan) de bestaande openbare lagere school aan de Pauwstraat. Door het derde lokaal van de school daarbij te gebruiken voor sociaal-kul- turele aktiviteiten kan dat karnen met het te bouwen dorpshuis multi-funktio- neel dienst doen. In deze opzet kan op een subsidie van 150.000,— van c.r.m. worden gerekend, zijnde 75 procent van de subsidiabele investeringskosten ten behoeve van het centrale akkommodatiedeel. Het ministerie van onderwijs en wetenschappen heeft de oorspronke lijke plannen voor Noordgouwe en dus de subsidie daarvoor afgewezen. Vervanging van de bestaande kleu terschool aan de Pauwstraat werd niet noodzakelijke geacht, vanwege de goede bouwkundige staat van het gebouw en de geringe afstand tot de openbare lagere school. Omdat voor verbouwing en uitbreiding van de la gere school voor aktiviteiten op soci aal, kultureel en kreatief gebied geen toestemming vereist is van „Onder wijs", wil het kollege van b. en w. daar in de nieuwe opzet toch toe overgaan om zodoende het derde lo kaal te betrekken bij het nieuwe dorpshuis. Hpt. ministerie van nnderni BRÜINISSÊ, 4-10. De kinderbrade rie van de Kabouters (Padvinders af deling van mevrouw Kok-Kik) zorg de zaterdag rond de muziektent te Bruinisse voor een gezellige drukte. Er was dan ook door de leidsters, de ouders en de kinderen veel werk van gemaakt. Men kon er zelfs ter plaatse pannekoeken eten; er waren zelfgebakken koekjes en zelfgebak ken babbelaars, de zakjes mosselen waren vlug weg. Maar de hoofdzaak was toch de koop en verkoop van al lerlei spulletjes, speelgoed, huisdou- delijke artikelen enz. Allerlei attrakties: men kon een fijne taart loten, maar ook een pop in klederdracht en via roosjes in een boom, of door het vangen van een visje had men altijd een prijsje. Het weer werkte mee, al werd het later kouder. Hulde aan allen die mee werkten voor het goede doel en die het niet alleen van overheidssubsidie wilden laten afhangen. Het ministerie van onderwijs vond de bouw van een gymnastieklokaal voor de lagere scholen in Noordgou we en in Zonnemaire wèl noodzake lijk en dat mocht öf in Noordgouwe öf in Zonnemaire worden gereali seerd. Het kollege koos voor Zonnemaire, omdat daar nu en later meer lagere schoolleerlingen zullen zijn dan in Noordgouwe. Dat houdt tevens in, dat de kosten van vervoer van een (minder) aantal leerlingen van Noordgouwe naar Zonnemaire goed koper zal zijn, naar schatting 30.000,— per jaar minder. Noordgouwe kan, wanneer de plannen doorgaan, maximaal 11 klokuren gebruik maken van de nieuwe gymnastieklokaal. Snel beginnen Het kollege is tot de konklusie ge komen dat met de bouw van het dorpshuis in Noordgouwe zo spoedig mogelijk moet worden begonnen, mede gelet op de uitspraak van de raad op 10 januari 1980, waarbij te vens een krediet voor de voorberei- dingskosten beschikbaar werd gesteld. Architektenbureau De Jonge B.V. te 's Gravenpolder zal het ont werp dan definitief kunnen uitwer ken. Daarbij zal de Begeleidings kommissie Realisering Dorpshuis opnieuw worden ingeschakeld. Wanneer deze kommissie het ein dadvies aan het kollege kan ver strekken, kan binnen twee maanden een voorstel aan de raad worden ge daan tot het verlenen van een krediet voor de totale bouw- en inrichtings kosten van het gebouw, zo stelt het kollege zich voor. ïn hoeverre er een mogelijkheid bestaat om het multi-funktionele dorpshuis in Noordgouwe dienstbaar te maken aan het geven van gym nastiekonderwijs, zal duidelijk wor den uit te voeren overleg met de in- spektie van het lager onderwijs. In de vergadering van aanstaande maandag wordt de raad gevraagd in te stemmen met de bouw van een gymrtastiekgebouw in Zonnemaire. ZIERIKZEË, 4-10. Op dinsdag 14 oktober wordt in het stadhuis, een vergadering gehouden van de gemeente raad, onder voorzitterschap van burgemeester Th. H. de Meester. Na behandeling van de ingekomen stukken, komt een uit 22 punten bestaande agenda aan de orde. In antwoord op vragen van het raadslid de heer C. Legemaate deelt het kol lege mede, thans niet te voelen voor wijziging in de situering van bushaltes in Pooftambacht. Bij een wijziging zouden de haltes in de Scheldestraat en de Grevelingenstraat moeten vervallen, maar deze zijn nog maar enige tijd aan gelegd in het kader van de busroute Poortambacht. Aan de orde komt de toetreding tot de gemeenschappelijke regeling „Re gionale brandweerkring Noord- en Midden-Zeeland". Het kollege deelt mede dat in de begroting 1982 finan ciële ruimte is voor aansluiting bij deze regionale brandweerkringen. Ter zake van aansluiting is interge meentelijk overleg gepleegd. Een punt is het concept - wetsontwerp, nl. dat de primaire verantwoordelijk heid voor de organisatie en het be heer van de brandweer, bij de pro vincie zou komen te berusten, is van diverse zijden grote kritiek ge-uit. De brandweerzorg zou berusten bij de gemeente, in dien zin dat de brandweer haar taak zal verrichten onder gezag van het gemeente bestuur. Bij reorganisatie van de brand weer, met delegatie van organisatie en beheer naar de provincie, is een extra investering nodig van 9.248,92. In het „Meerjaren- perspektief 1981-1984" zal worden onderzocht in hoeverre hiervoor mid delen beschikbaar zijn. Overigens stelt het kollege voor, toe te treden tot de gemeenschappelijke regeling: „Regionale brandweerkring Noord en Midden-Zeeland. Subsidies restauraties Begrotingswijzigingen zijn noodza kelijk wegens beheerskosten woon wagencentrum en i.v.m. het aktive- ringsprogramma ten behoeve van twee lagere scholen en twee kleuter scholen. Een voorstel heeft betrek king op het vestigen van een zakelijk recht op grond van de heer L. Lege- mate, voor de aanleg van een riole ring in het kader van het bouwrijp maken van het bestemmingsplan „Industrieterrein Zuidhoek". Subsidies worden verstrekt voor de restauratie van verschillende pan den: St. Domusstraat 74, Poststraat 31, Nieuwe Boogerdstraat 22, Hoofd poortstraat 1, Gasthuiskerk, Breedstraat 27, Oude Haven 26-28, Maarstraat 5, Venkelstraat 2/hoek St. Domusstraat, Visstraat 8, Verre- nieuwstraat 2, Poststraat 21, Haven- park 28. Voorgesteld wordt in elk geval 30 subsidie te verlenen van de uit eindelijk door de staatssekretaris de- dinitief vast te stellen subsidiabele kosten. Begrotingswijzigingen inzake toe voeging aan de reserve „herbestra- tinsgewerkzaamheden"; inzake ver hoging bijdrage aan de Intergemeen telijke Sociale Dienst Schouwen- Duiveland en St. Philipsland 1980 en wegens opheffing reserve „verplaat sing landbouwbedrijven uit de be bouwde kom" zijn noodzakelijk. Het kollege vraagt de raad tot het doen van een principe uitspraak over de subsidiëring van een projekt ge coördineerd bejaardenwerk. Een bij drage wordt noodzakelijk van 0,76 per inwoner van elke gemeente, zijn de in de regio totaal 23.200,—. „De Grevelingen" Aanwijzing is nodig van een lid en plaatsvervangend lid van de Raad van Bestuur gemeenschappelijke re geling „Natuur en Rekreatiegebied „De Grevelingen" ï.o. Voorgesteld worden de burgemeester en wethou der L. J. van Gastel. Salarismaatre gelen worden aangekondigd voor het gemeentepersoneel per 1 juli 1980. Ten aanzien hiervan dient een nieu we (gewijzigde) Bezoldigingsveror dening te worden vastgesteld. „De Oosterschelde" Belangrijk punt is het voorstel tot het innemen van een standpunt ten aanzien van de nota „De Oosterschel de, een overzicht van de beleidsmo- ZIERIKZEE Kinder-modeshow Hedenavond (dinsdag) geeft de boetiek „Sint Jan" een modeshow van kinderkleding voor het komende winterseizoen, in „Auberge Mariti me". Voor tijd: zie agenda. Geld voor verplaatsing transportbedrijf Van der Wekken Minister Ginjaar van volksgezond heid en milieuhygiëne heeft de ge meente Zierikzee een bijdrage van 303.000 gulden toegezegd voor ver plaatsing van het transportbedrijf C. van der Wekken. Het bedrijf moet weg omdat het voor de aangrenzende woonbuurt ernstige geluidsoverlast en stank oplevert. De bijdrage wordt gegeven in het kader van het proefprogram- ma sanering milieuhinderlijke be drijven in de woonomgeving. De ge meente wil na ontruiming van het be drijfsterrein en sloop van de bedrijfs gebouwen op het terrein een parkeer plaats aanleggen. Gezinsdienst In de R.K. kerk werd zondagmid dag een interkerkelijke gezinsdienst gehouden, voorbereid door de I.W.Z. (Interkerkelijke Werkgroep Zierik zee). De belangstelling was bijzonder groot, zodat praktisch van een gevul de kerk kon gesproken. Het kerkge bouw droeg nog de fleurige sporen van de 75-jarige viering van de Willi brordusschool, in de vorm van fraaie gelijkheden". Het kollege merkt op dat het zondermeer van bovenge- meentelijk belang, ja zelfs van natio naal belang moet worden be schouwd, dat de Oosterschelde ook na 1985 zijn natuurlijke waarde be houdt, Als vestigingsplaats voor nieuwe ligplaatsen in 1980-1990 dient Zierik zee in aanmerking te komen, terwijl in die periode (tot 1990) een gefaseer de uitbouw van het aantal ligplaat sen o.a. te Zierikzee mogelijk is, door de kreatie van een nieuwe haven of de uitbouw van bestaande situaties. Een begrotingswijziging is nodig wegens restitutie waarborgsom aan de Vereniging tot bevordering van Christelijke Schoolonderwijs. Idem wegens de subsidie in de kosten van de emancipatie-studiedag op Schou- wen-Duiveland. Idem voor het tref fen van voorzieningen aan meubi lair, verlichting e.d. in de Concert zaal. Om bouwvergunning Beslist dient te worden op een ver zoek om voorziening van de heer M. Kloet, tegen weigering van een bouwvergunning voor een gara ge/berging op het perceel Eerste Weegje 3. Tenslotte is een begrotingswijzi ging nodig wegens beschikbaarstel ling krediet i.v.m. de dekking verlies als gevolg van een gegarandeerde geldlening voor aankoop van een woonpand. bloemstukken en kindertekeningen. Liturg tijdens deze dienst was ds. J. B. Assendorp, terwijl de predikatie werd verzorgd door de heer J. A. M. v. d. Hurk, R.K.-pastoraal werker. Er was verder deklamatie en een mu zikale omlijsting, door het Ger. Jeugdkoor „Joy", o.l.v. de heer P. van Donk; de heer T. Faber bespeel de het orgel. Tijdens de dienst werd een kollekte gehouden t.b.v. het te huis te Paramaribo, waarheen recen telijk twee Zierikzeese werksters van „De Lichtboei" zijn vertrokken. De kollekte bracht 775,60 op. HAAMSTEDE Weffare-kursus De afdeling Schouwen (Westhoek) van het Nederlandse Rode Kruis wil bij voldoende deelname begin 1981 aanvangen met een kursus Welfare vrijwilligsters. Daaraan kunnen ook dames deelnemen uit andere gemeen ten op Schouwen-Duiveland. Het voornemen is deze kursus te organiseren in de Beatrixschool, Weststraat 34b te Haamstede. Voor inlichtingen kan men zich wenden tot mevrouw K. v. d. Bijl-de Jonge, Christinastraat 17 te Haamstede, te lefoon (01115) 2366. Om aan deze kursus deel te nemen is het noodzakelijk, dat eerst enige maanden stage wordt gelopen bij een plaatselijke Rode Kruis afdeling. SEROOSKERKE Auto-ongeluk door stormachtige wind Door de stormachtige wind is bij de Schelphoek (Serooskerke) een ato in de berm terecht gekomen en over de kop geslagen. Bestuurder D. d. V. uit Zierikzee kwam er zonder letsel af, maar een passagiere liep wat kleine verwondingen op. De auto was total- loss en werd weggesleept door takel- bedrijf J. de Jonge. RENÉSSE MIDDENSCHOUWEN, 6-10. Burgemeester en wethouders van de gemeente Middenschouwen stellen de raad voor toe te treden tot de gemeenschappelijke regeling Regionale Brandweerkring Noord- en Midden-Zeeland. Dit voorstel zal vrijdagavond tijdens een gemeenteraadsvergadering in het gemeentehuis van Scharendijke aan de orde komen. Tevens zal tijdens deze vergade ring een gemeentelijk vertegenwoor diger in het bestuur van de Stichting Grevelingenbekken aangèwezen moeten worden. B. en w. stellen voor burgemeester W. den Boer als vertegenwoordiger, en wethouder I. C. Padmos als plaatsvervangend vertegenwoordi ger aan te wijzen. Verder staat op de agenda het voor stel tot het verlenen van subsidie voor de emancipatie studiedag 1980 en wel 0,06 per inwoner. Bejaardenwerk Burgemeester en wethouders stel len de raad voor in te stemmen met voortzetting van het bejaardenwerk en ook om dit projekt onder te bren gen bij de Federatie Maatschappelij ke Dienstverlening Noord-Zeeland. Begin dit jaar heeft het algemeen bestuur van het Overkoepelend Or gaan Bejaardenwerk Schouwen-Dui veland en St. Philipsland namelijk besloten haar mandaat aan de ge meentebesturen terug te geven. De reden hiervoor is dat de ge meentebesturen de noodzaak niet in zagen tot het in leven roepen van een afzonderlijke stichting en vooral om dat onzekerheid bestaat over een toe kenning van een rijksbijdrage. een uitstekend geslaagde verloting gehouden. Opbrengst kollekte De onlangs gehouden kollekte, Inmiddels is bekend dat er 80 bijdrage kan worden verkregen in de personeelskosten van een zogenaamd kooïdinatiepunt. De doelstelling en de taakstelling van dit bejaarden werk zullen door de Federatie en een afvaardiging uit de Vereniging van B. W. en S. worden uitgewerkt. De kosten daarvan worden voorlopig ge raamd op 0,76 per inwoner. Andere punten Verder komen o.a. de volgende agendapunten tijdens deze vergade ring aan de orde: Voorstel tot het aanvragen en aanvaarden van gelde lijke steun uit 's Rijks kas voor reno vatie van de woningen Schelpweg 11 en 13 te Ellemeet en een voorstel tot het vaststellen van het bestem mingsplan bebouwde kom Kerkwer- ve. waarvan de opbrengst geheel bestemd is voor de Nierstichting, had in Renesse een opbrengst van 756,40. BROUWERSHAVEN Raadsvergadering Brouwershaven De gemeenteraad van Brouwersha ven vergadert maandag 13 oktober in het stadhuis. Op de agenda staat onder meer het verlenen van eervol ontslag aan de heer P. J. A. Korstanje als ambte naar van de burgerlijke stand. De heer J. Doeswijk onthulde zater dagmiddag tijdens een drukbezochte receptie in de Willibrordusschool het kado van de oudervereniging: 75 jaar RK School geheel in geld uitgevoerd. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Voorts zijn voorstellen tot vaststel ling van de volgende wijzigingen: in de Bezoldigingsverordening 1976; de verordening hondenbelasting; de verordening op de heffing en invor dering van een woonforensenbe- lasting; van de verordening gemeen schapsruimten Brouwershaven, Dreischor en Zonnemaire; tarieven- beschikking liggelden jachthaven; voorwaarden tot het in medegebruik geven van de gemeentelijke sportter reinen, ijsbanen en tennisbaan. Een principe-beslissing voortzet ting gecoördineerd bejaardenwerk wordt voorgesteld, de aankoop van grond met opstallen aan de Schuitka de 1 te Brouwershaven. Mededelingen worden gedaan over het voornemen tot het stichten van een dorpshuis te Noordgouwe en een gymnastieklokaal te Zonnemaire. Subsidies, bijdragen en kontributies 1981 moeten worden vastgesteld. (Voor aanvangstijd: zie agenda.) Advieskommissie welzijnsbeleid De advieskommissie voor het wel zijnsbeleid in de gemeente Brouwers haven komt woensdag 15 oktober in openbare vergadering bijeen in het stadhuis. Op de agenda staat de bespreking van de concept-sociale kaart, onder deel van het concept-voorontwerp van het inventarisatierapport, de be noeming van een plaatsvervangend lid van de intergemeentelijke coÖrdi- nerene regionale planningsgroep voor Schouwen-Duiveland en Sint- Philipsland en besprekeing van de verdere voortgang van de wel zijnsplanning. (Voor tijd: zie agenda.) AMSTERDAM. Bijna duizend mensen hebben zaterdagavond deel genomen aan een manifestatie van solidariteit met de Joden in de Sow- jet-Unie op het Mr. Visserplein in Amsterdam.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 3