VOORSTEL AANKOOP PERCELEN GROND UNANIEM AANGENOMEN Tien procent verhoging reinigingsrechten Open dag „Nemag Aanleg fietspad Heuvelsweg STREEKNIEUWS Fantastisch koncert „Nut en Uitspanning' had weer en publiek mee Oosterlandse bejaarden maakten gevarieerd reisje 4 MIDDENSCHOUWEN, 19-9. Het voorstel tot aankoop van diverse percelen grond ten behoeve van de aanleg van een fietspad langs één kant van de Heuvelsweg is vrijdagavond tijdens een openbare vergadering van de raad van de gemeente Middenschouwen met algemene stemmen aangenomen. Het (ietspad dat aal beginnen bij Nieuwekerke ('t Schutje) loopt door tot aan de Lange Blokweg en beslaat dus zowel grond van de gemeente Middenschouwen als van de gemeen te Zierikzee. ZIERIKZEE Bliksem treft Duyvelants Koffiehuis Maandagavond omstreeks tien uur sloeg de bliksem in bij het Duyve lants Koffiehuis" aan het Kraan plein. De televisie en alle radioap paratuur werd totaal vernield, maar gelukkig brak er geen brand uit. De brandweer was wel gealar meerd, maar behoefde geen dienst te doen. Óver de schade viel nog weinig te zeggen. RENESSE Ruit vernield Bij J. M. aan de Hogezoom in Re- nesse vloog maandagavond om streeks 11 uur een wegbebake- ninspaaltje, oftewel een sjalon, door een ruit de woning binnen. Behalve de ruit werd geen schade aangericht. In de nabijheid worden geen bestratingswerkzaamheden uit gevoerd. Een raadselachtige zaak Auto opengebroken Op een parkeerplaats aan de Rampweg te Renesse is maandag de auto van J. v. d. S. uit Dordrecht opengebroken. Hij mistte een tas met eurocheques, papiergeld en een por temonnee met wisselgeld. ZONNEMAIRE Meisjesklub De meisjesklub onder leiding van mevr. Van Leeuwen, nam met elf meisjes deel aan de regionale start dag van het C.J.V. In totaal waren er 140 deelnemers. BRUINISSE Jeugdsoos „de Pul" Vrijdag 26 september begint het winterprogramma voor de jeugdsoos „de Pul" te Bruinisse. Het eerste pro grammapunt is de film King Kong contra Godzilla. Voor tijd: zie agen da. NCVB-vergadering De NCVB-afdeling hield de eerste vergadering in het nieuwe seizoen. De president mevrouw De Groot opende de vergadering op de gebrui kelijke wijze. Zij kon een volle zaal verwelkomen, hetgeen zonder twij fel verband hield met de gepresen teerde modeshow, door het huis Baars-Sijbrants te Middelburg. De algehele leiding was in handen van de eigenaresse, mevrouw Herse- voort-Baars, die ook optrad als In de gemeente Middenschouwen gaat het om 22 percelen grond, die in totaal een lengte van 3700 meter bes laan. Daarnaast loopt het fietspad over achthonderd meter grond in de gemeente Zierikzee. Noodzakelijk Het fietspad dat al lange tijd op het verlanglijstje van Middenschouwen staat is noodzakelijk, omdat op de druk bereden Heuvelsweg dagelijks vele schoolgaande fietsers en brom fietsers rijden. Het plan is opgesteld door de tech nische dienst van de gemeente Mid denschouwen en wordt uitgevoerd in samenwerking met het ingenieursbu reau Witteveen Bos. Op grond van de Verdelingsverordening wegen Zeeland zal in de kosten een bijdrage van 90 worden geleverd door de provincie en het rijk. „Flitsen" uit het buitenland SANTIAGO. In de ontwikke lingslanden sterven per jaar 15 mil joen kinderen ten gevolge van de ar moede en de onderontwikkeling. Dit heeft een hoge funktionaris van het V.N.-kinderfonds (Unicef) maandag in Chili op een regionale vergadering verklaard. AMMAN. Koning Hoessein van Jordanië heeft de Iraakse president Saddam Hoesein „de volledige steun voor de verdedigende houding van Irak tegenover de agressie van de Iraanse strijdkrachten" toegezegd. Dit heeft het Jordaanse persbureau maandagavond gemeld. 99 ZONNEMAIRE, 20-9. Zaterdagavond verzorgde de harmonievereniging „Nut en Uitspanning" als afsluiting van het drukke seizoen het slotkoncert. Onder werkelijk ideale weersomstandigheden begon de harmonie om 7 uur het koncert met de mars Semper Fidelis van J. P. Sousa. Mede dank zij het prachtige weer werd het een van de drukst bezochte koncerten van dit seizoen. Onder lei ding van dirigent E. A. de Looff ver volgde men met een selektie van we reldberoemde thema's uit musicals samengebundeld in Rodges ham- mersteins „Oklahoma selektie", welk nummer bij het publiek zeer in de smaak viel. Na Harlem Harlem: The Bequins for flutes: de mars Arro- mandes The Americain Folk Suite en nog enkele andere nummers, begon men aan het slotgedeelte van dit fraaie nazomeravondkoncert. Geïnspireerd Duidelijk geïnspireerd door de gro te publieke belangstelling vertolkte men op prima wijze het imponerende stuk Colonel Boqey on Parade. Een door Kenneth J. Alford rondom het thema uit the film „Bridge over the river Kwai" aaneengesmede bunde ling van wereldberoemde marsen. Met een selektie van geliefde en be kende melodieën zoals o.a.: Ameri cain Petrol, The Missouri Walz, Little „lady-speaker". Als mannequins tra den op enkele medewerksters van het modehuis en bestuursleden van de afdeling. Zij toonden een fraaie najaars- en winterkollektie. (Vervolg van pag. 1) recht zou komen van werkelijk toe zicht op de wijze van aanbieding e.d. Toestemming De voorzitter ging nader in op de gemaakte opmerkingen en vragen en deelde tevens mede, dat inmiddels toestemming is verkregen van het Ministerie van Binnenlandse Zaken de tarieven van 1981 met 107o te ver hogen. Dhr. Slabbekoorn wees erop, dat in het verleden misschien de rechten wel te laag zijn geweest en dat thans men daarvoor de rekening gepresen teerd krijgt. Ook wees de voorzitter nog eens op het aandeel van 60% van personeelskosten van de totale lasten, welke met bijna 9% zullen stijgen terwijl de olieprijzen met 33% zijn verhoogd. Hoewel niet gelukkig met het voor stel zag de voorzitter geen andere uit weg dan de rechten te verhogen tot de voorgestelde bedragen. De heer Van Bommel zei dat op Schouwen-Duiveland een optimale dienstverlening is ontstaan in de loop der jaren en hij vroeg het alge meen bestuur een uitspraak te doen over deze dienstverlening. Moet die worden gehandhaafd of kan die wor den teruggebracht? In het laatste ge val is het mogelijk te bezuinigen, doch dan moeten de konsekwenties daarvan worden aanvaard. Zijn gezichtspunt werd door de heer Hekman onderschreven. Optimale service Dhr. Groen zei de optimale dienst verlening te willen handhaven. Dhr. Hoogerhuis was benieuwd naar de uitslag van een stemming onder de bevolking over een eventuele reini- gingspolitie, waarop de heer Groen reageerde wel degelijk een taak aan wezig te zien voor een dergelijke funktionaris. De direkteur van de dienst wees er op, dat de medewerking van de be volking veel te wensen overlaat en dat de financiële gevolgen niet uit blijven. Naar zijn mening is een niet geringe besparing mogelijk, wanneer de inwoners een optimale medewer king zouden verlenen. In plaats van verhoging, zou dan wel eens een ver laging mogelijk kunnen zijn. Na hoofdstuksgewijze behandeling werd vervolgens zonder hoofdelijke stemming de begroting vastgesteld. De verordening reinigingsrechten 1981 vereiste na de uitvoerige diskus- sie over de tariefsverhoging bij de begroting niet veel tijd. Dhr. Groen stelde voor het tarief voor tenten aan te passen aan de maximale verhoging van 10%. Beslo ten werd het voorgestelde tarief van 36,- per tent wijzigen in 34,20. Voor het overige werd de verorde ning overeenkomstig het voorstel vastgesteld. De Verordening reinigingsrechten 1981 is verder onder andere gewij zigd op de kosten voor het schoonma ken en onderhouden van containers. Voor alle duidelijkheid een overzicht van de tarieven 1980 en 1981: 1980 1981 Huishoudingen t/m 65 jaarf 85,— 93,60 Huishouding 65 64,— 70,80 Bedrijven per V120,— 132,—* Container 11001. lxper week ledigen655,— 744,—* Container 7701. lxper week ledigen491,25 558,—* Stortgeld particulier8,90 9,32* Caravanf 64,50 46,80* Tent31,- 34,20* bedragen excl. BTW De formatie- en bezoldigingsverordening en het maximum-krediet in reke ning-courant voor 1981 worden als hamerstukken afgedaan. Watervoorziening wereldbevolking DEN HAAG, 22-9. Er zijn in de wereld ongeveer 2 miljard mensen die niet beschikken over een veilige drinkwater voorziening. Per dag overlij den 70.000 mensen als gevolg van het gebruik van besmet drinkwater. De helft van alle ziekenhuisbedden worden be zet door patiënten die ziek zijn geworden door gebrek aan ge zond drinkwater. De VN star ten daarom een wereldomvat tend aktieprogramma met als doel dat iedereen in de wereld in 1990 de beschikking heeft over een veilige drinkwater bron. De kosten worden ge schat op minstens 140 miljard dollar. Dit deelde VN-funktionaris G. A. Brown mpandag mee tij dens een internationale pers bijeenkomst op het TNO-insti- tuut in Den Haag. Aan het ak- tieplan nemen voorts de we reldgezondheidsorganisatie, het ontwikkelingsprogramma van de VN, Unicef, de interna tionale arbeidsorganisatie, de landbouw en voedselorganisa- tie van de VN en de Wereld bank deel. OOSTERLAND, 19-9. Begunstigd door fraai zomerweer hebben de Ooster landse bejaarden vrijdag j.l. weer hun jaarlijkse reis gemaakt onder auspi ciën van het bestuur van de plaatselijke Oranjevereniging, met een autobus van de fa. Van Oeveren uit Zierikzee en als chauffeur de heer Manni. Met vijftig deelneemsters en deel nemers waaronder bestuursleden der Oranjevereniging en o.m. zuster me vrouw Van der Velde, startte men om kwart over acht van het Marktplein, waarna voorzitter M. Dalebout van de O.V. een welkomstwoord sprak tot allen, waarna men naar Bruinisse koerste om nog enige oud-Oosterlan- ders op te halen uit de zorgwoningen brown Jug, Pensylvania 6-5000 en The Moonlight Serenade samengevat onder de titel Glenn Miller Story" werd het eigenlijke konsert besloten. Daar echter zaterdag de klarinet- tiste Marieke Mandemaker haar 19e verjaardag vierde speelde men nog even „Lang zal ze leven", gevolgd door de mars Holland Jubelt. Al met al een schitterende muzika le avond waaraan de muzikanten zo wel als de toehoorders met genoegen zullen terugdenken. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ZEIST. De Vereniging van Neder landse Ziekenfonds heeft een diskus- sienota gepubliceerd over een nieu-" we struktuur vpor de tandheelkundi ge voorzieningen voor ziekenfonds- verzekerdeh. alrilafcn ROTTERDAM. In de overvolle wachtkamer van een dierenarts aan de Clematisstraat in Rotterdam is een 19-jarige jongeman door vier mannen en een vrouw zo ernstig mis handeld dat hij met zwaar letsel in een ziekenhuis moest worden opge nomen. ALKMAAR. Ongeveer vijftig jon geren hebben maandagmorgen het Gewestelijk Arbeidsbureau in Alk maar bezet. Toen de ambtenaren van het GAB bij het gebouw arriveerden mochten ze van de bezetters niet naar binnen. ROOSENDAAL (N.Br.). In het cen trum van Roosendaal (N.Br.) is een vier verdiepingen tellende elektro- zaak met woonhuis finaal uitge brand. Het vuur woedde zondagmor gen van half vier tot half acht en werd aangestoken. DEN HAAG. een onbekend geble ven man, die in de nacht van zater dag op zondag samen met een ander op heterdaad werd betrapt bij een in braak in een Haagse supermarkt, is kort na zijn aanhouding uit de han den van de politie ontsnapt. De mede-dader, de 20-jarige Hagenaar R. V. G. is wel opgebracht. DEN HAAG. De PvdA-kamerleden Roethof en Van der Doef menen dat sociale konflikten bij voorkeur niet beslecht dienen te worden door het inzetten van politiegeweld. De rege ring moet onomwonden uitspreken dat geweld pas in aanmerking komt als er delikten worden gepleegd of als er van duidelijke aanranding van de openbare orde sprake is. BAKEL/VENRAIJ. Naar schat ting van de luchtmachtvoorlichtings dienst heeft de opendag op vliegbasis de Peel waarschijnlijk mede ten ge volge van het zomerse weer minstens 150.000 bezoekers getrokken. Proble men van ernstige aard hebben zich niet voorgedaan. DEN HAAG. De vier koepelorgani saties in het onderwijs, waarin vere nigde werkgevers en werknemers van openbare, neutrale, katholieke en protestantse-christelijke scholen, hebben begrip voor de beslissing van de centrales van overheidspersoneel om het rechtspositie-overleg met mi nister Pais (onderwijs en weten schappen) op te schorten. ROTTERDAM. Moderne koopvaar dijschepen, zoals de nederlandse werven die de komende jaren zullen bouwen, kunnen varen met een ge halveerde bemanning. In plaats van het gemiddelde aantal van 28 officie ren en gezellen, zal er straks nog werk zijn voor zestien man. SCHAESBERG. Eurostroom BV in Schaesberg, waar ongeveer 150 men sen werken gaat uitstel van betaling vragen. Dat hebben direktie en kom- missarissen van het bedrijf, gespeci aliseerd in installatiewerkzaamhe den in de industriële sfeer en utili- teitssektor, maandagmiddag meege deeld. DEN HAAG. Er verblijven nog een kleine driehonderd Nederlanders in Irak en Iran. Dit heeft een woord voerder van het Nederlandse mi nisterie van buitenlandse zaken maandag desgevraagd meegedeeld. In Iran zitten nog 71 Nederlanders. HOLTEN. De ontslagen slacht- ploeg van het vleesbedrijf „U-vlees" in Holten heeft maandagmiddag op een vergadering besloten af te zien van verdere harde akties tegen de weigering van de direktie van het be drijf een minimum-garantieloon te geven. AMSTERDAM. De dienstkommis- sie van de politie in Amsterdam, waarin de Centrale van Politie-orga- nisaties (C.P.O.) en de Vereniging van Hogere Politieambtenaren (V.H.P.A.) vertegenwoordigd zijn, heeft maandagavond in een verkla ring aan het Amsterdamse politie personeel laten weten de aktie van de politiemensen van bureau Lijn baansgracht te betreuren. DEN HAAG. bij de onderwijssta- king op 19 juni waren 460 scholen be trokken, hetgeen geleid heeft tot een korting op salarissen van ruim 250.000 gulden. Dit houdt in dat - naar schatting - op de salarissen van 1500 - 2.000 stakers is gekort. DEN HAAG. Minister Albëda (van sociale zaken) meent dat de gouden handdruk, de eenmalige uitkering aan Ogem-direkteur B. J. Udink, bij zijn vertrek toegekend, „zeker in de huidige omstandigheden als buiten gewoon gunstig" moet worden aan gemerkt. ASSEN. Motorrijder John Middel burg heeft tijdens nationale wedstrijden pp het circuit van Assen bij een val éen zware hersenschud ding en rugwervelletsel opgelopen. Middelburg is naar het Wilhelmina- ziekenhuis in de Drentse hoofdstad vervoerd. DEN BOSCH. Een 23-jarige Bos schenaar moest in de nacht met twee messteken in de rug en vier in de borst worden opgenomen in een zie kenhuis. De man werd in een bar in Den Bosch neergestoken door een 40- jarige plaatsgenoot H. B. ROTTERDAM. Een felle uitslaan de brand heeft dit weekeinde de be nedenwoning van een pand aan de Van der Sluisstraat in Rotterdam volledig verwoest. De brand ont stond doordat de 31-jarige bewoner in de keuken onder een gasgeiser zijn handen met wasbenzine reinigde. bij het bejaardentehuis „In 't Opper", die de reis meemaakten. Hierna ging het in de richting Schou wen via Dijkwater naar Noordgouwe naar het vliegveld te Haamstede, waar bij de oud-Oosterlander, de heer Willem van der Hulle, de koffie met gebak werd genuttigd. De twee de kop werd gratis aangeboden door van der Hulle, die intussen tal van herinneringen ophaalde uit zijn Oosterlandse tijd. Bijzonder interes sant was voor de deelnemenden de tocht over „Neeltje Jans" waar men perplex stond over de gigantische werken die hier worden verricht. Voornamelijk de voorlichtingsfilm en de bouwput vielen zeer in de smaak. Oostvoorne Via de Brouwersdam reed man naar Oostvoorne, waar in het restau rant „Marion" een kostelijke koffie tafel gereed stond die alle eer werd aangedaan. Vervolgens ging het via het Botlekgebied naar Rotterdam voor een rondvaart door de havens. Men was al wat achter op het tijd schema op gang naar het Brabantse Oosterhout, toen men ongelukkiger wijze nog in een file geraakte, wat de achterstand nog aanmerkelijk ver grootte. Het diner in het restaurant „De Kanonnier" in Oosterhout maakte echter veel goed onder de vrolijke tonen van het elektronisch orgel. Eén der bejaarden, Kees de La ter. maakte zijn 25-ste bejaardenreis mee wat voor de reizigers aanleiding was hem een „Lang zal hij leven" toe te zingen met pianobegeleiding van de heer Van Leen. Op de thuisreis dankte de heer Matth. Steenpoorte Lz. namens allen het bestuur van de Oranjevereniging voor de mooie en goede organisatie van deze dag en de voorzitter dankte op zijn beurt chauffeur Manni en zijn firma voor de goede verzorging en de uitleg onderweg. De vérlate aan komst op het dorp was oorzaak dat het muzikaal welkom door „Ooster- lands Fanfare" ditmaal achterwege moest blijven. 99 ZIERIKZEE. Het in de voormalige bedrijfsgebouwen van Smit Bolnes, ondergebrachte NEMAG. fjlield ..open huis"; in de kantine was er tijd voor een kop koffie. Bij koffie bleef het niet. Belangstellenden konden ook de nodige informatie verkrijgen over het bedrijf. Aan een voorlichtingstafel ging het serieus toe. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 4