Stichting Bru-pop uit financiële problemen Twaalf duizend gulden voor vernieuwing van kerkdak Organisatoren zetten gegevens op een rijtje Zorg voor kwaliteit bleek een suksesvolle formule STREEKNIEEWS Gemeente Bruinisse gaat de „cijns" afschaffen Gemeente gaat iets doen aan verliespost: gemeentehaven ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 23 september 1980 Nr. 22781 3 BRUINISSE, 22-9. De Bru-pop organisatoren hebben de balans opgemaakt en konden vrijdagavond tijdens een bijeenkomst in het verenigingsgebouw in Bruinisse, waarvoor alle medewerkers aan het Bru-pop festival uit genodigd waren, meedelen dat dit evenement in alle op zichten - dus ook financieel - geslaagd kan worden ge noemd. Er bleef zelfs een paar duizend gulden in kas, een goede aanzet voor volgende aktiviteiten. ,,De schulden die we nog van verleden jaar hadden lopen zijn allemaal afge lost, dus als we volgend jaar met eenzelfde resultaat uit de bus komen, dan te kenen we ervoor", aldus de organisatoren. Verkoopdag in Kerkwerve Vrijdag 19 september werd er in de zalen van de Christelijke Gereformeerde Kerk een verkoping gehouden, die het prachtige bedrag van 12.150,— op bracht. Hoewel de kerk er nog geen vijftien jaar staat, blijkt toch dat het kerkdak al vernieuwd moet worden. Om daarvoor een fonds te vormen heb ben verscheidene personen het initiatief genomen deze verkoopdag te organi seren. In een openingswoord van Ab Ju melet uit Bruinisse werden nog wat gegevens uit "het verleden aange haald. ,,Het heeft vrij lang.geduurd "voordat we definitief een besluit konden nemen over het wel of niét "organiseren van zo'n festival. De reakties over Bru-pop '79 waren alle lovend en eigenlijk vonden we het erg jammer om een brok ervaring, opgdaan tijdens andere festivals on aangeroerd te laten liggen", vertelt Ab Jumelet. ,,We moesten er mee door gaan, we raakten er bezeten van". „Vrijwilligers" Ondanks de grote financiële pro blemen is dan toch besloten een Bru- pop 80 te organiseren, maar er moest eerst nog wat geld ,,op de plank ko men". Tevens hadden de organisato ren medewerkers nodig: mensen die het podium wilden bouwen, de toilet ten konden aansluiten, strooibiletten verspreiden en zo waren er nog diver se klussen waarvoor toch bijna hon derd hulpvaardigen gevonden wer den. „Juist door de steun van deze vrij willigers", vervolgt Ab, ,,is het haal baar zo'n festival te organiseren. Zonder hen was het ons niet gelukt financieel „rond te komen". Als we al die karweitjes door „be roeps-mensen" hadden moeten laten verzorgen, waren we duizenden gul dens kwijt geweest". „Kwaliteit" Bru-pop is uitgegroeid tot hét grootste popfestival van Zeeland en heeft overigens in geheel Nederland bekendheid verkregen. „Tientallen festivals in Nederland zijn mislukt en failliet verklaard", vertelt Pieter van de Graaf, „wij zijn er wat dat betreft bijzonder goed door heen gerold, maar dat lukt trou wens niet zomaar. 1 •We hebben bij de voorbereidingen voor kwaliteit gekozen, voor goede muzikanten en een gevarieerd pro gramma want er is een grote behoef te aan kwaliteit. Als je daar niet aan voldoet, is de kans op slagen nihil". Schrapen Ab Jumelet en Paul van de Kamp herinnerden bij het toelichten van het financieel overzicht de oliebol lenverkoop en „hulpverlening" bij het zeskamp evenement waarmee de Bru-pop medewerkers enkele hon- derde guldens bij elkaar wisten te krijgen. Een schommeltje bij de toi letten tijdens het festival bracht zelfs 700 gulden op. Positief resultaat Tevens werd van de KRO een ver goeding ontvangen voor de opnamen die op deze dag gemaakt zijn. Daar naast was de drankverkoop, dit keer in eigen hand gehouden, één van de grootste bronnen van inkomsten. De kaartverkoop bracht rond de 46.000,— op, waardoor er totaal bijna 100.000,— werd ontvangen. Uitgaven waren er natuurlijk ook: popgroepen zijn duur en sommige daarvan eisten zelfs een verhoging van hun gage vlak voor het optreden, maar: „we hebben het gered en ko men zelfs op een positief resultaat van bijna 10.000,—. Trekken we dan onze schulden 7.000,—) van af, dan houden we rond de drieduizen gulden over. Rijk zullen we niet van worden, maar dat is ook absoluut niet onze opzet", aldus Ab Jumelet. Na dit min of meer officiële gedeel- Nog even een terugblik op het Bru- pop festival dat begin augustus op het sportveld te Bruinisse werd ge houden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) te „de avond is niet zo goed georgani seerd als Bru-pop zelf", werden er een aantal dia's vertoond als terug blik op het geslaagde evenement en trad de formatie „Pleemobielz" op. De statenvergadering Vrijdag 3 oktober om tien uur 's morgens beginnen provinciale staten aan hun volgende vergadering. Tot nu toe staan er nog niet zo veel punten op de agenda. De belan grijkste zaken worden hier vermeld: overdracht van een stukje weg van de provincie aan de gemeente Kapel- Ie; verhoging van de subsidie aan het provinciaal opbouworgaan .Stichting Zeeland met ruim 500.000,— tot 2,5 miljoen; uitbreiding van het ge bouw van provinciale waterstaat (kosten ruim 5,5 miljoen) en behan deling van de derde nota ruimtelijke ordening. De nota - afkomstig vanuit „Den Haag" - gaat over de landelijke gebieden of grofweg gezegd: het plat teland. De staten wordt voorgesteld de nota voor kennisgeving aan te ne men. De vergadering is openbaar en wordt gehouden in de statenzaal, Ab dij 11 in Middelburg ZIERIKZEE Tentoonstelling in „De Zuidhoek" In verband met vijfentwintigjarige bestaan van het werkvoozienings- schap „De Zuidhoek" te Zierikzee is in een bedrijfshal een tentoonstelling ingericht over 25 jaar w.s.w.-werk. Deze expositie is vrijdag 26 sep tember. De dag daama, zaterdag 27 september houdt het bedrijf open huis. Voor belangstellenden is er ge legenheid de expositie te bekijken en tevens wordt de film „25 jaar De Zuidhoek" gedraaid. Voor tijd: zie agenda. RENESSE Stichting Samenlevingsopbouw Het algemeen estuur van de Stich ting Samenlevingsopbouw. Schou- wen-Duiveland, vergadert op maan dag 29 september in het dorpshuis te Renesse. Voorgsteld wordt te benoemen in het algemeen bestuur: mevrouw J. van Duivendijk-dè Graaf, voor gesteld door de gezamenlijke Vrou wenraden van Schouwen-Duiveland en de echtgenote van burgemeester T. C. Hekman, beiden te Bruinisse; mevr. L. Oostdijk-Kooman, voor gesteld door de Vrouwenraad te Westerschouwen; de heer M. J. Kop- pe als partikulier voorgesteld door het gemeentebestuur van Brouwers haven; de heer M. J. Willemse, voor gesteld door het F.N.V., afdeling Schouwen-Duiveland en ds. J. Eikel boom, voorgesteld door het Interker kelijk Pastores Convent; de heer H. Doeleman, voorgesteld door het Hu manistisch Verbond. Benoeming is noodzakelijk van een nieuw D.B.-lid i.v.m. het terugtreden als zodanig van mevrouw E. de Koeyer- Doeleman. Afscheid wordt genomen van de volgende vertegenwoordi gers: mevr. L. W. Schouwenaar-Kor- stanje, wethouder van Brouwersha ven; de heer C. Jumelet, wethouder van Bruinisse; de heer J. op 't Hof, wethouder van Duiveland en de heer J. C. de Feiter, wethouder van Westerschouwen BROUWERSHAVEN Goede verlichting Zoals gebruikelijk zal de afdeling Brouwershaven van Veilig Verkeer Nederland dit jaar wederom een banden- en lichtenkontröle houden. Leden en niet-leden kunnen hiervoor terecht op donderdag en vrijdag 30 en 31 oktober a.s. bij Garage Slager, Poortdijksraat 61-63 te Brouwersha ven. Tevens bestaat er gelegenheid om gratis het gezichtsvermogen te laten testen in het mobiel informatiecen trum van Veilig Verkeer Nederland. Door de welwillende medewerking van Garage Slager is e.e.a. geheel gratis! Fietsen- en bromfietsenkontróle Mede gezien de overweldigende be langstelling van het voorgaande jaar organiseert de afdeling Brouwersha ven van Veilig Verkeer Nederland voor de tweede maal een fietsen- en bromfietsenkontróle. Zowel leden als niet-leden kunnen voor deze kontröle terecht op zater dag 1 november a.s. en van 13.30 - 15.30uur bij de Fa. A. v. d. Hoek Zn., Zuiddijkstraat 24 te Brouwers haven. De kontröle wordt door de Fa. v. d. Hoek geheel gratis uitge voerd. Zien én gezien worden, daar gaat het om! Bijeenkomst plattelandsvrouwen Vanavond (dinsdag) wordt in het Tonnenmagazijn te Brouwershaven de eerste bijeenkomst in het nieuwe seizoen gehouden van de Nederland se Bond Vein Plattelandsvrouwen. De heer G. Roodhart, direkteur van de school voor verpleegkundigen te Goes zal spreken over „Psychisch ziekzijn". ZONNEMAIRE Kollekte „Kinderzorg" Ook in Zonnemaire werd door trouwe kollektantjes weer gekollek- teerd voor „Kinderzorg". Sandra Fonteine 21,25; Jacqueline den Haan 24,45; Addy Stoel 12,35; Marja Stoel 20,50. NOORDGOUWE/ SCHUDDEBEURS Bejaardensociëteit Vorige week vond de eerste sei- zoens aktiviteit plaats van de bejaar densociëteit, in de vorm van een ron drit over Schouwen-Duiveland. Gereden werd via Dreischor naar Bruinisse. In de „Blauwe Keet" werd koffie gebruikt, waarna een be zoek werd gebracht aan „Dolfiro- dam" te Scharendijke. Te Haamste de werd in hotel „Vliegveld" een kof fiemaaltijd alle eer aangedaan. Ver der zag men nog de tomatenkwekerij te Sirjansland en Aquadelta. De chauffeur, de heer Willemse gaf on derweg de nodige toelichting. De eerste soosbijeenkomst vindt plaats op donderdag 25 september. NIEUWERKERK Kollekte Nierstichting In de week van 22-27 september zal ook te Nieuwerkerk weer de jaarlijk se huis-aan-huis-kollekte voor de Nierstichting worden gehouden. De organisatrice mevrouw Schiettekatte-de Vrieze hoopt met een aantal medewerksters weer op een royale opbrengst. Onder het mot to: „Geef 'n ander. Doen!" wordt de ze nationale kollekte gehouden. Wat de Nierstichting allemaal be oogd0 Wel een heleboel: 1. De uitbrei ding van niertransplantatiemoge lijkheden; 2. Uitbreiding dialysemo gelijkheden; 3. Bevordering weten schappelijk onderzoek; 4. Begelei ding van chronische nierpatiënten en hun gezin, 5. Voorlichting door mid del van allerlei materialen en films. Werkzaamheden begraafplaats De eerste werkzaamheden voor de aanleg van de nieuwe begraafplaats aan de Muyeweg zijn één dezer dagen begonnen. Dit werk wordt uitge voerd door de Nederlandse Heide Maatschappij. Momenteel wordt de drainage- en een persleiding aange legd. Woonwagens vertrokken Maandagochtend zijn de woonwa gens staande aan de Schoolstraat- hoek Stoofweg uit Nieuwerkerk ver trokken. De families van Poppel, hebben al hier en op deze standplaats jarenlang gewoond. Omdat de wagens te breed waren voor de weg, werd de aftocht per politie-escorte uitgevoerd. Het toiletgebouw is opgeruimd en het terrein wordt omgespit en ingeplant. Als nieuwe staanplaats voor deze woonwagens is ,,'t Nieuwlandje" in Bruinisse aangewezen. Gelijk be kend hebben deze woonwagenbewo ners al die jaren gewerkt en gehan deld in oude auto's en allerlei ander sloopmateriaal. OOSTERLAND Afscheidsmars fanfare Het traditionele welkom, dat de muziekvereniging „Oosterlands Fanfare" met de drumband jaarlijks brengt bij de terugkomst van de be jaarden van hun jaarlijkse reis, kon vrijdagavond 19 september jl. helaas geen door gang vinden. Door in een file te geraken was de reis vertraagd en de muziekvereni ging heeft nog tot half tien staan wachten bij de Pleisterplaats, maar omdat er veel jongeren in de vereni ging zijn, achtte het bestuur het niet wenselijk deze nog langer op de been te houden, waarna men vertrok naar het dorpshuis „Oosterhof". Men was echter niet voor niets in de unifor men gestoken, want het lag in de be doeling tegelijkertijd een mars over het dorp te maken als afscheid van het zomerseizoen. Dit heeft uiteraard wél plaats kunnen vinden. Door de mooie zomeravond bracht dit nogal publiek op de been. Na alle drukte van de laatste maanden van voorbereiding vooraf, stond ds. M. v. d. Sluys in zijn ope ningswoord een ogenblik stil bij Exo dus 35 20-29. Daar lezen we al dat God in een huis wil wonen tussen de mensen. Aan de buitenkant van die tabernakel was er niets aantrekke lijks te zien. Daarvoor moest je in dat huis komen. Na het gebed dat velen onder dit dak de heerlijkheid van God zouden mogen zien werd deze middag geopend. Flinke drukte Velen stroomden binnen. De tafels waren goed gevuld met o.a. le vensmiddelen, huishoudelijke arti kelen, handwerken, textiel, bloe men, lepeltjes, tweede handsspullen, speelgoed, schilderijen, boeken, etc. Verder was er het raden van de BRUINISSE, 22-9. Bruinisse be schikt over een goede gemeenteha ven, waarin mosselschepen, sportvis- boten en enkele pleziervaartuigen ligplaats vinden. Daarnaast is het één der weinige overgebleven aan- voerhaven c.q. afvoerhaven van landbouwprodukten, grind, zand e.d. uit de regio. Maar het is een doorn in het vlees, van de ambtenaren die jaarlijks de begroting opmaken, dat deze haven, ondanks het goede gebruik dat ervan gemaakt wordt toch een jaarlijkse verliespost blijft, op de gemeentebe groting. Op 5 oktober 1979 besloot de raad, een gedragslijn te volgen waarin ge- BRLINTSSE Vergadering gemeenteraad Op donderdag 25 september wordt in het raadhuis te Bruinisse, een ver gadering gehouden van de gemeente raad. naam van een Schouwse pop, die Keetje bleek te heten. Van een ande re pop moest het adres geraden wor den. Dat bleek bij de koster te zijn! In een leeg potje pasten 216 stuivers. De winnares ontving een badhand doek. Voor de jeugd Voor de kinderen was er een grab belton en het trekken van envelop pen met altijd prijs. Verder konden spijkers met koppen worden gesla gen want een spijkerblok was er ook aanwezig. Tegen het einde van de avond werd een groot aantal restant artikelen per opbod verkocht, zodat alle tafels goed laag raakten. De eerst inzet van het nieuwe fonds mag er zijn. leidelijk het verliessaldo wordt ver laagd. Zategelden Het verlies geschat op de begroting 1981 bedroeg 63.578,22, en waar men per jaar 25 7C wil inhalen gaat men de zategelden verhogen. Voor de gewone zaten (ligplaatsen vissers vaartuigen) stijft het van 6,75 naar 9,30 per jaar. Pleziervaartuigen gaan inplaats van 750,— nu in 1981 f 825,— betalen (verhoging 10 7c). Het tarief voor scheepshellingzaten blijft ongewijzigd 5,62 per mJ). De hondenbelasting wordt met 5,— per hond verhoogd. Meer opbrengst 850,— (van 35,—naar 40,—per jaar per hond. De begrafenisrechten stijgen met 10 7c. Deze verhoging wordt gemotiveerd, met de meerdere kosten die moeten worden gemaakt in verband met de herinrichting van de begraafplaats. De tarieven voor de Onroerende Goedbelasting gaan omlaag, maar de taxaties van de panden omhoog. Het tarief voor feitelijk gebruik wordt 4,05 (was 4,20) voor zakelijk ge bruik 8,10 (was 11,50). RENESSE. Een opgebroken Hogezoom te Renesse, een beeld waaraan men in de komende maanden ter plaatse zal moeten wennen. Men is thans druk bezig met de vernieuwing van een deel der riolering, een karwei dat plm. veertien dagen in beslag zal nemen. Onmiddelijk daama wordt een begin gemaakt met de eerste fase van de rekonstruktie van Renes- se's hoofdstraat. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Oudste belasting ter wereld BRUINISSE, 22-9. Cijns, is één der oudste belastingen ter wereld. Men komt de heffing van cijns tegen in de vaderlandse en algemene geschiede nis en ook in de bijbel. Reeds in de Mozaïsche wetgeving is sprake van cijnsbaar zijn, en in Richteren 1 kan men lezen dat de verslagen Kananie- ten cijnsbaar waren aan Israël. De gemeente Bruinisse, althans b. en w., gaan deze oude belastinghef fing afschaffen, blijkens een voorstel aan de gemeenteraad. Men is namelijk tot de ontdekking gekomen, dat de invorderingskosten (perceptiekosten) de opbrengst over treffen. Dit jaar zijn namelijk 7 aanslagen verzonden, waarvan de opbrengst in totaal f 8,40 is. Gezien de geringe op brengst vindt men het beter de gehe le cijnsheffing maar op te doeken. Men vindt het een achterhaalde 2aak, waarvoor eigenlijk geen rechtsgrond meer aanwezig is. ZIERIKZEE. Op het grasveld aan het Sas, verschenen deze tovenaars van de herfst; fraaie paddestoelen, waarover de mycologen zich mogen buigen voor de juiste naam. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Belasting-perikelen ,,Bru"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 3