VLIEGVELDEN VAN BAGDAD EN TEHERAN DICHT VOOR LUCHTVERKEER Werk voorzieningsschap Wie de Nederlanders als „vijand" zien 2 Na mobilisatie in Iran AGENDA ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE POESTA Irak wil alle Iraanse bases vernietigen LAATSTE NIEUWS Irak en Iran Luchtaanvallen op Irak PARIJS/LONDEN, 22-9. De vliegvelden van Bagdad en Teheran zijn voor onbepaalde tijd gesloten en de tele foon en telexverbindingen zijn verbroken, zo is maandag vernomen. In een kommuniqué maakte de Revolutionaire raad van Irak bekend dat vliegtuigen van de Iraakse luchtmacht doelen in Iran bestookt hebben omdat het buurland een toestand van volledige oorlog had doen ontstaan door een al gehele mobilisatie af te kondigen. Het Werkvoorzieningsschap „De Zuidhoek" gaat het 25-jarig bestaan vieren. Men is in de kring van de .so ciale werkplaats" altijd gewend dui delijk feestelijke puntjes op de „i" te zetten en dat zal ook ditmaal zeker gebeuren. Wat óók voorspelbaar is, zal een stilstaan zijn bij het uiterst povere begin van wat uitgroeide tot een goed ge-outilleerde „bedrijf", dat én over de nodige mensen én over een goede outillage beschikt. Een prestatie na slechts een kwart eeuw. In de begintijd moest het publiek nog wennen aan de idee, dat mensen, die in het gewone bedrijfsleven wat moeilijk plaatsbaar waren, samen produktief werden in een eigen werkgemeenschap. Het „let op onze daden" evenwel overtuigde snel de laatste, die destijds nog bedenkingen mocht hebben gehad. Onder bekwame direktionele lei ding is het werkvoorzieningsschap uitgegroeid tot een instelling, die honderden mensen brood en arbeids vreugde heeft verschaft en nog ver schaft. De oprichting betekende een feit van grote sociale betekenis in de regio. Juist in een tijd van teruglopende ekonomische konjunktuur, waren de vertegenwoordigers van de groep waar het hier om gaat, wellicht al te gemakkelijk tussen kaai en schip ge vallen, maar het werkvoorzienings schap is een hecht bastion, dat deze mensen beschermt. Belangrijk was en is uiteraard de kontinuïteit van de werkvoorziening. Die heeft ook wel eens problemen gegeven, maar op dit punt heeft de jubilerende instelling een naam verworven. Het is dan ook goed, dat het 25- jarig bestaan in een feestelijk kader wordt gezet. Om het eens populair te zeggen: „fijn" voor de mensen en goed voor iedereen, die dankbaar en verheugd is over het bestaan van het werkvoorzieningsschap, dat ooit pri mitief begon in een oude school, maar op deze dag glorieert met het geen in een kwart eeuw, door hard en gestaag werken, tot stand kwam. En dat is heel veel Grootste scherm HILVAREN BEEK, 22-9. Een „Cosmocentre" met onder meer een filmtheater, dat het grootste projektiescherm ter wereld zal krijgen is één van de attrakties van een projekt, waarover de volkssterren wacht Simon Stevin en het re- kreatieoord de Beekse Bergen het in principe eens zijn gewor den. Dit houdt in, dat de sterren wacht nieuwbouw kan plegen op het terrein van het rekrea- tie-oord en daarin een zoge naamd Cosmocentre kan bou wen, dat door de bezoekers van dit oord bekeken kan wor den. De voltallige besturen van beide organisaties zullen zich nu over de plannen bui gen. Behalve genoemd theater komt er een ruimtevaartten toonstelling en een sterren wacht. „Flitsen uit het buitenland BAGDAD. Iran heeft in de Shatt Al Arab-Delta ekonomische situaties met artillerie bestookt, zo heeft een woordvoerder van het Iraakse minsterie van defensie meegedeeld. BEIROET. Over twee weken zullen zeer goed uitgeruste eenheden van het Libanese leger worden gelegerd aan de grens tussen Syrië en Israël. Dit heeft de Libanese krant „Al Bay- rak" maandag meegedeeld. De krant zegt de informatie uit doorgaans be trouwbare bron te hebben. JERUZALEM. Generaal Rafael Eytan, chef van de generale staf van het Israëlische leger, heeft in een televisie-interview gezegd dat Israël niet te verdedigen is zonder „Judea en Samaria" (de Westelijke Jor- daanoever of Cisjordanië). TEHERAN. De Iraanse president, Bani Sadr, heeft alle Iraniërs die hun militaire dienst in 1977 hadden beëindigd opgeroepen, zo heeft radio Teheran zaterdagavond meegedeeld zij moeten zich voor 2 oktober mel den. ANKARA. Het Turkse staats hoofd, generaal Kenan Evren, heeft de admiraal in ruste Bulent Usulu tot premier benoemd en opdracht ge geven een nieuwe regering te vor men, aldus een in Ankara uitgegeven officieel kommuniqué. MOSKOU. Twee Litouwse akti- visten, Antana Terleckas en Julius Sasnauskas, zijn wegens anti-Sow- jetaktiviteit tot gevangenisstraffen en interne verbanning veroordeeld, zo van dissidenten in Moskou verno men. SEOEL. De Zuidkoreaanse politie ke dissident Kim Dae Jung, die afge lopen woensdag door een militaire rechtbank ter dood werd veroordeeld wegens een poging tot omverwerping van de regering, gaat in hoger be roep. JAKARTA. De Indonesische rege ring heeft besloten een straffere kon- trole op te leggen op voormalige poli tieke gevangenen. Dit heeft het Indo nesische persbureau Antara zondag gemeld. WARSCHAU. Voor het eerst na tientallen jaren is zondag door de Poolse staatsradio een mis uitgezon den. Dit is een van de resultaten van de stakingsgolf die de Poolse rege ring enkele weken geleden dreef tot belangrijke konsessies, waaronder het recht tot staking en vorming van onafhankelijke vakbonden. TEHERAN. Het Iraanse opperbe vel heeft zondag volgens Radio- Teheran meegedeeld dat er in het ge bied van de grensrivier de Chatt-el- Arab te land en te water zwaar ge vochten wordt waarbij gebruik ge maakt wordt van pantservoertuigen en raketten. JERUZALEM, CAIRO. Israël wil dat Egypte de trilaterale besprekin gen over Palestijnse autonomie on middellijk hervat, zoals een kleine drie weken geleden is overeengeko men na bemiddeling van de Ameri kaanse afgezant voor het Midden- Oosten, Sol Linowitz. ANKARA. De Nieuwe militaire heersters van Turkijke hebben zon dag hun bevoegdheden op grond van de staat van beleg uitgebreid. Ze wil len daarmee nog beter kunnen optre den tegen extremisten om alle in breuken op de binnenlandse veilig heid de kop in te drukken. ATHENE. De algemeen direkteur van de voedsel- en landbouworgani satie van de Verenigde Naties (F.A.O.), Edouard Saouma, heeft maandag een oproep gericht aan de Europese landen om de arme landen in de wereld te helpen meer voedsel te produceren teneinde hongersnood te overwinnen. TEHERAN/BAGDAD/LONDEN. Om de zich verscherpende crisis tus sen Iran en Irak het hoofd te bieden hebben de Iraanse autoriteiten het afgelopen weekeinde besloten een gedeeltelijke mobilisatie in te stel len. Ook zou Iran de afgelopen drie da gen agressieve militaire operaties je gens Irak ondernomen hebben. Voor Radio-Teheran verklaard Ho- jatoleslam Mohammad Ali Chamene'I, de religieuze leider die speciaal verantwoordelijk is voor de kontakten tussen de geestelijke lei ders van de Islamitische republiek Iran en het leger: „Het Iraanse leger zal geen agressie van de kant van de ze marionetten toelaten en het zal Saddam (Hoessein, de Iraakse presi dent - Red.) een bittere les geven". Verliezen Beide zijden hebben toegegeven dat ze vliegtuigen hebben verloren - op het militaire vliegveld bij Tehe ran werd een Boeing 707 Vernietigd bij een beschieting door Iraakse toestellen. Bij akties tegen tien Iraanse luchtmachtbases stortten twee Iraakse toestellen neer, een bommenwerper en een gevechts vliegtuig. Een zonnetelefoon JERUZALEM, 22-9. De Is raëlische radio heeft maandag meegedeeld dat Israël een tele foon heeft vervaardigd die werkt op zonne-energie. „Dit toestel kan met behulp van zonnestralen telefonisch kon- takt tot stand brengen met elk punt ter aarde". Volgens de radio is de zonne telefoon al in gebruik bij het Israëlische leger en in plaats jes die nog niet over telefoon centrales beschikken. De zonnentelefoon zal op de internationale tentoonstelling van telekommunikatiemidde- len die van 6 tot 9 oktober in Tel Aviv wordt gehouden, worden geëxposeerd. Iedere woensdagmiddag Noordgouwe Verenigingsgebouwtje, 14.00-16.00 uur, kinderklub. Iedere donderdag Zierikzee Poststraat 37: Wereldwinkel Schou- wen-Duiveland; 9.30-16.30 uur en van 18.30 - 21.00 uur. Iedere tweede dinsdag van de maand Zierikzee Rode Kruis-gebouw, 16.00-17.00 uur, adviesburo van de A.N.I.B. Bellen voor huisbezoek de nummers (01116) 2064, (01115) 1761. Iedere dinsdag en donderdagmiddag Renesse Hervormde kerk. Bezichtiging. 14.00 - 16.00 uur. Iedere woensdagavond Renesse Start en inschrijven V.V.V. Fietspuz- zeltocht. 19.00 - 19.30 uur. Vanaf 16 september iedere dinsdag Renesse Dorpshuis. Bejaardengymnastiek. 18.30 uur. 1-11 oktober Zierikzee Bibliotheek. Kinderboekenweek. (Iedere openingsmiddag, behalve woensdag 8 oktober, sprookjes-dia's, 16.00-16.20 uur.) Dinsdag 23 september Zierikzee Lichtboei. Kursus volksdansen Stichting Jeugd. 20.00 uur. „De Zuidhoek". Jubileumreceptie. 13.30 en 14.00 uur. Kantine „De Zuidhoek". Jubileum- receptie (voor relaties) plus „open huis". 15.45 - 17.00 uur. Zeeuwsche Herberghe. Vrouwenkon- takt P.v.d.A. 20.00 uur. Stadhuis. Kommissievergadering publieke werken. 17.00 uur. Burgh Oude O.L. school. Bejaardengymnas tiek. 10.00 - 11.00 uur. Burgh-Haamstede Rekreatiezaal Gereformeerde Kerk; Voorlichtingsbijeenkomst Inspraak Oosterschelde, 20.00 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Lezing „Psy chisch ziek zijn". 20.00 uur. Zaal Gereformeerde kerk Boston plein. Schrijfavond Amnesty Inter national. Tijd: 19,30 - 21.00 uur. Gereformeerde Kerk. Tentoonstel ling Vredesopvoeding. 19.00 - 21.00 uur. Dreischor Dorpshuis, „gourmet"-avond Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. 20.00 uur Oosterland „De Oosterhof". Bejaardengymnas tiek. 14.00 uur. Woensdag 24 september Zierikzee Restaurant Mondragon; Voorlich tingsbijeenkomst Inspraak Ooster schelde, 20.00 uur. „De Zeeuwse Herberghe". Bestuurs vergadering Stichting Jeugd. 19.30 uur. Kleuterschool ,,'t Mierenest". V.O.S. informatie-avond. 20.00 uur. Herv. Verenigingsgebouw, 't Vrije. Bijeenkomst NCVB. 20.00 uur. Bruinisse Groene Kruisgebouw. Tentoonstel ling Vredesopvoeding. 15.00 -17.00 en 19.00 - 21.00 uur. Donderdag 25 september Zierikzee Havenplein 24. Rechtswinkel. 19.00 - 20.00 uur. Raadszaal. Kommissie van Finan ciën. 19.30 uur. Wereldwinkel, Poststraat. Ten toonstelling Vredesopvoeding. 10.00 - 17.00 uur en 19.00 - 21.00 uur. Renesse Kantine sportpark „De Laone". Re giovergadering voetbalverenigin gen. 20.00 uur. Brouwershaven Ouderavond ,,'t Schuitje". 19.30 uur. Tonnenmagazijn. Vrouwen-ontmoe tingsdag. 13.00 uur. Noordgouwe Verenigingsgebouw. Bejaardensoos. 14.00 uur. Bruinisse Raadhuis. Vergadering gemeente raad. 19.30 uur. Vrijdag 26 september Zierikzee Bar Mirabelle. The Sammy Riming- ton band. 22.00 uur. Nieuwerkerk Openbare Lagere School. Ten toonstelling Vredesopvoeding. 16.00 - 17.00 uur en 19.00 - 21.00 uur. Bruinisse N.H. verenigingsgebouw, film: „King Kong contra Godzilla". 20.00 uur. Zaterdag 27 september Zierikzee Beurs, Rommelmarkt bazar, Gym nastiekvereniging Delta Sport. Kantoor Deltadienst. Expositie „met water in de weer", open dag van 10.00 tot 15.00 uur. Werkvoorzieningsschap „De Zuid hoek". Open huis 9.30 - 12.00 uur. Weg door Dijkwater. Verzamelen Vo gelwerkgroep voor exkursie Dijkwa ter. 08.30 uur. Brouwershaven Schuitkade. Rommelmarkt Chr. School. 10.00 uur. Veiling: 14.00 uur. Burgh-Haamstede Open dag soos „Big S". Sluispad, vanaf 15.00 uur. Oosterland Ned. Herv. Kerk. Tentoonstelling Vredesopvoeding. 11.30 - 13.30 uur. Maandag 29 september Zierikzee Rijksscholengemeenschap, kursus „Literatuur na 1945", 20.00 uur. Renesse Dorpshuis. Stichting Samenleving sopbouw. 19.30 uur. Dinsdag 30 september Zierikzee Gymzaal Nieuwe Boogerdstraat. Kursus volksdansen, Bond van Plat telandsvrouwen afd. Schouwen, 14.00 uur. Kerkwerve VerenigingsgebouwBej aardensoos. 14.30 uur. Woensdag 1 oktober Zierikzee UW gebouw Kerkhof la, kursus „Veiligheid en energie besparing", 9.30-11.30 uur. „De Lichtboei". Kursus vergaderen Stichting Jeugd. 20.00 uur. Willibrordusschool, „open huis" t.g.v. 75-jarig jubileum 19.00 - 21.00 uur. Vrijdag 3 oktober Zierikzee Bar Mirabelle. Inter Cities Jazzband. 22.00 uur. (01110)2255 Telefoonnrs. na half zes Redaktie (01110) 4669, (01110) 5396 Ook wie zelfs niet een beetje op Hongarije heeft gestudeerdweet van „de poesta". Het woord betekent „woest gebied" en bestond (let op de verleden tijd), uit boomloze heidevel den en steppen. Hoezeer Hongarije als land ook wordt ge-associeerd met dat woord „poesta"; als zodanig bestaat dit merkwaardig en sfeervol landschap niet meer. De Hongaren hebben het „op de schop genomen", want produktie, in dit geval agrari sche produktie, moet. De poesta is dus vrijwel verdwe nen, maar nog wel zijn er - rijk be- 1 groeide - gebieden, met wilde paar den. In een soort enorme krans van groen leven deze dieren, onder de hoede van in blauwe kaftans gesto ken Hongaarse „cowboys", die uit zoeken wat er met de paarden moet gebeuren. Het worden echte (en goe de) rij- en springpaarden of ze zijn bestemd voor de salami (worst). Mo gelijk dat er nog (wilde) paarden resteren uit de poestatijd, maar er is ook import, n.l. uit Engeland. Dacht altijd dat Groot-Brittanië zijn paar den al lang allemaal had gedres seerd, maar dat is niet zo. Wilde paarden dus, die twee- of driemaal per dag - naar het uitkomt - aan een stevige dressuur worden on derworpen. De cowboys drijven de paarden op en jagen ze in volle galop in een soort met houten palen afge schermde trechter, waarin op afstan den obstakels (oude banden) zijn op gesteld, waar de paarden overheen moeten tn vliegende vaart. Het is een ongelooflijk sensatio neel gezicht als de paardentroep, snuivend en stampend komt aanren nen en dan in die houtomwalde loop gang worden gedreven, onder het klappen van enorme zwepen, waar de paardejongens wat goed mee over weg kunnen. Gelijktijdig met de paarden, wordt een aantal kleine hondjes aktief, die uiteraard voor deze wilde dieren geen partij zijn, maar er luid keffend achterna rennen. Ze kunnen de paar den niet bijhouden, maar wagen zich soms vlak bij de voorbij stuivende woestelingen en het gebeurt wel, dat een paard zo'n hondje raakt met één van de achterbenen. Die wordt dan als een voetbal de lucht ingeslingerd, maar meestal loopt het net goed af. De paarden zijn indrukwekkend en de hondjes lachwekkend. Na hun ren- en blafavontuur zijn ze totaal kapot en vallen ze als een steen neer en beginnen uitvoerig te slapen. Niets of niemand kan hen dan nog in beweging krijgen. Een dagje paarden kijken in de Saripusz- ta Ménes (zo heet dat daar) is weer eens wat anders, dan de koeien op de centrale fokveedag, die er overigens ook wezen mag. Er kleeft iets van een vreemd soort oer-romantiek aan de Saripuszta. Als de paarden uitge- draafd zijn, beginnen ze verderop in het welige gras rustig te grazen, te gen de achtergrond van een majestu- euse muur van groen. Als licht en di afragma „goed staan", levert dat een heel apart en exklusief plaatje op. SCHIEREILANDMAN BAGDAD/LONDEN/TEHERAN, 22-9. Het Iraakse oppercommando in Bagdad heeft maandag besloten alle Iraanse militaire bases te vernietigen. Dit heeft het Iraakse persbureau in Londen bekendgemaakt. De beslissing zou zijn genomen om Iraanse tegenaanvallen te voorko men en om alle „samenzweringen" van Teheran te verijdelen. Het besluit is ondertekend door presi dent Saddam Hoessein. Iraakse artil lerie heeft maandag de voornaamste olieopslagplaats in de Iraanse oliestad Abadan beschoten. Het is nog niet bekend of er veel schade werd aangericht. Iraanse gevechts vliegtuigen voerden een aanval uit op de Iraakse havenstad Basra. Vol gens onbevestigde berichten zijn een vliegtuig en een helikopter neerge haald. Een aantal pakhuizen in Bas- WASHINGTON. De Russen voeren in het geheim proeven uit met strate gische wapens, hetgeen een schen ding betekent van het Salt-verdrag of althans dat verdrag in gevaar brengt. Dit meldt zondag het Ameri kaanse blad „Aviation Week and Space Technology". WASHINTOGN. De Amerikaanse regering heeft maandag opgeroepen tot een vreedzame regeling van het grensgeschil tussen Iran en Irak. De woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken maakte duide lijk dat Washington niet van plan is in het konflikt te bemiddelen. NEW YORK. Zuid-Afrika heeft voorgesteld het overleg met funktio- narissen van de Verenigde Naties over onafhankelijkheid van Namibië ongeveer drie weken uit te stellen tot de week van 20-27 oktober. Dit blijkt uit korrespondentie die maandag in New York is openbaar gemaakt. PARIJS. De geestelijke leider van de Iraanse revolutie, Imam Choemei- ni, heeft het Iraakse leger maandag in een te Parijs opgevangen uitzen ding opgeroepen in opstand te komen tegen Saddam Hoessein. De Iraakse president zou in feite een huurling zijn van de Verenigde Staten. ABOE DHABI. De Verenigde Ara bische Emiraten hebben de Egypti sche luchtvaartmaatschappij Nefer- titi verboden op hun grondgebeid te landen of door hun luchtruim te vlie gen omdat Egyptische vliegtuigen nu ook Israël aandoen. OTTAWA. Blijkbaar omdat hij uit een kroeg gegooid was heeft een Ca nadees in de nacht in Vancouver vier mensen doodgeschoten en een ge wond. De politie heeft een 24-jarige verdachte gearresteerd. BANGKOK. De typhoon „Ruth", die afgelopen week over het centrale deel van Vietnam raasde, heeft een half miljoen mensen dakloos ge maakt. Voor het leven van minstens honderd Vietnamezen wordt ge vreesd. ra zou zijn vernield. Tijdens scher mutselingen op het Water zouden twee Iraanse kanonneerboten en een Irakese zijn gezonken. Een Sow jet schip met militair materieel zou heel huids de haven van Basra hebben ge haald. BEIROET, 23-9. Irak heeft Iran dinsdagochtend vroeg gewaar schuwd dat het „alle noodzakelijke maatregelen" zal nemen om de scheepvaart in de strategische Straat van Hormoez te beschermen. Deze waarschuwing volgd op het tot „oorlogszones" verklaren door Iran van alle waterwegen bij de Iraanse kust, inklusief deze Straat. De Straat van Hormoez is van groot Ibelang voor het olietransport. Dage- Ilijks varen er meer dan honderd tan- Ikers door met olie uit onder andere ISaoedi-Arabië, Irak, Iran en de (Golfstaten, met bestemming de ^Westerse landen. Deze verklaringen sloten een dag af waarop het grensgeschil tussen Iran en Irak tot een ware oorlog was uitgegroeid. De Iraakse luchtmacht voerde maandag twee reeksen aan vallen uit in Iran. Doelwitten daarbij waren de negen grootste vlievelden van Iran, waaronder het vliegveld van Teheran, en twee radarstations. BEIROET JERUZALEM BAG DAD, 23-9. Iraanse gevechtsvliegtui gen hebben dinsdag tot ver in Irak doelen bestookt waaronder de hoofd stad Bagdad en het belangrijke pe trochemische komplex in Basra, de op een na grootste stad van het land. Iraakse en Iraanse troepen voeren hevige gevechten aan de grens tussen de twee landen bij Choremsjar. De oorlog tussen de twee olielan den aan de Perzische Golf nam nog ernstiger vormen aan na de Iraanse verklaring dat de strategische Straat van Hormuz „onder kontrole van de Iraanse strijdkrachten staat" en na de Iraakse aankondiging ieder be heersing van de olietoevoer naar het westen te zullen breken. LONDEN. De Britse milieupartij is van plan 300 kandidaten te stellen bij de volgende verkiezingen voor het Lagerhuis. De bewonders van het nieuwe, goed geoutilleerde woonwagencentrum „Nieuwlandje" te Bruinisse, waarvan op de foto de verhuizing wordt ge toond, zijn vanochtend op een bijzondere manier welkom geheten. Namens de Werkgroep Bruinisse boden de damen H. M. Verton en M. B. de Koning de nieuwe inwoners, de bekende „Van Poppelsuit Nieuwerkerk, een bos bloe men en kadootjes voor de kinderen aan. De werkgroep is speciaal in het leven geroepen om de integratie tussen de woonwagenbewoners en de inwoners van Bru te bevorderen. De kleine welkomstgroet was een eerste aanzet en ging gepaard met een uitnodiging voor een tegenbezoekje. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) NIJMEGEN, 22-9. Van de Nederlanders ziet 49 procent in de Sovjet-Unie een militaire bedreiging, tien procent verwacht het gevaar eerder van Arabische zijde en 3 procent ziet in China de grootste bedrieging van de vrede. Dit is een van de voorlopige uitkomsten van een onderzoek naar het vijandbeeld in de Nederlandse publieke opinie, ingesteld door het Studiecentrum voor Vredes vraagstukken van de Katholieke Universiteit te Nijmegen. Deze cijfers hebben betrekking op de periode na de inval van de Sovjet- Unie in Afghanistan. Daarvoor wa ren de percentages: 41 procent (Sovjet-Unie), 24 procent (olielanden) en 6 procent (China). Het „Afghanistan-effect" heeft zich voor al voorgedaan bij jonge PvdA- en D'66 stemmers. Over het algemeen vonden de Nederlanders na Afgha nistan de Sovjet-Unie onbetrouw baarder en oorlogszuchtiger dan voorheen. Kernwapens Als voorlopige uitkomst van het onderzoek kwam ook naar voren dat 7 procent van de Nederlanders „lie ver dood dan rood" is. Van degenen die de Sovjet-Unie als dreiging erva ren geeft 9 procent de voorkeur aan het risiko van een kernoorlog boven een ander alternatief. Terwijl 33 pro cent kernwapens als reaktie op die dreiging wel accepteert. Deze laatste groep bestaat vooral uit ouderen, ge reformeerden en mensen die op de VVD of de kleine rechtse partijen stemmen. Uit deze gegevens blijkt dat wie in de Sovjet-Unie een drei ging ziet nog geen voorstander van kernwapens hoeft te zijn. A

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 2