SOMS IS DE WERELD ERG KLEIN 4FS Penningmeester H. Mouthaan derde ere-lid Delta Sport Rekreatiekompetitie voor tafeltennisverenigingen Tijdens vijfentwintigjarig jubileum TOTO X X X X x X X x X Aan onze abonnees G.S, en het Grevelingen-mosselgeschil Het motorvermogen van Noordzeekotters 4 ZIERIKZEE, 20-9. De penningmeester van de atletiek vereniging Delta Sport, de heer H. Mouthaan werd zater dagmiddag in de kantine van sporthal Onderdak tijdens de viering van het vijfentwintigjarige jubileum tot ere lid benoemd. Delta Sport telt reeds twee ere-leden te we ten de heer L. J. Korstanje en de heer J. M. Knaap. De ge huldigde is in 1963 bij de vereniging gekomen en vervul de toen de funktie van sekretaris, maar werd al na korte tijd penningmeester. Jarenlang heeft hij ook de totopot behartigd en diende hij als afgevaardigde van Delta Sport in de Sportraad. De voorzitter, de heer L. J. Korstanje zette ook Esther Goedhart-Schot in het zonnetje. Deze atlete, tevens bestuurslid, vierde haar vijfentwintigjarig lid maatschap. Zij is in het verleden uitgekomen op internationale ontmoetingen en heeft zich daarnaast ook op alle andere mogelijke manieren voor de vereni ging ingezet. In de hal van sporthal Onderdak was een kleine tentoonstelling inge richt. Foto's tóonden diverse atleten, zo^ellin dè beginjaren als in het he den. Op de borden werd duidelijk ge maakt dat er voor Delta Sport nog steeds een belangrijke wens is te ver vullen: de sintelbaan. Voorzichtig De burgemeester van Zierikzee, de heer Th. H. de Meester liet zich voor zichtig uit over een voorspelling van een jaartal, waarin de sintelbaan Bannink zal sieren. Hij zei wel een investering van meer dan een mil joen gulden wat veel te vinden voor één onderdeel van de atletiek. „Moet u bet inwonertal maar eens vergelij ken met steden zoals Zwolle, Sittard en Nijmegen, waar dergelijke banen liggen. Het is veel geld voor een ge meente met nog geen tienduizend in woners", aldus de burgemeester. Verbetering Jan Gijsbertsen, vice-voorzitter van de KNAU vond dat de grasbaan in Zierikzee dringend aan verbete ring toe is. Hij merkte op dat er bij de burge meester misschien van een mis verstand sprake was, daar Delta Sport.niet pleit voor een kunststof- baan van 1,2 miljoen gulden, maar voor een sintelbaan, die aanmerke lijk minder geld kost. „Geeft u (de burgemeester) de ak- kommodatiekommissie van de KNAU eens de gelegenheid met de wethouder van sportzaken te praten, want deze baan voor overigens heel Schouwen-Duiveland (dat is veel meer dan tienduizend inwoners) moet er komen," zo zei de heer Gijs bertsen. Daarnaast had hij diep respekt voor de wijze waarop de verenging alles bij elkaar houdt en zelfs uit breidt. „U houdt de kinderen en vriendjes als een soort huisvader rond de tafel, terwijl andere moder ne geneugten zo dichtbij zijn", besloot de vice-voorzitter. Samenwerking De voorzitter van de KNAU, af de- Op Schouwen-Duiveland Onlangs zijn er tussen de sportverenigingen die tafeltennissport bedrijven besprekingen gevoerd om te komen tot een kompetitie op Schouwen-Duive land voor zgn. rekreatie-spelers. Dit zijn de leden van de verenigingen die nog wel willen tafeltennissen, doch niet voldoende tijd beschikbaar hebben om aan de kompetitie deel te nemen van de afdeling Zeeland van de N1TB. Omdat het aantal Clubs op Schou wen-Duiveland beperkt is moeten voor de uitwedstrijden vaak verre reizen worden gemaakt in die kom petitie. Door een kommissie, bestaande uit mevrouw De Graaf en de heren Smal- heer, De Ruiter en Landman, resp. van Scaldina, Renesse en Kerkwer- ve, is thans een programma op gesteld voor een kompetitie op Schouwen-Duiveland. Daaraan kan worden deelgenomen door teams van 2 personen van verenigingen die zijn aangesloten bij de NTTB. Tien deelnemers Tot nu toe is bekend dat in totaal 10 teams zullen deelnemen en wel 4 van Scaldina, 3 van Renesse en 3 van Kerkwerve. Gezien het karakter van deze kompetitie zullen in het seizoen van oktober tot en met maart 8 wedstrijden per team worden gespeeld, hetgeen neerkomt op één wedstrijd per team in de veertien da gen. De kommissie hoopt dat dit een aanzet is en meer deelname in de toe komst mogelijk zal zijn. Advertentie Elk topmerk in de mode heeft haar eigen stijl en aksenten. Daarom hebben wij zoveel verschillende topmerken in huis. Go Ah.Eagles-Utrecht Roda JC-Willem II Wageningen-Feyenoord NAC-Twente PSV-MW Groningen-NEC Den Haag-PEC Zwolle Sparta-AZ'67 Volendam-VVV DS'79-Eindhoven Cambuur-FC D. Bosch Vlaardingen-Vitesse AZ '67 Twente Ajax Feyenoord MW Roda JC Willem II PEC Zwolle Groningen Utrecht NEC PSV Wageningen Excelsior Den Haag GA Eagles NAC Sparta Eerste divisie Volendam-VW 5-3; Graafschap SW 1-0; Haarlem Veendam 4-0; Amsterdam-Heerenveen 1-1; Hera- cles-Helmond Sport 1-0; DS'79-Eind- hoven 3-2; Cambuur-Den Bosch 2-3; Fortuna S.-Telstar 5-2; Vlaardingen- Vitesse 1-3. 6 6 0 0 12 23- 6 6 5 0 1 10 13- 9 6 4 1 1 9 20-13 6 4 1 1 9 12- 5 6 3 2 1 8 10- 8 6 3 1 2 7 15-10 6 3 1 2 7 10- 8 6 1 5 0 7 6- 5 6 2 2 2 6 13-10 6 2 1 3 5 10-10 6 1 3 2 5 7- 9 6 1 3 2 5 7- 9 6 1 2 3 4 8- 9 6 1 2 3 4 11-15 6 1 1 4 3 8-16 6 1 1 4 3 7-17 6 0 2 4 2 5-13 6 1 0 5 2 7-20 Vitesse 6 4 2 0 10 15- 7 Haarlem 6 4 1 1 9 13- 4 Heerenveen 6 2 4 0 8 12- 6 DS'79 6 3 2 1 8 11- 6 Volendam 6 3 2 1 8 11- 6 Graafschap 6 3 1 2 7 10- 9 Den Bosch 6 3 0 3 6 6- 6 Heracles 6 3 0 3 6 5- 7 Telstar 6 2 2 2 6 10-12 Fortuna S 5 2 1 2 5 9- 8 Amsterdam 6 1 3 2 5 6- 7 Eindhoven 6 2 1 3 5 7- 9 Amersfoort 5 1 2 2 4 3- 5 Veendam 5 2 0 3 4 7-10 Vlaardingen 5 1 2 2 4 3- 8 Helmond Sp 6 1 2 3 4 6-10 SW 5 1 1 3 3 5- 8 VW 5 1 1 3 3 9-17 Cambuur 6 0 3 3 3 5- 8 Het bestuur van Delta Sport tij dens de receptie. De man met de strekkende arm is de heer H. Mout haan. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ling Zeeland de heer Johan Vuyk was van mening dat het bestuurlijk- en het technisch kader van Delta Sport zich de afgelopen jaren hebben inge zet en de atletiek dienen. De reeks van sportieve suksessen, die hem is opgevallen wordt veroor zaakt door een eendrachtige samen werking tussen bestuur, leiding en leden. „Helaas bespeur ik wel een teneur van gelatenheid in verband met de akkommodatie. Dat is jammer. Ik had liever een teneur van geladen heid bespeurd. Die akkommodatie moet er echter wel snel komen, want „wie zal meer recht kunnen doen gel den op de hoogste prioriteit dan Del ta Sport? De vereniging vervult tenslotte een belangrijke sociale funktie in de gemeenschap", aldus de heer Vuyk. Dankwoord De heer Korstanje zei in zijn dank woord te hopen dat de gemeente de belangen van Delta Sport niet uit het oog verliest. „Ik hoop dat de gloedvolle woor den van de KNAU-vertegenwoordi- gers als zaad in vruchtbare grond is gevallen." Van de tijdens de receptie aangebo den hoognodige hoogspringlat werd door de gever gezegd: „ik geloof niet dat jullie die krom krijgen". FLEVOLAND. Circa dertig Neder landse naturistenverenigingen ma ken sinds de opkomst van de naak- trekreatie een bloeiperiode door. De Nederlandse federatie van natu ristenverenigingen schat het huidige aantal georganiseerde naturisten op tienduizend. LAND- EN TUINBOUW Schuimaarde, ideaal voor najaarsbekalking Het is bekend, dat de bedrijfsresul taten in de akkerbouw sterk afhan kelijk zijn van de verkregen op brengsten. Op de lichte gronden leve ren een groot aantal percelen geen maximale opbrengsten omdat de kalktoestand van de grond veel te wensen overlaat. Grondonderzoek heeft dit duide lijk bewezen. Deze toestand wordt verergerd, doordat er jaarlijks grote hoeveelheden kalk verloren gaan, enerzijds door opneming door het ge was, anderzijds door uitspoeling. Het gevaar voor verzuring van onze gronden is de laatste jaren nog groter geworden door het gebruik van ver zurende kunstmeststoffen. Suikerbieten Bij de teelt van suikerbieten, kan het weglaten van een onderhoudsbe- kalking op deze percelen een grote oogstderving tot gevolg hebben. Wanneer men de kalktoestand van de grond op peil wil houden, zal vooral bij een kalkminnend gewas als sui kerbieten, om de vier jaar minstens vier ton schuimaarde per ha noodza kelijk zijn. In veel gevallen zal een kalkbe- mesting met schuimaarde reeds op de graanstoppen hebben plaats gevon den. Vele landbouwers zullen echter in de afgelopen zomer hebben ervaren, dat er geen schuimaarde meer lever baar was. Daarom is het goed te we ten, dat een kalkbepiesting met schuimaarde in de herfst nog goed mogelijk is. De maisstoppel en het vrijkomen de aardappelland geven nog ruim schoots gelegenheid voor een na jaarsbekalking. De suikerfabrieken kunnen tijdens de bietenkampagne alweer schuimaarde leveren, die di- rekt gebruikt kan worden: pers schuimaarde en vloeibare schui maarde. Persschuimaarde is vooral aan te bevelen voor kleigronden,' waar groter giften ineens aangewend worden. Vloeibare schuimaarde is- zeer geschikt voor lichte gronden.; Tijdens de kampagne zijn de schui- maardeprijzen lager dan in voorjaar- en zomer. Adreswijzigingen e.d., ook die vari tijdelijke aard, dienen - bij voorkeur schriftelijk - aan ons kantoor te worden opge geven (dus niet via de bezorg(st)er o.d.). De directie SCHOUWEN-DUIVELAND, 20-9. De mossel visserij op de Grevelingen, waarover veertien dagen geleden, Zevibel en de Federatie van Deltavissers geen overeenstemming konden bereiken, zullen niet door gedeputeerde staten van Zeeland, als bemiddelingsobjekt worden aangemerkt- Wel zal men in het visserijcoördi natie orgaan, uitvoerig van gedach ten wisselen, hoe de moeilijkheden, die zijn ontstaan uit de wereld kun nen worden geholpen en in de toe komst kunnen worden voorkomen. Gedeputeerde staten waren in de onlangs mislukte onderhandelingen KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Strijen: J. W. Glashou wer, Nieuwleusen; te Vught: J. H. van Druten, Buren; te Streefkerk: D. van den Berg, Ede. Aangenomen de benoeming tot bijstand in het pastoraat te Willem soord: G. Blok, emeritus predikant te Appingedam; naar Zierikzee (toez.): C. L. de Rooij, Zoelen, die be dankte voor Vriezenveen (nieuwe predikantsplaats) (toez.); naar Willi- ge-Langerak (part-time): C. D. Zon- nenberg, kand., Werkendam. Bedankt voor Noordhom-Niezijl- Sauksum (toez.): L. J. Geluk, Zwolle; Genemuiden: J. J. W. Mouthaan, Nunspeet. Gereformeerde Kerken Beroepen te Hollum (Ameland): J. W. Breukelaar, kand., Nederhorst den Berg; te Varsseveld en te Huizen (N.-H.): W. F. Prinzen, kand., (leraar) te Hilversum. Aangenomen naar Hoogeveen: mevr. drs. J. H. van Haeringen, West- Terschelling. Rektifikatie: H. A. Speelman, kand., Amstelveen heeft nog geen beslissing genomen over zijn beroe pen. Beroepbaarstelling: W. F. Prinzen, Elzenlaan 27, Hilversum; J. W. Breu kelaar, Nederhorst den Berg. Nederlands Gereformeerde Kerken Aan de Theologische Hogeschool te Apeldoorn zijn geslaagd voor het kandidaatsexamen theologie: P. J. H. Krel, IJsselstraat 127, 7333 NL Apeldoorn; J. D. Smit, Dr. Nor- mansstraat 13, 3971 CJ Driebergen. Christelijke Gereformeerde Kerken Tweetal te Rotterdam-West: A. van Heteren, Werkendam en A. van de Weerd, Zeist. Beroepen, te Middelhamis: P. van Zonneveld, Doornspijk. Bedankt voor Nieuwpoort: A. v. d. Weerd, Zeist. Aan de Theologische Hogeschool te Apeldoorn zijn geslaagd voor kandi daatsexamen theologie: T. M. Hof man, Karekietstraat 17, 3361 RB sliedrecht; J. K. C. Kronenberg, Sa- tumusstraat 31, 7314 KL Apeldoorn. Aan de Theologische Hogeschool te Apeldoorn zijn geslaagd voor het kandidaatsexamen theologie en be roepbaar gesteld: H. van den Heuvel, Zandstraat 125, 3905 EB Veenen- daal; J. W. Schoonderwoerd, Dorpsstraat 68, 8171 BS Vaassen. Gereformeerde Gemeenten Bedankt voor Rhenen: J. Koster, Bameveld. Oud Gereformeerde Gemeente OOSTERLAND. Woensdag 24 sep tember: 19.30 uur ds. C. Smits, Gies- sendam. geen partij. Wél heeft een en ander de aandacht van het kollege, aldus wordt geantwoord op vragen van sta tenleden C. J. van der Meijden (V.V.D.) en H. Comelisse (S.G.P.). VISSERIJBERICHTEN De Raad van State wil terugdrin ging van het steeds sterker wordend motorvermogen van de Noordzeekot ters. Dat blijkt uit een recente uitspraak van het hoogste rechtsorgaan, toen men besliste dat aan de firma Van den Berg en Zoon te Urk, terecht geen investering is verstrekt. Genoemde firma Van den Berg was in beroep gekomen, tegen de beslis sing van het ministerie van verkeer en waterstaat, de premie aan ge noemde firma niet toe te kennen, voor de aanschaf van een grotere kot ter. Het argument dat deze kotter no dig was voor een betere bedrijfsvoe ring en dat de veiligheid van de be manning een sterker motorvermogen vereiste, kon de Raad van State niet overtuigen. Wat biedt de BEELDBUIS DINSDAG 23 SEPTEMBER NED. 1: De EO opent de uitzending met Ome Arie op Safari. Na de EO Zomerkrant wordt het eerste pro gramma uitgezonden over de levens wandel van geloofshelden - heldin nen. Rond 1920 probeerde Zeoli in le ven te blijven door zakken te rollen. Dit deed hem vaak in de gevangenis belanden. Tijdens zijn laatste gevan genisperiode bezocht hij een bijbel- school en hij ging niet veel later als evangelist aan het werk. Hierna het 1 magazine voor jongeren Ronduit. Hierna wordt een reeks van bij belstudies op het scherm gebracht die handelt over het scheppingsver haal. De NOS neemt de uitzending over met de Magie van de dans. NED. 2: De Muppet show opent de uitzending. Dan een aflevering van De verlaten eilanden. Na het jour naal wordt het griezelen met de der de aflevering van Showstring. Ma joor Hansford en zijn vrouw Jean runnen een partikuliere school, waar heel merkwaaridge dingen plaats vinden. Dan het programma Session, hierin treden op Marily Mr. CooChi Coltrane, Fritz Pauer en vele ande- DINSDAG 23 SEPTEMBER NED. 1:10.00 en 14.30 Schooltelevi sie; 13.00 Nieuws voor doven; 18.49 Poli en Pili; 18.55 Nieuws; 18.59 Ome Arie op safari; 19.10 EO-zomerkrant; 19.30 Voor altijd vrij20.20 Ronduit; 21.00 God wil wonen bij de mensen; 21.25 EO-actief; 21.30 Journaal; 21.55 Den Haag vandaag; 22.10 De magie van de dans; 23.15 Journaal. NED. 2: 18.00 Nieuws voor doven; 18.55 Nieuws; 18.59 De Muppet show; 19.25 De verlaten eilanden; 20.00 Journaal; 20.27 Shoestring; 21.20 Brandpunt; 21.55 De stem; 22.40 Ses sion; 23.25 Journaal. llolty- njode Dam 19 Zierikzee Tel. 01110-2816 Nu ook voor hoeden en shawls. De winnende kolom van de toto ziet er als volgt uit: 1-3-2-2-3-1-2-2-1 -1-2-2. Aantal deelnemers: 150.000. Inleg: 500.000,-. Prijzenbedrag: 250.000,-. Eerste prijs (plus jackpot): 100.849,- Tweede prijs: 48.965,-. Derde prijs: 122.412,-. Lotto De winnende getallen van de lotto zijn: 3-4-5-21 -22-28. Reservegetal len zijn: 34 en 35. Aantal deelnemers: 745.000. Inleg: ruim 3.200.000,-. Prijzenbedrag: 1.500.000,-. Eerste prijs: 527.011,-. Tweede prijs: 150,574,-. Derde prijs: 225.862,-. Vierde en vijfde prijs: 301.149,-. Eredivisie GA Eagles-Utrecht 2-1; Roda JC- Willem II 1-1; NAC-Twente 1-2; PSV- MW 2-2; Excelsior-Ajax 2-4; Groningen-NEC 2-0; Den Haag-PEC Zwolle 2-3; Sparta-AZ'67 3-7; Wageningen-Feyenoord 0-1. 21 De moeilijkheden zijn na hun hu welijk nog niet uit de weg geruimd. Het valt niet mee kamers te krijgen. Ze mogen voorlopig hun intrek nemen bij de politieman in Geffen, maar daar is een baby op komst en binnen een maand of vier moeten ze zelf wat zien te krijgen. Dan komt dé oplossing. André kan in het oosten van het land een kwijnende zaak overnemen, maar beschikt natuur lijk niet over de nodige kontanten. Dina trouwens ook niet en van een politie man, al is hij postcommandant, kun je ook geen kapitaal verwachten. Maar André heeft een oom, die een supermarkt heeft geopend in Waalwijk. En plannen heeft voor een tweede zaak in Tilburg. Misschien kan oom Derk helpen. Derk van Flessingen, die zijn versto ten neef wel mag, omdat hij het hele maal niet eens is met de beslissing van zijn zwager in Oss, luistert naar wat André zegt te kunnen kopen. In Almelo. Een beetje verlopen bedrijf, maar vol gens André zit er wel brood in, al zal er zeker de eerste tijd hard voor gewerkt moeten worden. Derk van Flessingen heeft zo hier en daar zijn adviseurs en een van hen laat hij in Almelo informeren. Inderdaad is de zaak verlopen, maar er zit ondanks wel levensmogelijkheden in. En het koopbedrag is niet hoog. Tenslotte gaat Van Flessingen zelf kijken en komt tevreden thuis. Goed, hij zal zijn neef op het paard helpen. Zijn zwager moet niet denken, dat hij eeuwig zijn zoons kan tyranniseren. Dus schiet hij het geld voor tegen de gebruikelijke rente en André kan aan de slag gaan. In Almelo. Nu komt datgene, wat André tijdens zijn studiejaren geleerd heeft en hij ook al bij zijn baas in Oss in praktijk bracht, goed van pas. Zo'n ondervinding is een goede ruggesteun. Hij begint verwoed zijn taak: het bedrijf, dat zo ongeveer verliesgevend werkt, weer nieuw leven in te blazen. Daartoe stapt hij enkele keren in de week in zijn wagen om te proberen nieuwe relaties aan te knopen of de oude weer terug te krijgen. Dank zij het geleende kapitaal van oom Derk heeft hij die eerte paar maanden voor wat investering betreft, niet op een paar duizendjes te kijken, zodat hij al heel gauw uit voorraad kan leveren. En dat is meer dan de vorige eigenaar kon doen. Heel geleidelijk aan kweekt André zodoende nieuwe goodwill op. Daar voor moet hard gewerkt worden, lange dagen maken, gepraat, proberen nieuwe belangstellenden zo te animeren, dat ze klant worden. En tenslotte moet af en toe flink de buikriem worden ingehaald. Het is die eerste jaren zuinig aan doen. Dina ontpopt zich als een flinke huisvrouw, die met een zeer bescheiden beurs af en toe wonderen verricht. Vooral tegen de tijd, dat de rente van de lening betaald moet worden en zo mo gelijk een bedragje aflossen, is er soms Door H. J. KOORNSTRA geen cent in huis. Dan belt Dina naar Brabant en vertelt precies, hoe de toe stand is. „We komen er wel, heus, want André werkt als een bezetene. Als u wist, wat hij in die enkele maanden al voor elkaar gebracht heeft, zou u stom verbaasd staan. Maar we zitten nog een paar jaar op hoge lasten. En hebben op een gegeven ogenblik al het geld nodig om oom Derk te betalen. Elke drie maanden weer. Als u een girootje over kunt maken, kan ik misschien weer een week of langer 't uitzingen, zonder dat ik bij André hoef aan te kloppen. Nee, hij hoeft het niet te weten, want dat zou hij vast niet goed vinden. Later betaal ik het jullie allemaal terug. Ik houd er boek van. Doet u het? U bent de bo venste beste vader, die ik maar denken kan. Bij voorbaat geweldig bedankt. U hebt er geen idee van, hoe vijftig gulden ons weer oplucht Ja, het valt die eerste jaren echt niet mee. Eigenlijk is het een volledig be drijfspand daar In Almelo, maar ze wonen er ook. Boven. Een handige broer van Dina heeft er een paar kamers getimmerd, weliswaar provisioneel, maar de eerste jaren zijn ze zodoende onder dak. Later, als de zaken beter lopen en er geen schuld meer is, gaan ze op hun gemak wel eens een keer uitzien naar andere woonruimte. Tot zolang moeten ze zich maar behelpen. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 4