deunloo b.u. Peuterspeelzaal Kerkwerve kreeg een eigen onderkomen AGENDA CLOWN(TJE) OUD PAPIER „De Schouwse Poeletjes" Dode bij steekpartij STREEKNIEUWS Vrouwen-ontmoetingsdag op 25 september te Brouwershaven WEEKEIND E- ARTSENDIENST DIERENARTS APOTHEEK ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE installatiebedrijf 2 Hoewel er een prozaïscher onder werp te bedenken valt, is het toch nuttig te wijzen op de durende nood zaak van de inzameling van oud pa pier. Vele verenigingen en instellin gen hebben zich hier de laatste jaren mee bezig gehouden of doen dat nog. Toch is - naar „insiders" beweren - sprake van een verminderde be langstelling, ook bij het publiek. Er schijnt nog al wat oud papier via de Reinigingsdienst „in het niet te ver dwijnen" en dat vindt men in het „wereldje van het oud papier" niet gunstig. Van invloed is uiteraard de wisse lende prijs van het oud papier. In pe rioden van hoge prijzen, worden de aktiviteiten gestimuleerd en het zakt wat in, als die prijzen kelderen. Noodzaak echter bestaat van konti- nuïteit in het bewaren en ophalen van oud papier. Het financiële eind resultaat moet altijd over een lange re periode worden bezien en dan blijkt, dat oud papier inzamelen, al tijd nuttig is (recycling) en financieel voordelig voor de betrokken instan- itie. Op verzoek doen wij daarom gaar ne een beroep op het publiek het oud papier te bewaren, tot er zich weer eens een gelegenheid voordoet het kwijt te raken. Enig initiatief van de zijde van het publiek zou ook worden gewaardeerd. Stel dat iemand te Zie- rikzee met veel papier zit, maar er is op dat moment ter plaatse geen inza meling. Een berichtje naar een plaats, waar wel of weer wordt inge zameld, zou op prijs worden gesteld. Het papier komt dan altijd wel ter bestemder plaatse. De krant geeft doorgaans bericht van inzamelingen hier en elders en de vraag: „waar moet je zijn?" ligt dus niet moeilijk. ,,'t Zijn de kleine dingen die het doen", werd ooit gezongen. Mis schien behoort het oud papier tot „die kleine dingen". Voor de één is het waardeloos; een ander profiteert er van. Er steekt ook een element van sym boliek in het bewaren en doorgeven, n.l. op het punt van de steeds grotere noodzaak zuinig te zijn met basisma terialen, want men behoeft de Troon rede niet uit het hoofd te hebben ge leerd, om te weten dat het in ieder ge val in de toekomst allemaal een beet je kalmpjes aan zal moeten. Hoe simpel ook: oud papier heeft daar iets mee te maken, vandaar dit nuchtere pleidooi hier, toch nog eens beter op dit materiaal te letten. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ARNHEM. Drie politieke dienst weigeraars, die vorige week bij de korte bezetting van TNO in Rijswijk werden opgepakt, zijn donderdag in de huizen van bewaring, waar zij thans verblijven, in hongerstaking gegaan. Zij willen daarmee hun on middellijke vrijlating bewerkstelli gen. HILVERSUM. In november begint de VARA een aktie om het ledental op te voeren tot 600.000. De VARA heeft, mede door het effekt van de radio-uitzending op 30 april, thans ruim 522.000 leden, ruim genoeg bo ven de grens voor een A-omroep (450.000). UTRECHT. Het opvolgen van de adviezen van de Beleidswerkgroep Medische Beroepen (BIM) zal ernsti ge en onaanvaardbare gevolgen heb ben voor de artsen in dienstverband en dat zal ongetwijfeld weer reper- kussies hebben voor de toekomst van de gezondheidszorg in Nederland. COEVORDEN. Een 28-jarige geld- loper van een supermarkt in Coevor- den is donderdagavond in die plaats om ongeveer tien uur overvallen en beroofd van ruim 31.000 gulden. AMSTERDAM. Amsterdamse zaal- eigenaren en verhuurders van be drijfsruimten krijgen van de ge meente een waarschuwing tegen „or ganisaties met fascistische en/of ra cistische doelstellingen". Aanleiding zijn de aktiviteiten van rechtsradi- kale organisaties van buitenlanders, zoals de Turkse Grijze Wolven. Goudstaaf uit kruiser TOKIO, 18-9. Een Japanse bergingsmaatschappij heeft donderdag een tien kilo zware goudstaaf geborgen uit een ge zonken Russische kruiser. Dit werd meegedeeld door een woordvoerder van de ber ging smaatschappij, die dins dag begonnen is met een groots opgezette poging de kruiser van de voormalige Tsaristi sche marine te lichten. De Admiraal Nachimov" is tijdens de Russisch-Japanse oorlog van 1904-05 tijdens een zeeslag met de Japanse marine gezonken. Het schip zou een grote hoeveelheid goud en an der edel metaal aan boord heb ben gehad. De nu gevonden goudstaaf versterkt de hoop daarop van de Japanse ber gers. De kruiser ligt op een diepte van 96 meter. De Japanse noch de Russische regering te ken nen gegeven dat zij eigendoms rechten zullen laten gelden op het gezonken schip. KERKWERVE, 18-9. Donderdag was het een feestelij ke dag voor de peuters uit Kerkwerve. Op deze dag werd namelijk de peuterspeelzaal officieel geopend. Om drie uur 's middags stonden de kleintjes vrolijk uitgedost in de rij met mooi versierde mutsen en vlaggetjes. De officiële opening werd verricht door de eerste burgeres mevrouw S. den Boer-Van Hoeve met het onthul len van de nieuwe naamplaat van de peuterspeelzaal. Na de onthulling kwam er een pr achtig bord te voorschijn met de naam: „De Schouwse Poeletjes". Hierna kreeg mevr. Den Boer door een van de peuters, Eveline de Jonge, een boeketje bloemen aangeboden. Na deze feestelijke opening ging het hele gezelschap naar binnen. Zuinige auto PARIJS, 18-9. In Frankrijk wordt met het oog op de afne ming van het aanbod van olie gewerkt aan een auto die aan drie liter voldoende heeft om honderd kilometer af te leg gen, 1 op 33 zogezegd. Volgens de Franse minister van ver keer, Joel le Theulle, kan de wagen in het begin van de ja ren negentig op de weg komen. In de Franse kranten ver scheen donderdag het bericht dat Peugeot en Renault op de komende internationale auto tentoonstelling in Parijs een experimentele auto zullen la ten zien waarvan de verdere ontwikkeling in het begin van de jaren negentig een zeer nut tige Franse auto moet opleve ren. VLISSINGEN. De 37-jarige hoogspanningswerker J. P. F. d' Hondt is donderdagmiddag in Ril land van een hoogte van 27 meter naar beneden gevallen en om het le ven gekomen. Hij werkte bij de Pro vinciale Zeeuwse Energie Maat- ischappij en was bezig met reparaties aan een hoogspanningsleiding. STEENWIJK, 18-9. Tijdens een ru zie, vrijdagmorgen vroeg in Steen- wijk is de 19-jarige Gerard van der Sluis uit die plaats neergestoken. Hij overleed korte tijd later aan zijn ver wondingen. De dader, de evenoude H. M. U., eveneens uit Steenwijk, is ingesloten. Over de oorzaak van de ruzie is verder niets bekend. Beide mannen hadden op het moment van de ruzie, drie uur in de morgen, nogal veel gedronken, aldus een woord voerder van de politie. Inspraak Oosterschelde De laatste voorlichtingsbijeen komsten over de inspraak zijn op Schouwen-Duiveland en zij gaan al leen over de Oosterschelde. De her ziening van het streekplan Midden- Zeeland is voor het meest noordelij ke Zeeuwse gewest niet zo interes sant om over mee te praten. De bijeenkomsten zijn: maandag 22 september in het Dorpshuis in Brui- nisse; dinsdag 23 september in de re creatiezaal van de Ger. kerk in Burgh-Haamstede (Hogezoom 5); woensdag 24 september in Mondra- gon, Zierikzee (Oude Haven 13). Er wordt steeds om acht uur 's avonds begonnen. Per keer wordt de diaserie over de Oosterschelde vertoond; daarin wordt aangegeven hoe de inspraak straks in zijn werk zal gaan. Verder zijn er mensen om antwoord te geven op vragen over die inspraak. Om het allemaal thuis nog eens op het gemakje na te kijken is er een brochure gemaakt met daarin inrich tingsmogelijkheden van het Ooster- scheldegebied. De brochure is 's avonds verkrijgbaar, maar kan ook aangevraagd worden bij bureau voorlichting van de provincie, Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, tel. (01180) 27351, toestel 226. ZIERIKZEE „Oorlog en vrede" Op de door de R.P.F. gehouden bij eenkomst op 11 sept, over het vraagstuk van oorlog en vrede werd door de voorzitter als uitgangspunt genomen Efeze 6 vers 10-20. Om staande te kunnen blijven tegen de machten is een geestelijke wapen rusting onmisbaar. Van hieruit wil de R.P.F. spreken over oorlog en vrede in de praktische politiek. Jhr. mr. De Jonge stelde dat de overheid de taak heeft politiek be zig te zijn. Zij dient weerlozen te be schermen en agressie tegen te hou den, zij draagt het zwaard niet tever geefs. We kennen o.a. de praktijk van Rusland en deze zal ook trachten Eu ropa van Amerika los te maken. „In dien we de vrede willen, bewapen u dan ten oorlog. We zullen een aange past antwoord moeten hebben dus een daad van geweld moeten kunnen beantwoorden. De uitvindingen zijn niet meer ongedaan te maken. Door eenzijdige ontwapening kunnen we Waarnemend voorzitter mevrouw Van Deyzen heette iedereen hartelijk welkom op deze feestelijke dag. Een woord van dank werd gericht tot mevr. Den Boer voor het verrichten van de opening. Afkomstig van WIK Het gebouwtje is al vanaf de zo mervakantie in gebruik en is af komstig van de voetbalvereniging WIK. Veel vrijwilligers hielpen bij de totstandkoming en droegen bij in de kosten voor de fundering, elektra, gas, water en de centrale verwar ming. Een woord van dank werd dan ook gericht tot de gemeente en in het bijzonder tot de heer Bunskoeke. Dankwoorden waren er ook voor de vrijwilligers die menig uurtje in het gebouw doorbrachten, bij het af breken en opnieuw bouwen hetgeen helaas niet altijd onder ideale weer somstandigheden geschiedde. De grote aanzet voor dit nieuwe peuteronderkomen, moet toegeschre ven worden aan de heer en mevrouw Neele, die de algehele leiding had den. Ook de heer en mevrouw Jonker en de heer en mevrouw Hage hebben er veel werk verricht. Voor hen waren er dan ook bloemen en een kadobon. Voor de heren Den Boer, Berre- voets en Kooman, de dames Witten berg-en V. d. Linde en de leidsters waren er ook bloemen of een atten tie. Mevrouw Nelissen werd bedankt voor het ontwerp van het fraaie bord dat zojuist werd onthuld. Verder toonde men zich erkentelijk voor het werk van de diverse aanne mers en voor de fraaie prijzen voor de verloting, die door de firma Mol beschikbaar werden gesteld. Felicitatie Mevrouw Den Boer feliciteerde het bestuur en leidsters met het nieuwe gebouw. „Het is in het belang van het kind om vooral met andere kin deren te spelen en ieder kind heeft aandacht en liefde nodig", aldus de eerste burgeres. Zij hoopt dan ook dat dit een fijne plaats wordt waar de kleintjes zich 'thuisvoelen. het gevaar voor een oorlog alleen maar vergroten. Alleen door dé ba lans in evenwicht te houden kunnen we trachten een eind te maken aan het steeds maar verder gaan op deze heilloze weg". Verschillende personen gingen met de spreker in diskussie. De vergade ring werd door de voorzitter op de ge bruikelijke wijze geopend en door mr. De_Jonge gesloten. Opbrengst verkoping De verkoping van zelfgemaakte goederen door de Dameskrans van de Gereformeerde Gemeente in Neder land heeft donderdag een bedrag van 6.308,- opgebracht. Dit bedrag komt ten goede aan de bouw van de nieuwe kerk van de Geref. Gem. in Nederland in de St. Domusstraat. De P.I.T.-koilekte De vorige week gehoudön kollekte voor het Protestants Interkerkelijk Thuisfront (P.I.T.), heeft opgebracht 1.910,90. Het P.I.T.-komité wil langs deze weg alle gevers, maar bovenal de kollektrices hartelijk danken daar door hun medewerking de militairen een stuk ontspanning kunnen ont vangen zowel lichamelijk als geeste lijk, in de Prot. Milit. Klubhuizen. T ripje Plattelandsvrouwenbond Vorige week organiseerde de Ne derlandse Bond van Plattelands vrouwen afdeling Schouwen de eerste bijeenkomst van het nieuwe seizoen. Op het programma stond een bezoek aan het werkeiland „Neeltje Vervolgens vertelde mevrouw Stouten, als oud-bestuurslid het een en ander over het ontstaan van de peuterspeelzaal. Het idee is ontstaan op het konsultatieburo. De volgende stap was de opiniepeiling in het dorp, wat eerst drie maar later 15 reakties opleverde. Na een gesprek met de burge meester startte in oktober 1973 de peuterspeelzaal in het Verenigings gebouw o.l.v. mevr. Viergever en Maaike v. d. Panne. Later werden de ze opgevolgd door mevr. Clement, (juff. Ina) en mevr. Hendrikse, (juff. Jopie) die nu nog steeds de leiding hebben. Na het Verenigingsgebouw volg den vier jaar in de konsistorie van de Nederlands Hervormde Kerk en tenslotte kwam dit fraaie onderko men. Mevr. Stouten bood „De Schouwse Poeletjes" namens alle bestuursle den een plant en een prachtige klok aan. Daarna bood de heer Kloet na mens de fa. Fierens-Kloet zijn felici taties aan en bedankte de gemeente voor de opdracht. Prettige samenwerking Tenslotte liet de heer Padmos na mens het gemeentebestuur weten trots te zijn op de nieuwe peu terspeelzaal en op het feit, dat de be groting voor de bouw niet werd over schreden. Verder wees hij op de pret tige samenwerking met bestuur en leidsters. Na de verloting werd de peu terspeelzaal, onder genot van een drankje en een hapje, bezichtigd. Voor de overige belangstellenden werd donderdagavond een open huis gehouden. Jans". Om kwart over één werd met auto's vertrokken naar Burghsluis, waar overgestapt werd in de bus van Z.W. Nederland, die het gezelschap over de brug naar het informatiecen trum op het werkeiland bracht. In het informatiecentrum werd een in teressante film bekeken over de te volgen procedure van de aan te leg gen dam, een uniek werk. Na de film kon de tentoonstelling nog bezich tigd worden en buiten het werk in de bouwputten. De bus bracht het gezel schap weer terug, waarna nog koffie gedronken werd in restaurant Vlieg veld. De presidente deed nog enkele me dedelingen o.a. over de Vrouwen ont moetingsdag te Brouwershaven in het Tonnenmagazijn op donderdag 25 september van 1 tot 10 uur 's avonds. Alle leden zijn daar welkom, de toegamg is vrij. Ook de afdeling Schouwen zal daar met een stand vertegenwoordigd zijn. Verder was de presidente verheugd dat zoveel dames dit uitstapje meegemaakt hadden en hoopte tevens ook op een groter belangstelling op de Vrouwen ontmoetingsdag. Diefstal accu's Op de parkeerplaats aan de Schel- destraat is T. B. uit Rotterdam, tijde lijk verblijvend in Zierikzee donder dagavond om 23.00 uur op heterdaad betrapt bij diefstal van twee zware vrachtwagenaccu 's HAAMSTEDE Eerste soosmiddag Woensdagmiddag brachten de da mes en heren van de bejaardensoos Haamstede door als gasten van het A.B.N.-caravanpark. De beheerder, de heer P. Slager, sprak een wel komstwoord en bood het gezelschap koffie of thee aan vergezeld van ei gen gebakken kruidkoek. Vervol gens wenste de presidente, mevrouw Kik-Verton de soosmensen een goed seizoen toe. Zij verwelkomde vijf nieuwe leden en feliciteerde die lé den die in de vakantie jarig waren geweest. Na de koffie of thee werd een be zoek gebracht aan het recreatiepark „Het Lapje" van de familie Dijk man. Het gezelschap mocht zich uit leven op de diverse spelen, waarbij vooral het midget golf veel be langstelling had. Na het bezoek werd in het caravanpark een glaasje ge dronken gevolgd door een spelletje bingo. Daarna wederzijdse dan kwoorden en een presentje voor de heer Slager en daarmee was de eerste middag alweer voorbij. BROUWERSHAVEN, 18-9. De werkgroep van de Vrouwenontmoetingsdag wil de aandacht vestigen op 25 september a.s. Verwacht wordt dat de be langstelling erg groot zal zijn. Het programma ziet er als volgt uit: om 13.00 uur gaan wij van start; 13.30 uur: Inleiding diskussie; 13.45 uur: Diskussie in groepen, de bedoe ling van deze diskussie is, de ideeën en gedachten die op de Inspraakron de van 11 maar j.l. te Zierikzee naar voren kwamen verder uit te diepen. Iedereen die aanwezig is kan aan de diskussie deelnemen; 15.00 uur: Op treden Zeeuws Dijken-theater; 15.30 uur: Pauze, tevens gelegenheid bekij ken stands, informatie wordt ver strekt over het werk van de verschil lende vrouwenorganisaties; 16.00 uur: Samenvatting diskussie; 17.00 tot 20.15 uur: Open huis, in die tijd worden er enkele korte films ver toond. Terwijl er in deze pauze te vens optredens zijn en wel om: 19.30 uur: De volksdansgroep van de Plat- Zaterdag 20 en zondag 21 september Dokter J. B. Visser, Poststraat 32, Zierikzee, tel. (01110) 3965 neemt waar voor dokter Bont- kes, dokter Van Geer en dok ter Lodiers. Spreekuur uitsluitend voor dringen de gevallen zaterdag-, en zondagmor gen van 11.00-11.30 uur. Dokter L. A. M, Bruel, „De Waag", Markt Brouwershaven, tel. (01119) 280, neemt waar voor dokter Flach, dokter Stenger en dokter Van Beek-Verbeek. De weekenddienst loopt van vrijdag middag 18.00 uur tot maandagmor gen 08.00 uur. Voor spoedgevallen is er spreekuur van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur, zowel op zater dag, en zondag. Buiten spreek uurtijden alleen dringende gevallen. Dokter H, Speelman, Oosterland, Leuvenstraat 9. Telelefoon (01114) 1280, neemt waar voor dokter Van den Berg en-dokter Buytendijk. Tandarts D. H. de Kup, Vroonweg 4, Haamstede, telefoon 01115- 1359 neemt waar voor geheel Schouwen-Duiveland. De weekenddienst bestaat uit twee spreekuren voor spoedgevallen na melijk van zaterdag- en zondag middag van 17.00-17.30 uur. Zuster L. Navis, Schellwitseweg 1, Ouwerkerk. Tel. (01114) 2773, neemt waar voor Zierikzee. Zuster A. C. M. Padmos, Molenweg 18, Bruinisse, tel. (01113) 1203, heeft dienst voor Duiveland en Bruinisse. Zuster A. v. d. Schelde,Spuislop 14, Brouwershaven. Tel. (01119) 682 heeft dienst voor geheel Schouwen. Dierenarts S. Bergsma, Zierikzee tel. (01110) 2180 heeft dienst voor Schouwen-Duiveland. Apotheek C. C. H. Verschuren, Zie rikzee, Dam 18 is op zaterdag geopend van 9.00-12.30 uur en van 16.30-17.30 uur. Op zondag van 12.00-12.30 uur en van 18.00-18.30 uur. Bel voor noodgevallen alarmcen trum Noord- en Midden-Zeeland, tel. (01100)14444. Zaterdag 20 september Zierikzee Grevelingenstraat 1-3. „Open Huis" Renault-dealer. 10.00 - 18.00 uur. Kleuterschool 't Mierenest. Kleding- beurs Stichting Sociaal Cultureel Werk. 10.00 - 12.00 uur. Gouweveerse Zeedijk. Stelletje, ver zamelen Planten werkgroep, 9.15 uur. Brogum-boerderij. Optreden groep „The Rousers". Tijd? Concertzaal. Film „Jungle Boek", 16.00 uur; a.l. Film „1941, de dag dat Hollywood op z'n kop stand". 20.00 uur. „Beurs". Koncert „Kunst en Eer". 19.30 uur. Burgh Ring. Verkoop gemeenteperen. 9.30 uur. Middelburg De Schakel. Postzegel en munten- beurs. 10.00 -17.00 uur. Zondag 21 september Zierikzee Concertzaal. Film „Jungle boek", 14.00 uur, a.l. Film „1941, de dag dat' Hollywood op z'n kop stond", a.L. 20.00 uur. Renesse Klubrit R.T.C. Schouwen-Duive land. Start, plate restaurant „De Wig". 9.00 uur. Maandag 22 september Zierikzee Prinses Julianaschool, Jannewekken 19. Schrijfavond Amnesty Interna tional. Tijd: 19.00 - 21.00 uur. Zonnemaire Verenigingsgebouw. Kursus Ge- spreks- en vergadertechniek, Vrou wenraad. 20.00 uur. Nieuwerkerk Gereformeerde kerk Badhuisstraat. Interkerkelijke gespreksgroep, 19.30 uur. Bruinisse Dorpshuis V oorlichtingsbijeenkomst Inspraak Oosterschelde, 20.00 uur. (01110) 2255 Telefoonnrs. na half zes Redaktie (01110) 4669, (01110) 5396 telandsvrouwen; 19.50 uur: het koor van de Plattelandsvrouwen In tegenstelling tot het eerder ge publiceerde, zal 's avonds het optre den het Werktheater met de Mar en Sien Show. Zij hebben laten weten geen mogelijkheid te zien dit in hun programma in te passen. Gelukkig is de organisatie er in geslaat in zeer korte tijd hiervoor een oplossing te vinden. De Nieuwe Komedie" is bereid ge vonden op te treden, met het to neelstuk „De Strop". Na de voorstel ling is er gelegenheid tot diskussie. De aanvang van het toneelstuk is om: 20.30 uur en eindigt om om streeks 22.00 uur. Verder is er van 13.00 uur tot 18.00 uur oppas aanwezig, graag van tevo ren opgeven vij tel.: 01117-1605 of tel.: 01115-2525. Boedapest is een wereldstad en telt meer dan 2 miljoen inwoners, dat is bijna een vijfde van de bevolking. Omdat het een wereldstad is, wordt er ook aan ontspanning gedaan en wie een hele dag onder de historische douche heeft gestaan, tekent 's avonds wel voor de beroemdste nachtklub van de stad „Maxim". Om meesmuilen bij voorbaat te voorkomen, er is natuurlijk ook bloot, maar - denk ik - de partij is streng en houdt het binnen zekere perken. Hoewel'. Maar daar wil ik het nu niet over hebben; wel over de onvergetelijke poppenspeler, die nu eens niet achter de schermen aan het manipuleren was, maar in het volle licht van de schijnwerpers. Van alles toverde hij te voorschijn; een dame, een man met een buikorgeltje en dan een clown, of liever een clowntje want de poppen zijn natuurlijk mini. De clown komt - onder de handen van de manipulator - vrolijk op. Hij ziet er schaterend en lachwekkend uit en hij lacht uitbundig naar het pu bliek. Hij zwaait naar de mensen en in zijn linkerhand draagt hij een bal lonnetje. Hij is één stuk vrolijkheid, maar dan komt er een dame op het to neel. Zij steekt een sigaretje op en een drama voltrekt zich. Ze drukt de gloeiende sigaret tegen de ballonfeen knal en dan komt er manipulatie in mineur. Het clowntje waggelt op zijn be nen; hij begint helemaal te trillen en dikke tranen wellen in zijn ogen. On der de vaardige, vliegensvlugge vin gers van de poppenspeler, wankelt hij naar een stoeltje en - een verras sing - op de leuningen van het stoeltje beginnen lichtjes te branden, zodat je alles goed kunt zien. De clown is toe aan zijn demasqué. Gedesillusioneerd trekt hij traag en bedroefd zijn pruik af, zijn wenk brauwen. zijn rode neus en zijn brede wftte lippen: legt één van zijn armen op de leuning van het stoeltje, be graaft zijn hoofd in zijn moede arm en snikt het uit. Even zit hij zo als de verpersoonlijking van menselijke el lende nog in de stralenbundel van de s'êlujn werper en dan duisternis. Verbluffend en ontroerend, want er loopt een lijntje naar de grote (ech te) mensenwereld. Velen houden de ballon van de vreugde omhoog, tot het leven er een sigaretje tegen aan drukt. Misschien stak er-zeker onge wild - nog meer symboliek in ons Boedapester clowntje. Ik dacht - een stoute gedachte - aan een land dat de ballon van de vrijheid hoog in de hand hield of wilde houden, maar vreemden kwamen en prikten de bal lon door. Misschieyi stond er niet eens een stoel gereed om uit te huilen; het volk, gekrenkt in zijn trots, strom pelde weg naar het leven van alle dag, met diep in zich de herinnering aan de mooie ballon, die ooit zacht bewoog in de wind en kwam aan waaien vanuit de verre verte. Gelukkig, elke vergelijking gaat mank en misschien zijn we wel te gespinst op overdreven gedachten. Blijft het beeld van „zo maar" een scène en wie kan de gedachten lezen van een speler, die gewoon helemaal opgaat in het vingervlugge spel met zijn poppen? Poppen die op mensen leken! SCHIEREILANDMAH Iedere woensdagmiddag Noordgouwe Verenigingsgebouwtje, 14.00-16.00 uur, kinderklub. Iedere donderdag Zierikzee Poststraat 37: Wereldwinkel Schou wen-Duiveland; 9.30-16.30 uur en van 18.30 - 21.00 uur. Iedere tweede dinsdag van de maand Zierikzee Rode Kruis-gebouw, 16,00-17.00 uur, adviesburo van de A.N.I.B. Bellen voor huisbezoek de nummers (01116) 2064, (01115) 1761. Iedere dinsdag en donderdagmiddag Renesse Hervormde kerk. Bezichtiging. 14.00 - 16.00 uur. Iedere woensdagavond Renesse Start en inschrijven V.V.V. Fietspuz- zeltocht. 19.00 -19.30 uur. Vanaf 16 september iedere dinsdag Renesse Dorpshuis. Bejaardengymnastiek. 18.30 uur. Vrijdag 19 september Zierikzee Grevelingenstraat 1-3. „Open Huis". Renault-dealer. 10.00 - 18.00 uur. Chr. Geref. Kerk. Verkoopdag t.b.v. vernieuwing kerkdak. 15.00 -17.30 en na 19.00 uur. Scharendijke Raadhuis. Vergadering gemeente raad. 19.30 uur. Zonnemaire Café „Bommenede". Bond van Op- zichzelf Staanden. 20.00 uur. Advertentie weekend servicedienst tel. (01110) 3635

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 2