VIJFTIG GULDEN ER BIJ VOOR MINIMUMLONERS LIGT NIET SIMPEL deunloo b.u. Kantonrechter beboet inwoner van Renesse voor illegaal kamperen op zijn grond DE (GEZONDE) DIEREN AGENDA Tweede Kamer Rinse Zijlstra legt ambt neer De autobranche Boze artsen Lage huren versneld omhoog WEEKEINDE- ARTSENDIEN ST DIERENARTS APOTHEEK installatiebedrijf HEKKEN DEN HAAG, 11-9. Minister Albeda (sociale zaken) heeft gisteren in de Tweede Kamer niet de toezegging willen doen dat gezinnen die rond moeten komen met het minimuminkomen, er dit jaar nog vijftig gulden in eens bij krijgen. Ter zake werd door de CD A-er De Vries een motie ingediend. De stemming over de motie-De Vries werd een week aangehouden omdat met name de soci alist Van der Doef eerst meer informatie van de minister wilde over de techni sche uitvoerbaarheid van het voorstel van de CDA-woordvoerder. Deze ging met dat uitstel akkoord. Ook bij minister Albeda waren de technische problemen een belangrijk j^|. 95 argument om te weigeren aan zijn „JT lltSen partijgenoot een duidelijke toezeg- l ging te doen. De bewindsman was Uit het buitenland niet bereid verder te gaan dan te be- zien of het mogelijk is voor gezinnen TEHERAN. Imam Chomeini heeft met minimuminkomens zeer gericht donderdag aan de Iraanse politici ge- iets te doen. Dat bezien was voor De vraagd geen ruzie te maken „tegen Vries te vaag, waarop hij zijn motie de wil van God en het volk". indiende. Bij tijd en wijle pogen landen on der kontraktuele verplichtingen uit te komen ten aanzien van de uit Ne derland afkomstige leveranties van vee- en veeteeltprodukten. Er is al eens een Amerikaanse „ham-kwes tie" geweest; varkens werden tegen gehouden aan de Italiaanse grens en Italië doet thans weer moeilijk over de invoer van de Nederlandse kalve ren. Men schijnt echter niet overal goed te weten, dat Nederland op het ge bied van de veehouderij op het punt van de gezondheid, aan de absolute spits staat. Voor het zover was, is er natuurlijk heel wat gepasseerd. Er is zelfs een proces van eeuwen aan vooraf gegaan om te komen tot een bevredigende en betrouwbare situa tie. Het (verre) verleden heeft ka- tastrofale voorbeelden laten zien van besmettelijke veeziekten, maar alles keerde - zij het langzaam - ten goede, toen eenmaal ontdekt was dat virus sen en bakteriën hun verwoestend werk deden. Zo werden ooit de gevreesde vee pest bedwongen en de abortus Bang en de tuberkulose. Belangrijk werk werd en wordt gedaan door de pro vinciale gezondheidsdiensten voor dieren, die „waken" over het vee. Elk dier heeft zijn of haar eigen ge zondheidscertificaat. Dat begon bij de runderen, maar is thans ook zo voor de varkens, het pluimvee, de schapen en paarden. Uiterst belang rijk is uiteraard ook het werk van de dierenartsen, die heel wat beter zijn gewapend tegen veeziekten, dan in vroeger tijden. In dit verband dient genoemd het systeem van bedrijfsbe- geleiding, juist met het oog op de noodzaak van een optimale gezond heid van de dieren. Een gezonde veestapel is voor Ne derland een „must"; uiteraard (ook) ekonomisch gezien, maar - met name in de EEG heeft op dit punt ons land een goede naam te verliezen. De be waking „op eigen erf" is dan ook groot en dat elders ongerechtigheden worden ontdekt (die zouden dan door de fijne mazen van de binnenlandse kontróle moeten zijn gegttpt) kan doorgaans naar het rijk der fabelen worden verwezen. Door de bank genomen hebben strubbelingen bij de export andere oorzaken en worden ten onrechte kwaliteitsfaktoren aangevoerd, om die strubbelingen - welke dat dan ook mogen zijn - te motiveren. DRACHTEN, 11-9. Drs. R. Zijlstra, burgemeester van het Friese Smal- lingerland, wenst geen verlenging van zijn ambtsperiode, die in 1981 af loopt. De gemeenteraad en de mi nister van binnenlandse zaken zijn van dit besluit op de hoogte ge bracht. De belangrijkste overweging is geweest dat de huidige kombinatie van funkties en verantwoordelijkhe den zo zwaar zijn dat verlenging tot te grote risiko's zou leiden. De heer Zijlstra is namelijk ook voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Zui- velbond F.N.Z. De niet-gemeentelij ke verantwoordelijkheden waren sterk verbonden aan zijn vroegere werkkring, de C.B.T.B. AMSTERDAM, 12-9. De autobran che in ons land zal het voorlopig moeilijk hebben, maar op den duur zijn er perspektieven. Dit komt om dat de auto, ondanks de zorgelijke ekonomische situatie, hoog op het prioriteitenlijstje van de konsument zal blijven staan. Dit konkludeert de Amro bank in een vrijdag verschenen studie over het autobedrijf. Omdat de konsu ment altijd grote belangstelling voor een auto zal houden, blijft de vervan- gingsvraag hoog en zal het autopark blijven groeien, meent de Amro. UTRECHT, 11-9. De Landelijke Vereniging van Artsen in dienstver band (LAD) heeft donderdag woe dend gereageerd op plannen van de overheid om de salarissen van artsen in dienstverband bij de overheid en bij „trendvolgende" in stellingen als bijvoorbeeld de ziekenhuizen, stevig aan te pakken. Het gaat daarbij niet alleen om aanbevelingen voor een „gewone" matiging maar ook om het terugzetten in rang (salarisschaal) van de artsen. Iets zit BEVERLY HILLS, Califor- nië, 10-9. Een Amerikaan heef t een bank in Beverly Hills bij Hollywood beroofd van 116.878 dollaren de evacuering van het hele pand veroorzaakt. De man had de kassabedien- de bedreigd met een tas, die hij achterliet, waarin, had hij ge zegd, ,,iets zit". Dat was niet de bom die het bankpersoneel en de politie vreesden maareen stuk zeep PARAMARIBO. Het Surinaamse buitenlandse beleid zal er meer op gericht worden minder ekonomisch afhankelijk te zijn van de Nederland se ontwikkelingshulp. Dat staat in een nota van het ministerie van bui tenlandse zaken in Paramaribo, die in voorbereiding is. NEW DELHI. Er zijn de laatste we ken extra adviseurs uit de Sowjet- TJnie en uit Cuba in Afghanistan aan gekomen om het ernstig uitgedunde en gedemoraliseerde Afghaanse le ger te helpen versterken met uit vrij willigers bestaande troepen, zo is donderdag vernomen in diplomatie ke en Afghaanse kringen. BANGKOK. De Vietnam-gezinde regering van Cambodja heeft de se- kretaris-generaal van de Verenigde Naties gevraagd „alle noodzakelijke maatregelen" te nemen opdat de ze tel van Cambodja in de V.N. in bezit komt van de heersende regering in Pnom Penh. M. wond zich vooral op over de zijns inziens ongelijke gerechtigheid in Westerschouwen. Naar zijn zeggen werd er bij hem op het terrein altijd gekontroleerd en ergens anders niet. Kantonrechter mr. W. F. van Solin gen gaf toe dat er meer mensen naar Schouwen-Duiveland komen, dan er ondergebracht kunnen worden. Hij vond echter dat de barmhartigheid van M. wel erg ver ging of dat het aan de andere kant misschien toch het aantrekkelijke geld was, dat M. deed besluiten de toerist toe te laten, hoe wel hij wist dat hij daardoor in over treding was. De officier van justitie mr. W. van Nierop eiste een boete van 1.000,— of twintig dagen hechtenis. „Wan neer u rechtvaardig zou zijn dan zou u dat bedrag belangrijk verminde ren. Ik heb er tenslotte ook voor ge werkt om die mensen daar te kunnen laten staan," reageerde M. De kan tonrechter ieste een betaling van 500,— en de andere 500,— of tien dagen hechtenis werd voorwaarde lijk gesteld voor twee jaar. Kenteken De veertiende juni van dit jaar zou B. L. J. v. d. H. in een auto met daar aan vast een trailer op de Brouwers- dam hebben gereden. Op de trailer was een boot bevestigd. De auto zou echter niet van een kenteken en achterlichten zijn voor zien. V. d. H., bijgestaan door een raadsman, ontkende de aantijging. Volgens hem was er aan de achterzij de van de auto een balk bevestigd met daarop een kenteken en achter lichten. De genomen foto viel voor hem ech ter „negatief" uit. V. d. H. vertelde dat hij bij aan komst bij de afmeerplaats voor de boten op zijn beurt moest wachten. Ondertussen haalde hij de balk van zijn auto af, legde deze in de achter bak en maakte de motor van de boot vast los. Na een minuut of vijf arri veerde de politie volgens zijn zeggen. Een wachtmeester van de Rijkspoli tie, die samen met twee anderen in de politiebus reed verklaarde dat alle drie de inzittenden gekonstateerd hadden dat auto van v. d. H. niet van een kenteken en achterlichten was voorzien. „Anders dan waren we hem niet achterna gereden", aldus de wachtmeester. Hij vertelde dat de politiebus aan de zijkant van de Brouwersdam ge parkeerd stond en dat hij v. d. H. voorbij zag komen. De auto met trai ler werd gedurende 300 of 500 m ge volgd op een afstand van 100 tot 200 m. De raadsman liet een kaart van de Moeilijke identifikatie Volgens Albeda is het probleem hoe je precies de gezinnen die van een minimuminkomen moeten leven moet identificeren. Ik kan niet zeg gen hoe dat precies zal uitvallen, zo BEIROET. Na de gevechten van woensdag waarbij drie doden vielen, is donderdag in Beiroet de strijd tus sen het Libanese leger en de Falan- gisten weer opgelaaid. SANTIAGO. De Chileense presi dent generaal Augusto Pinochet Ugarta heeft volgens de uitslag van het donderdag gehouden referendum over de nieuwe grondwet zijn doel bereikt: na afloop van zijn huidige ambtstermijn op 11 maart 1981 zal hij opnieuw acht jaar aan de macht blij ven. Brouwersdam en omgeving zien en vroeg de wachtmeester waar de poli tie v. d. H. voor het eerst had gezien en waar de politie zich op dat mo ment bevond. De officier van justitie vond deze gang van zaken echter niet toelaatbaar, daar de wachtmeester met dergelijke detail vragen in de war werd gebracht. De kantonrech ter maakte een einde aan de diskus- sie en verwees de zaak naar de rech ter van kommissaris van strafzaken te Middelburg. Onmogelijk Op de Lange Blokweg te Zierikzee zou H. J. B. op 19 november van het vorige jaar 90 km/uur hebben gere den. Een foto werd als bewijsmateri aal overhandigd. B. ontkende dit he vig en reageerde met: „dat is onmo gelijk". B. zou vlak voor het bord ze ventig in de richting van Zonnemaire rijdend negentig km hebben gereden. Volgens B. is het echter onmogelijk om vanaf het bord vijftig tot aan het bord zeventig met de betreffende au to op negentig km /uur te komen. De officier deelde mee dat het be wijsmateriaal onomstotelijk vaststond. De radar wordt om de zo veel tijd geijkt, dus daar mankeert niets aan. De eis was 120,— of drie dagen hechtenis. De kantonrechter handelde conform de eis. Rode licht Bij de zaak betreffende een aanrij ding op een weg onder Westerschou wen, die kruist met de Stoofweg was G. J. M. R. niet verschenen. De bena deelde automobilist D. J. was wel aanwezig, maar vertelde geen geld van R. te willen hebben, daar de ver zekering de zaak reeds had geregeld. R. wilde rechtdoor rijden, maar had niet attent genoeg op het rode licht gelet. R. was ervan uitgegaan dat het licht wel op groen zou springen. Dat gebeurde niet en de afslaande D. J. raakte R. De kantonrechter handelde conform de eis 250,— of vijf dagen hechtenis. Te hard gereden Op 19 november van het vorige jaar reed M. C. C. v. H. 106 km/uur op de Lange Blokweg te Zierikzee, daar waar slechts vijftig gereden mag worden. „Ik had het in de gaten, maar toen was het al te laat", aldus H. De eis was 170,— of vier dagen hechtenis. De kantonrechter handel de conform de eis. Onbekend Op de Provinciale weg 7 had J. P. zei hij. Ook kon de bewindsman niet zeggen wat zo'n maatregel zou gaan kosten. Wel zei hij dat als er tot een eenmalige uitkering besloten zou worden die zou kunnen liggen in de orde van grootte van 50 gulden. DEN HAAG, 12-9. Staatssekretaris Brokx van volkshuisvesting wil hu ren die te laag zijn in verhouding tot de kwaliteit van de woning versneld optrekken. Dat kan leiden tot forse extra huurverhogingen. De maatre gelen tot versnelling van de huurhar- monisatie moeten volgend jaar in gaan. De bewindsman zal zijn voorne men binnen afzienbare tijd aan de Tweede Kamer meedelen. De Kamer kan er dan tegen het eind van het jaar over spreken, als zij zoals voor gaande jaren debatteert over de hoogte van de trendmatige huurver hoging voor volgend jaar. Brokx gaat er vooralsnog van uit dat die trendmatige huurverhoging voor '81 zeven procent moet bedra gen. dat is dan bij een te verwachten bouwkostenstijging van acht a negen procent. De bewindsman wil nu op veel grotere schaal gebruik gaan manken van de mogelijkheid de huur van een woning met maximaal vier procent extra te verhogen, als er te genover de kwaliteit van woning een te lage huur staat. Die mogelijkheid bestaat nu ook al, maar er wordt maar een zeer beperkt gebruik van gemaakt. De vaststelling of de huur te laag is in verhouding tot de kwaliteit van de woning gebeurt aan de hand van een puntenwaarderingssysteem 84 km/uur gereden. B. zei er niets vanaf te weten. Hij Wist ook niet of hijzelf of zijn echtgenote in de auto had gezeten. Hij ontkende de be schuldiging'niet, maar kon deze ook niet bevestigen. De officier moest be wijzen dat B. in de auto had gereden en kon dat op dit moment niet, zodat de zaak werd aangehouden. Parkeren Op 3 juni van dit jaar parkeerde W. H. zijn auto op het Kraanplein, daar waar het niet is toegestaan. H. had zijn auto tevoren in het Korte Groen- dal geparkeerd, maar deze wegge haald om een groentewagen door gang te verlenen. H. raakte in bespreking voor zijn zaak, waardoor de auto te lang op het Kraanplein bleef staan. De kantonrechter zei dat het pro bleem van de te smalle straat niet op te lossen is, zodat H. zijn auto weg zal moeten halen als bevoorradingswa gens erdoor moeten. Mr. Van Solinge vonniste conform de eis: 35,— of één dag hechtenis. Bromfiets J. J. S. reed op 17 juni van dit jaar met zijn bromfiets op de Provinciale weg bij Haamstede. Hij reed daarbij door het rode licht toen hij linksaf de Kloosterweg in wilde slaan. S. kwam uit de Noordstraat en wilde richting Hogezoom. Normaliter drukte hij bij het eerste stoplicht op de knop, waardoor niet alleen het licht van dat stoplicht op groen sprong, maar ook van het vol gende stoplicht. Dus S. kon altijd in één keer door rijden. De politie deelde hem echter mede dat het automatisme in de lichten twee dagen daarvoor was gewijzigd en dat dit dus niet langer meer het ge val was. Er bleek een fout in de dag vaarding te staan, zodat S. werd vrij gesproken. Laden en lossen Op 22 mei van dit jaar parkeerde L. D. B. zijn auto in de St. Domusstraat te Zierikzee op een plaats waar dat niet is toegestaan. „Ik vind het onredelijk. De kermis wagens staan bij mij voor de deur, dat mag wel, en ik was in de St. Do musstraat aan het laden en lossen omdat het op die dag (donderdag) markt was. Zodoende kon ik niet aan de zijde van het Havenplein lossen. Binnen wacht ik even op hulp, ik kom weer buiten, misschien een half uur later en dan heb ik een bekeu ring," aldus b. De kantonrechter adviseerde B. naar de gemeente te stappen en te vragen om een ontheffing. Hij von niste conform de eis 35,— of een dag hechtenis. Overschrijding Op de Laan van St. Hiliare te Zie rikzee reed M. A. d. R. op 21 mei van dit jaar 83 km/uur in plaats van de toegestane vijftig. De eis was 125,— of drie dagen hechtenis. De kantonrechter mr. W. F. van Solinge handelde volgens de eis. Zaterdag 13 en zondag 14 september Dokter A. W. van Geer, Havenpark 35, Zierikzee, tel. (01110) 2080, neemt waar voor dokter Bont- kes, dokter Visser en dokter Lodiers. Spreekuur uitsluitend voor dringen de gevallen zaterdag-, en zondagmor gen van 11.00-11.30 uur. Dokter J. L. Flach, Hogezoom 186, Renesse. Tel. (01116) 1280, neemt waar voor dokter Bruel, dokter Stenger en dokter Van Beek-Verbeek. De weekenddienst loopt van vrijdag middag 18.00 uur tot maandagmor gen 08.00 uur. Voor spoedgevallen is er spreekuur van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur, zowel op zater dag, en zondag. Buiten spreek uurtijden alleen dringende gevallen. Dokter M. M. van den Berg, weth. v. Klinkenstraat 10, Nieuwer- kerk, tel. (01114) 1810, neemt waar voor dokter Buitendijk en dokter Speelman Tandarts J. J. Bakker, Oude Haven 4, Zierikzee, Tel. (01110) 3016, neemt waar voor geheel Schouwen- Duiveland. De weekenddienst bestaat uit twee spreekuren voor spoedgevallen na melijk van zaterdag- en zondag middag van 17.00-17.30 uur. Zuster T. de Ronde,Schoolstraat 20, Bruinisse. Tel. (01113) 1729, b.g.g. (01113) 1425; neemt waar voor Zierikzee. Zuster A. C. v. d. Velde, Oosterland, Lange Achterweg 10, tel. (01114) 2050, neemt waar voor Bruinisse en Duiveland. Zr. W. C. Steutel, Bughseweg 41, Haamstede, telef.(01115) 1226, neemt waar voor geheel Schou wen. Dierenarts S. Bergsma, Zierikzee tel. (01110) 2180 heeft dienst voor Schouwen-Duiveland. Apotheek C. C. H. Verschuren, Zie rikzee, Dam 18 is op zaterdag geopend van 9.00-12.30 uur en van 16.30-17.30 uur. Op zondag van 12.00-12.30 uur en van 18.00-18.30 uur. Bel voor noodgevallen alarmcen trum Noord- en Midden-Zeeland, tel. (01100)14444. Iedere woensdagmiddag Noordgouwe Verenigingsgebouwtje, 14.00-16.00 uur, kinderklub. Iedere donderdag Zierikzee Poststraat 37: Wereldwinkel Schou wen-Duiveland; 9.30-16.30 uur en van 18.30 - 21.00 uur. Iedere tweede dinsdag van de maand Zierikzee Rode Kruis-gebouw, 16.00-17.00 uur, adviesburo van de A.N.I.B. Bellen voor huisbezoek de nummers (01116) 2064,(01115) 1761. Iedere dinsdag en donderdagmiddag Renesse Hervormde kerk. Bezichtiging. 14.00 - 16.00 uur. Iedere woensdagavond Renesse Start en inschrijven V.V.V. Fietspuz- zeltocht. 19.00 - 19.30 uur. Vanaf 16 september iedere dinsdag Renesse Dorpshuis. Bejaardengymnastiek. 18.30 uur. Vrijdag 12 september Zierikzee Chr. Scholengemeenschap Mavo en LHNO. Algemene ledenvergadering. 19.30 uur. „Huis van Nassau". Vogelvereniging „Zang en Kleur". 20.00 uur. Intersport Trimloop '80. Start bij sportpark Bannink 3, 6 en 9 km. 19.00 uur. Concertzaal. Filmkring Ziejook „Don't look now". 20.00 uur. Middelburg Voorzaal van de Statenzaal, Abdij Advertentie weekend servicedienst lol. (01110) 3(ï3b 11; Tentoonstelling „De Munt van Zeeland 1580-1980", werkdagen van 10.00 tot 17.00 uur, zaterdag van 13.30 - 17.00 uur. Zaterdag 13 september Zierikzee Zevende Lions-wandelmars. Start plaats LTS 14.00 uur. Inschrijven vanaf 12.30 uur in LTS. Concertzaal. Films: „De sheriff ziet ze vliegen", 20.00 uur; „Sexamen", 22.30 uur, 16 jaar. Haamstede Geref. Kerk. Werkdag voor nieuwe levensstijl. 10.00 -13.30 uur. Zonnemaire Schoolplein en bij slechtweer Het Dorpshuis. Konsert „Gruttenpik- kers". 19.00 uur. Sirjansland Plantenwerkgroep verzamelen. 9.15 uur. Zondag 14 september Zierikzee Concertzaal. Film: „De sheriff ziet ze vliegen". 20.00 uur. Maandag 15 september Zierikzee „Huis van Nassau". Leden- en frak- tievergadering V.V.D. 19.00 uur. Haamstede Gemeentehuis. Gemeenteraadsver gadering. 19.30 uur. „Huis van Nassau". Fraktievergade- ring P.v.d.A. 19.30 uur. „Huis van Nassau". Afd. „Philateli- ca". 20.00 uur. Nieuwerkerk Dorpshuis. „Meer bewegen voor ouderen". 14.00 - 15.00 uur. Dinsdag 16 september Zierikzee Prinses Julianaschool, kursus „Al ternatieve voeding", 19.00 uur. Stadhuis. Gemeenteraadsvergade ring. 20.00 uur. Haamstede Zaal Ger. Kerk. Afd. N.C.V.B. 19.45 uur. (01110) 2255 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes Redaktie (01110) 4669, (01110) 5396 Advertenties (01119) 660 Bezorging (01119) 660 Jammer, Hongarije doet niet hele maal mee in de Europese kompetitie, maar als er prijzen zouden moeten worden uitgereikt voor de mooiste tuin- en erfhekken, dan ging die prijs naar de Maygaren, want het is ron duit sensationeel, maar dan op een goede manier, wat men in dat land op dit punt presteert. Er moeten in dorpen en stadjes nog wel hoog gekwalificeerde smeden zitten met veel fantasie, want ,,hun hekken dwingen bewondering af, vooral van bezoekers, die doorgaans zeggen: „hé kijk die hekken". Allerlei figuraties zijn in de hek ken verwerkt. Men speelt - zo gezegd - met de spijlen - verwerkt er syme- trische patronen in, maar ook wel sterren en zonnen. Het geheel wordt netjes geverf in (verschillende) bij el kaar passende kleuren en zo doet men dat daar. Een huis - vooral een tweede huis - wordt vaak met eigen krachten" gebouwd, of althans afge bouwd. De familie trekt er al in, als één ruimte lucht en waterdicht is. Het weekeinde is goed voor einde loos getimmer en gesjouw om het he lemaal klaar te krijgen. De landbouw is genationaliseerd en er moeten dacht ik - wel eindelo ze verkavelingen aan vooraf zijn ge gaan, want er zijn „blokken" land, die Amerikaans aandoen. Ze strek ken zich uit tot de verre horizon: tar we (die was al gemaaid), maar vooral ook bieten, mais en zonnebloemen. Alle plantaardige olie voor onze mar garine en die van anderen, moet wel uit Hongarije komen. Ergens was een enorm veld zonnebloemen, waarop vele duizenden bonte kraaien hevig aan het pikken waren en dus al een voorschot op de oogst namen. Ondanks het kolchoz-achtige ka rakter van de boerderijen, zijn er soms ineens van die archaïsche beel den, die je met een schok van herin nering bekijkt. Jetses-achtige plaat jes van een met paarden bespannen wagen (hoe geduldig wachten de dieren), die hoog wordt opgetast met hooi. Dat is toch helemaal van vroe ger? De stoppels - daar zijn ze gek mee ginds - worden afgebrand, zodat overal herfstachtige vuurtjes bran den, die soms nog flink rook afgeven ook. Direkt daarop de hopen mest, met daarop weer gretig pikkende kraaien. Echt herfstachtig dustrou wens ook heel wat bomen, die al flink verkleurden eind augustus. De boom van Hongarije is de acca- cia, soms verknipt tot plumeau-ach- tige vormen, die heel grappig staan in het landschap. Bomen worden tóch niet geschuwd. Een fraaie partij midden in een weiland of (zelfs) een graanland is heel gewoon, maar wel ongewoon prachtig. De boeren ploe gen er netjes omheen en dat vind ik nou geweldig, want bomen horen er bij. Dat ze opgenomen zijn in een van bovenaf geleide planekonomie, was echter een verrassend reisnieuwtje. SCHIEREILANDMAN ZIERIKZEE, 11-9. De politie konstateerde op 17 mei van dit jaar dat N. P. M., exploitant van een kampeerter rein in Renesse, op zijn grond vijftien caravans en negen tenten had neergezet en daarvoor niet in het bezit van een vergunning was. M. gaf dat donderdagmiddag voor het kantongerecht volmondig toe, maar hij verweerde zich met het feit dat er zoveel mensen komen vragen of er nog plaats vrij is „en na al die afwijzingen vertel je ze op den duur dat ze er mogen gaan staan", aldus M. A

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 2