TOEKENNING VAN SUBSIDIE VOOR REGIONALE EMANCIPATIESTUDIEDAG Droom-sprookje van clown Woudi in de Concertzaal Voorstel in Bruse gemeenteraad COUPONNEN en KAMERBREED TAPIJT STREEKNIEUWS Filmkring Ziejook brengt „Don't look now" op het witte doek in Concertzaal Bang voor de Russen „Een volwassen kleuter" 4 BRUINISSE, 9-9. De Bruse gemeenteraad zal zich in de vergadering van vrijdag 12 september buigen over een voorstel van b. en w. om een subsidie toe te kennen (afge rond 186,—) ten behoeve van de Emancipatie-studie- dag op 25 september aanstaande. De totale kosten van die dag wor den geraamd op 3.561,De pro vincie heelt de organiserende werk groep een bedrag toegezegd van 1.780,— en het ontbrekende bedrag zou door de gemeenten op tafel ge legd moeten worden. Voor Bruinisse komt dit neer op een bedrag van 6 cent per inwoner. Daar deze bijeenkomst ook bezocht zal worden door vertegenwoor digsters van vrouwenverenigingen uit de gemeente, die uiteraard zullen deelnemen aan de diskussie en hun visie zullen geven vanuit de Bruinis- ser situatie, stelt het kollege voor de gevraagde subsidie te verlenen. Herstelwerkzaamheden Ook het voorstel van b. en w., om een krediet ter beschikking té stellen ad 14.05,63 ten behoeve van her stelwerkzaamheden aan de ambts woning van de burgemeester, is een agendapunt voor deze raadsvergade ring. Het ligt in het voornemen om de uitvoering van de herstelwerkzaam heden op te dragen aan de fa. S. Ca- pelle, metselaarsbedrijf teUruinisse. Advertentie MAGAZIJNVERKOOP elke zaterdag van 9.30-16.00 uur in ons magazijn achter „Huis van Nassau" DEURLOO ZIERIKZEE 01110-5951 ZONNEMAIRE Kollekte De kollekte ten bate van de kan- kerbestrijding in Zonnemaire heeft het bedrag van 1115,- opgebracht. Kollektanten en gevers wordt dank gezegd. Konsert „Gruttenpikkers" Vanaf het schoolplein verzorgt za terdagavond 13 september kapel „De- Gruttenpikkers" het laatste buiten- konsert van dit seizoen. Onder leiding van kapelmeester de heer S. Duinhouwer zullen de meest uiteenlopende soorten muziek tenge- hore gebracht worden zoals: jazz, wals, polka, rumba, mart, paso- doble, cha-cha-cha, tango, rag beat en rock. Enkele nummers uit het program ma zijn: A banda- Spanish eyes- kalinka, Holzacher beat, Yankee doodle rag, Remember the old times, Costa del Sol- Amor- Rock around the clock and Rag of the jolly good fellows. Onder slechte weersomstandighe den wordt dit konsert in het Dorps huis van Zonnemaire gehouden. Voor tijd: zie agenda. DREISCHOR/ZONNEMAIRE „Meer bewegen voor ouderen Dinsdagmiddag 16 september gaat de bejaardengymnastiek „Meer be wegen voor ouderen" weer beginnen in de gymzaal te Dreischor. Alle ou deren uit Dreischor en Zonnemaire zijn van harte welkom. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij de leidster me vrouw Oele, telefoon 01114-2374. Voor tijd: zie agenda. NOORDGOUWE SCHUDDEBEURS Opbrengst kollekte De onlangs gehouden kollekte van het Wilhelmina fonds ten bate van de kankerbestrijding heeft te Noord- gouwe - Schuddebeurs het bedrag Steptour door Nederland TILBURG, 10-9. In Tilburg zijn woensdagmorgen 120 stu denten van start gegaan voor de eerste etappe van de derde editie van de steptour door Ne derland. De eerste etappe voert de steppers en stepsters naar Breda, waarna de komen de drie dagen de afstanden tus sen Delft-leiden, Leiden-Am- stelveen en tenslotte Lage Vuursche-Utrecht door hen overbrugd moet worden. In to taal legden de deelnemers 160 kilometer af. De herstelwerkzaamheden zijn no dig, omdat op 20 augustus de buiten muur van de vooraanbouw van de ambstwoning en bet metselwerk ach ter die muur in de woning, door een aanrijding met een auto ernstig werd beschadigd. Totstandkoming C.P.A. Voorts zal de raad zich buigen over een motie van de gemeente Wisseker- ke aangaande totstandkoming van de C.P.A. (centrale post ambulance). Volgens de motie moeten er in de re gio thans stappen ondernomen wor den, om snel tot een centrale meid- post te komen. De raad van de gemeente Wisseker- ke acht het van belang vast te stellen, dat er thans uit praktische overwe gingen (snellere invoering en beperk te kosten) Vlissingen voorlopig als plaats voor de C.P.A. dient te wor den aangewezen. Destijds werd echter besloten het Alarmcentrum, waar de C.P.A. zal worden ondergebracht, in Goes te vestigen. De gemeente Wissenkerke tracht met bovengenoemde motie die destijds genomen beslissing blijk baar te doorbreken. De motie ver zoekt de betrokken partijen op ter mijn na te willen gaan of er centraler in de regio een plaats gevonden kan worden, die als uitvalbasis voor de hulpverlening (C.P.A. en Regionale Brandweer) kan dienen. Vragenlijst Eveneens zal de raad moeten ko men tot vaststelling van het voorstel dé vragenlijst, die betrekking heeft op de nieuwbouw en de vernieuw bouw van woningen in de gemeente Bruinisse. Deze vragenlijst wordt jaarlijks door het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke or dening aan de gemeenten toegezon den. Vorig jaar werd de vaststelling, van de vragenlijst door de gemeente raad niet verplicht voorgeschreven, thans is dat wel het geval. De ingevulde vragenlijst zal door het ministerie worden beschouwd als het vertrekpunt voor de bouw- en wo ningprogrammering van de gemeen te voor de jaren 1981 tot en met 1983. De programmering voor de jaren 1981 tot en met 1983 is als volgt: Nieuwbouwplannen 1981: 41 woningwetwoningen (waaronder 20 af te breken en op nieuw op te bouwen woningen); 18 woningwetwoningen voor een- en twee-persoons huishoudens; 8 premie-B woningen; 17 vrije sektor- woningen. van 1124,23 opgebracht. Dank wordt gebracht aan kollektanten en gevers. NIEUWERKERK Lampion-optocht Zaterdagavond 13 september wordt te Nieuwerkerk een lampio noptocht gehouden, voorafgegaan door de muziekgezelschappen „Oefe ning en Uitspanning" en „Nu met Hope, beide o.l.v. de heer A. Rade- wald. Vertrekpunt is het Dorpshuis plein. Voor tijd: zie agenda. Bejaardengymnastiek Maandagmiddag 15 september zal in het Dorpshuis te Nieuwerkerk de bejaardengymnastiek „Meer bewe gen voor ouderen" weer een aanvang, gemaakt worden. Alle ouderen zijn van harte welkom. Inlichtingen bij mevrouw Oele, die tevens leidster van de groep is, onder telefoonnum mer 01114-2374. Voor tijd: zie agenda. Afd. Plattelandvrouwenbond De afdeling Duiveland van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, ver gadert op woensdag 17 september in „Ons Dorpshuis". Onderwerp van de avond is: „Ik en jij, hoe leven wij?" Talrijke onderwerpen worden door gepraat; diskussieleidster is mevr. N. Klootwijk-Hoogland. BRUINISSE „Verontruste Vrouwengroep" De door de „Verontruste Vrouwen groep" in de Ned. Chr. Vrouwen bond, die zich verzet tegen de door het hoofdbestuur gevolgde lijnen wat betreft emancipatie en bijbelkri tiek, in Dirksland gehouden Appèl dag, werd door enkele honderden vrouwen bezocht. De leiding berustte bij mevrouw Bos-van Woerden. Spre ker was ds. C. Korevaar uit Rotter dam; solozang van mevr. R. van Huizen-van Dam, deklamatie van mevr. Buth-ter Laan, muzikale me dewerking van de heer P. Westhoeve (piano). Ds. Korevaar beantwoordde vele vragen (na zijn referaat) terwijl een forum na de pauze ook verschillende zaken, die naar voren waren geko men, behandelde. Uitvoerig en dui delijk werden het doel van de opposi tie tegen het hoofdbestuur en de aan leiding daarvan behandeld. 1982: 10 woningwetwoningen; 10 premie-B woningen; 10 vrije sektor woningen. 1983: 10 woningwetwoningen; 10 premie-B woningen; 10 vrije sektor woningen. Vernieuwbouwplannen 1981: verbetering van 3 partikulie- re woningen; afbraak van 20 woning wetwoningen. 1982: verbetering van 28 woning wetwoningen; verbetering van 2 par- tikuliere woningen. 1983: verbetering van 47 woning wetwoningen; verbetering van 2 par- tikuliere woningen. ZIERIKZEE Vrouwenvereniging De Vrouwenvereniging „Wees een zegen" vergadert op dinsdag 18 sep tember in het Hervormd Vereni gingsgebouw. HAAMSTEDE Zeilvlieger stort neer: ernstig gewond Bij het zeilvliegen is Van A. uit Cu- lemborg ernstig gewond geraakt, toen hij bij het bedrijven van zijn sport vijftig meter omlaag stortte en op het Vuurtorenstrand terect kwam. Met onder andere een bek- kenfraktuur en inwendige kwetsu ren is hij opgenomen in het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis te Zierikzee, nadat dokter Van Beek ter plaatse eerste hulp had verleend. BROUWERSHAVEN Vrouwenvereniging De Hervormde Vrouwenvereni ging vergadert op woensdag 24 sep tember in het jeugdgebouw. OUWERKERK Bejaardensoos De eerste seizoensbijeenkomst van de Bejaardensoos vindt plaats op woensdag 24 september a.s. OOSTERLAND Dodelijk ongeluk Identiteit slachtoffer nog niet bekend Vanochtend kwart voor zeven is op de Provinciale weg bij de „Blauwe Keet" (Oosterland) een dodelijk on geluk gebeurd. Bij het oversteken van de weg werd een wielrijder ge grepen door een kleine vrachtauto van T. uit Nieuwerkerk. De wielrij der, wiens identiteit vanochtend nog niet kon worden vastgesteld, was op slag dood. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Het Nederlandse UNIFIL-detachement in Zuid-Liba- non moet op bevel van de Verenigde Naties worden ingekrompen, het aantal Nederlandse militairen daar zal binnenkort worden terugge bracht van 812 tot 800. SPIJKENISSE. De explosieveno pruimingsdienst uit Culemborg is er woensdag in geslaagd een V-l op te ruimen in het dorp Hekelingen, in de gemeente Spijkenisse. Nadat twee ontstekingsdelen tot ontploffing wa ren gebracht, werd het projektiel ge borgen. AMSTERDAM. Dertig leden van het Amsterdams WAO-komité heb ben woensdag voor het GAK-kantoor aan het Bos en Lommerplein in de hoofdstad een demonstratie gehou den tegen de kabinetsplannen om drastisch te bezuinigen op de sociale uitkeringen. HILVERSUM. De NCRV is tegen grote uitbreiding van de televisie zendtijd als er niet meer geld en faci liteiten komen om de kwaliteit van de programma's te verbeteren. AMSTERDAM. De vakbonden heb ben ermee ingestemd dat de Amster damse Droorgdok Maatschappij ADM tijdelijk 22 Joegeslaven in dienst neemt om te voorzien in het te kort aan produktiepersoneel. Dit is woensdag door woordvoerders van de ADM en de Industriebond FNV bevestigd. DEN HAAG. De PvdA-kamerleden Stemerdink en De Vries, beiden de fensie-specialisten, willen van mi nister De Geus (van defensie) ophel dering over een proefonderzoek naar de arbeidsbevrediging bij de Konin klijke Landmacht. ROTTERDAM. Na negen dagen sle pen zijn de zeesleepboten „Smit Lon don" en „Simsön" in Moermansk aangekomen met hun sleep: het Rus sische superdok. Woensdagmiddag om drie uur lag het dok op de rede van Moermansk. Drie Russische sleepboten zijn te hulp geschoten om het dok daar af te meren. DEN HAAG. De prijsstijging zal dit jaar nog meer stijgen dan mi nister Van Aardenne (ekonomische zaken) de Tweede Kamer woensdag heeft laten weten. Het zal geen 6,5 procent zijn maar zeven procent. Oorspronkelijk was zes procent ge raamd. RIJSWIJK. Na de varkensvleesex porteurs, die door veterinaire kon- trölemaatregelen al maandenlang problemen hebben bij hun afzet naar Italië, zijn vorige week ook de Neder landse kalfsvleesexporteurs in dat land op moeilijkheden gestuit. DEN HAAG. De Tweede Kamer stemt in grote lijn in met de rege ringsvoorstellen tot wijziging van de vermogensbelasting en - in samen hang daarmee - tot wijziging van de successiewetgeving. Dat bleek woensdagmiddag bij de openbare be handeling van beide voorstellen. DEN HAAG. De voorzitter van de Koninkrijkswerkgroep, mr. B. W. Biesheuvel, zou het onverstandig vinden de eind dit jaar of begin vol gend jaar geplande Rondetafelconfe rentie (RTC) over de toekomst van de Antillsen uit te stellen. Uit de Antil len waren daartoe stemmen geko men. DEN HAAG. Koningin Beatrix heeft woensdagmiddag in de Kelder- zaal van de Ridderzaal in Den Haag een tentoonstelling geopend van on geveer tweehonderd kindertekenin gen. Deze zijn afkomstig uit honderd landen en gemaakt voor UNICEF, het kinderfonds van de Verenigde Naties. DEN HAAG. Circus Boltini zal 28 oktober in Laren (N.H.) zijn aller laatste voorstelling geven. Daarmee komt een eind aan het bijna 40-jarig bestaan van het grootste circus van Nederland. UTRECHT. Ongeveer twintig agenten van de Utrechtse politie heb ben het akademiegebouw van de Rijksuniversiteit ontruimd. De naar schatting vijftig studenten die bin nen waren, onthaalden de agenten met gezang en lieten zich vervolgens zonder problemen naar buiten dra gen. Dure papierwinkel UTRECHT. 8-9. De Nederlandse exporteurs zijn jaarlijks aan papie ren rompslomp cirka elf miljard gul den kwijt. Die papierwinkel - nood zakelijk om aan allerlei ambtelijke voorschriften te voldoen - slokt blij kens onderzoeken 7,5 procent op van de 150 miljard gulden aan Nederland se goederen die jaarlijks de grens over gaat, aldus de Nederlandse ex port kombinatie, een samenwer kingsorgaan van een aantal middel grote en kleiner exportbedrijven. De NEC heeft in een brief aan mi nister Van Aardenne (ekonomische zaken) gevraagd ervoor te zorgen dat de exportformaliteiten zo veel moge lijk gestandaardiseerd worden en versimpeld ANKARA. Het politieke geweld in Turkije heeft in de afgelopen 24 uur 35 mensenleven gekost, nadat het in de eerste dagen van deze week, be trekkelijk .rustig was geweest. De filmkring Ziejook uit Zierikzee brengt vrijdag 12 september in de Con certzaal de film „Don't look now" van regisseur Nicolas Roeg. Hoofdrolspe lers zijn Julie Christie en Donald Sutherland. De regisseur is onder meer be kend van „The man who fell to earth" (1975) met David Bowie. De beste films waarin Donald Su therland akteerde waren „Day of the locust", „Novecento" van Bernardo Bertolucci en „Casanove" van Frede- rico Fellini. Julie Christie, Engelse tegen- hangster van Faye Dunaway kent waarschijnlijk iedereen nog van de Engelse t.v.-serie „Billy the Liar", haar grote hoeveelheid hoofdrollen en Oscars of haar beroemde verhou ding met Warren Beatty. Inhoud Laura en John Baxter zijn in hun buitenhuis in Suffolk. Plotseling wordt John bevangen door een hevi ge angst. Hij rent naar buiten en wat John op een of andere manier heeft gevoeld, blijkt waarheid: Christine is in de vijver verdronken. Laura hersteld langzaam van de schok. Weken later werkt John in Venetië aan de restauratie van een kerk. Laura die met hem mee is gegaan, ontmoet twee oudere Engelse zusters, die daar met vakantie zijn. Een van hen is mediamiek en zij ver telt Laura dat zij haar verdronken dochtertje heeft „gezien". DEN HAAG, 10-9. Ruim de helft van de Nederlandse bevolking (54 procent) vindt dat Rusland geen ge vaar betekent voor ons land. Daarentegen meent 36 procent van de ondervraagden in een landelijke NIPO-enquête dat Rusland wel dege lijk een gevaar voor Nederland is. Tien procent heeft geen mening over dit onderwerp. In dezelfde enquête werd gevraagd of Rusland een gevaar is voor West- Europa. Daar liggen de meningen wat meer verdeeld. Helemaal geen gevaar: 21 procent, niet zo ernstig ge vaar: 32 procent en tamelijk ernstig gevaar: 29 procent, echt alarmerend is de situatie slechts volgens tien pro cent van de ondervraagden. Hier kon acht procent geen oordeel geven. Er is volgens de uitslag van de en quête wel verband tussen dreigend gevaar voor West-Europa en de posi tie van eigen land. Als er veel of ta melijk veel gevaar wordt onderkend voor West-Europa, is volgens veel on dervraagden ook het eigen land niet veilig meer. Laura klampt zich aan haar vast om kontakt te krijgen met Christine, wat voor haar een troost is in haar nog grote verdriet. Dit is het begin van een reeks bizarre, steeds huive ringwekkender gebeurtenissen, waarin dood en liefde, vertrouwen en angst samenvloeien met het wer kelijke en soms onwezenlijk aan doend gebeuren. Voor tijd: zie agenda. WASHINGTON. De Iraanse pre mier Rajai heeft opnieuwe veront schuldigingen van de V.S. voor hun opstelling ten tijde van de sjah geëist zowels als goedmaken van de misda den die begaan zouden zijn voordat er sprake kan zijn van verzoening. Pas daarna zouden direkte onderhan delingen kunnen beginnen. HONGKONG. Chinese archeolo gen hebben graven van tweeduizend jaar geleden uit de Tsjoe-periode en de oudste in China vervaardigde draagstoelen ontdekt, zo heeft het Persbureau Nieuw China woensdag meegedeeld. Slachtoffertje wilde honden ISLAMABAD. PAKISTAN, 10-9. In de Verenigde Staten en Israël hebben zich recente ge vallen van onverschilligheid van voorbijgangers voor in nood verkerende mensen voor gedaan. Het nieuwste - en gru welijkste - geval wordt gemeld uit Pakistan, berichtte de En gelstalige ..The Muslim" in Islamabad. De 16-jarige Naziran Bibi werd op weg naar huis in een dorp bij Feisalabad, een kilo meter of 300 ten zuiden van Islamabad, aangevallen door een troep wilde honden. Het meisje schreeuwde om hulp, maar niemand gaf er ge hoor aan. Zij werd in stukken gereten en door de honden ver slonden. Wat van haar was overgebleven werd gevonden door een voorbijganger. Een in de buurt in een krot wonende oude vrouw zei dat zij het drama had zien gebeu ren, maar niet bij machte was geweest te helpen. ZIERIKZEE, 10-9. „Clown ben ik altijd al geweest. Van m'n geboorte af. Laatst zat ik ergens zonder clownspak of schmink, zegt plotseling iemand, „U bent clown hè, van beroep". Ze ruiken het, proeven het of zien het. Ik blijf een clown, dag en nacht." Aan het woord Clown Woudi, of ook de heer F. E. Woudenberg. Hij treedt volgende week woensdag 17 september op in de concertzaal te Zierikzee, uit genodigd door Stichting Theater. Zijn programma, eigenlijk bestemd voor kinderen, kan misschien beter omschreven worden als een familie programma omdat ook volwassenen van clown Woudi's optreden zullen ge nieten. Woudi is in vrijwel geheel Europa bekend. „Ik kom zelfs liever in dor pen of steden waar de zogenaamde grote artiesten nooit verschijnen. „We spelen veel op scholen, maar ook voor volwassenen hebben we een speciaal programma. Momenteel trek ik samen met m'n theatergroep door Nederland met een programma voor doofstomme kinderen", vertelt hij. „Wij zijn met opzet een stichting gebleven. Het is dan ook absoluut niet onze bedoeling winst te maken. Dat is voor ons volkomen bijzaak. Wij spelen en werken voor het kind. Dat speelt bij ons de hoofdrol". Zwitserland Clown Woudi woont zo af en toe ook in Zwitserland. Ook daar werkt hij veel voor en met kinderen. Zo werkt hij ook in een kinder zieken huis als sprookjesverteller. De kin deren daar konden zijn naam - Wou denberg - onmogelijk uitspreken en vadaar dat hij sindsdien als clown Woudi door het leven gaat. Woensdagmiddag zal hij een eeuwenoud sprookje ten tonele bren gen. ,,'t Ezeltje" heet het, en Woudi vertelde dat hij dat sprookje al meer dan vierduizend keren gespeeld heeft, in alle landen van Europa. Het is een ongeveer tweeduizend jaar oud sprookje waarin de droom wereld van het kind een belangrijke rol speelt. Het gaat over een ezel die - door 's nachts zijn ezelshuid uit te trekken - een prins wordt. Pas als de koning ontdekt dat hij geen ezel, maar een prins is, mag hij voor altijd een koningskind blijven. „Wijze verhalen" „In mijn vertellingen, mijn sprook jes, ben ik geïnspireerd door de an- trophosofie, of om het gewoon te zeg gen: het zijn oude en vooral wijze verhalen. De taal die ik spreek is een kindertaal, en daarohi soms onbe- grijpelijk voor volwassenen. Ik blijf altijd een grote kleuter. Laat de kin- kinderen mij maar tijdens de voor stelling vertellen wat ik doen moet, ik zal hen begeleiden. Dat is denk ik de grote fout die andere artiesten ma ken. Ze laten de kinderen tijdens een voorstelling volkomen vrij, terwijl ik ervan overtuigd ben dat ze bege leid moeten worden. Dat is de beste leiding. Te veel vrijheid werkt juist misleidend." Clown Woudi vertelt dat hij ooit dokter wilde worden. „Ook al heb ik er nooit voor gestudeerd, dat is me dan toch gelukt", zegt hij. „Ik maak kinderen levendig en gezond, zodoen de speel ik op het toneel toch een beetje voor dokter". Voor tijd: zie agenda. Clown Woudi is volgende week woensdagmiddag 17 september te zien in de Concertzaal van Zierikzee. Zijn progamma is trouwens niet alleen boeiend voor kinderen, ook volwassenen zullen van zijn show genieten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 4