VERKIEZING VOOR BENOEMING HOOFDINGELANDEN DISTRIKT I VOORZITTER HOUDT WARM PLEIDOOI VOOR GEWASSTUDIEKLUBS Middenstand Willemstad viert tienjarig bestaan 4 Voor bebouwd eigendom Woensdag 22 oktober -2 ,'v-r' Aktie „Auto Open?" De kollektieve lastendruk STREEKNIEUWS De P.I.T.-kollekte COUPONNEN en KAMERBREED TAPIJT Hoofdbestuur Z.L.M. ZIERIKZEE, 2-9. Woensdag 22 oktober zullen in het distrikt I verkiezingen moeten plaatsvinden voor de be noeming van hoofdingelanden voor het bebouwd eigen dom. Deze mededeling deed waarnemend dijkgraaf de heer M. J. Steur dinsdagmiddag in 's Landskamer tij dens de 62e algemene vergadering van het bestuur van het Waterschap Schouwen-Duiveland. De verkiezingen in distrikt I voor het bebouwd eigendom zijn noodzake lijk daar op 20 augustus twee lijsten voor deze kategorie werden ingeleverd. Samenstelling slijtlaag Op een desbetreffende vraag van hoofdingeland W. A. Kuyper ant woordde de voorzitter, dat op enkele wegen onder Ouwerkerk nog geen slijtlaag werd aangebracht in ver band met het feit, dat nog een affaire afgewikkeld diende te worden be treffende de goede samenstelling van de slijtlaag. Ing. G. D. Kloosterboer kon daaraan toevoegen dat maandag aanstande begonnen zal worden met het aanbrengen van de slijtlagen op de betreffende wegen onder Ouwer kerk. Op de ene lijst worden de kandida ten M. O. Hanse en I. C. Padmos voorgedragen, op de tweede lijst de kandidaten J. C. Hendrikse en G. J. W. v. d. Zalm. De verdere kandi daatstelling voor de verkiezing van hoofdingelanden in de distrikten I en III voor het onbebouwd, bebouwd en de waterkwaliteit geschiedde met enkelvoudige lijsten. In de vakature ontstaan door het aftreden van de heer W. den Boer (thans gezworene) in de kategorie onbebouwd eigen dom in distrikt II, werd de heer P. de Rijke als kandidaat voorgedragen. Aan het begin van deze 62e algeme ne vergadering van het Waterschaps bestuur werd een ogenblik stilte in acht genomen in verband met het overlijden van gezworene J. M. Goe- mans op 2 juli jl. De voorzitter sprak enkele woorden ter nagedachtenis aan deze voor het Waterschap Schou wen-Duiveland zo belangrijke man, die zich tientallen jaren lang inzette voor het werk in het bestuur van het Waterschap. De voorzitter bracht vervolgens groeten over van dijk graaf A. M. Geluk, wiens herstel langzaam maar gestaag genoemd kan worden. Bijsnoeien houtwallen Naar aanleiding van een vraag van hoofdingeland de heer Van Lange- raad tijdens de vorige algemene ver gadering deelde de voorzitter mede, dat het werken met bestrijdingsmid delen bij het bijsnoeien van de hout wallen waarschijnlijk geen afdoende oplossing zal betekenen voor de snel le groei langs de slootkanten. De heer Steur wees erop, dat takken, die niet door het bestrijdingsmiddel worden aangetast, veel sneller zullen uitlo> pen. De voorzitter deelde mede, dat men wel bezig is met een onderzoek naar de mogelijkheid van1 sproeien vanaf de landzijde over de sloot heen. Men dient hier nog over eenstemming over te bereiken met Staatsbosbeheer. Ten aanzien van de bestekken kon de voorzitter mededelen, dat de bestortingen op de kreukelbermen in de distrikten 2 en 4, te weten bij Flaauwers, De Zuidhoek en de Stoof- polder deze week werden aange bracht door B.V. De Klerk uit Wer kendam. Bestortingen dienden ook te worden aangebracht bij de uit- stroómgeul van het gemaal Duive- land, hetgeen een meerprijs van 5.000,—tot gevolg had., Het uitbreken en herzetten van de bazaltglooiing op de Oostnol van het Havenkanaal te Zierikzee werd ver richt voor een bedrag van 17.605, terwijl het uitbreken en vervangen door basalt van een gedeelte van Vil- voordse steenglooiing langs de Gou- weveerse zeedijk in totaal een be drag van 146.648,— vergde. Dat be tekende een meerprijs van 12.200,— in verband met het aan brengen van een extra silexlaag. Door Stevin B.V. te Goes werden voor een bedrag van 81.178,— dek en slijtlagen aangebracht op diverse wegen. Voor in totaal 35.769,22 werden ook enkele niet-plan wegen voorzien van een dek- en slijtlaag. Boven raming Op 10 juli jl. werd door de Stevin B.V. Goes medegedeeld, dat voor een bedrag van 247.000,— exkl. b.t.w. de niet-planwegen: Omloopsweg (Haamstede), Heernisweg (Brou wershaven), Bootsweg (Kerkwerve) en Groeneweg (Noordgouwe) verbe terd zouden kunnen worden. Stevin B.V. bleek de laagste inschrijver, maar genoemd bedrag overschreed de raming met ruim 10 De voor zitter deelde mede, dat derhalve besloten werd het werk niet te gun nen, maar een prijs op te vragen voor het aanbrengen en leveren van het grintslagbeton. Het grondwerk zou dan in Waterschapsbeheer worden uitgevoerd. Stevin B.V. noemde daarop een prijs van 201.300,— exkl. b.t.w. Na overleg met de Land- inrichtingsdienst besloot het dage lijks bestuur van het Waterschap het werk onderhands op te dragen aan Stevin. Het Waterschap ontvangt voor het verbeteren van genoemde niet-planwegen een subsidie van 82.500,-. De heer Steur meldde verder de noodzakelijke verbetering van de Hoogenboomweg te Brijdorpe in ver band met de grote wateroverlast waar erven van boerderijen en wo ningen mee te kampen hebben. In overleg met de privincie werden in middels plannen gemaakt ter verbe tering van de situatie. Over de subsi die-uitkering voor dit werk kon de voorzitter nog geen exakte medede lingen doen. De vervanging van brugleuningen door een materiaal van roest vaststaai hoopt men half september te kunnen verrichten. Wat betreft de reparatie aan de waaier van het ge maal Den Osse deelde de waarne mend dijkgraaf mede, dat as en lager door personeel van het Waterschap uit het gemaal werden getakeld en naar Stork, Hengelo werden ver voerd. Half september hoopt men de gerepareerde onderdelen terug te ontvangen, waarna ze zo snel moge lijk weer in het gemaal geplaatst zul len worden. Uitbreiding slibbedden De voorzitter deelde verder mede, dat het Waterschap thans overleg^ met de gemeente Zierikzee over uit breiding van de slibbedden bij de omgebouwde rioolwaterzuiverings installatie aan de Boereweg. De heer Steur wees erop, dat thans heel wat nat slib afgevoerd moet worden naar Zaterdag 13 september zal het in het mooie watersport vestingstadje Willemstad de hele dag feest zijn, want de Willemstadse middenstands- vereniging viert die dag haar 10-jarig bestaan. Op een braderie met circa 60 deel nemers zullen onder andere oude am bachten te zien zijn zoals een korven- vlechter en een klompenmaker. Te- vens is er een Taptoe en wordt er een traditionele zeskamp gehouden op het Bastion Zeeland. Ook kan tijdens deze braderie een bezoekje worden gebracht aan de pijpen- en aardewerdkollekties van het Ceramisch museum en aan de ten toonstelling van grafisch werk van het Franse kunstenaars echtpaar Joël en Daniekke Roche. Havengezicht met raadhuis van het stadje Willemstad omstreeks 1930. Deze tekening is gemaakt door Jaap Polak en is te bezichtigen in het voormalige raadhuis. Westerschouwen, omdat het in Zie rikzee niet meer te bergen is. De voorzitter maakte óók melding van de plannen tot aanleg van een transportleiding van de Zuiddijk- dam naar het kruispunt Krom- wal/Schuitkade te Brouwershaven. Een gedeelte van de rioolleiding van de gemeente Brouwershaven doet ook dienst als transportleiding voor het rioolwater uit Zonnemaire en Noordgouwe, waarop steeds meer aansluitingen komen. Het gevolg is dat de gemeentelijke riolering in de Jacob Catsstraat is overbelast en een onwelriekende geur verspreidt. Het Waterschap heeft derhalve besloten een extra transportleiding aan te leg gen. Strandpeilingen Ten aanzien van de strandpeilin gen deelde ing. G. D. Kloosterboer mede, dat de geul voor het Noor- derstrand ondieper wordt. Hij wees erop, dat het natte strand wel iets toeneemt, maar het droge strand niet. De situatie bij het strand van Burgerwestland geeft geen aanlei ding tot het treffen van maatregelen. Na peiling is verder gebleken dat de in de vorige vergadering gemelde plaatafschuiving bij Weversluis af komstig was van zandafzetting van de Roggeplaat, maar thans weer is opgeruimd. „De peilboot bevindt zich nu in de werkplaats. Na de op knapbeurt zulen we met het peilen van de vooroevers beginner*", aldus de heer Kloosterboer. Naar aanleiding van de problemen met de voetbrug over de Waterloop aan de Oosterenbanweg te Renesse sprak de heer Steur over „een storm in glas water". De voetbrug werd destijds zonder vergunning aangebracht. Een en an der was aanleiding tot een kort ge ding, waarbij het Waterschap in het gelijk werd gesteld. De tegenpartij, de heer De Jong te Renesse en Scheepsunion B.V. te Rotterdam, ging daarop in hoger beroep. Dins dagmiddag déelde de voorzitter me de, dat dit hoger beroep inmiddels is ingetrokken en dat officieel onthef fing werd aangevraagd op de bepa ling betreffende de aanleg van de voetbrug. Het Waterschap heeft deze ontheffing, uiteraard onder bepaalde voorwaarden, inmiddels verleend. Aanbeveling Een volgend agendapunt op deze algemene vergadering was het opma ken van een aanbeveling voor de be noeming van een gezworene verte genwoordigende de ongebouwde ei gendommen in distrikt 3, ter voorzie ning in de vakature, ontstaan door het overlijden van de heer J. MvGoe- mans te Zonnemaire. Namens het distrikt 3 werden de kandidaten L. J. Klompe en J. Deïst als kandidaten naar voren gebracht. De vergadering nam deze kandidaatstelling na schri- felijke stemming over, zodat de aan beveling naar gedeputeerde staten als volgt luidt: Eerste kandidaat: L. J. Klompe (25 stemmen), tweede kan didaat J. Deïst (25 stemmen). Bij de rondvraag informeerde hoofdingeland A. J. G. Doeleman naar de medewerking van het Water schap bij het onderzoek naar de doorstroming van zoet water. De voorzitter deelde mede, dat dit niet beleidsmatig, maar een onderzoek op technisch gebied betreft op initiatief van de Unie van Waterschappen. In dit verband kondigde de heer Doeleman op zeer korte termijn ook een verzoek om medewerking van onder meer de Landinrichtingsdienst aan. „De opdracht voor het onder zoek naar doorstroming van zoet wa ter op Schouwen-Duiveland laat al een jaar te lang op zich wachten", was de mening van de heer Doele man. Hoofdingeland de heer C. Slabbe- koorn maakte de voorzitter attent op het feit, dat op vele plaatsen het ge maaide gras van de wegbermen, tot half de weg ligt te rotten. „Een slecht voorbeeld voor het Waterschap", was de mening van de heer Slabbe- koorn. De voorzitter stemde met deze opmerking in. De heer Kloosterboer legde uit, dat het gras iets omhoog gewerkt dient te worden bij het maaien van het talud langs de sloten. Hij was van mening, dat de situatie wel verbeterd kon worden door het beter afstellen van de stand van de Neerslagcijfers De voorzitter gaf tijdens deze ver gadering nog een overzicht van de neerslagcijfers in deze regio tijdens de afgelopen maanden: 4,4 mm in mei; 75,4 mm in juni; 119,2 mm in ju li en 24,9 mm in augustus. „Gemid deld genomen kan 1980 misschien een normaal jaar genoemd worden, maar dat kan niet gezegd worden over de verdeling van de neersl^ghoeveel- heid per maand", aldus de waarne mend dijkgraaf. (Vervolg van pag. 1) Een eigenaar van een 2CV4 komt net na een gezellig avondje paar bui ten lopen als zijn auto wordt gekon- troleerd. De heer Idema legt uit dat een preventieve kontrole wordt ge houden en verzoekt vriendelijk of hij zijn auto voortaan af wil sluiten. Een beetje geschrokken en eigenlijk niet goed wetend wat te zeggen stapt het echtpaar de eend in en rijdt maar snel weg. Autoradio In de Lindelaan wordt een bijwa gen van de SRV open aangetroffen. Later blijkt dat de wagen wordt bij gevuld. Terwijl dè groep de Oude Moolweg inslaat rijden Van Doorn en Idema naar Haamstede om daar de stand bij te houden. Ze komen net op tijd. Een Rotter dammer, die nog niet zo lang in Haamstede wooht heeft alle portie ren open laten staan. Toevallig laat hij net zijn hond uit en vraagt ietwat verbaasd wat er aan de hand is. In de auto is een autoradio van 1500,— ingebouwd, maar hij vindt het niet de moeite zijn auto af te sluiten. „Ik ben niet anders gewend. Ja het is natuurlijk stom, maar ik doe het automatisch. In Rotterdam sloot ik de auto wel af, maar hier vertrouw ik de mensen". Van de Irenestraat op naar de Christinastraat. Wel open au to's, maar veel bijzonders wordt er niet gevonden. Alarm Maar weer eens in Renesse kijken. Postkommandant Van Doorn wordt afgewisseld door de mentor, de heer Gerards. Bij een auto aan de Jan van Renesseweg gaat het alarm, als de politie het kofferdeksel opentrekt. De eigenaar komt prompt naar bui ten hollen. Dan blijkt dat hij het kofferdeksel opzettelijk heeft opengelaten, daar er al vaker in zijn auto is ingebroken. „Als het alarm gaat, dan schrikken ze zich wpl rot". De Oosterenbanweg slaat alles. Een dure BMW, voorzien van perzi- sche tapijten als vloerkleedjes en tij gervellen over de rugleuningen met alle portieren open. Alsof dat nog niet genoeg is blijken ook nog alle autopapieren in de auto te liggen. Wanneer er wordt aangebeld, begin nen enkele honden een dergelijk luid geblaf dat onmiddellijk alle bewo ners zijn gewekt. Een jong knulletje komt uiteindelijk in badjas naar bui ten en weet eigenlijk niet veel uit/te brengen. Het blijft bij: „Ja, ja, het is waar, maar het is een gewoonte". Dienstauto Rond een uur of één 's nachts ver toont de dienstauto (OSA) van de groep Haamstede mankementen. Een lege accu. De verdere reis du wend voort te zetten lijkt de heren niet zoveel. Dus wordt gewisseld. De heren Idema en Gerards in een ande re dienstauto en de groep Haamstede in de GSA. Er worden nog twee sleu tels in het kontaktslot aangetroffen (van een Alfa Romea en een Merce des), waarna de aktie om 1.40 uur word bqëin^igd, Gekonklutleerd wordt dat de aktie een positief resultaat heeft opgele verd, maar dat dit negatief is voor de mensen. Iedereen is het erover eens, dat de aktie voor herhaling vatbaar is. De opperwachtmeester zegt dat de mensen zich bewust moeten worden van het feit dat ze er wat aan moeten doen. „Je moet blijven hameren. Dat is de enige manier", aldus de heer Idema. muziekvereniging „Crescendo" het slotkoncert voor dit seizoen verzor gen. Het korps o.l.v. de heer A. L. van Wallenburg brengt een geva rieerd programma ten gehore. Het koncert zal een uur duren. De mobiele tent staat weer op gesteld aan de Ring, die tijdens het koncert gedeeltelijk afgesloten wordt voor het gemotoriseerde ver keer. Aanrijding In de nacht van woensdag op don derdag zijn op de kruising Slotstraat, Zuidstraat en dr. Ockersestraat een brommer en een auto tegen elkaar ge botst. De bromfietser, G. J. uit Sirjans- land, wilde uit de Slotstraat de Oc kersestraat inrijden, maar zou daar bij de van rechtskomende auto bestuurd door J. D. v. R. uit Nieu- werkerk aan de IJssel geen voorrang hebben verleend. Beide voertuigen liepen materiële schade op. ZONNEMAIRE Reisvereniging „Nooit Gedacht" De reisvereniging „Nooit Gedacht" organiseert op zaterdag 6 september weer een bingo-avond. De avond die voor iedereen (dus ook voor niet-leden) toegankelijk is, wordt gehouden in café „Bommene- de". Vele fraaie prijzen zijn beschik baar voor iedere speelronde. Velen hebben dus een kans op een prijs. Voor tijd: zie agenda. DUIVELAND Burgerlijke stand over augustus Geboren: 2 aug.: Adriana, d.v. J. Neele, en van T. J. de Ronde (Sirjans- land); 7: Job Cornelis Adrianus, z.v. P. Kik en van P. L. van Astk (Ooster- land); 11: Martha Neeltje, d.v. G. Mol en van M. van Lagen (Nieuwerkerk); 16: Janna Johanna Cornelia, d.v. J. C. G. Bouwman en van A. van Driel (Oosterland); 18: Leendert Jacob, z.v. J. van Klinken en van: A. van Driel (Nieuwerkerk); 27: Simon Jan, z.v. D. L. Sies en van J. J. N. Bil (Ouwer kerk); Mario, z.v. A. Stins en van W. Hogendoorn (Oosterland); 29: Diena Adriana, d.v. M. van Hengel en van J. A. H. Hoogenboom (Oosterland), geboren te Goes. Overleden: 18 aug. Arie Hogen doorn, 63 jr., e.v. Wijnanda Stoutjes- dijk (Oosterland), overleden te Zie rikzee; 28: Krijn Goudzwaard, 70 jr., e.v. Maria Adriana de Valk (Ooster land), overleden te Zierikzee. Gehuwd: 13 aug.: Ronals Speijer, 21 jr. (Rozenburg), en Gertruda Hen- rica Maria Rademakers, 19 jr. (Nieu werkerk); 15: Christiaan Jacobus van den Bosch, 24 jr. en Hauke Maria Au gusta Backer, 22 jr (Ouwerkerk); 22: Johannes Jan van der Maas, 36 jr. (Ouwerkerk) en Yvonne Ronge, 22 jr. (Rotterdam); 22: Karei Johannes van 't Hof, 23 jr. en Adriana Pieternella Dorst, 20 jr. (Nieuwerkerk). OUWERKERK Nieuwe kabel De P.Z.E.M. legt momenteel een nieuwe kabel. Deze kabel van alumi nium heeft belangrijk meer kapaci- teit dan de oude. Vanaf het transfor matorhuisje gaat de kabel dwars over het dorp tot bij bakker Boot en dan verder oostwaarts tot bij de PTT- cel. OOSTERLAND BEEK (GLD.), 3-9. Voor onderne mend Nederland is het belangrijk dat de kollektieve lastendruk de ko mende jaren procentueel vermindert. Duidelijk is dat dit niet wordt be reikt door de rijksbijdrage aan de so ciale fondsen terug te draaien. Dit zei drs. C. O. W. Dubbelman, se- kretaris van het Nederlands Christe lijk Ondernemersverbond (NCOV) donderdag op de bondsdag van de Nederlands Christelijke Installa- teursbond (NCIB) in het Gelderse Beek. Deze jaarlijkse kollekte wordt ge houden ten bate van de protestantse geestelijke verzorging van de mili tairen. Ze wordt omgezet in daad werkelijke steun bij o.m. de bouw en inrichting van een protestants mili tair tehuis te Rheindalen (Duitsland). Verder uitbreiding en renovatie van de tehuizen in Havel- te, Harskamp en Hohne (Duitsland). Voor deze projekten heeft Pro Rege, één van de partners in het P.I.T., ruim 400.000,— nodig extra. Verder wordt door de P.I.T. nog veel meer gedaan voor de jongens in militaire dienst, zodat verdere aanbeveling van deze inzameling overbodig is. Koncert „L. et E." Op zaterdagmiddag 6 september e.k. zal het fanfarekorps „Luctor et Emergo" uit Renesse, onder leiding van de dirigent de heer J. H. Blom, hier ter plaatse een zomeravondkon- cert geven in de mobiele muziektent aan het Koninginneplein. Vanaf het Marktplein maakt men met de drumband eerst een muzikale mars over het dorp, waarna men de muziektent betreedt voor het te ge ven koncert. Hopelijk zal de weers gesteldheid beter zijn dan vorige za terdag 30 augustus, toen het uitwis- selingskoncert van „Nut en Uitspan ning" uit Zonnemaire letterlijk en fi guurlijk in het water viel en binnen in het dorpshuis „Oosterhof" moest worden voortgezet. De Bejaardensociëteit Op donderdagmiddag 11 septem ber e.k. hoopt de Bejaardensociëteit alhier weer van Start te gaan met de wekelijkse bijeenkomsten in de zaal van het Dorpshuis „Oosterhof" aan de Sint Joostdijk, onder leiding van mevrouw E. J. Poelman-van Leeu wen. Alle bejaarden zijn welkom op de ze vaak zeer gezellige vergadermid dagen, en ook nu zal het bestuur alles in het werkstellen het de bezoekers weer zo gezellig mogelijk naar de zin te maken met een spelletje, een kop thee en koffie. Advertentie DREICHOR Slotkoncert „Crescendo" Zaterdag 6 september a.s. zal de In de week van 8 t/m 13 september a.s. zal ook hiet ter plaatse weer de gewone jaarlijkse P.I.T.-kollekte plaats vinden onder leiding van me vrouw R. Beije-Boogert. MAG AZIJN VERKOOP elke zaterdag van 9.30-16.00 uur in ons magazijn achter „Huis van Nassau" DEURLOO ZIERIKZEE 01110-5951 GOES, 1-9. De voorzitter van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij (Z.L.M.), de heer A. J. G. Doeleman heeft in de maandag 1 september j.l. te Goes gehouden hoofd bestuursvergadering van zijn organisatie een warm plei dooi gehouden voor het verder stimuleren van gewasstu- dieklubs. Aanleiding daartoe was de meevallende graanoogst waaruit gebleken is dat met een geleide teeltmethode de gevolgen van de aanvankelijk ongunstige weersomstandigheden beperkt zullen blijven. „Wij vinden het daaron een goede zaak dat studieklubs in samenwerking met de voorlichting de teelt vanaf het zaaien tot het oogsten volgen. De op deze wijze verzamelde prak- tijk-gegevens leveren een belangrij ke aanvulling op het wetenschappe lijk onderzoek, waardoor meer in zicht verkregen wordt in de tarwe- teelt en de kosten/opbrengsten ver houding daarvan", aldus de heer Doeleman, die verder benadrukte „het verder stimuleren van ge- wasstudieklubs in het algemeen een goede zaak te vinden". Wanneer die studieklubs begeleid worden door de voorlichting kan dat tevens bijdragen tot een rationeler funktioneren van de bedrijfsvoor lichting vanuit de konsulentschap- pen. Dat is vooral nodig omdat in de loop der jaren het aantal bedrijfs- voorlichters te veel is ingekrompen terwijl wij van mening zijn dat deze schakel in de bedrijfsvoorlichting juist een zwaarder accent dient te krijgen" zo betoogde de Z.L.M.-voor zitter. Goed afzetgebied In zijn openingswoord accentueer de de heer Doeleman het grote belang van een goed afzetbeleid van land- en tuinbouwprodukten: „dikwijls een bijzonder zwakke schakel, waarbij de hulp van de overheid onontbeer lijk is". In het kader van de afzet noemde de heer Doeleman ook het in moei lijkheden verkerende aardappelbe- drijf van De Feijter in Breskens: voor de aardappelteelt en de afzet is het een bijzonder slechte zaak d^t op nieuw een verwerkend bedrijf in de problemen geraakt. Ongetwijfeld wordt hiermee het vertrouwen in on ze afzetorganisaties van aardappels in binnen- en buitenland geschaad. Dat is van nadelige invloed op onze konkurrentiepositie die wij tot nu toe hebben weten op te bouwen, vooral nu men in het buitenland er alles aan doet om de eigen konkur rentiepositie van de aardappel te verbeteren. Rijksbegroting Gezien het belang van de agrari sche sektor voor de Nederlandse eko- nomie zei de Z.L.M.-voorzitter „erop te rekenen dat daarmee in de komen de rijksbegroting voldoende reke ning wordt gehouden", iets wat de laatste jaren te weinig het geval is geweest. Zo is de ervaring dat onder andere bij het Ontwikkelings- en Saneringsfonds met een veel te krap pe beurs gewerkt moet worden. Een ombuiging in positieve zin is ook nodig voor het zelfstandigenbe- leid. De staatsekretaris van finan ciën heeft in een onlangs gehouden gesprek met het Landbouwschap be grip getoond voor de fiskale proble men van de land- en tuinbouw. „Wij hopen dat dit begrip zal leidsen tot een daadwerkelijke ombuiging van het zelfstandigenbeleid, rekening houdend met de specifieke proble men van de land- en tuinbouw, zoals het relatief hoge bedrijfsvermogen dat nodig is om ons op verantwoorde wijze te kunnen handhaven". Ook de belastingclaim op het zgn. pachters- voordeel wordt een steeds schrijnen der probleem. Vervreemding landbouwgronden Aan het slot van zijn openings woord konstateerde de heer Doele man dat de wet vervreemding land bouwgronden (WVL) „gelukkig poli tiek minder eenvoudig ligt dan het aanvankelijk leek. De algemeen- sekretaris van de Z.L.M. Mr. J. Oggel heeft terecht enkele negatieve gevol gen van de WVL ter diskussie gesteld: „Wij hopen dat dit een bij drage mag leveren aan de kamerde batten, waardoor een verantwoorde beslissing genomen gaat worden."

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 4