Vergrijzingsprobleem steekt in Bruinisse de kop op Bruse middenstand besprak enquêtte Aanpassingswerken Bruse haven dure zaak Sociale kaart in concept gereed STREEKNIEUWS Wegdek Nieuwstraat Oosterland wordt herbestraat ATTENTIE TMSIMF ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 4 september 1980 Nr. 22770 3 BRUINISSE, Eén der taken van de Advieskommissie voor het Welzijnsbeleid is het bespreken van de door de daarmee regionaal belaste welzijnswerker uitgebrachte Sociale Kaart van iedere gemeente. Voor Bruinisse is de ze sociale kaart in concept gereed. Begonnen wordt met het ontstaan van Bruinisse, waarvan het onbedijkte deel één geheel vormde met de schorren van Rumoirt (Nicke wordt niet genoemd). De bedijking wordt abusievelijk vermeld als te zijn gebeurd in 1468, in werkelijkheid was dat 1467, terwijl de Anna Jacobapolder in 1847 werd beverst, zoals dat vroeger werd ge noemd: Tien jaar later kwam deze polder bij St. Philipsland, Bru bleef Bru, zowel in 1795, als in 1961. Voor de juistheid van de zelfstandigheid wordt het S.P.A.-rapport uit 1953 ge citeerd, want „de geaardheid van de vissersbevolkihng is „vrijer" dan die van de andere autochtone bewoners van ons eiland". In 1909 had Bruinisse al 2859 inwo ners, dit aantal daalde in de eerstvol gende tien jaar (1920) tot 2686, in 1930 tot 2415, in 1947, tot 2123. Op 1 januari 1980 was het inwo nertal 3103 en hierin weerspiegelt zich de migratiepolitiek van de laatste tien jaar, toen hef z.g. Plan West gestalte kreeg. De verhouding in Bruinisse geborenen (autochtonen) tot degenen die elders het levenslicht zagen wordt thans geschat op 6:4. Het vergrijzingsprobleem steekt in Brui nisse de kop op. Groet aan Zeeland Mijn Zeeland zag ik met een mooi gewaad een kleed van lente en van zomer je dronk met mij de wijn en ik als dromer zag jou bekleed met goudbrokaat Mijn Zierikzee omhels ik met een stil gebaar jou mocht ik blij beminnen verlangd heb ik naar rijke zinnen gesproken waren ze onzegbaar. De tijd leek eindeloos maar ging voorbij en onvervuld zijn zoveel wensen wie peilt het leven van de mensen zo rusteloos als het zeegetij. De hemel is soms op de aarde waar iedereen zijn weg moet banen in vreugde zowel als in tranen en zelfs dit afscheid heeft zijn waarde. JAN TUINDER Kommissie Bestuurlijke Organisatie De Kommissie Bestuurlijke Orga nisatie van de Provinciale Staten, vergadert in het provinciehuis op woensdag 10 september. (14.00 uur.) Provinciale Staten Op vrijdag 5 september vergaderen de Staten van Zeeland in de Staten zaal te Middelburg (9.00 uur). Unicef wenskaarten De nieuwe brochure van UNICEF is onlangs uitgekomen. Ook dit jaar zijn weer prachtige kaarten te bestel len maar ook vele andere artikelen zoals agenda's en puzzels zijn in deze brochure opgenomen. Door gebruik te maken van UNICEF-artikelen wordt een bijdra ge geleverd aan de verbetering in het lot van kinderen die zonder hulp geen of weinig toekomst zouden heb ben. Inlichtingen: mevrouw De Looff-Passenier, Zandkreekstraat 15, Zierikzee, telefoon (01110) 3461. SCHOUWEN-DUIVELAND Geitenvereniging De Geitenvereniging Schouwen- Duiveland heeft als doel het geiten bestand op een hoger peil te brengen. Vandaar dat zij over een goede stam boek bok beschikken die gestald staat bij de heer Beie, Kerklaan 14 in Sirjansland. Voor informatie over de tarieven of aanmelding als lid van deze geitenvereniging kan men bel len: W. van Gilst, Zuidweg 6, Bruinis se, tel. 01113-1393. VARA-gespreksgroep Schouwen-Duiveland De VARA-gespreksgroep Schou wen-Duiveland, die een jaar geleden van start is gegaan, begint op 9 sep tember a.s. aan een nieuw seizoen. De VARA heeft een zestigtal gespreksgroepen door het hele land. Deze groepen diskussiëren regelma tig over onderwerpen die voor de om roep in het algemeen en voor de VA RA in het bijzonder van belang zijn. Dat is enerzijds te wijten aan de be volking van het Bejaardentehuis, an derzijds aan het feit dat vele ouderen uit de randstad zich hier vestigden, om van hun oude dag te genieten, hetzij als geborene Bruinissenaar (te rug van weggeweest), hetzij om ande re redenen. Arbeid Van de mannen in 1971 had 52,3% een baan, van de vrouwen 13,5%. In de landbouw werkten in 1971 55 per sonen, in de visserij 100, in de in dustrie en ambacht 120, in aanver wante bedrijven 145, in handel, bank- en verzekeringswezen 95, in de vervoerssektor 85, in de dienstverle ning 115, terwijl van 50 personen geen bedrijfsklasse kon worden vast gesteld. Het aantal zelfstandigen liep terug in de periode 1961-1971, het aantal mensen in loondiensten verdubbel de. Dankzij de hier gevestigde bedrij ven als Maaskant, Padmos, Booy, enz., de scheepswerf, enz. (75 p.), telt het aantal dat in deze sektor werk vindt mee. Het gemiddeld inkomen van de Bruinissenaar was in 1969 11.882,-; in 1974 20.264,-; voor Zeeland wa ren deze cijfers 11.113,- en 20.156,- terwijl vor geheel Nederland 11.341,- en 20.570,- was geno teerd. Bruinisse slaat wat de laagste in komens betreft niet zo'n best figuur; 27,1% leeft van A.O.W. of een inko men dat daarmee overeen komt, voor Zeeland is dat 26,6, voor Nederland 26%. Er is werk Wie wil werken heeft in Bruinisse werk, al moet hij er soms wel voor pendelen. Niettemin waren er in ja nuari 1980 9 mensen die een uitkering W.W.V. (Wet Werkloosheidsvoorzie ning) ontvingen (2.6 promille). In Zie rikzee was dat aantal toen 4.7 pro mille. Vier inwoners uit Bru waren toen in de R.W.W., in Zierikzee toen 26. Maar inmaart 1979 waren er 38 per sonen (21 mannen en 17 vrouwen) in geschreven, in maart 1980 waren daar 15 mannen en 11 vrouwen uit Bruinisse geregistreerd. W.A.O.'ers en A.A.W.'ers waren er in Bru resp. in 1977 en 1978 76 en 88. Woningen Bruinisse telde in 1978 en 1979 resp. 1591 en 1861 woningen. Toename in één jaar dus met 270 woningen. Dat had tot gevolg dat - omdat natuurlij ke van een ander basiscijfer werd uitgegaan - gezegd wordt dat in 1978 Bruinisse 7.6% en in 1979 12.3% slech te woningen had (Zeeland 11.8 en 11.7%. Bruinisse heeft 782 tweede wonin gen en (42% van de woningvoorraad) alleen Oostburg heeft er nog meer. In Zeeland bedraagt het aantal tweede woningen 5.9% van de woningvoor raad, maar men begrijpt dat hier Re- kreatieprojekt Aquadelta meespeelt. Van de 782 tweede woningen staan er 770 in het Aquadeltagebied. In het dorp staan 102 bejaardenwoningen. De VARA-gespreksgroep Schou wen-Duiveland komt maandelijks bijeen. Belangstellenden voor deze gespreksgroep kunnen telefonisch inlichtingen inwinnen bij Marry Slijkhuis, tel. 01114-2432. ZIERIKZEE Ref. Politieke Kiesvereniging Tegen de achtergrond van de z.g.n. „Vredesweek" zoals deze door het In terkerkelijk Vredesberaad (I.K.V.) wordt georganiseerd zal de Reforma torische Politieke Kiesvereniging Zierikzee e.o. op donderdag 11 sept. a.s. een eigen voorlichtingsbijeen komst beleggen over het vraagstuk van oorlog en vrede. Spreker op deze avond zal zijn: jrh. mr. M. W. C. de Jonge uit Den Haag. Er is gelegenheid tot diskussie. Voor tijd en plaats: zie agenda. OOSTERLAND, 3-9. In het kader van de herbestratingen hier ter plaatse is het Wegenbouw en Straat- makersbedrijf fa. A. W. Wandel te Nieuwerkerk momenteel bezig het wegdek in de Nieuwstraat te her- bestraten. Zodoende is deze weg tijdelijk af gesloten voor auto's, wat nogal moei lijkheden oplevert voor het autover keer dat uit de Lage Rampertseweg het dorp wil inrijden. Dan kan namelijk niet anders dan over Nieuwerkerk door Zonnemans- \veg en „De Wereld" over Rijksweg 18. Samen Omdat dit nogal bezwaarlijk is heeft de fa. Wandel het Wegenbouw- en Straatmakersbedrijf fa. Van Dij- ke bereid gevonden dit karwei sa men op te knappen, zodat het dan spoediger gereed zal komen. Alleen voor fietsers en voetgangers blijft de Nieuwstraat uiteraard be rijdbaar. Overigens zal de Nieuwstraat door deze ingrijpende verbetering weer een mooi en goed wegdek krijgen. In Bruinisse staan een openbare kleuterschool, een christelijke kleu terschool, een openbare lagereschool en een christelijke lagereschool. Het aantal kleuters was in 1970, 1975 en 1980 resp.: 87, 100 en 137. Het aantal kinderen op de lagerescholen in die jaren: 246, 247 en 282. Winkels Bruinisse telt 36 winkels, 32 staan er in het dorp, 4 op Aquadelta. Twaalf winkeliers verkopen voedings- en genotsmiddelen, 24 brengen overige artikelen aan de man. Vier winkels op wielen, twee kampingwinkels en een weekmarkt voltooien het winkelbestand. Volgens het E.T.I. is er sprake van een konstante afbrokkeling van het Bruse winkelbestand in de voedings- en genotsmiddelensfeer. Een kwart (25%) van de koopkracht vloeit weg, er wordt geschat dat 7% naar Zierik zee gaat en dat Jac. Hermans Nieu werkerk en Eurodiscount Oude Ton- ge 18% wegkapen. Bru heeft 22 horecabedrijven, vier bankinstellingen, een rijdende bank, een postkantoor, een verenigingsge bouw, een dorpshuis, 4 kerkgebou wen, een oudheidkamer en twee bi bliotheken. Sport Op sportgebied heeft men een gym nastieklokaal, twee voetbalvelden, een oefenveld, twee tennisbanen een (natuur) ijsbaan en een manege. Op Aquadelta kan men terecht voor vissen, surfen, waterfietsen, zeilen, waterskieën, zwemmen, ten nissen, midgetgolf en, veldsporten, trimmen, trampolinespringen, squashen, bowlen, paardrijden. Er zijn bungalowparken, appartemen ten, restaurants, boutieks, terrassen, er is een hotel, een sauna, een disco theek, een jachthaven, een speeltuin, een kanovijver, kinderautocircuit, kindercrèche, kinderoppascentrale en een evenementenzaal, met verga- derakkommodatie. Advertentie Wacht niet tot de laatste dag met uw aankopen. Wij zijn van 14 t/m 27 september gesloten. Dam 10 - Zierikzee Telefoon (01110) 2443 Jubileum „De Zuidhoek" In september 1980 is het 25 jaar ge leden dat de sociale werkvoorziening op Schouwen-Duiveland begon. Aan'de gebeurtenis zal in eigen kring aan dit zilveren jubileum uiter aard de nodige aandacht worden besteed. Ook in wijdere kring evenwel, wil men gelegenheid geven de relaties van het Werkvoorzieningsschap „De Zuidhoek" felicitaties uit te brengen met dit jubileum. Op dinsdag 23 september zal in de kantine van „De Zuidhoek" (Ha venstraat 1) een receptie worden ge houden. Tevens bestaat dan de moge lijkheid om het bedrijf te bezichti gen. Filmvoorstelling Zaterdag en zondag draait in de Concertzaal weer een oude bekende James Bond film. Dit keer speelt Ro ger Moore in Ian's Flemming's „The spy who loved me". De late avond voorstelling is een Tirol film van het bekende frivole genre. Voor tijden: zie agenda. De Lichtboei In het september mededelingen blad van het Leger des Heils staat dit keer vrij veel informatie over klubs en kursussen. Nieuw dit jaar is een kursus volks dansen voor gevorderden. Het volks dansen zoals het enkele seizoenen op woensdagavond plaats vindt heeft namelijk een niveau bereikt waarop het beslist onmogelijk is beginnelin gen hieraan te laten meedoen. Van daar dat er twee kursussen volksdan sen zijn dit jaar. Tevens bestaan er plannen voor de kursussen Wandkle den maken en Batikken. Voor infor matie hierover kan men bellen naar De Lichtboei. Verder organiseert het Leger des Heils de kursussen: tekenen en schil deren, handwerken en poppen, beesten maken, kreatief allerlei, pot tenbakken, tambourijn- en een naai- kursus. Informatie en opgave: De Licht boei, Poststraat 37, Zierikzee, tele foon (01110) 2075. Mosselkotter ZZ 8 bij Stokvis-Kelly te water gelaten KOOTSTERTILLE, 3-9. Bij Stok- vis-Kelley is de mosselkotter „Levi- na Wilhelmina" met behulp van twee drijvende bokken te water gelaten. De kotter is gebouwd voor de vissers gebroeders Schot in Zierikzee. Een kleindochter van een van de eige naars nam de doop van de kotter voor haar rekening. Het schip is 32 meter lang en 6,5 meter breed. Het wordt aangedreven door een 300 pk dieselmotor en het cascogewicht bedraagt 90 ton. De te waterlating verliep vlot. Eerder bouwde Stokvis-Kelly een kokkel schip vooreen eigenaar in Harlingen. De „Levina wilhelmina" vaart onder het registratienummer ZZ 8. Snelheidskontröle Tijdens een maandag gehouden snelheidskontröle, uitgevoerd door de rijkspolitie groep Schouwen-Dui veland te Zierikzee, zijn 10 automo bilisten die te hard reden op de bon geslingerd. Kommissie Publieke Werken Op donderdag 11 september verga dert in de raadszaal de Kommissie Publieke Werken. Aan de orde komen: besteding ver leende kredieten voor het bouwrijp maken van de gronden, binnen het bestemmingsplan „Industrieterrein Zuidhoek" en het uitvoeren van di verse werkzaamheden in de bestem mingsplannen Poortambracht I, II, V en^VT. Verder: de aanleg van een rij wielpad langs de Heuvelsweg en be schikbaarstelling van een krediet ad. 1.400.000 voor de realisering van de eerste fase van het plan tot re- konstruktie van de kademuren Nieu we Haven. In bespreking komt de re novatie van de woning Banninklaan 2 en tenslotte wordt behandeld een beroepschrift van de heer M. Kloet (Eerste Weegje 3), tegen het besluit van B en W tot weigering van een bouwvergunning voor een garage berging. U.V.V. Bejaardensocfteiten Op maandag 8 september a.s. zul len de U.V.V.-sociëteiten weer van start gaan in het U.V.V.-ontmoe tingscentrum, Kerkhof la. Er worden vier soosmiddag per week gehouden, waar de aanwezigen kunnen biljarten, kaarten, domi nospelen en handwerken. De maandag- en donderdagmiddag zijn bestemd voor de heren, terwijl de dames op dinsdagmiddag bijeen komen en verder is er 's woensdag een gekombineerde sociëteitsmiddag met dames en heren. Aanvang op alle dagen om half twee. Iedere middag zijn er twee U.V.V.- sters aanwezig om de koffie te ver zorgen. Nieuwe bezoekers zijn ook hartelijk welkom. Vrouwencafé start seizoen met filmavond Het Zierikzeese Vrouwencafé start aanstaande dinsdag 9 september het nieuwe seizoen met een filmavond. Vertoond wordt „De macht van de man is het geduld van de vrouw", over vrouwenmishandeling. Na af loop wordt er over film en onder werp nagepraat, waarbij een mede werkster van het „Blijf van m'n Lijf huis" als gesprekspartner zal optre den. Op deze avond, die zoals gebruike lijk wordt gehouden in „De Witte Raaf", zal de Reizende Vrouwen boekhandel aanwezig zijn. Stichting U.V.V. De afdeling Zierikzee van de Stich ting U.V.V. vergadert op donderdag 11 september in het ontmoetingscen trum aan het Kerkhof (la). Botsing Woensdagnacht vond op de krui sing Verrenieuwstraat/Watermolen een botsing plaats. Bromfietser F. B. uit Haamstede zou geen voorrang hebben verleend aan de voor hem van rechts komende auto bestuurd door S. A. uit Den Haag. Beide voer tuigen liepen materiële schade op. Diefstal Woensdag is uit een toiletruimte op (Vervolg van pag. 1) vergt, voorziet onder andere in het uitdiepen van de haven alsmede in het aanbrengen van beschoeiingen van ongeveer het zelfde nivo als nu. Eigenlijk wordt met dit plan niet zo erg veel bereikt: voor de bedrijven zou ongeveer dezelfde situatie blij ven bestaan. Dit plan wordt door rijkswaterstaat op grond van artikel 8 van de Deltawet gefinancierd, zón der kosten voor gemeente en bedrij ven. Plan twee houdt onder andere in het aanbrengen van een hogere dam- wand (totale lengte zowel onder als boven water 12 tot 15 meter) wat op zijn beurt een verbreding van de ka de inhoudt, hetgeen voor de bedrij ven bijzonder gunstig is. Echter, vooral door deze hogere damwand, rijzen de kosten de pan uit, volgens de direkteur van gemeentewerken de heer G. Bunskoeke. Deze noemt het aanbrengen van de ruim 150 meter stalen wand „een pe perdure zaak". In plaats van 2,3 mil joen (plan één) worden de kosten nu geraamd op 5 miljoen. Rijkswaterstaat kan niet verder gaan dan de 2,3 miljoen van plan één. Van de bedrijven wordt een offer van 1,7 miljoen gevraagd, terwijl de ge meente Bruinisse voor de rest moet opdraaien: zijnde 1,— miljoen. Financiële aderlating Zijn de bedrijven bereid tot deze fi nanciële aderlating? „Nee," volgens de heer Maaskant en hij noemde daar een aantal redenen voor. De onzekere toekomst is een belangrijke faktor. Door de moeilijke omstandigheden waarin moet worden gewerkt is al veel geld verloren gegaan, waardoor met name de konkurrentiepositie is verzwakt. Het belangrijkste argu ment was voor de heer Maaskant, dat er geen produktieverhoging tegeno ver staat. de jachthaven Zierikzee een horloge ter waarde van 3.000,— gestolen. Eigenaar P. v. L. uit Hoogeveen had het per ongeluk in de wasgele genheid laten liggen. Bij terugkeer in het waslokaal was het horloge echter al verdwenen. BURGHSLUIS Uitreiking „Gouden helm" Van de zijde van DOSBOUW wordt medegedeeld, dat op maandag 15 sep tember a.s. de z.g.n. „Gouden Helm" zal worden uitgereikt, aan de mede werker, de heer A. Vissers. De „Gou den Helm" wordt door de leverariciér van de veiligheidshelmen in bijzon dere gevallen, verstrekt aan perso nen die door het dragen van die hel men ernstig letstel weten te voorko men. De uitreiking vindt plaats in de kantine van het DOSBOUW-kantoor te Burghsluis. WESTERSCHOUWEN Diefstal De provinciale waterstaat heeft aangifte gedaan van het ontvreem den van een zogenaamde verkeerstel- ler. De kosten van het apparaat be dragen ongeveer 700,—. Huisvrouwenprogramma De afdeling Westerschouwen van de Ned. Vereniging van Huisvrou- Winkelbestand wordt doorgelicht BRUINISSE, 3-9. In het Dorpshuis te Bruinisse waren dinsdagavond een aantal middenstanders bijeen, om te spreken over de zgn. Middenstandsen quête, die wordt gehouden om gegevens te verkrijgen, voor het hebben van een inzicht in de struktuur van Bruinisse, met betrekking tot uitbreiding of eventueel inkrimping van het winkelbestand in Bruinisse. De leiding van de ze vergadering was in handen van wethouder C. Jumelet, die memoreerde hoe het aanvankelijk de bedoeling was, deze enquête regionaal te houden, maar dat men ten slotte tot de konklusie kwam, dat hiermede nog teveel tijd ge moeid was en men in Bruinisse eerder over de cijfermatige gegevens wilde be schikken. Door de vereniging „Stad en Lan de" was een aantal enquêteformulie ren ontworpen, in samenwerking met de K.N.O.V., het Koninklijk Ne derlands Ondernemers verbond. De heer Benthuizen vertegenwoor digde deze avond „Stad en Lande" voor het K.N.O.V. was onder ande ren mevrouw Kok aanwezig. De heer Van Benthuizen deelde me de dat de „rekreantenenquête" in tussen was gehouden. Aan 640 re- kreantenadressen waren vragen gesteld, de beantwoording daarvan wordt in een te schrijven rapport ver meld. Ondernemers Voor de konsumenten-enquête, be doeld om een inzicht te krijgen in de konsumentenbestedingen zal .„huis- aan-huis" in Bruinisse een vragen lijst worden verspreid. Daarnaast zullen de ondernemers gegevens moeten verstrekken, over hun omzet, het vloeroppervlak van de zaak, het aantal meewerkende gezinsleden, ge pleegde verbouwingen, over uitbrei dingsmogelijkheden of behoeften, de invloed van het toerisme op de om zet, de konkurrentiepositie, parkeer- mogelijkheden, het omzet verloop over de laatste vijf jaar, de omzet per vierkante meter vloeroppervlak enz. alle gegevens, vervat in 26 vragen, zullen vergeleken worden met de lan delijke cijfers. Ook wil men weten of men op enigerlei wijze konkurrentie ondervindt van de aktiviteiten die Aquadelta onderneemt. Horeca Voor de Horecabedrijven waren er aparte vragen, in de konsumenten- enquête worden onder meer vragen gesteld over het koopgedrag. De heer Van Benthuizen hoopte daarvan minstens 200 formulieren terug te krijgen, maar hij dacht wel dat het meer zou zijn, gezien onderzoeken in andere plaatsen. Nieuwsgierig is men ook naar het konsumenten koopgedrag en de motivering, waarom men eventueel buiten de ge meente zijn inkopen doet. Uit de vragen bleek bij de onderne mers enige beduchtheid te bestaan, over verstrekking van financiële ge gevens betreffende omzet en inko men. De heer Van Benthuizen verze kerde dat deze geheim blijven, ook de gemeente krijgt geen inzage. Zijn de cijfers verwerkt, dan worden de daarop betrekking hebbende formu lieren vernietigd. Vragen werden gesteld over het KOM plan, (dat er nog niet is) en over het Wederopbouwplan, maar hier over kon nog niet alles worden mede gedeeld. „Buiten onze schuld moet ai jaren onder zeer moeilijke omstandighe den worden gewerkt. Om daar verbe tering in aan te brengen, moet bóven het al geleden verlies nu nog eens 1,7 miljoen op tafel worden gelegd. Dit is niet op te brengen". Daarbij komt, dat nog steeds geen vergoeding is ontvangen voor de ge leden schade. Het juiste bedrag wilde de heer Maaskant niet zeggen, omdat er nog steeds over onderhandeld wordt. Maar dat het hier niet over een paar duizend gulden gaat, staat vast. De indruk werd gewekt, dat met het uitbetalen van de schade claim, in ieder geval de uitgave van 1,7 miljoen „dragelijker" zou wor den. Overigens wordt plan één door de bedrijven afgewezen. „Somber" Als de claim niet „loskomt" en de bedrijven dus niet met plan twee in kunnen stemmen, ziet het er somber uit voor de werkgelegenheid in Brui nisse en de regio. Maaskant alleen al heeft 50 mensen in dienst. Ook voor de toeleveringsbedrijven zal het niet doorgaan van plan twee een gevoeli ge klap betekenen. Volgens burgemeester Hekman is niet alleen het behoud van de werk gelegenheid in het geding: met het uitvoeren van het ter tafel liggend plan zit er zelfs een uitbreiding van de werkgelegenheid in. In dit plan wordt namelijk ook in een uitbreiding buitendijks voor zien, hetgeen de aldaar gevestigde bedrijven enige expansie biedt. Onvoldoende draagvlak De reeds genoemde 1 miljoen voor rekening van de gemeente Bruinisse, noemt de burgemeester niet op te brengen. „De (overigens gezonde) fi nanciële positie is niet van dien aard, dat daarvoor bij de begroting van 1981 en volgende jaren, voldoende draagvlak aanwezig zal zijn. Er kan", volgens de heer Hekman, „van een kleine gemeente niet verwacht worden, dat zij alles opoffert aan één zaak, waarvan vast staat, dat ze niet alleen van regionale, maar ook van provinciale, ja zelfs van nationale be tekenis is". Yerseke en Bruinisse Het gaat volgens b. en w. uiteinde lijk in Zeeland om twee havensitua ties, te weten: Yerseke en Bruinisse, die door vergelijkbare situaties van buitenaf komende oorzaken, in de problemen zijn geraakt. Daarom meent het kollege dat voor de ge>- meente Bruinisse gelden gereser veerd zijn of kunnen worden ten laste van de kas'van de Provincie. In dit verband wordt gedacht aan een bijdrage, gelijk aan die welke de ge meente Reimerswaal is verstrekt: 500.000,—. wen heeft in het najaarsprogramma op dinsdag 16 september een reisje naar Middelburg staan Daar zal een bezoekje worden ge bracht aan het Zeeuws Biologisch museum. Een grote vrouwenbijeen komst onder het mom: Vrouwen ont moeten vrouwen, volgt op 25 septem ber in het Tonnenmagazijn te Brou wershaven. Verder gaan de dames op 9 oktober een broodje bakken in de bakkerij van Hoogenaar te Haamste de. Tevens zal in de lunchroom van deze bakkerij dinsdag 21 oktober een lezing worden gehouden door me vrouw Slappendel over haar ge maakte reizen. Dinsdag 28 oktober organiseren zij een bontshow. NOORDGOUWE/SCHUDDEBEURS Koncert Bij gunstig weer geeft de muziek vereniging „Con Amore" bij „De Hostellerie" te Schuddebeurs, heden (donderdag) een koncert. BROUWERSHAVEN Benoeming ambtenaar Ter voorziening in de vakature i.v.m. het eervol ontslag aan de heer J. de Jonge, benoemde de gemeente raad van Brouwershaven dinsdag m.a.s. de heer K. Rouw te Middel burg, in de funktie van technisch- ambtenaar A bij de afdeling Gemeen tewerken. De datum van indiensttre ding wordt nog nadere bepaald. Ophalen oud papier Aanstaande zaterdag (6 september) wordt, te beginnen om 9 uur, weer oud papier opgehaald voor de A.S.V. Brouwershaven. BRUINISSE Lampionoptocht Storm en regen maakten het vorige week zaterdag onmogelijk te Brui nisse de lampionoptocht te houden die was aangekondigd als sluiting van het seizoen. In de hoop dat het beter weer zal zijn, wordt dezel lampionoptoicht, beginnen bij de muziektent, nu zater dag 6 september gehouden. Oud papier Zaterdag 6 september wordt door de leden van de muziekvereniging „Nu met hope", te Bruinisse weer oud papier opgehaald. Gaarna ziet men het gebundeld ge reed staan; dat bevordert een vlotte gang van zaken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 3