rivella bezorg(st)er „Gouden" Delta Sport-atlete uitgenodigd voor interland KRINGCONCOURS VERREDEN GEORGANISEERD DOOR LR. en P.C. „BRU" SKNWK wint met ruim verschil van 's Heer Arendskerke: 4-1 Hippische sport te Oosterland RENESSE cFns op z'n Zwitsers. Overwinningen voor MEVO in twee oefenwedstrijden Jacolies van Gastel: Drie eerste plaatsen OOSTERLAND, 30-8. Zaterdag 30 augustus jl. werd op het voor de ruitersport bij uitstek geschikte terrein van de familie Hanse aan de Jobsweg te Oosterland een kringconcours verreden, georganiseerd door de L.R. P.C. ..Bru". Aan dit concours, wat uit 220 deelnemers bestond, werd deelgenomen door de volgende landelijke rijverenigingen: Westelijk Schouwen, Schouwse Ruiters, Oranjezon, Walcheren, Vroonruiters, Scheldestad, De Gouwe Reijers, Burghtruiters en Bru. Eén van de deelnemers, die foutloos over de muur bij het onderdeel springen gaat. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Rond 9.00 uur werd aangevangen met de afdelings- en individuele dres suur. Een half uur later kon met het springen voor pony's in de klasse B worden begonnen. Hoe lastig het was bleek wel uit het feit, dat geen enkele kombinatie foutloos rondkwam. Eén van de grote kanshebbers op eremetaal, tw. Richard de Bruin, van Bru, kwam als eerste in de ring doch verzuimde op de juiste wijze de start te passeren hetgeen uitschakeling betekende. De uiteindelijke uitslag werd: 1. Eri ca Butler met Gipsy Queen van Wes telijk Schouwen; 2. Eric Vaes met Smo- key van de Burghtruiters; 3. Marjolein Geelhoed met Alarda van Bru; 4. Arine Verburg met Rocco van Westelijk Schouwen; 5. Alexander Borsboom met Rex van Bru. Al deze kombinaties kre gen 3 strafpunten. B-kombinatie Ook de B-kombinatie-paarden kon den het prachtig door de heer Knook uitgezette parcours niet foutloos vol tooien. Hier werd Augusta Lantsheer met Roland van Oranjezon eerste met 3 strafpunten. Tweede werd Trudy de Nooyer met Mona Lisa van de Gouwe Reyers terwijl Ingeborg Jonker Met Othello van Westelijk Schouwen op een eervolle derde plaats beslag wist te leggen. Beiden met 4 strafpunten. Als vierde met 8 strafpunten eindigde ten slotte mej. H. Eger met Melody van de Schouwse Ruiters. L-springen Het L springen voor pony's werd een zege voor Jolanda Bakker met Flipper van Bru. In de barrage liet zij zien niet voor niets Zeelands tweede te zijn. Een foutloos parcours in de tijd van 29 seconden was voor de konkurrenten een te grote opgaaf. Tweede Anne- mieke Boone met Julia van de Gouwe Reyers in de tijd van 32,4 sec. eveneens met een foutloos parcours. René Rent meester met Pluto van de Schouwse Ruiters wist dat hij de tijd van Jolanda toch niet kon evenaren en reed in de tijd van 37,6 sec. zeer beheerst een foutloos parcours hetgeen hem de derde plaats opleverde. Bij het L springen voor paarden diende eveneens een barrage te vol gen. Deze strijd ging tussen D. Oreel met Never Mind van de Gouwe Reyers, J. A. Wilderom met Leon van Oranjezon en Alfred Bakker met Maurits van Westelijk Schou wen. In deze volgorde werden ook de prijzen verdeeld. Het M/Z springen voor pony's ge schiedde in zogenaamde handicap. An- nelies van Dis met Skippy van Walche ren kwam foutloos rond wat haar de eerste.plaats opleverde. 2, Marina de Visser .met, Nomade Chimra van Oran jezon 3 strafpunten. 3. Inge Quist met Ajax van Walcheren 4 strafpunten; De heer G. Quist van Walcheren behoefde als enige deelnemer in het M springen voor paarden geen konkurren- tie te vrezen. Met Pelopidas kreeg hij 8strafpunten en met Narfi was 10V4 strafpunten het resultaat. Het mennen Het mennen blijft toch op elk con cours weer een aparte attraktie. Juist daarom is het zo jammer dat er in Zeeland zo weinig mensen zijn die dit toch zo fraaie onderdeel van de paarden sport beoefenen. In de klasse M/Z ging de strijd tussen David Coppoolse met Ino en Bram Maljaars met Mona Lisa, beiden van de Oranjezon. In deze volg orde werden ook de prijzen verdeeld met resp. 103 en 98 punten. De klasse L werd gewonnen door Adrie Louwerse met Stendie van de Oranjezon. Adrie behaalde 95 punten en was zo verheugd, Opperste concentratie van de berijdster is vereist om samen met haar paard over de oxer te komen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) dat hij onder het uitstoten van india- nenkreten driemaal een ereronde af legde. Op de tweede plaats met 90 punten eindigde „good old" Gerard Timmerman met Saskia van de Schouw se Ruiters op de voet gevolgd door de oud kampioen springen van Zeeland Anton Hanse met Riesja eveneens van de Schouwse Ruiters die 89 punten liet noteren. Parade Omstreeks 16.00 uur volgde een uit stekend door Lutina Wattel geleide parade van alle deelnemers. Deze pa rade werd geïnspecteerd door een zeer enthousiaste burgemeester van de ge meente Duiveland, diens echtgenote, federatievertegenwoordiger de heer A. Schilleman en de voorzitter van de organiserende vereniging de heer H. Stahlie. Ondanks het slechte weer kan de Landelijke Rij vereniging en ponyclub „Bru" terugzien op een sportief en goed geslaagde ruitersportdag, wat mede te danken was aan het feit dat veel mensen zich geheel belangeloos voor het welslagen van dit evenement hebben ingezet. Uitslagen De uitslagen van de afdelings- en individuele dressuur waren als volgt: afdelingsdressuur viertallen: 1. Gouwe Reyers 111 punten; 2. Oranjezon 107 punten; 3. Westelijk Schouwen 104 punten. Achttallen: 1. Schouwse Ruiters 119 p.; 2. Oranjezon 118 p.; 3. Walcheren 117 p.; 4. Gouwe Reyers 116 p. Pony's individuele dressuur: Klasse M/Z: 1. Marina de Fouw, Walcheren 112 p.; 2. Annelore Bax, Oranjezon 110 p.; 3. Marina de Visser, Oranjezon 110 p.; 4. Erica Butler, Westelijk Schouwen 107 p. Klasse L2:1. Andre Louwerse, Oran jezon 132 p.; 2. Ruth v. Swaay, Gouwe Reyers 124% p.; 3. Siska Plekenpol, Walcheren 123 p.; 4. Jaqueline Over- beeke, Oranjezon 121 p. Klasse L: 1. Jeanine Quaak, Walche ren 13714 p.; 2. Wilma Beun, Oranjezon 13514 p.; 3. Catrien Butler, Westelijk Schouwen 131 p. Klasse B: 1. Jacolien de Winter, Walcheren 133 p.; 2. Angelique Slik kerveer, Burghtruiters 128 p.; 3. Ri chard de Bruin, Bru 124 p. Klasse B: 1. Annet van Baarle, Wes telijk Schouwen 130 p.; 2. Ellen Won- dergem, Burghtruiters 125 p.; 3. Wil lem de Boer, Schouwse Ruiters 122 p. Paarden klasse M: 1. M. Maljaars, Gouwe Reyers 130 p.; 2. Mw. I. Krabbe, Schouwse Ruiters 122 p.; 3..G. .Quist, Walcheren 120 p. Klasse L2:1. H. Westerweele, Oran jezon 126 p.; 2. H. Krijger, Westelijk Schouwen 120 p.; 3. J. Joosse, Gouwse Reyers 116 p. Klasse L: 1. Doeska Delfos, Wal cheren 133 p.; 2. Lauries Boonman, Bru 128 p.; 3. Anjes Bimmel, Burght ruiters 127 p. Klasse B: 1. Augusta Lantsheer, Oranjezon 130 p.; 2. Cora v. d. Weele, Schouwse Ruiters 127 p.; 3. Marianne Gabriëlse, Vroonruiters 124% p. Klasse B: 1. Jan v. d. Bijl, Westelijk Schouwen 129 p.; 2. Ingeborg Jonker, Westelijk Schouwen 122!4 p.; 3. Lia Dagevos, Oranjezon 120% p. Uitslagen zaalvoetbal kompetitie In de eerste klasse verloor Toren Boys met 2-6 van Skol Boys en verloor Stella Boys met 1-2 van SKNWK. RAP'73 speelde 3-3 gelijk tegen De Steeg, waarna sporthuis ZZ met 2-3 van Country Club verloor. In de tweede klasse won FC Kerk- werve met 4-3 van ZZ'72. RAP '73 II verloor met 2-3 van Renesse. Programma zaalvoetbal kompetitie Woensdagavond speelt Country Club in de eerste klasse van de zaalvoetbalkompetitie tegen SKNWK om 19.00 uur. MEVO I speelt om 20.20 uur tegen Stella Boys, gevolgd door RAP'73 te gen Skol Boys. (21.00 uur). De Steeg speelt als laatste (22.20 uur) in de eerste klasse tegen Toren Boys. In de tweede klasse treedt MEVO II om 21.40 uur aan tegen SVOWK en in de derde klasse speelt Roggeband om 19.40 uur tegen Brogum II. VOLLEYBAL MEVO'80 in „de Moerbei" In het kader van de voorbereidingen op het volleybalseizoen '80/'81 oefen de zowel het eerste dames- als heren team van MEVO'80 in gymnastiekzaal „de Moerbei" te Renesse afgelopen zaterdag tegen de volleybalvereniging „Even Kijken" uit Zuidzande. Laatst genoemde vereniging bivakkeerde in Renesse ter voorbereiding op het ko mende volleybalseizoen. Dames MEVO'80 Tegen het in de promotieklasse uit komende „Even Kijken" moest het drie klassen lager spelende MEVO'80 uiter aard een nederlaag lijden. Slechts de speelwijze en de wijze, waarop een te verwachten 0-3 nederlaag tot stand zou komen, was relevant. Met uitzondering van een bliksemstart van „Even Kijken" kon MEVO'80 wonderwel redelijker wijs tegenstand bieden. Na een 0-8 achterstand in de eerste set werd via een eerste setverlies via 8-15 de tweede set met 11-15 verloren. Na een aanvan kelijke regulaire voorsprong in de derde set ging deze laatste set met minimaal verschil 13-15 verloren. Een goede prestatie van dit MEVO'80-team in de nieuwe samenstelling. Heren MEVO'80 Ook het eerste herenteam van ME- VO'80 zou op grond van de prestaties in de eerste en tweede set tegen het maar liefst vier klassen hoger spelende „Even Kijken" een regulaire 0-3 neder laag tegemoet gaan. Naarmate de wed strijd echter vorderde kreeg ME VO'80 meer vat op het spel, mede door een uitstekende service, met name van Wim v. d. Zande. De eerste en tweede set verloor MEVO'80 in een kort tijdsbe stek via 4-15 en 7-15. Daarna boekte MEVO'80 twee setzeges en werd een vijfde beslissende set gespeeld. Alhoe wel MEVO'80 in deze laatste set steeds een positieve score kon noteren en zelfs met 14-13 tot matchpoint kwam, was het tenslotte „Even Kijken", dat via 14-16 een 2-3 zege wist te bewerkstel ligen. Een prima prestatie voor de he ren van MEVO'80. DEN HAAG. Ongeveer vijftig sym pathisanten van het Kashmirse be vrijdingsfront hebben in Den Haag gedemonstreerd voor de onafhanke lijkheid van het door Indië bezette gedeelte van Kashmir. Wij vragen op korte termijn voor de bezorging van de „Zierikzeesche Nieuwsbode" te Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch bij de heer Van Loon aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Jannewekken 11, Zierikzee, telefoon (01110) 2255, na 18.00 uur tel. privé: (01119) 660. Advertentie Lekker zondersuiker. Slechts lOkalorieën perglas {gewone frisdrank ca. 100) SKNWK, dat in de oefenwedstrijd tegen afdelings le klasser 's-Heer Arendskerke nogal met wat inval lers moest aantreden, wist zater dagmiddag toch met ruim verschil (4-1) te winnen. Bij de thuisklub ontbraken o.m. doelman Hans Stoutjesdijk (geblesseerd en ver vangen door Toon Wandel), Huib de Valk (geblesseerd), Frans Schrij vers en Rein van Klinken. Uit een doel scrimmage wist Olivier de Vlieger voor de Nieuwerkerkers de score te openen (1-0). De bezoekers slaagden er hierna wel in de stand weer recht te trekken (1-1) maar uit een diepte pass van Arie Folmer zorgde Jan Tierie ervoor dat SKNWK met een 2-1 voorsprong de eerste helft kon afsluiten. Tweede helft Na de rust slaagde SKNWK erin de verdediging goed gesloten te houden. Uit een min of meer als voorzet bedoeld schot van Bram Roks kwam SKNWK met 3-1 voor. Olivier de Vlieger bepaalde de eind stand op 4-1 toen Arie Kristalijn de opgezette buitenspelval ontweek, te gen de keeper opschoot waarna de Vlieger vervolgens raak schoot. Tegen Duiveland en Zierikzee Duiveland en MEVO sloten za terdagmiddag hun oefenprogram ma af met een ontmoeting tegen elkaar te Oosterland. De goed kom- binerende Zierikzeese ploeg toon de zich in de eerste helft aanvallend aanzienlijk gevaarlijker dan de thuisklub. De le klassers konden door Peter van de Linde voorsprong nemen (0-1) waarna Jan Kees de Oude, Han Steu- tel en Martin Quist voor een 0-4 rust stand zorgden. Na de rust had men bij Duiveland in de achterhoede wat orde op zaken gesteld. Er volgde nu een meer gelijkopgaande strijd waarin MEVO niet meer tot scoren kwam en Marco van de Have nog de eer voor de thuisklub wist te redden. Andere overwinning Eerder in de afgelopen week wist MEVO nog een dikverdiende 2-1 over winning op stadgenoot Zierikzee te be- habn. Mede doordat MEVO een groot aartal scoringskansen liet liggen bleef de nederlaag voor Zierikzee tot 2-1 beperkt. h de eerste helft zorgde Mat Koop man na een half uur spelen voor een 1-0 voorsprong voor MEVO. Na de rust kon MEVO door Jan Kees de Oude de stand op 2-0 brengen, waarna 2 minu ten voor tijd Martin Quist nog de eer voor Zierikzee wist te redden. AMSTERDAM, 31-8. De Zierikzeese Delta Sport- atlete Jacolies van Gastel heeft zondag geschitterd op de Nederlandse ooficieuze C-kampioenschappen in Am sterdam. Driemaal goud veroverde het veertien-jarige ïalênt: op de 80 m horden, de 80 m en bij het hoogsprin gen. Daarvoor mocht zij aan het einde van de wedstrij den de prestatieprijs, een horloge,"in ontvangst nemen van de KNAU jeugdvoorzitter de heer Van Drunen. Samen met nog een aantal andere winnaars kreeg ze een uitnodiging voor de interland Nederland-West-Duits- land op zaterdag 20 september in het West-Duitse Bielefeld. Het vorige jaar behaalde Jacolies één keer zilver en zondag dus drie gouden medailles voor glanzende pres taties op de verregende baan van het Olympiaplein te Amsterdam. Haar eerste titel was bij het onder deel hoogspringen waarop zij als enige de 1.65 m overbrugde. Samen met Karin Peters heeft ze als beste pres tatie 1.70 m achter haar naam staan. Pas in de derde en laatste poging lukte het Jacolies over de 1.65 m te komen, Karin werd tweede met 1.60 m, evenals de als derde geëindigde Ellen v. d. Willik. 80 m horden Tussendoor werkte de Zierikzeese de series op de 80 m horden eri de 80 m vlak af, waarop ze zich bij de snelsten voegde. Voor de 80 m horden finale haal de ze alles uit de kast. Ze liep, zij het met een flinke rugwind, een schitterende tijd van 12.08 sec. (tot nu toe was haar beste tijd 12.40 sec.). De konkurrentie volgde op eerbie dige afstand: Peggy van Dinther uit Breda liep een tijd van 12.45 sec. Finale 80 m In de halve finale van de 80 m spaar de Jacolies krachten voor de finale, ze liet zelfs een meisje voorgaan. De finale werd een uiterst spannende aangele genheid. Drie meisjes stoven bijna tege lijkertijd op de eindstreep af, maar DEN HAAG. De bestedingen aan dames- en herenkleding blijven ach ter bij de groei van de totale kon- sumptieve bestedingen. Dit konsta- teert het ekonomisch instituut voor het midden- en kleinbedrijf in een rapport over de kledingbranche. Jacolies van Gastel. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Jacolies was de snelste met 10.21 sec. Dat betekende een vierhon derdste van een seconde voor sprong op Mirjam Klijn van Energie (10.25 sec.) Daarnaast legde de Delta Sportster beslag op een vierde plaats bij het kogelstoten met 10.59 m en samen met drie andere Delta Sport-meisjes werd ze vierde op de 4 x 80 m estafette. Het was echter niet alleen Jacolies van Gastel, die Delta Sport vertegenwoor digde in Amsterdam. Delta Sport Een volledig elftal van trainers (on der meer Anthon de Bruijn voor de meisjes en Kees Verkerk voor de jon gens) stond in Amsterdam aan de start De drie andere meisjes, die voor het sukses op de estafette zorgden waren: Frederike van Veeren, Sarina jvan Be- veren en Janneke v. d. Linde.! De tijd was 44.0 sec. precies. Janneke nam ook deel aan drie persoonlijke nummers: kogelstoten 8.20 m, hoogspringen 1.30 m en 80 m horden 15.1 sec. Sarina van Beveren liep de 80 m in 11.4 sec., met welke tijd ze in de series werd uitgeschakeld. Jos van Langeraad liep een goede 600 m in 1.52.5 min., maar bleef bij het speerwerpen onder haar normale doen: 22.10 m. Annemieke Goedhart liet zien dat haar kogelstoot van vorige week in Terneuzen (9.62 m, red.) geen uitschie ter was. Ze kwam nu weer ruim boven de 9 m: 9.48 m. Jongens De jongens behaalden op een uit zondering na ook geen persoonlijke rekords, maar daar was het weer ook niet naar. Chris Hoek wierp de speer 35.24 m, sprong 5.40 m ver en liep de 100 m horden in 16.5 sec. Bart van Haeringen sprong 5.47 m ver en liep de 100 m in een hele beste tijd: 11.85 sec. Daarmee haalde hij de halve finale. Wicher Harm sen wierp de discus 30.44 m en stootte de kogel verder dan ooit: 9.60 m. De 300 m horden van Dixon v. d. Sande, waarop hij een persoonlijke re- kordtijd van 44.7 sec. heeft staan, kwam na een goede 250 m ten val, waardoor het met een goed resultaat was gedaan. Op de 4 x 100 m estafette deden de jongens nog een serieuze poging in de prijzen te vallen, maar de tijd van 49.9 sec. bleek net te langzaam om bij de eerste drie te eindigen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 6